REPORTĀŽA: Iepriekšējā balsošana Varakļānu un Rēzeknes novados

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rēzeknes un Varakļānu novadā norisinās iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās, kas notiks 11. septembrī. 

REPORTĀŽA: Iepriekšējā balsošana Varakļānu un Rēzeknes novados
00:00 / 05:03
Lejuplādēt

Ar kādu noskaņojumu vēlētāji dosies balsot? Latvijas Radio uzrunāja vietējos iedzīvotājus:

„Būs jau jāiet uz vēlēšanām. Tiesa, pagaidām vēl nezinu, par ko balsošu. Daudz ir dažādu partiju, nevar izvēlēties.”

„Mācos skolā un gribētu, lai nākotnē tiktu panākta labāka iespēja skolēniem nonākt skolā. Piemēram, es nevaru tikt uz pēdējām stundām, jo pagasta autobusi aiziet agrāk un arī ar sabiedrisko transportu nesanāk.”

„It kā jau vajag iet uz vēlēšanām, bet tiešām nezinu, par ko balsot.”

„Pašlaik pašvaldības darbā daudz kas neapmierina, bet kopumā kaut kas jau tiek darīts. It kā jau normāli, bet ir daži jautājumi, kas mani neapmierina. Tas ir sakarā ar dēla invaliditāti.”

Rēzeknes novadā 162 kandidāti uz 19 vietām

Rēzeknes novada domes vēlēšanām pieteikti astoņi saraksti ar 162 deputātu kandidātiem, kas cīnīsies par 19 vietām novada domē. Pašlaik turpinās iepriekšējā balsošana, un novadā darbojas 32 vēlēšanu iecirkņi.

„Tiesības piedalīties Rēzeknes novada domes vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kā arī Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un kuru reģistrētā dzīvesvieta Rēzeknes novadā ir vismaz 90 dienas. Kā arī tie pilsoņi, kuriem Rēzeknes novadā pieder nekustamais īpašums, ja vēlēšanu apgabalu šie vēlētāji ir mainījuši līdz 2. septembrim. Protams, lai piedalītos vēlēšanās, ir jābūt derīgai pasei vai personas apliecībai,” norādīja Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Turka.

Viņa arī uzsvēra, ka, ejot uz pašvaldību vēlēšanām, vēlētājiem ir jārēķinās ar Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu ievērošanu: „Iecirkņi ir iekārtoti, ņemot vērā prasības, kas ir noteiktas, lai samazinātu vīrusa infekcijas Covid -19 izplatību. Iecirknī ir jāievēro drošības pasākumi – divu metru distance, roku dezinfekcija, sejas maskas, virsmu dezinfekcija un ir arī ieteikums vēlētājiem nākt ar savām pildspalvām. Taču nav jāuztraucas, ja nu kādam būs aizmirsusies maska vai pildspalva, to varēs saņemt uz vietas iecirknī. Spiedogs pasē netiks likts. Tiks veikta atzīme elektroniskajā vēlētāju reģistrā par to, ka cilvēks ir nobalsojis.”

Varakļānu novadā 64 kandidāti uz 15 vietām

Pašvaldību vēlēšanās Varakļānu novada domē uz 15 deputātu vietām pretendē 64 kandidāti no četriem sarakstiem.

Varakļānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Ščucka pastāstīja, ka novadā balsstiesības pašvaldību vēlēšanās ir nedaudz vairāk nekā diviem ar pusi tūkstošiem iedzīvotāju. Un daļa no viņiem, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, izmanto gan iepriekšējās balsošanas iespējas, gan arī piesakās balsošanai dzīvesvietā.

„Varakļānu novadā ir trīs vēlēšanu iecirkņi. Viens atrodas Varakļānu kultūras namā, otrs iecirknis ir Murmastienes Kultūras centrā, un trešais iecirknis ir Stirnienes tautas namā. Esam gatavi vēlētāju uzņemšanai, iecirkņi ir pilnībā iekārtoti. Balsošanai mājās saņemam pieteikumus jau no 6. septembra un pieņemsim līdz 11. septembra plkst. 12.00. Šobrīd jau visos iecirkņos ir saņemti iesniegumi par balsošanu dzīvesvietā,” pastāstīja Ščucka.

Varakļānu novadā balso aktīvāk

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs Ritvars Eglājs norādīja, ka šobrīd iepriekšējās balsošanas rezultāti liecina par vēlētāju aktivitātes pieaugumu tieši Varakļānu novadā. Bet Rēzeknes novadā iepriekšējās balsošanas divu dienu rezultāti ir līdzīgi kā 2017. gada pašvaldību vēlēšanās.

„Ir nobalsojuši 269 cilvēki Varakļānu novadā un 1056 cilvēki Rēzeknes novadā. Salīdzinot ar vēlētāju skaitu, vēlētāju aktivitāte ir 4,2 % Rēzeknes novadā un 10,6 % Varakļānu novadā. Salīdzinot ar iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām, ir redzams, ka Rēzeknes novadā aktivitāte divās dienās ir 4,8% uz šī brīža 4,2 %, bet Varakļānu novadā aktivitāte, salīdzinot ar 2017.gadu, ir 2,5 reizes lielāka,” pastāstīja Eglājs.

Nobalsot iepriekš varēs arī piektdien, 10. septembrī, kad vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 13.00 līdz pulksten 20.00. Savukārt Pašvaldību vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi Rēzeknes un Varakļānu novadā darbosies no septiņiem rītā līdz astoņiem vakarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti