Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Interneta tehnoloģiju milzis «Google» svin 20 gadu jubileju
Interneta tehnoloģiju milzis "Google" šomēnes svin 20 gadu jubileju. Kompānijai bijis ne mazums veiksmīgu brīžu un ne mazums arī izgāšanos. Taču tagad tā ir pasaulē trešā vērtīgākā kompānija, kuras tirgus vērtība ir 860 miljardi dolāru.
Skujene kā viedais ciems cer uz attīstību
Amatas novada Skujenes ciemam, tāpat kā daudzviet mūsu laukos, secen nav gājusi cilvēku aizplūšana, un šobrīd tajā dzīvo vien ap 300 cilvēku. Taču tajā pašā laikā Skujenes pagastā ir un arī ir ienākuši uzņēmīgi cilvēki, kuriem netrūkst interesantu ideju saimniekošanas jomā. Kā izmantot šo potenciālu, un kā ieinteresēt lauku iedzīvotājus meklēt jaunas idejas uzņēmējdarbībai un arī savas dzīves vides uzlabošanai? Skujenes ciemā tagad ar LEADER projekta atbalstu tiek īstenota viedā ciema jeb ''smart villages'' ideja.
Dzīvās pasaules pētniecībai izmanto jaunu metodi
Dzīvnieki un augi aiz sevis atstāj tā dēvētās ģenētiskās pēdas, kas ļauj zinātniekiem atrast konkrētās sugas bez pašu fiziskas sugu notveršanas. Tas ir jauns process, ko zinātnieki dēvē par dabas DNS, un tas ļauj atrast arī jaunas sugas.
Zinātnieki apstiprina ledus esamību uz Mēness
Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas  zinātnieki ieguvuši tiešus pierādījumus par ūdens ledus esamību uz Mēness. Atklājums veikts ar īpašas kosmiskās zondes palīdzību.
NASA ar kosmisko zondi pētīs Sauli
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) zinātnieki uzbūvējuši kosmisko zondi, ar kuras palīdzību tiks pētīta Saule. Projekta īstenotāji to jau nodēvējuši par tehnoloģisku izrāvienu kosmosa pētniecībā.
Sestdien Ziemeļlatvijā būs novērojams neliels Saules aptumsums
Šogad 11.augustā dienas vidū Latvijas ziemeļos būs iespēja novērot daļēju Saules aptumsumu. Šis gan būs diezgan neliels aptumsums, jo labākajās novērojumu vietās Saules disks būs aizsegts vien par 2 procentiem un iespēja novērot aptumsumu būs tikai Kurzemes un Vidzemes ziemeļu daļā, informēja Latvijas Astronomijas biedrība (LAB) un SIA “StarSpace”.
«Airbus» attīsta tikai ar saules enerģiju darbināmu dronu
Eiropas aviobūves kompānija "Airbus" attīsta dronu, kas būtu darbināms tikai ar saules enerģiju. Tas būs krietni lielāks par ikdienā izmantojamajiem droniem, bet mazāks par lidmašīnu. Jauno lidaparātu varētu izmantot novērošanai, piemēram, lai laikus novērstu savvaļas ugunsgrēku.
Eirokomisāre: ES mākslīgo intelektu attīstīs, ņemot vērā ētiku un datu aizsardzību
Eiropas Savienības pievienotā vērtība mākslīgā intelekta attīstībā ir uzsvara likšana uz ētiskajiem, datu aizsardzības un citiem sabiedrībai svarīgiem jautājumiem. Tā saka digitālās ekonomikas komisāre Marija Gabriela. Mākslīgā intelekta attīstībā patlaban galvenā cīņā norit starp Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) un Ķīnu. Gabriela uzskata, ka iesaistīties gatava ir arī Eiropas Savienība (ES), tomēr savā veidā un saviem uzsvariem. Vienlaikus viņa brīdina, ka patlaban eiropieši joprojām ir piesardzīgi savā attieksmē pret mākslīgo intelektu un būs jāiegūst sabiedrības uzmanība. Ņemot vērā, ka digitalizācija nesīs nopietnas izmaiņas darba tirgū, pilnīgā gatavi joprojām nav arī Eiropas uzņēmumi.
 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti