Kultūra / Mūzika
Lielās mūzikas balvas nominants Vestards Šimkus: Bija sajūta, ka esam izdarījuši visu, ko varējām
"Nominācija mums ir lielisks, patīkams un negaidīts pārsteigums. Kā rokās balva nonāks, to mēs redzēsim 25. februārī," saka pianists Vestards Šimkus, kuram mājās jau ir divas Armanda Jēkabsona veidotās Lielās mūzikas balvas sudraba statuetes. Tagad viņš kategorijā "Balva par izcilu interpretāciju" kopā ar diriģentu Atvaru Lakstīgalu izvirzīts par Sergeja Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta interpretāciju kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, kas Liepājā izskanēja 4. oktobrī.
Lielās mūzikas balvas nominante Ilze Grēvele-Skaraine: Gribu, lai mani pazīst pēc tā, kā dziedu, nevis, kā izskatos
"Izklausīsies mazliet skarbi, bet man gribētos, lai cilvēki mani pazīst pēc tā, kā dziedu, nevis pēc tā, kā izskatos vai ar kādiem cilvēkiem draudzējos. Lai grūti un sūri strādājot, varu maziem solīšiem savu karjeru attīstīt un piepildīt savus sapņus," uzsver dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine, kura "Lielajai mūzikas balvai 2019" izvirzīta kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".
Lielā mūzikas balva. Vērtē klausītāji Ilze Aizsilniece, Mārtiņš Vanags un Lauma Malnace
Būtu jāveicina Vāgnera nopietno muzikālo drāmu atskaņojums, pat fragmentārs. Mūža balvas ieguvēji – brīnišķīgi latviešu kultūras vēstneši pasaule. Pulenka operas "Karmelīšu dialogi" iestudējums – viens no spilgtākajiem iespaidiem Latvijas Nacionālajā operā, tādas ir klausītāju domas par mūzikas dzīvi aizvadītajā gadā. Vērtējumu par Lielās mūzikas balvas nominantiem un mūzikas notikumiem izsaka ieinteresēti klausītāji – ģimenes ārste Ilze Aizsilniece, nekustamā īpašuma jomā nodarbinātais Mārtiņš Vanags un mūzikas kritiķe Lauma Malnace.
Lielās mūzikas balvas nominants Aigars Raumanis: Nav jāpieļauj svešas kļūdas
"Ne jau tas, ka daudz pūšam, mūs padara par labiem mūziķiem. Mazliet tajās smadzenēs kaut kas ir jāieliek arī iekšā," ir pārliecināts saksofonists Aigars Raumanis – vairāku starptautisku konkursu laureāts, kurš arī dzied, spēlē kanteli, ērģeles un arī komponē. Šobrīd viņš kopā ar Ilzi Grēveli-Skaraini un Edgaru Cīruli pretendē uz "Lielo mūzikas balvu" kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".
Grupai «Sudden Lights» pirmajā lielajā koncertturnejā piebiedrosies vietējie kori
Pirmajai lielajai koncertu tūrei pošas latviešu alternatīvā pop/rock grupa “Sudden Lights”. Interesanti, ka pirmā tūre notiek astoņus gadus pēc apvienības izveidošanas, divu albumu klajā laišanas un pēc veiksmīgā starta Latvijas Televīzijas šovā “Supernova”, kas grupai rezultējās ar 2. vietu finālā. Pašmāju tūrei izvēlētas četras pieturvietas, un pirmais koncerts gaidāms 22. februārī. Uz skatuves mūziķi solās būt ļoti kuplā skaitā.
Lielās mūzikas balvas nominants Edgars Cīrulis: Mana šī gada apņemšanās – būt klātesošam
Vēl nesen pianists Edgars Cīrulis, kurš "Lielajai mūzikas balvai 2019" izvirzīts kategorijā "Gada jaunais mākslinieks", dzīvoja Dānijā un plānoja doties uz Austriju. Taču Vecgada vakarā pieņēmis negaidītu lēmumu atgriezties mājās. "Ja man būtu jāformulē šī gada apņemšanās, tie būtu divi vārdi – būt klātesošam, lai ko tas arī nozīmētu. Vai tas ir mūzikā, mākslā, ģimenē, kopā ar draugiem, koncertos, vienalga. Galvenais – būt klātesošam."
Nacionālā simfoniskā orķestra nominācija Lielajai mūzikas balvai – mērķtiecīgas attīstības rezultāts
Kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" uz "Lielo mūzikas balvu 2019" līdzās dziedātājam Rinaldam Kandalincevam un Guntai Ābelei pretendē arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Pagājušajā sezonā tam bijusi iespēja sadarboties ar dažādiem diriģentiem: Vladimiru Fedosejevu, Tadeušu Voicehovski, Modestu Pitrenu, Vasiliju Sinaiski, Fuadu Ibrahimovu, Lio Kuokmanu, Aināru Rubiķi, Gunti Kuzmu, Jāni Liepiņu un, protams, orķestra māksliniecisko vadītāju Andri Pogu. Katrs no šiem diriģentiem gan orķestra skanējumā, gan attieksmē spēj iedvest ko jaunu.
Lielās mūzikas balvas nominants Rinalds Kandalincevs: Esmu teātra cilvēks
"Aizvadītajā gadā bija vairāki lieli notikumi, bet pats lielākais no tiem bija sen, sen gaidītā un beidzot pienākusī debija Latvijas Nacionālajā operā, kas dažādu iemeslu dēļ tika atlikta un atlikta, iekavējusies ilgus gadus. Nu beidzot tas notika – ar operu "Bohēma" tieši pirms gada martā bija tā iespēja spert pirmo soli uz skatuves. Tas bija ļoti, ļoti liels notikums," sajūsmināti stāsta dziedātājs Rihards Kandalincevs, kurš "Lielajai mūzikas balvai 2019" nominēts kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā".
Rīgā uzstāsies Brazīlijas džeza leģendas Flora Purima un Airto Moreira
Sadarbībā ar Baltijā lielāko džeza festivālu “Jazzkaar” 28. aprīlī Rīgā, kultūrvietā “Hanzas perons”, uzstāsies Brazīlijas džeza leģendas – dziedātāja Flora Purima un sitamo instrumentu mākslinieks Airto Moreira, kas spēlējuši kopā ar tādām džeza mūzikas ikonām kā Mailsu Deivisu, Džilu Evansu, Čiku Korea, medijus informē organizatori.
Lielā mūzikas balva. Vērtē klausītāji Kristīne Circene, Lauris Liepa un Oskars Herliņš
Vairāk paraudzīties uz mūsdienu komponistu daiļradi, rīkot ne tikai Rīgā mūzikas notikums ar lielo burtu, bet domāt arī par reģionālajām koncertzālēm, kā arī izcelt nelielus festivālus iesaka klausītāji. Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo" vērtējumu par Lielās mūzikas balvas nominantiem un mūzikas dzīves notikumiem aizvadītajā gadā izsaka Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģe Kristīne Circene, jurists Lauris Liepa un komponists Oskars Herliņš.
Jaunākie
Interesanti