Kultūra / Kultūrtelpa
Pārrobežu projektā attīstīs amatniecību Latgalē
Latgalē turpmāko divu gadu laikā ar dažādām aktivitātēm tiks attīstīta amatniecība, veicinot jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu. Eiropas pārrobežu sadarbības projekta laikā Latgales pašvaldībās tiks sakārtota infrastruktūra esošajās kultūrvēsturiskajās vietās, iegādātas jaunas iekārtas un rīkotas amatniekiem apmācības.
Rupenheite: Tāmnieku dialekta vārdnīca ir kā sens ģimenes albums
Tāmnieku dialekta vārdnīca bildēs "Īs ventiņ gramatik un tāmnik vārdnic jeb bliņķs ventiņmēlē", ko izdevis Ventspils muzejs, ir saistošā formā rakstīta, bet tādēļ ne mazāk zinātniski pamatota ventiņu valodas rokasgrāmata jebkuram interesentam. Tā ļauj iepazīties ar šī latviešu valodas dzirkstošā dialekta daudzveidīgajām izpausmēm.
Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi «Neredzamā bibliotēka»
No 31. augusta līdz pat 2020. gada 1. martam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pirmajā stāvā būs skatāma LNB jaunā izstāde “Neredzamā bibliotēka”. Tā veltīta 14 LNB vēsturiskajām kolekcijām, kas veidojušas bibliotēkas krājuma pamatu, LSM.lv pavēstīja LNB pārstāve Inga Surgunte.
Viļānu muižu atdzīvina ar mūzikas vakariem
Lai atdzīvinātu Viļānu muižu, jau trešo gadu muižas pagalmā tiek organizēts mūzikas vakars, kurā ikvienam tiek atgādināts, ka Viļānos ir muiža, kas netiek izmantota. Šobrīd muižas ēka stāv tukša un, laikam ejot, tās stāvoklis kļūst arvien bēdīgāks. Vietējie cer, ka jau drīzā nākotnē muižā atkal varētu būt dzīvība. Viļānu muižas mūzikas vakarā bija arī Lāsma Zute.
Vineta Vilcāne: Kotrai vaļstij ir kaida minoritašu ci mozuoklītuota volūda ar sovim izaicynojumim
Latgalīšu volūda Latvejā viesturiski izdzeivojuse pasasokūt daudzim entuziastim vysaidūs laikūs i niu, sovys pozicejis ījem arviņ stabiluok. Mums ir oficiali apstyprynuoti raksteibys nūscejumi, roksti škārsteiklā, informaceja masu medejūs, gruomotys i daudz kas cyts. Kai pīzeist ari latgalīšu volūdys zynuotuoja i žurnaliste Vineta Vilcāne, vēļ arviņ aiz ituo vysa stuov daudzi entuziasti, jo konkreta finansiejuma latgaliskajam i taišņi volūdys saglobuošonai i atteisteibai vaļsts budžetā nav, taipoš nav ari vīnys institucejis, kas izajimtu ryupi par itū vysu.
VIDEO: Aizvadīta «Vijas Artmanes Lielā nakts»
19. gada 21. augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90. Tam par godu 17. augusta vakarā aizvadīta “Vijas Artmanes Lielā nakts”, kas leģendas dzīvei ļāva pietuvoties Rīgas pilsētvidē. Kinoteātrī “Splendid Palace” pulcējās aktrises ģimene, laikabiedri, draugi un talanta cienītāji, lai dalītos savos atmiņu stāstos par kinodīvu un teātra karalieni, bet lielformāta videoprojekcijas priecēja Rīgas svētku apmeklētājus arī pie Dailes teātra un Laipu un Meistaru ielas stūrī.
Cēsīs norisinās koka fasāžu restaurācijas meistarklase
Īstenojot ieceri par koka arhitektūras saglabāšanu, pēdējo divu gadu laikā Cēsīs norisinājušies jau vairāki semināri un apmācības. Arī šobrīd vecpilsētā notiek koka fasāžu restaurācijas meistarklase. Tajā dalībnieki apgūst praktiskās iemaņas darbā ar instrumentiem un materiāliem, kuras likt lietā savu īpašumu saglabāšanā.
VIDEO: Cilvēki pulcējas lielajā piknikā nepabeigtajā Mežaparka estrādē
Mežaparka lielā estrāde šobrīd piedzīvo lielas pārvērtības. Ir nojaukta vecā estrādes būve un aizvadītajā ziemā iemūrēja pamatakmeni jaunajai celtnei. Rīgas svētku ietvaros 16. augustā arī ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts savām acīm pārliecināties, kā sokas būvniecība, jo Mežaparka estrādē notiek Latvijā lielākais pikniks.
Prestižajā Zalcburgas festivālā piedalās Rebeka, Pormale un Nelsons
Zalcburgā no jūlija beigām un visu augustu notiek prestižākais mūzikas, operas un teātra festivāls pasaulē. Un tā jau ir tradīcija, ka festivālā piedalās Latvijas zvaigznes – šogad operdziedātāja Marina Rebeka, scenogrāfe Monika Pormale un diriģents Andris Nelsons. Šī gada Zalcburgas festivāla tēma ir mīti.
«Rīgas Laiks» un «Satori»: Ziedotāju atsaucība iedvesmo, ka esam vajadzīgi saviem lasītājiem
Kā intelektuāliem nišas izdevumiem izdzīvot Latvijas tirgū? Šo jautājumu no jauna liek uzdot ziedojumu kampaņa, ko augusta sākumā izsludināja žurnāls „Rīgas Laiks”. Lai gan apmēram pusi no tā izdevumiem finansē Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF), sarukušā ziedotāju skaita dēļ žurnālam iekrājušies parādi un septembrī būs jāizšķiras, kādā formātā eksistēt turpmāk.
Ar koncertu un īpašu izstādi Vecpiebalgā atzīmēs Kārļa Skalbes 140. jubileju
Šogad aprit 140 gadu, kopš dzimis Kārlis Skalbe – literāts un sabiedriskais darbinieks, kura dzīve cieši savijusies ar Latvijas likteni. Kā rakstnieks un politiķis viņš izauga reizē ar ideju par Latvijas valsti, bet mūža nogalē bija spiests to pamest bēgļu laivā. Tuvojoties Skalbes 140. gadadienai, viņa memoriālajā muzejā „Saulrieti” Vecpiebalgā tapusi izstāde, kas iepazīstina ar rakstnieka piemiņas lietām. Izstādi atklās piektdien, 16. augustā, kad Skalbes piemiņai Vecpiebalgas baznīcā skanēs arī Jāņa Lūsēna dziesmas ar Skalbes dzeju.
«Hanzas perons» – jauna kultūrvieta Rīgā
Hanzas un Pulkveža Brieža ielas krustojumā Rīgā 13. augustā tika atklāta mūsdienīga zāle – "Hanzas perons", kurā varēs rīkot mazākus un lielākus pasākumus. Vēl pirms diviem gadiem šajā vietā atradās senā un visnotaļ nolaistā Preču stacijas noliktavas ēka. Šobrīd tā sapludināta ar laikmetīgu arhitektūru, un pavisam drīz šeit notiks koncerti, izrādes un izstādes.
Pedvāles mākslas parkā top «Akmens laiva»
No 23. jūlija līdz 18. augustam Pedvāles mākslas parka mākslinieku rezidencē strādā amerikāņu mākslinieks Karls Billingslī. Mākslinieka iecere ir radīt 30 m garu, 10 m platu un 2,5 m augstu vides mākslas objektu „Akmens laiva”. Vides mākslas objekts tiks atklāts 16. augustā. 
Jaunākie
Interesanti