Dzīve & stils / Veselība
Mediķi atgādina: Pavasara darbos jāsargās no acu traumām
Pat visparastāko pavasara darbu laikā jābūt īpaši uzmanīgam. Jāsaudzē savas acis. Faktiski acu traumas ir viens no vienas acs redzes zuduma galvenajiem iemesliem. Tieši tādā darbaspējīgā vecumā. Mediķi dārza darbu laikā aicina ikkatru būt īpaši piesardzīgiem. Un nodrošināties pret dažādām traumām. 
Uzsver ģimenes ārstu lomu savlaicīgā depresijas atpazīšanā
 Svētdien, 7.aprīlī, atzīmē vispasaules depresijas dienu. Šīs slimības pacienti nespēj gūt dzīvesprieku. Svarīgi notvert šo slimības jau tās sākumperiodā. Šeit liela loma ir ģimenes ārstiem. Pat ja pacients pie ģimenes ārsta vēršas ar kādām citām sūdzībām, ģimenes ārstam vizītes laikā būtu jāspēj novērtēt pacienta iespējamās blakus slimības, par kurām pats pacients pat, iespējams, vēl nenojauš. Tas nepieciešams, lai tās varētu sākt ārstēt pēc iespējas ātrāk.  
Ministre nemierā ar Onkoloģijas centra prioritātēm tehnikas iegādē
Pērn valdība, neraugoties uz privāto medicīnas iestāžu un reģionālās slimnīcas pārstāvošās organizācijas iebildumiem, atbalstīja Veselības ministrijas piedāvājumu vairāk nekā 8 miljonus eiro no budžeta naudas, kas sākotnēji bija paredzēta hronisko slimnieku aprūpei, pārdalīt par labu citiem mērķiem. Lielākā daļa no pārdalītās naudas – 5,7 miljoni eiro - tika atvēlēta jaunu medicīnisko iekārtu iegādei Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS). Taču Latvijas Onkoloģijas centrs, kas darbojas RAKUS paspārnē, nesen uz ilgāku laiku palika bez mamogrāfa.
Plaušu slimniece Alise transplantāciju gaida jau divus gadus
Ar ieslēgtu telefonu rokās dienā un naktī plaušu slimniece Alise Kukaine turpina gaidīt vienu vienīgu zvanu. Ziņu, ka donors ir atrasts un plaušu transplantācija Tartu slimnīcā notiks. Taču laiks ir Alises ienaidnieks, un viņas organisms ar katru dienu kļūst vājāks. Operācija jau varēja notikt, taču potenciālā donora tuvinieku kategoriska atteikuma dēļ Alise joprojām gaida.
Profesore Ancāne: Laika grozīšanas stresu palīdz mazināt papildu prieka deva
Pulksteņa grozīšana cilvēka organismu ietekmē ārkārtīgi slikti, un pēc pārejas uz vasaras laiku, lai mazinātu stresu, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas un katedras vadītāja Gunta Ancāne iesaka cilvēkiem radīt sev vairāk prieka, kas palīdzētu organismam pārvarēt slodzi.
Latvijā lielveikalos pirktā gaļā antibiotiku atliekvielas neatrod
Lielveikalos nopērkamajā gaļā antibiotiku atliekvielas nav atrodamas, secināts Latvijas Radio veiktā pētījumā. Tas atbilst citu Eiropas valstu rādītājiem - monitoringa rezultāti liecina, ka antibiotiku atliekvielu pārkāpšana notiek ļoti reti. Tomēr zinātniekus visā pasaulē satrauc mikrobu rezistences palielināšanās, kam viens no iemesliem varētu būt antibiotiku un citu vielu lietošana veterinārajā medicīnā.
Vaidavas zāļu sieva: pavasarī vācami visu koku pumpuri
Lai arī pavasaris ar sauli šogad ir paskops, tomēr dabā atmoda ir sākusies, parādās pirmais zaļums un kokiem briest pumpuri. Šis ir īstais laiks, lai šo dabas atmodas spēku izmantotu savā labā, jo koku pumpuri glabā daudzas vērtīgas vielas mūsu organismam. Tagad mežā savāktais var noderēt arī nākamajā ziemā, stāsta ārstniecības augu zinātāja Zeltīte Kaviere no Vaidavas.
Ārstu trūkuma dēļ pie endoprotezēšanas ātrāk nevar tikt arī par papildu samaksu
Kopš gada sākuma ir mainīta kārtība, kādā cilvēki uz lielo locītavu – gūžas un ceļa - endoprotezēšanas operācijām gaida rindā. Nacionālajā veselības dienestā skaidro, ka sistēmas izmaiņas saistītas ar ārstu trūkumu. Šobrīd, ja vien ārstu konsīlijs nav lēmis citādi, visi gaida vienotā rindā bez iespējas, daļēji apmaksājot operāciju, tikt rindā uz priekšu paātrināti.  
Austrumu slimnīcā ar inovatīvu operāciju likvidē audzēju plaušā
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centrā ir veikta Latvijā inovatīva operācija. Tās laikā kādam 69 gadus vecam vīrietim likvidēts plašs ļaundabīgs audzējs plaušā. Parasti šādos gadījumos tiek izgriezta plauša, taču mūsu mediķiem izdevās atrast citu risinājumu.
Rēzeknes slimnīcā moderns datortomogrāfs, ar kuru drīzumā strādās divi jauni radiologi
Rēzeknes slimnīcas Diagnostikas nodaļai iegādāts jauns datortomogrāfs, kas ļaus pacientus izmeklēt gan ātrāk, gan arī efektīvāk. Slimnīcā tāpat kā visā Latvijā ir ārstu trūkums un darba stundu pārstrāde. Nodrošinot pašvaldības stipendijas studējošajiem mediķiem, slimnīcai izdevies pēc rezidentūras pabeigšanas piesaistīt vairākus jaunos ārstus, arī divus radiologus. Tomēr ir gadījumi, kad jaunie mediķi atgriež pilsētai izmaksātās stipendijas un izvēlas strādāt citur.
«Pulksteņu griešanu» varētu atcelt 2021. gadā
Eiropas Parlamenta (EP) Transporta un tūrisma komiteja rosina pāreju uz tā dēvēto ziemas un vasaras laiku atcelt no 2021. gada. Deputātu balsojums par šo jautājumu varētu notikt jau šā mēneša beigās.
Jaunākie
Interesanti