Kas notiek ar jaunās koalīcijas plāniem, kritiku par tiem un Saeimas priekšsēdētāja maiņu?

Evika Siliņa, Armands Krauze, Antoņina Ņenaševa, Edgars Tavars, Ilze Indriksone, Ainārs Šlesers, Aleksejs Rosļikovs

Jānis Domburs 20. septembris, trešdiena 21:15
VIDEO. «Kas notiek ar kredītmaksājumu pieaugumu, banku un kredītņēmēju attiecībām?»
VIDEO. «Kas notiek ar kredītmaksājumu pieaugumu, banku un kredītņēmēju attiecībām?»
19. septembra raidījumā "Kas notiek ar kredītmaksājumu pieaugumu, banku un kredītņēmēju attiecībām?" piedalās Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste , centrālās bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile, "Swedbank"  valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis, "SEB bankas"  valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere, bankas "Citadele" valdes loceklis Valters Ābele un  "Luminor" Privātpersonu kreditēšanas vadītājs Baltijā Kaspars Lukačovs.
Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm? Podkāsts
Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm? Podkāsts
13. septembra diskusijā "Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm?" piedalās Saeimas deputāte Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"), Saeimas deputāts Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība) un Saeimas deputāts Andris Šuvajevs ("Progresīvie"), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāja vietnieks Andris Rāviņš, Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētājs Georgs Rubenis.
Kas notiek ar banku procentu likmēm, peļņu, kreditēšanu un «banku nodokli»? Podkāsts
Kas notiek ar banku procentu likmēm, peļņu, kreditēšanu un «banku nodokli»? Podkāsts
6. septembra diskusijā "Kas notiek ar banku procentu likmēm, peļņu, kreditēšanu un "banku nodokli?"piedalās Mārtiņš Kazāks, Latvijas Bankas prezidents, finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība"), Saeimas deputāts Andris Kulbergs ("Apvienotais saraksts"), Andris Bite, Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents, Jānis Brazovskis, Finanšu nozares asociācijas valdes loceklis, Edgars Leščinskis, "Manabalss.lv" inciatīvas par "Euribor" likmes nepaaugstināšanu pagātnē izsniegtajiem kredītiem autors.
Kas notiek ar valdības veidošanu un Krievijas pilsoņu statusu Latvijā? Podkāsts
Kas notiek ar valdības veidošanu un Krievijas pilsoņu statusu Latvijā? Podkāsts
30. augusta diskusijā "Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības veidošanu?" piedalās partijas "Vienotība" valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība" (JV)), Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētājs Raivis Dzintars, partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētājs Andris Šuvajevs, kā arī  "Apvienotā saraksta" (AS) Saeimas frakcijas priekšsēdis Edgars Tavars un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.
Kam tiek valsts budžets? Nabadzīgākā reģiona administrācija pērk dārgu pilnpiedziņas elektroauto «ga...
Kam tiek valsts budžets? Nabadzīgākā reģiona administrācija pērk dārgu pilnpiedziņas elektroauto «gariem komandējumiem»
Kamēr Rēzeknē no pašvaldības bankrota glābjas, pat samazinot pabalstus trūcīgajiem, Latgales plānošanas reģions (LPR), kura padomē ir arī no amata atstādināmais Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, šovasar izsludinājis iepirkumu dārga elektro automobiļa iegādei. Divas dienas pirms iepirkuma piedāvājumu iesniegšanas termiņa, kas bija noteikts 10. augustā, raidījums "Kas notiek Latvijā?" nosūtīja LPR administrācijai jautājumus par šo iepirkumu. Nākamajā dienā elektronisko iepirkumu sistēmas datubāzē parādījās ieraksts, ka šis iepirkums ir pārtraukts, vēlāk to skaidrojot ar kļūdu tehniskajā specifikācijā. Vietvaras uzraugošā ministrija iepirkumā problēmas nesaskata, bet vides eksperts norāda – "zaļo kursu" mēdz izmantot dārgu spēkratu iegādes attaisnošanai.
«Jūs tagad piesienaties», Melnis un kūtsmēsli, «celsiet nodokļus vai ne?»  – koalīcija un NVO par va...
«Jūs tagad piesienaties», Melnis un kūtsmēsli, «celsiet nodokļus vai ne?» – koalīcija un NVO par valdības plānu un sastāvu
Šodien Saeimas ārkārtas sēdē parlaments lems par uzticības izteikšanu Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") izveidotajai valdībai. Pagaidām diskusijas raisījušas vairāku ministru kandidatūras, savukārt valdības deklarācija šoreiz ir visai lakoniska, bet jaunās koalīcijas veidotāji sola, ka konkrēti valdības darbi tiks iekļauti tās rīcības plānā. Neilgi pirms valdības apstiprināšanas jaunās koalīcijas partiju politiķi, tostarp divi topošie ministri, raidījumā "Kas notiek Latvijā?" ar redzamāko nevalstisko organizāciju pārstāvjiem diskutēja par jaunās valdības iecerētajiem darbiem un to, kā vērtēt to rezultātus.
Aptauja: mazāk nekā piektdaļa uzskata jauno koalīciju par labāko variantu, divtik vairāk vēlētos cit...
Aptauja: mazāk nekā piektdaļa uzskata jauno koalīciju par labāko variantu, divtik vairāk vēlētos citu «kombināciju»
19% Latvijas iedzīvotāju, kurus pagājušajā nedēļā pēc LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas aptaujāja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, uzskata, ka jaunā valdības koalīcija, ko veidos līdzšinējā premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā "Jaunā Vienotība" (JV) kopā ar līdzšinējiem opozicionāriem no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvajiem", būs labāka par līdzšinējo Kariņa valdības koalīciju.
VIDEO. «Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm?»
VIDEO. «Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm?»
13. septembra diskusijā "Kas notiek ar Evikas Siliņas valdības tapšanu, amatu pārdali un sabiedrības interesēm?" piedalās Saeimas deputāte Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"), Saeimas deputāts Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība) un Saeimas deputāts Andris Šuvajevs ("Progresīvie"), kā arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāja vietnieks Andris Rāviņš, kā arī Latvijas Pilsoniskās alianses padomes priekšsēdētājs Georgs Rubenis.
«Nevaram pavēlēt», vēzis un salauzta kāja, «kas ir valsts risks?» – diskusija par banku peļņu, uzrau...
«Nevaram pavēlēt», vēzis un salauzta kāja, «kas ir valsts risks?» – diskusija par banku peļņu, uzraudzību un kredītiem
Plānots, ka nākamā gada budžeta likumprojektu paketē tiks iekļauts komercbanku virspeļņas nodoklis, taču vēl tiek vērtēts, kuru scenāriju Latvijai izvēlēties. Lēmumu iecerēts pieņemt līdz septembra vidum. Taču vienlaikus ar šāda nodokļa ieviešanu politikas veidotāji cer panākt banku uzvedības stratēģiju maiņu, tas ir, uzlabot kreditēšanas pieejamību.