Dzīve & stils / Veselība
«Jā, man ir bail!» Emocionālās veselības ceļvedis Covid-19 krīzes apstākļiem
Neziņa par nākotni, uztraukums par savu un tuvāko veselību, bažas par ekonomisko situāciju, sociālā izolētība – šie un citi Covid-19 krīzes izraisītie apstākļi rada labvēlīgu augsni trauksmei un citiem emocionāliem traucējumiem. Tas var izraisīt nebeidzamu riņķa danci – bailes saslimt ar vīrusu rada trauksmi, kas savukārt nelabvēlīgi ietekmē imunitāti, jo fiziskā veselība iet roku rokā ar garīgo. Kā šajos apstākļos saglabāt emocionālo līdzsvaru?
Donoru centrs lūdz donoru atsaucību
Mediķi pacientus turpina ārstēt pēc nelaimes gadījumiem, traumām un citām smagām saslimšanām, tāpēc slimnīcu pieprasījums pēc asins komponentiem nav mazinājies.  Kopš stājušies spēkā dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, Valsts asinsdonoru centra specializētais autobuss bijis vien pāris izbraukumos, nākamnedēļ tas piestās Alūksnē un Viļakā. Speciālisti lūdz donorus būt  atsaucīgiem.    
Turpmāk Covid-19 testēšanā īpaša uzmanība - riska grupām; dažus ar viegliem simptomiem netestēs
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, īpaši būtiski ir laikus atklāt infekcijas izplatību dažādās riska grupās, tostarp nedrīkst pieļaut slimības izplatību ārstniecības iestādēs. Vienlaikus, ja cilvēkam ir viegli saslimšanas simptomi un viņš ir karantīnā mājās, ārstēšanai nav svarīgi laboratoriski noteikt Covid-19. Līdz ar to turpmāk Covid-19 testēšana būs mērķtiecīgāka, īpašu uzmanību veltot riska grupām un Covid-19 slimnieku kontaktpersonām.
Ārsti par Covid-19: Kuri cilvēki īsti ir riska grupās
Tas, ka no Covid-19 mirst tikai vecie un slimie, ir absolūti nepareizs priekšstats par šī vīrusa izraisītām nāvēm. Ja klepus skar plaušas un sākas elpošanas traucējumi, tas apdraud gan vēža pacientus, gan astmas un sirds slimniekus, nemaz nerunājot par cilvēkiem ar transplantētiem orgāniem. Tieši tāpēc Latvija tik ļoti grib izbēgt no Itālijas scenārija.  
Covid-19: Kā vislabāk rūpēties par saviem senioriem
Daudzkārt izskanējis, ka Covid-19 ir īpaši bīstams senioriem, un mums jābūt sevišķi piesardzīgiem, lai viņus pasargātu no inficēšanās. Daļā cilvēku šie brīdinājumi raisa milzu satraukumu, un dažkārt bērni pat vairs nesaprot, vai vispār drīkst apciemot savus vecākus un vecvecākus, baidoties viņus pakļaut kaut vismazākajam riskam. Taču, ko tad darīt, ja seniors pats vairs nav tik spēcīgs un viņam ir jāpalīdz?
Ieteikumi, kā saglabāt veselību un formu mājas režīmā
Iedzīvotāji sociālajos medijos satraucas par veselības un formas saglabāšanu laikā, kad saistībā ar Covid-19 izsludinātā ārkārtējā situācija liek palikt mājās. Daudziem, mājās sēžot, gribas biežāk ēst. Speciālisti iesaka iet pastaigās, ja tas iespējams, kā arī darīt mājas darbus. Nevajadzētu sākt sportot, ja iepriekš tas nav darīts. Ieteicams arī samazināt porcijas un ēst daudz dārzeņu. Vislabāk tos, kas ilgi stāv, piemēram, kāpostus.  
Zāļu valsts aģentūra: Arī Covid-19 pacienti var lietot ibuprofēnu
Aizvadītajā nedēļā Pasaules Veselības organizācija norādīja, ka Covid-19 saslimšanas laikā nevajadzētu lietot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus, piemēram, ibuprofēnu. Tad šīs ziņas tomēr tika atsauktas. Notikušais radīja virkni neskaidrību.  Zāļu valsts aģentūras Farmakovigilances nodaļas vecākā eksperte Zane Neikena Latvijas Radio skaidroja – nav pamata uzskatīt, ka Covid-19 saslimšanas gadījumā būtu jāievēro īpaša piesardzība šo pretiekaisuma līdzekļu lietošanā.
Ko mēs zinām par Covid-19? Atbild profesors Uga Dumpis
Uz jautājumiem par Covid-19 izplatību, simptomiem, inficēšanos intervijā Latvijas Televīzijai  atbild Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, profesors Uga Dumpis.
Vīrusa izplatības laikā jādezinficē arī telefoni
"Covid-19" saslimšanu dēļ īpaši daudz tiek runāts par personīgo higiēnu un roku mazgāšanu. Tīrības un dezinfekcijas aktualizēšanas laikā svarīgi atgādināt par mobilajām ierīcēm, kas tieši tāpat pelnījušas regulāru tīrīšanu.
VIDEO: Ieteikumi karantīnai inficētajiem un viņu tuviniekiem
Daudziem neizpratni raisa paziņojumi, ka saistībā ar koronavīrusu “Covid-19” karantīnu nu jau aptuveni 200 cilvēkiem Latvijā 14 dienas jāpavada izolēti. Ko viņi drīkst un ko nedrīkst? Bet, ja mājā ir arī pacients ar apstiprinātu “Covid-19” infekciju, neziņa ir vēl lielāka.