Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Bibliotekāre Vizma pēc ugunsgrēka Buru ielā arvien mazgā pelējumu no grāmatām
"Viņi mani ir iznīcinājuši kā cilvēku!" Tā pirms četriem gadiem mums teica pensionētā bibliotekāre Vizma Grundule. Reizē ar degošajām koka ēkām Buru ielā Rīgā izdega viss viņas mājoklis un lielā bibliotēka. Pelējumu no grāmatu vākiem Vizmas kundze mazgā joprojām. Bet mājoklis ir atjaunots, un dzīve starp grāmatām šķiet daudz gaišāka.
Mācītāja Rozentāla piezīmes par nākotnes baznīcu, sarežģītajām kordziesmām un pilsētvidi
Lai atklātu sevi tūkstošiem klausītāju, ir nepieciešama drosme. Arī lai skaļi paustu un argumentētu savu neapmierinātību ar vadības lēmumiem un aicinātu uz atklātu diskusiju, ir vajadzīga drosme. Un Rīgas Lutera draudzes mācītājam Linardam Rozentālam tādas netrūkst. Viņam ir uzticēta Latvijas Radio simtgades dienasgrāmatas rakstīšana. Dienasgrāmatā pavīd pārdomas par baznīcu un noskaņu tajā. Starp pārdomām arī daudzi vēsturiski fakti gan par baznīcu, gan Torņakalna apkārtni.
Vijolniece Balanas Londonā mieru atrod grāmatnīcā
Mūziķe Kristīne Balanas šobrīd par savām mājām sauc Londonu. Vijolnieci uz teju deviņu miljonu pilsētu Londonu no Rīgas atveda vēlme pilnveidot savus muzikālos talantus. Kristīne ieguvusi Lielo mūzikas balvu kā labākā jaunā māksliniece, kā arī viņas vārds nokļuvis "The Times" un "The Guardian" lappusēs. Kristīne kļuvusi par Latvijas Televīzijas raidījuma "Latvietis. Paralēlās pasaules" stāstu varonēm, kas stāsta par latviešiem ārvalstīs un ārvalstniekiem Latvijā.
«Pigoru darbnīcā» no gāzes baloniem top zvangas
Visparastākie gāzes baloni, kuri pamazām iziet no mūsu sadzīves, Jaunpiebalgā  pārtop skanīgos mūzikas instrumentos – zvangās. Tās savā „Pigoru darbnīcā” gatavo Juris Cers, gados jauns cilvēks, kurš kopā ar savu dzīvesbiedri Ievu Dūrīti uzskata, ka, arī dzīvojot laukos, var atrast interesantas idejas, kuras var veiksmīgi īstenot.
Latgalē viesojas trimdas latgalietis Alberts Spoģis
Alberts Spoģis ir trimdas latgalietis, literāts, skolotājs un sabiedriskais darbinieks no Vārkavas puses, taču kara dēļ teju visu savu mūžu pavadījis Vācijā Minsteres pilsētā. Pirms dažiem mēnešiem līdztekus valodniecei Lidijai Leikumai viņam piešķirta Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks" par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā. Ceremonijā balvu saņēma viņa dēls, taču šonedēļ 93 gadu vecais Alberts Spoģis pats ieradies Latgalē.
Modes māksliniecei Agnesei Narņickai ir svarīgi personificēt savu kolekciju
“Sākumā ļoti svarīga ir ilustrācija, ne tik daudz domāt par apkaklītes formu vai krāsām, bet uzzīmēt, ieraudzīt to tipāžu, personāžu. Nav dots viens konkrēts virziens tēmām, kas saista,” par savu kolekciju veidošanu Latvijas Radio raidījumā “Monopols” stāstīja modes māksliniece Agnese Narņicka.
Keiu Juurmaa – igauniete ar latviešu dančiem sirdī
Keiu Juurmaa ir Tallinā dzimusi igauniete, kas jau četrus gadus dzīvo Alūksnē. Tur viņa kopā ar vīru rūpējas par ekoloģisko saimniecību, audzina trīs bērnus un sapņo par dančiem. Viņa ir viena no "Latvietis. Paralēlās pasaules" stāstu varonēm. Latvijā šobrīd dzīvo aptuveni 2 000 igauņu. Alūksnes apvidus ir viens no tiem, kur vēsturiski bija apmetušies pirmie igauņi Latvijā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti