Kultūra / Kultūrtelpa
Darba grupā izstrādās reģionālo profesionālo teātru pārvaldības un finansēšanas modeli
Reaģējot uz Covid-19 izraisītās krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz Liepājas teātra ilgtspēju, kā arī lai rastu vienotu risinājumu nacionālas nozīmes reģionālo profesionālo teātru pārvaldībai un finansēšanai, veicinot valsts un pašvaldību sadarbību, 22. oktobrī uz pirmo attālināto sēdi sanāca ar kultūras ministra rīkojumu izveidota darba grupa, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.
Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde: Apdraudēta sakrālā mantojuma saglabāšanas programma
Ļoti nozīmīgs atbalsts Latvijas dievnamiem ir 2018. gadā uzsāktā sakrālā mantojuma finansēšanas programma. Pateicoties tai, aptuveni 50 dievnami ir varējuši atrisināt pašas kritiskākās situācijas, lai paglābtu ēkas no posta. Līdz šim programmai atvēlētais finansējums gan krietni atpalicis no sākotnēji solītā un bijis neregulārs, tādēļ lielāko konfesiju vadītāji un Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde šajās dienās nosūtījuši vēstuli Saeimai, kurā aicina valsts budžetā paredzēt ikgadēju finansējumu šim mērķim vismaz 2 miljonu eiro apmērā.
FOTO: Vāgnera biedrība pārņem Vāgnera namu
No 20. oktobra par oficiālo Vāgnera nama saimnieku varam uzskatīt Rīgas Riharda Vāgnera biedrību. Tā no “Valsts nekustamajiem īpašumiem” pieticīgā ceremonijā, klātesot biedrības patronam, Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, šodien saņēma nama simbolisko atslēgu.
Pasaules diktātā latgaliešu valodā šogad skanēs joki
7. novembrī notiks ceturtais pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā. Tas skanēs Latvijas Radio 5 jauniešu raidījumā “Pīci breinumi”, kā arī multimediālā formātā būs pieejams sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, “Latgalīšu kulturys ziņu portalā lakuga.lv” un sociālajos tīklos. Portāla lakuga.lv redaktore Vineta Vilcāne informēja, ka šogad diktātā skanēs latgaliešu joki, kurus diktēs Latvijas “Instagram” zvaigzne Lauris Zalāns.
Liepāja pieteiksies Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam 2027. gadā
Liepājas pilsētas dome šonedēļ nolēma atbalstīt Liepājas dalību un pieteikuma sagatavošanu Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai 2027. gadā. Liepājai ir senas tradīcijas un potenciāls, kas ir viens no priekšnoteikumiem šāda nosaukuma iegūšanai, un tas vairotu pilsētas atpazīstamību starptautiskā mēroga.
Cēsis Eiropas Kultūras galvaspilsētas titulam kandidēs ar vadmotīvu «zvaigzne»; izsludina vizuālās identitātes konkursu
Cēsis spērušas pirmos soļus kandidēšanai uz 2027. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētas (EKG) titulu. Lai sekmīgi piedalītos konkursā un veiksmīgi prezentētu Cēsu novada programmu EKG žūrijai, tiek izsludināts atklāts vizuālās identitātes konkurss notikumam “Cēsis – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027”, informēja Cēsu novada pašvaldībā. Programmas pieteikuma radošais koncepts – zvaigzne.
Ar virtuālu ceļojumu un Radio fanātu stāstiem Latvijas Radio svin 95. gadadienu
1. novembrī Latvijas Radio atzīmēs 95. gadadienu. Covid-19 izplatības dēļ sabiedriskā medija svētku pasākumi ir atcelti, taču Radio svētkus svinēs ēterā un aicina iesaistīties arī savus klausītājus. Atzīmējot jubileju, izstrādāta tīmekļa vietne radiofanati.lv, ļaujot interaktīvā veidā ielūkoties radio vēsturē no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām, ieraudzīt radio personības un klausītāju iemīļoto balsu īpašniekus video formātā, kā arī aicinot ierakstīt savu stāstu par Latvijas Radio un nosūtīt sveicienu 95. gadadienā.
Līdz ar iespēju materiālus aplūkot digitāli aug interese par kinofotofonodokumentu arhīvu
Šis laiks ir piemērotākais, lai ļautu cilvēkiem skatīties Latviju, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” atzīmēja Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva direktore Dace Bušante. Digitālajā krātuvē redzidzirdilatviju.lv publiskai un bezmaksas apskatei atvērta visa Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā uzkrāto un Eiropas projekta laikā digitalizēto kinohroniku kolekcija.
Grafiti un ielu māksla – demokrātiskas sabiedrības izpausme
Ielu māksla un grafiti ir demokrātiskas sabiedrības izpausme – par to vienisprātis ir ielu mākslinieks Dainis Rudens un pētniece, Latvijas Kultūras akadēmijas mākslas vēstures docente Zane Grigoroviča. Kā uzsver Grigoroviča – pielāgojot likumdošanu, ar grafiti un ielu mākslu iespējams veicināt gan tūrismu, gan pilsētvides attīstību.
Novembra sākumā norisināsies simpozijs «Žanim Lipkem – 120»
No 2. līdz 8. novembrim, atzīmējot Latvijā zināmākā cilvēku glābēja Žaņa Lipkes 120. dzimšanas dienu, norisināsies simpozijs ar plašu programmu. Nedēļas laikā Žaņa Lipkes memoriālā tiks prezentēta grāmata “Lipke’s List” (“Lipkes saraksts”), atklāta Diānas Dimzas-Dimmas izstāde “Mājvieta”, kā arī prezentēta virtuālās realitātes pieredze “Lipkes bunkurs” – pirmais šāda veida projekts Latvijas muzejos, informēja organizatori.
Pasaules diktāts latviešu valodā šogad nenotiks klātienē
Izvērtējot pašreizējo epidemioloģisko situāciju valstī, nodibinājuma “Pasaules valoda” valde pieņēma lēmumu šogad nerīkot pasaules diktātu latviešu valodā klātienē nevienā no 11 pilsētām Latvijā (Bauskā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepājā, Rīgā, Rēzeknē, Smiltenē, Valmierā, Ventspilī), kā tas tika plānots iepriekš. Visi interesenti šogad diktātu varēs rakstīt tiešsaistē, skatoties tiešraidi no Gaismas pils, informēja organizatori.
Jaunākie
Interesanti