Kultūra / Kultūrtelpa
Izsolē pārdos Jelgavas novada kultūras pieminekli – Blankenfeldes muižu
Izsolē nonācis viens no interesantākajiem Jelgavas novada tūrisma objektiem – Blankenfeldes muiža, kas atrodama arī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā. Gadā to apmeklē vairāk nekā divi tūkstoši  viesu, tomēr muižas īpašniekam, uzņēmumam “JVB”, nākas šķirties no īpašuma, lai segtu parādsaistības pret banku.
Latvija piesaka Grobiņas arheoloģisko ansambli Pasaules mantojuma sarakstam
Latvija UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam nominējusi Grobiņas arheoloģisko ansambli. Trešdien, 15. janvārī, nominācijas iesniegumu parakstīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), klātesot Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) vadītājam Jurim Dambim, arheologam Jurim Urtānam,  Grobiņas novada domes priekšsēdētājam Aivaram Priedolam un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāvjiem, medijus informē Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.
Saeimā turpinās spriest, vai Vāgnera zāli nodot Vāgnera biedrībai
Vai Vāgnera zāle Rīgā tiks pie jauna saimnieka? Par to turpināsies diskusijas Saeimā, kur tapis likumprojekts ar mērķi nodot šo ēku Rīgas Riharda Vāgnera biedrībai. Uzņēmēja Māra Gaiļa vadītā un vairāku redzamu kultūras personību atbalstītā biedrība jau vairākus gadus cīnās par zāles atjaunošanu un tagad apņēmusies to veikt pilnībā par pašu piesaistītu naudu, no valsts neprasot ne centa.
Grāmata vienmēr ir līdzi: e-grāmatu bibliotēka svin gada jubileju
Janvāra pirmajā pusē apritēja gads, kopš darbu sākusi e-grāmatu bibliotēka. Lasītāji kā galveno priekšrocību min to, ka grāmata vienmēr ir līdzi. Pašlaik e-grāmatu bibliotēkā ir 309 grāmatas un reģistrējušies 5400 lasītāji. Kultūras informācijas sistēmu centra speciālisti, kas koordinē šo pakalpojumu, cer uz lasītāju skaita pieaugumu nākotnē. Saistībā ar gada jubileju notika arī diskusija "Iemesli lasīt vairāk: ieskats 3td e-grāmatu bibliotēkas pirmajā darbības gadā”.
Forumā «Gada kopsavilkums. Neērtie jautājumi» meklēs jaunus virzienus muzeju attīstībai
Kāds Latvijas muzejiem bijis aizvadītais gads, un kāda ir to vēlamā attīstība šogad un tālākā nākotnē – par to muzeju darbinieki runās 14. janvārī Kara muzejā notiekošajā muzeju forumā „Gada kopsavilkums. Neērtie jautājumi”. Mūsdienu dinamiskais laiks pieprasa aizvien daudzveidīgāku muzeju darbību un jaunas izpausmes formas. Latvijā šai ziņā ir daudz labu piemēru, tomēr netrūkst arī lietu, ko uzlabot, pilnveidot un modernizēt. Forumā tad arī tiks analizētas gan pasaules tendences, gan pašu idejas par jaunu formu meklējumiem.
Mūža stipendijas laureāte medņeviete Silvija Babāne dziesmai latgaliešu valodā veltījusi teju 30 gadus
Par mūža ieguldījumu savas pārstāvētās nozares attīstībā pagājušā gada nogalē Valsts kultūrkapitāla fonda padome piešķīrusi mūža stipendiju 16 izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem. Mūža stipendiju saņems arī Viļakas novada Medņevas pagasta etnogrāfiskā ansambļa dziedātāja Silvija Babāne, kura dziesmai latgaliešu valodā ir veltījusi gandrīz 30 gadus. 
Vai (ne)aizliegt svētku uguņošanu? Riski un alternatīvas
Gaisā izšauta nauda, pārbiedēti dzīvnieki un piesārņota vide – ar šādu pamatojumu portālā manabalss.lv tiek vākti paraksti, lai liegtu pašvaldībām tērēt līdzekļus svētku uguņošanai. No gadumijas salūta jau atteikušās vairākās pašvaldības Igaunijā, un par to domā arī dažas vietvaras Latvijā. Tikmēr eksperti norāda – pilsētas rīkoto salūtu atcelšana var radīt citus riskus gan dabai, gan cilvēku drošībai, un atrast alternatīvas uguņošanai nav viegli.
970 tūkstoši Rakstniecības un mūzikas muzeja vērtību ceļo uz jauno krātuvi
Janvāra pirmajā pusē uz jauno Pulka ielas krātuvi no Rakstniecības un mūzikas muzeja Tērbatas ielas glabātuves ceļos pirmās tūkstoš kastes ar unikāliem muzeja krājumiem. Muzeja krājumam šī ir jau otrā pārcelšanās sešu gadu laikā – iepriekšējā notika ārkārtas apstākļos pēc ugunsgrēka Rīgas pilī 2013. gadā. Taču šoreiz muzejs Jurģus svin priecīgi.
Topošajā interjera muzejā Liepājā atrod vērtīgu holandiešu zelta monētu
Liepājas muzeja darbinieki, arhitektes Liesmas Markovas un būvarheologa Jura Zviedrāna vadībā veicot vēsturisko liecību meklēšanu topošajā interjera muzejā Kungu ielā 24, Liepājā, atraduši vērtīgu holandiešu zelta monētu, krāsns podiņu un trauku fragmentus, holandiešu baltmāla pīpju galus, kā arī 19. gadsimta lelles daļas no marmora, medijus informē muzeja pārstāvji.
VIDEO: Mežaparka Lielās estrādes spāru svētki
Trešdien, 8. janvārī, virs jaunās Mežaparka Lielās estrādes pacēla spāru vainagu, atbilstoši būvniecības tradīcijām simboliski iezīmējot brīdi, kad apjomīgākie būvdarbi ir paveikti un projekts ieguvis kopīgo veidolu.
Jaunākie
Interesanti