Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Kāzas Covid-19 krīzes laikā: bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem
Marts un aprīlis nav karstākā kāzu sezona, tā stāsta dzimtsarakstu nodaļās. Ārkārtas situācija valstī vēlmi rīkot kāzas vēl vairāk samazinājusi. Valdība aizliegusi  pulcēšanos un daudzskaitlīgas reliģiskas ceremonijas, tomēr laulāšanās notiek. Bez fotogrāfiem, mūzikas un viesiem.   
Pieredzes stāsti: latvieši pašizolācijā Spānijā, Itālijā un Berlīnē
Dzīve tālumā prom no savējiem latviešu diasporai palīdzējusi norūdīties un sagatavoties ikdienai pašizolācijā, izriet no sarunām ar Latvijas Radio raidījuma "Globālais latvietis. 21. gadsimts" aptaujātajiem tautiešiem svešumā. Viņi uzsver, ka svarīgi fizisko attālumu nepārvērst sociālā atsvešinātībā.
Covid-19 «gūstekņi» Amazones mežos arī no Latvijas
Ikitosas pilsēta ar savu novietojumu ir unikāla. Peru Loreto reģiona galvaspilsēta atrodas Amazones krastos, mūža mežiem klātā upes baseina vidienē. Īpašu šo pilsētu padara tas, ka vienīgie divi iespējamie transporta veidi uz pusmiljona ļaužu apdzīvoto apgabalu ir vai nu laiva, vai lidmašīna, kas kopš 16. marta nekursē. Kad Peru prezidents Martins Vizkarra valstī izsludināja ārkārtas stāvokli, viņš deva 24 stundu periodu, pirms slēdza visa veida satiksmi. Ne tikai tiem ceļotājiem, kas tobrīd bija džungļos, bet arī krietni civilizētākās vietās, piemēram, Maču Pikču piekājē esošajā pilsētā Kusko, ar šo laiku nepietika, lai pamestu valsti. 
Students Austris Pāvuliņš pašizolācijā mācās, skatās seriālus un pārdomā dzīvi
Students Austris Pāvuliņš šobrīd atrodas pašizolācijā Latvijā un vēro savu veselību. Tieši pirms robežu slēgšanas viņš paspēja ar vairākiem transportlīdzekļiem nokļūt no Polijas Latvijā. Savas pārdomas un aktivitātes Austris fiksēja audiodienasgrāmatā. Pašizolācijas laikā viņš pārdomājis daudz lietu un guvis arī vērtīgas atziņas.
Arī tautiešu bērni Lielbritānijā mācās mājās
"No pusdeviņiem rītā līdz pusdivpadsmitiem naktī mācījos 3. un 6. klasē. Tas nav normāli!" Tā sociālajos tīklos žēlojas kāda māmiņa. Apvienotajā Karalistē skolas nestrādā, tādēļ vecāku pienākums ir palīdzēt bērniem mācīties, un, kaut arī brīžiem ir puņķi un asaras, tomēr daudzi atzīst, ka šis laiks visai ģimenei kopā ir ārkārtīgi vērtīgs.
Asina prātu un māca sadarboties: vīrusa laikā aug galda spēļu popularitāte
Spēles var mācīt sadarboties, asināt plānošanas un stratēģijas iemaņas, trenēt reakciju un prasmi stāstīt stāstus. Un vīrusa uzspiestās pašizolācijas apstākļos galda spēļu un datorspēļu popularitāte ir paredzami pieaugusi. Pašmāju galda spēļu tirgotājs "Brain Games" straujā pircēju pieplūduma dēļ pat bija spiests izstrādāt stingrus ierobežojumus. Bet datorspēļu apskatnieki ziņo par lielu aktivitātes kāpumu arī šajā frontē. Vietējā datorspēļu tirgū gan šo kāpumu neizjūt.
Latviešu kurjers Tutiņš Lielbritānijā: Mainījušies cilvēku iepirkšanās paradumi un preču saņemšana
Koronavīruss ir ieviesis pamatīgas izmaiņas ne tikai lielveikalu plauktos, kas daudzviet Lielbritānijā nu ir pilnīgi tukši, bet arī darba tirgū. Viena no pieprasītākajām profesijām šobrīd ir kurjers, jo dramatiski pieaudzis pasūtījumu skaits internetā, un esošā kapacitāte sūtījumu piegādāšanai mājās ir par mazu. Piemēram, lielākā lielveikalu ķēde "Tesco" piedāvā pārtikas piegādi ātrākais pēc divām, trim nedēļām.
Kā jūtas ar Covid-19 saslimušie?
Pēdējās dienās Latvijas Televīzijai savus stāstus uzticējuši vairāki ar jauno koranavīrusu saslimušie skatītāji. Tostarp Mārtiņš, kurš saslimis Barselonā, cits Mārtiņš, kurš inficējies un strādā Vācijā, un Oskars, kurš patlaban ir Rēzeknes slimnīcā. Kā viņiem klājas šobrīd?
Edgars Pastars pašizolācijā secina – patika pret darbu no mājām bija iedomāta
Tiesību eksperts Edgars Pastars ir viens no tiem, kurš, atgriežoties no ārzemēm, izolējās, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatības riskus, ja gadījumā viņš ar tādu būtu inficējies. Arī viņš savas pārdomas nedēļas garumā fiksēja audiodienasgrāmatā un izdarīja dažādus secinājumus par sabiedrības reakciju, par atbildību, par darbu attālināti, kā arī dalījās personiskos secinājumos par to, kā izolēšanās ietekmē indivīdu.
Ar Covid-19 saslimušie: No ārzemēm atbraukušo nevēlēšanās pašizolēties ir bezatbildība
Šķiet, ka ar tevi jau tas nenotiks. Bet tad pienāk brīdis, kad pašlaik pasaulē apspriestākais temats – Covid-19 – ir arī tava diagnoze. Tīna un Artūrs ir starp tiem vairāk nekā simt Latvijas iedzīvotājiem, kuriem pašlaik oficiāli diagnosticēts jaunais koronavīruss. Abi to pārslimo vieglā formā un piekrita savā pieredzē padalīties ar Latvijas Radio klausītājiem.
Septiņus audžubērnus audzina praktiski un radoši. Pie Glaudānu ģimenes Sēlijā
Pie skatītājiem nonācis dokumentālais cikls „Neatklātā Sēlija” pirmā sērija. Šajā raidījumā tā veidotāji viesojas pie vairākiem sēļiem, lai atklātu šī kultūrvēsturiskā novada identitāti. Pusgadu pēc raidījuma filmēšanas dodos uz Sēlijas ziemeļaustrumiem - uz Dvietes pagastu. Tur dzīvo saimniecības „Vidzemnieki” saimnieki Olga un Pēteris Glaudāni, kā arī viņu septiņi audžubērni. Kopumā Glaudāni līdz šim savā paspārnē ir uzņēmuši 39 dzīves pabērnus, tāpēc viņu ikdiena šobrīd saistīta ar bērniem – problēmu risināšana, kopīgas nodarbes, sarunas un mājas darbi.
 
Jaunākie
Interesanti