Kultūra / Teātris un deja
Londonā top latviešu laikmetīgā izrāde «Noktirne»
Pie jauna laikmetīgā teātra projekta, turklāt Londonā, šobrīd strādā režisore Krista Burāne. Viņas topošā projekta “Noktirne” pamatiecere ir izmainīt pilsētas uztveri. Pastāvīgajam iedzīvotājam pilsēta var šķist pazīstama līdz pēdējam sīkumam, taču, ja tās rajonus pamēģina iziet baloža, lapsas vai eža gaitā, iespējams, atklājas kas pavisam negaidīts.
«Antonija #Silmači» - izdejotas alkas pēc īstas mīlestības
Piektdien Nacionālajā operā skatuves priekškars vērsies Jura Karlsona un Aivara Leimaņa baleta „Antonija #Silmači” pirmizrādei. Balets nebūs populārās Blaumaņa lugas pārcēlums dejā, bet gan stāsts par cilvēka alkām pēc īstas mīlestības, un tā galvenā varone būs Antonija.
Dita Lūriņa: Brīvība nekad nav aktiera tuvākais pavadonis
Aicinājumā uz jauno izrādi "Tango bez asinīm"  īpaši uzsvērts jēdziens "brīvība". Vai patiesi vienai no košākajām šodienas aktrisēm līdz šim tās teātrī trūcis? "Brīvība jau nekad nav aktiera tuvākais pavadonis – aktieris to sev vienmēr izmāna," pasmaida Lūriņa. Koncertstāsta pirmizrāde ir 10. aprīlī, bet 16. aprīlī aktrisei aprit četrdesmit. 
Lūriņas jubilejas «Tango bez asinīm» - uz un virs skatuves
Par neprātīgi aizraujošu piedzīvojumu radošā grupa dēvē darbu pie koncertstāsta „Tango bez asinīm”, kam šodien būs pirmizrāde Nacionālajā teātrī un ar kuru teātra prīma Dita Lūriņa svinēs savu 40.jubileju. Īpaša vieta izrādē atvēlēta gaisa dejām, kas aktieriem bijis liels izaicinājums un ko viņi veidojuši kopā ar šīs jomas profesionāļiem.
«Romeo un Džuljeta» - lelles izspēlē jauniešu mīlestību un pašdestruktīvo uzvedību
Latvijas Leļļu teātrī viesrežisors no Somijas Dāvids Džovanzana veido Viljama Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” iestudējumu. Šekspīra darbā režisors šoreiz izvēlējies izcelt vecāku un pusaudžu attiecības, kā arī sensitīvo pašnāvības tēmu. Izrāde būs arī multimediāla ar iespaidīgām vizuālām projekcijām. Pirmizrādi ‘’Romeo un Džuljeta’’ uz leļļu teātra skatuves piedzīvos 27. aprīlī.
Ogres Tautas teātrim - 90
Ogres Tautas teātris šīs Lieldienas aizvada deviņdesmitās jubilejas zīmē. Teātra vēsture un iepriekšējo gadu veikums gadu apkopots izstādē “Teātra spēlēšana Ogrē”.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti