Sadaļas Sadaļas
Ziņas
Rīgas plānošanas reģionu atstās četri novadi
Pēc pašvaldību vēlēšanām Tukuma, Alojas, Limbažu un Ogres novadi vairs nebūs Rīgas plānošanas reģionā. Rīgas reģionā palikšot pašvaldības ar līdzīgākām interesēm un vajadzībām, kā arī tikšot līdzsvarots iedzīvotāju daudzums reģionos. Paplašinātajā Tukuma novadā ne visi jūtas piederīgi Kurzemei, tomēr vēl lielāka neizpratne ir par to, kāpēc līdz ar šīm pārmaiņām netika sakārtots valsts pārvaldes pakalpojumu tīkls.
Topošajā lielajā Ogres novadā no apvienošanās ieguvumus sagaida dažādās jomās
Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā vislielākais novads būs Ogres novads, kurā dzīvos gandrīz 58 000 cilvēku. Tur strādājošie dažādu jomu pārstāvji no lielā novada sagaida iespējas piesaistīt vairāk investīciju un iespējas uzņēmējdarbībā ērti un tuvu sasniedzamajā Rīgā. Pēc Satversmes tiesas lēmuma par Ikšķiles novada pretenzijām par pievienošanu Ogres novadam iestājies darbīgs klusums.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Tautas panorāmas sižeta ētera datums:25. maijs

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Pirms teritoriālās reformas pašvaldības tērējas prātīgāk – stingrāk uzrauga gan ministrija, gan Valsts kontrole
Pirms šovasar gaidāmās teritoriālās reformas pašvaldības vairs nav tik naskas uz neapdomīgiem tēriņiem, kā tas bija vērojams pirms iepriekšējās reformas, kad pagastu vietvaras tika apvienotas novados. Tagad Valsts kontroles revidentiem nav ziņu par pēkšņi ceļamiem kultūras namiem un baseiniem nekurienēs, savukārt pašvaldību lietu ministrija ir savlaicīgi ieviesusi kontroles mehānismu, lai domēm kājas nemaz nepaslīdētu vismaz uz lielas naudas tērēšanu, neizvērtējot jēgu un atstājot parādus pēctečiem.
Ogres pašvaldība lauž līgumu ar sociālo uzņēmumu par nestrādāšanu Covid-19 laikā; uzņēmējs sola tiesāties
Šomēnes aprit trīs gadi, kopš darbojas Sociālā uzņēmuma likums, kas paredz šiem uzņēmumiem labvēlīgu saimnieciskās darbības vidi. Pirms diviem gadiem Ogrē pašvaldība sadarbībā ar sociālo uzņēmumu pilsētā atvēra kafejnīcu, radot darba vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Trešdien sadarbība pārtraukta, iezīmējot arī problēmjautājumus, ar ko saskaras sociālās uzņēmējdarbības nozare.
Vairākas pašvaldības iekritušas, miljonu projektos nolīgstot apšaubāmu firmu
Pēc četrām nedēļām, kad svinēsim Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu, Ogres pilsētā beidzot būtu jānoslēdzas pirms trim gadiem sāktajam siltumapgādes efektivitātes paaugstināšanas projektam. Cilvēku valodā runājot, tas nozīmē, ka pilsētas centrā zem ielām nomainīs siltumtrases vairāk nekā trīsarpus kilometru garumā un būs glīti atjaunotas pašlaik izrakņātās brauktuves, kā arī nomainīts siltumizolācijas materiāls caurulēm vairāk nekā trīs kilometru garumā daudzdzīvokļu māju pagrabos. Vienreiz jau piemānītā Ogre arvien cer, ka uzņēmējs šos darbus paveikt pagūs. 
Ogre pievienojas Latvijas Lielo pilsētu asociācijai
Ogres novada pašvaldība pievienojas Latvijas Lielo pilsētu asociācijai, kurā ir vēl deviņas lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils un Valmiera.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt