Dzīve & stils / Cilvēkstāsti
Keramiķe Rīgu nomaina pret Zemgales laukiem un izvērš tur biznesu
Keramiķe Ieva Jurka ir dzimusi pagastā, kur neesot bijis neviena keramiķa, tomēr mīlestība uz šo arodu radusies jau bērnībā. Līdz ar Covid-19 pandēmijas sākumu jaunā māksliniece līdzšinējo dzīvi galvaspilsētā nomainījusi pret Zemgales laukiem. Tur, piesaistot Eiropas fondu finansējumu, Dobeles novada Bērzes ciemā izdevies atvērt keramikas darbnīcu un sākt savu biznesu.
Kā jūtas Covid-19 slimnieki un kontaktpersonas? Trīs stāsti
Dažādi pasaulē veikti pētījumi pierāda, ka cilvēki, kuri inficējušies ar Covid-19, izjūt vainas apziņu, reizēm arī bailes. Tāpēc ir svarīgi, lai apkārtējie šos cilvēkus neatstumtu un nenosodītu. It īpaši atlabšanas periodā vēlams sarunāties un dalīties savās izjūtās. Par piedzīvoto stāstīja trīs Covid-19 slimnieki un kontaktpersonas.
Ar Covid-19 inficētā Mika stāsts: saslimšana nav izsitusi no sliedēm
Pieaugot Covid-19 saslimušo skaitam Latvijā, arvien mazāk cilvēku var teikt – “nepazīstu nevienu saslimušo, tātad slimība ir izdomāta”. Arvien vairāk ģimenēs, draugu lokos un darba kolektīvos kādu ir skārusi šī slimība. Savu pieredzi “Panorāmai” uzticējis arī skaņu inženieris Miks Strods.
Baltkrievijas žurnālists Ruslans: Mūs soda par patiesību
Tā sauktā "Stūra māja" latviešiem ir drūma liecība par vairākas desmitgades senu pagātni un represīvas varas nodarītām ciešanām, bet Baltkrievijā tā ir tagadne. Tādi secinājumi pēc vizītes kādreizējā "Stūra mājā" radušies baltkrievu žurnālistiem, kuri Latvijā bija ieradušies atgūties no fiziskajām un psiholoģiskajām traumām, ko, darba pienākumus veicot, guvuši dzimtenē. 
«Dod, dievs, jums to nekad nepiedzīvot.» Trīs Covid-19 slimnieku stāsti
“Dod, dievs, jums un jūsu tuviniekiem nekad neko tādu nepiedzīvot,” jaunā koronavīrusa noliedzējiem saka rīdziniece Baiba Loce. Viņa bija viena no pirmajām, kas pavasarī salīdzinoši smagā formā izslimoja Covid-19. Mēnesi drudzī, neziņā un bez iespējas redzēt savus bērnus viņa atceras ar asarām acīs. Šodien Baiba ir uz kājām, bet ar bažām vēro otrreizējo vīrusa uzliesmojumu, kas skāris vēl vairāk cilvēku nekā pavasarī. Viņu vidū ir arī Matīss Viekalis un Edgars Feldmanis, kuri pašlaik slimo un piekrita Latvijas Radio pastāstīt par savu pieredzi.  
Pat mammas vēderā gūtu pieredzi var risināt psihoterapijā. Saruna ar psiholoģi Vitu Kalniņu
Vita Kalniņa ir psihoterapijas speciāliste, ģimenes psihoterapeite, kas apguvusi zīdaiņu–vecāku psihoterapiju. Viņa ir izveidojusi un vada “Ģimenes psiholoģijas centru Līna”, kas šobrīd darbojas jau 17 gadus, kā arī ir grāmatas “Pirmās attiecības cilvēka dzīvē” autore. Gluži kā visi citi psihoterapijas speciālisti arī viņa pati ir apmeklējusi terapiju. Šī pieredze Vitai mērāma 20 gadu garumā – lielākoties saistībā ar profesionālo izaugsmi, taču tā palīdzējusi arī saturēt personīgas attiecības.  
Es arī nepazinu nevienu Covid-19 slimnieku. Ritas stāsts par slimību
Emocionālu Covid-19 pieredzes stāstu sociālajā tīklā "Facebook" publicējusi valmieriete Rita Eglīte. Viņa pirms dažām dienām savus draugus un paziņas aicināja izturēties ļoti nopietni pret koronavīrusa izraisīto slimību un stāstīja, kā viņa saslimusi un kā norit slimības gaita. Diemžēl ieraksts sociālajā tīklā izpelnījies ļoti pretrunīgu reakciju. 
Arnicānu ģimene: Psihoterapijā iemācījāmies strīdēties «inteliģenti»
Laura un Andis Arnicāni ir pāris, kuri plašākai publikai pazīstami kā lektori un bloga “Seek the Simple” autori. Viņi stāsta un iedvesmo cilvēkus izmantot savus resursus – laiku, enerģiju un naudu – apzinātāk, neizšķiežot sevi sīkumos, meklējot arvien jaunus risinājumus, kā padarīt ikdienu baudāmāku un ilgtspējīgāku. Pāris, kurš audzina ņipru divgadnieku, jau kādu laiku katrs atsevišķi apmeklē psihoterapiju. Laurai psihologa atbalsts ir noderējis pēcdzemdību periodā. Savukārt ģimenes savstarpējās attiecībās ienākuši “inteliģentie” strīdi, kur abas puses sagaida dzirdīgas ausis un kopīgi mērķi.
Indietis Rēzeknē attīsta jogu un veido ģimeni
Indietis Sarvmitra līdz šim ceļojis, kā arī strādājis dažādās pasaules valstīs, kādu laiku arī galvaspilsētā Rīgā. Tomēr, meklējot mierīgāku dzīves ritmu, viņš pagājušajā gadā pārcēlies uz Rēzekni. Tur viņš tagad pasniedz jogas nodarbības un nodrošina terapiju bērniem ar īpašām vajadzībām. Turklāt nupat Rēzeknē Sarvmitra ir izveidojis ģimeni.
Covid-19 izslimojusī Dace: Nēsājiet masku, lai pasargātu citus!
“Covid-19 nav muļķības. Ja pašiem nav bail no inficēšanās, padomājiet par tuviniekiem un tiem, kuri ir riska grupā,” tā aicina Dace Beināre, kura pati nupat izslimojusi vīrusu. Viņa uzskata, ka strādājot ciešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, vajadzētu būt atbildīgam un aizsegt seju.  
Skolēns Elvis no Ādažiem kļuvis par smagi slima zēna Dominika pirmo draugu
Brīvprātīgā darbs vasaras nometnē Elvim Jonasam devis iespēju kļūt par pirmo draugu kādam mazam zēnam, kuram saslimšana liedz iet, skriet vai runāt. Taču tas netraucē abiem tikties un reizē mācīties vienam no otra. Pat tauriņš, kurš uzlaižas uz mazā Dominika rokas, kļūst par jaunu sarunu tematu.  
Pirmās rindu mājas Latvijā – kā varēja sadzīvot nelielajos Līgatnes namiņos?
Līdz ar dienesta dzīvokļu uzbūvēšanu Līgatnes papīrfabrikas ciematā 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā kaimiņu attiecības Latvijas teritorijā tika paceltas pavisam jaunā līmenī – nopietnā un tam laikam ļoti modernā. Kā bija iespējams sadzīvot nelielajās rindu mājās un kā šāda sociālā vide Līgatnē mainīja cilvēka paradumus, pētīja raidījuma “TE!” vadītāja Dace Salnāja. Ieraudzīt Līgatni no pagātnes skatpunkta palīdzēja Lāsma Sandere – kādreizēja līgatniete, kas uzaugusi strādnieku ciematā.
Cēsu peidžermeiteņu īsā, bet spožā karjera
Kad griežamo ripu telefonu ēra jau bija galā, bet internets un mobilie telefoni vēl nebija ieradušies, īsu brīdi daļa cilvēku lietoju peidžerus un pastāvēja profesija, kuras pārstāves dēvēja par peidžermeitenēm.  Latvijas raidījuma “TE!” vadītāja Dace Salnāja devās uz Cēsīm, lai satiktu vienas no pirmajām peidžermeitenēm – Elīnu Biti, Ilzi Gravu un Ingrīdu Skrastiņu-Ragaušu – un atklātu šīs īslaicīgās profesijas noslēpumus. Profesijas, kas bija nepieciešama aptuveni sešus gadus.
Studijas Nīderlandē un sapnis par savu biznesu. Saruna ar salaspilieti Elīzu Kalvu
Šovasar Elīza Kalva absolvēja 12. klasi Salaspils 1. vidusskolā un nu uzsākusi mācības universitātē Nīderlandē. Kopš 11. klases Elīza ir aktīva jauniete, kas daudz iesaistās ar Eiropas Savienību saistītos pasākumos. Viņai ir svarīgi būt informētai, zinošai un nemitīgi strādāt pie savas pašizaugsmes. Elīza lasa no četru gadu vecuma un cer reiz uzrakstīt savu grāmatu.
Iet pie terapeita nozīmē uzņemties atbildību. Intervija ar modeli Māru Sleju
Māra Sleja ir personība – spridzeklis. Viņa ir viena no Latvijas veiksmīgākajām modelēm, kas kļuvusi par TV un radio raidījumu vadītāju, kā arī ir divu bērnu mamma. Māra nebaidās runāt par savu pieredzi psihoterapijā, kas iestiepusies jau otrajā desmitgadē. Galvenais ir uzņemties atbildību par sevi, savu veselību, bet visgrūtākais ir spert pirmo soli – paprasīt palīdzību, Māra atzīst sarunā ar LSM.lv.
Pensijā cerību uz brīvu laiku nav! 88 gadu vecumā kandavnieks Ilgvars Knipšis izgudro, labo un restaurē
„Esmu pārliecināts, ka laikmetam ir jāiet līdzi,” saka Ilgvars Knipšis no Kandavas. Savos 88 gados viņš joprojām ir pieprasītākais „zelta roku” speciālists apkārtnē, izgudro jaunas ierīces, datorā ir uzrakstījis savas jaunības dienu atmiņas un izveidojis dzimtas koku, lieto viedtelefonu un jau desmit gadu rosās sociālajā tīklā „Facebook”. Atzīmējot Starptautisko senioru dienu, uz Kandavu ciemos pie viena no rosīgākajiem Latvijas senioriem Ilgvara Knipša devās Latvijas Radio.
Humpalu cilvēks ar ērgļa aci – «zero waste» dzīvesstila pioniere Laura Arnicāne
Lauru Arnicāni var dēvēt par minimālisma pionieri Latvijā – pirms dažiem gadiem savā blogā “Seek the simple”  viņa sāka stāstīt par “zero waste” jeb bezatkritumu dzīvesstilu, aicinot patērēt mazāk, apdomīgāk un kvalitatīvāk. Līdz ar “zero waste” kustību attīstījusies arī ideja par tā saukto kapsulas garderobi, kas palīdz taupīt resursus: gan laiku, gan naudu un enerģiju. Kas ir kapsula un kā tādu ieviest savā skapī, Lauru aicināja pastāstīt raidījuma “TE!” vadītāja Māra Sleja.
 
Jaunākie
Interesanti