Dzīve & stils / Tautas sports
Dažas slēpošanas trases jau atvērtas un cenas cels, citas – vēl nogaida
Pirmais sniegs un sals ir noturējies jau aptuveni nedēļu, un tā ir laba ziņa gan ziemas sporta veida piekritējiem, gan atpūtas kompleksiem, kuros ik gadu ziemā ierīko slēpošanas un snovošanas trases. Daži no slēpošanas kalniem Vidzemē jau uzsākuši darbu, citi gaida, kas vēl būs ar laikapstākļiem.
Iedzīvotāji Liepājā un Rēzeknē ar skrējieniem svin Latvijas dzimšanas dienu
Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā Rēzeknē notiek jau tradicionālais Tautas skrējiens "Ieelpo Rēzekni!", kas ik gadu valsts dzimšanas dienai par godu pulcē vairākus simtus skrējēju un nūjotāju individuālās disciplīnās vai komandās. Savukārt liepājnieki pilsētas ielās izskries Latvijas kontūru.
Dzīvniekiem un Jūrmalas arhitektūrai veltītas orientēšanās spēles mudina iepazīt kūrortpilsētu
Kovida ierobežojumu laikā Latvijā radās dažādas orientēšanās spēles, ko vienlaicīgi var spēlēt viena ģimene vai neliels draugu pulks. Oktobra beigās Jūrmalā izveidota jauna orientēšanās spēle "Staigājam – izzinām. Arhitektūra", kas veltīta Jūrmalas arhitektūrai un norisinās vēsturiskajā Vecbulduru rajonā, savukārt skolēni kopā ar vecākiem var piedalīties spēlē "Pa dzīvnieku pēdām Jūrmalā", pastāstīja Latvijas Radio.
Latvijas ultramaratoniste Džaviza otrreiz uzvar vēsturiskajā 246 km Spartatlonā
Latvijas vadošā ultramaratoniste Diāna Džaviza otro gadu pēc kārtas triumfēja Grieķijas vēsturiskajā 246 kilometru Spartatlonā, 25 stundās 3 minūtēs 41 sekundē teju aizsniedzoties līdz sieviešu trases rekordam 40 sacensību vēsturē. Finišu sasniedza arī visi pieci startējušie Latvijas skrējēji Uģis Dātavs, Aivars Bondars, Pēteris Cābulis un Laimonis Skadiņš.
Karpu cope Anglijā. Latvijas sieviešu izlase izceļ smagāko zivi čempionāta vēsturē un izcīna bronzu
Pirmo reizi vēsturē izveidojot sieviešu izlasi karpu makšķerēšanā un startējot pasaules čempionātā, Latvijas komanda kopvērtējumā ieguva bronzas medaļu. Paralēli tam makšķernieces no Latvijas noķēra arī smagāko karpu (20,3 kilogrami) pasaules čempionāta vēsturē, Latvijas Radio raidījumā "Radio vilks dabā" stāstīja sieviešu izlases karpu makšķerēšanā treneris Raivis Trečaks.
Ar dažādām fiziskām aktivitātēm Latvijā un citviet sākas Eiropas Sporta nedēļa
Ar īpašu atklāšanas pasākumu Čehijas galvaspilsētā Prāgā piektdien, 23. septembrī, 41 Eiropas valstī tiek dots starts Eiropas Sporta nedēļai, kas notiek arī visā Latvijā. Tās mērķis – veicināt cilvēku paradumu būt fiziski aktīviem. Kulmināciju ar sportiskiem pasākumiem Eiropas Sporta nedēļa sasniegs šajās brīvdienās, informēja rīkotāji.
Eiropas Sporta nedēļas pārgājienā Abavas senlejā – arī bērniem piemēroti maršruti
Abavas senlejā un tās apkārtnē 24. septembrī notiks Eiropas Sporta nedēļas galvenais pasākums – #BeActive pārgājiens. Dalība pārgājienā ir bez maksas, un dalībnieki var izvēlēties sev piemērotāko no četrām dažāda garuma distancēm dienas laikā – 3 kilometru (km), 11 km, 16 km un 27 km, kā arī – 9 km krēslas posmu, informēja rīkotāji.
Speciāli no Veronas: Kalniņš labo Latvijas rekordu 24 stundu skrējienā
Itālijas pilsētā Veronā 17.-18.septembrī aizvadītajā Eiropas čempionātā (EČ) diennakts skrējienā valmierietis Ritvars Kalniņš veica 250,065 kilometrus (km) un laboja kopš 2013. gada Jānim Actiņam piederošo Latvijas rekordu (243,991 km) šosejā. Komandu vērtējumā sacensību noslēdzošajās stundās vīriešu izlasei nācās atstāt labāko desmitnieku, no kura finišā šķīra daži metri. Sev piederošo pasaules rekordu laboja pagājušajā desmitgadē Daugavpils novada Višķos skrējušais lietuvietis Aleksandrs Sorokins (319,614 km).
Pajūgu braukšana kā sporta veids. Kocēnos ar patikšanu izkopj jaunu tradīciju
Sen pagājis laiks, kad vai itin visās dzīves situācijās ierasts transporta līdzeklis bija zirga pajūgs. Tagad pajūgu braukšana ir sporta veids, tiesa gan, Latvijā tas vēl nav tik populārs kā jāšanas sports kopumā. Viena no šīs disciplīnas aizsācējām un arī viena no labākajām pajūgu braucējām Latvijā un Baltijas valstīs ir "Zirgaudzētavas Kocēni" līdzīpašniece Dace Stūre.
Speciāli no Vācijas: Džaviza labo Latvijas rekordu 100 kilometru skrējienā
Latvijas ultragaro distanču skrējēja Diāna Džaviza 31. pasaules čempionātā (PČ) 100 kilometros pārspēja iepriekšējo Svetlanas Ivanovas 2005. gadā Nīderlandē sasniegto nacionālo rekordu (8:01:20). Austrijā dzīvojošā salacgrīviete Vācijas pilsētā Bernavā distanci veica 7 stundās, 53 minūtēs un 16 sekundēs, tādējādi 17 gadus nepārspēto rezultātu uzlabojot par vairāk nekā astoņām minūtēm. Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas pārstāvji sekmīgi startēja arī citās sacensībās, tostarp taku skrējienā apkārt Monblānam (UTMB) un PČ rogainingā, kur absolūtajā vērtējumā triumfēja Andris Ansabergs.
20 dienu labdarības velomaratonā apkārt Latvijai dodas dakteris Klauns
Par godu biedrības "Dr.Klauns" 10. jubilejai Daugavpils Centrālajā Parkā pie Daugavpils Ledus halles sāksies dakteru Klaunu labdarības velomaratons, pastāstīja biedrības vadītāja Marianna Milovska. Dakteris Klauns Jānis Taukulis dodas divu tūkstošu kilometru garā velomaratonā – viens pats apceļojot visu Latviju.
Lielāko kāpšanas sporta sienu Baltijā atklāj Ogrē
Ogrē atklātā klinšu kāpšanas siena šobrīd ir Baltijā vērienīgākā, un klinšu kāpšanas trases garums sasniedz pat 20 metrus. "Klinšu mums nav, bet tagad ir siena," – tā par nedēļas nogalē jaunatklāto profesionālo klinšu kāpšanas sienu "ReTV" pastāstīja apmeklētāji.
Kurš būs jaunais Latvijas čempions taku skrējienos?
Sestdien, 13. augustā, "Stirnubuka" distancē "Vilks" trešo gadu pēc kārtas tiks noskaidroti pašmāju labākie taku skrējēji. Pērn izcīnīto čempiones titulu 70 kilometru gleznainā maršrutā no Līgatnes līdz Strīķupei Cēsu pusē mēģinās aizstāvēt Ilze Limanāne, taču aktuālais čempions Gvido Kalniņš atrodas Monblāna pakājē un gatavojas 100 kilometru startam Alpu augstākajā kalnu masīvā mēneša beigās.
Rīgā bez maksas var vingrot teju visās pilsētas apkaimēs
Dažādas bezmaksas sportiskās aktivitātes treneru vadībā notiek teju visos Rīgas mikrorajonos: iespējams gan nūjot, gan peldēt, gan nodarboties ar jogu vai vienkārši – vingrot. Regulāra sportošana un izkustēšanās ir pamats labai veselībai, un tas ne vienmēr prasa finansiālus līdzekļus.
Vaidavā norit Baltijas lielākais SUP festivāls
Vaidavā turpinās Baltijas lielākais SUP festivāls – "SUPfests 2022". Tas notiek jau septīto reizi. Ikviens dalībnieks var izmēģināt roku dažādās SUP un pludmales aktivitātēs, kā arī apgūt supošanas pamatus.
Ratiniks izcīna 10. vietu 4000 kilometru velosacensībās Eiropas ceļu serpentīnos
Pašam plānojot maršrutu, vismaz 4000 kilometru garo “Transcontinental Race No.8” Krišjānis Ratiniks (Velomens) veica 10 dienās 21 stundā un 33 minūtēs, pieveicot 47 200 augstummetrus un iekļaujoties labāko braucēju pirmajā desmitā. 300 dalībnieku konkurencē startē vēl trīs latvieši – Juris Skrebels, Zane Jakobsone un Vineta Saukāne. Vienlaikus jau pusmēnesi ar Latvijas pārstāvjiem risinās brauciens “North Cape 4000” no Itālijas Alpiem līdz Nordkapam Eiropas ziemeļos.
Gumijas pīlīšu sacīkstēs ASV ziedo labdarībai
ASV Čikāgā norisinājās ikgadējās gumijas pīlīšu sacīkstes, kas pulcē skatītājus ar mērķi pievērst uzmanību bērniem un pieaugušajiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Labdarības pasākumā saziedoti 333 tūkstoši ASV dolāru.
Svarīgākais šobrīd