Dzīve & stils / Veselība
«Ziedot.lv» aicina pieteikties, ja nepieciešams atbalsts paliatīvai aprūpei
Ne vien īpašo šķidro pārtiku, bet arī paladziņus un pieaugušo autiņbikses, fizioterapeitu mājās, medicīnas transportu un psihologa atbalstu visai ģimenei tagad iespējams segt tiem, kuri vēršas labdarības organizācijā "Ziedot.lv" un lūdz palīdzību paliatīvās aprūpes nodrošināšanā. Labdarības maratons "Dod pieci!" oficiāli noslēdzās 7. janvārī un kopumā tajā saziedoti 443 000 eiro, bet no gada vidus vismaz specializēto pārtiku beidzot sola apmaksāt valsts.
Ziemas trūkums veicina depresiju
Ziemai netipiskais laiks, sniega trūkums, lietus un pelēkie toņi dabā diemžēl atstāj smagu iespaidu uz tiem cilvēkiem, kam raksturīgas ilgstošas skumjas vai jau diagnosticēta depresija. Psihiatri novērojuši, ka šoziem pacienti turpina slimot, lai gan parasti ziemas baltumā depresija mazinājās.
Gripas intensitāte Latvijā mazinājusies
Kopš gripas sezonas sākuma Latvijā miruši jau septiņi cilvēki. Viņi bija vecumā no 53 līdz 89 gadiem, un visiem pacientiem bija blakus saslimšanas, piemēram, hroniskas sirds, asinsvadu vai elpceļu slimības. Līdz šim augstāka gripas intensitāte reģistrēta Jelgavā, Rīgā un Jūrmalā. Pēdējās dienās saslimušo skaits mazinājies, taču tas gan nenozīmē, ka epidēmija ir beigusies.
Latvijas Neredzīgo biedrība meklē brīvprātīgos palīgus
Latvijas Neredzīgo biedrība meklē brīvprātīgos. Brīvprātīgajiem ir daudz iespējamo darbu. Piemēram, neredzīgo žurnāla „Rosme” ierunāšana audio formātā, tāpat neredzīgajiem nepieciešami palīgi ikdienas darbu veikšanā vai, piemēram, palīgi remontdarbu pabeigšanai.
Pirmoreiz Latvijā veikta trahejas rekonstrukcija
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) ārsti atšķīruši jaunu lapaspusi Latvijas medicīnas vēsturē, veicot unikālu operāciju – trahejas augšējās daļas rekonstrukciju. Pēc tās pacients atkal var elpot bez palīgierīces un var runāt. Tā kā šādas operācijas nav ierastas arī Eiropā, mūsu mikroķirurgi pamatoti var lepoties visas Eiropas līmenī.
Par skaņas terapiju pasaulē arvien vairāk interesentu
Arvien vairāk cilvēku izvēlas atpūsties un laiku pavadīt skaņas terapijā, lai atgūtos no stresa, spriedzes un traumām. Īpašas nodarbības piedāvā speciālisti Beļģijā. Savas durvis Briselē mūzikas meditācijai ir lēmušas atvērt arī baznīcas.
Vidusjūras diēta – sirds veselībai piemērota ēdienkarte
Uztura piramīdās saldumiem atvēlēts pavisam neliels daudzums, bet graudaugi ir pamatu pamatā. Taču jāsaka, daudz precīzākās ietver vēl kādu slāni – tikpat svarīgi, kā ēst, mums ir arī aktīvi kustēties, socializēties un atpūsties. Tie ir Vidusjūras diētas pamatprincipi, un tas nav stāsts par to, ka jāēd būtu tikai Vidusjūras produkti.
Paaugstināts holesterīna līmenis var būt arī iedzimts
Bieži nākas dzirdēt, ka augsts holesterīna līmenis ir sekas tam, ka neveselīgi ēdam, maz kustamies un smēķējam. Lai arī vairumam cilvēku tie patiešām ir galvenie iemesli, paaugstināts holesterīna līmenis var arī būt iedzimts.
Šogad cilvēki aktīvāk ziedojuši asinis nekā pērn
Asins donoru atsaucība šogad bijusi ļoti liela, bet arī ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentēm ir proporcionāli audzis, līdz ar to medijos bieži dzirdams aicinājums ziedot konkrētas asins grupas asinis.
«Dod pieci!» Čiekurmens un «Triānas parks» viesojas bērnu slimnīcā
Labdarības maratona “Dodo pieci!” pēdējā dienā, 23. decembrī, “Dod pieci!” aģents Čiekurmens kopā ar grupu “Triānas parks” viesojās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes dienestā, lai pateiktos personālam par smago un nozīmīgo darbu, rūpējoties par pacientu veselību un pienācīgu aprūpi mūža nogalē.
«Dod pieci!» ziedojumi jau nodrošina speciālo pārtiku neārstējami slimiem cilvēkiem
Pirmo reizi labdarības maratona "Dod pieci!" vēsturē ziedotie līdzekļi tiek likti lietā vēl pirms maratona noslēguma. Kā stāsta "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta – paliatīvās aprūpes pacientu ģimenes piesakās palīdzībai un speciālā šķidrā pārtika tiek nodrošināta pēc iespējas ātri. Šī gada ziedojumi nodrošinās pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju.