Ārpus ētera
Māris Rīmenis: Vācijas dominance skeletona un bobsleja sezonas sākumā
Pirmie divi sezonas posmi bobslejā un skeletonā aizvadīti, un var izdarīt dažus secinājumus. Gan par spēku samēru pēcolimpiskajā sezonā, gan arī par Siguldas veikumu, pirmo reizi sarīkojot šādu forumu. Siguldas trase savu darbiņu paveica godam, bet ar to spēka samēru vismaz bobslejā ir tā, kā agrāk futbolā – piedalās daudzas nācijas, bet uzvar vācieši…
Atis Klimovičs: Rietumiem jāsāk nopietni domāt par Ukrainas gaisa telpas drošību
Kad lielgabali runā, mūzas klusē… Kad tankus izvieto pie robežas, tos dažreiz arī nosūta tai pāri. Jau ilgāku laiku prāvajam militārās tehnikas un cita veida aprīkojumam, kā arī palielinātajam krievu karavīru kontingentam netālu no Ukrainas teritorijas šīs valsts augstākie vadītāji, sākot ar prezidentu un ārlietu ministru, centušies pievērst starptautisko uzmanību.
Video blogs: kāds bija spilgtākais notikums laika apstākļos 2018. gadā?
Pēdējās dienās laika apstākļi vienmuļi, temperatūra pat gandrīz iestrēgusi. Vairākās vietās Latvijā šonedēļ bijušas diennaktis, kad temperatūra svārstās tikai viena grāda amplitūdā. Bet kas ir spilgtākais meteoroloģiskais notikums Latvijā 2018. gadā? Pirms gada pārskata 28. decembrī balso par savu notikumu!
Guntars Meluškāns: Vai Kariņš grib būt mieriņš?
Es pilnīgi piekrītu, ka vārdu spēle "Kariņš – mieriņš" ir banāla. Nav pat jādomā, lai to izdomātu. Un tomēr ir tik grūti atturēties no kārdinājuma, īpaši, ja acu priekšā ir kāds pirmsvēlēšanu debašu video, kas šobrīd izskatās gluži kā pareģojums.
Atis Klimovičs: Mēs nezinām, kā palīdzēt Asjai un Dašai
Šis ir reāls stāsts par divām krievu meitenēm – Asju (18) un Dašu (17).  Abas kopā ar vecākiem dzīvo Maskavā, labi situētās ģimenēs. Taisnības labad jāteic, ka par Asju un Dašu to var teikt tikai nosacīti, jo viņas šobrīd ir arestētas un to par pilnvērtīgu dzīvi noteikti nevar nosaukt.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts drošība
Ko īsti nozīmē militārā parāde, un kā tas nākas, ka, vēloties mieru, mēs gatavojamies karam? Kādas simtgades dāvanas saņem tie cilvēki, kuri ikdienā rūpējas par mūsu drošību? Video blogā "Ko svinam" pēta Aleksis Vilciņš. 12. epizode.
Inese Kļava: Karavīru pāris un «2018. Latvijas hronika»
“Ir ūdens karavīri, zibens karavīri, ledus karavīri un īstie karavīri” – tā mums paskaidro puika Kadagas dārziņā, kuru apmeklē galvenokārt militārpersonu bērni. Šis stāsts būs par īstajiem karavīriem – Pēteri un Madaru Šastilovskiem.
Guntars Meluškāns: Prezidenta laiks
Šis brīdis ir Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa zvaigžņu stunda. Reti Latvijas politiskās reālijas kādam prezidentam piedāvā tik lielisku iespēju tieši vadīt un ietekmēt politisko procesu.
Video blogs «Ko svinam?»: Valsts sports
Cilvēks bez izpratnes par sportu, Aleksis Vilciņš, šajā epizodē apskauž sporta fanus:  - Jūs varat ģērbties kā klauni, kliegt līdz aizsmakumam un jūs nesodīs par kārtības traucēšanu. Par to, kā Latvijas simtgadē svinam sportu, sērijas "Ko svinam?" 11. epizodē "Valsts sports".
Sandijs Semjonovs: Mazā skola Meņģelē un «2018. Latvijas hronika»
Meņģeles skola šogad nosvinēja savu 150. dzimšanas dienu, un līdz ar to sanāk, ka skola ir piecdesmit gadus vecāka par Latvijas valsti. Meņģeles stāsts ir interesants. Pirms desmit gadiem kolēģis Olafs Okonovs veidoja dokumentālu filmu “9 km no nākotnes“. Tas bija poētiski reālistisks vēstījums par nelielā ciema dzīvi. Šajā pavasarī nejauši uzzināju, ka Meņģeles skolas devītajā klasē mācās tikai viens skolnieks – Miks Zeibots, un man uzreiz bija skaidrs, ka šī būs mana Latvijas simtgades hronika.
Sešas epizodes ugunsdzēsēju darbā. Ieskats «Paspēt izglābt» tapšanā
Vai tev ir bail iet tajos dūmos? Vai tev nav bail, ka kaut kas uzkritīs uz galvas? Un kā ir skatīties uz slīkoni, kas nogulējis ūdenī vairākas nedēļas, vai arī uz autoavārijā sašķaidītu cilvēka galvu? Diemžēl jāatzīst, ka arī es, pēc 20 gadiem žurnālistikā, diletantiski centos no ugunsdzēsējiem sākumā izvilkt šīs atbildes. Bet viņi daudz neko nestāsta. Emocijās neizplūst. Un arī labi. Emocijas šajā darbā daudz neko nepalīdz. Iet un dara.  
ANO globālais migrācijas pakts - ko tas nozīmē Latvijai?
ANO Globālais pakts par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju neparedz rīcību un mehānismus, kas būtu pretrunā ar Latvijas migrācijas politikas un integrācijas politikas pamatprincipiem, tas nerada apdraudējumu valsts suverenitātei migrācijas politikas veidošanā, taču tā neatbalstīšana var atstāt negatīvu iespaidu uz Latvijas reputāciju starptautiskajā arēnā un uz Latvijai nozīmīgu starptautisko organizāciju stabilitāti un vienotību.
Pierobežā dabiski ir iet savu ceļu. Piezīmes no Baltkrievijas pierobežas
Nejauši garāmgājēji pierobežā nedzīvo. Te mīt vai nu tie, kuri te piedzimuši, vai arī tie, kuri ir nolēmuši izmēģināt savas spējas būt kopā ar iedzimtajiem un pierobežas joslas neparasto vidi. Viņi ir arī šoreiz ir dokumentālista Ivara Zviedra īsfilmu stāstu cikla "Klausītājs" centrā. Piedāvājam Zviedra un operatora Haralda Ozola pierakstus par šo epizodi un Mihailu, kura senči jau vairākās paaudzēs ir kopuši zemi pie Latvijas un Baltkrievijas robežas. 
Māris Rīmenis: Gaidām sezonas pirmo posmu Siguldā
Jau šonedēļ Siguldas ledus trasē sākas brīvie treniņi pirms gaidāmā sezonas pirmā posma Pasaules kausā bobslejā un skeletonā. Paši mači gan vēl pēc nedēļas, tad arī pa sešiem oficiālajiem treniņiem katrā no disciplīnām. Beidzot esam sagaidījuši šo lielo notikumu Siguldā, jo solījumi par Pasaules kausa sarīkošanu no starptautiskās federācijas jau bijuši vairākus gadus, taču beidzot solītais arī iekritis makā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti