Kultūra / Kultūrtelpa
Mudina valsti veidot augsni mecenātismam. «ABLV bank» un Teterevi kādu laiku palīdzēt nevarēs
Latvijas simtgades gads kultūras jomā sācies ar nepatīkamu vēsti par finansējuma apdraudējumu Laikmetīgās mākslas muzejam “ABLV Bank” sabrukuma dēļ. Trīs spēlētāji – Borisa un Ināras Teterevu fonds, “ABLV Bank” un “ABLV Charitable foundation” – līdz šim devuši milzu artavu kultūras atbalstam, bet nu saistībā ar bankas darbības apturēšanu apstājies arī viņu dāsnais finansējums kultūrai. Tomēr varbūt šis ir laiks, lai atrastu drošāku un ilgtspējīgāku kultūras atbalsta mehānismu, ieejot valsts jaunajā gadsimtā.
Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju pārveidos par Mākslas parku
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju plānots pārveidot par Pedvāles Mākslas parku, kā arī likumā nostiprināt parka kultūras mantojuma, dabas ainavas un mākslas vērtību saglabāšanu, aizsardzību un attīstību vienotā teritorijā, paredz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas otrdien, 24.aprīlī, konceptuāli atbalstītais jaunā likuma projekts.
Lūznavas muižā atklās «Kultūras šķūni»
Ar koncertstāstu “Tas ir viņš. Čurļonis!” un “Kultūras šķūņa” atklāšanu sestdien, 21.aprīlī, Lūznavas muižai tiks svinēta trešā dzimšanas diena kopš muižas atklāšanas pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem.
Daugavpils cietokšņa nākotne – elitārs mikrorajons
Tūristu un naudas enkurs un magnēts Daugavpilī – Marka Rotko mākslas centrs – svin savu piecgadi. Piecgade ir cienīgs vecums – kad var atskatīties un izvērtēt, ko Daugavpilij un tās vēsturiskajam mikrorajonam – cietoksnim - devis te dzimušā amerikāņu gleznotāja un krāsu lauku gleznošanas aizsācēja Marka Rotko vārds un viņa vārdā nosauktais Austrumeiropā vienīgais šāds mākslas centrs.
Pasniegta Latvijas Bibliotēku gada balva 2018
17. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas Bibliotēku festivāls, kura laikā svinīgā pasākumā Kuldīgas Galvenā bibliotēka un Jelgavas Bibliotēka tika pasludinātas par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada bibliotēkām.
Zināmi 2018.gada Cimzes balvas ieguvēji
Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2018.gadā saņems Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas skolotāja Gunta Boža un Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) “Nacionālā Mākslu vidusskola” Jaņa Rozentāla Mākslas skolas skolotāja Vita Jurjāne.
Kaņepes Kultūras centrs atzīmē sešu gadu jubileju
Vienā no populārākajām neformālās pulcēšanās vietām Rīgā – Kaņepes Kultūras centrā – ir notikuši visdažādākie pasākumi: klasiskās mūzikas koncerti, kino, teātra izrādes, izstādes un diskusijas, kuras apmeklē pat Valsts prezidents.
Cirka dienās akcentē laikmetīgo
Igauņu gaisa akrobāte Grēte Grosa savā koncertizrādē “Robežas” savienojusi gleznaino Arvo Perta mūziku un cirku. Par šo izrādi Grosa bijusi nominēta arī Igaunijas teātra balvai.
VNĪ: Jaunā Rīgas teātra ēku grib pārbūvēt par novada kultūras nama budžetu
2014. gadā apstiprinātais Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecības budžets – 19 miljoni eiro – atbilst reģionālo kultūras centru vajadzībām, kamēr JRT rekonstrukcijas un mūsdienīga teātra projekts ir krietni sarežģītāks gan no būvniecības, gan no tehnoloģiju viedokļa, tāpēc būs nepieciešams papildu finansējums, informēja VAS “Valsts nekustamo īpašumi” (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.
Raiņa muzejam Tadenavā - starptautiska atzinība
Memoriālo muzeju apvienības un dizaina biroja H2E veidotā Raiņa muzeja “Tadenava” ekspozīcija Anaheimā (ASV) saņēmusi starptautisko THEA Balvu par izciliem sasniegumiem ekspozīcijas veidošanā, informē Memoriālo muzeju apvienība.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti