Kultūra / Mūzika
Filmas «Zilais lakatiņš» režisors Guntis Lēmanis: Rozenštrauhs ir latviešu tautas izdzīvotājs
Par godu komponista Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Zilais lakatiņš”. Līdz šim tautā iemīļotu melodiju autora dzīves stāsts plašākai publikai nebija zināms, tāpēc redaktores Ilzes Strengas un režisora Gunta Lēmaņa veidotā filma, kurā ietvertas komponista laikabiedru un tuvinieku atmiņas, varētu atklāt daudz jauna un interesanta par šo personību. Ar filmas režisoru tikās Līga Gaigala.
Festivālā «Čello Cēsis» uzstāsies pasaulslaveni čellisti
Septembra vidū tiks atklāta koncertzāles “Cēsis” jaunā sezona, kura jau ceturto reizi iesāksies ar čella skaņām – starptautisko festivālu “Čello Cēsis”. No 14. līdz 16. septembrim klausītāji tiks pārsteigti ar festivāla viesiem – izpildītājmāksliniekiem, kuri plaši pazīstami uz starptautiskām skatuvēm, bet Latvijā viesosies pirmo reizi. 
«Liepājas vasaru» atklās ar Verdi Rekviēmu
Sestdien, 18.augustā, ar koncertu “Gintars Rinkevičs. Verdi Rekviēms” koncertzālē “Lielais dzintars” tiks atklāts festivāls “Liepājas vasara”. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) šo vērienīgo, dramatisko opusu atskaņos Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un solisti.
«Latvian Voices» izdod septīto albumu «Sudrabs»
Vokālā grupa “Latvian Voices” laidusi klajā savu septīto studijas albumu “Sudrabs”. Albums ir ierakstīts Rīgā, bet tā producēšanā piedalījās Zviedrijas a cappella mūzikas profesionāļi. Albums ir pieejams CD formātā, kā arī visās populārākajās digitālās mūzikas vietnēs.
Trimdā izdotās skaņuplatēs Eduards Rozenštrauhs nav minēts kā «Zilā lakatiņa» autors kļūdas pēc
Filmējot LTV videostāstu par komponistu Eduardu Rozenštrauhu "Zilais lakatiņš", radošā komanda viesojās Kuldīgā pie skaņu plašu kolekcionāra un "Latviešu skaņuplašu vēstures" divu enciklopēdisku grāmatu autora Ata Gunvalda Bērtiņa. Viņš apgalvo – trimdā izdotajās skaņuplatēs Rozenštrauhs nav minēts kā savulaik strīdīgās dziesmas “Zilais lakatiņš” autors kļūdas pēc.
Pirmoreiz Latvijā uzstāsies pasaulslavenais tenors Huans Djego Floress 
Viņam aplaudē "La Scala", "Metropoliten" operā, Karaliskajā Koventgārdenas un Parīzes operteātros – viens no pasaulē pieprasītākajiem tenoriem Huans Djego Floress (Juan Diego Flórez) pirmo reizi uzstāsies Latvijā, noslēdzot “Baltijas muzikālo sezonu” vasaras koncertu ciklu. Koncerts notiks 27. augustā Dzintaru koncertzālē.
Senās mūzikas koncertā Mazajā ģildē - arī franču mūziķi
Svētdien, 12. augustā, plkst. 17.00 Mazajā ģildē ikviens interesents tiek aicināts uz krāšņu baroka mūzikas koncertu "Folies et furies", kura atskaņojumā piedalīsies soprāns Hītere Ņūhausa (Heather Newhouse) no Francijas un baroka orķestris Collegium Musicum Riga franču diriģenta Franka-Emanuela Komtes (Franck-Emmanuel Comte) vadībā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti