Dzīve & stils / Veselība
Iepazīsti astoņas sēnes Latvijas mežos!
Latvijas Dabas muzeja mikoloģe Inita Dāniele stāsta par astoņu Latvijā bieži sastopamu sēņu nosaukumiem un izskatu, garšu un izmantošanu pārtikā, kā arī par labākajām šo sēņu augšanas vietām. 
Fiziskās sagatavotības nometnē Usmas ezera krastā sportisti mācās nepārtrenēties
Jau trīs gadus Usmas ezera krastā notiek boksa nometnes, bet pirmo reizi to papildina fiziskās sagatavotības praktiskais seminārs. Tur piedalās arī profesionāli sportisti, kas atzīst, ka iegūtās zināšanas būtu noderējušas jau agrāk, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus. Talsu televīzija nometnē viesojās dienā, kad ar sportistiem tikās Staņislavs Olijars.
Ar festivālu «Ogle» aicina pievērst uzmanību garīgai veselībai
Iedzīvotāji ar garīgiem traucējumiem un psihiskām slimībām ir visneaizsargātākā iedzīvotāju grupa ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Tāpēc šai problēmai tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Ar moto “Silti par nopietnām tēmām” Rīgā notiek festivāls “Ogle”, kurā ikviens, kas saskāries ar mentālās veselības problēmām, var saņemt atbalstu, piedalīties atklātas diskusijas un smelties iedvesmojošus pieredzes stāstus.
Plaušu vēža pacientu biedrība: Latvijas slimnīcās var paveikt daudz
Lai Starptautiskās plaušu vēža dienas priekšvakarā pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību plaušu vēža saslimstības un ārstniecības jautājumiem, pie Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas šodien, 31. jūlijā, simboliski iestādīs mūžzaļo rododendru, Latvijas Televīzijai pastāstīja Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības vadītājs Harijs Gals.
Talsos īpašo bērnu mammas stiprina fizisko sagatavotību
Ikdienas rūpes par bērniem ar īpašām vajadzībām prasa spēku. Ir brīdis, kad mammas fiziski vairs nevar piecelties no gultas, jo bērnu cilāšana sagādā sāpes mugurai. Lai varētu parūpēties par saviem īpašajiem bērniem, vairākas mammas Talsos jau mēnesi reizi nedēļā kopā ar fizioterapeitēm stiprina savu muskulatūru.
Mudina iesaistīties aptaujā par Covid-19 ietekmi uz seksuālo un reproduktīvo veselību
Kā Covid-19 izplatības laikā dažādās valstīs noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši pāra attiecības un iedzīvotāju piekļuvi seksuālās un reproduktīvās veselības pakalpojumiem – šie ir jautājumi, uz kuriem atbildi meklēs starptautiskais projekts ‘’I-SHARE”. Projekts noritēs vienlaikus 33 valstīs, un to īstenos sabiedrības veselības speciālisti no teju 40 partnerorganizācijām, tostarp arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pētnieki Sabiedrības veselības institūta vadībā, informēja RSU pārstāve Ieva Nora Gediņa. Latvijā pētnieki darbu jau uzsākuši, un aicina atsaukties iedzīvotājus vecumā virs 18 gadiem.
Greizais īkšķis: kā izvairīties no pēdu deformācijas
Gadiem ritot, cilvēka kāju pēdas tiek pakļautas lielākam vai mazākam deformācijas procesam. Par to, kāpēc notiek šādas bieži vien ļoti nepatīkamas izmaiņas un kā ar tām cīnīties, raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts traumatologs, ortopēds,operējošs ķirurgs Mārcis Jēgers.
Krīzes tālruņa konsultants: Cilvēki arvien drošāk runā par pašnāvības domām
Ja ārkārtas situācijas laikā cilvēki uz krīzes tālruni zvanīja par 36 % vairāk nekā ierasts, tad tagad saņemto zvanu skaits ir atgriezies ikdienas līmenī, LSM.lv stāstīja Krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" atbalsta tālruņa konsultants Raivo Vilcāns. Vienlaikus viņš norādīja, ka, salīdzinot ar situāciju pirms pieciem sešiem gadiem, cilvēki garīgas krīzes gadījumā drošāk meklē palīdzību un par problēmām runā atklātāk.
Infektoloģe: C hepatīta analīzes jāveic ikvienam
C hepatīts ir aptuveni 1,7% Latvijas iedzīvotāju. Tomēr Latvijā šobrīd pieejama laba un efektīva ārstēšana. Tādēļ 95% pacientu, kuri laikus saņem ārstēšanu, šo slimību izārstē. Tā norāda infektoloģe hepatoloģe, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infektoloģijas centra Aknu slimību nodaļas vadītāja Ieva Tolmane.
Smadzenes nedrīkst atstāt dīkstāvē: kāpēc prātu vajag asināt visu mūžu
Mūsdienās zinātnieki arvien biežāk norāda arī uz to, ka jaunu prasmju un zināšanu iegūšana arī pēc tam, kad garais izglītības iegūšanas process ir pabeigts, palīdz aizkavēt procesus, kas saistīti ar smadzeņu novecošanos. Noskaidrots –  jo ilgāku laiku cilvēki velta mācībām, jo labāka atmiņa būs pēc 65 gadu vecuma, vēstīja Latvijas Radio raidījums “Zināmais nezinājamā”
Uztura ieteikumi: olīveļļa ir laba, bet jālieto arī citas
Vasarā vairāk uzturā tiek lietoti salāti, kas nereti tiek gatavoti ar eļļu. Kādu eļļu izvēlēties būtu vislabāk un cik daudz šo taukvielu uzturā lietot ieteicams, skaidroja diētas ārste Lolita Neimane, uztura speciāliste Ksenija Andrijanova un kardiologs Kārlis Trušinskis.
Uztura speciāliste: Salāti ar eļļu vai krējumu var būt vienlīdz veselīgi
Vasaras vidus ir īstais salātu laiks – dobēs un siltumnīcās tie aug griezdamies, arī zemnieku tirdziņos to piedāvājums ir bagātīgs. Latvijā zaļie salāti tradicionāli tikuši gatavoti ar krējumu, bet pēdējā laikā daudzināta tiek eļļa. Uztura speciāliste Zane Timpare uzskata, ka vienlīdz veselīga izvēle var būt salāti gan ar eļļu, gan ar krējumu.
Skaistumkopšanas «kaktu kantoros» ar veselību regulāri riskē 13 % iedzīvotāju
Lai arī 79% cilvēku apgalvo, ka viņiem ir būtiska higiēnas prasību ievērošana skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas laikā, 13% Latvijas iedzīvotāju joprojām regulāri izmanto iespēju saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus “mājas apstākļos”, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktā aptauja. Par riskiem, kādiem sevi cilvēki tādējādi pakļauj, intervijā Latvijas televīzijai stāstīja SPKC Veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Maija Pauniņa un  Latvijas Tetovēšanas biedrības pārstāvis Kārlis Ulmanis.