Dzīve & stils / Veselība
Dakteris Nātra: E-veselība ātrāka, bet pacientu profili - tukši
Pat ja pacientu vizītes ir plānotas precīzi, e-veselības sistēmas buksēšana laikā no pulksten 12 līdz 14 dienā rada pamatīgas rindas pie ģimenes ārstu kabineta durvīm. Taču pagaidām neviens nav atbildējis uz pašu svarīgāko jautājumu – pa kuru laiku lai ārsts ievada sistēmā visus datus par katru pacientu. Jo daudzu iedzīvotāju profilos ir pilnīgs tukšums. Lai gan tieši laicīgs brīdinājums par nepieciešamu vakcīnu vai analīzēm būtu pats lielākais e-veselības plus.
Daugavpilī rindā pie bērnu zobārsta jāgaida gandrīz gads
Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā ir katastrofāls kadru trūkums, īpaši bērnu stomatologu vidū. Turklāt trešdaļa stomatologu ir jau pensijas vecumā. Lai novērstu kadru trūkumu, Daugavpils pašvaldībā nolemts piešķirt 350 eiro stipendiju mēnesī zobārstniecība studiju programmas pēdējo kursa studentiem. Topošajiem stomatologiem būs jāapņemas nostrādāt Daugavpils Zobārstniecības poliklīnikā piecus gadus.
Augu pazinējas «lieliskais piecinieks» – kā gripas laikā stiprināt imunitāti
Latvijā sākusies gripas epidēmija. Paralēli gripai apkārt klejo arī dažādi nepatīkami vīrusi. Lai nesaslimtu, svarīga ir spēcīga imunitāte, ko var stiprināt, piemēram, regulāri sportojot, nestresojot, labi izguļoties un ikdienā veselīgi ēdot. Par labu nāk arī augu valsts produkti – gan vietējie, gan ārzemju. LTV raidījums "Rīta panorāma" devās pie farmācijas doktores, augu pazinējas Vijas Eniņas noskaidrot, kādi būtu viņas ieteikumi imunitātes nostiprināšanai.
Savlaicīgāk sāk HIV ārstēšanu; pacientes skarbā pieredze
Šis gads daudziem cilvēka imūndeficīta vīrusa infekcijas jeb HIV pacientiem nozīmē jaunumus – no 1.janvāra valsts sākusi savlaicīgāku ārstēšanu, proti, paaugstinājusi nosprausto starta slieksni. Līdz ar to Latvija vairs nav pēdējā valsts Eiropas Savienībā, kurā HIV ārstēšanu uzsāk tik novēloti, kā tas bija līdz šim. Virkne Eiropas valstu gan gājušas uz priekšu.
Skrējēja Latiševa-Čudare dzimtajos Lendžos popularizē veselīgu dzīvesveidu
U23 Eiropas čempionāta laureāte un Latvijas gada balvas sportā nominācijas “Uzlecošā zvaigzne” ieguvēja Gunta Latiševa-Čudare šonedēļ vadīja treniņu Lendžu pagastā. Tā ir sportistes dzimtā vieta, kur šomēnes projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā” gaitā viņa dažādu vecuma grupu vietējiem iedzīvotājiem māca vingrošanas un skriešanas pamatus.
Rēzeknē izveidots Latgalē vienīgais stomas un brūču aprūpes kabinets
Jau mēnesi Rēzeknes slimnīcā strādā stomas un brūču aprūpes kabinets. Šāds pakalpojumus slimnīcā izveidots, lai pacienti ātrāk saņemtu palīdzību stomas, nedzīstošu brūču gadījumos vai pēc operācijām būtu iespēja izņemt diegus. Kabinetā strādā divas medicīnas māsas, kas veic nepieciešamo aprūpi un sniedz norādījumus, kā pacientam rīkoties tālāk. Latgalē šāda veida kabinets šobrīd ir vienīgais.
Daugavpilī top īpašs sajūtu dārzs neredzīgajiem
Daugavpilī Neredzīgo biedrības ciemā top Latgalē pirmais sajūtu dārzs redzes invalīdiem. Redzīgais nekad nesapratīs neredzīgo, tāpēc jārīkojas pašiem, tā saka šīs idejas iniciatori - redzes invalīdi, kuri vēlas savā, pirms 60 gadiem būvētajā ciematā, izveidot savdabīgu dārzu, kas vērsts uz piecām sajūtām, jo sestā - redze - šiem cilvēkiem liegta. Latvijā tas noteikti tāds būs viens no pirmajiem.
E-veselību Latgalē gatavi izmantot visi ārsti
Pēc pāris dienām ārstniecības iestādēm un aptiekām visā Latvijā obligāti būs jāsāk izmantot e-veselības sistēma, kas nozīmē, ka visas receptes, darbnespējas jeb tā dēvētās slimības lapas un nosūtījumi pie speciālistiem būs jāizraksta elektroniskā vidē. Daļa mediķu Latgalē jau ir uzsākuši strādāt elektroniskajā sistēmā. Savukārt pacientiem joprojām trūkst informācijas un izpratnes par gaidāmajām izmaiņām veselības aprūpes sistēmā.
ES projektā meklē ieročus pret antibiotiku noturību
Antibiotiku rezistence kļūst par aizvien lielāku Eiropas slimnīcu biedu. Tieši tāpēc vairāk nekā 3,5 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) līdzekļu ieguldīti vācu un holandiešu kopīgi īstenotajā projektā, kura mērķis ir atrast jaunus veidus, kā ar šo noturību cīnīties.
Koncertnotikumā «Pirmsākums» vāks ziedojumus smagi slimiem bērniem
Rīgā, Fon Stricka villā, pirmdien, 11. decembrī, un otrdien, 12. decembrī, plkst. 20 notiks "koncertnotikums" "Pirmsākums", kurā skanēs prozas lasījumi, mūzika, būs arī videoprojekcijas. Koncerta ieņēmumi tiks novirzīti ziedojumiem smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai.
Ārste: Kvarca lampu labums ir mīts; internetā tās aizvien tirgo
Padomju laikos sauktu par “kalnu saulīti”, kvarca lampu no bērnu dienām atceras daudzi. Un, lai gan ārsti brīdina, ka kvarca lampas nedod nekādu labumu, bet nepareizas lietošanas gadījumā var būt pat bīstamas, tās joprojām ir brīvi nopērkamas internetā, pārliecinājās LTV raidījums “4. studija”.   
Grobiņā bērniem no mazotnes cenšas veidot pareizu stāju

Grobiņas sākumskola jau trešo gadu piedalās Latvijas Olimpiskās komitejas projektā „Sporto visa klase”. Tas veicinājis ne tikai skolēnu sportisko aktivitāti, bet arī savstarpējo sadarbību, un šoruden pamudinājis novada skolas iesaistīties pašvaldības  iedzīvotāju veselības veicināšanas projektā, kurā viena no sadaļām veltīta regulārām iknedēļas vingrošanas nodarbībām, lai sekmētu pareizas stājas veidošanu bērniem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti