Kultūra / Teātris un deja
Ko Seņkova jaunais teātris nozīmē nozares radošajā un finansiālajā kopainā? Vērtē eksperti
Latvijas teātru saimei piepulcējies vēl viens jauns neatkarīgais teātris ar nosaukumu “ESARTE. Tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir pazīstamais režisors Elmārs Seņkovs. Teātra nozares profesionāļi šo ziņu vērtē pozitīvi, piebilstot, ka tas varētu būt zaudējums lielajiem teātriem, kur Seņkova interesanto rokrakstu redzēsim mazāk, jo viņa prioritāte būs jaunā kompānija.
Valmierā pirmizrādi piedzīvojusi Ķimeles izrāde «Alvingas kundze»
Valmieras Drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvojusi pasaules dramaturģijas klasika – Henrika Ibsena pirms vairāk nekā simt gadiem sarakstītā ģimenes drāma “Spoki” jeb “Rēgi”. Režisore Māra Ķimele tai izvēlējusies nosaukumu “Alvinga kundze”. Titullomā aktrise Elīna Vāne.
Zīmējumu teātra radītājs Varis Klausītājs: No vienas līnijas var iznākt jebkas
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 12. janvārī lieli un mazi klausītāji gaidīti uz Zīmējumu teātra izrādi "Dāsnumātika", kas priecēs ar dziesmām, zīmējumiem un mācību par dāsnumu. Izrādes pamatā – visā pasaulē populārais Čārlza Dikensa stāsts "Ziemassvētku dziesma", kura darbība pārcelta uz skolas klasi. Tā ir garu un eņģeļu skola, kurā skolotāja iepazīstina visus ar mācību priekšmetu "Dāsnumātika", aicinot kļūt devīgiem, labestīgiem un līdzjūtīgiem. "Dāsnums ir ļoti laba lieta," prāto Zīmējumu teātra radītājs, izrādes režisors un aktieris Varis Klausītājs.
Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz Siguldu, Ogri un Alūksni
Daugavpils teātris februārī un martā dosies viesizrādēs, piedāvājot skatītājiem Dž. Dž. Džilindžera iestudēto komēdiju “Hantele killeram” Siguldā un Alūksnē, kā arī režisora Viestura Roziņa izrādi  “Kliedzēji” Ogrē, medijus informē teātra pārstāvji.
Liepājas teātris ar izrādi «Nākamgad tai pašā laikā» viesosies Rīgā
Liepājas teātris viesosies Rīgā, lai Dailes teātra mazajā zālē parādītu melodrāmu “Nākamgad tai pašā laikā”, kuru iestudējis režisors Sergejs Ščipicins. Viesizrādes notiks 15. un 16. februārī, abās dienās izrāde tiks spēlēta divas reizes, medijus informē Liepājas teātra pārstāvji.
Izrāde par veco pasauli, kas iet bojā – Nastavševa «Te sākas nakts»
Pazīstams ar izrādēm, kas risina neērtas tēmas un izaicina normalitātes kultu, režisors Vladislavs Nastavševs četrus gadus pēc “Melnās spermas” panākumiem atgriezies Ģertrūdes ielas teātrī. Šoreiz viņš kopā ar jau no agrākajām izrādēm uzticamu aktieru ansambli iestudējis franču autora Alēna Girodī romānu “Te sākas nakts”. Izrādei ir dziļš vēstījums un arī daudz provokatīvu ainu, tāpēc teātra mājas lapā izrādes aprakstam pievienots brīdinājums “Uzmanību! Līdz 18 gadiem neiesaka!”
Nastavševs atgriežas Ģertrūdes ielas teātrī ar izrādi «Te sākas nakts»
Četrus gadus pēc izrādes „Melnā sperma” lielajiem panākumiem Ģertrūdes ielas teātrī atgriezies režisors Vladislavs Nastavševs. Pazīstams ar izrādēm, kas risina daudziem neērtas tēmas un prasa lielu psiholoģisku un arī fizisku piepūli gan no aktieriem, gan skatītājiem, Nastavševs šoreiz ķēries pie franču autora Alēna Girodī romāna „Te sākas nakts” iestudēšanas.
Bērni un jaunieši Ludzā mācās žonglēt un spēlēt teātri
Ludzā Bērnu un jauniešu centra paspārnē jau sešus gadus darbojas Kustību teātris, kuru vada aktrise un teātra pedagoģe Marika Čerņavska. Neatņemama teātra sastāvdaļa ir žonglēšanas pulciņš, ko apmeklē gan mazāki bērni, gan pusaudži. Ludzas Kustību teātris ir iestudējis vairākas izrādes, un vienu no tām -“Kur kamoliņš ripo”- jaunie aktieri gada nogalē rāda saviem novadniekiem.
«Alvinga kundze» – Māra Ķimele Valmierā iestudē Ibsenu
Valmieras teātra Mansarda zālē pirmizrādi piedzīvos Henrika Ibsena luga “Rēgi” Māras Ķimeles režijā, kas teātrī tiek iestudēta ar nosaukumu “Alvinga kundze”. Galvenajā lomā aktrise Elīna Vāne, medijus informē teātra pārstāvji.

Jaunākie
Interesanti