Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Dabas fonds kampaņā aicinās novērtēt dabiskās pļavas un to devumu
Latvijas Dabas fonds (LDF) sācis informatīvu kampaņu par Latvijas dabisko pļavu nozīmi "50x vērtīgāks m2", lai aicinātu Latvijas sabiedrību novērtēt dabiskās pļavas un to devumu cilvēkiem, informē projekta "GrassLIFE" komunikācijas koordinatore Liene Brizga-Kalniņa.
Aicina bērnus un jauniešus radīt fotostāstus par cilvēku vidē
Fotostāstu akcija “Cilvēks vidē” notiek ar nolūku veicināt bērnu un jauniešu izpratni par dabu un apkārtējo vidi, iepazīt un izzināt dabas bioloģisko daudzveidību, kā arī rosināt jauniešus aptvert klimata pārmaiņu sekas un rosināt aizsargāt dabu.
Pētnieks: Mineralogiem līdzīgi kā sēņotājiem jābūt pieredzei, lai ko atrastu
Zviedru mineralogs Peters Likbergs jau no bērnības kolekcionējis minerālus un pārliecinājies par to milzīgo daudzveidību. Viņš nesen ar lekciju „Dārgakmeņi no zemes dzīlēm” uzstājās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā. Likbergs jau astoņu gadu vecuma atrada savu pirmo pegmatītu – rupjgraudainu iezi. 11 gadu vecumā piedalījās pirmajos ģeologu kursos Gēteborgas universitātē, bet jau 13 gadu vecumā viņš jau bija Zviedrijas Ģeoloģijas dienesta konsultants.
Latvijas skolēni ekspedīcijā izzina dabu mežā
Jau otro gadu sesto klašu skolēniem visā Latvijā ir iespējams doties mežu ekspedīcijā, lai, esot dabā un veicot dažādus uzdevumus, labāk apgūtu skolā iegūtās teorētiskās zināšanas. Ekspedīciju saturs veidots atbilstoši sesto klašu dabaszinību mācību programmai. Izzinošie pārgājieni mežā notiek gan šajā nedēļā, gan nākamajā notiek Latgalē.
Sarīkota pirmā «Pasaules talka»
Sestdien, 15.septembrī, pirmo reizi vienlaikus 150 dažādas valstis piedalīsies kopīgā planētas sakopšanas talkā. Pasaules talkā piedalās arī Latvija. Pie mums gan nevis vāks atkritumus, bet stādīs kokus.
Mjanmā atgriežas valsts simbols - Birmas kaķi
Desmit gadus pēc īpašas programmas sākuma Birmas kaķi atgūst Mjanmas simbola godu. Šie kaķi tiek audzēti un izplatīti Inles ezera apkārtnē. Zīmīgi, ka pirms vairāk nekā 70 gadiem Mjanmā Birmas kaķi tika uzskatīti par izmirušiem.
Mežstrādnieks izglābj lūsēnu un nogādā Rīgas zoodārzā
Meža darbus Viļakā pirmdien apturēja pieklīdis lūšu mazulis, kas nogādāts Rīgas zoodārzā. Pagaidām nav zināms, vai dzīvnieks ir novārdzis vai saslimis, taču šāda varbūtība pastāv, norādīja zoodārzā. Dzīvnieks ir tik mazs, ka bez mātes vēl nevar izdzīvot.
Pie Ķemeru tīreļa izveidota kukaiņu viesnīca
Netālu no Lielā Ķemeru tīreļa laipas stāvlaukuma izveidota kukaiņu viesnīca. Konstrukciju izveidojusi kāda Dabas aizsardzības pārvaldes praktikante no Francijas. Tā ir apmēram divus metrus augsta, un tajā izveidoti astoņi dažāda izmēra un formas nodalījumi. Kukaiņu viesnīca radīta, lai nodrošinātu kukaiņiem patvērumu un dotu iespēju iepazīt dažādas sugas tuvplānā.  
Izstrādāts plāns Spānijas kailgliemeža ierobežošanai
Spānijas kailgliemezis ir ierindots starp simts visvairāk invazīvajām sugām Eiropā, norāda Dabas aizsardzības pārvalde. Desmit gadu laikā, kopš Latvijā konstatēts vietējiem augiem kaitīgais Spānijas kailgliemezis, tas atrasts jau vismaz 57 dažādās vietās. Lai apturētu tālāku tā izplatību, Daugavpils Universitāte, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldi, ir izstrādājusi Spānijas kailgliemeža ierobežošanas plānu un ir atrasti vairāki veidi, kā to paveikt.
Papīra izšķērdēšanu lietošanas instrukcijās var apturēt tikai paši patērētāji
Pērkot sadzīves tehniku, mēs tiekam ne vien pie kārotās preces, bet arī pie veselas kaudzes izšķērdīgi izmantotiem papīriem, piemērām, instrukcijām vairākās valodās. Bez šādas papīra kaudzes varētu iztikt, kas pavisam noteikti būtu draudzīgāk videi, bet izskatās, ka, lai kaut kas mainītos, jārīkojas vien pašiem patērētājiem, secināja LTV raidījums “Vides fakti”.    
Kā iepazīstināt jauno suni ar esošajiem mīluļiem
Jauna ķepaiņa ienākšana ģimenē ir liels notikums – īpaši tad, ja priekšā jau sagaida   suns un/vai kaķis, tāpēc saimniekiem ir jāievēro daži noteikumi, par kuriem raidījumam “Ķepa uz sirds” pastāstīja  vetārste, dzīvnieku uzvedības eksperte Jevgēnija Ostroga.
Kaķu kolonijas plešas plašumā, institūcijas – vienaldzīgas
Skaļi kaucieni pavasarī, žēla ņaudēšana vasarā un bads ziemā. Par spīti speciālistu aicinājumam sterilizēt savus mīluļus, uz ielām parādās arvien jauni kaķēni. Šogad visā Latvijā to skaits ir rekordliels. Vai tas nozīmē, ka drīz sētās un pagrabos raudās simtiem un pat tūkstošiem nevienam nevajadzīgu ūsaiņu? 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti