Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kultūrtelpa
Rīgas pieminekļu aģentūras jaunā direktora prioritātes: pieminekļu popularizēšana un finansējuma piesaiste
Rīgas dome lēmusi Rīgas pieminekļu aģentūras direktora amatā iecelt bijušo Latvijas Okupācijas muzeja direktoru Gunāru Nāgelu. Stājoties amatā, īpašu uzsvaru viņš liek uz papildu finansējuma piesaisti, kā arī sabiedrības informēšanu par mūsu kultūras mantojumu – pieminekļiem. Dienaskārtībā arī jautājums par Rīgas Lielo kapu koncepcijas izstrādāšanu sadarbībā arī ar apkaimes iedzīvotājiem.  
Vieta pārmaiņām. Čiekurkalnā top Dzīves kvalitātes dizaina institūts
Vieta cilvēkiem, kuri dzīvē vēlas pārmaiņas un grib līdzdarboties labākas pasaules radīšanā – tā par nesen izveidoto Dzīves kvalitātes dizaina institūtu “Viskaļi” saka viena no tā līdzdibinātājām Zane Ruģēna. Institūta izveide ir viens no biedrības “Free Riga” projektiem, kas jau aptuveni septiņus gadus nodarbojas ar tukšu ēku atdzīvināšanu, atverot tās dažādām radošām darbībām.
Uzsāks pieteikumu pieņemšanu atbalsta programmā kultūras pasākumu organizatoriem
No 19. maija mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizatori varēs pieteikties Attīstības finanšu institūcijas "Altum" atbalsta programmai projektu īstenošanai. Šajā pašā dienā pulksten 13.00 notiks vebinārs, kura laika varēs saņemt svarīgāko informāciju par programmas iespējām, vērtēšanas kritērijiem un pieteikšanos, informēja "Altum" pārstāvji.
Atjaunoto Ķemeru kultūrvēsturisko parku plāno atklāt vasaras nogalē
Pirms aptuveni simt gadiem Ķemeru sanatorija bija iekārots galamērķis daudziem Latvijas un ārvalstu atpūtniekiem un sasirgušajiem, kas izmantoja sēravotu sniegtos labumus. 1990. gados visa Ķemeru godība zuda, un ilgus gadus nekas neliecināja par tās kādreizējo vērienu. Nu situācija mainījusies un jau pavisam drīz Ķemeru iedzīvotāji un viesi varēs pastaigāties pa parku, kas atjaunots pēc kādreizējiem paraugiem un tradīcijām.
Restaurētas Turlavas Kundu senkapos atrastās senlietas
Pēc apjomīgas restaurācijas Kuldīgas novada muzejā atgriezušies arheoloģiskie atradumi no Kundu senkapiem. Tur iegūtās senlietas ir nozīmīga liecība par Ventas ūdensceļa nozīmi dzelzs laikmeta tirdzniecības un kultūras kontaktu nodrošināšanā, kā arī pierādījums vietējo iedzīvotāju un skandināvu ieceļotāju līdzāspastāvēšanai Kurzemes centrālajā daļā vēlajā dzelzs laikmetā.
Nacionālās koncertzāles vietas izvēles process Arhitektu savienībā sasniedzis fināla posmu
Latvijas Arhitektu savienība (LAS) Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamo novietņu Rīgā izvērtēšanas noslēguma posmā padziļināti analizēs sešas konkurētspējīgākās vietas – AB dambi, Andrejostas ielu 17 Andrejsalā, Elizabetes ielu 2 (kopā ar Kronvalda bulvāri 6), Uzvaras parka teritoriju starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rīgas Kongresu namu un rūpniecības preču tirgus teritoriju starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu, informēja LAS.
Pēc Rīgas domes aicinājuma Kongresu nams iekļauts koncertzāles potenciālo novietņu sarakstā
Latvijas Arhitektu savienība (LAS), izvērtējot Rīgas domes aicinājumu iekļaut Rīgas Kongresu namu Nacionālās akustiskās koncertzāles potenciālo novietņu atlases sarakstā ar mērķi izskatīt šo novietni kā iespējamo kandidāti koncertzāles projekta īstenošanai, nolēmusi paplašināt padziļinātai izpētei atlasīto novietņu sarakstu. Par šo LAS lēmumu ir informēta gan Kultūras ministrija, gan Rīgas dome, informēja LAS pārstāvji.
Latvijas arheoloģija zem lupas – notiks zinātniskie lasījumi un grāmatas atvēršanas pasākums
Šogad 100 gadu aprit diviem ļoti nozīmīgiem Latvijas arheologiem – Vladislavam Urtānam un Annai Zariņai. Kā personības viņi bija ļoti atšķirīgi, bet abus vieno neatsverams ieguldījums Latvijas arheoloģijas attīstībā. Viņiem būs veltīti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ikgadējie zinātniskie lasījumi, kas notiks 14. maijā virtuālajā vidē un kuriem līdzi sekot ir aicināts ikviens interesents. Dienu iepriekš atvēršanas svētkus piedzīvos apgāda “Zinātne” izdotā “Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata”, kas arī domāta visplašākajam lasītāju lokam. Grāmata ir gandrīz 700 lappušu bieza, un tajā koncentrētā veidā apkopota visa nozīmīgākā informācija par Latvijas arheoloģiju.
Kasēs neatgrieztās atcelto kultūras pasākumu biļetes liedz rīkotājiem pretendēt uz kompensāciju
Kultūras pasākumu rīkotāji, kuri valstī noteikto ierobežojumu dēļ bija spiesti atcelt izziņotos publiskos kultūras pasākumus, joprojām turpina pieteikties Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) administrētajai kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācijai. Līdz šim atspaids sniegts vairāk kā četrdesmit pasākumu rīkotājiem. Procesu daļēji kavē biļešu kasēs pirktās, bet joprojām neatgrieztās Covid-19 dēļ atcelto pasākumu biļetes. Biļešu īpašnieki aicināti izmantot iespēju atgūt naudu par pirkumu. 
Atjaunotas telpas Rīgas Doma kora skolā
Šodien svinīga gaisotne valdīja vienā no Nacionālās Mākslu vidusskolas struktūrvienībām – Rīgas Doma kora skolā. Tur atklātas renovētās telpas skolas sestajā stāvā. Tādējādi ir īstenota viena vienpadsmitā daļa no vērienīgā Mākslu vidusskolas renovācijas projekta. Kā atzīst Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks, izremontētajā stāvā nebūs vietas skolas administrācijai, tā būs telpa tikai un vienīgi jauno talantu iedvesmai.
Muzejs nav bīstamāks par lielveikalu. Nozares pārstāvji aicina pārskatīt priekšnoteikumus muzeju atvēršanai
4. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM) noslēdzās Kultūras ministrijas (KM) pilotprojekts drošai kultūrvietu publiskās darbības atsākšanai un gūtie secinājumi nu tiek iestrādāti drošības protokolā. Savas durvis muzeji tuvākajā laikā diemžēl vēl nevarēs vērt, jo 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju krietni pārsniedz noteikto slieksni – 320. Muzeju nozares pārstāvji aicina šo kritēriju pārskatīt, atsaucoties uz citu valstu pieredzi, kā arī pilotprojektā gaitā gūto apliecinājumu, ka muzejā iespējams nodrošināt ļoti augstas drošības prasības.  
Muzeju nakts norisināsies virtuāli un muzeju āra ekspozīcijās
Piedāvājot dažādas norises virtuālajā vidē, kā arī muzeju āra ekspozīcijās un pilsētvidē, 60 Latvijas muzeji šogad 15. maijā piedalīsies Muzeju naktī. 2021. gadā Muzeju nakts pasākumus Latvijas muzeji piedāvās jau 16. reizi, informēja Kultūras ministrijas pārstāvji. Pērn Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktās ārkārtējās situācijas apstākļos Muzeju nakts norises Latvijā tika atceltas.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt