Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Liepājas ezerā pēta zivis un tām pieejamo barību
Lai izstrādātu jaunus noteikumus Liepājas ezera zivju resursu lietošanai, šonedēļ notiek šajā ūdenstilpē esošās zivju populācijas un tām pieejamās barības pētījumi. Pētījuma veicēji, kas zivju resursus šovasar apseko arī citviet Latvijā, uzskata – šādiem pētījumiem būtu jānotiek regulāri, nevis ar 15 gadus ilgu intervālu kā tas noticis, piemēram, Liepājas ezera gadījumā.
Zoodārzā atkal svērs brangos bruņurupučus
Ceturtdien, 13. augustā plulksten 14.00 Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks divdesmitais milzu Galapagu bruņrupuču celšanas un svēršanas pasākums, informēja zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.
Kazahstānā aizliedz apmeklēt rozā ezeru
Kazahstānā atbildīgie dienesti ir aizlieguši apmeklēt unikālo rozā krāsas ezeru, tā kā cilvēki masveidīgi devušies turp cerībā, ka tas var palīdzēt pret jauno koronavīrusu. Šim nolūkam cilvēki smēluši dubļus un sāli no ezera, un vides eksperti teic, ka tā atkopšanās var prasīt desmit gadu.
Savvaļas dzīvniekus Latvijas pilsētās sastop arvien biežāk
Arvien biežāk pilsētās Latvijā var pamanīt meža dzīvniekus. Eksperti saka, ka iemesli ir vairāki - pirmkārt, savvaļas iemītnieki pielāgojas cilvēkam un viņiem apdzīvotās vietās ir ērtāk iegūt pārtiku. Otrkārt - labvēlīgie apstākļi nozīmē arī lielāku stirnu, lapsu, zaķu un citu dzīvnieku populācijas. 
Patversmēs nonāk daudz kaķēnu; būtiski audzis klaiņojošo suņu skaits
Būtiski pieaudzis klaiņojošo suņu skaits, tā novēro vairākas Latvijas dzīvnieku patversmes. Dzīvnieku draugi aicina pieskatīt savus mājdzīvniekus un atgādina, ka suns bez saimnieka ārpus mājas atrasties nedrīkst. Pandēmijas laikā krietni sarucis ziedojumu apmērs patversmēs, tomēr to pārstāvji norāda, ka pats nepieciešamākais ziedojums ir laiks, ko iedzīvotāji velta pastaigām ar suņiem. Šogad būros nonāk ļoti daudz kaķēnu.
Jelgavā sliktas ūdens analīzes divās Lielupes peldvietās
Pēc 3. un 4. augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm ir noteikts aizliegums peldēties Lielupes kreisā krasta peldvietā „Pasta salas peldvieta” Jelgavā un ieteikts nepeldēties arī Lielupes labā krasta peldvietā Jelgavā, kur konstatēts mikrobioloģiskais piesārņojums un ūdens kvalitāte neatbilst prasībām, informēja Veselības inspekcija (VI).  Pārējās oficiālajās peldvietās peldēties ir atļauts.
Rīgas zoodārza pērtiķi tikuši pie jaunas mītnes
Pie jaunas, lepnas vasaras rezidences tikusi geladu ģimene – Rīgas zoodārza pērtiķi. Divas nedēļas darbinieki centās piedabūt, lai pērtiķi uzdrošinās atstāt ierastās iekštelpas un apdzīvo Savannas pērtiķu salu. Un pirms pāris dienām tas beidzot izdevās – geladas uzmanīgi devās uz āra aploku.
Zilaļģes saziedējušas vairāku novadu peldvietās
Šonedēļ atgriezušies vasarīgi laika apstākļi, tomēr vairāku novadu peldvietās no ūdensprieku baudīšanas vajadzētu atturēties, jo ūdenī savairojušās cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes. Pašlaik laboratoriski apstiprināta zilaļģu klātbūtne vairākās atpūtas vietās Daugavā Ķekavas novadā, bet aizdomas par aļģu klātbūtni esot arī Bauskas un Baldones novados.
Vīnes zoodārzā piedzimuši 4 gepardu mazuļi
Austrijas galvaspilsētas Vīnes zooloģiskajā dārzā piedzimuši 4 gepardu mazuļi. Priecīgais notikums ne tikai ļaus apmeklētājiem labāk iepazīties ar interesantajiem dzīvniekiem, bet palīdzēs saglabāt savvaļā apdraudētos kaķu dzimtas pārstāvjus.
Laivu brauciens vai supošana kopā ar suni? Tas ir iespējams!
Domājams, vaicāti, vai suns ir pilntiesīgs ģimenes loceklis, vairums četrkājaino mīluļu saimnieku atbildēs apstiprinoši. Bet ko iesākt ar šo ģimenes locekli, ja visiem pārējiem mājiniekiem ieplānots laivu brauciens? Viens variants ir meklēt uzticamu pieskatītāju, otrs – ņemt suni līdzi piedzīvojumos! Kas jāņem vērā, ja vēlies laivot kopā ar suni, skaidroja kinoloģe Tatjana Bodricka.
Citāda iesaiņojuma stratēģija - uzņēmumi Latvijā rada bioloģiski noārdāmus iepakojumus
Nule noslēgusies starptautiskā akcija ''Jūlijs bez plastmasas'', kad pasaulē ikvienu aicināja atteikties no vienreiz lietojamiem iepakojumiem. Tā nav tikai vides aktīvistiem svarīga tēma, jo ikdienā ar pārtikas iepakojumu saskaras gandrīz ikviens. Skaidrs, ka atkritumu temats turpina būt aktuāls arī ārpus šīs akcijas. Vairums uzņēmumu joprojām izvēlas lētākus, vieglākus un plānākus plastmasas iepakojumus, kas saglabā produktu, tā īpašības un kvalitāti arī transportēšanas gaitā. Šīs īpašības padara plastmasu par ideālu iepakojumu veidu, taču Latvijā darbojas arī uzņēmumi, kas domā par videi draudzīgām alternatīvām produktu iesaiņošanā.
Rāznas ezerā ielaiž 7500 zušu mazuļu
“Rāznas ezers – cilvēkam un dabai” ir biedrība, kurā pirms diviem gadiem apvienojās makšķernieki, zvejnieki un tūrisma uzņēmēji no Rāznas ezera apkārtnes. Nupat gūstot atbalstu arī no zemūdens mednieku puses, visi kopā pirmo reizi ezerā pavairoja zivju resursus un dažādos līčos ielaida vairākus tūkstošus zušu mazuļu. Dabas aizsardzības pārvalde uzsver, ka tieši zušu ceļš līdz Rāznas un citām ūdenstilpēm no jūras ir tāls un daudziem šķēršļiem pilns. Tāpēc katra šāda pašiniciatīva ir ļoti atbalstāma.
Koku tīrīšanas talka Kurliņupē atkal atgriež dzīvību
Šodien, 31.jūlijā, Kurliņupē Vidzemes piekrastē notika dabas saglabāšanas pasākums, kurā vairāk nekā 30 talcinieku ekspertu vadībā izvāca no Kurliņupes liekos aizsprostojumus, lai mazinātu upes piesārņojumu un atbrīvotu zivju migrācijas ceļus.
Aizkrauklē mauriņus pārveido par dabiskajām pļavām
Aizkrauklē šovasar vairāki ārpus centra zālieni pārtop par dabiskajām pļavām. Finansiāls ieguvums no tā pašvaldībai nebūšot, bet mērķis esot veidot teritorijas, kurās iespējams baudīt dabisku skaistumu. Šādu ideju atbalsta Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), bet aizkraukliešu viedokļi dalās.
Jaunākie
Interesanti