Dzīve & stils / Veselība
Liepājā jauns valsts apmaksāts bērnu zobārstniecības kabinets
Oktobrī Liepājā atvērts jauns bērnu zobārstniecības kabinets, kur bērniem līdz 18 gadu vecumam tiks sniegti gan no valsts budžeta apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi, gan zobu labošana pilnā narkozē, kas līdz šim par valsts naudu bija pieejama tikai Rīgā. Pārcelties uz Liepāju un strādāt jaunajā kabinetā Zobārstniecības poliklīnikā piekritusi līdz šim galvaspilsētā dzīvojusi bērnu zobārste. Pilsētas domes vadība cer samazināt laiku, kas mazajiem liepājniekiem jāgaida rindā pie valsts apmaksāta zobārsta – pašlaik tie ir aptuveni divi gadi.
Līdz oktobra vidum krūts vēzis atklāts jau 1034 sievietēm
Oktobrī – Starptautiskajā krūts vēža pacientu atbalsta mēnesī – Latvijas sieviešu brīvprātīgo biedrība “Vita” kopā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) turpina informēt sabiedrību par atklātiem krūts onkoloģijas gadījumiem Latvijā. 
Kuldīgā veiks pētījumu par zarnu un kuņģa vēža agrīnu atklāšanu
Zarnu vēzis un kuņģa vēzis ir visplašāk izplatītie gremošanas sistēmas audzēji. Daudzus gadījumus ir iespējams veiksmīgi ārstēt, laikus tos konstatējot. Lai meklētu jaunas stratēģijas mirstības samazināšanai, Latvijā no 2013. gada tiek veikts pētījums, iesaistot cilvēkus vecumā no 40 līdz 64 gadiem. Jau tagad pierādījies, ka ne viens vien dalībnieks, piedaloties pētījumā, izglābis dzīvību. No janvāra pētījumā būs iespēja piedalīties arī Kuldīgas puses cilvēkiem, jo turienes slimnīcā tiks izveidots pētniecības centrs.
Ātro maltīšu analīzes: realitātē sāls daudzums ir lielāks par norādīto
Sāls palīdz nodrošināt dažādus organisma procesus, taču mūsdienās ar pārtiku to uzņemam par daudz. Viens no lielākajiem sāls avotiem ir ātro apkalpošanas restorānu maltītes. Laboratorijā pētot sāls daudzumus četrās Latvijā populārāko ātrās ēdināšanas iestāžu maltītēs, atklājās, ka “Lido” un “McDonalds” maltītēs realitātē ir teju par gramu sāls vairāk, nekā norādīts, savukārt “Circle K” hotdogā – tas ir gandrīz divreiz lielāks, atklāj raidījums “Pārtikas revidents.
Kardiologs Trušinskis: Sirds slimniekiem ar dzīvesstila maiņu sokas grūti
Speciālisti bieži atgādina, ka cukura diabēta ārstēšanas stūrakmens ir veselīga ēšana un kustības, proti, dzīvesstils, taču ar tā maiņu pacientiem klājas grūti kā Latvijā, tā visā pasaulē, Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" norādīja Hipertensijas un aterosklerozes biedrības prezidents, kardiologs Kārlis Trušinskis un biedrības „parsirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa.
Smalkmaizīšu analīzes: kuras ir neveselīgākās?
Lai arī smalkmaizītes ir plaši pieejamas, uztura speciālisti uzsver, ka tas noteikti nav ikdienas ēdiens un to sastāvā jāpievērš uzmanība cukura, tauku, ogļihidrātu, kā arī transtaukskābju daudzumam. Cik treknas un saldas patiesībā ir Latvijā populārākās smalkmaizītes, atklāj Latvijas Televīzijas raidījums “Pārtikas revidents.”
Cistiskās fibrozes paciente Alise izstājas no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta
Cistiskās fibrozes paciente Alise Kukaine ir izstājusies no plaušu transplantācijas gaidītāju saraksta. Viņas veselības stāvoklis šovasar pasliktinājies, bet valsts četru gadu laikā nav spējusi iestāties kādā no organizācijām, kas dotu lielākas cerības donora orgānu iegūt. Veselības ministrijā gan skaidro, ka process ir ļoti ilgs. Un savas korekcijas ieviesis arī koronavīrusa laiks.