CVK būs jāatvainojas Lembergam par liegumu piedalīties pašvaldības vēlēšanās no apcietinājuma

Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) būs jāatvainojas koruptīvos noziegumos apsūdzētajam Ventspils domes deputātam un bijušajam mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") par liegumu 2021. gada pašvaldību vēlēšanās nobalsot, atrodoties apcietinājumā.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Augstākajā tiesā (AT), tā ir atteikusies ierosināt kasācijas tiesvedību par apgabaltiesas spriedumu, ar kuru CVK rīcība, nenodrošinot Lembergam balsošanas iespējas konkrētajos apstākļos, atzīta par prettiesisku, līdz ar to šis spriedums ir stājies spēkā.

Apgabaltiesas spriedumā CVK tika noteikts pienākums atvainoties Lembergam. Apgabaltiesa spriedumā atzina, ka CVK ir tā valsts iestāde, kuras kompetencē ietilpst nodrošināt vēlēšanu tiesību īstenošanu.

Ieslodzījumu vietu pārvalde savukārt rakstiski jau ir atvainojusies Lembergam par pārvaldes lēmumu, ar kuru viņam bija liegts piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Šī tiesāšanās sekoja Lemberga sāktajam procesam Satversmes tiesā (ST), kas par neatbilstošu valsts pamatlikumam pasludināja normu, kas liedza personām, kuras izcieš brīvības atņemšanas sodu, piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Lembergs 2021. gada pašvaldību vēlēšanu laikā atradās apcietinājumā, un viņam netika nodrošināta iespēja piedalīties pašvaldību vēlēšanās, balsojot apcietinājuma vietā vai tikt konvojētam uz vēlēšanu iecirkni.

Lembergs togad arī pats kandidēja pašvaldību vēlēšanās no partijas "Latvijai un Ventspilij" un tika ievēlēts Ventspils pilsētas domē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti