Kultūra / Teātris un deja
Teātra teorija un prakse: Kā mazināt plaisu starp mākslas radītājiem un vērtētājiem
Kā mazināt plaisu starp skatuves mākslas radītājiem un vērtētājiem – šis ir viens no aspektiem topošo teātra zinātnes studentu mācību procesā. Mācību kursa "Teātra mākslinieku radošā darba specifika” ietvaros uz nodarbībām nākuši teātra praktiķi, lai topošos teātra zinātniekus un kritiķus iepazīstinātu ar sava radošā darba specifiku.
Ģertrūdes ielas teātrī notiks pirmā tikšanās ar Dejas balvas nominantiem
Otrdien, 19. februārī, plkst. 20.00 Ģertrūdes ielas teātrī norisināsies pirmais pasākums ciklā “Deja domā. Dejas balvu gaidot”, ko organizē Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC). Cikls sniegs iespēju iepazīties ar jaunizveidotā nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – nominantiem, informēja Dejas balvas pārstāvji.
Cēsīs izveidots jauns profesionālais teātris
Ar pirmo iestudējumu “Antālija” sevi pieteicis Latvijā jauns profesionāls mazās formas teātris “Cēsu mazais teātris”. To izveidojusi aktrise Ilze Lieckalniņa, kura līdz šim bija redzama uz Valmieras teātra skatuves, taču pēc 11 tur nostrādātām sezonām aktrise nu piepildījusi sapni par savu teātri.
Lādezerā savas topošās izrādes prezentēs dejas mākslinieces Ilze Zīriņa un Elīna Lutce
Pirmdien, 18. februārī plkst. 19.00 laikmetīgās dejas projekta “Kāda deja der laukiem?” ietvaros Lādezerā viesosies divas horeogrāfes un dejotājas – Ilze Zīriņa un Elīna Lutce. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot viņu topošo izrāžu fragmentus, kā arī pašiem iemēģināt dejas elementus un darboties kā mentoriem, informēja “Dance. Lv žurnāls”. 
Lai dančos paiet visa nakts! Saruna ar dejas pētnieku Ernestu Spīču
Iespējams, interaktīvajā vidē daudzi jau pamanījuši deju folkloras kopas “Dandari” videoveltījumu ''100 danči simtgadē''. 22. janvārī “Dandaru” feisbuka profilā tika publiskota pēdējā – 100. deja – "Skroders". Savukārt dejas pētnieks Ernests Spīčs, kurš 1980. gadā dibināja "Dandarus", drīzumā pabeigs savu darbu pie jaunā "Mārtiņa deju grāmatas" izdevuma, kas ir divdaļīgo tautas deju jeb danču krājums ar deju izvedumiem, notīm un dziedamiem vārdiem. Tā būšot noderīga gan deju skolotājiem, muzikantiem un dančmeistariem, gan plašākam interesentu lokam.
Ar ziedojumu kampaņu centīsies palīdzēt Vijai Vētrai atgriezties Latvijā
Trešdien, 6. februārī, 96. dzimšanas diena apritēs leģendārajai dejotājai Vijai Vētrai. Tieši šajā dienā kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks labdarības koncerts viņas atbalstam „Deju vētra 2019”, ko rīko jaundibinātais „Vijas Vētras fonds”. Viens no galvenajiem fonda mērķiem ir - palīdzēt piepildīt mākslinieces sapni - mūža nogalē atgriezties uz dzīvi Latvijā.
Elmārs Seņkovs: Vīrietim ir grūti runāt atklāti – sevišķi jau mūsu paaudzes tēviem
3. februārī Latvijas Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos radošās komandas kopdarbs "Par tēviem". LR3 "Klasika" viesojas izrādes mēģinājumā un tiekas ar režisoru Elmāru Seņkovu, kuram šis darbs nozīmē ļoti personīgas izjūtas: "Daudz esam diskutējuši par to, vai šī izrāde ir veltījums, piemineklis vai pārmetums. Tas ir ļoti individuāli. Man pašam šī izrāde ir pieņemšana. Tēva pieņemšana.Tosts tas noteikti nav..."
Latvijas Nacionālais teātris sāk savu simtgades mēnesi
23. februārī ar vērienīgu koncertuzvedumu “Latvijas Nacionālajam teātrim 100” Latvijas Nacionālais teātris svinēs savu 100. dzimšanas dienu. Uzveduma režisors ir Elmārs Seņkovs, mākslinieks Reinis Suhanovs. Koncertuzvedums tiešraidē būs redzams Latvijas Televīzijas 1. kanālā un sabiedrisko mediju atskaņotājā “RePlay.lv”.
Līgas Libertes dejas teātris atzīmē desmito jubileju
Otrdien Latvijas Dzelzceļa muzejā, klātesot draugiem, atbalstītājiem un laikmetīgās dejas cienītājiem, 10. jubileju nosvinēja Līgas Libertes dejas teātris. Tas sev un citiem pasniedza emocionālu dzimšanas dienas dāvanu – jubilejas dejas izrādi “Pēc vētras”. Horeogrāfe Līga Liberte jauniestudējumā izcēlusi savas personīgās emocijas, paspilgtinot tās ar grupas “The Sound Poets” mūziku un galveno lomu uzticot Latvijā vienīgajam profesionālajam dejotājam ratiņkrēslā Mārtiņam Oliņam.
Izrādē «Smilšu cilvēciņi» Mihails Gruzdovs atklāj četru sieviešu likteņus liriskā klaunādē
Dailes teātra Kamerzālē 30. janvārī pirmizrāde – režisors Mihails Gruzdovs iestudējis bulgāru dramaturģes Janas Dobrevas lugu "Smilšu cilvēciņi”. Katras sievietes liktenis ir sarežģīts, noslēpumains, tāpēc arī interesants, atzīst režisors, turklāt šajā iestudējumā atklājas četru sieviešu dzīves. Par izrādes formu režisors izvēlējies lirisku klaunādi. Četru sieviešu lomas izrādē atveido aktrises Akvelīna Līvmane, Vita Vārpiņa, Anete Krasovska un Ieva Florence.

Jaunākie
Interesanti