Kultūra / Teātris un deja
«Kultūršoks»: Neatkarīgā teātra «Skatuve» beigas. Vai tās varēja novērst?
Gandrīz trīs gadu desmitus pēc izveidošanas Rīgā, Maskavas priekšpilsētā, beidzis pastāvēt viens no senākajiem neatkarīgajiem teātriem Latvijā – teātris “Skatuve”. Teātrim jāatbrīvo pašvaldībai piederošās telpas, un tālāk pašvaldība tās plāno izsolīt. Savukārt būvvalde jau pirms vairākiem gadiem rosināja telpas neizmantot sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Tikmēr raidījumam “Kultūršoks” zināms, ka teātris telpās vismaz septiņus gadus atradies bez līguma. Citiem interesentiem telpas pārņemt nav izdevies, un teātra nozares pārstāvji uzsver – “Skatuves” beigas ir lielāku kultūras finansējuma modeļa problēmu simptoms.
Noslēdzot sadarbību starp Daugavpils teātri un Vahtangova teātri Maskavā, sola demokrātiskas cenas uz viesizrādēm
13. februārī, aktiera un režisora Jevgeņija Vahtangova dzimšanas dienā, Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs un J. Vahtangova Maskavas Akadēmiskā teātra direktors Kirils Kroks un mākslinieciskais vadītājs Rims Tumins tikās Vahtangova teātrī, lai parakstītu līgumu par abu teātru turpmāko sadarbību, medijus informē Daugavpils teātra pārstāvji. Daugavpils teātrī sola, ka sadarbība nozīmēšot ne tikai viesizrādes, kas skatītājiem būs pieejamas par demokrātiskām cenām, bet arī iespējas teātra darbiniekiem doties pieredzes apmaiņā.
Atklāta izstāde par ansambļa «Rīgas pantomīma» darbības pirmo desmitgadi
Ar izstādes “Pieskarties debesīm. Pirmā desmitgade” atklāšanu Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA), biedrība “Histrions” aizsāk Dailes teātra aktiera, ansambļa “Rīgas pantomīma” dibinātāja, režisora un dvēseles Roberta Ligera (1931-2013) 90 gadu jubilejas svinībām veltīto ceļojošo izstāžu ciklu, medijus informē LZA pārstāvji.
Baltijas baleta festivālā uz skatuves atgriezīsies sen neredzētas baleta dīvas
Pēc mēneša baleta cienītājus Latvijā uz baleta mākslai veltītām izstādēm, izrādēm un meistarklasēm jau 25. reizi pulcēs Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Atšķirīgu dejas žanru mākslinieki no Kubas, ASV, Francijas un Somijas uzstāsies Rīgā, Ventspilī, Rēzeknē un Preiļos. Kā īpašu pārsteigumu festivāla rīkotāji sola sen neredzētu Latvijas baleta dīvu atgriešanos uz skatuves.
«Ēnu diena» skatuves mākslas tempļos
Trešdien, 12. februārī, “Ēnu dienā” tūkstošiem jauniešu devās uz dažādām darba vietām, lai iepazītu atšķirīgu profesiju specifiku, aizkulises un ikdienu, tostarp divos skatuves mākslas tempļos – Latvijas Nacionālajā operā un baletā un Latvijas Nacionālajā teātrī, kur aktieriem un režisoriem bija pieteikušās vairāk nekā astoņdesmit ēnas.
Neatkarīgais teātris «Skatuve» pamet telpas un beidz pastāvēt
Neatkarīgais teātris “Skatuve” Rīgā, Maskavas priekšpilsētā, beidz pastāvēt. Teātra telpas, kas pieder pašvaldībai, jau daudzus gadus ir bēdīgā stāvoklī, bet teātrim, kas nomā telpas, naudas remontam nav. Tādēļ ir panākta vienošanās par “Skatuves” telpu atbrīvošanu.   
Valmierā pirmizrādi piedzīvojusi izrāde visai ģimenei «Cilvēkam vajag suni»
Rakstnieces Regīnas Ezeras 20. gadsimta 70. gadu vidū sarakstīto stāstu krājumu “Cilvēkam vajag suni” Valmieras teātrī skatuves valodā ietērpis režisors Jānis Znotiņš, kurš kopā ar radošo grupu radījis dzīvu, sirsnīgu un brīžiem sāpīgu iestudējumu visai ģimenei par savstarpējām attiecībām un suņa nepieciešamību, beznosacījuma mīlestību, uzticību un rūpēm.
«Kurā brīdī tevi atrod lomas?» Saruna ar aktrisi Maiju Doveiku
Maija Doveika ir viena no Latvijas Nacionālā teātra vadošajām aktrisēm, kurai režisori uztic smagas, emocionāli sarežģītas lomas. LTV raidījumā “Kultūrdeva” aktrise stāsta par savām traģiskajām lomām, raksturlomām, un arī par savu jauno lomu Federiko Garsijas Lorkas lugas “Jerma” iestudējumā, kas Ināras Sluckas režijā top ar nosaukumu “Tukšais zieds”. Viņa atklāj – Jermas loma viņai ir jaunums, šādu varoni un stāsta beigas uz skatuves spēlējot pirmo reizi.

Jaunākie
Interesanti