Kultūra / Mūzika
Aizvadīts pirmais «Republikas tūres» koncerts
Četri šī brīža aktuālākie Latvijas hiphopa mākslinieki – Ozols, ansis, Viņa un Edavārdi – trešdien vakarā Liepājā atklāja “Rep-publikas jeb Republikas tūri”. Tā ir četru koncertu sērija, kuras programmā iekļautas gan repa izpildītāju jaunākās dziesmas, gan populārākie hiphopa hiti. Kā atzīst paši mākslinieki – šis ir eksperiments, jo līdz šim ārpus Rīgas šādi koncerti, kuros uz vienas skatuves kāpj vairāki šī mūzikas žanra pārstāvji, nav notikuši.
«Pēterburga ziemā» – absolūts skaistums Latvijas Nacionālajā operā
17. februārī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē skanēs koncerts "Pēterburga ziemā". Biļetes uz to jau sen izpārdotas. "No vienas puses, tas ir ļoti patīkami, bet, no otras puses, uzliek arī zināmu atbildības nastu, tādu saņemšanās sajūtu, jo gribas jau pēc iespējas labāk. Bet sajūta ir ļoti patīkama," atzīst viens no koncerta dalībniekiem - baritons Rihards Millers. "Domāju, tur vainīga programma. Čaikovskis, Rimskis-Korsakovs – tas ir absolūts skaistums," uzskata koncerta iniciatore, pianiste Herta Hansena.
Trīs flīģeļu maģija Kongresu namā: Rīgā koncertē «Bel Suono»
Trešdienas vakarā Rīgas Kongresu namu piepilda mūzika, ko uz trim klavierēm izpilda trīs mūziķu sešas rokas jeb pianistu trio “Bel Suono”. Rīgas publikai tiek solīts ceļojums klasiskās un populārās mūzikas pasaulē, piedāvājot Vivaldi, Bēthovena un Štrausa, Fredija Merkūrija un Eltona Džona skaņdarbu interpretācijas.
Liepājā uzstāsies brāļu – džezmeņu trio «3xHess» no Dānijas
Svētdien, 10. martā, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pirmo reizi koncertēs džeza trio no Dānijas "3xHess". Turpinot 27. Liepājas starptautisko zvaigžņu festivālu, trīs brāļi – Eiropā un Amerikā pieprasīti džeza mūziķi – piedāvās iespēju iepazīties ar Ziemeļvalstu džeza mūzikas labākajām tradīcijām, informēja 27. Liepājas starptautisko zvaigžņu festivāla pārstāvji.  
Maestro Vasilijs Sinaiskis: Vienmēr gribas būt noderīgam
"Šobrīd uz orķestriem lūkojos no salīdzinoša skatpunkta," atzīst diriģents Vasilijs Sinaiskis, kurš 14. februārī atkal diriģēs Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO). Savulaik viņš bijis tā galvenais diriģents (1975–1987), pēc tam vairākkārt viesojies Latvijā un diriģējis LNSO, taču šoreiz atkalatgriešanās notikusi pēc īsāka laika sprīža.
Pauls: Žēl, ka šodien kino mūzikā visu cenšas ierakstīt uz sintezatora
Kino un teātra mūzika ir smalks žanrs – tā nedrīkst traucēt, bet vienlaikus tai jāspēj vest skatītāju dziļāk mākslas darba pasaulē. Bet cik daudz mēs zinām par šīs mūzikas tapšanas aizkulisēm? Un kam jānotiek, lai kino vai teātra mūzika turpinātu dzīvot patstāvīgu dzīvi arī daudzus gadus pēc tam? Sarunas par kino un teātra mūziku būs jauna koncertu cikla centrā Dzintaru koncertzālē. Šajos koncertos starp skaņdarbiem ar komponistiem un izpildītājiem sarunāsies Ojārs Rubenis. Pirmā koncerta viesis šosestdien būs ikoniskākais latviešu kino mūzikas meistars Raimonds Pauls.
Sadalītas mūzikas ierakstu gada balvas «Zelta mikrofons 2019»
Otrdien, 12. februārī tika sadalītas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons 2019”, vēstīja balvas rīkotāji. Par gada albumu žūrija atzina grupas “Instrumenti” albumu “Atkala”, kas izpelnījās apbalvojumu veselās divās kategorijās. Divas balvas saņēma arī Dona un Ozola dziesma “Salauzta sirds”, kā arī grupa “Prāta vētra”.  
Izsludināta nacionālā atlase koru dalībai konkursā «Eirovīzijas koris 2019»
Latvijas Televīzija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludinājusi atlasi koriem par dalību starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas koris”, kas šī gada augustā notiks Zviedrijā, Gēteborgā. Pirms diviem gadiem Latvijas Televīzija radīja koru Eirovīzijas konceptu, un grandiozajā koru konkursa finālā, kas notika Rīgā, uzvarēja sieviešu koris “Carmen Manet” no Slovēnijas.
Arēnā «Rīga» uzstājas jauniešu grupa «The Neighbourhood»
Gaisotnes pilna un melanholiska – tā žurnāls “Rolling Stone” raksturoja grupas “The Neighbourhood” mūziku. Pasaules slavu iemantojusī jauniešu grupa otrdien vakarā uzstājas Arēnā “Rīga”, un grupas pārstāvji garantē izjustu un grandiozu šovu.
Inna Davidova par Hermaņa Brauna fondu: Ar mums tāpat kā ar skaistu sievieti...
Innas Davidovas vadītais Hermaņa Brauna fonds 21. dzimšanas dienu 13. februārī Lielajā ģildē svinēs kopā ar fonda sirsnīgajiem draugiem – asprātīgo "Terem" kvartetu no Sanktpēterburgas. "Ar katru gadu ar sevi varam lepoties vairāk un vairāk. Ar mums tāpat kā ar skaistu sievieti, kuru gadi nevērš vecāku, jo gadi – tas viņai ir kompliments par lielisko izskatu," smej Davidova, kura joprojām prot sagādāt pārsteigumus, vedot uz Latviju māksliniekus, par kuriem varam tikai sapņot.
Artis Sīmanis par festivālu «Saxophonia»: Būs gan džezs, gan ļoti moderna mūsdienu mūzika
No 15. līdz 24. februārim Latvijā norisināsies saksofonmūzikas festivāls "Saxophonia", klausītājus iepriecinot ar piecām dažādām programmām un virkni pasaules pirmatskaņojumu. "Kā aizvien, festivāla programma būs daudzveidīga – cenšamies saksofonu parādīt dažādu stilu mūzikā, un arī šoreiz tas izdevies: būs gan džezs, gan ļoti moderna mūsdienu mūzika un arī akadēmiskā mūzika," intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta festivāla izveidotājs un mākslinieciskais vadītājs Artis Sīmanis.
Raimonda Paula koncerts atklās jaunu koncertu ciklu «Kino un teātra mūzika»
2019. gadā Dzintaru koncertzāle un Ojārs Rubenis aicina klausītājus uz jaunu koncertu ciklu “Kino un teātra mūzika”. Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis šos koncertus iecerējis kā sirsnīgu sarunu ar populāriem un tautā iemīļotiem komponistiem par viņu radīto mūziku leģendārām 20. gadsimta latviešu kinofilmām, informēja Dzintaru koncertzāles pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti