Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Purvainās ūdenstilpēs Vidzemē slāpst zivis
Līdz pavasarim seklākie Latvijas ezeri var pārvērsties teju vai par zivju kapsētām. Pēc karstās vasaras un sausā rudens ūdens līmenis daudzās ūdenstilpēs nokrities krietni zem normas. Iestājoties ziemai, strauji izveidojās ledus kārta. Vidzemē mazākos purva ezeros zivju smakšana skābekļa trūkuma dēļ jau novērota.
Kā palīdzēt noklīdušam sunim?
Noklīdis suns gaida saimnieku pie veikala. Suns gaida saimnieku daudzdzīvokļa nama pagalmā. Šādi un līdzīgi ieraksti un fotogrāfijas arvien biežāk parādās sociālajos tīklos, cerībā, ka pazudušā dzīvnieka saimnieks atsauksies un aizvedīs savu mīluli mājās. Vai ar fotogrāfijas ievietošanu sociālajos tīklos tiešām būs līdzēts, un kā palīdzēt nelaimē nonākušam sunim?
Ludzas ģimnāzijā kampaņā «Tīrai Latvijai!» savākuši jau 1,4 tonnas makulatūras
Kopš pagājušā gada novembra Ludzas pilsētas ģimnāzijas audzēkņi piedalās makulatūras vākšanas kampaņā "Tīrai Latvijai!". Līdz pagājušā gada beigām kopīgiem spēkiem tika savākti gandrīz 7300 kilogrami papīra un kartona, tādējādi ierindojot ģimnāziju trešajā vietā starp visiem konkursa dalībniekiem. Dalībai turpinoties, šī gada pirmajās divas nedēļās jau ir savākta tonna un 400 kilogrami makulatūras.
«Ģeovieta 2019» - Vidzemes jūrmalas stāvkrasti
Šogad par Gada ģeovietu plašas ģeologu un dabas ekspertu aptaujas un balsošanas rezultātā tika izvēlēti Vidzemes jūrmalas stāvkrasti, kas atrodas Rīgas jūras līča austrumu krastā, Liepupes un Salacgrīvas novados, informē biedrības ''Ziemeļvidzemes ģeoparks'' un Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts Dainis Ozols.
Par šī gada koku izvēlēta Krimas liepa
Latvijas Dendrologu biedrība (LDB) šī gada 12. janvāra kopsapulcē ar balsu vairākumu par 2019. gada Gada koku ievēlēja Krimas liepu (Tilia x euchlora K. Koch), informēja biedrībā.
Botāniskajā dārzā janvāra spelgonī zied avokado un nogatavojas papaijas
Ja janvāra tumsā un aukstumā gribas uz tropiem, bet eksotiskam atvaļinājumam pašlaik nav ne laika, ne naudas, mazliet dienvidu siltuma un briestošu augļu smaržas var pasmelties tepat, botāniskajos dārzos. Nacionālā botāniskā dārza oranžērijās Salaspilī pašlaik nogatavojas citroni, banāni un papaijas un zied vismaz trīssimt augu sugu, tai skaitā pirmoreiz pēc četru gadu pārtraukuma uzziedējis avokado koks.
Cēsu dzīvnieku patversmē tapusi kaķu māja 
Šo ziemu Cēsu dzīvnieku patversmes “Lācīši” iemītnieki pavadīs siltās un plašās telpās - par saziedotajiem līdzekļiem tur tapusi jauna kaķu māja. Tieši kaķi ir tie, kas patversmē nonāk biežāk, bet klaiņojošo suņu skaits pēdējo mēnešu laikā ir samazinājies. 
Mudina ziņot par vilku uzbrukumiem
Divu gadu laikā vilku uzbrukumu skaits saimniecībām pieaudzis divas reizes, un aizvien biežāk no tiem cieš arī mājas suņi. Līdz šim iedzīvotāji bijuši kūtri ziņot, un daudzi uzbrukumi nav reģistrēti un analizēti. Valsts meža dienests šonedēļ vērsās pie sabiedrības ar mudinājumu ziņot par uzbrukumiem aktīvāk.
Liepājas ostā manīts delfīns
Liepājas ostas ūdeņos piektdienas rītā novērots peldam delfīns, liecina Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) publicētā informācija sociālajos tīklos.
Vides aizstāvji: Latvijā no dabiskiem veciem mežiem atlikuši vien nelieli fragmenti
Latvijas Dabas fonds (LDF) par "Gada dzīvotni 2019" nosaucis vecus dabiskus boreālos mežus. Bioloģiskās daudzveidības ziņā šī ir nozīmīgākā Latvijas mežu daļa, tomēr mūsdienās no dabiskiem veciem mežiem atlikuši vien nelieli fragmenti – tie kopumā aizņem tikai 0,5% no Latvijas teritorijas vai 1% no visiem Latvijas mežiem, liecina LDF publiskotā informācija.
Līgatnes lācene Ilzīte svinēs pilngadību
Uzņemot viesus un našķojoties ar īpašiem gardumiem, Līgatnes dabas taku lācenīte Ilzīte piektdien, 11. janvārī, svinēs savu pilngadību, un par godu šim notikumam dabas takās plānots īpašs svētku pasākums, informē Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Maija Rēna.
Sāks apmācību 11 jauniem robežsargu dienesta suņiem
Dienesta suņu izmantošana ikdienas darbā palīdz atklāt arvien vairāk likumpārkāpumu uz valsts robežas un tās iekšienē. Pērn ar suņu palīdzību Muitas pārvaldes darbiniekiem izdevās atklāt teju 900 likumpārkāpumu, saistītu ar nelegālo cigarešu, narkotiku un naudas ievešanu valstī. Pavisam drīz apmācību sāks Valsts robežsardzes Kinoloģijas dienesta 11 jaunajiem suņiem.     
Par gada augu nosaukts mazais zvagulis
Latvijas Botāniķu biedrība par gada augu šogad nosaukusi mazo zvaguli (Rhinanthus minor), kas ir būtisks dabisko pļavu izveidē un kopšanā, liecina informācija dabasdati.lv.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti