Dzīve & stils / Veselība
Kā neapjukt ēterisko eļļu pasaulē?
Janvārī, kad eglīšu svecītes jau izdegušas, bet vakari īpaši gaišāki un garāki vēl nekļūst, turpinām savos mājokļos iedegt sveces. Arvien populārākas kļūst arī aromlampiņas, kuras gan aromatizē, gan dezinficē gaisu telpās. Kā neapjukt ēterisko eļļu pasaulē?
RSU docētāja: Liekais svars un aptaukošanās – būtiski smagas Covid-19 gaitas un nāves riska faktori
Līdz ar Covid-19 infekcijas izplatību vēl nozīmīgāka kļuvusi cita, klusi noritoša pandēmija – aptaukošanās. Pasaulē kopš 1975. gada cilvēku skaits, kuriem ir aptaukošanās, ir teju trīskāršojies [1] un tā ir būtiska problēma arī Latvijā. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma 2018. gada dati, Latvijā palielināts ķermeņa svars ir vairāk nekā pusei pieaugušo (58,7%) – liekais svars ir 34,6% iedzīvotāju, aptaukošanās – 24,1%.[2] Tikmēr jaunākie dati no ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (FDA) ziņojumiem par vakcīnu lietderību cilvēkiem ar aptaukošanos, salīdzinājumā ar vakcīnas efektivitāti vispārējā populācijā, rāda, ka vakcīna pret Covid-19 šai grupai ir vienlīdz efektīva.
Kā pēc Covid-19 pārslimošanas atsākt fiziskās aktivitātes
Fiziskās aktivitātes pēc pārslimota Covid-19 jāatsāk ļoti mēreni - pēc smagas slimības gaitas jāsāk ar soļošanu, staigāšanu un līdzsvara vingrojumiem, Latvijas Radio 2 padomu ciklā “Dzīvo vesels” norādīja fizioterapeite Daina Streļča. 
Profesore Zavadska: Covid-19 varētu kļūt par sezonālu infekciju, līdzīgi kā gripa
Ar laiku Covid-19 varētu kļūt par sezonālu infekciju, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja Dace Zavadska. Speciāliste aicināja cilvēkus vakcinēties arī pret gripu un neatlikt balstvakcināciju. 
Krīžu konsultants: Pašnāvības domas nevar vienkārši izslēgt
Nepareizs ir priekšstats, ka domas par pašnāvību ir katra cilvēka izvēle un tās var izslēgt, Latvijas Radio raidījumā “Vai tas ir normāli?” norādīja krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes" direktors Raivo Vilcāns. Viņš uzsvēra, ka būšana klāt, izpratne un atbalsts var palīdzēt tās atvairīt. 
Profesors Danilāns: Badošanās ir labākais uzbarošanās paņēmiens
Bada kūres ir vislabākais paņēmiens, kā uzbarot sevi, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” norādīja gastroenterologs Anatolijs Danilāns. Taču atslodzes dienas, kurās ēd ko vieglu, var palīdzēt atgūties ķermenim pēc kārtīgas mielošanās.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt