Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Kaņepes ir unikālas! Matīsa Grīnberga saimniekošana pie Burtnieka ezera
Šis stāsts sākas vēlā rudens pievakarē Valmieras pusē pie Burtnieka ezera. Saules staru pielietā kaņepju laukā virmo dabas enerģija. Matīsam Grīnbergam šie ir pēdējie sezonas ražas vākšanas metri. Tūliņ jau nokultās kaņepju sēklas, zirņi un citi labumi tiks kaltēti, tīrīti un sagatavoti tā, lai varētu nonākt uz gardēžu galdiem.
Vidzemē par labāko pastnieci atzīta Rudīte Eglīte no Skultes
Pagājušajā gadā jau septīto reizi uzņēmums "Latvijas pasts" aicināja iedzīvotājus balsot par labākajiem pastniekiem un pasta nodaļu operatoriem. Saņemts vairāk nekā 7000 balsu, nosaukti vairāk nekā 1330 darbinieku. Šonedēļ paziņoti balsojuma rezultāti. Vidzemes reģionā par labāko pastnieci atzīta Rudīte Eglīte no Skultes pasta nodaļas.
Par daiļslidotāju Vasiļjevu īkšķus turēs un nakti negulēs visa Daugavpils
Slidojums būs veltījums Latvijai un Daugavpilij – pošoties uz savā dzīvē pirmo olimpiādi, intervijās teica 18 gadus vecais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs. Pēc 24 gadu pārtraukuma Latvijas daiļslidotāji atkal piedalīsies ziemas olimpiskajās spēlēs. Jau naktī uz piektdienu, 16. februāri, ap pieciem agri no rīta pēc Latvijas laika, Deniss kāps uz Phjončhanas ledus, lai  līdztekus ar pasaulē labākajiem daiļslidotājiem cīnītos par olimpiādes medaļām.
Pateicību Tērvetei par veselības stiprināšanu Hānbergs izsaka grāmatā
Savā 80. dzimšanas dienā rakstnieks Ēriks Hānbergs Tērvetes dabas parkā iestādīja liepu, bet, sagaidot 85. dzimšanas dienu, viņš Tērvetei dāvājis grāmatu “Mana Tērvetes ieelpa”. Trešdien, 14. februārī, tautā cienītais spalvas meistars ar savu jaunāko darbu iepazīstināja tērvetniekus.
Brīvprātīgais darbs saved laulībā divas kultūras: latviešu un gruzīnu
Kad cēsinieks Kristaps Bērziņš (28 gadi) pagājušajā vasarā pirmo reizi dzirdēja par Andželiku no Gruzijas, viņš sajuta, ka viņa ir interesanta meitene, bet nekad nedomāja, ka ar viņu tiešām satiksies. Kristaps jau trīs gadus dzīvoja un strādāja Norvēģijā, Andželika gadu kā Eiropas brīvprātīgā Cēsīs strādāja ar jauniešiem. Bet tad Kristapa ģimenē notika nelaime. Nomira vectētiņš. Kristaps atbrauca uz bērēm, pēc kurām liktenīgi iepazinās ar Andželiku - meiteni, ar kuru jau šajā jūlijā mīs gredzenus Gruzijā.
Viena no retajām sporta žurnālistikā - Inita Kresa-Katkovska
13.februārī visā pasaulē tiek svinēta Pasaules Radio diena, kas šogad tiek veltīta „Radio un sportam”. Izceļot sieviešu lomu sportā un sporta žurnālistikā, Latvijas Radio šajā dienā iepazīstina ar vienu no retajām Latvijas sporta žurnālistēm Initu Kresu-Katkovsku.
Pasauli redzējušie latgalieši tiecas atgriezties mājās. Evijas, Alvja un Ievas stāsti
Izmirstošie lauki. Lēna ekonomikas attīstība. Ar šiem vārdu savienojumiem Latgales reģionu mēdz asociēt daudzi - gan Latgales, gan pārējās Latvijas iedzīvotāji. Jaunieši aizbrauc uz Rīgu vai emigrē uz ārzemēm, atgriežoties mājup Latgalē tikai brīvdienās vai svētku reizēs. Vien retais pieņem lēmumu palikt vai atgriezties uz dzīvi Latgalē. Tomēr - kas motivē šos cilvēkus pamest savu komforta zonu un dzīvot dzīvi reģionā, neskatoties uz grūtībām?
Māra Ozola - Anšlava Eglīša piemiņas glabātāja
Krimuldas novada Inciemā kādreiz dzīvoja rakstnieka Anšlava Eglīša ģimene. Viņu gaitas šajā vietā nu jau vairākus gadus pēta latviešu un literatūras skolotāja Māra Ozola. Viņa Inciemā izveidojusi rakstnieka ģimenei veltītu kultūras centru un izdevusi grāmatas.
Biškopim nevajag savu zemi hektāros. Godalgotā medus vācējs - Andis Titorenko
Pagājušajā sezonā Andis Titorenko visu biškopju saimi pārsteidza ar titulu – gardākais medus Latvijā. Toreiz nevienam nezināmais censonis izgrieza pogas lieliem, pieredzes bagātiem biškopjiem. Turklāt ar medu, kurš ievākts pašā Rīgas centrā - uz Latvijas Televīzijas (LTV) ēkas jumta. Viņš atteicās iespējami labāka dzīves līmeņa un atgriezās pie saknēm - pie dzīves laukos. Tas ir viens no LTV "Zemes stāstiem".
Gatis taupa saziedoto naudu, ārstējoties Igaunijā
Latvijas mūziķu, labdarības organizācijas “Ziedot.lv” un Latvijas Televīzijas kopīgi rīkotajā labdarības koncertā “Mūzika un dzīvība” saziedotā nauda jau nonākusi pie tiem vēža pacientiem, kam tā tiešām glābj dzīvību. Uzņēmējs Gatis Tauriņš ir viens no pirmajiem, kam nepieciešamas dārgās zāles. Taču, lai taupītu ziedotāju naudu, viņš pēc tām dodas uz Tallinu.
Dreiškens: Vēl tagad nejūtos piederīgs karognesēju pulkam
Puisis no Stāķiem Gulbenes novadā. Daumants Dreiškens kļuvis par pirmo Latvijas karognesēju bobsleja stūmēju. Sportists norādīja, ka jūtas pagodināts būt par vienu no sportistiem, kuram bijis gods ievadīt Latvijas delegāciju olimpiskajās spēlēs.
Dagdas novadā ģimene jau 15 gadus audzē šķirnes aitas
Dagdas novada iedzīvotāji Jānis un Žeņa Lukaševiči Andrupenes pagastā zemnieku saimniecībā “Birztalas plus” jau gandrīz 15 gadus audzē šķirnes aitas. Šķirnes aitas Latgales pusē ir vien septiņās saimniecībās, bet Dagdas novadā Lukaševiču saimniecība šāda ir vienīgā.      
Trīs ASV latviešu jaunieši praksē Latvijā. «Izmēģinājums» darbam un dzīvei te
Ina, Dāvis un Aleksandrs ir trīs latviešu izcelsmes jaunieši, dzimuši ASV. Viņi jau iepriekš ciemojušies Latvijā pie radiniekiem, iepazīstot Rīgu un apmeklējot Dziesmu un deju svētkus. Šoreiz viņi kopā ar deviņiem citiem jauniešiem no ASV piedalījās prakses programmā, kuras mērķis ir dot ārpus Latvijas dzimušiem jauniešiem iespēju gūt darba un dzīves pieredzi Latvijā, pa vasaru strādājot Latvijas iestādēs un uzņēmumos. Par šo jauniešu pieredzi tapusi dokumentālā filma “Izmēģinājums", kura 8.februārī plkst. 21.30 būs skatāma Latvijas Televīzijā un replay.lv .
VIDEO: Dzīves jēga - atstāt ko noderīgu nākamajām paaudzēm. Saruna ar mākslinieku Safronovu
Nikas Safronovs ir šobrīd viens no pasaulē pieprasītākajiem krievu māksliniekiem. Viņa darbi skatāmi lielākajos Krievijas un citu valstu muzejos, viņa gleznas atrodas slavenu un ietekmīgu cilvēku privātajās kolekcijās - klientu vidū ir gan Krievijas prezidents Vladimirs Putins, gan Romas pāvests, Saūda Arābijas karalis, gan arī daudzi aktieri, Sofiju Lorēnu, Šonu Koneriju un dziedātāju Madonnu ieskaitot.
Ārste onkoginekoloģe Marija Zvaigznīte medicīnai veltījusi 45 gadus
Janvāra nogalē godināti Latvijas labākie ginekologi. Īpašās balvas kopumā tika pasniegtas septiņās kategorijās, tajā skaitā arī par mūža ieguldījumu. To saņēma 45 gadus medicīnai veltījusī ārste onkoginekoloģe Marija Zvaigznīte. Marija jau astoņus gadus nepraktizē un no Rīgas ir pārcēlusies uz dzīvi Latgalē. Te viņa ne tikai nodarbojas ar dārzniecību, bet arī joprojām sniedz padomus vietējām sievietēm.  
Mores «ušņu valstībā» izveido kara muzeju un piesaista tūristus
More ir pirmais pagasts, kurš, brūkot padomju varai, pirmais izstājās no kolhoza. Situācija bija bēdīga, lauksaimniecības zeme nederīga, daži centās audzēt lopus, bet visapkārt zaļoja ušņu brikšņi, un ciems šķita pamiris.  Bet Antons un Anta Brači neapjuka un izveidoja Mores kara muzeju, kuram tagad apmeklētāju netrūkst.
Pēc dzemdībām Vijai konsīlijs solīja mēnesi. Izraēlas klīnika - vairāk
Kad Vija Amosova bija septītajā grūtniecības mēnesī ar otro meitiņu, mazo Loti, viņai sākās smaga vemšana. Ārsti apgalvoja, ka tā ir tikai grūtniecības toksikoze. Lote nāca pasaulē ar ķeizargrieziena palīdzību, jo Vija bija tik novārgusi, ka pēc mazulītes piedzimšanas svēra vien 43 kilogramus. Mediķi mierināja, ka bērniņš vairs nespiež kuņģi, nemitīgā vemšana pāries un pašsajūta uzlabosies. Tomēr endoskopija atklāja šokējošu diagnozi - ļaundabīgu kuņģa audzēju 4.stadijā.
«Es nolēmu, ka palikt nevaru» - kāpēc bēglis Rešads no Latvijas devās uz Vāciju
Pagājuši nedaudz vairāk nekā divi gadi, kopš Latvija no Grieķijas, Itālijas un Turcijas apņēmās uzņemt 531 patvēruma meklētāju. Tā kā līdz tam šādas pieredzes mums praktiski nebija, sistēmu, kā šos cilvēkus atbalstīt, vajadzēja izveidot no jauna. Apmēram tajā pašā laikā Latvijā ieradās Rešads, bēglis no Afganistānas. Viņš daudz ko ir pieredzējis un tagad bija gatavs detalizēti pastāstīt, kāda šī sistēma izskatās no iekšpuses un kāpēc tik daudzi, kas patvērumu šeit saņem, Latviju pamet.  
Jaunākie
Populārākie
Interesanti