Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
No patversmes uz suņa sapņu mājām - Rafiks tagad «dzīvo ar baudu»
Gādīgs saimnieks, asti luncinošs spēļu biedrs un četrus hektārus liels rotaļlaukums – pie šāda sapņu dzīves starta komplekta ticis Rafiks. Pirms gada viņu ar LTV raidījuma “Ķepa uz sirds” skatītājiem iepazīstināja filmu producents Andrejs Ēķis, kļūstot par pilntiesīgu Rafika krusttēvu. Andreja sirds var būt mierīga – Rafiks beidzot nokļuvis īstās mājās Ropažos.
Latvijas ornitoloģijas aizsākums - pirms 190 gadiem pirmo reizi reģistrēja gājputnu atlidošanu
Šogad 12. martā apritēja 190 gadi, kopš Latvijas teritorijā uzsākta putnu pavasara atlidošanas laika reģistrēšana. Pirmais reģistrētais putns toreiz bija lauku cīrulis, kuru pamanīja Jelgavā. Zīmīgi, ka arī šopavasar pirmais atlidojušais gājputns, kas reģistrēts latvijasputni.lv, bijis tieši lauku cīrulis, kuru februāra vidū pamanīja Skrundas novadā. Var uzskatīt, ka pirms 190 gadiem tika aizsākta Latvijas ornitoloģija, kas nu jau izaugusi līdz plašam putnu vērotāju un reģistrētāju aktīvistu pulkam visā Latvijā.
Laosā cīnās ar plastmasas piesārņojuma epidēmiju
Arvien pieaugošs plastmasas iepakojuma pieaugums tādās valstīs kā Laosa izgaismojis sliktu atkritumu pārstrādes dienestu funkcionēšanu. Tāpēc cīņu pret piesārņojumu tagad izvērsusi  neliela vides aktīvistu armija.
Kas jāņem vērā eksotisko dzīvnieku potenciālajiem saimniekiem?
Mājas mīlulis nav tikai suns vai kaķis. Tas var būt arī kāds, kurš dabā dzīvo ūdenī, smiltīs vai kokos, bet mājās – speciāli aprīkotā terārijā. Kas jāņem vērā, ja gribam dot mājas eksotiskam dzīvniekam? 

Bonetai Bērziņai ir pašai sava tropu māja. Te mitinās vairāk nekā divdesmit dažādu eksotisku rāpuļu – dažāda veida agāmas, iguānas, hameleoni, gekoni un pat veseli četri tarantuli! To visu no malas vēro susuri, trīs kaķi un suns! 
Zoologs: Pārsteigums, ka delfīni tik ilgi uzturas Baltijas jūras piekrastē
Šogad Latvijas piekrastes ūdeņos novērotas afalīnas pie Mangaļsalas un Liepājas ostā. Par pārsteidzošo faktu aculiecinieki dažādos laikos un vietās publiskojuši astoņas ziņas dabas novērojumu portālā. Zoologs Valdis Pilāts, apkopojot informāciju par delfīnu sugu, noskaidrojis, ka iepriekš par afalīnām Latvijas piekrastē ziņots pirms simt gadiem.
Skaļāk izskan sūdzības par cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvniekiem; par bargākiem sodiem vēl diskutēs
Pēdējā laikā skaļāk izskan sūdzības par cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvniekiem. Portālā „Manabalss.lv” notiek parakstu vākšana iniciatīvai par stingrākām prasībām, pārbaudēm un noteikumiem mājdzīvnieku turētājiem. Tās autori uzsver, ka šajā jautājumā Latvijā izveidojusies ļoti kritiska situācija, ir nepilnības, kuras netiekot risinātas.
Pētījums: Latvijā degradēto kūdrāju emisiju apjoms ir pārvērtēts
Starptautiskās vadlīnijās noteiktie siltumnīcefekta gāzu emisiju aprēķini ir lielāki nekā reālās emisijas no degradētiem un apsaimniekotiem kūdrājiem Latvijā, secinājuši pētnieki. Vadlīnijas Latvija izmanto ikgadējā emisiju inventarizācijā, tāpēc, balstoties aprēķinos, tiek veidotas nacionālās emisiju aprēķina vadlīnijas, kas valsts emisijas gadā samazina par aptuveni 17% no kopējiem SEG izmešiem. Eksperti uzsver, ka tas gan nenozīmē, ka nozarēm un valstij jāmīkstina emisiju mazināšanas pasākumi.
Klaiņojošo suņu nedarbi - saimnieka atbildība
Ne tikai saimnieku nevērība, uzraugot savu mājas sargu, to nereģistrēšana, bet arī suņu šķirnes, kas nav piemērotas Latvijas laukiem, rada ne vienu vien konfliktsituāciju – tā vērtē Kocēnu novada šķirnes trušu audzētavā „Mežiņi”, kur piedzīvots klaiņojošu suņu uzbrukums, tas radījis arī ievērojamus zaudējumus. Kocēnu novadā, pamatojoties uz saņemtajām iedzīvotāju sūdzībām, klaiņojošo un arī nereģistrēto mājdzīvnieku problēmu risināšanā iesaistījusies arī pašvaldības policija, rīkojot reidus un saucot pie administratīvās atbildības suņu saimniekus.
Nesteidz atdot Ropažos nobadināto suni tā faktiskajai saimniecei
Līdz pat trīs gadiem cietumā vai piespiedu darbs – šāds sods var draudēt ģimenei, kas Ropažos nobadināja divus amerikāņu stafordšīras terjerus. Pēc viena suņa nāves pieteikusies arī to faktiskā īpašniece. Taču izdzīvojušo suni policija nesteidz viņai atdot. Suņu meitene kriminālprocesā ieguvusi būtiska pierādījuma statusu un atrodas labās rokās, kur atgūstas pēc pārciestā. 
Jaunākie
Interesanti