Dzīve & stils / Veselība
Medicīnas studenti pēc datu regulas piemērošanas bez praksēm slimnīcās nepaliks
Par spīti iepriekš paustajām bažām medicīnas studenti pēc datu regulas piemērošanas bez praksēm slimnīcās nepaliks. Pacientam jābūt informētam un viegli jāspēj arī atsaukt piekrišana piedalīties apmācības procesā. Piemēram, iestājoties Stradiņa slimnīcā, tagad līgumā ir arī atsevišķs punkts tieši par klīnisko apmācību. Pacients var arī piekrist, ka viņa personas dati, apmācības procesā iegūtās ziņas tiek izmantotas akadēmiskos pētījumos.
Pirtnieku kongress: pirts rituāli ir kā māksla un atjaunošanās
Daugavpils novada Višķos aizvadīts Latvju pirts un zāļu festivāls, pulcējot vienkopus pirtniekus un pirtsmīļus no vairākiem Latvijas novadiem, kā arī Lietuvas. Tik liela mēroga pasākums, kas veltīts tieši pirtij un zināšanām par to, Latgalē notika pirmo reizi. Tā laikā Latvijas vadošie pirtnieki vadīja meistraklases un radošās darbnīcas, gan arī vienojās kongresā un izveidoja protokolu par to, kas tad īsti slēpjas aiz vārdu salikuma “latvju pirts”.
Ar pirts tradīcijām iepazīstinās Višķos pie Luknas ezera
Sestdien (9.jūnijā) Daugavpils novada Višķos pie Luknas ezera Latvju pirts un zāļu festivālā visas dienas garumā paredzētas tematiskās lekcijas, meistarklases un radošās darbnīcas par augu tēmu, zāļu tējām, stādiem un latvju pirts tradīcijām.
Festivāls ir latvisko sajūtu svētki brīvā dabā, kur kopīgi ar pirtniekiem, zāļu un stādu audzētājiem atgūt un apkopot zināšanas par seno latvju saimnieču lepnumu – “Veselības dārzu” un latvju pirts veselīgo pienesumu. Pasākums pulcēs Jelgavas, Ozolnieku, Gulbenes, Daugavpils, Ilūkstes, arī kaimiņvalsts Lietuvas pirtniekus, zāļu un augu stādu audzētājus, vietējos mājražotājus un amatniekus.
Kosmētikā esošie parabēni – kaitīgi veselībai. Kādas ir alternatīvas?
Pētot kosmētisko līdzekļu sastāvus, redzams, ka liela daļa satur kaitīgas un potenciāli bīstamas vielas, kuras var radīt mums nopietnas veselības problēmas. Par dažām vielām ir pat pētījumi, ka tās varētu būt kancerogēnas. No kurām vielām būtu labāk izvairīties un kādas ir alternatīvas?
Pacientam par kakla skriemeļu datortomogrāfiju nākas maksāt divreiz
Par pilnu kakla skriemeļu datortomogrāfiju jāmaksā divreiz – šādā situācijā nonācis pacients Edgars, kurš pauž neizpratni par prasīto dubultmaksu. Nacionālajā veselības dienestā (NVD) piekrīt, ka pacientam bija jāmaksā viena pacienta iemaksa, un atzīst – ārstniecības iestāde, pieprasot divkāršu samaksu par procedūru, rīkojusies nepareizi.
Itāļu zinātnieki izstrādājuši jaunu un precīzu rokas protēzi
Itāļu zinātnieki izstrādājuši jaunu rokas protēzi, kas lietotājiem ļauj ērti satvert dažādus priekšmetus. Protēzei ir iestrādāti sensori, kas saņem signālus no muskuļiem. Šī palīgierīce izceļas citu vidū ar to, ka tā darbojas dabiskāk un precīzāk nekā citas rokas protēzes.
Pavasaris sācies arī pirtīs – sāk vākt kļavu ziedus skrubjiem
Ne tikai dabā, bet arī Latvijas pirtīs sācies pavasaris. Māras dārza pirtiņas saimniece Māra Tīmane no Kazdangas jau sākusi vākt kļavu ziedus pirts skrubjiem un lūkojas, kur piesaulē ziedēs ievas, lai no tām varētu sasiet pirts slotas. Māra Tīmane ir viena no Latvijas pirtniecēm, kura savas zināšanas turpina papildināt ikdienu un veido savu stāstu par pirts rituālu.
Pieaug astmas slimnieku skaits
Astmas slimnieku skaits pēdējos gados stabili pieaug. To ietekmē, piemēram, gaisa piesārņojums. Lai arī no slimības izārstēties nevar, tās simptomus var krietni atvieglot. Tāpēc otrdien, 1.maijā, Pasaules astmas dienā, ārsti mudina cilvēkus veikt pārbaudes.
Pirmdien ultravioletais starojums tikpat spēcīgs kā augustā
Saule pirmdien, 30. aprīlī, starus netaupīja, un daudzi izmantoja karsto dienu, lai gūtu pirmo iedegumu. Taču speciālisti brīdina, ka saules ultravioletais starojums šonedēļ Latvijā gaidāms tikpat liels kā parasti augustā. Vasarā āda pie saules ir pieradusi, bet pavasarī jāievēro lielāka piesardzība.
Pavasara ziedēšanas laikā jāpievērš uzmanība iespējamai alerģijai
Aplēses liecina, ka Latvijā ar astmu slimo 2% līdz 5% iedzīvotāju. Tuvojoties pavasara ziedēšanas laikam, kad gaisā parādās daudz ziedputekšņu, var saasināties ne tikai alerģiskas saslimšanas, bet arī astma. Tādēļ Latvijas Astmas un alerģijas biedrība aicina pavasarī pievērst īpašu uzmanību elpceļu veselībai.
Biedrība: Nevajag pierast pie elpas trūkuma, bet pārbaudīt elpceļus
Tuvojoties pavasara ziedēšanas laikam, kad gaisā parādās daudz ziedputekšņu, var saasināties ne tikai alerģiskas saslimšanas, bet arī astma. Latvijas Astmas un alerģijas biedrība aicina doties pārbaudīt savu elpceļu veselību pie ģimenes ārsta, jo daudziem astma netiek diagnosticēta laikus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti