Kultūra / Teātris un deja
Vienā minūtē izdzīvot vairākus tēlus – pantomīma ir kas vairāk par mīmu, kurš uzlicis baltu grimu
Cilvēks ir emocionāla būtne, un viņa uztvere – selektīva. Katrs mēģina kaut ko stāstīt, melot vai noliegt, taču ķermenis ir avots, kas pasaka visu priekšā. Domas tiek ietērptas žestos un kustībās, tomēr – kā tas var palīdzēt saprast un uzrunāt jebkuru auditoriju? LSM.lv pie ansambļa “Rīgas pantomīma” skaidroja, ko vispār mūsdienās nozīmē būt mīmam.
Skaties teātri mājās. «Bernardas Albas māja» – likteņcelle
Atkāpjoties laikā līdz 1977. gadam, Liepājas teātrī toreiz tapa Federiko Garsijas Lorkas tā dēvētās lauku trioloģijas lugas “Bernardas Albas māja” (1936) iestudējums Oļgerta Krodera režijā. Viena istaba, kuru pamest ir aizliegts. Un kur klātesošajiem jāsēro, un kur alkām pēc dzīvesprieka nav vietas. Sadursme vienas ģimenes savstarpējās attiecībās, atklājot dažādu sieviešu likteņus zem vienas mājas jumta, liekot skatītājam pārvērtēt savas “asinis” un to izcelsmi.
«Dirty Deal Teatro» izrāžu-instrukciju cikls – piedzīvojums savās mājās
Svinot Teātra dienu, “Dirty Deal Teatro” šodien bija iecerējis Kārļa Krūmiņa iestudējuma “Māksla” pirmizrādi, kas intriģēja ar savu apsolījumu, ka šajā izrādē vienā vakarā tiks savienoti visi Latvijas teātri. Pirmizrāde pārcelta uz rudeni, bet “Dirty Deal Teatro” arī tagad turpina uzturēt saikni ar saviem skatītājiem, virtuālajā vidē piedāvājot jaunu izrāžu-instrukciju ciklu. Kopš 18. marta katru trešdienu teātra mājaslapā tiek publicēta izrādes spēlēšanas instrukcija, ko izveido kāds no teātra dramaturgiem un ko skatītāji var izspēlēt, atrodoties mājās.
Skaties teātri mājās. «Lācis» – radīt vai iznīcināt?
Laikā, kad dzīvojam “melns” un “balts” kategorijās, ir vērts noskatīties izrādi, kura ļauj ieraudzīt Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgu, bet stipri pretrunīgi vērtētu personību – Vili Lāci, kuru iestudējumā “Lācis” iemieso aktieris Kaspars Zvīgulis.
Nacionālais teātris aicina balsojumā izvēlēties internetā skatāmās izrādes
Ārkārtējās situācijas un publisku pasākumu rīkošanas ierobežojumu dēļ skatītāji šobrīd nevar apmeklēt teātri, tāpēc Latvijas Nacionālais teātris piedāvā savas izrādes skatīties virtuāli. Teātra rīkotā balsojumā iespējams izvēlēties, kuru no Nacionālā teātra izrādēm konkrētajā vakarā skatīties, medijus informē teātra pārstāvji.
Skaties teātri mājās. «Hanana» – dzīves staignāja meistardarbs
Naturālistisks, režisora Dž. Dž. Džilindžera rokrakstam netipisks darbs, iestudējot krievu mūsdienu rakstnieka Germana Grekova lugu “Hanana” Liepājas teātrī ļauj dzīvi lobīt slāni pa slānim kā sīpolu. Dažiem ir izstrādāta iespēja neraudāt, citiem tomēr nobirs pa asarai, lūkojoties skarbuma cauraustā stāstā.
Dailes teātris atver digitālo izrāžu arhīvu
Kamēr Dailes teātrim ir liegta iespēja demonstrēt izrādes uz skatuvēm, skatītāji tiek aicināti teātri ielaist savās mājās un baudīt digitālo repertuāru ar senākiem iestudējumiem, kurus dzīvajā izpildījumā redzēt vairs nav iespējams, medijus informē teātra pārstāvji.

Jaunākie
Interesanti