Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Zinātnieki: Birokrātijas slogs padara Latviju par pētniekiem nepievilcīgu valsti
Zinātniekiem nepastāv robežas, bet ir jādomā par to, kā padarīt Latviju par zinātnei pievilcīgu valsti. Mēs esam mazi, bet šobrīd pasaulē aptuveni 40 dažādās valstīs darbojas Latvijas zinātnieku pulks. Aizbraucot saikne ar dzimteni mazinās. Bet, veidojot lielisku sadarbības tīklu starp Latvijas un diasporas zinātniekiem, noteikti izdotos piesaistīt arī pasaules klases “smadzenes”, kam ar Latviju nav bijušas nekādas saiknes.
Japānā demonstrē jaunākos dronu modeļus
Japānas pilsētā Čibā netālu no galvaspilsētas Tokijas sākusies valstī lielākā dronu izstāde. Tās ietvaros demonstrēts lidaparāts, kas spēj pārvietoties arī zem ūdens. 
Globālajam tīmeklim – 30 gadu jubileja
1989. gada martā jaunais fiziķis Tims Bērners-Lī, strādājot Eiropas zinātniskajā organizācijā CERN, piedāvāja informācijas apmaiņas tīkla koncepciju. Šodien viņš atgriezās CERN, lai nosvinētu globālā tīmekļa dzimšanas dienu.  
«Airbus» demonstrē «gaisa taksometru»
Lielā Eiropas aviobūves kompānija “Airbus” iepazīstinājusi ar savu jauno “gaisa taksometru”. Tas ir neliels helikopters, kas paredzēts lidojumiem mazos attālumos.
LMT gatavs 5G ieviešanai
Kopumā 180 bāzes stacijas jau ir gatavas piektās paaudzes (5G) mobilā interneta ieviešanai, nodrošinot antenas attiecīgajā frekvenču joslā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" teica LMT vadītājs Juris Binde. Viņš gan brīdināja, ka pastāv plaisa starp tehnoloģiju attīstības ātrumu un pārējo sabiedrību - bizness atpaliek, un daudzi uzņēmēji negrib izkāpt no komforta zonas uz nākamo attīstības pakāpi.
Vai ir izsapņots mīts par Latviju - mobilā interneta lielvalsti?
Dažas dienas pirms lielākā kontinenta viedo tehnoloģiju jomas notikuma Barselonas “Mobile World Congress” datu analītikas uzņēmums "Ookla" (speedtest.org uzturētājs, ASV uzņēmums kurš regulāri apkopo veiktos mērījumus, nosakot ātrākos pakalpojumu sniedzējus dažādās valstīs) publicēja pētījumu “Speedtest Global Index” par ikdienas interneta patiesajiem ātrumiem pasaulē. Šajā dienā tika izsapņots viens no mītiem par Latviju – par Latviju kā mobilā interneta lielvalsti.
ASV veiksmīgi startējis privātais kosmosa kuģis
No Kenedija kosmosa centra ASV Floridas štatā uz Starptautisko Kosmosa staciju sestdien, 2.martā, izmēģinājuma lidojumā veiksmīgi palaists jaunais privātā uzņēmuma "SpaceX" būvētais kosmosa kuģis.
Cēsīs atklāta RTU Dizaina fabrikas darbnīca 
Lai veicinātu jaunu, inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanu Vidzemē, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiālē, tapusi prototipēšanas darbnīca. Gan studentiem un skolēniem, gan arī uzņēmējiem pieejamas dažādas elektroiekārtas, 3D tehnoloģijas un mērierīces, kā arī zinātniskais atbalsts. Darbnīca veidota sadarbībā ar RTU Dizaina fabriku, kas Rīgā veiksmīgi darbojas ja četrus gadus. 
«Space X» izmēģinās pilotējamo kosmosa kuģi «Crew Dragon»
Visuma apguves tehnoloģiju uzņēmums “SpaceX” gatavojas kārtējam jaunajam izmēģinājumam. Šoreiz iecerēts izmēģināt pilotējamo kosmosa kuģi “Crew Dragon” un nosūtīt uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS). Šis projekts met izaicinājumu Krievijas dominējošajai lomai kosmonautu transportēšanā uz SKS.    
Latvijā pēta iespēju cilvēku pārtikā izmantot sliekas
Ārsti vienmēr ir uzsvēruši, ka mūsu ikdienas ēdienkartē jāiekļauj pārtikas produkti, kas satur olbaltumvielas. Jo aktīvāku dzīves veidu piekopjam, jo vairāk olbaltumvielu nepieciešams uzņemt. Populārākie produkti, kas satur gana daudz olbaltumvielas ir zivis, olas, liesa gaļa, arī piens un piena izstrādājumi. Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) pašlaik tiek veikti pētījumi ar sliekām un iespēju tās izmantot cilvēku pārtikā. Sliekas ir olbaltumvielām bagātāks produkts nekā, piemēram, liesa gaļa.
Tehnoloģiju kongresā viedtālruņu ražotāji cenšas pārsteigt ar ātrumu un jauniem risinājumiem
Šajās dienās Barselonā pasaulē lielākajā mobilo telefonu kongresā katrs uzņēmējs mēģina pārsteigt tirgu ar vēl nebijušām tehnoloģijām un izvirzīties inovāciju līderos.  “Mobile World Congress” ir pasaulē lielākā mobilo tehnoloģiju izstāde, kuru papildina informācijas tehnoloģiju (IT) nozares pārstāvji, mobilo sakaru operatori, mobilo satura ražotāji un profila uzņēmumi no visas pasaules.   
Vidzemes inovāciju nedēļā prezentē ierīci gaisa kvalitātes kontrolei
Ar konferenci par inovatīviem risinājumiem ikdienā atklāta Vidzemes inovāciju nedēļa. Tā veidota kā platforma, kur iedvesmoties jauniem izaicinājumiem un dalīties pieredzē ar sasniegto. Līdztekus lektoru stāstījumam par inovāciju piesaisti pasākumā iespējams iepazīties ar vidzemnieku inovatīvākajiem risinājumiem, kuru vidū ir arī gaisa kvalitātes mērījumu iekārta.   
Vācijā radīta virtuālās tehnoloģijas laboratorija
Virtuālā realitāte, ko var ne tikai redzēt, bet arī izstaigāt un izjust. Vācijā radīta šāda virtuālās realitātes laboratorija, kas līdzinās telpai kupola formā. Šeit ar projekciju palīdzību var pilnībā iegrimt virtuālās realitātes pasaulē.
Jaunākie
Interesanti