Sadaļas Sadaļas
Ziņas
Latvijā saražoti pirmie elektriskie mikroautobusi pasažieru pārvadāšanai
Auto pārbūves uzņēmums SIA "Electrify Ventspils" pasažieru pārvadāšanas vajadzībām ir uzbūvējis pirmos elektriskos mikroautobusus, un to pārbūves darbi tiek pilnībā veikti Latvijā. Kopējās investīcijas projektā ir 4,4 miljoni eiro, no kuriem 1,6 miljoni eiro ir attīstības finanšu institūcijas "Altum" aizdevums energoefektivitātes projektiem, informēja "Altum" sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

No Ventspils vēstures. Kā nodzert miljonu rubļu, bet garšīgi papusdienot
Senajā ostas miestiņā pirmais krodziņš parādījies XVI gadsimtā. Pilsēta auga, Krievijas impērijas laikā varēja pamieloties ar smalkiem ēdieniem greznos restorānos. Un arī XX gadsimtā bija daudz vietu, kur ēst un dzert atbilstoši visdažādākajām gaumēm. Pirms Pirmā pasaules kara pilsētnieki gada laikā kopīgiem spēkiem nodzēra neticamu summu – miljonu cara rubļu.
No Ventspils vēstures. Lieldienu apsveikumu mode – no dekadences līdz Latvijas karogam
Visu Lieldienu apsveikuma kartīšu galvenie motīvi arī pirms gadsimta bija tradicionālie zaķi un krāsotas olas, pūpolzari un ziedi, cālīši un dažādi mīlīgi dzīvnieciņi. Sastopamas arī apburošas meitenes un ar veselīgu pārtiku labi baroti cirtaini bērniņi. Tomēr pirms Pirmā pasaules kara izdotās atklātnes manāmi atšķiras no tām, kuras izdotas pirmās republikas laikā.
Radošo kvartālu attīstības «ritenis» iegriezies arī reģionos
Radošo kvartālu attīstības “ritenis” iegriezies arī reģionos – pēdējā gada laikā rosība šajā ziņā notiek gan Kurzemes pilsētās Ventspilī un Kuldīgā, gan Vidzemes pērlē Cēsīs. Visas trīs šīs Latvijas pilsētas iecerējušas izveidot vietu, kas pulcēs gan vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus, gan būs kā magnēts pilsētas viesiem. Arī Rīga neguļ uz lauriem un līdzās jau esošajiem radošajiem kvartāliem tiek lolotas jau nākamās ieceres.
Stiklots milzu kuģis Ventspilī – redzamas aprises jaunajam Zinātnes un inovāciju centram
Ventspilī labi redzamas aprises jaunajam Zinātnes un inovāciju centram, kas saturiski tiek pielīdzināts “AHHAA'' centram Igaunijā. Iespaidīgā izmēra kuģa veidolā uzbūvētajā stiklotajā ēkā jau intensīvi notiek iekšdarbi, bet apkārtnē sākusies apzaļumošana, lai  nākamgad centrs varētu vērt savas durvis apmeklētajiem. Iecerēts, ka centrā Ventspilī tiks radītas 120 jaunas darba vietas.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt