Profesionāļu apvienība vai politisks spēks: kas notiek ar Apvienoto Latvijas sarakstu pirms 14. Saeimas vēlēšanām?

Uldis Pīlēns, Aiva Vīksna, Igors Rajevs, Artis Velšs, Andris Kulbergs

Jānis Domburs 5.jūlijs, otrdiena 12:00
Pīlēns pieļauj iespēju pretendēt uz premjera amatu, «UPB» kārotā Liepājas cietuma būvniecību aicina apturēt
Biedrības "Apvienotais Latvijas saraksts" premjera amata kandidāts, 14. Saeimas vēlēšanās startējot kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, Latvijas Zaļo partiju un "Liepājas partiju", varētu būt arhitekts un uzņēmējs Uldis Pīlēns. To raidījumā "Kas notiek Latvijā?" pieļāva Pīlēns. Viņš uzskata, ka šobrīd, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, būtu jāaptur plānotā Liepājas cietuma būvniecība, kuras celtniecības konkursā piedalās uzņēmums "UPB".
VIDEO: Profesionāļu apvienība vai politisks spēks – kas notiek ar «Apvienoto Latvijas sarakstu»?
1. jūlijā uzņēmējs un arhitekts Uldis Pīlēns paziņoja par biedrības "Apvienotais Latvijas saraksts" dibināšanu. Biedrība grasās startēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās kopā ar Latvijas Reģionu apvienību, Latvijas Zaļo partiju un "Liepājas partiju". Otrdien, 5. jūlijā, LTV raidījumā “Kas notiek Latvijā?” uz diskusiju aicināti biedrības dibinātāji Uldis Pīlēns, Aiva Vīksna, Igors Rajevs, Artis Velšs un Andris Kulbergs.
«Pensionāru inflācija» lielāka par vidējo, tikmēr ātrāka pensiju indeksācija «iestrēgst» Saeimā
Tā kā vairāki valdību veidojošo partiju deputāti nolēmuši atsaukt savus parakstus iesniegumam par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu šā gada 30. jūnijā, Saeimas prezidijs šodien lēma par ceturtdien ieplānotās ārkārtas sesijas atcelšanu. Sēdē bija plānots skatīt Pensiju likuma grozījumus, kas paredzēja pensijas šogad indeksēt divus mēnešus ātrāk, tas ir, jau no 1. augusta.
Satversmes tiesa kā vienīgie sociāldemokrāti – deputāti par nabadzības ierobežošanu
Līdz ar enerģētisko krīzi 13. Saeima aktīvāk ķērusies arī pie sociālo jautājumu risināšanas, taču iepriekš tas tika darīts, tikai reaģējot uz ārēju spiedienu - Satversmes tiesas spriedumiem un tiesībsarga vēstulēm. Pašu politiķu griba šajā jomā izpaudusies vāji. "Kas notiek Latvijā?" diskusijā "Kas noticis un kam jānotiek 13. Saeimā līdz vēlēšanām un pilnvaru termiņa beigām?" politiķi atskatījās uz savu solījumu pildīšanu un iezīmēja tuvākās nākotnes ieceres.
«Fiskālā disciplīna kā svētais Grāls» – deputāti skaidro ekonomiskās atpalicības iemeslus
Vērtējot Baltijas valstu ekonomisko sniegumu ilgākā laika posmā, būtu redzams, ka atšķirības starp Latviju un Igauniju ir konstantas, bet lielākais jautājums, kuru atrisināt nav izdevies pašreizējai Saeimai, ir tas, ka mums ir izveidojusies atšķirība arī ar Lietuvu, kas primāri ir tieši eksportā,  raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atzina Saeimas deputāts Juris Pūce ("Attīstībai"/Par!). Pēc viņa teiktā, tas ir saistīts ar atbalsta instrumentu trūkumu Latvijas labākajiem eksportētājiem un tā ir viena no nopietnākajām problēmām.  

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt