Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Skatuve
Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādes piedzīvos trīs jauno horeogrāfu darbi
29. septembrī pulksten 18.30 Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) aicina iepazīt trīs jauno horeogrāfu – Ģirta Dubulta, Emīlijas Bergas un Gundegas Rēderes – darbus. Trīs izrādes, kas skatāmas vienā vakarā, ir daļa no projekta “Jauno maiņa”, kas veidots, lai sekmētu teātra attīstību un atbalstītu jaunas skatuves mākslinieku paaudzes ienākšanu Latvijas teātrī, informēja ĢIT pārstāvji.
Rītdienas cirks jābūvē kopīgiem spēkiem. Saruna ar Rīgas cirka skolas vadītāju Māru Pāvulu
Cirks šodien ir ļoti dažāds. Dejas numuri, akrobātika, cilvēka fizisko spēju pārbaude, laikmetīgi vēstījumi un aktuālās problēmas, pat politika, tas viss var sadzīvot vienā izrādē. Arī Latvijā, kamēr gaidām Rīgas cirka ēkas “jauno ēru” pēc renovācijas, pilsētvidē notiek dažādi cirka priekšnesumi. Kas īsti ir laikmetīgs cirks, kāda ir laikmetīgā cirka pasaules aina un kur tajā ir vieta latviešu māksliniekiem? To LSM.lv vaicāja Rīgas cirka skolas vadītājai Mārai Pāvulai.
Ko mums devis režisors Oļģerts Kroders?
Režisors, aktieris, skatuves mākslas pedagogs un gara aristokrāts Oļgerts Kroders dzimis 1921. gadā teātri ļoti mīlošā ģimenē – viņa tēvs bija teātra kritiķis Roberts Kroders, bet māte – aktrise Herta Vulfa.
Kultūruzbrukums. «Homo Novus» dienasgrāmata (3. daļa)
Pirmo septembra kultūruzbrukuma vilni veiksmīgi vai diemžēl palaidu garām, rakstot un cīnoties ar vientulību Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā. Līdz ar to atgriešanās Rīgā un tās pārsātinātajā kultūras (un parastajā dzīvē) man izrādījās šokējoša. Laiks no otrdienas līdz piektdienai kļuva par vienu intensīvu dienu, kuru šeit mēģināšu atcerēties, izmantojot noguruša cilvēka (manis) vakaros rakstītās piezīmes.
Mīlestības līkloči Liepājas teātra komēdijā «Kā mīl tā otrā puse»
17. septembrī Liepājas teātrī pirmā satikšanās ar skatītāju režisora Gundara Silakaktiņa iestudētajai komēdijai “Kā mīl tā otrā puse”, kas pirmizrādi jau piedzīvoja pandēmijas laikā – tukšā skatītāju zālē, bet nu pirmoreiz tiek nodota arī publikas vērtējumam. Stāsta centrā – trīs laulāti pāri, viņu attiecības un mīlestības līkloči, un, pēc režisora teiktā, izrādes galvenais uzdevums ir sasmīdināt un izklaidēt skatītāju, šoreiz iztiekot bez dziļiem zemtekstiem un smagām pārdomām par dzīves jēgu.
Brodvejā atsākas teātra izrādes
Brodvejā, Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Ņujorkā, atsākušās teātru izrādes un uzvedumi. Izklaides industrijā iesaistīto uzņēmumu pārstāvji pauda neviltotu prieku par iespēju atkal kļūt par šīs kopienas locekļiem
Neviens nav ideāls, visi ir perfekti. Festivāla «Homo Novus» dienasgrāmata (2. daļa)
Jau kādu mēnesi, pa Miera ielu ejot prom no centra, vakaros sveicina uzraksts: “Kad tu šo redzi, domā par pagātni. Kad tu šo redzi, domā par nākotni.” (Tas ir daļa no notikumu cikla "Pateikts neonā", kas turpināsies līdz oktobra beigām) Es katru reizi mēģinu saprast, vai mani vairāk interesē apcerēt to, kas bija, vai to, kas priekšā, un katru reizi es arī saprotu, ka gan viena, gan otra ir visai muļķīga nodarbe. Ir taču tagadne. Tāpat arī es jūtos par sevi – vairāk domāju, kāda biju, vairs neesmu, vai kāda (varbūt) būšu vai varētu būt, nekā – kas es esmu te un tagad, kas ir šis brīdis, kā jūtos, kā es tagad piepildu šo mikroskopisko savas dzīves daļu.
Valmieras teātrī uzsāk rekonstrukcijas darbus
Valmieras teātrī režisors Henrijs Arājs strādā pie jauniestudējuma “Mans tēvs – Pīters Pens”. Apaļajā zālē tie ir vieni no pēdējiem mēģinājumiem pirms gaidāmām izmaiņām teātra dzīvē. Paralēli no ēkas tiek izvestas dekorācijas un mēbeles, un jau pavisam drīz teātra ēku skars vērienīgi rekonstrukcijas darbi.
«Dirty Deal Teatro» tapusi muzikāla izrāde ar Austras Skujiņas dzeju
Teātrī “Dirty Deal Teatro” 25. septembrī pirmizrādi piedzīvos jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa izrāde “Saule riet austrumos” – muzikāla saruna ar Austras Skujiņas dzeju, kura ievedīs skatītāju dzejnieces domu pasaulē, pietuvojoties robežai starp sapni un nāvi, informēja teātra pārstāvji.
Lai kāda laikmeta dziesmu dziedi, visu nosaka tas, ko dari – «Ferdinands un Luīze» Nacionālajā teātrī
Ceturtdien, 16. septembrī, pirmizrādi piedzīvos viens no Latvijas Nacionālā teātra šīs sezonas vērienīgākajiem iestudējumiem – Frīdriha Šillera traģēdija “Ferdinands un Luīze”. Režisore Dita Lūriņa tajā turpina attīstīt savu interesi par teātri kā visdažādāko mākslu sintēzi, tādēļ runātais vārds izrādē savīsies vienā veselumā ar mūziku, skaņām, gaismām, bet jo īpaši svarīga loma būs kustībām, ko aktieri veiks arī lidojumā virs skatuves. Līdzās horeogrāfei Ingai Raudingai ar viņiem strādājis gaisa horeogrāfs Andris Kačanovskis un vēl vairāki jomas profesionāļi, saukti par rigeriem. Kā atzīst Dita Lūriņa – tikai jaudīga klasika var izturēt tik lielu izrādes elementu slodzi, tādēļ viņas izvēle bija par labu Šillera darbam, kas ir piepildīts ar lielu jūtu intensitāti un emocionālu spriegumu.
Oktobrī notiks Baltijas baleta festivāls ar veltēm Bovijam, Geinsbūram un Brelam
Starptautiskais Baltijas baleta festivāls bija viens no tiem lielajiem pasākumiem, ko Covid-19 krīze skāra īpaši skarbi, turklāt festivāla 25. jubilejas gadā. Festivāla sākums aizvadītā gada pavasarī pilnībā sakrita ar stingro ierobežojumu sākumu, un visu plašo jubilejas programmu nācās atcelt. Bet festivāla rīkotāji nepadodas, un šoreiz festivāls būs pārcēlies uz rudeni un no 1. līdz 12. oktobrim piedāvās 10 dejas notikumus Rīgā, Rēzeknē un Preiļos. Festivāla spēcīgākais magnēts būs jau jubilejas programmā solītās laikmetīgās baleta trupas “Complexion” viesizrādes, kas ir velte leģendārajam britu rokmūziķim Deividam Bovijam.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt