Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Skriešana ir mana meditācija. Saruna ar bijušo futbolistu Kasparu Gorkšu
Bijušajam futbolistam Kasparam Gorkšam izkustēšanās palīdz strukturēt ikdienu, jo tā ir kā emocionāls un psiholoģisks vingrinājums, kura laikā var ne tikai izkustināt muskuļus, bet arī izvēdināt galvu un salikt domas pa plauktiņiem. Pēc profesionālās futbolista karjeras beigām viņš regulāri skrien, ziemās slēpo un cenšas fiziskajās aktivitātēs iesaistīt arī savus bērnus. 
Pirāti, izdzīvošana baisās vētrās un peldošas pilsētas vadīšana. Kapteiņa Brieža neticamās jūras gaitas
Enkuru tetovējumi un auskari mūsdienās vairs nav pazīme, pēc kuras var atpazīt jūrniekus. Viņus nodod plati soļi, kurus tie sper nedaudz gāzelēdamies, arī runasveids un, protams, stāsti par jūrā piedzīvoto. Ventspilnieks, kapteinis Dainis Briedis savas karjeras laikā aizkuģojis uz apmēram 120 valstīm, vairākas reizes sastopoties ar pirātiem, cenšoties izdzīvot negantās vētrās un apmeklējot eksotiskas salas, kur reiz satikti pat cilvēkēdāji.
VIDEO. Jānis Domburs: Es tiešām nezinu, kas ir laime
Patētiskās lietas ir ļoti riskantas un slidenas, rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta žurnālists un LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" vadītājs Jānis Domburs. “Es tiešām nezinu, kas ir laime,” sarunā atzīst Domburs.
Tētis joprojām ir mans elks. Saruna ar šķēpmetēju Palameiku
Šķēpmetējai Madarai Palameikai sports ir kas vairāk nekā tikai fiziska aktivitāte – tas savijas kopā ar ģimenes sajūtu un nozīmīgiem brīžiem kopā ar tēti, vieglatlētu un treneri Gintu Palameiku. Tieši tas, ka sporta pamatā ir ģimeniskās vērtības, ļāvis viņai tajā noturēties līdz šim brīdim, lai gan karjera nav bijusi piesātināta ar daudzām lielām uzvarām. Sports Madaru padarījis drosmīgāku un licis sev iestāstīt, ka “es visu varu”.
Lielsaimnieki, kas dzīvi nebija plānojuši saistīt ar zemkopību – Ļaudāmu ģimene Embūtē
Sanda un Raivis Ļaudāmi Dienvidkurzemes novada Embūtes pagastā izveidojuši viesu namu “Dēseles dzirnavas”. Paralēli ģimene attīsta divus citus uzņēmumus – zemnieku saimniecībā “Brizgas” 800 hektāros tiek audzēti graudi, bet uzņēmumā “Dēseles dārzi” 10 hektāros aug krūmmellenes, zemenes un citas ogas, kas tiek arī pārstrādātas. Tiesa, abi saimnieki savu dzīvi nemaz nebija plānojuši saistīt ar šīm nozarēm.
Slēpt sāpes, lai sevi pasargātu. Lilita sadzīvo ar artrītu no 13 gadu vecuma
Lilita Ātrena (22) no 13 gadu vecuma sadzīvo ar tā saukto “veco ļaužu slimību” – artrītu, locītavu iekaisumu, kas aizvien biežāk tiek diagnosticēts arī bērniem un pusaudžiem. “Ir reizēm momenti, kad vienkārši gribas apgulties gultā un neko nedarīt, jo viss, ko jūti, ir sāpes. Vienkārši gribas izlikties, ka tu neeksistē,”  Latvijas Radio 5 jeb Pieci.lv podkāstā “Kā ir būt” stāstīja Lilita, taču šo ikdienas daļu viņa no apkārtējiem slēpj, lai izvairītos no negatīvas attieksmes.
No grima mākslas pie gleznošanas – latviete Londonā atklāj pirmo gleznu izstādi
Pēdējie divi gadi modes pasauli izmainījuši līdz nepazīšanai, daudziem liekot meklēt darbu citās jomās. Tā latviešu stiliste Stefānija Vektere pirms pandēmijas bija pieprasīta grima māksliniece Londonā, taču tagad paralēli grimam nolēma pievērsties gleznošanai. Nupat Daugavas Vanagu Fonda Londonas namā oficiāli atklāta viņas pirmā personālizstāde.
Simptomi turpinās vēl gadu. Kā garais Covid–19 mainīja rosīgā studenta Rūdolfa dzīvi (papildināts)
Vairāk nekā gadu pēc inficēšanās ar Covid–19 Rūdolfs Aleksandrs Strods joprojām cenšas aprast ar jauno realitāti. 21 gadu vecumā jaunietim nu ik dienu jādomā, kā labāk nekustēties, ko nedzert vai ko slimību pavadošajā saspringtajā gaisotnē neteikt apkārtējiem. Saslimšana ar tā dēvēto garo Covid–19 Rūdolfam sākotnēji nodrošināja vairāk nekā pusgadu ilgu slimības lapu. Nu jau diagnozei apritējusi gadskārta, bet jaunieša agrākās dzīves pavediens vēl arvien rokā nedodas.
Kļūt par studentu sarežģītāk nekā par aktieri. Roberta stāsts par invaliditāti, teātri un ceļu uz karjeru
Valmierietim Robertam Jurkam ir 23 gadi. Gada vecumā viņam diagnosticēta bērnu cerebrālā trieka. Ārsti vecākiem teica, ka puisis nekad nerunās un nestaigās. Taču vecāku neatlaidība un smags darbs ļāvis sasniegt tolaik vēl neticamo – Roberts nu jau ne vien runā un spēj patstāvīgi pārvietoties ar staiguli, bet arī pabeidzis vidusskolu vispārizglītojošā skolā. Un šogad viņš piepildījis arī savu sapni – kāpa uz Valmieras Drāmas teātra skatuves.
Jaunie laucinieki. Trīs stāsti par veco māju atdzimšanu
Savulaik tos, kuri atteicās no ērtas pilsētas dzīves par labu lauku mieram, uzskatīja par nedaudz jocīgiem. Tad tā kļuva teju par sava veida stila lietu. Taču pēc pēdējo gadu notikumiem pārcelšanās tuvāk dabai, lēnāka un savrupāka dzīvošana daļai cilvēku ir kļuvusi par sava veida nepieciešamību. To apliecina raidījuma “TE!” sastaptā uzņēmuma “Jumis Lauku viensētas” komanda, kas lauku mājām palīdz atrast īstos saimniekus un tādējādi turpināt dzīvi. Arī Smiltenes pusē dzīvojošais Aigars Lauzis, kurš pirms nonākšanas Zeltiņu ciemā četrus gadus ceļoja pa pasauli, atzina, ka laukos radis piepildījumu.
Pirmais latvietis, kurš izaudzēja šitaki sēni – neatlaidīgais Andris Vjaksa Kuldīgas pusē
Kuldīgas novada Rudbāržu pagastā saimniecībā “Garīkas” Andris Vjaksa jau trīsdesmit gadus audzē šitaki sēnes, kas prasījis ne tikai daudz darba, bet arī pacietības un neatlaidības. Tās iestādītas apmēram 13 tūkstošos baļķu un no katra no tiem iespējams iegūt aptuveni vienu kilogramu sēņu ražas. Andris nekad nav bijis saldo ēdienu cienītājs, toties veselīgās sēnes gan viņam garšo.
Farmaceite Iveta Kurloviča pamet darbu Rīgā un īsteno savu sapni leišmalē
Pirms daudziem gadiem Iveta Kurloviča Gaujas līkločus nomainīja pret galvaspilsētu, lai īstenotu savu mērķi kļūt par medmāsu. 15 gadus vēlāk par viņas īstajām mājām kļuvusi leišmalīte Dobeles novada Augstkalnē. Šeit viņa izveidojusi aptieku, ko novērtējuši arī vietējie. Gadu pēc aptiekas atvēršanas viņa saņēmusi ceļojošo veiksmes svečturi, bet šogad kļuvusi par Tērvetes puses gada mazo uzņēmēju.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt