Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Kanādas uzņēmums rada pilotējamu robotu - mehu
Kāds kanādiešu jaunuzņēmums prezentējis cilvēka vadāmu mašīnu, kas vairāk līdzinās tēlam no zinātniskās fantastikas filmas. Uzņēmumi grasās ar milzīgajiem kontrolējamiem robotiem izveidot jaunu sporta veidu. 
Tartu Universitātē «mācās» robots Peppers
Viens no cilvēkveidīgajiem robotiem, kas spēj atpazīt mūsu emocijas un komunicēt, vārdā Peppers uz vienu semestri ieradies “mācīties” Tartu Universitātē. Neparastais students, tāpat kā daudzi citi roboti, ir “dzimis” Japānā.   
Izgudrotāju izstādē Daugavpilī demonstrēja inovatīvas idejas
Daugavpilī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) filiālē, notika izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Latgale”. Jau septīto reizi Latvijā, bet pirmo reizi Latgalē notika izstāde, kurā ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tiekties ar to autoriem. Savus inovatīvos projektus demonstrē individuālie izgudrotāji, pētniecības institūti un augstskolas, inovatīvie uzņēmumi, arī jaunieši un skolēni.
REPORTĀŽA no Šveices un Francijas: Kā pēta matēriju jeb kas satur Visumu?
Senatnē domāja, ka atoms ir nedalāms un mazākā iespējamā vienība. Bet nu jau labu laiku ir zināms, ka tas ir ļoti labi dalāms. Cilvēkus allaž ir interesējis kā esam radušies un kā radies Visums. Par pēdējā izcelsmi vēl kādu laiku ir jāpagaida, bet to, no kā sastāv paši cilvēki, var izskaidrot.
FOTO: Pirmais fizikas festivāls Rīgā – ar lielu bērnu un jauniešu interesi
Arhitektūras centrā "H2O6" Rīgā patlaban tiek apbalvoti astoto un devīto klašu fizikas erudīcijas konkursa "Fizmix eksperiments" uzvarētāji. Festivālā simtiem bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku no visas Latvijas iepazina eksaktās zinātnes. Piemēram, kā uzbūvēt robotu, tikt pie savas zemūdenes, kādi fizikas likumi darbojas raķešu palaišanā, sportā vai kulinārijā.
Kurzemē cer uz straujāku elektroautomobiļu izplatību
Maija otrajā pusē sāksies monitorings tām elektromobiļu uzpildes stacijām, kas pašlaik tiek uzstādītas visā Latvijas teritorijā. Arvien vairāk tās parādās arī Kurzemes pusē, kur autovadītāji jau domājuši, ka tās arī darbojas, taču nācies vilties. Kur stacijas darbojas, var redzēt Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā.
Ģeoloģiskās izpētes robots «InSight» uzsāk ceļu uz Marsu
Sperts vēl viens ambiciozs solis Marsa izpētes virzienā. Aizvadītajā nedēļā Zemi pametis kosmosa kuģis ar ģeoloģiskās izpētes robotu “InSight”. Tā uzdevums būs pētīt sarkanās planētas ģeoloģiju, kas var sniegt jaunu informāciju par Marsa un citu līdzīgu planētu veidošanos.     
NASA uzbūvēts robots pētīs Marsa dzīles
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) speciālisti uzbūvējuši robotu Marsa dzīļu izpētei. Ceļā uz sarkano planētu tas dosies jau rītdien.
Cilvēki mēdz melot savām viedierīcēm un lietotnēm
Kā tas nākas, ka cilvēks grib kaut ko pierādīt savam viedpulkstenim – "varu noiet 10 tūkstošus soļu, nevis astoņus!", melo kaloriju skaitīšanas lietotnei par to, kas apēsts, vai ūdens dzeršanas lietotnei nesaka, ka dzēris kafiju, jo tad viss izdzertais tiks "anulēts" un būs jāsāk no sākuma?
Savu personas datu aizsardzībai uzmanība jāpievērš vismaz atslēgas vārdiem
Pēc nepilna mēneša stāsies spēkā Eiropas Savienības jaunā datu aizsardzības regula, kas nodrošinās jaunas tiesības pakalpojumu lietotājiem un draudēs ar milzīgiem sodiem organizācijām, kas noteikumus neievēros. Tādēļ lietotāji daudzās lietotnēs saņem paziņojumus par jauniem pakalpojumu lietošanas noteikumiem un privātuma nosacījumiem. 
REPORTĀŽA no Arktikas: Dodamies ledāju iekšienē un izzinām lavīnas
Sniegs ir neatņemama Svalbāras - Arktikas salu arhipelāga - daļa. Kad vējš sniegu atpūš pamatīgā daudzumā, tas rada lavīnas, kas pēdējos gados prasījušas vairāk cilvēku dzīvību nekā polārlāči. Viesojoties Svalbārā, LTV raidījums "Izziņas impulss" ne tikai interesējas par lavīnām, bet arī dodas aplūkot ledāju.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti