Sadaļas Sadaļas
Dzīve & stils / Tautas sports
Gatavojoties maratonam: Ieteikumi skrējējiem piemērotākās distances izvēlē
Augusta beigās galvaspilsētā risināsies starptautiskais Rīgas maratons, kas tradicionāli pulcē pašmāju un ārzemju skrējējus. Lai gan līdz maratonam vēl vairāk nekā divi mēneši, kas ir šķietami ilgs laikaposms, tomēr sportiste un trenere Ilona Marhele sarunā ar LSM.lv atklāja, ka dalībniekiem ir pēdējais brīdis sākt treniņus izvēlētajai distancei.
Pandēmijas laika tautas sporta apskats: Ko paveica labākie Latvijā un ārzemēs?
Kamēr noteiktie ierobežojumi kavē sacensību rīkošanu valstī, ārpus Latvijas pēdējā laikā uzrādīti vairāki vērā ņemami rezultāti, kas iekļauti šajā pandēmijas laika tautas sporta apskatā. Vienlaikus attapīgi vietējo sacensību organizatori piedāvā iespēju mērīties spēkiem savās trasēs, pasākumus nodēvējot par treniņsacensībām. Tikmēr cerību un vienlaikus neziņu saglabā valdības atļauja rīkot sacensības.
Kā sajust un stiprināt dziļo muskulatūru. Treneres padoms
Lai saprastu, kā strādā dziļie muskuļi, jānoguļas uz muguras, jāuzliek plaukstas uz vēdera lejasdaļas un jāklepo, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” ieteica fitnesa trenere, veselības sporta speciāliste Sintija Ozoliņa. Klepojot var sajust, ka vēdera lejasdaļā muskuļi  sasprindzinās, saraujas, taču, lai to panāktu, veicot fiziskus vingrinājumus, jāiegulda liels darbs.
Nūjošana kļūst arvien populārāka
Nūjošana pašmājās kļūst arvien populārāka, tāpēc Pasaules nūjošanas dienu atzīmē arī visā Latvijā. Interesi par sporta veidu izrāda visa vecuma cilvēki, un tas esot vien stereotips, ka nūjošana ir senioru nodarbe. Pastaigu ar nūjām aizvien biežāk iesaka fizioterapeiti, jo pandēmijas dēļ iedzīvotāji kļuvuši mazkustīgāki. Kā arī, pārslimojot Covid-19, ir grūti atjaunot fiziskās sagatavotības līmeni. 
Skrējēji gatavojas virtuālajam startam. Kurš uzvarēs otrajā pagalma ultramaratonā?
3. aprīlī startēs otrais pagalma ultramaratons “Supervaroņu Backyard Ultra”, kas arī šogad risināsies virtuālā formātā. Sacensību dalībniekiem katru stundu būs jāveic 6,706 kilometri, līdz kājās paliks pēdējais skrējējs (“Last Man Standing”), un šoreiz gaidāms jauns uzvarētājs. Virtuālus izaicinājumus šobrīd piedāvā arī taku skriešanas seriāls “Stirnubuks” un “Rimi Rīgas maratons”.
Skijorings sniega trašu līkločos – aizraujošs ziemas sports sunim un saimniekam
Džīno, Naila, Heimi, Čārlijs, Dereks un Džegers ir suņi, kas bez sportiskām aktivitātēm ilgi izturēt nespēj. Neatkarīgi no gadalaika darba viņiem netrūkst. Bezsniega apstākļos – velokamanas, velosipēds vai bezpedāļu skūteris. Populārs ir arī kanikross jeb skriešana kopā ar suni, bet ziemas klasika, protams, ir suņu kamanas. Par tām ziemīgajā gadalaikā demokrātiskāks un pieejamāks noteikti šķiet skijorings.
​​​​​​​Treneris Šņepsts atgriežas Preiļos un attīsta boksa tradīcijas
Mājas ir piemērotākā vieta savai sirdslietai, uzsver boksa treneris Raimonds Šņepsts, kurš Preiļos atgriezās ar ģimeni un izveidoja arī boksa klubu. Pieredzi sporta meistars gan guvis citos darbos vairākās valstīs – Monako, Šveicē, Itālijā un citviet, tomēr pēc vairāku gadu prombūtnes atgriezās mājās, lai boksa tradīcijas ieviestu un popularizētu arī mazākos novados.
Rīgas maratona Ziemas maču noslēguma posmā sagaida skrējēju lielu aktivitāti
Līdz ar pēdējo ziemas mēnesi "Rimi" Rīgas maratons atklāj trešo un noslēdzošo Ziemas maču posmu. Organizatori paredz, ka trešais posms popularitātes ziņā neatpaliks no pirmajiem diviem sacensību posmiem, kas decembrī un janvāra sākumā kopā pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 4600 skrējēju startēja 5 km, 10 km un 21 km distancē.
Laucienes sporta dzinējspēks Normunds Krūze savam sirdsdarbam veltītu katru dienu
Stāstam par Normundu Krūzi ir jāsākas Pļavu ciema brīvdabas sporta bāzē, kas īpaši piesaista pieredzējušā sporta organizatora sirdi. Ne tāpēc, ka šeit pēc ilgas sniega gaidīšanas iebraukta viena no daudzajām Talsu novada slēpošanas trasītēm. Pirms 25 gadiem Normundu šī vieta ievilka sporta organizēšanas darbā, tiesa, pirmos desmitgadi brīvprātīgā kārtā. 
Dzīvespriecīgā Gabdulļinu ģimene uztur sportisku garu bērniem Lejasciemā
Ja tic kaut kam skaistam, tas piepildās, tikai ir nepieciešams gribēt, redzēt un satikt tādus pašus cilvēkus, uzskata slēpošanas trenere un jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina. Viņa ar vīru Valēriju dzīvo Lejasciemā un kopā var kalnus gāzt, radot bērniem visdažādākās sportošanas iespējas pievilcīgā un pieejamā vidē. 
Skriešana un nūjošana – īsākais ceļš uz veselīgu fizisku aktivitāti
Uzlabot veselību var ar fiziskām aktivitātēm, bet nūjošana vai skriešana ir vienkārši pieejamas sportiskas nodarbes, kas ļauj iesaistīties bez īpašas gatavošanās. Svaigs gaiss, minimāls ekipējums un iegūta enerģija ir garantēta, sākot skriet vai nūjot. Fiziskās aktivitātes ir labākās zāles, kas izdomātas, Latvijas Radio raidījumā "Piespēle" uzsvēra nūjošanas trenere un Rīgas Stradiņa universitātes profesore Irēna Upeniece. 
Fizioterapeite: Ziemas pelde nav tablete veselībai
Peldēties ziemā ledainā ūdenī šobrīd kļūst arvien populārāk, taču ne vienmēr cilvēki, kas pievēršas šai nodarbei, ir pietiekami zinoši, un tas var novesti pie dažādām kļūdām. Kā uzsākt ziemas peldes droši, raidījumā “Kā labāk dzīvot” skaidroja speciālisti.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt