Sadaļas Sadaļas
Ziņas
Lielplatonē top interaktīvs Pasaku šķūnis ģimenēm
Vai nu tagad vai nekad – šis sauklis bija Kasemiru ģimenes vadmotīvs, kad viņi pirms gada iegādājās 400 kvadrātmetru lielu šķūni Lielplatones pagastā, lai tādējādi īstenotu kādu savu ļoti oriģinālu sapni. Proti, viņu mērķis ir izveidot aktivitāšu centru bērniem – Pasaku šķūni, kurā ar pasaku un citu literāru darbu starpniecību bērni mācītos dažādas dzīves gudrības un vērtību izpratni. Šai saistībā centrā būtu izveidotas dažādas ekspozīcijas un telpas, katra ar savu stāstu, kurās bērni varētu radoši darboties un rotaļāties.
Pacēlāju ierīkošana invalīdiem atkarīga no pašvaldības dāsnuma vai ziedojumiem
Pēc Labklājības ministrijas datiem, Latvijā ir 36 000 cilvēku ar kustību traucējumiem. Finansiālais atbalsts pacēlāju ierīkošanai gan nav obligāts ne valstij, ne pašvaldībai, tāpēc cilvēki ar īpašām vajadzībām lielākoties ir atkarīgi no pašvaldības dāsnuma, kampaņveida projektiem vai ziedojumiem. Jelgavas novada Platones pagastā kādu iedzīvotāju no brīvības šķir deviņi pakāpieni.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Tautas panorāmas sižeta ētera datums:12. maijs

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

Vai reforma un pandēmija izmainīs Zemgales politisko karti?
Zemgalē balsstiesīgie iedzīvotāji jau vēsturiski bijuši vieni no kūtrākajiem vēlētājiem, kas, iespējams, dažkārt ļāvis no varas krēsliem nepiecelties jau ilggadējiem politiķiem. Līdz ar administratīvi teritoriālo reformu konkurence uz vienu deputāta vietu palielinājusies. Dažviet Zemgalē  uz vienu vietu pretendē pat desmit kandidāti,  bet, vai tas būs pietiekams iemesls, lai politiskā karte jaunajos novados mainītos?
Jelgavas un Ozolnieku novados līdz 5. maijam norisināsies pastaigu izaicinājums
Līdz 5. maijam Jelgavas un Ozolnieku novadā norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra rīkots pavasara pastaigu izaicinājums, informēja tūrisma centra pārstāve Jūlija Bergfelde. Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekiem ir jāizstaigā astoņi maršruti un kādā no fizisko aktivitāšu izsekošanas lietotnēm jāatzīmē, cik kilometri ir pievarēti.
Ventilējami sēdekļi un gaišas ādas salons. Pilsētu un novadu vadītāji pielāgo iepirkumus iepriekš noskatītiem auto
Obligāti metālisku sudraba krāsas virsbūvi, noteikti ādas salonu, ventilējamus priekšējos sēdekļus un apsildāmus aizmugurējos, vismaz 19 collu diskus riepām, kas ar visu auto ražotas šogad un nav noripojušas vairāk par 50 kilometriem. Tās ir dažas no prasībām Jelgavas domes automašīnu nomas iepirkumā, ar ko pie jauniem “Volvo” tikusi pilsētas mērija. Latvijas Radio Ziņu dienesta izpētītais liecina, ka arī taupības laikā pašvaldību vadītāji iekāro dārgus auto, ko vispirms noskata salonos, bet pēc tam tikai pielāgo prasības iepirkumā. Turklāt tādus konkursus pavada ne tikai konkurences kropļošanas un izšķērdības šaubu ēna. Dažos gadījumos mašīnu pārdevējus un domes kā pircējus saista gan kopīga nodokļu maksātāju naudas tērēšana, gan arī politiskas gaitas.
Jelgavas novada dome noraida ministra pārmetumus par finanšu revīzijas kavēšanu
Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pieprasījuma "zaļzemnieks" Ziedonis Caune trešdien, 3. martā, sasauca domes ārkārtas sēdi. Ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") to lika darīt, jo Jelgavas novada pašvaldības vadība jau mēnesi vilcinoties izsniegt informāciju revidentiem, ko pašvaldību lietu ministrija nolīgusi ārpus kārtas finanšu pārbaužu veikšanai vairākās pašvaldībās. Ministram tas radījis aizdomas, vai novads ar budžeta naudu rīkojas godprātīgi.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt