Dzīve & stils / Tautas sports
Kā uzsākt distanču un kalna slēpošanu. Treneru padomi
Ja ir vēlme uzsākt distanču slēpošanu, ieteicams sākt ar klasisko stilu, jāģērbjas laikapstākļiem atbilstoši un jāizvēlas piemērota garuma slēpes un nūjas, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja slēpošanas trenere Ineta Kravale. Savukārt, uzsākot kalnu slēpošanu, sākumā būtu ieteicams sameklēt instruktoru, kas pratīs piemeklēt iesācējiem piemērotu kalnu, nogāzes slīpumu un apstākļus, uzsvēra kalnu slēpošanas instruktors Renārs Doršs. 
Skrējēja Evija Reine ar trases rekordu uzvar Antarktīdas maratonā
Piektdienas, 17. decembra, naktī liepājniece Evija Reine kļuva par pirmo latvieti, kas noskrējusi 42,195 kilometru maratona distanci galējos zemeslodes dienvidos – Antarktīdas kontinentā, liecina sacensību rīkotāju informācija. Distancē latviete pavadīja 4 stundas 6 minūtes un 11 sekundes, labojot astoņus gadus vecu sieviešu trases rekordu. Sākotnēji skrējiens tika plānots nedēļas sākumā, taču laikapstākļu dēļ vairākkārt tika pārcelts četru stundu lidojums no Čīles dienvidiem uz ledus kontinentu.
Labākās diētas bez kustībām ir tukšs šāviņš gaisā. Saruna ar profesoru Danilānu
Ārstam, profesoram Anatolijam Danilānam pacienti bieži lūdz izrakstīt burvju tableti, kas paildzinātu mūžu, bet tādas nav, atskaitot vien gadījumus, kad ārstē smagu slimību. Viņš pārliecināts, ka mūžu var pagarināt, tikai pareizi ēdot, kustoties, kārtīgi izguļoties un staigājot pa dzīvi ar smaidu. Profesors Danilāns ik dienu pavada pāris stundas staigājot, vairākas reizes nedēļā vingro sporta zālē un tuvāko gadu laikā plāno pirmo reizi mūžā noskriet maratonu.
Žurnālists Uģis Joksts uz divriteņa bauda vienatni un izaicina sevi maratonos
Sporta žurnālistam nav noteikti jābūt sportiskam, taču viņam ir jāsaprot kustība, fiziskā kultūra, tautas sports un veselīgs dzīvesveids, pārliecināts ir Latvijas Televīzijas ētera personība Uģis Joksts. Par sevi viņš saka – vēl mazliet un jau varēs saukties par sportisku cilvēku. Uģis labprāt skrien maratonus un startē riteņbraukšanas sacensībās.
Valsts svētkus svin ar skrējienu «Rembates aplis»
Rembates pagasts ar nepilniem 500 vietējo iedzīvotāju valsts svētkos kļūst par populāru galamērķi vairākiem desmitiem skriešanas entuziastu, to vidū arī olimpieši. Un arī šis gads nav izņēmums. Jau 35. gadu šeit izskriets tradicionālais "Rembates aplis".
Peldētāja Ieva Maļuka kustībā atradusi laimes formulu
Sportošana spēj izglābt pat draņķīgu dienu, ļaujot izmest no galvas nelabas domas, sakārtot prātu un uzlabot noskaņojumu, – tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc peldētāja Ieva Maļuka sporto. Astoņpadsmitgadīgā sportiste līdz šim 42 reizes labojusi Latvijas rekordus peldēšanā un šogad piedzīvoja savu olimpisko debiju Tokijā, taču pie tā viņa apstāties neplāno.
Latvieši vēlas panākt novusa iekļaušanu Lielbritānijas oficiālajos sporta veidos
Nav zināms, vai latvieši jūrnieki vieni paši pagājušā gadsimta sākumā izgudroja novusu, jo arī igauņiem ir ļoti līdzīga spēle, kas saucas „Korona”. Taču tādu novusu, kādu pazīstam mūsdienās – gan galdu, gan spēles noteikumus –, tiešām radījuši latvieši. Lielbritānijā latviešu dibināto novusa klubu skaits jau tuvojas 10, un plānots apvienot spēkus, lai uz novusa simtgadi to iekļautu Lielbritānijas oficiālajos sporta veidu sarakstos. Bet pagaidām turnīros pulcējas gan pieredzējuši spēlētāji, gan iesācēji.
No riebuma līdz aizrautībai – aktiera Ģirta Krūmiņa attiecības ar sportu
Lielāko daļu savas dzīves aktieris Ģirts Krūmiņš izvairījies no fiziskām aktivitātēm, jo tās saistījās ar negatīvām emocijām un pat kauna sajūtu, tomēr pirms vairākiem gadiem viņš sportam deva vēl vienu iespēju un šoreiz tas viņu spēja aizraut. Tagad ciguns, vingrošana, skriešana, laivošana un pastaigas ir neatņemama aktiera ikdienas sastāvdaļa.
Studiju laikā sapratu, ka pietrūkst spēka. Aktieris Rihards Zelezņevs par pievēršanos sportam
Latvijas Leļļu teātra aktiera Riharda Zelezņeva dinamiskā ikdiena, kas katru dienu pārvērš par pamatīgu skrējienu, pieprasa sevi uzturēt labā formā, taču ar sportu viņš ir uz jūs. Saņemot uzaicinājumu vadīt vienu no vingrošanas šova “Vienā ritmā” epizodēm, Rihards bija pārsteigts, jo nešķita, ka ir tam piemērots, taču pēc raidījuma pārņēma sajūta, ka gribas dzīvot veselīgāk un kustēties vairāk.
Kā rudenī iesildīties pirms sportošanas ārā
Rudens un ziema nav šķērslis sportošanas ārā, taču pirms tam ir ļoti būtiski iesildīties un muskuļus pakāpeniski sagatavot slodzei, lai organisms saprot – no miera stāvokļa būs jāpāriet aktīvākā, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja ergoterapeits Rūdols Cešeiko.
Jākustas, cik var, un vēl mazliet. Aktrise Daiga Gaismiņa par slinkuma uzveikšanu
Dažādos dzīves posmos Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Daigai Šiliņai-Gaismiņai sporta nozīme ir mainījusies. Tam īpaši liela loma viņas ģimenē ir, kopš dēls aizrāvies ar basketbolu. Aktrise arī neaizmirst rūpēties par savu veselību, ikdienā ieplānojot laiku aktīvām kustībām, pat ja tas reizēm prasa uzveikt savu slinkumu.
Aktieris Artis Robežnieks brauc ar velosipēdu, slēpo un sēņo
Aktiera profesijā ikdiena ir ļoti dinamiska – mēģinājumi, izrādes, reklāmu ieraksti, teksta ieskaņošana un citi radoši darbi. Starp tiem atrast laiku sev, ģimenei un draugiem jau ir izaicinājums, kur nu vēl atlicināt kādu brīdi sportiskām aktivitātēm. Un tomēr tas ir iespējams, jo Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks, kurš šajā teātrī strādā jau 25. gadu, teic, ka tā labā sajūta, kas pārņem ķermeni pēc fiziskām aktivitātēm, ir iemesls, kāpēc vērts tam atvēlēt laiku.
TV personība Gustavs Terzens sportojot nomierina savu iekšējo atomstaciju
Dzīve žunālistam un televīzijas personībai Gustavam Terzenam iedalījusi kārtis, par kurām citi var tikai sapņot – daudz spēka un enerģijas –, kas, protams, jāliek lietā. Skrējieni, pārgājieni, bokss, aukstuma peldes un citas fiziskas aktivitātes ir Gustava ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Ar fizisku nodarbju palīdzību viņš arvien vairāk izzina sevi, uzņemoties atbildību par savu pašsajūtu un spējām.
Izkusties kopā ar jauno LTV vingrošanas šovu «Vienā ritmā»!
Jaunais Latvijas Televīzijas (LTV) rīta vingrošanas šovs “Vienā ritmā” aicinās izkustēties, kopā ar Latvijā pazīstamiem cilvēkiem klaviermūzikas pavadījumā pildīt fizioterapeites izstrādātus vingrojumus, informēja LTV pārstāve Anita Jansone. Šovs būs skatāms no 1. oktobra piektdienu rītos uzreiz pēc “Rīta Panorāmas”, ka arī REplay.lv.
Boldāne izcīna 11.vietu skrējienā apkārt Monblānam
Augusta pēdējā nedēļas nogale bija spilgtu mirkļu piesātināta gan vietējās, gan pasaules mēroga izturības sporta arēnās. Kamēr pašu mājās lielākais un apspriestākāis tautas sporta pasākums bija Rīgas maratons, taku skrējēju skati bija vērsti Monblāna virzienā, kur bez pasaules labākajiem startēja ap pussimts Latvijas pārstāvju. Vislabāk veicās Pēterim Grīviņam, Anetei Švilpei un Lindai Boldānei. Taču Alpu virsotnēs nebija vienīgie mūsējo panākumi.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt