Svarīgi
Sadaļas
Vaļasprieki
Piebalgā Čikāgas latviete māca atdarināt dabas krāsas apģērbā. Izmēģini!
Čikāgā dzimušās latviešu mākslinieces Ineses Īris Liepiņas darbi sākas ar pastaigu dabā – viņa vēro apkārtni, notver pamanītās detaļas un krāsas fotoaparātā, bet vēlāk šīs toņu spēles atdarina savos adījumos. Kādas krāsas ir raksturīgas Latvijas dabai, kā iemācīties tās pamanīt un iekļaut apģērbā?
Pēdējais mirklis gatavot skrubi no kļavu ziediem!
Zemi pie kļavām šobrīd sedz spilgts dzeltenzaļš paklājs. To veido medaini smaržojoši kļavu ziediņi, no kuriem var gatavot skrubi. Kādas sastāvdaļas izvēlēties un kā skrubi saglabāt ziemai, stāsta “Māras dārza pirtiņas” saimniece Māra Tīmane no Kazdangas.
Vērtīgā pienene: gatavo medu, sulu vai salātus!
Ziedošais maijs ir klāt, un cilvēkiem ir iespēja paņemt no dabas vērtīgas dāvanas par baltu velti - tik vien jāizdara, kā jāatrod laiks aizbraukt tālāk no lielceļiem un putekļiem, un pašiem šīs dāvanas jāsalasa. Viens no augiem, kuru šobrīd vērts ievākt, ir ārstniecības pienene (Taraxacum officinale), iesaka farmācijas doktore Vija Eniņa.
Pagatavo tēju pret klepu! Kādi augi jāievāc?
Covid-19 pandēmijas laikā īpaši svarīgi ir padomāt par plaušu veselību. Dabā sastopama virkne dažādu augu, ko jau izsenis cilvēki ir lietojuši cīņā ar klepu. Kādi augi pavasarī un vasarā būtu dabā ievācamai, lai mēs būtu gatavi nākamajai rudens un ziemas sezonai?
Steidz ievākt gaiļbiksītes! Kādam nolūkam augu lieto?
Latvijā patlaban ir vietas, kur gaiļbiksītes (Primula veris) jau noziedējušas, ir tādas, kur zied pilnā sparā, un arī vietas, kur vēl tikai grasās ziedēt. Augs ir veselībai ļoti noderīga droga, tāpēc vērts pacensties to sameklēt, mudina farmācijas doktore Vija Eniņa.
Radi māla podu savām rokām! Praktiski padomi
Patstāvīga iepazīšanās ar senajiem amatiem var būt pa spēkam teju ikvienam. Nepieciešama ir vēlme, interese, materiāli un darba rīki. Praktiskus padomus, kā lietas darināt, nodrošinās portāls LSM.lv sadarbībā ar LTV raidījumu “Pūra lāde”, kas iepazīstinās ar astoņiem senajiem amatiem. Šoreiz piedāvājam padomus, kā pagatavot māla podu pašu rokām.
Jaunais LTV raidījums «Pūra lāde» ļaus iepazīt un izmēģināt senos amatus
Šodien, 7. maijā, klajā nāk jauns Latvijas Televīzijas oriģinālraidījums – “Pūra lāde”, kas iepazīstinās ar seno amatu meistariem mūsdienās. Vairāk par to, kas būs redzams jaunajā raidījumā, Latvijas Televīzijas raidījumam ‘Rīta Panorāma” stāstīja tā režisore un idejas autore Liene Žeimunde.
Tautieši Lielbritānijā ārkārtējās situācijas laikā pievēršas hobijiem
Lielbritānijā, tāpat kā Latvijā, joprojām ir spēkā ārkārtējais stāvoklis. Iedzīvotājiem jāturpina sēdēt mājās, kam ir arī savi patīkamie blakusefekti. Daudzi mūsu tautieši Lielbritānijā, kuri aizņemtības dēļ nevarēja veltīt laiku saviem hobijiem, nu nododas radošām aktivitātēm, meklē jaunus risinājumus un idejas.
Ukrainā nolietotas mēbeles pārstrādā mūzikas instrumentos
Ukrainā nolietotām un atkritumos izmestām mēbelēm dod otro mūžu, tās pārstrādājot mūzikas instrumentos – ģitārās un vijolēs. Ukraiņu informācijas tehnoloģiju (IT) speciālists Bohdans Todčuks savu brīvo  laiku pavada, Kijevas izgāztuvēs meklējot perfektākos mēbeļu gabalus jaunām ģitārām.
Neparasts hobijs – profesors Igaunijā kolekcionē tualetes papīra iesaiņojumus
Gatavojoties pašizolācijai, daudzi cilvēki Latvijā un pasaulē steidza iegādāties dažādas preces vairumā. Viena no šīm precēm bija tualetes papīrs. Uz šo parādību ar smaidu noraudzījās Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātes profesors, kurš nevis domā par šīs preces kvantitāti, bet dažādību. Viņš dažādu tualetes papīra iepakojumu kolekcionējis kopš 2000. gadu sākuma.
Auseklītis. Kā to ieadīt apģērbā?
Astoņstaru zvaigzne, gaismas uzvara pār tumsu, Atmodas laika simbols. Tā mēdz raksturot vienu no biežāk pieminētajiem mitoloģiskajiem debesu iemītniekiem – Ausekli. Šis simbols ir arī izplatīts dažādos apģērbos un audumos un bija redzams arī uz džempera vienam no Atmodas laika līderiem Dainim Īvānam Latvijas Tautas frontes aktivitāšu laikā. Iestājoties aukstam laikam, LSM.lv piedāvā pamācību, kā ieadīt Ausekli savā apģērbā.