Rēzeknes novadā iepriekš balso līdzīgi kā pagājušajās pašvaldību vēlēšanās, Varakļānu novadā – aktīvāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Divās iepriekšējās balsošanas dienās Varakļānu novada domes vēlēšanās piedalījušies 269 jeb 10,57 procenti vēlētāju, bet Rēzeknes novada domes vēlēšanās – 1056 jeb 4,23 procenti no balsstiesīgajiem, informēja Centrālās vēlēšanu komisija (CVK).

Divos novados šonedēļ notiek pašvaldību vēlēšanas, un līdz šim iepriekšējā balsošanā savu balsi varēja atdot pirmdien, 6. septembrī, un ceturtdien, 9. septembrī. Nobalsot iepriekš varēs arī piektdien, 10. septembrī, kad vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 13.00 līdz 20.00.

Savukārt vēlēšanu diena ir 11. septembris. Abos novados vēlētāju sarakstos kopumā ir reģistrēti 27 490 balsstiesīgi pilsoņi, no tiem 2544 vēlētāju reģistrēti Varakļānu novadā, bet 24 946 vēlētāju – Rēzeknes novadā.

Salīdzinājumam: iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2017. gadā Rēzeknes novada teritorijā ietilpstošajās pašvaldībās divās iepriekšējās balsošanas dienās nobalsoja 4,80% vēlētāju, savukārt Varakļānu novadā – 4,28% balsstiesīgo.

Rēzeknes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilona Turka Latvijas Radio pastāstīja, ka kopumā iepriekšējās balsošanas norise esot mierīga. "Pašlaik tāda aktivitāte, kā ir tagad, varētu liecināt par to, ka vēlētāju aktivitāte būs stipri līdzīga kā pagājušajās vēlēšanās. Iepriekšējā balsošana ir mierīga, bet kā starpgadījumu var minēt to, ka bija atnācis viens vēlētājs, kuram nebija tiesības vēlēt, jo viņš dzīvesvietu Rēzeknes novadā bija reģistrējis pēc 13. jūnija. Tas ir mazāk par likumā noteiktajām 90 dienām. Kopumā mierīgi,” norādīja Turka.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesa atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei. Tomēr Saeimas deputātu vairākums Varakļānus Madonas novada sastāvā nevēlas redzēt. Kā kompromisa variantu Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliek kā atsevišķa pašvaldība

Tāpēc atšķirībā no pārējiem 40 novadiem Varakļānu novada domes un Rēzeknes novada domes vēlēšanas tiks rīkotas šā gada 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti