Kultūra / Mūzika
Rēzeknē sākas ērģeļmūzikas festivāls «ORGANismi»
22. oktobrī Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē sākas starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”. Festivāla mākslinieciskā vadītāja ir pasaulē pazīstamā ērģelniece Iveta Apkalna. Šogad festivāls svin piekto gadadienu, droši apliecinot, ka tas ir kļuvis par tradicionālu rudens notikumu “Gorā”.
Latvijas Radio korī un korī «Latvija» konstatēta saslimšana ar Covid-19
Latvijas Radio kora dalībnieki līdz oktobra beigām būs karantīnā, jo kora dalībniekiem ir konstatēta saslimšana ar Covid-19, aģentūru LETA informēja "Latvijas Radio koris" pārstāve Indra Vilipsone. Saslimšana konstatēta arī Valsts akadēmiskajā korī "Latvija", Latvijas Radio apstiprināja kora direktors Māris Ošlejs.
Pasaules operas dienai veltītā digitālā koncertā skanēs cikla «Kopā» koncerta fragments
Šogad Pasaules operas dienu, kas visā pasaulē tiks atzīmēta 25. oktobrī, atzīmēs ar jauna globāla mēroga digitālo koncertu, kurā būs skatāmi gan pasaulslavenu dziedātāju, gan jauno operas solistu priekšnesumi, tai skaitā Latvijā radītā opermūzikas projekta “Kopā” koncerta fragments ar basa Andreasa Bauera Kanabas uzstāšanos, informēja projekta “Kopā” veidotāji.
Ekoloģiskais manifests «Kā jūra, kā zeme, kā debess». Stāsta «Pērkona» mūziķi Juris Kulakovs un Juris Sējāns
Grupas “Pērkons” nupat pārizdotajā platē dzirdams restaurēts vecais rokoratorijas “Kā jūra, kā zeme, kā debess” ieraksts, kas joprojām izklausās jaudīgi arī mūsdienās un ir aktuāls ekoloģiskais manifests arī pēc gandrīz 40 gadiem. Kāpēc mūziķi izlēma atkārtoti izdot oriģinālo ierakstu, nevis ieskaņot jaunu? Juris Sējāns uzsver: “Gribējām arī šeit parādīt to, ka 38 gadus atpakaļ mēs bijām tikpat enerģiski kā šodien.”
Baha «Goldbergu variāciju» kults. Saruna ar pianistu Reini Zariņu
17. oktobrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē Rudens kamermūzikas festivālā pianists Reinis Zariņš atskaņos Johana Sebastiāna Baha “Goldberga variācijas”. Leģenda vēsta, ka grāfs Keizerlings Baham to pasūtinājis ar īpašu vēlmi, lai kliedētu bezmiegu, bet atskaņotājs bijis talantīgs klavesīnists Johans Gotlībs Goldbergs, ar kura vārdu nosaukumu šo darbu pazīstam.
Palikt sēžot, nedejot. Atskats uz «Very Cool People» koncertu «Hanzas peronā»
14. oktobrī kultūrvietā “Hanzas perons” ar diviem programmas “Pa apli” koncertiem uzstājās grupa “Very Cool People” kopā ar īpašajiem viesiem – dziedātāju Kristīni Prauliņu, reperiem ansi un Edavārdi. Sākotnēji martā plānotais lielais koncerts epidemioloģisko ierobežojumu dēļ tika pārcelts uz rudeni, sadalīts divos mazākos pasākumos un notika, publikai sēžot. Parasti “Very Cool People” koncertā nesēž, jo vienkārši, šai mūzikai skanot, nevar nosēdēt. Ko darīt, ja ir neparasti?
Cēsīs skanēs Latvijas Radio kora 80. jubilejas koncerts «Diena aust»
Sestdien, 17. oktobrī, koncertzālē “Cēsis” ar latviešu klasisko kora dziesmu programmu “Diena aust” savu 80. jubilejas gadu atklās Latvijas Radio koris, kas pirmo reizi pie Radiofona mikrofoniem stājās 1940. gada 1. novembrī. Cēsīs skanēs Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa, Alfrēda Kalniņa, Emiļa Melngaiļa un Jāņa Mediņa skaistākās dziesmas.
Pētera Vaska fonda konkursā apbalvo četrus jaunos komponistus
Ceturtdien, 15. oktobrī, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā norisinājās tradicionālais Pētera Vaska fonda konkurss sadarbībā ar Selgas Mences vadīto Kompozīcijas katedru un profesora Jura Kalnciema vadīto klavieru katedru. Žūrija lēma konkursā nepiešķirt 1. vietu, bet izvēlējās divus 2. un divus 3. vietas ieguvējus, apbalvojot četrus jaunos komponistus.
Dzeja ir vienojošais – grupa «Pērkons» ar koncertprogrammu godina Māri Čaklo
Rokgrupa “Pērkons” sarūpējusi īpašu koncertprogrammu par godu dzejnieka Māra Čaklā 80. jubilejai. Programmā, kas pirmo reizi izskanēs 17. oktobrī VEF Kultūras pilī, ir divu lieldarbu atjaunojumi ar Māra Čaklā dzeju. Viena ir rokoratorija “Kā jūra, kā zeme, kā debess”, otra – rokopera “Čigāns sapnī”.  Kā atzina “Pērkona” mūziķi, Māra Čaklā dzeja savulaik aizliegtajai grupai palīdzēja atgriezties uz skatuves.
Jaunākie
Interesanti