Kultūra / Mūzika
VIDEO: «Austras balvas 2019» pasniegšanas ceremonija un koncerts
Mūzikas namā “Daile” piektdien, 15. novembrī, notiek “Austras balvas 2019” pasniegšanas ceremonija un nominantu koncerts. Balvas pasniegšanas ceremonijas ietvaros uzstājas Ozols, Viņa, ''Astro’n’out'', ''Tribes Of The City'', Kashuks, Juuk un Lupa. Pasākumu vada “Pieci.lv” ētera personības Aleksis Vilciņš un Linda Samsonova, savukārt par muzikālo noformējumu uzstāšanās starplaikos rūpējas “Pieci.lv” dīdžejs un “Austras balvas” žūrijas loceklis Artis Volfs.
«Dziedošā zeme» Cīrihē. Koncertā skan Baltijas un Šveices kormūzika
Cīrihē atkal skanēs latviešu kormūzika – jau otro gadu Šveicē norisinās projekts “Terra Choralis” jeb “Dziedošā zeme”. Tā ir Šveicē dzīvojoša latvieša, mūsu kultūras vēstneša un entuziasta Ulda Mākuļa īstenota ideja, kas dzima pirms Latvijas simtgades ar vēlmi meklēt kopīgo un izcelt atšķirīgo Latvijas un Šveices kormūzikas tradīcijās. Pērn Cīrihē “Terra Choralis” koncertā skanēja tikai Latvijas un Šveices kormūzika, šogad – arī Lietuvas un Igaunijas komponistu skaņdarbi.
Valsts svētkos tiek izdots deju lielizrādes «Abas malas» mūzikas albums
Ir apritējis gads, kopš Latvijas valsts simtajā dzimšanas dienā pirmizrādi piedzīvoja vērienīgais multimediju notikums, deju lielizrāde “Abas malas”. Šogad, Latvijas valsts dzimšanas dienas priekšvakarā, ceļā pie klausītājiem ir dāvana – mūzikas albums, kurā ietverta komponistu Andra Sējāna un Reiņa Sējāna unikālajai lielizrādei radītā mūzika, paziņojumā medijiem informē lielizrādes “Abas malas” sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Kristiāna Vozņesenska.
«Austras balvas» pasniegšanas ceremonija un koncerts piektdien – arī LSM.lv tiešraidē
Mūzikas namā “Daile” piektdien, 15. novembrī, notiks “Austras balvas 2019” pasniegšanas ceremonija un nominantu koncerts. Balvas pasniegšanas ceremonijas ietvaros uzstāsies Ozols, Viņa, ''Astro’n’out'', ''Tribes Of The City'', Kashuks, Juuk un Lupa, pasākumu vadīs “Pieci.lv” ētera personības Aleksis Vilciņš un Linda Samsonova, savukārt par muzikālo noformējumu uzstāšanās starplaikos rūpēsies “Pieci.lv” dīdžejs un “Austras balvas” žūrijas loceklis Artis Volfs, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Dziedātāja, profesore Lilija Greidāne: Galvenais ir dvēsele, spējas, emocionālā pasaule
14. novembrī 75. dzimšanas dienu svin siltās un skanīgās balss īpašniece, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ilggadējā profesore un starptautiski pazīstamās čellistes Kristīnes Blaumanes māmiņa Lilija Greidāne. Šarmantā māksliniece neslēpj, ka jau vairākus gadus savus ierakstus neklausās, toties aktīvi seko jaunajām tendencēm opermūzikā, ar prieku iet uz teātri un mākslas izstādēm.
Janvārī «Arēnā Rīga» uzstāsies slavenais tenors Andrea Bočelli
12. janvārī ar ilgi gaidītu koncertu “Arēnā Rīga” uzstāsies klasiskās mūzikas mākslinieks Andrea Bočelli. Kā paziņojumā medijiem informē koncerta pārstāve Danute Vareikaite, šobrīd kļuvuši zināmi koncerta viesi – starp tiem ir tuvs dziedātāja draugs, kā arī viena no perspektīvākajām Itālijas operas izpildītājām. Koncertā piedalīsies Kauņas Valsts koris un Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris.
Pianists Georgijs Osokins: Neesmu un negribu būt hameleons
"Man neizsakāmi patīk atrasties Latvijā, jo tās ir mājas – vieta, kur ļoti brīvi varu eksperimentēt. Nekur citur tā nekad nebūs," par uzstāšanos dzimtenē saka pianists Georgijs Osokins, kuram dzīve šobrīd rit starp Vāciju un Rīgu. 15. novembrī Lielajā ģildē viņš atkalredzēsies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, bet pirmo reizi tiksies ar maestro Lio Kuokmanu. Georgijs atskaņos vienu no saviem vismīļākajiem klavierkoncertiem – Friderika Šopēna Otro faminorā.
FOTO: Koncertzālē «Cēsis» izskanējis Andrejam Žagaram veltīts koncerts
Ir personības, kurām aizejot mūsu kultūrtelpā un līdzgaitniekos paliek  spilgts nospiedums. Tāds bija arī Andrejs Žagars. Lai pateiktu paldies par kopābūšanu, turklāt viņa mīļākajā – opermūzikas valodā, 9. novembrī Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonds, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un koncertzāle “Cēsis” rīkoja koncertu “Draugi – Andrejam Žagaram”. Tajā dziedāja Kristīne Opolais, Egils Siliņš, Mihails Čuļpajevs un Džonatans Tetelmans.
Astoņi komponisti, astoņi jaundarbi un diriģenta Meri garšīgais stāsts
Neparasts koncerts ar astoņu jaundarbu birumu 14. novembrī skanēs Ventspils koncertzālē "Latvija". "Ideja plīvoja un gruzdēja gadu gadiem, un esmu ļoti priecīgs, ka šogad beidzot tā tiks īstenota," stāsta Latvijas Nacionālās operas kora diriģents un Ventspils kamerkora diriģents Aigars Meri.
Koncertuzvedums «Laika vārti» ieskandina valsts svētku nedēļu
Lāčplēša dienas priekšvakarā “Arēnā Rīga” izskanēja koncertuzvedums “Laika vārti” ar pēdējo 30 gadu spēcīgākajām un patriotiskākajām Latvijas komponistu dziesmām. Izpildītāju vidū grupas “Pērkons” un “Skyforger”, solisti Daumants Kalniņš un Zigfrīds Muktupāvels, Doma kora skolas zēni, jauktais koris “Anima” un Agra Daņiļeviča deju skolas “Dzirnas” dejotāji. Ar šo koncertu ieskandināta ne tikai valsts svētku nedēļa, bet izspēlēti arīdzan Mārtiņdienas rituāli.
Jaunākie
Interesanti