Kultūra / Mūzika
Kā pašam gribas, tā jālīgo! «Skandi» zina, kā svinēt savus Jāņus
Gaidot Līgovakaru, postfolkoras grupas "Skandi" dziedātājas un multtinstrumentālistes Zane Leimane un Baiba Ērgle ikvienam līgotājam novēl atrast savu Jāņu sajūtu, nevis skriet pakaļ tam, ko saka viens vai otrs. Arī ziedus vainagā vajag iepīt tādus, kādi šķiet tuvākie. Īsi sakot – kā pašam gribas, tā arī jālīgo!
Festivāla «Ad Lucem» rīkotāja Sandra Zandberga: Mēs visu laiku esam ceļā
"Vienmēr meklēju ko jaunu, bet vienmēr arī atgriežos pie kaut kā jau zināma, jo jaunais tomēr allaž ir eksperiments," par introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" programmas izvēli saka tā direktore Sandra Zandberga. Festivālā, kas tiek rīkots jau kopš 2002. gada, trijos koncertos Rīgā dzirdēsim grieķa Jorga Kalouda spēlēto Krētas liru, Laimas Jansones kokles un pasaules mūzikas ansambli "Constantinople" no Kanādas.
Linda Leen koncertos interpretēs īsākās nakts skaņu
Dziedātāja Linda Leen atgriezusies pie kamermuzicēšanas, lai izbaudītu saulgriežu laiku. Koncerti “Sapnis pilsētas naktī” kopā ar ģitāristu Rihardu Lībieti notiks 19. un 20. jūnijā virs Rīgas jumtiem – uz bāra “Herbārijs” terases.
Introvertās mūzikas festivālā - Laima Jansone un mūziķi no Kanādas un Grieķijas
Pēc saulgriežiem pievērsties savai iekšējai pasaulei aicina 18. introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem”. Ar vienīgo koncertu Baltijā festivālā 30. jūnijā plkst. 19 Spīķeru koncertzālē viesosies pasaules mūzikas ansamblis “Constantinople” no Kanādas, bet klausītājus priecēs arī citi Latvijas un pasaules mūziķi, informē festivāla organizatori. 
Atklās piemiņas vietu kādreiz tik slavenajam, bet vēlāk aizmirstajam dziedonim Jānim Vītiņam
Aizvadītajā gadā no ilgstošas aizmirstības tika izcelts savulaik ļoti slavens operdziedātājs un dedzīgs Latvijas brīvības cīnītājs Jānis Vītiņš. Iniciators tam bija Siguldas opersvētku rīkotājs Dainis Kalns, kurš svētku galveno notikumu – operu „Andrē Šenjē” - veltīja šī mūsu vēsturē patiešām ļoti īpašā cilvēka piemiņai. Uzturot spēkā Daiņa Kalna iesākto, šonedēļ sekos vēl viens notikums – piektdien Auces novada Īlē, Spārnu pilskalnā, ar īpašu koncertu atklās Jāņa Vītiņa piemiņas vietu.
Aleksandrs Antoņenko uzstāsies «Jūrmalas festivālā»
Jau piekto gadu Dzintaru koncertzālē norisināsies krāšņākais vasaras muzikālais notikums “Jūrmalas festivāls”. 26. jūlija vakarā pirmo reizi “Jūrmalas festivālā” izskanēs itāļu komponista Pjetro Maskanji slavenākās operas “Zemnieka gods” koncertuzvedums ar Aleksandra Antoņenko piedalīšanos, informē Dzintaru koncertzāle.  
Džeza gardēžiem - ķīniešu «brīnumbērna» un eksotisku valstu trio koncerti
4. jūlijā “VEF Jazz club” koncertsērija sadarbībā ar festivālu “Rīgas ritmi” uzņems pie sevis ārvalstu mūziķus: VEF Kultūras pils vestibilā programmas pirmajā daļā varēs dzirdēt ķīniešu “brīnumbērnu” pianistu A Bu, bet otrajā daļā – mūzikas apvienību “Freedoms Trio”, kura dalībnieki nāk no Brazīlijas, Norvēģijas un Mozambikas, informē VEF Kultūras pils.
Senās mūzikas festivālu atklās ar itāļu baroka meistardarbiem
25. Starptautisko senās mūzikas festivālu 10. jūlijā Mazajā ģildē atklās vairāku prestižu Eiropas senās mūzikas konkursu laureāts, vijolnieks un kontrtenors Dmitrijs Siņkovskis, čelliste Ilze Grudule un klavesīniste Ieva Saliete, atskaņojot itāļu baroka meistardarbus, informē "Latvijas koncerti".
Kas jauns Latvijas mūzikā? Ieskats 12 pavasarī izdotos albumos
Mūsdienās daudz tiek runāts par to, kāda jēga vairs no mūzikas albumu apskatiem. Savā ziņā albumus aizvieto dziesmu saraksti (pleilistes), kur mūzikas stili mainās ik pa dziesmai, un mūzikas digitālie straumēšanas dienesti mūziku sistematizējuši atbilstošu dažādiem noskaņojumiem.
Kopā būšanas spēks un sociālā atbildība – «Fonds Līdzskaņa» sniedz palīdzību nelaimē vai grūtībās nonākušos mūziķiem
No 26. līdz 29. augustam “Fonds Līdzskaņa” rīkos jau trešo sociāli radošo nometni, kuras mērķis ir pulcēt pazīstamus mūziķus, kā arī nelaimē vai grūtībās nonākušos mūziķus, lai kopā radītu un vienkārši būtu līdzās. Nometnē ne tikai taps jauni skaņdarbi, bet notiks arī meditācijas, jogas un gleznošanas meistarklases un psihologu lekcijas.
Klavesīniste Ieva Saliete: Mūsu vīzija ir stiprāka par matēriju, kas atrodas zem pirkstiem
Latvijas Radio 3 "Klasika" jaunā cikla "Zvaigžņu ceļi pasaulē" ietvaros Orests Silabriedis uz tikšanos aicina klavesīnisti, āmuriņklaviernieci un "Lielās mūzikas balvas 2017" ieguvēju Ievu Salieti - visupirms viņas Latvijas mītnesvietā Pocelujevkā uz Rēzeknes sliekšņa, bet pēcāk - Vācijas Nacionālajā muzejā Nirnbergā, kur glabājas spoža jo spoža klavesīnu un āmuriņklavieru kolekcija...
Siliņš: Lēmumu par operas vadīšanu man būtu gribējies pieņemt piecus gadus vēlāk
"Varbūt tas izklausīsies skaļi, bet vēlos kaut ko dot Latvijai atpakaļ – savulaik izglītību šeit saņēmu par brīvu. Un tā bija laba izglītība," savu lēmumu piedalīties konkursā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes locekļa amatu pamato Baltā nama jaunais vadītājs, basbaritons Egils Siliņš. Sarunā ar Latvijas Radio 3 "Klasika" direktori Gundu Vaivodi un mūzikas žurnālisti Laumu Mellēnu-Bartkeviču viņš stāsta, ka labprāt par operas vadītāju būtu kļuvis piecus gadus vēlāk. Siliņš arī dalās ar teātra un paša mākslinieciskajiem plāniem, kliedējot bažas, ka aktīvi muzicējošam solistam nebūs laika rūpēm par operu.
Jaunākie
Interesanti