Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Kādu artavu vides saudzēšanā var sniegt ikviens un katru dienu?
Šogad septembrī līdz ar klimata samitu Ņujorkā, kurā tikās aptuveni 60 pasaules līderi, ziņu virsrakstos plašu rezonansi ieguva 16 gadus vecās zviedru vides aktīvistes Grētas Tūnbergas uzruna, kurā viņa pasaules līderiem pārmeta savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju. Samita mērķis bija atdzīvināt ANO Parīzes klimata vienošanos laikā, kad cilvēce piesārņo atmosfēru ar siltumnīcefekta gāzēm vairāk nekā jebkad iepriekš.
Suņa skološanas ābece: kā saimniekam jāizturas pret savu suni
Rejoši un pieklājīgi, draudzīgi un agresīvi, mazi un lieli. Runa ir par suņiem, kurus ikdienā varam sastapt uz ielas vai aiz privātmāju žogiem. Ikvienu suni jebkurā vecumā iespējams izskolot tā, lai tas nerietu uz citiem, nebūtu agresīvs un klausītu saimnieka komandām. Kā saimniekam jāizturas pret savu suni, un kā notiek suņu apmācības process? 
Bažas par tuksneša zebru izmiršanu
Madridē notiekošā klimata konference sniedz iespēju nevalstiskajām organizācijām pievērst uzmanību dažādām ar klimatu saistītām problēmām. Viena no tām skar pasaulē retāko zebru likteni Āfrikas daļā, kura cieš no ilgstošiem sausuma periodiem.
«Ķepa uz sirds» testē izsekošanas ierīci suņiem
Katru gadu svētku laikā informācijas telpu pārpludina ziņojumi par pazudušiem suņiem – aizskrējuši salūta laikā, sajutuši vilinošākas smaržas vai apmaldījušies. Ko saimnieks var darīt, lai vienmēr zinātu, kur atrodas viņa suns? LTV raidījums “Ķepa uz sirds” testēja izsekošanas ierīces dzīvniekiem.
Latvietes pieredze ekspedīcijā pāri okeānam: pēkšņi peld plastmasas krēsls
300 sievietes no visas pasaules divu gadu garumā ceļo apkārt pasaulei un vāks plastmasas atkritumus, mēģinot izsekot to izcelsmei un saprast, ko darīt citādi, lai okeānā nepeldētu plastmasas krēsli un vienreizlietojamie trauki. Ekspedīcija sadalīta 30 posmos, un vienā no tiem jau piedalījusies arī latviete Nita Jirgensone.
Suns pārceļas no laukiem uz pilsētu – Bitei stress, bet labāks miegs
Pēc adoptēšanas no patversmes suns Bite vairākus mēnešus dzīvoja vasaras mājā tālu no trokšņainām ielām. Mājai apkārt nožogots pagalms, un saulainās dienās suns savu diendusu bieži izvēlējās gulēt smiltiņās pie vārtiem. Suņa dzīve gan atkal mainīsies, jo vasara beigusies, jaunajā pilsētas dzīvoklī vairs neizskatās kā būvlaukumā un mums patiešām ir apnicis katru dienu braukt uz Rīgu un atpakaļ.
Mazāk sniega ziemās: Kā mainīsies Latvijas ainava un pilsētvide?
Vai šogad būs daudz sniega vai drīzāk mūs sagaida nemitīgi snigšanas un kušanas brīži? Izrādās, šis jautājums nav aktuāls tikai ziemas mīļotājiem vai nīdējiem. Tas ir būtisks arī tiem, kuri palīdz meklēt veidus, kā labāk pielāgoties klimata pārmaiņām. Ko tās nes Latvijas ainavai un pilsētvidei? Un kā klimata pārmaiņas ietekmē to, no kā būvēsim mājas? To centās noskaidrot Latvijas Radio.
Kā izvēlēties kaķēnu, neiekrītot kaķu audzētāju lamatās
Kā pareizi izvēlēties kaķēnu, lai neuzķertos uz labi maskēta pavairotāja reklamētā un gaidītā prieka vietā nenopirktu pārdzīvojumus un milzīgas izmaksas pie ārsta kaķa dzīves garumā?

Kaķu eksperte pirms kaķēna iegādes iesaka ievākt informāciju par audzētāju.
Atšķiras ZM un VARAM redzējums par izmaiņām mazo ērgļu aizsardzībai
Aptuveni 10% no mazā ērgļa ligzdām katru gadu cieš no mežizstrādes ietekmes – to pētījumā konstatējuši ornitologi. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pēc iepazīšanās ar pētījumā secināto saka, ka būtu jāuzlabo dabas aizsardzības prasības mežā. Savukārt par mežsaimniecības jomu atbildīgajā Zemkopības ministrijā (ZM) domā, ka nekādas izmaiņas normatīvos nav nepieciešams – pietiks ar to, ka meža īpašnieki ievēros jau esošās prasības.
Bērnudārza audzēkņi veido mājiņas kaķiem un ziedo patversmei
Siltu, mīlošu ģimeni pelnījuši visi dzīvnieki, bet kā palīdzēt tiem, kuri savas mājas vēl tikai gaida? Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādes bērniem ir atbilde – viņi izveidojuši kaķu mājiņas, lai iepriecinātu minčus dzīvnieku patversmē.
Ludzā sieviete par kaķu labturības noteikumu neievērošanu saņem 150 eiro naudas sodu
Lai uzturētu kārtībā Ludzas pilsētas daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas un pagalmus, novada dome gan apmaksā bezsaimnieka kaķu sterilizāciju, gan arī soda cilvēkus, kuri, pārkāpjot dzīvnieku labturības noteikumus, rada antisanitāru vidi. Ludzas kaķumīļi meklē zelta vidusceļu, kā palīdzēt bez pajumtes esošajiem dzīvniekiem un reizē netraucēt māju iedzīvotājiem.
Vides aktīvisti prasa aizliegt lūšu medības; meža dienests varētu piekrist samazināt limitu
Pēdējos gados lūšu medību limita jautājums nonāk arvien karstāku diskusiju krustugunīs, un pirms gaidāmās sezonas vides aktīvisti nāks klajā ar nebijušu prasību – lūšu medības pilnībā aizliegt. Jau pašlaik ir skaidrs, ka Valsts meža dienests, kam ir ekskluzīvas tiesības šo lietu izlemt, tik krasām izmaiņām nepiekritīs. Taču limitu samazināt gan varētu, un arī tas būtu vēsturisks pavērsiens.
Jaunākie
Interesanti