Ziņas
Pēc apvienošanās ar Rēzeknes novadu pārmaiņas piedzīvojušie viļānieši cer uz ieguvumiem
Pēc apvienošanās ar Rēzeknes novadu pārmaiņas piedzīvojušie viļānieši cer uz ieguvumiem
Rēzeknes un Varakļānu novadā 11. septembrī notiks pašvaldību vēlēšanas, jo pēc Satversmes tiesas sprieduma tās tika atceltas, lai izlemtu jautājumu par Varakļānu novada patstāvību. Teritoriālās reformas gaitā jaunais Rēzeknes novads, kam tika plānots pievienot gan Varakļānu, gan Viļānu novadu, apvienojās tikai ar Viļāniem. Jaunais Rēzeknes novads jau ir izveidots, pašlaik te strādā pagaidu administrācija. Savukārt pēc 11. septembra vēlēšanām darbu uzsāks arī jaunievēlētie deputāti.
Vairāki vērienīgi investīciju projekti reģionos pēc novadu reformas un vēlēšanām – apturēti vai uz j...
Vairāki vērienīgi investīciju projekti reģionos pēc novadu reformas un vēlēšanām – apturēti vai uz jautājuma zīmes
Daugavpils lidosta, Carnikavas jaunā mūzikas un mākslas skola, kā arī skola Pļavniekkalna apkārtnē ir tikai daži no projektiem, kas pēc pašvaldību vēlēšanām un administratīvo teritoriju reformas ir vai nu apturēti, vai arī to attīstība nākotnē ir neskaidra. Šīs pašvaldību vēlēšanas daudzos novados ienesa jaunas vēsmas, jo tagad zem viena jumta jāsadzīvo ar kaimiņu novadiem. Investīciju projekti iesākti, budžeta gads tikai pusē, bet ne visas ieceres jaunizveidotajām domēm ir pa prātam.
Rēzeknes novadā vēlēšanām gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš
Rēzeknes novadā vēlēšanām gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš
Rēzeknes un Varakļānu novados atlikušas tikai dažas dienas, lai savu izvēli paspētu izdarīt deputātu mandātu kandidāti, iesniedzot sarakstus. Abos novados partijas iecerējušas izmaiņas savos sarakstos. Rēzekne novadā gatavo vairāk sarakstu nekā iepriekš – jūnijā paredzētajās vēlēšanās.
Pagasta pārvaldnieks Ropažos – politisks amats?
Pagasta pārvaldnieks Ropažos – politisks amats?
Lai nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību, jaunās Ropažu novada domes pozīcijas deputāti nolēmuši, ka pagasta pārvaldnieki būs politisks amats. Tā kā jaunais likums "Par pašvaldībām" joprojām nav pieņemts, to varot klasificēt vien kā sliktu pārvaldību. Spēkā esošā likumdošana paredz, ka konkurss uz brīvajām vietām obligāti jāizsludina tikai valsts iestādēs.