Ārpus ētera
Kristiāns Girvičs: ASV futbolisti uzvar «politiskajā spēlē»; trešdien – Mesi pret Levandovski
Pasaules kausā futbolā noskaidroti pirmie izslēgšanas maču pāri – nedēļas nogalē astotdaļfinālā Nīderlandes valstsvienība mērosies spēkiem ar ASV futbolistiem, bet Anglijas izlase tiksies ar Senegālas vienību. Trešdien, 30. novembrī, noskaidrosies nākamie divi astotdaļfināla pāri, bet vakara nagla neapšaubāmi būs Argentīnas un Polijas izlašu tikšanās jeb Lionels Mesi pret Robertu Levandovski.
Anda Rožukalne: LTV saturā par valdības tapšanu visbiežāk intervēti JV, AS un NA pārstāvji
Apkopotie dati par partiju un to pārstāvju reprezentāciju Latvijas Televīzijas (LTV) saturā rāda, ka LTV raidījumos par valdības veidošanu nav radītas nepamatotas priekšrocības kādam politiskajam spēkam. Valdības veidošanas process atspoguļots atbilstoši ziņu vērtībām un izvēlētajiem žanriem, secīgi fiksējot galvenos notikumus, personības, problēmas un dodot iespēju auditorijai saprast, bet iesaistītajiem politiķiem skaidrot savu pozīciju dažādos valdības veidošanas posmos.
Kristiāns Girvičs: Futbola mīklām Pasaules kausā klāt atbilžu laiks
Pasaules kausā futbolā nedēļas nogalē uzzinājām pirmo izslēgšanas maču dalībnieci, piedzīvojām kārtējos pārsteigumus un kļuvām liecinieki čempionāta spilgtāko zvaigžņu izcilības brīžiem. Pirmdien Katarā ir pēdējā Pasaules kausa diena, kad mačus var baudīt no rīta līdz vakaram, jo otrdien sāksies grupu turnīra pēdējā spēļu kārta, kad grupā abi mači risināsies vienlaikus un sāksies pirmā posma izšķirošie notikumi.
Olena Fedorova: Faktiski nav, kad raudāt
Viņi tur neraud. Raudu es. Viņi tur ir sažņauguši gribu dūrē un dzīvo bez ūdens tumšās telpās, bet biežāk – bumbu patvertnēs. Es lasu ziņās, ka praktiski visā Ukrainā nav gaismas. Un tūlīt pat saņemu atbildi: “Tā nav taisnība. Ukrainā nav elektrības. Bet gaismas nav Krievijā. Tur nav pat cerību uz mazāko gaismas stariņu.”
Kristiāns Girvičs: Brazīliešu futbola pārliecinošā performance
Pasaules kausā futbolā Katarā aizvadīta grupu turnīra pirmā spēļu kārta, ko ar lielisku priekšnesumu noslēdza Brazīlijas valstsvienība, pārliecinoši apspēlējot nebūt ne vājo Serbijas izlasi. Jau piektdien uzreiz bez pārtraukuma čempionātā sāksies otrās kārtas mači, un nedēļas nogalē izdzīvošanas spēles aizvadīs kraujas malā nonākušās divas no favorītvienībām – Argentīna un Vācija.
Māris Rīmenis: Lielais futbols ar pārsteigumiem, intrigām un reitingu fiasko Vācijā
Pasaules kausa finālturnīrs pamazām ieskrienas, redzētas spēlējam visas 32 komandas, turklāt daudzas nu jau drīz arī divreiz, un katram ir savi noteikti favorīti. Šoreiz par futbolu vairāk sociālā un TV auditorijas plānā, ne spēļu un komandu analīzi. Tāpat nav jēga visu laiku kladzināt, kāpēc tomēr viss notiek Katarā. Tas ir jautājums Starptautiskajai futbola federācijai (FIFA) un toreizējiem organizācijas pārstāvjiem, kas iebalsoja Kataru, bet mūsdienās tas vairs nepārsteidz.
Kristiāns Girvičs: Pasaules kausā futbolā ne dienu bez sensācijas
Futbola pasaule vēl nepaspēja atgūties pēc šokējošās Argentīnas izlases neveiksmes Pasaules kausā, kad uzmanības centrā nonāca četrkārtējās čempionvienības Vācijas negaidītais zaudējums 1:2 Japānas izlasei. Vācieši ir nonākuši ļoti sarežģītā situācijā, jo nākamā spēle nedēļas nogalē būs ar vairāk nekā pārliecinoši čempionātu sākušo Spānijas izlasi, kas ar 7:0 sagrāva Kostariku.
Kristiāns Girvičs: Argentīnas futbola zvaigznes tuksneša vētrā
 Jau trešajā Pasaules kausa dienā Saūda Arābijas izlase sagādāja vienu no visu laiku lielākajām futbola sensācijām, ar 2:1 uzvarot Argentīnu. Saūda Arābijā nākamā diena oficiāli tika pasludināta par nacionālo brīvdienu, bet argentīnieši ar dzīvo leģendu Lionelu Mesi priekšgalā ir nonākuši bezdibeņa malā, lai gan viss vēl nav zaudēts.
Kristiāns Girvičs: Pasaules kausā futbolā iešūpošanās pirms vētras
Pasaules kausa startā neveiksmes piedzīvojušas Āzijas un Āfrikas čempionvienības – attiecīgi turnīra saimniece Katara un Senegāla. Toties labā garastāvoklī notikumiem Kataras futbola laukumos var sekot līdzi arī Latvijā populāro Anglijas un Nīderlandes izlašu cienītāji, bet jau otrdien uzmanības centrā nonāks jauno laiku izcilākais futbola meistars Lionels Mesi, kad dienas pirmajā spēlē Argentīnas valstsvienība eksaminēs Saūda Arābijas futbolistus.
«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Ceturtā diena. Ceļi
Protams, tas, kā Polija ir tērējusi Eiropas fondu naudu, ir redzams uzreiz – autobāņi simtiem kilometru garumā līdz pašai robežai ar Ukrainu. Bet Ukrainā tā nav. Ukrainā Eiropas fondu nav bijis. Bet ir karš. Tāpēc tagad ciemos un pilsētiņās gar šoseju līdz Ļvivai nedeg pilsētas apgaismojums. Gandrīz. Izņēmums ir gājēju pārejas.
«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Trešā diena. Bēgļu atgriešanās
Uz robežas jūtams kontrasts. Pat ne tikai jūtams. Tas ir redzams. Polijas puse ir spilgti apgaismota jau vairākus kilometrus pirms kontrolpunkta. Ukrainas pusē gaisma deg tikai dokumentu pārbaudes zonā. Tālāk ir tumsa. Valsts enerģētikā ir lielas problēmas. Taču vieglo auto rinda ir pirms iebraukšanas Ukrainā. Tā ir galvenā pārmaiņa salīdzinājumā ar kara pirmajiem mēnešiem. To teica arī Polijas robežsargi – ukraiņi atgriežas.
«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Otrā diena. Paaudzes
"Noskatījos sižetu. Tu nu gan esi mūdzītis." Tādu vēsti saņēmu pēc tam, kad bija parādīts sižets par līdzekļu vākšanu, lai iegādātos neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu Ukrainai. To bija uzrakstījis manas paziņas paziņa no Rēzeknes. Vīrietis vecumā virs piecdesmit.
Latvijas Jauniešu delegāte ANO Anete Biķe: Kādu klimatrīcību sagaida jaunieši
14 reižu lielākam riskam mirt klimata katastrofu dēļ pakļautas sievietes un bērni. Šis ir viens no Apvienoto Nāciju Organizācijas Klimata pārmaiņu konferencē COP27 izskanējušiem faktiem, kas raksturo klimata krīzi ne tikai kā fiziskās drošības jautājumu, bet arī neproporcionālu apdraudējumu sievietēm un jauniešiem jau šodien. Šarm eš Šeihā, Ēģiptē, uz COP27 ieradušies jaunieši no visas pasaules, lai turētu roku uz pulsa, kā valstu līderi (un dažas līderes) politiski lemj, kurus no ekspertu klimatrīcības plāniem īstenot un kurus ne.
«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Pirmā diena. Attālumi
Džeisons no Kalifornijas. Dominiks no Slovākijas. Nika no Kijivas. Oleksijs no Harkivas. Sergejs no Rīgas. Viņi tikko pieveikuši 1200 kilometru no Amsterdamas. Bet priekšā vēl nedaudz vairāk kā tūkstotis. Kā nu kuram. Uz mašīnu paneļiem A4 lapiņas ar pilsētu nosaukumiem. Harkiva. Izjuma. Un, lūk, tagad Hersona. Tā ir kolonna no četrām "ātrajām" – divi fordi, folksvāgens un mersedess. Divas dzeltenās mašīnas ir holandiešu. Divas balti zilās ieradušās ar konteinerkuģi no ASV Ohaio štata.   
«Ātrās palīdzības» Ukrainai dienasgrāmata. Nulles diena. Ziedojumu vākšana
Mūsu opelis ir gandrīz pieplacis pie zemes, tam ir pilns bagāžnieks. Tehnika, kannas ar degvielu, ūdens, somas. Starp bagāžnieka vāku un mantām ir tikai neliela sprauga. Nesen izlasīju frāzi: "Mēs nevedam gaisu." To uzrakstījis kāds no fonda "Brīvības buras" brīvprātīgajiem. Nu jau gandrīz deviņus mēnešus brīvprātīgie nogādā Ukrainā ātrās medicīniskās palīdzības automašīnas. Pērk lietotus automobiļus visā Eiropā, saliek tajos medicīnisko aprīkojumu un atdod Ukrainas ārstiem. Tiem, kuri tuvāk frontei.  
Svarīgākais šobrīd