Kultūra / Teātris un deja
Mūzikas akadēmijas operstudija «Figaro» aicina uz komiskās operas pirmizrādēm
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) operstudija “Figaro”, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, aicina uz divām Džovanni Paizjello komiskās operas “Dzirnavniece” pirmizrādēm Latvijā – 24. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā un 26. aprīlī plkst. 18.00 Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, informēja Mūzikas akadēmijā.
Aprīļa beigās Latvijā risināsies starptautiskās Dejas dienas pasākumi
Dejas diena Latvijā norisināsies jau trīspadsmito gadu, aicinot ikvienu pamēģināt deju.  Šogad Dejas dienas pasākumi norisināsies no 23. līdz 28. aprīlim. Visi pasākumi ir bez maksas, tie paredzēti ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju, noteikti – arī tiem, kuri nekad nav dejojuši, informēja Dejas dienas organizatori.
Radošā cilvēka mākslas gājums: Liepājas teātrī pirmizrāde «Roberto Zuko»
Liepājas teātrī pirmizrādi sestdien piedzīvos režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudētā versija par Bernāra Marī Koltesa lugu “Roberto Zuko”. Ja Koltess savam darba par pamatu ņēmis reāli dzīvojošā itāļu sērijveida slepkavas dzīvesstāstu, tad papildus šai interpretācijai par cilvēka personības šķautnēm seko Liepājas teātra aktieru, rādošās komandas un režisores versija, kas ieguvusi žanrisko apzīmējumu – dažādas pieredzes. 
Aicina tikties ar Dejas balvas nominantiem un piedalīties skatītāju balsojumā
Jau drīz, 29. aprīlī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks pirmā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija. Šī notikuma gaidās Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC) piedāvā tikties ar nominantiem, piedalīties skatītāju balsojumā, kā arī būt klāt pašā balvas ceremonijā, informēja Dejas balvas pārstāvji.
Viegli, bet ne mazāk sāpīgi – Valmierā pirmizrāde Indras Rogas iestudētajam «Hamletam»
Uzrakstīta pirms 400 gadiem, dēvēta par visnoslēpumaināko, bet visvairāk arī iestudētā un interpretētā luga pasaules teātros. Protams, tas ir Šekspīra “Hamlets”. Piektdienas vakarā savu redzējumu šai lugai skatītāju vērtējumam nodos režisore Indra Roga un Valmieras teātra aktieri. Jāpiebilst, ka Valmieras teātrī šis ir trešais “Hamleta” iestudējums, bet, kā vērtē izrādes dalībnieki – šis būs citāds Hamlets.
Izskanējis Baltijas baleta festivāla galā koncerts
Pirmdien uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves svētkus svinēja baleta māksla – tur notika bijušās baleta prīmas Litas Beiris izauklētā Starptautiskā Baltijas baleta festivāla galā koncerts. Tas īstā dejas virpulī sagrieza māksliniekus no ASV, Francijas, Ungārijas, Rumānijas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas.
Trīs sievietes. Trīs likteņi. Trīs stāsti – «Metāllūžņi» Daugavpils teātrī
Jauna izrāde Daugavpils teātra repertuārā – režisore no Krievijas Alla Korovkina iestudējusi pati savu lugu “Metāllūžņi”. Tai līdz šim ir bijušas vairākas skatuves versijas Krievijā, un visas guvušas labas skatītāju un kritiķu atsauksmes. 29. martā tai ir pirmizrāde Daugavpils teātrī, kur luga iestudēta kā trīs aktrišu monoizrāde, kas uzdod jautājumu – kāpēc un ko tālāk.  
Daugavpils teātra izrāde «Kailais karalis» izpelnījusies skatītāju atzinību Baltkrievijā
Daugavpils teātra izrāde „Kailais karalis” (režisors Oļegs Šapošņikovs) 22. martā piedalījās XIV Starptautiskajā jauniešu teatrālajā forumā „[email protected]”, kurš notika Baltkrievijas pilsētā Mogiļevā. Foruma noslēgumā 27. martā pēc skatītāju balsojuma apkopošanas tika paziņots, ka jau otru gadu pēc kārtas skatītāju vērtējumā Daugavpils teātra izrāde bija labākā izrāde foruma „[email protected]” ietvaros.

Jaunākie
Interesanti