Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Egils Levits kļūst par krusttēvu suņupuikam Badijam
Latvijas Valsts prezidenta rezidencē valda svinīga atmosfēra. Pa lepnās pils paklājiem soļus spēruši ietekmīgi valstsvīri, greznās sienas dzirdējušas ne mazums svarīgu runu, taču šoreiz pirmo reizi pils vēsturē vizītē ir atnācis kāds ļoti īpašs viesis – suņupuika Badijs, kuram Valsts prezidents Egils Levits kļūst par krusttēvu.
Raunas skolēni izgatavo suņu un kaķu mājas dzīvnieku patversmei «Lācīši»
Palīdzēsim sagatavoties ziemai tiem, kuri paši par to nevar parūpēties – ar šo aicinājumu oktobra sākumā aizsākās Labo darbu nedēļa Raunas vidusskolā, aicinot skolēnus gatavot suņu un kaķu mājas dzīvnieku patversmei "Lācīši". Skolēnu atsaucība un ieinteresētība bija tik liela, ka Labo darbu nedēļa izvērtās pat Labo darbu mēnesī. Šonedēļ skolēni suņu un kaķu mājas nogādāja to jaunajiem iemītniekiem – Cēsu novada patversmes "Lācīši” suņiem un kaķiem.
Mobilajā lietotnē «Vides SOS» šogad divkāršojies iedzīvotāju ziņojumu skaits
Mobilajā lietotnē ‘’Vides SOS’’ šogad divkāršojies iedzīvotāju ziņojumu skaits par iespējamiem pārkāpumiem pret vidi. Visvairāk ziņots par mežā izgāztiem būvgružiem, riepām un sadzīves atkritumiem. ''Latvijas Valsts meži'' gadā savāc vairāk nekā 1000 kubikmetru nelikumīgi novietotu atkritumu mežos. Eksperti vērtē, ka nesakārtotas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas dēļ vēlme atbrīvoties no atkritumiem nelikumīgi un bez maksas tuvākajos gados tikai pieaugs.
Latvijā veikta unikāla operācija – protēzes ļauj kaķim atkal staigāt
Pietiek ar vienu lēmumu, lai mainītu dzīvi – savu un kāda cita. Un varbūt pat daudzu to, kuri brīnumiem tic tikai pasakās. Ja Zanda būtu nolēmusi smagi ievainotās Rejas ciešanas pārtraukt ar pēdējo poti, kaķenīte šodien nestaigātu uz savām mākslīgajām pakaļkājām – unikālām protēzēm, kas ļauj Rejai pilnvērtīgi pārvietoties pašai.
«Kurģos» audzē Latvijas ardeņu šķirnes zirgus un taisa zirglietas
Latvijas pierobežā, kur Igaunija ir tuvāk, kā sava pagasta vai novada centrs, kur apkārt netrūkst pamestu lauku māju, kur kaimiņvalsts lāču apciemojums nav nekas neierasts, savu saimniecību izveidojuši gados jauni cilvēki – Laura un Kristaps Buiļi. Lai arī ar pilsētnieka mērauklu varētu šķist, ko gan jauni cilvēki tādā nomalē var darīt, Laura un Kristaps pierāda, ka veiksmīgi var attīstīt gan tūrismu, gan arī to, ka te gatavotās zirglietas nu jau ceļo arī ārpus Latvijas. Un vēl – Ērģemes pagasta zemnieku saimniecība „Kurģi” iesaistījusies Latvijas ardeņu šķirnes zirgu saglabāšanā. 
Smiltenē uzsāk Vidusezera tīrīšanu
Smiltenē uzsākta Vidusezera attīrīšana no dūņām, sanesumiem un piesārņojuma. Ezers ne tikai ar katru gadu sliktāk izskatās, bet Smiltenē arī secināts, ka tā sakārtošana palīdzēs arī mazināt, piemēram, plūdu riskus.
Ornitologi aicina skolas izzināt dobumaino koku nozīmi dabā
Lai iepazītos ar dobumainajiem kokiem, to nozīmi mežā un ārpus tā, to apdzīvotājiem, veidošanās gaitu un citiem noslēpumiem, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pieteikties skolu klases interaktīvai nodarbībai “#MežsIrMājas: Dobumainie koki”.
Zemā tipa kūdrai ir augsts potenciāls veterinārijā un medicīnā. Intervija ar pētnieku Jāni Krūmiņu
Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes vadošais pētnieks Jānis Krūmiņš ir viens no retajiem pasaulē un vienīgais Latvijā, kurš pēta zemā tipa kūdras izmantošanas iespējas. Kas ir šī mūsu purvu bagātība – zemā tipa kūdra, ar ko tā atšķiras no dārzkopībā plaši izmantotās augstā tipa jeb gaišās kūdras? Sarunā ar radio NABA raidījuma “Zinātnes vārdā” vadītāju Mārtiņu Kaprānu pētnieks atklāj arī, ka šī kūdra var būt izcili noderīga ķīmiska un radioaktīva piesārņojuma attīrīšanai un absorbcijai, izmantojama veterinārijā, medicīnā un citviet.
Mūziķi Eviju Vēberi rītos modina labestīga jūrascūciņa
Ekscentrisko mūziķi Eviju Vēberi no rīta modina nedz suns vai kaķis, nedz arī telefona signāls. Tā ir Fuksija – runātīga, septiņus gadus veca jūrascūciņa. Mūzika nav vienīgā lieta, kas Eviju saista kopš mazotnes. Vislielāko prieku bērnībā un arī tagad  viņai sagādā tieši jūrascūciņas.
Deizijas stāsts. Par vardarbību pret dzīvniekiem arvien piespriež maigus sodus
Amerikāņu stafordšīras terjera meitenei Deizijai šis gads ir bijis drausmīgākais un labākais mūžā vienlaikus. Vēl februārī, saimnieku pamesta, viņa cīnījās par savu dzīvību kādā mājā Ropažos, kur policija atrada divus bada nāvei nolemtus suņus.  Vienu suni izglābt neizdevās, bet Deizija – izdzīvoja.  Suņa saimniekiem tiesa nupat piespriedusi neaptverami vieglu sodu – piespiedu darba stundas, kuras, visticamāk, nostrādās, slaukot ielas.
Jaunākie
Interesanti