Sadaļas Sadaļas
Ziņas
Pašvaldības pirms vēlēšanām piesardzīgas par iespējamām izmaiņām pēc novadu reformas
Ir palikušas trīs nedēļas līdz pašvaldību vēlēšanām. Šīs vēlēšanas ir pavisam citādākas nekā iepriekšējās – vēlam deputātus jau jaunajos novados. Apvienotās pašvaldības uzsāks darbu pēc pašvaldību pirmās sēdes 1. jūlijā. Taču, lai sagatavotos apvienošanās procesam, pašvaldībās tiek izstrādāti plānošanas dokumenti, lai saprastu, kā strādās jaunie novadi. Šim plānam ir arī valsts mērķdotācija. Vienam projektam pieejamais finansējums paredzēts 18 750 eiro.
Jaunajā Jēkabpils novadā būs jāmeklē kompromiss starp pilsētu un mazajiem novadiem
Zemgales reģionā pašvaldību vēlēšanās ar vislielāko sarakstu skaitu – 12 – startē Jēkabpils novads, kas pēc teritoriālās reformas apvienos Jēkabpils pilsētu un piecus novadus. Kādas noskaņas pirms jaunās domes vēlēšanām valda topošajā Jēkabpils novadā, kuram vēl aizvien nevēlas pievienoties Salas novads, kurš gaida šajā jautājumā Satversmes tiesas spriedumu?
Pēc reformas darbinieku skaits pašvaldībās ne tikai nesaruks, bet pat augs
Pēc mēneša, kad pašvaldību vēlēšanas būs jau aiz muguras, līdzšinējo 119 vietvaru vietā būs gandrīz trīsreiz mazāk pašvaldību – četrdesmit divas. Ievēlamo deputātu skaits gan nekritīsies tik strauji – par dzīvi ārpus Rīgas pašvaldībās pašreizējo teju 1600 tautas kalpu vietā lems 683 domnieki. Mazliet vairāk nekā divas reizes mazināmais deputātu skaits varētu būt arī lielākais administratīvo resursu ietaupījums pēc vēlēšanām un tām sekojošās teritoriālās reformas. Jo, lai gan līdz šim dažādos līmeņos daudzkārt uzsvērts, ka apvienotās pašvaldības ietaupīs uz strādājošo skaita, domes savus izpildvaras darbiniekus nemaz atbrīvot negrasās. Vēl vairāk – daudzviet pat plāno audzēt štatus.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt