Kultūra / Mūzika
FOTO: LNSO sezonas atklāšanas koncerts
Lielajā ģildē 20. septembrī norisinājās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sezonas atklāšanas koncerts, kurā orķestris uzstājās ar pasaulslaveno vijolnieku Franku Pēteru Cimmermani.
10 mūzikas festivāli, kas Latvijā notiks no septembra līdz decembrim
Lai gan festivālu laiks ierasti saistās ar vasaru, izbraukumiem ārpus pilsētas un nakšņošanu teltī, patiesībā mūzikas festivālu sezona nebeidzas līdz pat ziemas salam. Stilistiski daudzveidīgi mūzikas festivāli līdz pat šīgada nogalei norisināsies Rīgā un citviet Latvijā.
LSO jauno koncertsezonu sāk ar Mālera Otro simfoniju «Augšāmcelšanās»
Ar 130 mūziķu piedalīšanos Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) šovakar atklās savu 139. koncertsezonu, atskaņojot grandiozo Gustava Mālera otro simfoniju ar nosaukumu „Augšāmcelšanās”. Uz skatuves līdzās Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem koncertēs arī Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris un Kauņas Valsts koris, kā arī solistes - Klaudija Hakla un Maija Kovaļevska.
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris prezentē sezonas programmu
Latvijas Nacionālā simfoniskās orķestra (LNSO) pārstāvji 19. septembrī iepazīstināja ar 2019./2020. gada sezonas programmu. Īpaša loma tika piešķirta sezonas atklāšanas koncertam 20. septembrī Lielajā ģildē, kurā LNSO uzstāsies ar vienu no izcilākajiem vijoļspēles virtuoziem Franku Pēteru Cimmermani, paziņojumā medijiem informē LNSO.
Čaka un Vācieša Rīga – muzikālajā izrādē «Rīgas gredzens»
“Latvijas koncerti” aicina uz muzikālu izrādi “Rīgas gredzens” 29. un 30. novembrī VEF Kultūras pilī. Stāstu par Aleksandra Čaka, Ojāra Vācieša, Artura Maskata un Ulda Stabulnieka dažādo Rīgu dzejas, mūzikas un teātra valodā izstāstīs Andris Keišs, Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris un instrumentālā grupa. Izrādes diriģents būs Sigvards Kļava, savukārt režisors - Viesturs Kairišs, paziņojumā medijiem informē “Latvijas koncertu” pārstāvji.
Rīgas Svētā Jāņa baznīcā būs dzirdams Komitasa Liturģijas pirmatskaņojums
Latvijas Radio koris 20. septembra vakarā Rīgas Svētā Jāņa baznīcā atskaņos izcilā armēņu komponista un priestera Komitasa Liturģiju. Koncerts veltīts Komitasa 150. dzimšanas dienas atcerei. Komitasa Liturģija tika publicēta Parīzē 1933. gadā ― pēc tam, kad tās rokrakstu bija pārrakstījis un rediģējis viņa skolnieks, komponists un diriģents Vardans Sargisjans. Rīgā tiks izpildīts šīs Liturģijas versijas jauktajam korim pirmatskaņojums, ko pēc Armēnijas vēstnieka Baltijas valstīs ierosinājuma aranžējis mūsdienu armēņu komponists Vače Šarafjans.
Liepājas Mākslas forums šogad pārsteigs ar žanru dažādību
Ar Gustava Mālera „Augšāmcelšanās simfonijas” atskaņojumu 21. septembrī koncertsezonu atklās gan Liepājas simfoniskais orķestris, gan koncertzāle „Lielais dzintars”. No 27. līdz 29. septembrim gaidāms festivāls “Liepājas Mākslas forums”. Šogad festivāla trīs dienās ietverti desmit dažādi projekti, kas paredzēti atšķirīgām auditorijām. Festivāla programma pārsteigs ar dažādu žanru notikumiem – koncertiem, dejas izrādi, mākslas izstādi, teātri, kino un operu.
«Nepāriet» mūziķi izdod jaunu albumu ar Imanta Kalniņa dziesmām
Jānis Šipkēvics un mūziķu apvienība “Nepāriet” aicina uz albuma “Pāri” atklāšanas svētkiem, kas notiks trešdien 18. septembrī no 19.00 K.K.fon Stricka villā Rīgā. Mūziķi sniegs ievadkoncertu koncertsērijai, kas oktobrī un novembrī sekos Valkā, Jēkabpilī, Alūksnē, Siguldā, Talsos un Rīgā, informē organizatori.
Būs dzirdami Raimonda Paula jaunie projekti ar Dināru Rudāni un Anci Krauzi
"Esmu dzīves lutināta” – tā par savu iespēju muzicēt kopā ar Raimondu Paulu saka dziedātāja Dināra Rudāne. Pauls  savukārt augstu vērtē Dināras plašo balss diapazonu, profesionalitāti un nesavtīgo atdevi uz skatuves. Pirmdien, 16. septembrī, klajā nāk abu kopīgais albums "Viņa un Viņš”, un šovakar tajā iekļautā programma izskanēs arī koncertā VEF kultūras pilī. Pēc tam to varēs dzirdēt arī vairākos koncertos ārpus Rīgas. Drīzumā maestro nāks klajā arī ar jaunu, kopīgu programmu ar Anci Krauzi – "Sasala jūrīna”.
Jelgavā darbu sāk jaunā brīvdabas koncertzāle «Mītava»
Piektdien, 13. septembrī, ar svinīgu koncertu tiek atklāta brīvdabas koncertzāli “Mītava” Jelgavā, Pasta salā. Programmā latviešu un pasaules mūzika, kā arī Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna jaundarba “Kā ābeļdārzs tu, brīvība” pirmatskaņojums, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” Sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile.
«Mazajā ģildē» izskanējis kaislīgs tango čellam un vibrofonam
Uzsākot jauno koncertsezonu, Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” 9. septembrī tango noskaņās izskanēja pirmais kamermūzikas vakars. Koncertā “Tango čellam un vibrofonam” atskaņojot Astora Pjacollas darbus kopā muzicēja čelliste Tatjana Rediko un kamerorķestra “Kremerata Baltica” mūziķis, vibrofonists Andrejs Puškarevs.
«Dagamba» koncertu Maskavā apmeklē 30 000 klausītāju
Klasiskās mūzikas huligāni “Dagamba” nedēļas nogalē uzstājās uz Maskavas pilsētas svētku galvenās skatuves un izpildīja Pētera Čaikovska iedvesmotus darbus. Kopumā “Dagambas” koncertu apmeklēja vairāk nekā 30 000 klausītāju, paziņojumā medijiem informē grupas menedžments.
Diriģente: Uģa Prauliņa skaņdarbs Baltijas jūras konkursam būs klupšanas akmens visiem koriem
Nevis kvantitāte, bet kvalitāte – ar šādu pieeju septembra beigās Jūrmalā startēs jau ceturtais starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss. Šogad konkursam atlasīti deviņi kori no septiņām valstīm, aiz svītras atstājot virkni zemāka līmeņa pretendentu. Konkursa rīkotāji turpina ceļu uz sākotnēji nosprausto mērķi – padarīt Jūrmalas konkursu par vienu no pasaules koru konkursu smagsvara – Eiropas „Grand Prix” – posmiem.
Jaunākie
Interesanti