Kultūra / Mūzika
Ziemassvētki ar orķestri «Rīga», Andreju Osokinu un Evilenu Protektori
Orķestris “Rīga” 22. un 26. decembrī aicina uz Lielo ģildi, kur gaidāmi klausītāju iemīļotie Ziemassvētku koncerti. Šī gada programmā būs divu populārās mūzikas dižgaru - Džordža Geršvina un Ērvinga Berlina skaņdarbi, ko klausītāji varēs baudīt dziedātājas Evilenas Protektores, pianista Andreja Osokina, Orķestra “Rīga” un diriģenta Valda Butāna sniegumā.
Cita dimensija. Hermaņa Brauna fonda ziemas rituāls
Prieku dāvājošā "Rotaļlietu simfonija" un maģiskā "Nakts lūgšana" ir tikai neliela daļa no Hermaņa Brauna fonda (HBF) Ziemassvētku muzikālā rituāla. Ko piedzīvosim decembrī un kam Hermaņa Brauna fonds aicina gatavoties janvārī, uzzinām sarunā ar fonda direktori Innu Davidovu.
Nākamruden ar jaunu programmu Rīgā uzstāsies Sāra Braitmena
Nākamā gada 3. novembrī ''Arēnu Rīgu'' no jauna apburs fenomenālā trīs oktāvu vokāla īpašniece Sāra Braitmena, informēja koncerta rīkotāji. Pasaules visu laiku veiksmīgākais soprāns Latvijas galvaspilsētā viesosies jaunākā, nule kā klajā nākušā albuma “Hymn” koncertturnejas ietvaros. Globālā “Hymn: Sarah Brightman In Concert” turneja kopumā ievers 125 koncertus 5 kontinentos. Jautāta par to, kam skatītājiem gatavoties, Braitmena atbild: “Sagaidiet negaidīto!”
Latvijas Operetes fonds un teātris aicina uz Jaunā gada koncertiem
Gadi tradīciju nemaitā – gluži otrādi, padara stiprāku, azartiskāku un dzirkstošāku. Tas attiecas arī uz Jaungada koncertiem, uz kuriem arī šogad aicina Latvijas Operetes fonds un teātris. Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu paredzēti trīs koncerti ar nosaukumu “À Paris”, solot pārsteigumus Parīzes noskaņās.
Izdota Latvijas neatkarīgo grupu izlase «Odekolons» Nr. 16
Pēc divu gadu pārtraukuma klajā nāk jaunākā Latvijas neatkarīgo grupu izlase "Odekolons", ko sastādījis grupas "Inokentijs Mārpls" līderis Raimonds Lagimovs, kurš mūziķu aprindās zināms kā Dambis, informēja izlases sastādītāji.
Debijas albumu izdod seksuālā sintīpopa trio «The Bubble Gum ExpLOTION»
Piektdien, 14. decembrī, bārā “Aleponija” seksuālā sintīpopa trio “The Bubble Gum ExpLOTION” kopā ar draugiem – Labais Dāma un “Multilux”, prezentēs  savu debijas albumu – “SeXpLOTION”. Albumu piedāvā “Naba Music”, informēja radio “Naba” pārstāvji.
 
Ekstravagantā sintīpopa trio “The Bubble Gum expLOTION” brīvdomības, seksa un nepieradinātas erotikas caurstrāvotā debijas albuma “SeXpLOTION” prezentācijas koncerts gaidāma kā hipnotiskiem ritmiem piepildīta mežonīga performance, to ievadīs eksperimentālais mūziķis Labais Dāma, kam sekos “The Bubble Gum expLOTION” muzikālā performance, bet nakti noslēgts ''Multilux'' - mūziķa Emīla Dreiblata elektroniskās mūzikas projekts.
Daudz laimes dzimšanas dienā, Sigvard Kļava!
13. novembrī – “White Light Festival” Ņujorkā, Sv. Jaunavas Marijas baznīcā netālu no Taimskvēra; 15. novembrī – Darema, Ziemeļkarolīna, Djūka universitātes kapela; 16.novembrī – Vašingtona, Kongresa bibliotēka; 17.novembrī – festivāls   “Sound Streams”, Toronto, baznīcā “Metropolitan United Church”. Ja jūs būtu redzējuši Latvijas Radio kora māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu dažas dienas pirms šīs turnejas… Es redzēju, viņš mani – diez vai, lai gan sasveicinājās.
Atklāts festivāls «Eiropas Ziemassvētki»
Klātesot Viņu Karaliskajām Augstībām Dānijas kroņprincim un kroņprincesei, ceturtdienas vakarā Lielajā ģildē atklāts mūzikas festivāls “Eiropas Ziemassvētki”. Ilggadējā festivāla pastāvēšanas vēsturē šī bija pirmā reize, kad atklāšanas koncerts aizritējis tik karaliskā gaisotnē, turklāt uzstājoties pasaulslavenajam Dānijas baroka orķestrim “Concerto Copenhagen” diriģenta Larsa Ulrika Mortensena vadībā.
Arī 2018. gadā Andris Nelsons nominēts «Grammy» balvai
Diriģents Andris Nelsons nominēts “Grammy” balvai, vēstīts 61. “Grammy” balvas mājaslapā. Uz balvu Nelsons pretendē kategorijā “Labākais orķestra sniegums” par Šostakoviča 4. un 11. simfonijas izpildījumu un "Vislabāk producētais klasiskās mūzikas albums" par Šostakoviča simfonijas ierakstu. 
Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs Uģa Prauliņa «Odi et amo» 
Rīgas Sv.Pētera baznīcā kamerkoris “Muklājs” klausītājus priecēs ar koncertu Ziemassvētku noskaņās, izpildot trīs “P” – Prauliņa, Perta un Pulenka skaņdarbus. Koncerts notiks sestdien, 15. decembrī, plkst. 18.00. Jau vairākus gadus Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” kamerkoris “Muklājs” bagātina Rīgas domes piedāvāto kultūras pasākumu programmu, Adventa laikā uzstājoties kādā no Rīgas dievnamiem, informēja kamerkora “Muklājs” pārstāvji.
Harismātiskais poļu diriģents Zbigņevs Graca: Mocarts – tas ir veselīgi!
"Mocartā mājo tāds ģēnijs, kuru divos teikumos raksturot nemaz nav iespējams," teic pasaulē atzītais Mocarta mūzikas interprets, harismātiskais poļu diriģents Zbigņevs Graca, kurš Latviju mīl no visas sirds un mūsu Baltajā namā diriģējis visas Mocarta operu pirmizrādes. Viņš arī atzīst: jauno talantu mācīšana un savu zināšanu tālāknodošana esot viņa sūtība.
Piecpadsmit koncerti decembra svētku priekam un noskaņai
Piedāvājam daudzveidīgu koncertu izlasi, kurā būs iespēja atrast savu decembra svētku sajūtu – Ziemassvētku gaidīšanas prieku un nostalģiju, Jaungada sagaidīšanas cerīgo un mierpilno sajūtu, vai vienkārši labu iemeslu apmeklēt koncertu kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem. 
Raimonds Tiguls: Man patīk ar gudrākiem cilvēkiem parunāt
Raimonda Tigula idejām nav ne gala, ne malas. Viņa mūzika skan Dziesmu svētkos un albumos, Tiguļkalnā un seriālā "Likteņa līdumnieki", mūziklos un nu arī lidmašīnās… Starptautiski atzītais ambientās mūzikas autors, kurš vienlīdz spēcīgi aizraujas ar tautas mūziku un elektroniku, neslēpj, ka viņa ikdiena paiet, tikai un vienīgi rakstot mūziku: "Šobrīd neko citu nedaru – tikai komponēju,” teic Tiguls, kurš 5. decembrī atzīmēja 46. dzimšanas dienu.
Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi par latviešu populāro mūziku
13. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Audiovizuālajā lasītavā (4. stāvā) notiks izstādes “Zibens pa dibenu: 100 labākie latviešu mūzikas albumi” atklāšana un saruna par latviešu populārās mūzikas ierakstu vēsturi no 20. gadsimta 60. gadiem līdz mūsdienām, un nozīmīgāko albumu izvēli “Radio “Naba”” raidījumam.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti