Kultūra / Mūzika
VIDEO: Ozolam jauns singls un klips «Nāves ēnā»
Hiphopa mūziķis Ozols kopā ar video veidotāju “91 Kultures” ir sagatavojuši video versiju dziesmai “Nāves ēnā”. Mūzikas autors ir “bītmeikers” Niklāvz. Dziesma ir no gaidāmā albuma “Y A U D A”, kas iznāks augusta otrajā pusē, informēja mūziķis.
Džezs ir nebeidzams izaicinājums. Saruna ar dziedātāju Evilenu Protektori
13. augustā pulksten 19.00 ar "VEF Jazz Club" džeza mūzikas koncertu "Bila Evansa iedvesmotie" VEF Kultūras pils sāks 2020./2021.gada koncertu sezonu un līdz ar to atsāks arī klātienes koncertu un pasākumu norisi, bet jau 22. septembrī uz VEF Kultūras pils Lielās zāles skatuves džeza kluba atmosfērā uzstāsies trio “Auziņš-Čudars-Arutyunyan”, kas klausītājiem pirmo reizi dzīvajā izpildījumā atskaņos savu jauno 2020.gada pavasarī tapušo un albumā ieskaņoto programmu.
Lielākas laimes nav. Saruna ar Londonā mītošo latviešu vijolnieci Aneti Graudiņu
Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250 gadu jubileju, šovasar ar pieciem koncertiem Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstājas Lielbritānijā dzīvojošā latviešu vijolniece Anete Graudiņa. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt visas desmit Ludviga van Bēthovena sonātes vijolei un klavierēm. Par to, kālab savulaik pārcēlusies uz Londonu, kā sākusies mīlestība uz Bēthovenu un cik plaša ir viņas radošā darbība, vijolniece atklāj intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika".
«Dagamba» un «Tautumeitas» sakuļ Juglas ezera ūdeņus – festivāla «Laivā» apskats
Pandēmijas laiks koncertus pārnesa digitālajā vidē un klausītājus pieradināja pie jauniem formātiem – piemēram, auto koncertiem. Iedvesmojoties no šī laika aktualitātēm un spēlējoties ar vārda “laivā” mūsdienu nozīmi, 8. augustā Juglas ezerā notika pirmais crossover jeb starpžanru mūzikas festivāls Baltijā, ko organizēja grupa “Dagamba”. Klausītāji tika sēdināti laivās (un citos ūdens braucamlīdzekļos), un koncerts tika pārraidīts arī “laivā” ("live") internetā.
Un debesis jau ir citas. Saruna ar trompetistu un fotogrāfu Jāni Porieti
Jānis Porietis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā trompete, bet citkārt arī solists – kā tas būs 8. augusta koncertā "Mēmais melnbaltais un Šostakovičs" Cēsu mākslas festivāla ietvaros. Vēl viņš ir Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, un ļoti bieži – arī fotogrāfs un dažādu kustīgu bilžu speciālists.
Āmurs, zāģis, skrūvgriezis. Pētera Vaska fonda rīkotā koncerta lielākā intriga – jaundarbi
Lielākā intriga Pētera Vaska fonda rīkotajā koncertā "Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne", kas 9. augustā notiks Mazajā Mežotnes pilī, būs Santas Bušs un Platona Buravicka jaundarbi, taču programmā iekļauta arī Jāzepa Vītola, Maijas Einfeldes, Tālivalža Ķeniņa un Jāņa Ķepīša mūzika. To visu atskaņos Francijā mītošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians, kurš šobrīd studē Vācijā.
Vijolnieks Vadims Gluzmans par jauno tvartu: Pētera Vaska mūzika man ir kā durvis uz bērnību
Ceturtdien, 6. augustā, LR3 “Klasika” pirmatskaņojumu piedzīvoja kādreizējā rīdzinieka - Ukrainā dzimušā, pasaulē pazīstamā un Latvijā vienmēr sirsnīgi gaidītā vijolnieka Vadima Gluzmana jaunais albums, kas veltīts Pētera Vaska mūzikai. Tvartā, ko šogad izdevusi skaņu ierakstu kompānija BIS, iekļauts Koncerts vijolei un orķestrim “Tālā gaisma”, “Vasaras dejas”, kas Vadima Gluzmana un Sanda Šteinberga ierakstā piedzīvo pasaules pirmatskaņojumu, kā arī Klavieru kvartets, kurā satikušies bijušie un arī tagadējie rīdzinieki – vijolnieks Vadims Gluzmans, altiste Ilze Kļava, čellists Reinis Birznieks un pianiste Andžela Joffe.
Labākās lietas notiek netīšām. Saruna ar «Dagamba» mūziķi Valteru Pūci
Grupa "Dagamba" klajā nākusi ar jaunu ideju – starpžanru mūzikas festivālu skatītājiem laivās, kas 8. augustā notiks Juglas ezerā, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja krastā. Trijdaļīgais vakars sāksies ar Laimas Jansones uzstāšanos, turpināsies ar "Tautumeitām", bet noslēgsies ar "Dagambas" jaudīgo uzstāšanos. Kāpēc un kā šāda ideja radusies, intervijā LR3 "Klasika" stāsta festivāla idejas autors un "Dagambas" dibinātājs Valters Pūce, kuram pandēmijas laiks izrādījies darbīgs, auglīgs un radošām idejām pārbagāts.
Rīgas Domu pieskandinās Bahs, Šūberts un Šūmanis
Ik gadu orķestris "Rīga" augustā klausītājus aicina uz klasiskās mūzikas koncertiem Rīgas Domā. Sadarbībai šajā gadā orķestris aicinājis virkni diriģentu, ērģelnieku un solistu, tostarp gaidāma atkalsatikšanās ar diriģentu Aināru Rubiķi koncertā “Bahs, Šūberts, Šūmanis”, kas 11. augustā skanēs Rīgas Domā.
Jaunākie
Interesanti