Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Droni var tīrīt vēja turbīnas, dzēst ugunsgrēkus un arī celt debesīs Latvijas karogus
Droni vairs jau nepārsteidz – gandrīz katrā pasākumā kāds drons lido, tāpat jau esam pieraduši pie iespaidīgiem no droniem filmētiem skatiem. Bet tepat Latvijā ir uzņēmums, kuru drons jau tagad tīra vēja turbīnas un nākotnē, iespējams, dzēsīs ugunsgrēkus. Bet starp šiem darbiem ir arī mirklis laika kādam īpašam lidojumam  Latvijas simtgadei par godu, paceļot gaisā 100 karogus.
Brilles, kas bloķē reklāmu. Kādās neticamās idejās cilvēki investē no savas kabatas?
Kā tikai ar ģeniālu ideju dažu mēnešu laikā var kļūt par miljonāru? Pēdējos gados arvien populārākas kļūst pūļa finansējuma platformas, kur, prezentējot savu ideju, sveši cilvēki var investēt līdzekļus, ar to palīdzot jaunam uzņēmējam palaist klajā savu produktu. Pateicoties šādām platformām, pasaule piedzīvoja daudzus jaunus izgudrojumus un tehnoloģijas. Kādām visveiksmīgākām un neticamām idejām cilvēki labprāt investē no savas kabatas?
Zinātnieki veidos jaunu kilograma etalonu
Zinātnieki jau tuvākajā laikā veidos jaunu populārās masas vienības – kilograma – etalonu. Tas turpmāk tiks aprēķināts ar matemātiskas formulas palīdzību.
«Izziņas impulss»: Mājas mācās no dabas jeb kas kopīgs vaļiem un gudrām ēku fasādēm
Koki ir kļuvuši par iedvesmu, nevis, lai no tiem tikai kaut ko būvētu, bet arī lai mācītos pielāgoties. Cilvēki aizvien vairāk sāk meklēt atbildes dabā, lai mācītos kā būvēt ēkas gudrākā veidā. “Gudrās mājas” ir tās, kas gluži kā cilvēks māk apģērbties vai noģērbties, un kuru fasādes ir gluži kā āda un asinsrite, kas sazinās ar mums sensoru veidā. Kas kopīgs vaļiem un gudrām ēku fasādēm? Kā sensori zina, kas ienācis mājā un kā ēkas spēj sazināties?
NASA zonde pietuvojusies rekordtuvu Saulei
Amerikas Savienoto Valstu aviācijas un kosmosa pārvaldes (NASA) zonde “Parker Solar Probe” pietuvojusies Saulei 42 miljonu kilometru attālumā. Tik tuvu spīdeklim nav bijis vēl neviens cilvēku radīts kosmosa aparāts.
Vai kosmosa kuģu «Sojuz» noriets?
Dzelzs nervi un izturība bija nepieciešama kosmosa kuģa “Sojuz” astronautiem Aleksejam Ovčiņinam un Nikam Heigam, kuri piedzīvoja raķetes avāriju. Katapulta sistēma nostrādāja nevainojami. Šī bija pirmā avārija kuģim “Sojuz” lidojumā ar apkalpi.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti