Kultūra / Mūzika
«Lielajā dzintarā» vasarā atkal notiks sērijas «Personīgi» koncerti
Koncerti “Bahs. Grūvs. Saksofoni” un “Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets” Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” bija iecerēti kā koncertsērijas “Personīgi” pavasara sezonas noslēgums. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem sērijas koncerti pārcelti uz vasaru, sērija papildināta ar vēl vienu pārsteiguma koncertu, un skatītāji aicināti tos visus trīs baudīt tiešraidē, medijus informē koncertzāles pārstāvji.
Koncerts-retrospekcija. Grupa «Dagamba» uzstāsies Latvijas Televīzijas Z studijā
Turpinot koncertu ciklu “Koncerts Z studijā”, LTV tiešraidē 29. maija vakarā uzstāsies grupa “Dagamba”. Koncerts būs skatāms gan LTV1, gan Replay.lv un LTV “Facebook” kontos. Grupas mūziķis Valters Pūce LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja, ka koncerta programma būs kā sava veida grupas darbības retrospekcija.
«Osokina mini festivāla» otrā nedēļa veltīta teātrim – uzstāsies Nastavševs, Kalniņa, Osokins, Gupalo
"Osokina mini festivāla @152" otrās nedēļas programma būs veltīta teātrim, medijus informē organizatori. 5. jūnijā skanēs teātra mūzika no Vladislava Nastavševa izrādēm paša autora izpildījumā, kā arī Kurta Veila un Katrīnas Gupalo ekspresīvie skaņdarbi, savukārt 6. jūnija vakarā pirmo reizi tiksies Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins, piedāvājot latviešu komponistu klaviermūzikas, kā arī Daces Micānes-Zālītes vēl neizdotās dzejas programmu.
VIDEO: Dzintra Erliha un Ivars Bezprozvanovs koncertā «Veltījums Lūcijai Garūtai»
Kamermūzikas koncerts digitālā ieraksta formātā no VEF Kultūras pils Lielās zāles šoreiz piedāvā skaistu klasiskās mūzikas pieredzi, jo 14. maijā Latvijas mūzikas pasaule atcerējās izcilās latviešu komponistes Lūcijas Garūtas dzimšanas dienu. Līdzās Garūtai skan arī Pētera Vaska un Jāņa Lūsēna darbi. Kamermūzika šajā Covid-19 laikā kļūst arvien vairāk spēlēta un biežāk klausīta.
Par koru darbu pandēmijas laikā stāsta diriģents Māris Sirmais: Aizliegtais auglis ir vissaldākais
No 1. jūnija valdība ļaus organizēt amatierkolektīvu darbību un mēģinājumus. Profesionālajiem māksliniekiem tas ļauts jau no 13. maija. Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas daudzi diriģenti ar saviem koriem strādā attālināti, taču pārcelt kora dziedāšanu uz digitālo formātu ir sarežģīti. Valsts akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris Sirmais, analizējot pandēmijas laika ierobežojumus, LTV raidījumā "Kultūrdeva" atzīst, ka nekādas tehnoloģijas nevar aizstāt “dzīvu” koncertu, jo “klātesamība ir galvenā vērtība”.
LNSO pandēmijas laikā ieskaņo Ķeniņa Pirmo simfoniju prestižajam ierakstu namam «Ondine»
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) sācis sadarbību ar prestižo Somijas klasiskās mūzikas ierakstu kompāniju “Ondine” un radis veidu, kā pandēmijas apstākļos ierakstīt vairākus Tālivalža Ķeniņa skaņdarbus. Repertuāru gan ierobežo telpā pieļaujamais mūziķu skaits, bet tieši tas licis jaunām acīm paskatīties uz skaņdarbiem, kas citkārt nebūtu mūziķu uzmanības “radarā”.
Radošo personu atbalstam notiks trīs labdarības autokoncerti
Jūnija sākumā tirdzniecības centra “Domina Shopping” jumta stāvvietā norisināsies trīs labdarības autokoncerti, kuros muzicēs grupas “Carnival Youth”, “Dziļi violets”, “Dakota”, “Ducele” un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) klaviertrio, medijus informē organizatori.
Ar debijas minialbumu sevi piesaka jaunā dziedātāja Loreta Reide
27. maijā ar debijas minialbumu “Ieroči” sevi piesaka jaunā dziedātāja Loreta Reide un līdzās publisko arī otro singlu un videoklipu, kas ir albuma tituldziesma “Ieroči” – dziedātājas duets kopā ar Klāvu Ozolu, medijus informē mūziķes pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti