Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Maluzvejniecības apkarošanā Krāslavā ievieš modernās tehnoloģijas
Motorlaivas, kvadrokopteri, ķermeņa kameras, arī droni jau kļūst par ikdienu zivju inspektoriem un pašvaldību zivju resursu sargātājiem. Latgale ar ūdenstilpnēm ir bagātākais novads, tikai Krāslavas novadā vien ir teju pusotra simta ezeru un vēl upes, kuras no malu zvejniecības aroda piekopējiem jāuzrauga gan pašvaldības policijai, gan zivju inspekcijai.
Priekules novada Gramzdā ierīko meža taku; padomā arī kinozāle
Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dabas vērtībām pašā Lietuvas pierobežā, Priekules novada Gramzdas pagastā tiek ierīkota meža taka ar vairākiem tematiskajiem laukumiem. Šovasar plānots ierīkot meža kinozāli ar oriģināliem krēsliem un soliem, kam skices radījis koktēlnieks Ģirts Burvis. Tā būs vieta ne tikai tematiskām kino izrādēm, bet arī dažādām ar vides izglītību saistītām aktivitātēm.
Pasaulē aizvadīta pirmā Bišu diena
Svētdien, 20.maijā, aizvadīta pasaulē pirmā Bišu diena. To pagājušā gada ziemā ierosināja Slovēnija, un Apvienotās Nācijas šo priekšlikumu apstiprināja. Bišu dienas mērķis ir pievērst uzmanību to svarīgajai lomai un sarūkošajam bišu skaitam pasaulē.
Bērzpilieši pārgājienā iepazīst Lubāna mitrāju
Kas ir dabas liegums, kādas dabas vērtības tur ir un kā tās atpazīt? Šos un daudzus citus jautājumus dabas aizsardzības speciālista vadībā izzināja Balvu novada Bērzpils iedzīvotāji. Viņi devās pārgājienā gar Ičas upi, kas ietilpst dabas liegumā “Lubāna mitrājs”. 
Pirmie dabas skaitīšanas rezultāti: sarūk bioloģiski vērtīgie meži un pļavas
Dabas daudzveidība Latvijā samazinās, un institūcijās pieejamie dati vairs neatbilst reālai dzīves situācijai – tas jāsecina projekta „Dabas skaitīšana” ietvaros. Sarūk gan bioloģiski vērtīgu mežu, gan pļavu platības, taču netrūkst arī pozitīvu piemēru, kā cilvēki spējuši, dzīvojot saskaņā ar dabu, saglabāt bioloģisko daudzveidību. Kāds sargā savas naktsvijoles, kāds pļavās gana govis, kāds neļauj nocirst mežā kokus.
Akciju «100 putnu torņi Latvijas simtgadei» sāks ar sacensībām
Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, notiks jau 15. gada notikums putnu vērošanā – diennakts putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2018”. Tajās piedalīsies 19 komandas ar 74 putnu vērotājiem, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) pārstāvis Agnis Bušs.
Dārza padomi: upeņu un jāņogu kaitēkļi
Dārzs jau zaļo - pumpuri atvērušies, acis priecē lapu zaļums. Bet bažas rada kaitēkļi, kas šobrīd ļoti aktīvi uzbrūk jāņogām un upenēm. Kā cīnīties ar stiklspārņiem un pumpuru ērcītēm? Kā kopt ogulājus?
Aicina ziņot par melno stārķu ligzdām
Aicina ziņot par melno stārķu ligzdām. Lielāka daļa melno stārķu ligzdu ir apzinātas un tiek aizsargātas. Tomēr aizvien ir ligzdas, par kurām atbildīgie nezina.
Pārgaujas novadā pie atkritumu poligona izveidots vides izglītības centrs «Urda»
Blakus atkritumu apsaimniekošanas centram "Daibe" Pārgaujas novadā izveidots Latvijā pirmais vides izglītības centrs, kur ikvienam būs iespēja izzināt vides un dažādu mūsdienu tehnoloģiju sinerģiju. Jaunatklātais dabas un tehnoloģiju parks "Urda" veidots tā, lai tur būtu iespējams uzzināt, kā rodas dažādas lietas, kāda ir to ietekme uz vidi un kas ar tām notiek, kad tās nonāk atkritumos. Šī būs vieta, kur zināšanas smelties gan bērnudārzu audzēkņiem, gan augstskolu un universitāšu pētniekiem.  
Jaunākie
Populārākie
Interesanti