Kultūra / Kultūrtelpa
«Kilograms kultūras»: Kategorija «Notikums»
Vēl tikai līdz pusnaktij ikvienam ir iespēja nobalsot par aizvadītā gada kultūras notikumiem un tādējādi piedalīties Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāla LSM.lv gada balsojumā “Kilograms kultūras”.
 
Dānija sveic Latviju simtgadē ar pasākumu virkni
Plašu pasākumu klāstu – dāvanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas simtgadē sagādājusi Dānijas Karaliste. Visa gada garumā notiks mūzikas, sporta, zinātnes un izklaides pasākumi, un pirmais gaidāms 17.janvāra vakarā Svētā Jāņa baznīcā. Tas ir Kristiāna IV vokālā ansambļa sakrālās mūzikas koncerts “Priekam un brīvībai. Latvijas simtgade”.
Piekto reizi pasniegs Cimzes balvu
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 26.aprīlī jau piekto reizi pasniegs Jāņa Cimzes vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem. Tāpat ar Kultūras ministrijas (KM) balvu tiks novērtēti Latvijas bērnu un jauniešu sasniegumi starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs iepriekšējā kalendārajā gadā mākslas un dizaina, mūzikas un dejas nozarēs.
Melbārde «Tautas grāmatu plauktam» dāvinās grāmatu «Mācīšanās ir zelts»
Ar svinīgu un simbolisku grāmatu dāvinājumu Latvijas sabiedrībai 18. janvārī tiks atklāts Latvijas valsts simtgades gads. Personīgi vai valstiski nozīmīgas grāmatas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) "Tautas grāmatu plauktam" dāvinās valsts augstākās amatpersonas. Kultūras ministre Dace Melbārde („Nacionālā apvienība”) Latvijas Televīzijas raidījumam „Rīta Panorāma” atklāj, ka viņas dāvana „Tautas grāmatu plauktam” būs grāmata „Mācīšanās ir zelts”.
Gundas Vaivodes kultūras izlase šai nedēļai
Sals beidzot pieņēmies spēkā! Tas nozīmē, ka īstais brīdis ļauties kultūrai iekštelpās, sildoties, piemēram, pie multimediāla uzveduma Gaismas pilī vai klausoties simfoniskās mūzikas lielkoncertu. Īpašs ieteikums arī tiem, kuri nav lasījuši Kafkas "Procesu". Gunda Vaivode, kura ikdienā vada Latvijas Radio 3 Klasiku, ir arī "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve. Zemāk lasāmi viņas ieteikumi  15. - 21. janvāra nedēļai.
Veco koka ēku un logu Rēzeknē kļūst arvien mazāk; izstrādā ieteikumus to saglabāšanai
Lai saglabātu veco koka ēku autentiskumu un kultūrvēsturisko vērtību, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolā tika īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstīts projekts “Logs Latgales vecā koka mājā”. Pusgada garumā Restaurācijas izglītības programmas audzēkņi pedagogu vadībā ir apsekojuši un izpētījuši Rēzeknes pilsētas veco koka māju logus. Secinājums - koka ēku un logu skaits samazinās.
«Kilograms kultūras 2017»: Kategorija «Mantojums»
Turpinās Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un lsm.lv gada balvas "Kilograms kultūras” gada balsojums. Viena no astoņām šī gada balvas kategorijām pievērš uzmanību pagājušā gada vērtīgākajam ieguldījumam kultūras mantojuma jomā. Līdzīgi kā citās, arī šajā kategorijā ir četri nominanti.
Esplanāde Latvijas simtgadi gaida ar izdrupušiem celiņiem, bez attīstības vīzijas
Pēdējos pāris gados Rīgas pilsēta ar dāsnu Eiropas naudas palīdzību savedusi kārtībā vairākus vēsturiskos parkus – Ziedoņdārzu, Grīziņkalnu un Miera dārzu. Taču novārtā palicis pats centrālais Rīgas parks – Esplanāde. Kādreizējā armijas parāžu un daudzu dziesmu svētku norises vieta, Dzejas dienu šūpulis Raiņa pieminekļa pakājē Latvijas simtgadi sagaida ar apdrupušiem celiņiem un bez attīstības vīzijas. 
«Kilograms kultūras 2017» gada balsojums
No pirmdienas, 8.janvāra, plkst. 8.00 ir atklāts balsojums par “Kilograms kultūras 2017” pretendentiem. Sabiedrisko mediju žūrija ir vienojusies par pretendentiem astoņās kategorijās. Balsot var 10 dienas vienu reizi dienā, reģistrējoties ar e-pastu vai kādu no sociālajiem tīkliem.
Eva Johansone iesaka, ko nepalaist garām šonedēļ
Allaž gribas ticēt, ka janvāris ir iesākums jaunajam. Varbūt tieši tādēļ, pirms lieliem darbiem, vērts ieklausīties citu teiktajā. Var cerēt, ka sadzirdētais raisīs jaunu, iedvesmotu pārdomu un ideju vilni. No 8. līdz 14. janvārim "Kilograma kultūras" žūrijas pārstāve Eva Johansone iesaka vairākas sarunas, kurās vērts ieklausīties: vīriešu sarunas garāžās, lekcija par digitālo paaudzi, trakulīga ceļojuma stāsts par Āziju un saruna par lustrāciju.
Muzejos šogad vairāk naudas algām, mazāk krājumu veidošanai un uzturēšanai
Kultūras ministrijas (KM) pakļautības muzeji no valsts budžeta šogad saņems līdzīgu finansējumu kā aizvadītajā gadā – aptuveni 16,5 miljonus eiro. Salīdzinot ar pērno gadu, šogad par miljonu lielāks finansējums atvēlēts muzeja darbinieku atalgojumam, savukārt par nepilnu pusmiljonu sarukuši līdzekļi muzeju pakalpojumu sadaļai, kurā ietilpst arī muzeju krājumu veidošana un uzturēšana. Vai tas atsauksies un muzeju darbību, un kādas vēl ir muzeju iespējas piesaistīt finansējumu?
Muzeju krātuvju komplekss top pastiprinātā uzraudzībā
''Valsts nekustamo īpašumu'' (VNĪ) jaunā valde, kas darbu uzsāka aizvadītā gada augustā, nolēmusi stingrāk uzraudzīt muzeju krātuvju kompleksa būvniecības gaitu Rīgā, Pulka ielā. Tas tāpēc, lai novērstu vēstures atkārtošanos, kad pie iepriekšējās VNĪ vadības reti kurš projekts virzījās bez starpgadījumiem un termiņu pagarinājumiem. Spilgts piemērs – Tabakas fabrikas projekts Jaunā Rīgas teātra vajadzībām, kura darbu beigšanas termiņus pārcēla pat vairākus gadus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti