Iepriekšējās balsošanas dienās Varakļānu novadā nobalsojuši 25,83% vēlētāju, Rēzeknes novadā – 9,27%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Iepriekšējās balsošanas dienās - 6., 9. un 10. septembrī - Varakļānu novada domes vēlēšanās piedalījušies 657 jeb 25,83 procenti vēlētāju, bet Rēzeknes novada domes vēlēšanās – 2312 jeb 9,27 procenti no balsstiesīgajiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Balsošana Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanās turpināsies arī sestdien, 11. septembrī, vēlēšanu dienā, kad vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20.

11. septembra vēlēšanām vēlētāju sarakstos kopumā ir reģistrēti 27 490 balsstiesīgi pilsoņi, no tiem 2544 vēlētāji reģistrēti Varakļānu novadā, bet 24 946 vēlētāji – Rēzeknes novadā.

Salīdzinājumam

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017. gadā Rēzeknes novada teritorijā ietilpstošajās pašvaldībās iepriekšējās balsošanas dienās nobalsoja 11,39% vēlētāju, savukārt Varakļānu novadā – 10,77% balsstiesīgo.

Tiesības piedalīties 11. septembra vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrētā dzīvesvietā Rēzeknes novadā vai Varakļānu novadā vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (šā gada 13. jūnijā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums, ja viņi līdz 2. septembrim izmantoja iespēju reģistrēties balsošanai attiecīgajā vēlēšanu apgabalā. Pēc Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes apkopotās informācijas, šo iespēju izmantoja 131 vēlētājs.

Lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus, vēlētāji vēlēšanu iecirkņos aicināti ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus – ieturēt divu metru distanci, dezinficēt rokas, valkāt sejas masku. Vienreizlietojamās sejas maskas būs pieejamas arī vēlēšanu iecirkņos. Dodoties balsot, ieteicams ņemt līdzi arī savu pildspalvu.

Pašvaldību vēlēšanās vēlētāji var balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī. Balsošanas dokuments vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiek likts, un principa “viens vēlētājs-viena balss” nodrošināšanai tiek lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs, kurā izdara atzīmi, ka vēlētājs nobalsojis, skaidroja CVK.

Sava vēlēšanu apgabala iecirkņus Varakļānu novada un Rēzeknes novada vēlētāji var noskaidrot CVK mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanu iecirkņi”. Savukārt pārliecināties par balsstiesībām attiecīgajā vēlēšanu apgabalā var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu apgabala noskaidrošana”. Uzziņas par vēlēšanu iecirkņiem un vēlēšanu apgabalu, kurā vēlētājs reģistrēts vēlēšanām, var saņemt arī, zvanot CVK uzziņu tālrunim 67049999.

Vēlētāji var pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī. Šo iespēju vēlētāji var izmantot, ja vēlēšanu laikā atradīsies sava vēlēšanu apgabala teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā var arī slimojošu personu aprūpētāji un vēlētāji, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā saistībā ar Covid-19 infekciju.

Pieteikumu par balsošanu vēlētāja atrašanās vietā vēl rīt var iesniegt vēlēšanu iecirkņos. Tomēr jāņem vērā, ka, piesakot balsošanu atrašanās vietā vēlēšanu dienā pēc plkst. 12.00, vēlēšanu iecirkņa komisija izbrauks pie vēlētāja tikai tad, ja varēs paspēt ierasties vēlētāja atrašanās vietā līdz balsošanas beigām, plkst. 20.00. Aizpildīt un iesniegt pieteikumu vēlētāja vārdā drīkst arī vēlētāja uzticības persona.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiks rīkotas šā gada 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti