Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Kā trīs Latvijas uzņēmumi paver citu perspektīvu uz mūzikas radīšanu
Mūzika ir ne tikai māksla, bet arī tehnoloģiju iniciētas pārmaiņas industrijā, ar kurām var pelnīt naudu. Latvijā ir sastopami vairāki piemēri veiksmīgam audio tehnoloģiju biznesam. Padomju laika radiotehnikas tradīcijas pamatne ir nostiprinājusies augsnē, un inženieri, izmantojot internetu, interneta spēku un potenciālu, ir gatavi izvilkt Latviju no vidējā ienākumu slazda. “99% no pārdošanas apjoma ir eksports, un attiecīgi viss eksports nāk par labu Latvijas ekonomikai”, tā uzskata uzņēmēji, kas uzkrājuši nopietnu zināšanu bagāžu.
Svalbāra tikai nesen sākusi cīnīties pret sniega lavīnu radītajiem postījumiem
Arvien biežāk Svalbāru Arktikā pārsteidz sniega lavīnas. Tās tur vairs nav reta parādība, un galvenais cēlonis tam ir, kā sniegu sapūš vējš, Latvijas Radio raidījuma "Zināmais nezināmajā" žurnālistiem Svalbārā stāsta pētnieks Aleksandrs Prokops. Tas ir cilvēks, kurš pēta sniegu, lavīnas un veido brīdinājuma sistēmas, lai pasargātu cilvēkus no lavīnu radītajām briesmām. Sniega lavīnās Arktikā arvien bojā iet vairāk cilvēku nekā, piemēram, polārlāču uzbrukumos.
Skolēni projektā veido 3D modeļus un mācās programmēt, iegūstot Eiropas mēroga balvu
Privātās vidusskola “Klasika” skolotājiem nav sveša vizuālā programmēšana, robotika un spēļošana. Matemātikas skolotājas Tatjana Vinokurova un Ināra Vasiļevska jau vairākus gadus savu skolu skolēnus un skolotājus aktīvi iesaista dažādos lokālos un starptautiskos skolu sadarbības projektos, bet tagad tas vainagojies ar starptautisku apbalvojumu. Skolas īstenotais projekts “ICT World 2017” teju 700 projektu konkurencē ieguvis "eTwinning" Eiropas balvu. 
Demokrātija ir uzlauzta. Intervija ar NATO interneta drošības speciālistu Holgeru Sponu
Vai zināji, ka tavs viedais televizors tevi noklausās visu laiku? Kā gan citādi tas var nepalaist garām rīkojumus, kas ir adresēti tieši viņam? Kur paliek informācija, ko tas iegūst tavas mājas guļamistabā vai biroja konferenču zālē? Holgers Spons (Holger Spohn), interneta drošības centra (CIS) darba koordinators NATO, ir patiešām noraizējies par to, cik vieglprātīgi cilvēce izturas pret pašas radītajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem. Vēl ļaunāk - viņš uzskata, ka pat demokrātija jau ir uzlauzta.
Ikšķiles Robotu skola atver filiāli Rīgā
Savulaik sācies kā hobijs, tagad Kasparam Čabam tas joprojām ir hobijs, taču konkurē ar darbu. Viņš un nu jau pāris viņa kolēģi māca bērniem robotikas pamatus "AgirVision Robotu skolā". Latvijā tik nepieciešamās programmēšanas iemaņas bērni var apgūt vairākās privātās apmācību programmās, kas ir ļoti pieprasītas. Šī programma radusies Ikšķilē, bet nule atvērusi pirmo filiāli galvaspilsētā, Rīgas Pilsētas sākumskolā.
Digitālās mūzikas straumētavas - liela iespēja arī Latvijas mūziķiem
Mūzikas digitālā straumēšanas vietne "Spotify" tika izveidota 2008. gadā, bet Latvijā pieejama kopš 2013. gada. Šajā laikā "Spotify", izmantojot digitālo tehnoloģiju attīstību, ir būtiski ietekmējis mūzikas klausīšanās paradumus un pieejamību – radot iespēju tapt sadzirdētiem dažādu valstu, dažādu žanru māksliniekiem, tostarp arī mūsu mūziķiem. 
Latvijas pētnieki sāks darbu Antarktīdā
Pēc ceļā pavadītas nedēļas pētnieku komanda no Latvijas ir sestdien veiksmīgi sasniegusi Antarktīdas kontinentu un jau no šodienas uz nenoteiktu laiku par savām mājām dēvēs Ukrainai piederošo Vernadska polārstaciju, informē projekta kuratore Marta Zīverte.
Top unikāls cilvēka modeļa 3D vizualizācijas papildinājums
„Anatomy next” veic darbu pie cilvēka attēla papildinātas realizācijas ar precīzām 3D vizualizācijām. Tas medicīnas studentiem būtiski palīdzēs anatomijas apgūšanas procesā. Jau no paša sākuma uzņēmuma plāni bijuši ļoti ambiciozi, proti, izstrādāt pilnīgu cilvēka 3D papildinātās realitātes modeli.
Biedrība: Brieža un Usika cīņa – lakmusa papīrs problēmai ar interneta pirātiem
Nelegāla interneta satura izmantošana Latvijā joprojām ļoti liela problēma. To kā "lakmusa papīrs" iezīmēja nesenā bokseru Maira Brieža un ukraiņa Oleksandra Usika cīņa, ko daudzviet internetā tiešraidē piedāvāja noskatīties nelegāli. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja biedrības "Par legālu saturu!" izpilddirektore Dace Kotzeva.
Kur rītdiena ir jau šodien. CERN pēta Visuma pamatus un izgudro ikdienas lietas
Vieta, kur rītdiena jau ir šodien un neticamais kļūst par īstenību - Eiropas kodolpētījumu aģentūra CERN, kurā ir izgudrots interneta protokols un skārienjūtīgā ekrāna tehnoloģija, strādā pie fundamentālajiem pētījumiem, jo šeit uzsver -  nodarbojoties tikai ar pielietojamo zinātni, inovatīvas idejas neradīsies un ekonomikas attīstība nenotiks.
Latvijas ģeologi dosies ekspedīcijā uz Antarktīdu
Šā gada 11.februārī Latvijas ģeologi dosies pirmajā ekspedīcijā uz Antarktīdu, lai veiktu ledāju pētījumus un turpinātu attīstīt polāro pētījumu jomu Latvijā, informēja būvniecības uzņēmums, kas sniedz atbalstu ekspedīcijai.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti