Kultūra / Teātris un deja
Izsludināta Starptautiskā jaunā teātra festivāla «Homo Novus» programma
Trešdien tukšajā skolas ēkā Aristida Briāna ielā 13 notika 15. starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” programmas atklāšanas svētki, kuros par festivāla viesizrādēm stāstīja skatītāji Santa Remere, Francis Virtmanis, Andris Breže, Māra Lāce un Armands Siliņš, tādējādi uzsverot to, cik būtiska loma ikvienā teātra izrādē un festivālā ir tieši skatītājam, informēja Latvijas Jaunā teātra institūta pārstāvji.
Īrijas latviešu deju kopas kopīgi izdejo un nofilmē «Es izjāju prūšu zemi»
Horeogrāfa un Deju svētku virsvadītāja Jāņa Ērgļa deja “Es izjāju prūšu zemi” jau vairāk nekā gadu iekaro pasauli. Tā tiek izdejota ārpus skatuvēm un deju grīdām, pavisam neparastās vietās – uz kuģīša klāja Turcijā, Ņujorkas ielās, pansionātā Latvijā un kalna pakājē Austrālijā. Nu tā apvienojusi Īrijā dzīvojošus latviešu vīrus un puišus, kuri to izdejojuši  kalnu ieskauta ezera krastā.
Mīlestībai nav vecuma: Izrāde «Armastus» «Dirty Deal Teatro»
“Dirty Deal Teatro” top silta un sirsnīga izrāde par mīlestību, kuras autores ir jaunā dramaturģe Linda Rudene un režisore Inga Tropa. Izrādes nosaukums ir “Armastus”, kas ir “mīlestība” igauņu valodā, jo dramaturģei par iedvesmas avotu kalpojis viņas vecmāmiņas dzīvesstāsts, kas ir igauniete. Mūža nogalē viņa piedzīvojusi ļoti skaistu mīlestību, kas ne tikai izmainījis viņas dzīvi, bet arī attiecības ar mazmeitu.
Stāsts par mīlestību mūža garumā: gaidāma pirmizrāde «Kvadrifrona» iestudējumam «Vecmāmiņu valsts»
Pasakā “Sarkangalvīte un vilks”, Apvienotajā Karalistē, Rīgas Centrāltirgū un citos tirgos, uz parka soliņiem un pa blokmāju logiem, poliklīnikās, tramvajos, teātru zālēs, piemājas dārziņā un manā virtuvē - galvenajā lomā vecmāmiņa.  
 
Izrādē „Vecmāmiņu valsts” teātra trupa “Kvadrifrons” kopā ar draugiem, laikabiedriem un pamatskolu koristiem vēlas izstāstīt stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā, informēja izrādes veidotāji. Tā būs izrāde par mūsu vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas. Par sadzīvošanu, pieaugšanu un samierināšanos. Par Latvijas sabiedrības pakāpenisko novecošanos. Par šausmīgi mazām pensijām. Par ļoti garšīgām zupiņām un pankūciņām. Par priecīgu kopā būšanu, pārspīlētām rūpēm, draudzīgām paaudzēm un ģimeniskām pieredzēm. “Vecmāmiņu valsts” būs veltījums visām Latvijas vecmāmiņām un viņu mazbērniem.
 
“Vecmāmiņu valsts” pirmizrāde notiks Cēsīs, festivālā “Lampa” 29. jūnijā, un līdz šī gada beigām tā tiks izrādīta arī Valmierā, Kuldīgā, Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē, katrā pilsētā iesaistot izrādē vietējo bērnu kori. 
Izrādi veidos režisore Paula Pļavniece, dramaturgi Justīne Kļava un Evarts Melnalksnis, komponists Jēkabs Nīmanis, scenogrāfe Marija Rozīte Vītola un rumāņu dokumentālā fotogrāfe Odeta Katana. Iestudējumā piedalās aktieri: Reinis Boters, Klāvs Mellis,  Ance Strazda, Āris Matesovičs, Jana Ļisova, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova.
Izskanējis labdarības uzvedums teātra vecmeistaru atbalstam «Es esmu» 
Vakar mūzikas namā "Daile" notika ikgadējais labdarības uzvedums, kam šoreiz dots nosaukums "Es esmu". Sadarbībā ar Nacionālo teātri un Kultūras ministriju to jau sesto gadu rīko Teātra senioru atbalsta fonds “Rampa”. Tajā ik gadus teātra un mūzikas lielmeistari, uzstājoties uz vienas skatuves, kopīgi vienojas Latvijas teātru vecāko kolēģu atbalstam.
Mūžībā devusies operetes soliste Inta Spanovska
Ceturtdien mūžībā devusies bijusī Rīgas Operetes soliste, aktiera Harija Spanovska mamma Inta Spanovska (1935-2019). Intas Spanovskas liriskais soprāns uz Rīgas Operetes skatuves sāka skanēt 1963. gadā, izdziedot desmitiem lomu klasisko operešu un mūsdienu muzikālo izrāžu iestudējumos.
Liepājas Leļļu teātrim – 30
Nupat savu 30 gadu jubileju nosvinējis Liepājas Leļļu teātris, svinīgā pasākumā godinot savus darbiniekus un sveicējiem atrādot vienu no jaunajiem iestudējumiem “Kā ruksītim gāja”. Nākamo sezonu Leļļu teātra vadība cer uzsākt ar daudzskaitlīgāku trupu, jo, lai spēlētu izrādes Liepājā un paralēli brauktu viesizrādēs, kā arī rīkotu dažādus bērnu pasākumus, ar esošajiem sešiem aktieriem nepietiek.
Rešetinam personisks režijas darbs
Ceturto reizi aktieris un režisors Intars Rešetins iestudējis sava mīļākā dramaturga – franču rakstnieka Floriana Zellera darbu “Dēls”. Režisors kādā no intervijām atzinis, ka šis ir viens no personiskākajiem viņa režijas darbiem.

Franču dramaturgu un prestižās Moljēra balvas vairākkārtējo laureātu Florianu Zelleru ārvalstu prese dēvē par aizraujošāko mūsdienu lugu autoru. Ceturtajam Zellera darba dramatizējumam režisors Intars Rešetins izraudzījies lugu “Dēls”, kas noslēdz ģimenes triloģiju.

Jaunākie
Interesanti