Kultūra / Teātris un deja
Lūznavā notiek laikmetīgās dejas festivāls «Vides deja»
Šajā nedēļā Lūznavā notiek laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja”. Festivāls jau astoto reizi pulcē horeogrāfus, dejotājus un dejas mākslas mīļotājus, lai kopīgi radītu jaunas vides dejas performances. Un jau otro gadu festivāla dalībnieki iedvesmu meklē Rēzeknes novada Lūznavā.
Karaliski 75.sezonu iesācis Latvijas Leļļu teātra kolektīvs
7. augustā 75. jubilejas sezonu atklāja Latvijas Leļļu teātra kolektīvs. Šoreiz tradicionālais teātra direktora pārsteigums kolēģiem bija vēstures apzināšana – ciemošanās Melngalvju nama pagrabos un greznajās zālēs, kā arī senās mūzikas koncerts.
«Homo Novus» mākslinieki vadīs radošo darbnīcu bērniem un jauniešiem Ķengaragā
Turpinot radošo darbnīcu sēriju bērniem un jauniešiem "Iztēlojies 2068. gadu!", 21., 22. un 23. augustā Rīgā Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) kopā ar Britu padomi Latvijā aicina 14 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties latviešu dokumentālā teātra un kino režisores Kristas Burānes, britu teātra mākslinieka Endija Fīlda un zviedru horeogrāfa Ērika Ēriksona radošajā darbnīcā “Savienot un savienoties”.
No 16. augusta Latvijas Nacionālajā operā notiks vasaras izrādes
No 16. augusta līdz 2. septembrim Latvijas Nacionālajā operā notiks tradicionālās vasaras izrādes. To ietvaros varēs noskatīties baletus “Gulbju ezers”, “Pie zilās Donavas”, “Dons Žuans”, “Antonija #Silmači”, “Bolero…”, “Bajadēra”, “Romeo un Džuljeta” un “Apburtā princese”. Opermākslas cienītājus aicinām uz izrādēm “Traviata”, “Dons Paskvāle”, “Karmena”, “Fausts” un “Madama Butterfly”. 
Latvijas Leļļu teātris sāk 75. jubilejas sezonu
Otrdien, 7. augustā, no vasaras atvaļinājuma atgriežas Latvijas Leļļu teātra kolektīvs, lai atsāktu darbu jaunajā, 75. jubilejas sezonā. 2018./2019. gada sezonu, kas skatītājiem sola priecīgas atkaltikšanās un jaunus pārsteigumus, Leļļu teātra darbinieki jau tradicionāli atzīmēs ar svinīgu kopā sanākšanu, direktora uzrunu un kolektīva kopbildi, informēja teātra pārstāvji. 
FOTO: Noslēdzies Valmieras vasaras teātra festivāls
No 3.līdz 5.augustam Vidzemē notika trešais Valmieras vasaras teātra festivāls, kurā notika gan pasaules pirmizrādes, gan starptautiski veidotas izrādes, gan arī izrādes, kuras skatītāji bija iemīļojuši jau pērn. 
Pasaulslavenā horeogrāfe Lizbeta Gruveza Liepājā izdejos Bobu Dilanu 
29. septembrī plkst. 22.30 mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums” aicina uz dejas izrādi “Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu”, kur intīmā vakara gaisotnē pasaulslavenā beļģu horeogrāfe un dejotāja Lizbeta Gruveza (Lisbeth Gruwez) dejā saplūdīs ar popmūzikas poēta Boba Dilana (Bob Dylan) aizkustinošajām dziesmām. 

Jaunākie
Populārākie
Interesanti