Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Nākamgad varētu būt jāmaksā arī par mazajiem plastmasas maisiņiem
Katrs Latvijas iedzīvotājs gada laikā izlieto kilogramu tā saukto mazo maisiņu jeb vidēji vienu, divus katru dienu. Tā liecina Valsts vides dienesta (VVD) dati par veikalos izplatīto plastmasas maisiņu daudzumu. Vēl mazliet vairāk lieto tos maisiņus, kas sver vairāk par trim gramiem. Turklāt – kopš par lielajiem maisiem obligāti jāmaksā, sīkos lieto par 60% vairāk. Tādi statistikas dati, videi uzliktais slogs un Eiropas direktīva Latvijas likumdevējam liek ķerties pie stingriem mēriem – ar nākamo gada būs jāmaksā arī par mazajiem maisiņiem, bet pēc septiņiem gadiem maisus aizliegs vispār.
LU Botāniskajā dārzā uzziedējusi alojlapu juka
Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā uzziedējusi alojlapu juka Yucca aloifolia. Jukas ir izplatīti telpaugi, taču mājas apstākļos tās zied reti. Jukām raksturīgi iespaidīga izmēra balti ziedi, kas vizuāli atgādina liela izmēra maijpuķīšu ķekaru.
Latvijas purvos skaistums un saimnieciskums pastāv līdzās
Dzērves, sikspārņi un rasenes ir tikai sīka daļa no tās dabas daudzveidības, kas vērojama Latvijas purvos. Vairākās Rietumeiropas valstīs purvu vairs nav, jo to izstrāde notika tik intensīvi, ka purvus atjaunot vairs nav iespējams. Latvijā šai ziņā par vides atjaunošanu pēc kūdras ieguves tiek intensīvi domāts. Šoreiz sērijā “šķirkļi Latvijas simtgadei” stāsts par purvu – vietu, kur neticams skaistums un saimnieciski ieguvumi var sadzīvot līdzās.     
Āfrikā nokalst tūkstošiem gadus veci baobabi
Slavenie Āfrikas baobabi, kas plašāk zināmi kā dzīvības koki, nu saskaras ar jauniem apdraudējumiem. Pēdējo gadu laikā nokaltuši lielākie un vecākie koki. Deviņi no 13 vecākajiem baobabiem, kuru vecums pārsniedz pat 2000 gadu, nokaltuši pēdējo gadu laikā. Tam ir dažādi iemesli un viens no tiem – klimata pārmaiņas.
Eksperts: Zilaļģu apgabali vērojami visā Baltijas jūrā
Zilaļģu apgabali vērojami visā Baltijas jūrā, atsaucoties uz Skandināvijas meteorologu novērojumiem, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" teica Veselības inspekcijas Sabiedriskās veselības uzraudzības nodaļas vadītājs Normunds Kadiķis.
Dabas koncertzālē Zosnas ciemā šogad godās hloroplastu
Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) par Dabas koncertzāles 2018.gada varoni izvēlējusies dzīvības enerģijas mazo varoni hloroplastu. Tā noslēpumus atklās gan radošās darbnīcas, kurās varēs uzzināt, kā krāsojas lapas un no kā sastāv augu šūnas, gan muzikālajā stāstā, kas atklās, kā skan krāsu gamma, informē pasākuma rīkotāji.
Zinātnieki pēta Limbažu Lielezeru
Limbažu Lielezera apsaimniekotāji uzsākuši ūdenstilpnes lietošanas noteikumu izstrādi, lai veicinātu ezera un piekrastes attīstību, vienlaikus saglabājot dabas vērtības. Tāpēc piesaistīti Vides risinājumu institūta zinātnieki, kas ezerā pētīs zivju resursus, ūdens kvalitāti, barības vielas.
Aizputes agronomes dārzā 50 šķirņu liliju ziedi
Aizputes pusē jau 15 gadus ar liliju audzēšanu nodarbojas skolotāja un diplomēta agronome Inguna Vālodze. Viņas dārzā šovasar uzziedēs vairāk nekā 50 šķirņu karaliskie ziedi. Lai ziedu krāšņumu varētu redzēt plašāka sabiedrība, jau trešo gadu Aizputē tiek rīkota liliju izstāde.
Jaunpils parkā zālienu «pļauj» aitas
Jau vairākus gadus par Cēsu novada Ruckas muižas parka zālienu apsaimniekošanu rūpējas aitas. Šovasar šāda prakse sākta arī Jaunpils parkā. Tā iecerēts samazināt izdevumus par zāles pļaušanu, atjaunot augu bioloģisko daudzveidību, kā arī piesaistīt tūristu uzmanību vēsturiskajam parkam. 
Kambodžā apdraudēti uzkodās iecienītie tarantuli
Cepti tarantuli nav katra gaumē, bet tā jau daudzus gadus ir ļoti populāra uzkoda Kambodžā. Tik populāra, ka pārlieku liela šo milzu putnu zirnekļu medīšana novedusi pie to skaita krasas samazināšanās.
Dīķa naktssikspārnis – baznīcu iemītnieks un Latvijā īpašs «dārgums»
Latvijā un citviet Eiropā ir jāaizsargā visas sikspārņu sugas. Taču īpašs aizsardzības statuss Latvijā ir divām sugām – platausainajam sikspārnim un dīķa naktssikspārnim, kas ir reti sastopami daudzviet Eiropā, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" stāstīja sikspārņu pētnieks Gunārs Pētersons.
Kanādā izvieto «viesnīcas» bitēm
Kanādas provincē Albertā tiek izvietotas “viesnīcas” bitēm. Dabas draugi šādā veidā cenšas novērst derīgo kukaiņu skaita samazināšanos.  
Kenijā atkritumus pārvērš mākslā
Kāds kenijiešu mākslas students aizrāvies ar "atkritumu mākslu" – tas nozīmē radīt mākslas darbus no atkritumiem. Viņa mērķis ne tikai radīt ko skaistu, bet arī pievērst uzmanību piesārņojuma problēmai. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti