Kultūra / Kultūrtelpa
Atklās Gunāram Astram veltītu pieminekli «Nebaidies!»
Gunāra Astras piemiņai veltītu pieminekli "Nebaidies!" tiks atklāts 20. janvārī Baumaņa skvērā (Brīvības ielā 34, Rīgā) pretim tiesas ēkai, kurā Latvijas slavenāko brīvības cīnītāju 1983. gadā notiesāja LPSR Augstākā tiesa, informēja Tieslietu ministrijas pārstāvji.
Latgales ciemā Maļinovā atdzimst pareizticīgo baznīca
Šogad cer pabeigt Svētā Pravieša Elijas pareizticīgo baznīcas būvdarbus Augšdaugavas novada Maļinovas ciemā. Tā tiek būvēta iepriekšējās, XIX gadsimta otrajā pusē iesvētītās, baznīcas vietā.
Kas vienam krāmi, citam vērtība – viesos Seno lietu un krāmu muzejā Skujenē
"Bērni nesaprot, ka bija jāgroza telefona ripa, un brīnās, kā tādu lielu telefonu, kas ir tik neparocīgs, varēja paņemt līdzi uz skolu," stāsta Guntars Zeile, kurš kopā ar sievu Lailu labprāt vadā ekskursantus pa savu muzeju, kuru nosaukuši atbilstoši tur redzamajiem eksponātiem – Seno lietu un krāmu muzejs.
Koncertzāle «Lielais dzintars» pandēmijas laikā gadu varējusi noslēgt pat ar nelielu peļņu
Kaut arī piedzīvots apmeklētāju un nomnieku skaita kritumus, 2021. gads koncertzālē „Lielais dzintars” aizvadīts ar nelielu, tomēr peļņu. Nācies pārorientēties un strādāt digitālā formātā. Digitālā koncertzāles attīstīšana un dažādi ieraksti ir virziens, ar ko tiks strādāts nākotnē. Par to sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja koncertzāles valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.
Kultūrtelpas attīstībai ar zeķu izstādēm nepietiek. Ko vēsturiskās zemes sagaida no «Levita likuma»?
Kultūras ministrijas izsludinātajai "ideju talkai", lai iedzīvinātu Valsts prezidenta Egila Levita likumu par latviešu vēsturiskajām zemēm, bijusi atsaucība. Līdz 14. janvāra rītam ministrija saņēmusi 95 priekšlikumus, kā nostiprināt sēļu, latgaļu, suitu, malēniešu un līvu kultūrtelpas pozīcijas Latvijas kartē. Vēsturnieki gan ir skeptiski par "Levita likuma" dzīvotspēju un aicina sabiedrību raudzīties uz priekšu, lai stiprinātu globalizācijas un demogrāfijas krīzes apdraudēto latviešu identitāti.
Aicina iesniegt pieteikumus Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina šī gada pieteikumu pieņemšanu Nacionālajam nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam. Ikviens aicināts sarakstam pieteikt elementus, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību, un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība, informēja LNKC pārstāvji.
Seminārā informēs par Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnēm Rīgā
Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Arhitektu savienība (LAS) 20. janvārī tiešsaistes seminārā #RīgaiSavuKoncertzāli informēs sabiedrību par sešām konkurētspējīgākajām Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnēm Rīgas centrā, padziļināti aplūkojot LAS izvirzītās novietnes ar vislielāko potenciālu attiecībā uz stratēģisko un pilsētvides attīstību, kā arī ietekmi uz nākotnes sabiedrību – rūpniecības preču tirgus teritoriju, Andrejsalu un Rīgas Kongresu namu, informēja KM.
Itālija atdod Grieķijai Atēnu tempļa Partenona fragmentu
Itālijas muzejs nodevis Grieķijai apmēram 440 gadus pirms mūsu ēras radīto Seno Atēnu tempļa Partenona frīzes jeb marmora bareljefa fragmentu. Tas varētu kalpot kā precedents, lai dzimtenē atgrieztos arī citas mākslas darba daļas.
Drošības un pleca sajūta. Aktualizē suitu kultūrtelpas saglabāšanu
"Tas ir mūsu drošības plecs," tā par parakstīto nodomu protokolu par sadarbību suitu kultūrtelpas saglabāšanā un attīstībā saka suitos. Šāds protokols tiek parakstīts jau trešo reizi, jo ik pa laikam tiek atjaunots. Tas paredz, ka Kultūras ministrija, iesaistītās valsts institūcijas, dažādas mācību iestādes, pašvaldības un biedrības ar saviem resursiem palīdzēs attīstīt un stiprināt suitu nemateriālo kultūras mantojumu.
Gada balvu mākslas kritikā saņem Kārlis Vērdiņš
Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā pirmdienas, 10. janvāra, sarīkojumā "NN Nakts" tika pasniegta dzejniekam un literatūras kritiķim  Kārlim Vērdiņam, informēja balvas rīkotāji. Savukārt Jaunās kritiķes veicināšanas balvu saņēma kino kritiķe Agnese Lipska.
Iepazīt pašiem sevi. Kā pandēmija ietekmējusi kultūras patēriņu – diskusija
Aizvadītais pandēmijas gads kalpo par apliecinājumu kultūras dzīvotsparam. Reizē neatstāj pārdomas, vai kultūra ir mūsu nepieciešamība vai arī piedzīvojam to paraduma pēc. Par kultūras patēriņu, jaunu auditoriju sasniegšanu, konkurenci, infrastruktūru, kā arī satura un formas savienību diskutē kultūras procesos un pētniecībā iesaistītie – producente Maija Pavlova, kurators Kaspars Vanags un pētniece Anda Laķe.  
Lai varētu nemaksāt minimālās sociālās iemaksas, pašnodarbinātajiem laikus jāiesniedz ienākumu prognoze
Arī šogad tie saimnieciskās darbības veicēji (toskait mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji) un autoratlīdzību saņēmēji, kuri nav darba ņēmēji un prognozē, ka viņu saimnieciskās darbības ienākumi nesasniegs 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī, var izvēlēties neveikt minimālās obligātās sociālās iemaksas. Lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) neaprēķinātu šīs iemaksas, cilvēkam savlaicīgi jāiesniedz VID apliecinājums par nākamā ceturkšņa plānotajiem ienākumiem, atgādināja VID.
Līksnā par saieta namu pārtop bijusī ēdnīcas un veikala ēka
Gandrīz astoņus gadus kopš 2014. gada Augšdaugavas novada Līksnas pagasts bija palicis bez sava kultūras nama. Tā ēka avārijas stāvokļa dēļ tika slēgta, bet atļauties būvēt jaunu pašvaldībai finansiāli nebija pa spēkam. Kamēr Līksnas pašdarbības kolektīvi bija  spiesti aizvadīt mēģinājumus blakus pagastos, administratīvo ēku koridoros, kabinetos un pat ārā, kā risinājums nāca pārbūvēt Līksnas kultūras dzīves vajadzībām bijušo ēdnīcas ēku. Nupat atjaunotā ēka ir nodota ekspluatācijā.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt