Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dobermanis Zevs no Krievijas atrod savu glābēju Latvijā
Kā zibens no skaidrām debesīm – tā pie Sabīnes ieradās divus gadus vecais dobermanis Zevs. Nezinātājam būs grūti uzminēt, ka šķietami spēcīgais suns vēl pirms pusgada cieta badu, tika mocīts un par mata tiesu izglābās no nāves, bet tagad kļuvis par īstāko laimes lutekli.
Akcijā «LV100 Dižošanās» pieteikti jau gandrīz trīs tūkstoši potenciālo dižkoku
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja  kopīgajā akcijā „LV100 Dižošanās” līdz šim pieteikti jau tuvu 3000 dižkoki, un tieši valsts svētku nedēļā saņemts jauns un apjomīgs dāvinājums ar datiem par vairākiem simtiem koku no dabas pētnieka un dižkoku meklēšanas entuziasta Arņa Bērziņa.
Austrālijā zoodārzā dzīvniekus radina ārstēties
Austrālijā Melburnas Zooloģiskā dārza dzīvnieki tiek īpaši dresēti, lai tie varētu saņemt kvalitatīvāku veterināro aprūpi. Pēdējā gada laikā zoodārza darbinieki strādājuši pie tā, lai dzīvnieki pierastu pie adatām, rentgena aparātiem un citām ierīcēm, kas ļauj dzīvniekiem uzturēt labu veselību.
Par klimatiskajām pārmaiņām īpaši jādomā lauksaimniekiem un mežsaimniekiem
Nākotnē vidējā gaisa temperatūra palielināsies par 3 līdz 5 grādiem. Ziemas kļūs siltākas, bet vasarās vairāk iespējami pērkona negaisi. Tās ir tikai dažas no klimatiskajām pārmaiņām, par kurām savlaicīgi nākas domāt īpaši lauksaimniekiem un mežsaimniekiem. Eksperti mierina: no klimatiskajām pārmaiņām nav jābaidās, tām ir jāpielāgojas.
Trīs kļūdas, ko mēdz pieļaut suņu audzināšanā
Katrs saimnieks saprot, ka suns ir jāaudzina. Bet vai cilvēks bez pieredzes suņu audzināšanā prot darīt to pareizi? LTV raidījums “Ķepa uz sirds” skaidro, kādas kļūdas bieži pieļauj suņa saimnieki.
Pēc sešiem gadiem suņu patversmē Pele sagaida jaunas mājas
Suņi nemāk runāt mūsu valodā. Viņi nevar pateikt “paldies”, pasūdzēties, ka ir auksti un ka vientulība sāp tikpat ļoti kā cilvēkam. Tomēr smaids ir valoda, kurā sazinās visi. Pele iemācījusies smaidīt līdz pat ausīm – viņa pēc sešiem patversmē pavadītiem gadiem sagaidīja savu otro iespēju un jaunas mājas.
Kā pamanīt gastrītu sunim un kāpēc kavēties ir bīstami?
Smaga pārtika, spēcīgi medikamenti un pārēšanās ir lielākie kuņģa ienaidnieki. Rezultātā veidojas gastrīts – slimība, kas biedē visus, jo tas nozīmē endoskopiju jeb kobras “rīšanu”, kā arī atteikšanos no tā, kas ļoti garšo. Diemžēl gastrīts ir izplatīts arī mājdzīvniekiem.
ASV jaunie leopardi pirmoreiz ierauga sniegu
Ziemeļu puslodē tuvojas ziema, un vairākās vietās ASV uzsnidzis pirmais sniegs. Par to īpaši priecājas šogad dzimušie leopardi, kuri sniegu ieraudzīja pirmo reizi dzīvē.
Rēzeknē par atkritumiem stāsta vides mācību klasē
Cik gadu laikā dabā sadalās stikla pudele vai vilnas zeķe? Vai spoguļus un keramikas izstrādājumus var mest stiklam paredzētajā šķirošanas konteinerā? Ir daudz jautājumu par vidi, uz kuriem Rēzeknē atbildes varēs rast vides mācību klasē. 
Ventspils pusē piekrastē veidojas Latvijai netipiskas kāpas
Jūras piekrastes zonas izmaiņas īpaši manāmas ir arī Ventspilī, kur pēdējo gadu laikā veidojas Latvijai netipiskas kāpas. Arī tuvējās ielās parādās aizvien vairāk smilšu. Savukārt citā piekrastes daļā jūra ik gadu noskalo daļu krasta.
Piemājas dīķi jāsagatavo zivju izdzīvošanai ziemā
Lai zivju audzētājiem pavasaris neatnāktu ar skumjām ziņām par noslāpušām zivīm, piemājas dīķi ir jāieziemo, sagatavojot tos aukstajam periodam, sniegam un ledum. Dīķa ieziemošana jāsāk vēl pirms ledus cepures izveidošanās, tomēr, arī salam iestājoties, par zivīm dīķī ir jārūpējas. Kā ziemā parūpēties par zivīm savā dīķī, stāsta Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra zivsaimniecības eksperts Raivis Apsītis.
Kā pareizi barot kucēnu?
Kā pareizi barot kucēnu? Kucēnu ēdināšana atšķiras no pieaugušu suņu barošanas. Ēdienreizes atkarīgas no kucēna vecuma, lieluma, aktivitātes, šķirnes un citiem faktoriem.
FOTO: No Papes dabas parka izved padomju armijas pamestās riepas
Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) rīkotajās talkās Papes dabas parkā savāktas vairāk nekā 100 tonnas padomju armijas pamesto riepu, kas šonedēļ izvestas no aizsargājamās teritorijas un nodotas utilizācijai. Taču dabas parkā piesārņojums vēl ir palicis un, iesaistot plašākus resursus, jāmeklē risinājumi turpmākai sanācijai, informē DAP.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti