Kultūra / Teātris un deja
Radošais darbs kā likteņa dāvana. Valmieras teātra aktrisei Regīnai Devītei – 65
Viņas ikdiena rit, rosoties dzimtas mājās Burtniekos, bet par teātri arī šajā “tukšajā laikā” viņa neaizmirst – dienās, kad ir Valmierā, dodas apliet puķes. Tāda ir 18. janvāra gaviļniece, Valmieras Drāmas teātra aktrise un izrāžu vadītāja Regīna Devīte – pilnīgs pretstats savai populārākajai lomai – slinkajai istabenei Zentiņai.
Vakarēšana ar maigiem čakarēšanas elementiem. «Dirty Deal Teatro» piedāvā iepazīt režisorus no citas puses
Kas notiek, ja režisors uz brīdi kļūst nevis par to, kurš rīko un uzdod rīkojumus, bet pats nonāk aktiera jautājumu krustugunīs un ļaujas spontānai improvizācijai? Šādu iespēju iepazīt teātra režisorus no citas puses mājsēdes laikā sagādājis nevalstiskais teātris “Dirty Deal Teatro” jaunā tiešsaistes raidījumu ciklā “Č(v)akarēšana”, ko varētu tulkot kā “vakarēšanu ar nelieliem čakarēšanas elementiem”. Tajā režisori stāsta gan par savām tuvāko izrāžu iecerēm, gan atbild uz negaidītiem jautājumiem.
Ceļš pie skatītāja. Neatkarīgo teātru dzīve pandēmijas laikā
Lai gan esošā situācija teātra darbību ir ierobežojusi, darbs nav apstājies un top jauni, radoši projekti gan pandēmijas laikam, gan tādi, kuri savu skatītāju atradīs teātru spēles laukumos, kad tas būs droši, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” atzina Ģertrūdes ielas teātra producente Maija Pavlova un viens no teātra apvienības “Kvadrifrons” direktoriem Klāvs Mellis.
Man nav tiesību nedarīt. Aktieris Gundars Āboliņš lasa «Šveiku»
Aktieris Gundars Āboliņš pēc “Dekamerona” lasīšanas saņēmis daudzu skatītāju un klausītāju rosinājumu ķerties pie Jaroslava Hašeka "Krietnā kareivja Šveika dēkām pasaules karā" un ir atsaucies šim aicinājumam, ik dienu piedāvājot noklausīties fragmentu no romāna.
«Teātris.zip» atgriežas pie skatītājiem ar 7 izrādēm, tai skaitā JRT «Ziedonis un Visums»
No 16. janvāra septiņas sestdienas pēc kārtas Latvijas Televīzijā atgriežas cikls “Teātris.zip”. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pie LTV skatītājiem nāks septiņas Dailes teātra, Nacionālā teātra, Jaunā Rīgas teātra, Liepājas teātra, Valmieras teātra, Daugavpils teātra un mūzikas nama “Daile” izrādes, bet pirms tām – Ojāra Rubeņa sarunas ar iestudējumu veidotājiem.
Jaunais Rīgas teātris vēsturiskajā ēkā plāno atgriezties ar festivālu un citiem īpašiem notikumiem
Jaunā Rīgas teātra (JRT) atgriešanās vēsturiskajās telpās Lāčplēša ielā pēc nepilniem diviem gadiem būs ļoti īpašs notikums, tādēļ jau tagad tiek plānoti gan atklāšanas pasākumi, gan teātra darbība pēc atgriešanās mājās. Pēc ēkas renovācijas teātrī būs vairāk spēles laukumu, kas nozīmē, ka vajadzēs veidot vairāk jaunu izrāžu. Tāpat teātra kolektīvu papildinās arī jaunie aktieri, JRT kursa absolventi, kuriem vajadzēs atbilstošu repertuāru. Lai to nodrošinātu, teātris pirms nedēļas izsludinājis starptautisku projektu konkursu jaunajiem režisoriem. Projekti iesniedzami līdz maija nogalei, un pieci labākie no tiem tiks iestudēti un izrādīti īpašā festivālā, atklājot Lāčplēša ielas māju.

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt