Kultūra / Teātris un deja
Kāpēc ļaujam citu aizspriedumiem vadīt savu dzīvi? Melodrāma «XXL» Daugavpilī
Daugavpils teātrī tapis jauns iestudējums – melodrāma “XXL”. Izrādes pamatā ir amerikāņu dramaturga Nīla Labuta luga “Resnā cūka”, kuru Daugavpils teātrī iestudējis režisors Dž. Dž. Džilindžers. Tā vēsta par sabiedrībā kutelīgu lietu, kas skar ķermeņa izmēru un ar to saistītajām problēmām, sabiedrības aizspriedumiem un sava viedokļa aizstāvēšanas spēju stereotipiem valdošajā pasaulē.
Naudas maks pret pistoli. Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvojis «Oligarhs»
Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvojis satīrisks iestudējums par aizspriedumiem, ideāliem un centieniem tos īstenot. Tā darbība risinās liftā, kur satiekas vienkāršs strādniekpuika un ietekmīgs uzņēmējs. Abiem atrodas iemesli vienam otru ienīst un arī apbrīnot. Viencēliens “Oligarhs” Toma Treiņa režijā ir par šo satikšanos.
Valmierā top Gunāra Priedes lugas «Jaunākā brāļa vasara» iestudējums
2. oktobrī Valmieras teātrī gaidāma ievērojamā latviešu dramaturga Gunāra Priedes lugas “Jaunākā brāļa vasara” pirmizrāde Ineses Mičules režijā. Šī ir luga, kuru jauns cilvēks rakstījis jaunībai, un šajā izrādē uz Valmieras teātra Lielās zāles skatuves debitēs seši jaunākās paaudzes aktieri, informēja teātrī.
Aicinājums uz sarunu. Par teātra festivālu «Soli pa solim» Rēzeknē stāsta režisore Māra Zaļaiskalns
No 25. līdz 27. septembrim Rēzeknē norisināsies 11. starptautiskais teātra festivāls “Soli pa solim”, kurā šogad sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru iekļausies arī Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2019” fināla pieslēgums, kur skatītājiem būs iespēja iepazīt 11 dažāda žanra izrādes, ko piedāvā desmit Latvijas teātri. Kopš 2000. gada festivāls “Soli pa solim” katru otro gadu piedāvā iepazīties ar labākajiem amatierteātru, neatkarīgo un arī profesionālo teātru iestudējumiem, to rīko Rēzeknes Tautas teātra režisore Māra Zaļaiskalns.
FOTO: Dailes teātrī skatītāju vērtējumam nodod izrādi «Ārsts»
18. septembrī Dailes teātrī pirmizrāde režisora Gata Šmita jauniestudējumam “Ārsts”. Izrādes centrā ir sieviete, ko atveido Vita Vārpiņa, – stipra un valdonīga prestižas slimnīcas vadītāja, kurai nākas saskarties ar sabiedrības nosodījumu liberālo vērtību un politkorektuma pasaulē. 
Primabalerīna Viktorija Jansone ar baletu «Antonija #Silmači» atvadīsies no aktīvajām skatuves gaitām
24. septembrī notiks Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes Viktorijas Jansones benefice Jura Karlsona un Aivara Leimaņa baletā “Antonija #Silmači”. Ar titullomu šajā izrādē izcilā māksliniece atvadīsies no aktīvajām skatuves gaitām. Darbu Latvijas Nacionālajā baletā Viktorija Jansone turpinās kā repetitore, informēja Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāvji.
Režisors: Leļļu teātra «Nāve ēnā» runās par mums – jaunajiem
Latvijas Leļļu teātrī top izrāde "Nāve ēnā" pēc Blaumaņa noveles "Nāves ēnā" motīviem. Tas būs režisora Rūdolfa Apses debijas iestudējums, kas paredzēts jauniešu un pieaugušo auditorijai. Traģiskajos apstākļos nonākušo zvejnieku tēlos iejutīsies Latvijas Kultūras akadēmijas Leļļu teātra mākslas kursa absolventi, jaunie aktieri – Elīna Bojarkina, Rihards Zelezņevs un Matīss Millers.

Jaunākie
Interesanti