Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
LTV ētera seja Uģis Joksts dabu «jūt šūnu līmenī». Jau 10 gadus - arī arborists
Sporta ziņu diktors un erudīcijas spēles “VIP” vadītājs Latvijas Televīzijā jūtas kā zivs ūdenī - pirmdienu vakaros viņš tiekas ar sešiem erudītiem, lai pārbaudītu viņu zināšanas un atjautību, bet darba dienās informē par aktualitātēm sporta pasaulē. Taču pats Uģis uzskata – lai patiešām augtu, papildus darbam ir jādara vēl kaut kas - kaut vai hobija līmenī. Neremdināmā vēlme sevi pilnveidot, Uģim pavērusi jaunus horizontus. Viņš jau desmit gadus ir arborists. 
Kā studente emigrēja un kļuva par konkurētspējīgu profesionāli Īrijā. Gulbenietes stāsts
Sandija Veigule pabeidza Gulbenes 2. vidusskolu, iestājās augstskolā mācīties angļu un spāņu valodas. Pēc diviem gadiem finansiālu grūtību dēļ vairs nevarēja atļauties turpināt studijas. Ieraudzījusi avīzē sludinājumu, 2006. gada janvārī devās uz Īriju studēt viesmīlības pamatus un angļu valodu. Īrijā ieguva bakalaura un vēlāk arī maģistra grādu grāmatvedībā. Pagājuši trīspadsmit gadi, un viņa ir izaugusi līdz menedžeres līmenim pasaules lielākajā profesionālo servisu kompānijā "Deloitte". Ja kāds nolēmis pārvākties uz Īriju, viņa noteikti iesaka tur arī studēt un strādāt profesijā.
Barselonas avīžu kioski cīnās par izdzīvošanu
Avīžu lasīšanas tradīcijas Spānijā vairs nav tādas kā agrāk. Preses izdevumu tirdzniecības apjoms valstī turpina kristies, un Barselonā vien tika slēgti 35% avīžu kiosku. Tāpēc tradicionālie preses tirgotāji meklē jaunas iespējas, kā piesaistīt klientus
25 gadi pēc prāmja «Estonia» katastrofas. Izdzīvojušo un upuru tuvinieku atmiņas
Tas bija auksts septembra vakars. Tallinā pūta spēcīgs vējš. Bet Tallinas ostā prāmis, kas nesa Igaunijas vārdu “Estonia”, gatavojās ceļam. Uz tā klāja uzkāpa sportisti, uzņēmēji, ģimenes ar bērniem, studenti, kapteiņi, pavāri, dejotāju grupa – kopumā teju tūkstotis cilvēku, un lielākajai daļai no viņiem tas izrādījās pēdējais brauciens. Pagājuši 25 gadi pēc prāmja “Estonia” nogrimšanas.
Nikodema Rancāna balvas ieguvēja Guna Kise – skolotāja ar degsmi pret darbu
Par godu ievērojamā Latgales atmodas darbinieka Nikodema Rancāna piemiņai Latgalē notiek konkurss izcilākajiem reģiona pedagogiem. Tā mērķis ir ne tikai godināt skolotājus, bet arī celt šīs profesijas prestižu. Vienā no piecām nominācijām balvu saņēma mūzikas pedagoģe, ērģelniece Guna Kise, kura mīl savu darbu.
No bērnunama uz 17 gadiem pansionātos. Kā Genādijs uzmeklēja radus un devās «brīvībā»
Genādijs visu savu dzīvi pavadījis ārpus ģimenes – dzīvoja bērnunamā, mācījās internātskolā, dzīvoja pansionātos, pabija arī psihoneiroloģiskajā klīnikā. Šis Latvijā nav unikāls stāsts. Arī tad, kad jau spēj par sevi parūpēties, cilvēki, kam ir intelektuālās attīstības traucējumi, turpina dzīvot institūcijās. Gadiem Genādija mērķis bija atrast radiniekus. Un viņam izdevās. Tas arī viņu izvilka “brīvībā”.
Pārbaudīties, nepārbaudīties? «Diagnoze vēzis» 5. dienasgrāmata
Sēžu Anglijas onkoloģes kabinetā cerībā, ka tūlīt mani nosūtīs uz datortomogrāfiju, taču daktere krata galvu. Kā tā? Nu, tur tāpat nevarēšot neko pateikt, un man jau redzama vēža tāpat pēc operācijas nebija. Bet kā tad viņa zina, ja pēc operācijas datortomogrāfiju netaisīja? Daktere tik parausta plecus un sola, ka skatīsies pēc trīs mēnešiem. Ja pēkšņi parādās kādi simptomi, tad lai nāku ātrāk. Kādi tieši simptomi? Nu, visādi...
Naujēnieši tapina pasaulē garāko musturdeķi
Naujenes ciemā Latgalē top pasaulē lielākais musturdeķis. Deķis jau ir 400 metru garš - gandrīz vienā garumā ar Akmens tiltu Rīgā. Atlicis tikai nedaudz, lai naujenieši sasniegtu savu mērķi un ar musturdeķi varētu apsegt Daugavu.
 
Jaunākie
Interesanti