Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Lilijas stāsts. «Neidentificēju sevi kā sievieti, bet nevarētu teikt, ka esmu vīrietis»
“Manī, protams, ir arī viss kaut kas sievišķīgs,” stāsta Lilija, “bet, ja mēs sākam runāt par sievišķīgo un vīrišķīgo, tad šie abi aspekti ir ikvienā personā. Jautājums ir tikai par proporcijām.” Šis ir ceturtais pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs” stāsts, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā. Šoreiz – par Liliju un viņas dzimuma identitāti.
Katrīnas stāsts. «Seksuālo orientāciju formulēju kā spēju iemīlēties»
Atklāta par savām attiecībām ar savu dzīvesbiedri Katrīna kļuva tikai pēc tam, kad kādu laiku biju dzīvojusi valstī, kur nebija nekādu problēmu par to runāt. Pēc atgriešanās viņa vairs neslēpj ne sevi, ne savu dzīvesbiedri, ar kuru jau daudzus gadus kopā audzina meitiņu. Šis ir viens no pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs” stāstiem, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus, kā arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.
Sociālais darbinieks laukos – neskaitāmu jautājumu risinātājs
Laukos sociālā darba apjoms pieaug. Klāt nākuši ne tikai jauni pienākumi, bet veidojas arī jaunas, nebijušas situācijas, kurām ikdienā  jāmeklē  risinājums.  Tā secina Burtnieku novada sociālais darbinieks Jānis Zauers, kurš Labklājības ministrijas konkursā „Labākais sociālais darbinieks Latvijā” ieguvis galveno titulu.
Valters Frīdenbergs atgriežas LTV ēterā
Divas spraigas darba nedēļas Latvijā aizvadījis mūziķis un LTV kolēģis, raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs Valters Frīdenbergs, kurš ziemā ar ziedotāju atbalstu devās uz Vāciju ārstēt vēzi. Savukārt šonedēļ viņš atgriezīsies Berlīnē, lai izietu noslēdzošo kursu vēža ārstēšanā. Bet vasarā mūziķis plāno koncertus ar grupām “Tumsa” un “Putnu balle” un piedalīties Latvijas simtgadei veltītos uzvedumos.
Rūdolfa stāsts. «Kāpēc lai es izvēlētos būt gejs valstī, kurā gejus nepieņem?»
To, ka viņš ir gejs, Rūdolfs pieņēma uzreiz, bet dzīvē nācies sāpīgi secināt, ka daudzi cilvēki nav spējīgi uz tādu pašu rīcību. Šis būs stāsts par Rūdolfu Kristbergu un viņa attiecībām ar tuviniekiem, draugiem un ģimeni, kas tapis pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam mēs” ietvaros, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.
Ņujorkas latviešu koris - daudzbalsīga sirds stīga «Knicks» svētkos Latvijas simtgadei
Pasaules slavenākā sporta būve - "Madison Square Garden" -  Ņujorkā 7.aprīlī tika izgaismota Latvijas karoga krāsās. Vienu no sezonas pēdējām spēlēm Ņujorkas "Knicks" veltīja Latvijas simtgades atzīmēšanai, un īpaša loma pasākumā bija Ņujorkas latviešu korim. ASV himnu pirms spēles dziedāja pa dažādiem ceļiem pasaules megapolē nonākuši latvieši, kurus visus vieno lepnums par piederību savai tautai.
Līgatnietis atjauno seno muižu vēsturiskās durvis
Šī gada sākumā valsts nozīmes kultūras piemineklim Vilzēnu muižai piešķirts finansējums vēsturisko koka durvju restaurācijai. Šo darbu veica kokdarbu restaurators Mārtiņš Metāls no Līgatnes. Viņa vadībā senās durvis atguva vēsturisko izskatu. Šobrīd amata meistars restaurē Smiltenes mācītājmuižas koka durvis.
Primabalerīna Elza Leimane izvēlas piecas simtgades dziesmas
13. aprīlī Latvijas Nacionālās Operas un baleta primabalerīna Elza Leimane dejos titullomu – Antoniju – komponista Jura Karlsona un horeogrāfa Aivara Leimaņa baleta "Antonija #Silmači” pasaules pirmizrādē. Primabalerīna viesojās Latvijas Radio 2 raidījumā "Simtgades dziesmu krātuve" un izvēlējās savas piecas simtgades dziesmas.
Mammas stāsts. «Tu negaidi, ka tava meita ir kopā ar meiteni.»
“Tu negaidi no savas meitas, ka viņa pasaka, ka ir kopā ar meiteni,” tā Liesma Ose uzsāk sarunu par sevi un savu meitu, kura ir biseksuāla. Šis ir viens no pašmāju LGBT+ kopienas projekta „Tie esam Mēs” stāstiem, kas ļauj iepazīt dažādus cilvēkus un arī grūtības, ar kādām nākas saskarties Latvijas sabiedrībā.  
Diriģents Atvars Lakstīgala mīl Latviju un klausās Busuli
Diriģents un mežradznieks Atvars Lakstīgala vairākus gadus bijis Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents un koncertējis visā pasaulē, šobrīd viņš ir Ogres Mūzikas vidusskolas direktors. Tāpēc sarunā ar Latvijas Radio 3 "Klasika” viņš atklāj savas skolas gadu gaitas, ieskicē savu muzikālo gaumi un neslēpj, ka ir liels savas zemes patriots.
Centīga un ar savu stilu: Skolniece Estere no Viļķenes mērķtiecīgi laužas mūzikas pasaulē
Astotās klases skolniece Estere Hmeļinska katru sestdienas rītu ar autobusu mēro ceļu no Viļķenes uz vokālajām nodarbībām Limbažos. Dziedāšana ir meitenes sirdslieta un arī talants, ko pati ļoti vēlas pilnveidot. Esteres ģimenei gan būtu sarežģīti apmaksāt mūzikas privātstundas, tāpēc noderējis nesen saņemtais ziedojums nodibinājuma “Limbažu fonds” iniciatīvai talantīgo jauniešu atbalstam.
Aktiera Andra Keiša sirdi nešaubīgi iekaro kaķi
Lieldienu brīvdienu rītā slaveno aktieri Andri Keišu LTV raidījums “Ķepa uz sirds” satiek viņa darbavietā – Jaunajā Rīgas teātrī. Pa vidu saspringtajam darba režīmam teātrī un kino un gatavošanos svētkiem ģimenes lokā, aktieris atradis brīdi, lai dotos uz kādu ļoti īpašu satikšanos – ar kaķiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti