Dzīve & stils / Veselība
Biedrība: Nevajag pierast pie elpas trūkuma, bet pārbaudīt elpceļus
Tuvojoties pavasara ziedēšanas laikam, kad gaisā parādās daudz ziedputekšņu, var saasināties ne tikai alerģiskas saslimšanas, bet arī astma. Latvijas Astmas un alerģijas biedrība aicina doties pārbaudīt savu elpceļu veselību pie ģimenes ārsta, jo daudziem astma netiek diagnosticēta laikus.
Vai klausīt ticējumam – pavasarī uz zemes drīkst sēdēt tikai pēc pērkona?
Pavasarī viens no aktuāliem jautājumiem, par kuru daudzi lauza galvu un katram ir savs viedoklis – kad mēs droši drīkstam sēdēt uz zemes? Viens uzskata, ka uz zemes drīkst sēdēt pēc pirmā pērkona, citi – tikai pēc trešā. Tikmēr mediķi brīdina – ja zeme vēl ir auksta arī pēc pērkona, uz tās sēdēt nevajadzētu.
Kā pareizi lasīt veselīgos priežu pumpurus
Šobrīd ir pēdējais brīdis doties uz mežu un ievākt priežu pumpuru ražu. Tas ir ļoti veselīgs dabas produkts. Tomēr to lasīšanai ir jābūt ļoti uzmanīgam procesam, pretējā gadījumā var tikt nodarīts liels kaitējums dabai.  
Latvijā apšauba ASV pētnieku secināto par kafijas kaitīgumu
Amerikas pētnieki secinājuši, ka, grauzdējot kafijas pupiņas, tajās izveidojas akrilamīds, kas uzskatāma par kancerogēnu jeb vēzi izraisošu vielu. Losandželosas tiesa lēmusi, ka turpmāk uz Kalifornijas štatā nopērkamās kafijas būs jāizvieto brīdinājumi par vēža risku, tikmēr kafijas ražotāji sola spriedumu pārsūdzēt. Latvijas speciālisti gan apšauba kafijas kaitīgumu, uzsverot – kafija var kaitēt vien tad, ja to lieto pārmērīgās devās.
Profesors Danilāns pavasarī iesaka nepārspīlēt ar vitamīniem
Pavasaris ir brīdis, kad cilvēki pēc garā ziemas perioda jūtas nogurdināti. Vitamīnu trūkumu dēļ daļai ir pasliktinājusies imunitāte. Taču gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns neiesaka pārspīlēt ar vitamīnu kursu lietošana, tā vietā labāk jāizvēlas sabalansētais uzturs.
Ārpus vārdiem. Rīgā norisināsies starptautisks medicīnas īsfilmu festivāls
Ceturtdien, 26. aprīlī, plkst. 16.30 Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks starptautisks medicīnas īsfilmu festivāls “Medfest 2018. Beyond Words”, kura mērķis ir izglītot sabiedrību un mazināt tajā pastāvošos aizspriedumus par psihiskiem traucējumiem un psihiatrijas pacientiem. Lai plašāk pastāstītu par festivāla ieceri un izvēlētās tēmas aktualitāti, LR6 – Latvijas Universitātes (LU) Radio NABA raidījumā “Zinātnes vārdā” viesojās RSU pasniedzēja un Latvijas Psihiatru asociācijas (LPA) Jauno psihiatru sekcijas pārstāve, viena no festivāla organizatorēm Natālija Bērziņa-Novikova.
Latvijā sākas sauļošanās sezona
Saules ultravioletais starojums dienas vidū Latvijā sasniedz vidēju līmeni, kas nozīmē, ka jau ir iespējams gūt iedegumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi Rucavā.
Igaunijas simtgadē 100 tūkstošiem dāvana - ģenētiskās analīzes
Unikālu dāvanu valsts simtgadē saviem iedzīvotājiem sagādājusi Igaunija. 100 tūkstošiem Igaunijas iedzīvotāju piedāvā veikt plašas ģenētiskās analīzes, kas noteiks gan viņu iespēju saslimt ar kādu slimību, gan dos arī visaptverošu informāciju veselības aprūpes organizētājiem. Tas ir arī solis tuvāk personalizētai medicīnai valsts līmenī.  Interese par šo iespēju ir tik liela, ka pirmajā pieteikšanās dienā arī Igaunijā interneta portāls nespēja reģistrēt visus gribētājus un “uzkārās”.
VIDEO: Mazliet darba labākai stājai jeb vingrojumi muguras veselībai
Ārsti uzskata, ka Latvijas sabiedrība ir visai šķība. Proti, lielai daļai cilvēku ir nepareiza stāja, kas nākotnē var rezultēties ar smagām veselības problēmām. Nepareizas stājas iemesli ir vairāki – viss sākas jau bērnībā no mugursomas nēsāšanas uz viena pleca un sēdēšanas nepiemērotos skolas solos. Arī urbšanās telefona, planšetes vai datora ekrānā nenāk par labu. Pēc tam viss turpinās arī darba gados, birojā sēžot pie nepiemērota darba galda.
Cilvēki visbiežāk saindējas ar alkoholu, arī ar veikalā pirktu
Cilvēki Latvijā visbiežāk saindējas ar alkoholu, turklāt ne tikai ar nezināmas izcelsmes kandžu, bet arī veikalā pirktu, dārgu grādīgo dziru, stāsta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsti. Jo vairāk un biežāk alkoholu lieto, jo sliktāku ietekmi tas atstāj uz cilvēka veselību.
Profesors Danilāns kliedē mītus par olu ēšanu
Olas šajos Lieldienās tiek ēstas vairāk nekā ikdienā. Daudziem rodas jautājums, cik daudz olu vienā ēdienreizē drīkst apēst? Rīgas Stradiņa universitātes profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns kliedē vairākus mītus par olām.
Cik kaitīga veselībai ir sarkanā gaļa?
Pasaules Veselības organizācijas publiskotais pētījums par sarkano gaļu liecina, ka tā pārmērīgā daudzumā palielina risku saslimt ar vēzi, taču  eksperti skaidro, ka bieži vien kaitīga ir nevis gaļa, bet tai pievienotās vielas, turklāt sarkano gaļu mērenos daudzumos var un pat ieteicams lietot uzturā.
Rēzeknē atvērs Latgalē trešo HIV profilakses punktu
Eiropas slimības profilakses kontroles centra dati liecina, ka pašlaik Eiropas Savienības (ES) valstu vidū Latvija ieņem pirmo vietu gan HIV, gan AIDS izplatības ziņā. Lai mazinātu ar asinīm vai seksuāli transmisīvā ceļā nododamo infekciju izplatību sabiedrībā, dotu iespēju Latgales iedzīvotajiem anonīmi vērsties pie mediķiem un, veicot nepieciešamos testus, pārbaudītu savu veselību, aprīļa sākumā Rēzeknē atvērs HIV profilakses punktu.
Psihiatru vidū neskaidras robežas autisma un šizofrēnijas noteikšanā
Pēc izrakstīšanas no Bērnu psihiatrijas klīnikas kāds bērns saņēmis divus atzinumus – vienā diagnoze “autisms”, otrā - “šizofrēnija”. Vecāki apjukuši, jo ārstēšanas veids katrā no gadījumiem atšķiras. Nedaudzo Latvijas bērnu psihiatru vidū viedoklis par to, cik katra no šīm diagnozēm ir izplatīta, atšķiras – to Latvijas Televīzijai atzīst vairāki uzrunātie bērnu psihiatri, taču intervijai par šo tēmu piekrīt vien daži.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti