Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Daugavpils ebreju muzejam – desmit gadu
Tieši pirms desmit gadiem, 2010. gada 28. jūlijā, Daugavpils sinagogas “Kadiš” otrajā stāvā sāka darbu muzejs “Ebreji Daugavpilī un Latgalē”. “Nekādas svinīgās  atklāšanas ar lentītes pārgriešanu nebija,  vienkārši mēs sākām strādāt,” atceras vēsturnieks un novadpētnieks Josifs Ročko, kurš muzeju vada kopā tā atklāšanas.
«Plēsēju parks» Latgalē: Edipa tamarīns un visi pārējie
Starp Daugavpils novada Demenes pagasta mierīgajām ainavām dzeltenais ceļa rādītājs, uz kura tumši brūniem burtiem rakstīts “Raptors Park”, kas tulkojumā nozīmē “plēsēju parks”, izskatās ja ne draudīgi, tad vismaz satraucoši. Tomēr satraukums ir veltīgs – parkā apmeklētājus gaida dažādi dzīvnieki, bet galvenais, ko apskatīt šajā zvērudārzā, ir plēsīgie putni.
Mākslinieki Rēzija Kalniņa un Ainārs Rubiķis vīrusa laikā iekopj sapņu dārzu
Pirms dažiem mēnešiem Mārupē sāka tapt aktrises un režisores Rēzijas Kalniņas un diriģenta Aināra Rubiķa piemājas dārzs. Iecere par to bija jau senāk, bet līdz šim trūka laika. Lai gan līdz sapņu dārza plāna realizācijai vēl daudz darba, šobrīd tajā jau aug zirņi, tomāti, gurķi, zaļumi, ziedi, vairāki skujkoki, vītols un citi augi.
«Saprātīgais krievs», latviešu diskurss, un mācības Kembridžā. Intervija ar Ņikitu Trojanski jeb Trojanu
“YouTube” šova “Trojan” autors Ņikita Trojanskis ir žurnālists amatieris, kurš uzdod arī sarežģītos “krievu jautājumus” un ar kuru kopā  iedzert alu ir gatavs Jānis Iesalnieks (Nacionālā apvienība). Trojanskis absolvējis latviešu skolu – Rīgas Valsts 1. ģimnāziju, ieguvis balvas starptautiskajās ķīmijas un bioloģijas olimpiādēs. Nesen beidzis Kembridžas Universitāti (bioloģija un menedžments) un atgriezies Latvijā. Par pieticīgu algu strādā Slimību profilakses un kontroles centrā.
Mēnesis kājām gar jūras krastu
Tas ir randiņš pašai ar sevi – tā par gājienu gar jūras krastu no Lietuvas robežas līdz Rīgai saka uzņēmēja Dagnija Lejiņa. Pēc sarežģītā pavasara bija nepieciešams laiks atelpai, un jaunā sieviete izdomāja visu sakrājušos stresu nostaigāt. Viņa iet viena, reizēm viņai piebiedrojas draugi vai paziņas, viņa meklē naktsmājas katru dienu no jauna un paļaujas uz nejaušībām, jo tā taču dzīvot ir aizraujošāk.
«Čigānu barons – tās ir muļķības.» Latgales romi stāsta par savām tradīcijām
 Ar romu kultūras dzīvi lielai daļai sabiedrības saistās vairāk stereotipu nekā reālu zināšanu. Piemēram, bieži tiek pārprasts jēdziens “čigānu barons”. Čigānu kultūra un tradīcijas ir ļoti bagātas un daudzveidīgas. Romi cenšas pieturēties savas tautas kanoniem, dzīvot pēc tiem un labprāt atklāti stāsta par tiem citiem.   
Dzejniece Inese Zandere: Vecāku dārzs ir daļa no manas dzīves
Par vecāku radīto un iekopto dārzu Dobelē rūpējas dzejniece un publiciste Inese Zandere. Šī ir viņas bērnības māja, kur mazajā istabiņā, kuru dalīja ar vēl trim cilvēkiem, vēlās nakts stundās virtuvē tapuši pirmie autores dzejoļi. Šis dārzs, kā Inese saka, ir daļa no viņas dzīves, jo tas sāka tapt brīdī, kad viņa piedzima – dārzā augošās ābeles ir viņas vienaudzes. Neskaitot šos augļu kokus, dārzā aug vēl ķirši, lazdas, zemenes, ziedi, dažādi dekoratīvie un citi augi. Dārzā atrodas arī divas siltumnīcas, no kurām viena atvēlēta tomātiem, otra – vīnogām.
Galvenā īpašība – atbildība. Intervija ar Latvijas armijā pirmo sievieti pulkvedi Ilzi Žildi
Latvijas armijas vēsturē pirmo reizi pulkveža pakāpe piešķirta sievietei. Bruņoto spēku rindās kopumā patlaban ir ap 16% sieviešu. Augstajā militārajā amatā ieceltā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Personālsastāva departamenta priekšniece Ilze Žilde militārā jomā strādā vairāk nekā 25 gadus un secina, ka profesionālā ziņā būtiskākais ir kvalifikācija un zināšanas, nevis karavīra dzimums. Taču nelielo sieviešu skaitu dienestā viņa skaidro ar pagātnes stereotipiem, kas, iespējams, joprojām attur sievietes no militāras profesijas.
Kaut kādā mērā attaisnoju to stereotipu par sporta žurnālistu. Saruna ar Raimondu Gekišu
Raimonds Gekišs “Rīta Panorāmas” komandai pievienojās samērā nesen. Arī Latvijas Televīzijā sācis strādāt vien 2018. gadā, pievienojoties raidījuma “Sporta studija” vadītājiem Reinim Ošeniekam un Dāvidam Ernštreitam. Divu gadu laikā Raimonds ir daudz mācījies no kolēģiem. Pats atzīst – tieši Reinis Ošenieks viņam ir devis dažus no būtiskākajiem padomiem. Sarunā ar Raimondu par to, ko viņš ir iemācījies, kāda atšķirība starp darbu sporta un rīta programmās un kādu stereotipu par sporta žurnālistiem viņš attiecina uz sevi.
 
Jaunākie
Interesanti