Dzīve & Stils / Vaļasprieki
Lielās erudīcijas mēnesis «V.I.P.» – «dramatiskā» 10 punktu starpība
"Pasludinām martu par lielās erudīcijas mēnesi," uzrunājot četras uz pusfināliem sanākušās Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") komandas, sacīja spēles vadītājs Uģis Joksts. Pērnā gada decembrī bija notikušas "Lielās viktorīnas" erudīcijas spēles, kurās noskaidrotas četras labākās komandas, tāpēc tās nāk cīkstēties par līdera godu arī "V.I.P." ietvaros.
Spēles «V.I.P» fināls – atbildes studijā nāk grūtāk nekā pie TV ekrāniem
Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts" ("V.I.P") aizkulisēs pirms fināla allaž jūtama lielāka spriedze, pat tāda nedaudz nervoza atmosfēra. Dalībnieki, kas līdz šim bijuši atvērti un runīgi, pēkšņi kļuvuši atturīgi, nejoko, bet, ja to dara, tad nedaudz drudžaini un saspringti. Spēles vadītājs Uģis Joksts tad allaž dodas talkā, mēģina uzsākt sarunu, stāsta interesantus gadījumus, kas pieredzēti pa šiem gadiem. Tāpat dalībnieki secinājuši – spēlēt vipiņu pie televīzijas ekrāniem ir vieglāk nekā te, studijā.
Kuldīgā izveido retro velosipēdu muzeju «Ciskdrill»
Atdāvināti, atdoti, pārdoti, atrasti bēniņos, izgāztuvēs, šķūnīšos – tāds ir kuldīdznieka Klāva Šlakorcina retro divriteņu jeb ciskudriļļu kolekcijas sākums. Detaļu pa detaļai tos atjaunojot sākotnējā krāšņumā, izdevies izveidot ekspozīciju. Papildus tas ir arī stāsts par divriteņu vēsturi starpkaru perioda Kuldīgā.
Radioamatierisms – aizraujošs un izaicinošs hobijs ar iespēju atrast draugus visā pasaulē
Radioamatieri pašu spēkiem, neizmantojot citu radīto infrastruktūru, veido radio sakarus ar visu pasauli. Lai to darītu, nepieciešama gan tehnika, gan zināšanas, gan nokārtots eksāmens, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja radioamatierisma entuziasts Kristers Misa, VAS "Elektroniskie sakari" Radiofrekvenču plānošanas nodaļas vecākais eksperts, ilggadējs radioamatieris Juris Vaļenieks un SIA "Energoremonts Rīga" projektu vadītājs Andris Bruņenieks.
Kuldīdznieces Andas aizraušanās – laikapstākļu segas
Lai atbildētu uz jautājumu, kāds bijis aizvadītais gads, kuldīdzniecei Andai Jansonei tikai jāpaņem sava darinātā sega, kurā dienu pa dienai ir ietamborēta konkrētās dienas temperatūra. Šis ir jau piektais gads, kad viņa ir aizrāvusies ar laikapstākļu segu darināšanu.     
Spriedze «V.I.P.» spēlē – lūzums pie skatītāju jautājuma
Pirmdienas, 13. februāra, Latvijas Televīzijas erudīcijas spēles "Veiksme. Intuīcija. Prāts." epizodē komandas savā starpā cīnās līdzvērtīgi – te viena, te otra komanda ar nelielu punktu pārsvaru izraujas priekšā, taču lūzums notiek pie skatītāju jautājuma, kad papildiespējas netiek taupītas.
Spēles «V.I.P» fināls – risks uztur azartu
Februāra pirmajā pirmdienā LTV1 erudīcijas spēles "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (V.I.P.) laikā ir fināls. Pie Uģa Joksta uz atkārtotu spēli nāk komandas no pusfināliem, kur vienā tika daudz runāts par Latvijas novadiem, vietām, senāku vēsturi un notikumiem, jo par erudītākās godu cīnījās divas LTV projekta "Tas notika šeit" komandas, bet otrā pusfinālā viesojāmies Ziemeļvalstīs un spēles pēdējā jautājumā ceļazīmi uz finālu ieguva Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā komandā.
Ziemeļvalstu parāde – spēlē «V.I.P» ap un par šīm valstīm
Janvāris ir barikāžu notikumu piemiņas laiks, kad par to runāt un pieminēt, un savā veidā to dara arī LTV erudīcijas projekts "Veiksme. Intuīcija. Prāts" (V.I.P.), uz spēli aicinot Ziemeļvalstu Ministru padomes komandu, un tam ir saistība ar laiku pirms vairāk nekā 30 gadiem.
Šoreiz «tas notika šeit» – spēles «V.I.P.» ložā ar vēstures detektīviem
Kārtējā erudīcijas raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts" (V.I.P.) pirmo pusfinālu iesākšu ar kādu faktu, ko izpētījuši un atklājuši šīs spēles dalībnieki.  Vienu kilometru no komandu pētītās vietas latviešu laupītājs Ansis Kaupēns uz sliedēm uzlicis koka baļķus, lai apstādinātu un pēcāk aplaupītu vilcienu un tā pasažierus. Uz kāda maršruta šaursliežu dzelzceļa posma tas noticis, uzzināsiet apraksta izskaņā, jo vispirms jāiepazīst komandas, kuras jau ceturto gadu piedāvā LTV1 skatītājiem iesaistīties fantastisku stāstu meklējumos, izzināt Latvijas vietas, kas šķietami ir neievērojamas, tas ir raidījums "Tas notika šeit" (TNŠ) un VIPiņā pie Uģa Joksta kadra un aizkadra komandas.
Fotografēšana kā hobijs vairāk nekā 40 gadu garumā
Latgales Kultūrvēstures muzejs pašlaik ir pagaidu mājvieta lielformāta fotogrāfijām par himbu cilti, kuru autors ir rēzeknietis Jānis Staris. Fotografēšana Jānim ir hobijs vairāku desmitu gadu garumā. Pēdējā laikā jo īpaši fotogrāfijas top par vietām, kas plašākai sabiedrībai ir mazāk zināmas un raksturīgas ar savu neskarto dabu.
Radio finālspēle televīzijā – «V.I.P» ložā dīdžeji gatavi izklaidēt skatītājus
Radio DJ, ziņu moderatoru un raidījumu vadītāju fināls erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (VIP) ir klāt! Sarunas ārpus spēles laukuma liecina, ka finālisti nebūt nestreso par gaidāmo. Un sarunu temats mazliet piemērots gariem un tumšiem ziemas vakariem – par to, ka Latvijā daudziem cilvēkiem radio kļuvis par sarunu biedru, reizēm pat vienīgo, jo ir iespēja zvanīt uz tiešraidi, uzdot un atbildēt uz jautājumiem, izvēlēties mūziku utt.
Koleģiāli jauki, bet gatavi sacensībai. «V.I.P» spēlē radio dīdžeji
Sācies jauns gads un LTV erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (VIP) iesāk jaunu ciklu ar cilvēkiem, kurus nereti uztverat kā savējos, jo viņi ikdienā ir ar jums, viņi ir radio personības, DJ, raidījumu vadītāji, moderatori. Bet pirmajā pusfinālā “Radio Skonto” un “Star FM” komandas atzīst, ka nemaz nejūtas kā konkurenti, bet tomēr gatavas piedzīvot dedzīgu sacensību.
Daudzviet pasaulē «roņi» pulcējas ziemas peldēšanas pasākumos
Tā dēvētā roņu jeb ziemas peldētāju kustība kļūst aizvien populārākā visā pasaulē, bet Ziemassvētku un Jaungada gaidīšanas sezonā daudzviet tik organizēti īpaši festivāli. Šādi pasākumi šonedēļ notika arī Dānijā un Islandē.
«V.I.P.» spēle Ukrainas atbalsta zīmē: «Pierast pie kara ir milzīgs risks»
Latvijas Televīzijas spēles "Veiksme. Inituīcija. Prāts" ("V.I.P.") radošā komanda, uzzinot, kāds ir šī gada labdarības maratona "Dod pieci" mērķis – Ukrainas bēgļu bērnu atbalsts, – lēma aicināt uz spēli cilvēkus, kuri gan ar savu profesionālo, gan sabiedrisko darbu apliecinājuši atbalstu Ukrainai un kuri var motivēt un iedrošināt iesaistīties citus. Savukārt jautājumi veidoti Ukrainas zīmē, liekot spēles laikā dalībniekiem domāt un runāt tikai par Ukrainu, tās mākslu, ģeogrāfiju, personībām.
Pēdējais gada «V.I.P.» fināls: Par elementāru jautājumu nezināšanu un mūžīgu slavu
"Sākam divkauju par mūžīgu slavu un trim tūkstošiem!" tieši ar tik ambiciozu tekstu, ienākot erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts" studijā, spēles vadītājs Uģis Joksts uzrunā abu komandu dalībniekus šī gada pēdējā "V.I.P." finālā. Un divkārt saistošs tas kļūst, ja zinām, ka uz starta līnijas stājas jau "V.I.P." emocijās rūdītas ģimeņu komandas.
Liepājā 50 ziemas peldētāji filmējušies mākslas darbam jūrā
Liepājā ziemas peldētāji kļuvuši par mākslas darbu – tā par pašas piedzīvoto stāsta Liepājas laikraksta "Kurzemes Vārds" korespondente Linda Kilevica. Viņa jau vairākus gadus peldas ziemā un ir sajūsmināta par iespēju kopā ar citiem Latvijas ziemas peldētājiem piedalīties mākslinieces Ievas Epneres videoinstalācijā "Kolekcija", kas no decembra sākuma apskatāma Malmes mākslas muzejā Zviedrijā izstādē "Latvijas kolekcija".
Vecumnieku novadā floriste Līga Lauriņa iesaka vainagus un Ziemassvētku dekorus darināt pašu rokām
Gada tumšākajā laikā, gaidot Ziemassvētkus, daudziem svētku noskaņu rada adventes vainagi. Tos var nolikt gan uz galda, gan pie ārdurvīm, un īpaša vērtība ir pašu rokām gatavotiem vainagiem. Bauskas novada Vecumnieku novadā darbojas floristu studija, un tās vadītāja, Latvijas Amatniecības kameras florista amata meistare Līga Lauriņa Latvijas Radio stāstīja, ka visu decembri Vecumniekos un Bārbelē studijas dalībnieki gatavo darbus, kas saistīti ar Ziemassvētku tematiku.
Skolotāju hobiji: Mārtiņa Klišāna audiovizuālā pasaule
Neskatoties uz savu aizņemto dienas grafiku, vadot Rīgas Doma zēnu kori, strādājot ar topošajiem diriģentiem Rīgas Doma kora skolā vai mācot kordiriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Mārtiņš Klišāns ir sen uzticīgs tā sauktajiem gadžetiem. Kopš bērnības apgrozījies televīzijas vidē, bet tieši nesenās pandēmijas pauzes laikā atsācis ne vien fotografēt, bet arī filmēt un montēt.
Vai idejas lido gaisā? Neplānota atkalredzēšanās «V.I.P.» studijā
Noteikti ir dzirdēts izskanam, ka idejas lido gaisā un atvērti prāti tās palaikam uztver – tā vai citādi dažādiem cilvēkiem rodas līdzīgas domas pilnīgi paralēli un neatkarīgi vienam no otra. Lūk, Ārija Vāciete, kas ar lepnumu sevi dēvē par jūrmalnieci–mājsaimnieci, kopā ar vedeklu un māsīcu spēlēja "V.I.P." tieši pirms pieciem gadiem. Viņas pretinieki toreiz bija arī jūrmalnieki – Ģirta Trenča ģimene. Un viņi atkal satiekas studijā!
VIDEO: «Ruftoperi. Liepājas piedzīvojumi»
Viņus sauc par trakajiem, ekstremāliem, kuri sēž uz adrenalīna adatas. Tie ir cilvēki, kuri uzkāpj visaugstākajos punktos (uz jumtiem, torņiem, pacēlājiem), riskē ar dzīvību, lai uzņemtu veiksmīgu fotogrāfiju, kuru pēc tam publicēs sociālajos tīklos.
50 kg smago šalli Latvijai darināja adītājas gan Ludzā, gan Ziemeļīrijā
Vienīgais priekšnoteikums bija tieši 160 valdziņi un noteikta lieluma adatas. Krāsu izvēle, teksts vai raksti gan palika pašu adītāju ziņā. Tā gada laikā tapa rokdarbs – 50 kilogramus smaga un 157 metrus gara šalle, kurā Latvijas un diasporas adītājas ieadījušas sava novada simbolus, krāsas un savu dzimtenes sajūtu. No 23. novembra šalle skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Latvijas Televīzijai pastāstīja nodibinājuma "Šalle Latvijai" vadītāja Līga Rušiņa.
Skolotāju hobiji: Ievas Sarjas sirdsmiers un atpūta putnu vērošanā
Emīla Dārziņa Mūzikas skolas skolotājas, koncertmeistares un direktora vietnieces mūzikas izglītībā Ievas Sarjas ikdiena ir ļoti intensīva – gan vingrinoties un koncertējot kopā ar saviem audzēkņiem, gan risinot neskaitāmās situācijas skolā. Līdzsvaru savai ikdienai Ieva rod, dodoties dabā. Viņas sirdsmiers un atpūta rodama putnu vērošanā, lai gan arī tajā ir sava kārtība un strikti noteikumi.
Vai teātra ļaužu «V.I.P.» finālā spēlmaņus samulsina paša Smiļģa spoks?
"V.I.P." aizkulisēs finālam atbilstošs satraukums, bet ļoti draudzīga un labvēlīga atmosfēra, jo abas komandas viena otru zina varen labi arī ārpus "V.I.P." ložas. Raidījuma režisore Laura Hirša, būdama pati tuva teātrim, ļoti vēlētos, lai uzvar abas komandas. Uģis savukārt cer uz lielo uzvaru, kad komandas neizmantotu papildiespējas un kāda saņemtu pat 3000 eiro. Un tieši šajā "Spēlmaņu nakts" tematikas spēlē neiztrūkstošs vēl kāds viesis... neredzams, bet sajūtams. 
Kundziņsalā ada zeķes gan karavīriem, gan maziem bērniņiem
Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts iesaistīties zeķu adīšanā Ukrainas karavīriem. Visās Latvijas Pasta nodaļās līdz gada beigām iespējams bez maksas nododot savus adījumus, kas tālāk tiks nosūtīti akcijas organizatoriem un pēc tam dosies uz Ukrainu. To, kādas zeķes tiks sūtītas uz Ukrainu, Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" uzzināja, viesojoties Kundziņsalā pie dāmām, kas iesaistījušās zeķu adīšanas akcijā.
Skolotāju hobiji: Raimo Lielbrieža attēla tapšanas maģija
Raimo Lielbriedis ir fotogrāfs un skolotājs Jaņa Rozentāla Mākslas skolā. Kur "rožos" sastapt Raimo? Viņa valstībā – fotogrāfijas klasē un laboratorijā. Tur tiek apmācīti ne vien jaunie foto mīļi, bet ceļots laikā. Savulaik kopā ar domubiedriem Raimo atgriezās pie analogās pasaules pamatiem un izveidoja 19. gadsimtam raksturīgo stikla plašu fotoaparātu.
Svarīgākais šobrīd