Kultūra / Kultūrtelpa
Nejauši atrod dziesmu kladi, kas rakstīta izsūtījumā Sibīrijā
184 lappuses ar rokrakstā pierakstītām dziesmām, no skolnieku burtnīcām sašūtā, pašdarinātā kladē. Šie ieraksti datēti no 1954. līdz 1956. gadam Komi apgabala Intā - izsūtījumā.  Kas ir šī izsūtījumā tapusī dziesmu klade un kam tā piederējusi, un kas ir šo dziesmu autori? To tagad Strenču novadā cenšas izzināt Iveta Ence - viņas rokās ir nonākusi šī klade, kas savā ziņā ir unikāla vēstures liecība.
Sibīrijā tapušās vēstules uz bērza tāss apkopotas jaunā grāmatā
„Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss” - tas ir īpašo vēstuļu apkopojums jaunā grāmatā-katalogā. Vēstules uz trauslā, bet skaistā materiāla rakstījuši deportētie saviem tuvajiem dzimtenē vai citā nometnē. Sākotnēji daļai ļaužu nav bijis nekā cita, uz kā rakstīt, vēlāk tas kļuvis par veidu, kā tuvajiem aizsūtīt daļu no Sibīrijas dabas. Izdevumā aplūkojamas arī oriģinālo vēstuļu fotogrāfijas.
Tabakas fabrikas radošā kvartāla vīziju meklēs starptautiskā metu konkursā
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) kopā ar partneriem – Latvijas Kultūras akadēmiju, Kultūras ministriju un Dānijas Kultūras institūtu – parakstījusi līgumu par starptautiska metu konkursa izsludināšanu Tabakas fabrikas  radošā kvartāla arhitektoniskās vīzijas izstrādei Rīgā, Miera ielā 58a.
«Instrumenti» Siguldā, Šimkus Rīgā un «Skroderdienas Silmačos»
"Kilograms kultūras" žūrija tiekas, vērtē, diskutē, pamanot nozīmīgas kultūras norises. Lai tas nepaliktu tikai žūrijas sarunu lokā, piedāvājam arī jums ielūkoties, kas ievērības vērts kultūrā notiek šonedēļ. Iesaka žūrijas pārstāve, kino kritiķe Daira Āboliņa.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti