Dzīve & stils / Veselība
Brīdina neapdegt saulē – brīvdienās būs intensīvs UV starojums
Beidzot saulainas dienas seko cita citai! Un izolācijas laikā apnikušo mājokli daudzas ģimenes nomaina pret laisku zvilnēšanu pie jūras, upes vai ezera. Ādas ārsti to neatbalsta, jo katra ādas apdedzināšana palielina melanomas risku. Tikmēr sinoptiķi brīdina, ka intensīvs ultravioletais (UV) starojums gaidāms nedēļas nogalē.
Vairāki HIV pozitīvi trešo valstu pilsoņi ir neziņā, kā pandēmijas laikā tikt pie zālēm
Vairāki HIV pozitīvi trešo valstu pilsoņi ir neziņā, kā pandēmijas laikā tikt pie medikamentiem, informēja HIV pacientu atbalsta biedrībā “Agihas”. Tie ir gan strādājošie no Krievijas, Ukrainas, gan studenti no tālākām zemēm. Līdz šim katru ceturksni šie cilvēki devās pēc medikamentiem uz savām valstīm. Tagad to izdarīt nevar. Ja personai nepienākas valsts apmaksātie veselības aprūpes pakalpojumi, HIV medikamenti var izmaksāt vairākus simtus mēnesī.  
Jau 10 vakcīnas pret Covid-19 testē uz cilvēkiem
Sacensības par to, kurš pirmais iegūs vakcīnu pret Covid-19, uzņem arvien jaunus apgriezienus. Tas mudina daudzas valstis jau tagad slēgt vienošanās par to, kā vakcīna, kad to sāks ražot, tiks sadalīta un tirgota. Par to, ka jebkura koronavīrusa vakcīna būtu jāizdala visām valstīm visā pasaulē, vienojās arī Eiropas Savienība un Japāna video samitā.
Ķelnē visiem skolēniem izdala sejas vairogus
Vācijā Ķelnē visiem pilsētas skolēniem izdala sejas vairogus jeb vizorus papildu aizsardzībai pret koronavīrusu. Ķelnē mācās desmitiem tūkstoši skolēnu, kuri maijā atgriezās skolas solos, Vācijai sākot atvieglot ierobežojošos pasākumus.
Kādas sejas maskas izvēlas tautieši Liebritānijā
Anglijā jau vairāk nekā nedēļu ir nedaudz atviegloti ārkārtējā stāvokļa nosacījumi, taču iedzīvotājiem ir ieteikts valkāt maskas tur, kur nav iespējams sociāli distancēties, piemēram, sabiedriskajā transportā vai šaurās telpās. Taču ne visur maskas var brīvi nopirkt. Kādas maskas sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošie tautieši?
Psihiatri pasaulē prognozē garīgo traucējumu «cunami» Covid-19 dēļ
Pandēmija sagādājusi simtiem miljoniem cilvēku nebijušus pārdzīvojumus. Ierastā dzīvesveida izjaukšana, bailes no jaunās slimības, piespiedu pašizolācija – visi šie faktori var izraisīt masveida psihiskos traucējumus. Speciālisti iesaka veikt preventīvus pasākumus, lai mīkstinātu ar Covid-19 saistītā stresa sekas.
Ārsts: Alerģiju skaits pieaug, ar jauno paaudzi jādodas pie dabas
Alergologs-pneimonologs. Asociētais profesors Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē Māris Bukovskis uzskata, ka pēdējā laikā alerģiju skaits palielinās, un tas saistīts ar cilvēku attālināšanos no dabas. Dažas Alerģijas var efektīvi ārstēt imūnterapija, bet valsts to neapmaksā, vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.
Profesore Ancāne: Šī krīze izgaismo katra cilvēka brieduma pakāpi
Daudziem šī bija pirmā nedēļa, kad pēc mājās pavadītiem diviem mēnešiem nācās atgriezties darbā klātienē. Lai arī sākumā bija grūti pierast pie pašizolācijas, arī iziešana no šī stāvokļa daudziem sagādā raizes un emocionālu diskomfortu. Ko par katru no mums liecina izjūtas, ar kurām šobrīd nākas saskarties, un ko no šīs krīzes varam mācīties, intervijā LSM.lv stāstīja ārste psihoterapeite, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas katedras un klīnikas vadītāja, profesore  Gunta Ancāne.
Pusaudži ļoti asi izjūt socializācijas trūkumu
Bēgšana no mājām, vēlme satikt draugus vai tieši otrādi – noslēgšanās sevī, nevēlēšanās pamest mājas un atteikšanās no tā, kas līdz šim sagādāja prieku. Tie ir pirmie signāli, kas norāda, ka pusaudzim ir vajadzīgs tūlītējs emocionāls atbalsts. Speciālisti norāda, ka Covid-19 krīze smagi skar jauniešus, kuru personības vēl tikai veidojas. Aicina vecākus būt vērīgākiem.