Kultūra / Mūzika
«Gaismas raksti» atklāj Latvijas simtgadi
Šodiena, 18.janvāris, ir tas simboliskais datums, kas aizsāk Latvijas simtgades pasākumu maratonu, kura kulmināciju piedzīvosim tieši pēc 10 mēnešiem, 18.novembrī. Simtās gadskārtas svinību atklāšanai tapusi vērienīga multimediāla izrāde „Gaismas raksti”, kas no šodienas četrus vakarus būs skatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Par spīti augstajām biļešu cenām visi koncerti pašlaik jau ir izpārdoti, taču uzvedumu sestdien, 20. janvārī, varēs redzēt arī Latvijas Televīzijā.
Katrīna Gupalo laiž klajā jaunu singlu un uzsāk koncertsēriju
Ar koncertu teātra klubā “Austrumu robeža” 23.janvārī „Katrina Gupalo & the Black Birds” uzsāk oriģinālmūzikas programmas koncertsēriju, kas līdz pat aprīlim norisināsies koncertu norises vietās Rīgā un Jūrmalā. Strādājot pie koncertprogrammas veidošanas, "Katrinas Gupalo & the Black Birds" ierakstījuši singlu “Red Buses”, kas ir oriģinālmūzikas projekta trešais singls no gaidāmā albuma. Ieraksta skaņu režisors - Artūrs Sedriks Sinkevičs.
Magdalēnas baznīcā Tēlemaņa «Mesijas» pirmatskaņojums
Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā 26. janvārī plkst. 20.30 baroka orķestris „Collegium Musicum Riga”, solisti Ilze Grēvele, Monta Martinsone, Rinalds Kandalincevs un diriģents Māris Kupčs aicina uz ievērojamā vācu komponista Georga Filipa Tēlemaņa (Georg Philipp Telemann, 1681-1767) "Mesijas" atskaņojumu.
Paula un Ziedoņa daiļradei veltīts projekts izdod pirmo singlu «Nenes zvaigznes istabā»
Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa daiļradei veltītā projekta “Visas taisnības” muzikālā apvienība izdod pirmo singlu “Nenes zvaigznes istabā”, kuru izpilda mūziķis Goran Gora. Marta sākumā dzejnieka Imanta Ziedoņa muzejs, veidojot projektu “Visas taisnības”, aicina baudīt Imanta Ziedoņa atstāto daudzpusīgo kultūras mantojumu neierastā formā — koncertā un multimediālā izstādē.
Liepājā notiks Latvijas un Somijas simtgadei veltīts koncerts
Februārī apritēs 100 gadi, kopš somu jēgeru bataljons Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē iesvētīja zili balto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu. Godinot Latvijas un Somijas ciešo saikni un abu valstu simtgadi, 13. februārī pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks svinīgs bezmaksas koncerts.
Lielās mūzikas balvas žūrija: Jaunajiem mūziķiem nav vienādas iespējas tikt pamanītiem
Aizvadītais gads Latvijas mūzikā bijis viens no ražīgākajiem, nostādot Lielās mūzikas balvas žūriju ļoti grūtas izvēles priekšā. No vairāk nekā 150 koncertiem un uzvedumiem eksperti atlasījuši 22 nominantus septiņās kategorijās. Astotajā kategorijā – par mūža ieguldījumu – balvas ieguvējs kļuva zināms jau 16.janvārī, un tas ir komponists Romualds Kalsons. Bet pārējo uzvarētāju vārdus uzzināsim Lielās mūzikas balvas ceremonijā 6.martā.
LNSO čellu «sapņu komanda» vedīs klausītājus no baroka līdz džezam
Lielajā ģildē 18. janvārī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) „Dream Team” aicina uz koncertu “Čellu „Dream Team” summa”, kur atraktīvā čellu grupa aizvedīs klausītājus līdz baroka laikmetam ar Baha un Monteverdi skaņdarbiem, kā arī izspēlēs Vivaldi “Pavasari” no cikla “Gadalaiki” un pēc tam atvedīs atpakaļ uz mūsdienām, pievēršoties džezam.
Madara Grēgere: 25 gadus gāju uz debijas albumu
27.novembrī dienas gaismu ieraudzījis ventspilnieces Madaras Grēgeres debijas albums ar nosaukumu "Tuvu klāt". Kā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norāda dziedātāja, viņa gājusi uz debijas albumu 25 gadus, jo dziedāt sākusi trīs gadu vecumā popgrupā "Jūras akmentiņi".
Operstudija «Figaro» iestudē komisko operu «Slepenās laulības»
Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija „Figaro” aicina skatītājus uz Domeniko Čimarozas komiskās operas “Slepenās laulības” pirmizrādēm. Komiskā opera divos cēlienos tiks rādīta divus vakarus - ceturtdien, 18. janvārī, plkst. 19.00 un piektdien, 19. janvārī, plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti