Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Veido seno dorpriežu karti
Mūsu senči medu ieguva no dobumiem kokos, kur bišu saimei iekārtoja īpašu dori. Dorkoki joprojām sastopami Latvijas mežos un ceļmalās. Ventspilnieks Agris Āboliņš jau gadu veido karti – ceļvedi uz simtgadīgajām dores priedēm.     
Papes dabas parka pļavās jau sācies pavasaris
Pavasara plūdi sākušies Papes dabas parka pļavās, kur mīt savvaļas govis un zirgi. Piedzimuši arī pirmie teliņi, un mājās sāk atgriezties baltās cielavas, meža zosis, dzērves un citi putni - tie visi ir pavasara vēstneši, stāsta Papes dabas parka pārvaldnieks Ints Mednis.  
Dabas muzejā košās krāsās iemirdzas pasaules minerāli
Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijā "Mineraloģija" pēc rekonstrukcijas atvērta sadaļa "Luminiscence", kurā skatītāji var vērot, kā, mainoties ultravioletās gaismas viļņu garumam, iemirdzas 87 minerāli no visas pasaules, medijus informē muzeja pārstāvji.
Tiesa: Meža dienesta lēmums par mikroliegumu atcelšanu mazajam ērglim - prettiesisks
Valsts meža dienests (VMD) prettiesiski pieņemis lēmumus par atsevišķu mikroliegumu atcelšanu mazajam ērglim, atzinusi Administratīvā rajona tiesa. Dienests spriedumus pārsūdzējis un rosina pārskatīt mazā ērgļa aizsardzības statusu, jo meža ekspertu ieskatā sugas populācija patlaban nav apdraudēta. Vides ministrija gan to neplāno darīt. Savukārt Latvijas Dabas fonds norāda, ka Meža dienests interpretē likumā noteiktos pienākumus un tā vietā aicina aktīvāk diskutēt par liegumu kompensāciju mehānisma uzlabošanu.
Kolumbijā cīnās ar klejojošajiem Eskobara nīlzirgiem
Kolumbijā samilst nīlzirgu problēma. Tas ir bijušā narkobarona Pablo Eskobara mantojums. Savulaik viņš savam privātajam zoodārzam ieveda vien dažus nīlzirgus. Bet pēc Eskobara nāves Latīņamerikai svešie dzīvnieki nokļuva savā vaļā un ir savairojušies. Apdraudēts ekoloģiskais līdzsvars, un ir bažas par cilvēku drošību. Ātru risinājumu nav.
Franču buldogs no nelegāla pavairotāja - dzīve kopā ar suni invalīdu un tūkstošiem eiro izmaksas
Joprojām turpinās franču buldogu modes vilnis. Teju katrs otrais vēlas sev vienu no sarežģītākajām šķirnēm pasaulē. Tirgū valda nelegālie pavairotāji, kuri suņus par zemu cenu pārdod komplektā ar lielām veselības problēmām, ģenētiskiem defektiem, alerģijām. Neapdomīgais pirkums - visbiežāk par lētu cenu - suņa īpašniekam izvēršas par dzīvi kopā ar suni invalīdu un izmaksām daudzos tūkstošos eiro.
Rīgas zoodārza filiālē «Cīruļi» lāči pamodušies no ziemas miega
Spoža saule, +6 grādi, putni čivina kā pavasarī. Kāds miegs? Helsinku zoodārzā brūnie lāči pamodušies no savas līdz šim īsākās guļas. Ķepaiņi gulējuši vien divus mēnešus ierasto piecu vietā. Iemesls tam – netipiskā ziema, kas Somijā solās būt siltākā pēdējos 100 gados. Taču izrādās, arī Latvijas lāči ir rekordisti. Kalvenē, kur ir Rīgas zoodārza filiāle "Cīruļi", lāči pamodās janvāra sākumā.
Priekuļu novadā pēta Latvijas ārstniecības augus
Latvija var lepoties ar ārstniecības augu daudzveidību. Tomēr, lai šo bagātību izmantotu komerciālos nolūkos, aizvien trūkst zināšanu, kā tos pareizi audzēt, ievākt un apstrādāt. Trīs gadu garumā starptautiska zinātnieku komanda eksperimentālajos laukos Priekuļu novadā vērtēja ārstnieciskās kumelītes, pienenes un baldriāna, kā arī kērveles un ehinācijas augšanu un attīstību. Pētnieki veica arī augu ķīmiskās analīzes un noskaidroja, kādas aktīvās vielas patiesībā atrodamas šajos augos.
Dundagas novadā talkā atbrīvoti koki retajam sveķotājkoksngrauzim
Ierasto klusumu Sīkragā trešdien pārtrauca talcinieki, kuri Slīteres Nacionālā parka teritorijā uzlaboja ļoti retas un pamazām izzūdošas vaboles dzīves vidi. Izmērā pavisam nelielajam sveķotājkoksngrauzim tīk saules apspīdēti priežu stumbri, tāpēc dabas draugi palīdzēja atēnot vairākus senus kokus. 
Francijas Alpos apmāca suņus - glābējus
Situācijās, kad  sniega lavīnā pazudis cilvēks, vissvarīgākais ir laiks. Visbiežāk - tā nav daudz, tādēļ glābēji uz notikuma vietu tiek transportēti ar helikoptera palīdzību. Francijas Alpos glābēju lielākie palīgi ir suņi. Viņu galvenais uzdevums ir laikus atrast un izglābt sniega lavīnās iekļuvušos cilvēkus.
Eiroparlamentārieši rosina stingrākas prasības lolojumdzīvnieku pārrobežu tirdzniecībai
Eiroparlamenta deputāti rosina ieviest stingrākus regulējumus lolojumdzīvnieku pārrobežu tirdzniecībai. Lēsts, ka ik mēnesi starp dalībvalstīm tiek tirgoti 46 tūkstoši suņu un vairums no tiem ir nereģistrēti. Šķirnes suņu un kaķu kontrabanda saistīta ar labturības pārkāpumiem, kā arī rada slimību izplatības riskus. Tikmēr Eiropas veselības un pārtikas nekaitīguma komisāre norādījusi, ka problēmas rada nevis likumu trūkums, bet esošo regulējumu nepietiekama ievērošana dalībvalstīs.
Rēzeknes novadā atrod vairāk nekā simt toverīšu sarkosomas
Toverīšu sarkosoma (Sarcosoma globosum) ir reta un visā Eiropā aizsargājama sēņu suga, kuru kādreiz Latvijā pat uzskatīja par izzudušu, tomēr arvien siltāki laika apstākļi un ziemas ar atkušņiem veicina šīs sēņu sugas augšanu, un nupat vērtīga atradne ar vairāk nekā simt toverīšu sarkosomām atrasta Rēzeknes novadā.
Suņa skološanas ābece: Kā iemācīt pastaigas laikā nemeklēt ēdienu?
Latvijas Televīzija turpina skaidrot suņa skološanas paņēmienus. Šoreiz par to, kā iemācīt suni neēst uz ielas. Proti, gan daudzdzīvokļu namu pagalmos, gan parkos, gan mežā suns uz zemes var atrast kaut ko, kas viņam šķiet garšīgs un, saimniekam nemanot, to arī apēst. Kā iemācīt dzīvnieku pastaigas laikā nemeklēt ēdienu?
Kas pārliecina jaunieti nomainīt pilsētas ritmu pret dzīvi laukos ar eksotiskiem zvēriem?
Par ko domā jaunietis, kurš tikko pabeidzis vidusskolu? Deviņpadsmit gadus vecajam Didzim Dreimanim ir visai neparasti sapņi – lama, kukurūzas zalktis un nebeidzami burkānu krājumi viņa mini zoo iemītniekiem. Didzis ir dzīvnieku mīlis ar stāžu. Pirmajā klasē viņa iemīļotā vieta bija zooveikals – tur viņš vēroja kustoņus, izprašņāja pārdevējas, līdz kādu dienu no veikala pārradās mājās ar divām zivtiņām. 
Jaunākie
Interesanti