Kultūra / Mūzika
Latvijas gongu meistari aicina sadzirdēt Visuma skaņu
Gongu mēdz saukt par maģisku simbolu, kas labāk ļauj sadzirdēt Visuma skaņu – labāk sadzirdēt gan visu, kas ir apkārt, gan sevi pašu. To akcentēt apņēmušies vairāki Latvijas gongu meistari, kas apvienojušies kopīgā projektā, lai mudinātu iepazīt tā saucamos mistiskos mūzikas instrumentus.
Koncertcikla «Dzimuši Latvijā» ietvaros uzstāsies pianists Jefims Bronfmans
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, koncertcikla “Dzimuši Latvijā” ietvaros 8. novembrī uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves satiksies mūsdienu spožais pianists Jefims Bronfmans un viens no trim pasaules labākajiem orķestriem - Amsterdamas Karaliskais “Concertgebouw” orķestris. Kopā ar izcilo orķestri uzstāsies arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskais orķestris, diriģents Filips Herevēge.
Koris «Balsis» ar performanci uzstāsies tēlnieces Lienes Mackus izstādē
Jauniešu korim “Balsis” oktobra pasākumu kalendārā bijusi gan viesošanās Krievijā, gan vairāki koncerti Latvijā paredzēti turpmākajās dienās – viens no tiem notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā, bet pēc tam koris improvizēs Lienes Mackus skulptūru izstādē Dzintaru koncertzālē .
Latvijas Televīzijā top Latvijas simtgades dziesmu koncerts
Trešdien īpaša rosība valda Zaķusalā, Latvijas Televīzijas koncertstudijā. Tur notiek koncertieraksts, kurš Latvijas Televīzijas skatītājiem tiks dāvināts 18. novembrī. Tajā būs dzirdamas desmit Latvijas simtgades populārākās dziesmas.
Ar Lielbritānijas «Voces8» koncertu sākas «Rīgas A Capella festivāls»
Trešdien ar Lielbritānijas vokālā ansambļa “Voces8” koncertu Lielajā ģildē sāksies sestais starptautiskais “Rīgas A Cappella festivāls”. A cappella ir daudzbalsīgs dziedājums bez instrumentāla pavadījuma. Kā zināms, Latvijā šāda muzicēšanas tradīcija ir Dziesmu svētku kustības pamatā, un tā attīstās arī mūsdienu mūzikas izpausmēs. 
Emīla Dārziņa jauktais koris atzīmēs 15 gadu jubileju
Emīla Dārziņa jauktais koris šī gada 27.oktobrī ar grandiozu jubilejas koncertu “Ūdens. Ceļš“ Dzintaru koncertzālē un īpaši notikumam veidotā Andra Sējāna darba pirmatskaņojumu svinēs savu piecpadsmito gadadienu. Jubilejas koncerts veidots divās daļās, kur pirmajā izskanēs Sējāna cikls korim un koklei “Ūdens”. Īpašais viesis – izcilā latviešu koklētāja Laima Jansone, informēja kora pārstāvji.
Jaunās mūzikas festivālu «Arēna» šogad atklās sitaminstrumentu virtuozi
Šī gada jaunās mūzikas festivālā “Arēna”, kas risināsies no 20.oktobra līdz 3.novembrim, klausītājus gaida latviešu un ārzemju komponistu pasaules pirmatskaņojumi, tikšanās ar izciliem mūziķiem un neparasti muzikāli piedzīvojumi. Festivāla atklāšanas koncertā 20. oktobrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 27. oktobrī VEF Kultūras pils Kamerzālē tiksimies ar sitaminstrumentu virtuoziem – Juri Āzeru un Guntaru Freibergu, informēja festivāla pārstāvji. 
Ventspilī notiks Kamermūzikas dienas
Jau trešo gadu Ventspilī norisināsies Kamermūzikas dienas. Tās organizē Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar vijolnieci Magdalēnu Geku, informēja organizatori.
Atzīmē spožā pianista Hermaņa Brauna simtgadi
Latvijas akadēmiskās mūzikas vidē šogad atzīmē Hermaņa Brauna simtgadi. Viens no spožākajiem pianistiem Latvijas mūzikas vēsturē bija arī izcils pedagogs, kurš izskolojis simtiem šobrīd pazīstamu mūziķu. Daļa no viņiem piedalīsies Braunam veltītajā koncertā, kas trešdien vakarā notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti