Kultūra / Mūzika
Kas notiks, ja to sadomās spēlēt kungi? Komponists Dubra stāsta par «Koncertu divām dāmām»
"Man kaut kā visu laiku bija žēl, ka šī mūzika tā īsti netiek lietota...  Tā nu viņa stāvēja, un man viņas bija žēl," tik sirsnīgi teic komponists Rihards Dubra, stāstot, kā viņa koncerts koklei pāraudzis Koncertā arfai un sitaminstrumentiem "Concert pour Deux Dames" ("Koncerts divām dāmām"). Koncerts rakstīts arfistei Dārtai Tisenkopfai-Muselli un sitaminstrumentālistei Martai Kauliņai-Pelnēnai, un pirmatskaņojumu tas piedzīvos 3. decembra vakarā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies igauņu maestro Risto Josts.
VIDEO: Klajā laista šī gada «Dod pieci!» himna «Pāri visam». Ziedo ar dziesmu jau šodien!
Atbalstot līdzcilvēkus, kuri ikdienā sadzīvo ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, no 2. decembra labdarības maratona "Dod pieci!" tīmekļa vietnē www.dodpieci.lv ikviens var apmainīt ziedojumu par savas mīļākās dziesmas atskaņošanu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā labdarības maratona norises laikā. Līdz ar ziedošanas startu pirmatskaņota šī gada "Dod pieci!" oficiālā himna – repa apvienības "Kreisais krasts" un mūziķes Būū (Ilze Fārte) radītā kompozīcija "Pāri visam".
Imants Kalniņš: Tagad es zinu, kas ir dzīve un kā tā notiek
"Jā, ir bijuši brīži, kad esmu juties tā, it kā būtu atstumts vai aizmirsts. Bet tie bijuši brīži, kad pats vēl neesmu bijis gatavs kā cilvēks. Šodien, piemēram, es pavisam skaidri zinu, ka šādas sajūtas mani nevar traumēt. Jo es tagad zinu, kas ir cilvēki, kas ir dzīve un kā dzīve notiek," intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" atzīst komponists Imants Kalniņš. 5. decembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un LR3 tiešraidē beidzot pirmatskaņojumu piedzīvos viņa opera "Matīss, kausu bajārs". Opera tika uzrakstīta par godu Čaka simtgadei 2001. gadā, taču līdz pirmiestudējumam nācās gaidīt divdesmit gadus. 
Dziesmas par ziemu, kosmosu un sapņiem – Katrīna Gupalo dosies koncertturnejā
22. decembrī ar koncertu Bauskas pilī dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo uzsāks savas jaunās programmas "Zvaigznes pieskāriens" koncerttūri, kas tuvāko mēnešu laikā izskanēs visā Latvijā, informēja mūziķes pārstāvji.  Koncertprogrammā iekļautas dziesmas par ziemu, kosmosu un sapņiem Katrīnas Gupalo aranžijās balsij un klavierēm.
Liepājā uzstāsies zviedru folkmūzikas trio «Ahlberg, Ek & Roswall»
12. decembrī Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzāles sēriju "Personīgi" turpinās un sērijas koncertu gadu noslēgs zviedru folkmūzikas trio "Ahlberg, Ek & Roswall", informēja koncertzāles pārstāvji. Trio viesošanās koncertsērijā "Personīgi" būs kolektīva debija Latvijā.
Baltijas jauno komponistu bigbenda kompozīciju konkursā uzvar Karls Madiss Pennars no Igaunijas
Trešdien, 30. novembrī, tika noskaidrots Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un Latvijas Radio bigbenda kopīgi rīkotā Baltijas jauno komponistu bigbenda kompozīciju konkursa uzvarētājs. Ar kompozīciju "Strawberry Fields" pirmo vietu konkursā un galveno naudas balvu ieguva Karls Madiss Pennars (Karl Madis Pennar, Igaunija), otro vietu – Svens Vilsons (Latvija) ar kompozīciju "Viss ēters te", bet par trešo labāko žūrija atzina Mārča Lipska (Latvija) skaņdarbu "Ko, ko, uzkūko", informēja JVLMA pārstāvji.
Vestards Šimkus uz laiku pārtrauc koncertdarbību
Pazīstamais pianists Vestards Šimkus šodien paziņojis, ka uz laiku pārtrauc koncertdarbību Latvijā. Šo lēmumu viņš pieņēmis, jo atcelta viņa sestdien paredzētā uzstāšanās Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.
«LNSO čellu Dream Team» aicina muzikālā ceļojumā no Parīzes līdz Holivudai
Trešdien, 1. decembrī, pulksten 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) čellu "Dream Team" un diriģents Guntis Kuzma aicina uz koncertu "Čellu Dream Team. No Parīzes līdz Holivudai", informēja LNSO pārstāvji. Koncertā skanēs Gabriela Forē, Žana Fransē, Morisa Ravela un Georga Pelēča mūzika. "Saldajā ēdienā" – slavenāko Holivudas filmu skaņdarbi.
Ne tikai jāklausās, bet jādejo – ansambļa «Arcandela» jaunais balfolka mūzikas albums
Siltas, intīmas un dvēseliskas ir balfolka stila mūzikas noskaņas – tā uzskata šī žanra aizsācēji Latvijā. ''Balfolk''  – mūzika, kas ir cieši saistīta ar deju kustību, radās 20. gadsimta 70. gados Francijā un strauji izplatījās visā pasaulē. Latvijā balfolka žanrs ienāca pirms nepilniem desmit gadiem, un viens no tā spilgtākajiem pārstāvjiem ir mūzikas ansamblis "Arcandela". Tikko ansamblim klajā nācis jauns albums "Balfolk Inspirations".
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt