Rēzeknes un Varakļānu novados konstatēti priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sestdien, 11.septembrī, notiekošajās Varakļānu un Rēzeknes pašvaldību vēlēšanās Valsts policija (VP) abos novados ir reģistrējusi pa vienam priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumam.

Saistībā ar pašvaldību vēlēšanām Rēzeknes un Varakļānu novadā policija strādā pastiprinātā režīmā. Kā atklāja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Līna Kaļķe, vēlēšanas notiek mierīgi, taču neiztika arī bez pārkāpumiem.

“Fiksēti divi priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumi – Rēzeknes un Varakļānu novadā. Uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi,” sacīja Kaļķe.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtie dati liecina, ka lielākā vēlētāju aktivitāte ir Varakļānu novadā. Līdz pulksten 16.00 Varakļānu novadā, kur ir nedaudz vairāk kā 2500 balsstiesīgo, nobalsojuši 49,8% vēlētāju.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiek rīkotas šā gada 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti