Kultūra / Teātris un deja
Ģertrūdes ielas teātris jubilejas nedēļā piedāvā izrāžu skati «TOP 10»
Fantastiska eksperimentu laboratorija, kurā valda brīva atmosfēra un kur var īstenot arī provokatīvus un dumpinieciskus projektus – tā par Ģertrūdes ielas teātri saka režisori, ilggadīgi tā sadarbības partneri. Oktobrī teātris svin 10 gadu jubileju, un tai par godu otrdien tur sāksies īpaša izrāžu skate „TOP 10”, kas būs kā esence 10 gadu laikā padarītajam.
Miris latviešu režisors un aktieris Laimonis Siliņš
Sēru vēsts Latviju sasniegusi no Sanfrancisko - miris latviešu režisors un aktieris Laimonis Siliņš. Viņš bija aktīvs latviešu skatuves darbinieks svešumā, Sanfrancisko Mazā teātra dibinātājs un galvenais dzinējspēks. Īstens latvietis. 
Edmunds Freibergs Valmierā iestudējis «Uz Akapulko, kundze!»
Valmieras teātra Lielajā zālē piektdien, 18. oktobrī, pirmizrāde franču dramaturga Īva Žamiaka komēdijai “Uz Akapulko, kundze!” Edmunda Freiberga režijā. Pirms vairāk nekā 40 gadiem sarakstītā luga režisoram ir īpaši mīļa, jo savulaik viņš to iestudējis arī Nacionālajā teātrī ar Uldi Dumpi un Astrīdu Kairišu galvenajās lomās.
Dailes teātra direktors Vītols atstās amatu
Dailes teātra direktors Andris Vītols pieņēmis lēmumu atstāt valdes locekļa amatu, informēja teātris. Viņš Dailes teātri vadījis kopš 2009.gada oktobra un darbu amatā turpinās līdz jauna valdes locekļa atrašanai.
“Mīlestības un skatuves kvēlojumā“ – Nacionālā teātra simtgadei veltīta izrāde
Piektdien, 25. oktobrī, Jāņa Akuratera muzejā Rīgā notiks mūzikas, vēstuļu un dialogu spēles "Mīlestības un skatuves kvēlojumā" pirmizrāde, kas veltīta Nacionālā teātra simts gadu jubilejai. Tā vēstīs par Nacionālā teātra 20.–30. gadu slavenībām Alisi Brehmani un Jāni Kalniņu, kuru lomās iejutīsies Nacionālā teātra aktieri Zane Jančevska un Kārlis Reijers, paziņojumā medijiem informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāvji.
Liepājas teātris izsludina lugu ideju konkursu
Lai veicinātu jaunu latviešu oriģināldarbu radīšanu, kā arī oriģināldramaturģijas apriti starp Baltijas valstīm, Liepājas teātris izsludina lugu ideju konkursu. Konkurss tiek organizēts četrās kārtās, tas sāksies 16. oktobrī un noslēgsies 2020. gada aprīlī, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.
«Kvadrifrona» izrāde «Fake News!» aktualizē medijpratības tēmu Latvijā
15. novembrī Rīgas cirkā pirmizrādi piedzīvos teātra trupas “Kvadrifrons” izrāde “Fake News!”. Tā radīta, veicot padziļinātu analīzi par viltus ziņu jēdzienu un ietekmi Latvijā. Darba autori centušies aptvert šauro robežu, kas atšķir pilnīgas muļķības no subjektīvi nepieņemama viedokļa, patiesību un spekulatīvām interpretācijām un faktus no gaumes, paziņojumā medijiem informē trupas pārstāvji.
Elmārs Seņkovs Liepājas teātrī iestudē «Šekspīru»
Darbu pie sava pirmā iestudējuma Liepājas teātrī uzsācis režisors Elmārs Seņkovs. Viņa vadībā top trilleris “Šekspīrs”, kurš pirmizrādi piedzīvos 16. novembrī. Dramaturģisko materiālu, kompilējot izcilākās Viljama Šekspīra lugas, radījusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.
Top iluzionistu Pecolli jaunā izrāde «Ah...Liz»
Atraktīvi cirka numuri uz krēslu piramīdas, akrobātiski triki „atslēgas caurumā” un lustras iekšpusē, kā arī burvju triki ar cepurēm – tas viss sagaida jaunajā iluzionistu Pecolli izrādē „Ah… Liz”, kam šīs nedēļas nogalē būs pirmizrādes Rīgas Kongresu namā. Izrāde veidota pēc Luisa Kerola grāmatu „Alise Brīnumzemē” un „Alise Aizspogulijā” motīviem, tajā savienoti teātra, cirka un iluzionisma mākslas elementi. Izrādē piedalās mākslinieki no Amerikas, Itālijas, Ukrainas un Krievijas, mūziku komponējis Enzo de Roza no Kanādas, bet tērpus veidojusi Elita Patmalniece.
Jāņa Baloža izrāde «Ohh» nodota skatītāju vērtējumam
“Dirty Deal Teatro” režijā sevi piesaka dramaturgs Jānis Balodis. Viņš iestudējis izrādi “Ohh”, kurā apmeklētājus cienā ar zāļu tēju, un, sekojot instrukcijām un izspēlējot dažādas bērnības epizodes, aicina mijiedarboties ar aktieriem. “Ohh” pirmizrāde notiek 11. oktobrī, bet Latvijas Televīzijas raidījums “Kultūras ziņas” ielūkojās ģenerālmēģinājumā.
Ģertrūdes ielas teātris atzīmēs desmitgadi ar izrāžu skati «TOP 10 ĢIT»
Šo sezonu Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT)pavada jubilejas zīmē, 27. oktobrī svinot 10 gadus, kopš ĢIT telpās – Ģertrūdes ielā 101a – notika pirmā izrāde. Lai koncentrētā veidā atskatītos uz paveikto, no 22. līdz 27. oktobrim ĢIT dzimšanas diena tiks atzīmēta ar īpašu izrāžu skati "TOP 10 ĢIT", paziņojumā medijiem informē teātris.
Laikmetīgā deja Rīgas ielās - Kultūras akadēmija aicina svinēt jubileju
Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), svinot Laikmetīgās dejas mākslas programmas 20 gadu jubileju, no 17. līdz 19. oktobrim organizē svētku notikumu ciklu, kopā pulcējot gan programmas studentus, absolventus un pasniedzējus, gan visus tos, kuri programmu veidojuši un attīstījuši. Tai skaitā – laikmetīgās dejas izrādi/akciju “Dance.NET”, ko varēs vērot Rīgas ielās, paziņojumā medijiem informē LKA.

Jaunākie
Interesanti