Kultūra / Teātris un deja
Paziņoti «Spēlmaņu nakts» pretendenti 18 kategorijās
Otrdien, 19.jūnijā, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā paziņoti pretendenti „Spēlmaņu nakts 2018” balvām 16 kategorijās, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības Radošās daļas projektu koordinatore Undīne Preisa.
Konkursā meklē jaunās Baltijas baleta zvaigznes
Pirmdien Rīgā sācies IV starptautiskais Baltijas baleta konkurss, kurā par uzvaras lauriem cīnīsies vairāk nekā 80 profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji. 
Intars Rešetins: «Skroderdienas – tā ir bauda!»
Šovasar dailēnieši piedāvās savu “Skroderdienu” versiju, jo iesaistījušies brīvdabas projektā, ko iestudējis Intars Rešetins. Pirmizrāde iestudējumam jau piektdien, 15.jūnijā, Rīgā, Brīvdabas muzejā.
Liba Mellere: Kņada ap dīvānu
Recenzija par situāciju komēdiju “Paldies tev, draudziņ!”, kas iestudēta pēc Dereka Benfīlda lugas “Up and Running”. Režisors Dž. Dž.Džilindžers ne tikai iestudējis izrādi, bet radījis arī skatuves noformējumu un skaņu celiņu.
Mīlestība un gods Daugavpils teātra pirmizrādē
Daugavpils teātris šodien savu sezonu noslēdz ar mūziklu par mīlestību. Šīs sezonas noslēdzošā pirmizrāde ir Kima Breitburga mūzikls “Džeina Eira” teātra direktora Oļega Šapošņikova režijā. Mūziklā piedalīsies gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, mijiedarbojoties ar pieaicinātajiem viesmāksliniekiem-solistiem.
Marija Bērziņa iestudē «Precēšanās un šķiršanās anatomiju»
Kas notiek ar mīlestību pēc ilgstošas laulātā pāra kopdzīves? Kā nosargāt attiecības un ko darīt, ja tās kļūst apdraudētas? Šie un līdzīgi jautājumi būs uzmanības centrā jaunajā iestudējumā „Precēšanās un šķiršanās anatomija”. Tas top Nacionālā teātra Aktieru zālē, un to kā savu maģistra darbu režijā veido aktrise Marija Bērziņa. Par izrādes pamatu ņemti 20.gadsimta amerikāņu rakstnieka Džona Apdaika stāstu motīvi.
Kustību kompozīcija «Uzdzist» - performatīvā instalācija vienam skatītājam
Jaunajā Tallinas ielas radošajā kvartālā 5.jūnijā pirmizrādi piedzīvos horeogrāfa Krišjāņa Santa un lietuviešu dejas mākslinieces Ievas Gaurilčikaites performatīvā instalācija „Uzdzist”, kas tapusi sadarbībā ar „Dirty Deal Teatro". Kustību kompozīcija iekļauta arī festivāla „Laiks dejot” programmā.
Lādezerā aizsāk neierasta formāta laikmetīgās dejas pasākumu ciklu
8. jūnijā Lādezera kultūras namā tiks aizsākts laikmetīgās dejas izrāžu, sarunu un meistarklašu cikls ar provokatīvu nosaukumu “Kāda deja der laukiem?”. Cikla mērķis ir sniegt iespēju apkārtnes iedzīvotājiem un citiem interesentiem iepazīt laikmetīgo deju tuvplānā, tiekoties ar māksliniekiem, iemēģinot dažādus dejas elementus un arī pašiem darbojoties kā horeogrāfu mentoriem.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti