Kultūra / Kultūrtelpa
Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā šogad tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks
Svētdien, 24. februārī, vienpadsmito reizi tiks pasniegtas latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks“, kur līdzās pērnā gada svarīgākajiem latgaliešu kultūras notikumiem, personām un aktivitātēm ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks, informēja Latgales vēstniecības „Gors“ pārstāvji.
#Grosvaldi1919: Margarētas dienasgrāmata un Jāzepa Grosvalda vēstule no Baku
Digitālais projekts #Grosvaldi1919 ik mēnesi vēstīs par Grosvaldu ģimenes notikumiem 1919. gadā. Tie tiks atklāti caur korespondenci, dienasgrāmatām, atmiņām, preses ziņām, fotogrāfijām un mākslas darbiem. Tāpat varēs sekot līdzi tam, kā 2019. gadā noris darbi pie dzimtas izpētes un popularizēšanas, veidojot izstādi, veicot zinātnisko un populārzinātnisko pētniecisko darbu. Dienasgrāmatās un vēstulēs saglabāta oriģinālrakstība. 
Pašlustrācija. Režisors un aktieris Valdis Lūriņš
Režisors un aktieris Valdis Lūriņš dzimis 1951. gada 4. februārī Krasnojarskas novadā. Kā režisors viņš ir iestudējis izrādes Nacionālajā teātrī, Liepājas teātrī, neatkarīgajā teātrī “Skatuve” u.c. Viņa režijā tapusi Zigmāra Liepiņa un Māras Zālītes rokopera “Lāčplēsis” (1988).
Latvijas Radošo savienību padomei jauna valdes priekšsēdētāja
Trešdien, 13. februārī, biedrības “Latvijas Radošo savienību padome” pilnsapulcē tika ievēlēta jauna valdes priekšsēdētāja – Latvijas Mākslinieku savienības biedre, māksliniece un izstāžu kuratore Inga Brūvere, nomainot muzikoloģi Daci Bluķi, informēja Radošo savienību padomē.
Noskaidroti Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2018“ nominanti
Gaidot Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2018“ pasniegšanu, noskaidroti balvas nominanti. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau 11. reizi. Ceremonijā tiks paziņoti 10 balvas “Boņuks 2018“ saņēmēji un godināts arī balvas “Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā“ saņēmējs. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 24. februārī, plkst. 16.00 Latgales vēstniecības “Gors” Lielajā zālē, informēja Latgales vēstniecībā “Gors”.
Tulkotāja: Bernāra Sordē grāmata ir interesants piedāvājums, kā domāt
Kas nosaka sabiedrības nākotni? Vai tās ir institūcijas, politiķi vai mūsu savstarpējās attiecības? Vai spējam iedomāties sevi kā homo-natura alteritas – kā “ārstus”, kalpojot citiem un aizstāvot citus, esot līdzvērtīgās, nevis pārvaldošās attiecībās ar dabu? Šos un citus jautājumus savā jaunākajā grāmatā „Homo-Natura alteritas. Filozofija un māksla 2015 – 2018” apsver franču kibernētiķis un mākslinieks Bernārs Sordē.
Daļa Venēcijas biennāles ekspozīcijas redzama Rīgā
Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju dzīvo dzīvokļos un tas ir augstākais īpatsvars starp Eiropas Savienības valstīm. Tieši tādēļ Latvijas paviljona ekspozīcija Venēcijas biennālē - prestižākajā pasaules arhitektūras izstādē  - pērn pievērsās tieši daudzdzīvokļu namiem. Tagad daļa izstādes “Kopā un atsevišķi” aplūkojama Rīgā.
Pašlustrācija. Arhitekts Jānis Dripe
Arhitekts  Jānis Dripe dzimis 1953. gadā. Viņš ir bijis Latvijas Radošo savienību Kultūras padomes priekšsēdētājs (no 1991. līdz 1993. gadam), Latvijas Republikas Kultūras ministrs (no 1993.  līdz 1995. gadam), Latvijas Arhitektu Savienības priekšsēdētājs (no 1993. līdz 1996. gadam), Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Zviedrijas Karalistē (no 1996.  līdz 2001. gadam), Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Apvienotajā Karalistē  (no 2002. līdz 2005. gadam).
Kultūras ministre jaunajā darba termiņā revolūciju nesola
Kultūra stagnēs, ja nerisināsim lielo kultūras būvju – Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja un Nacionālās koncertzāles jautājumu. Tā šodien īsi pirms jaunās valdības pirmās kopā sanākšanas teica kultūras ministre Dace Melbārde (“Nacionālā Apvienība”). Nākamajā darba termiņā ministre revolūciju nesola un uzskata, ka jāturpina iesāktie darbi. 
Jaunākie
Interesanti