Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Lubānas novadā lācis izposta bišu dravu; Kurzemē gaida pirmo pūpolu medu
Kurzemē bites pamodušās jau februārī, bet izlidojušas martā, kas ir pilnīgi normāli, skaidro biškopis Jānis Vainovskis. Kamēr Kurzemes biškopji cer uz Lieldienām sagaidīt pirmo pūpolu medu, tikmēr Latvijas otrā pusē bišu dravas sākuši postīt lāči. Kompensācijas par lāču nodarītājiem postījumiem gan vēl neesot saņemtas par pērno gadu, stāsta biškopji.
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums
Pieaug dabā izmesto atkritumu daudzums saistībā ar to, ka iedzīvotāji aizvien biežāk apmeklē dabas takas un citus objektus.Tas kaitē ne tikai dzīvniekiem un dabai kopumā, bet arī prasa vairāk resursu, lai no atkritumiem atbrīvotos.
Tukšo pilsētu ielu dēļ Vācijā vien varētu mirt tūkstošiem baložu
Daudzās pasaules valstīs noteiktie ierobežojumi koronavīrusa izplatības mazināšanai likuši vairākiem miljardiem cilvēku palikt mājās, tādēļ pilsētu ielas ir teju tukšas. Tajās gan turpina mājot baloži, kas iepriekš barības ieguvē bija pieraduši paļauties uz cilvēku netīši nomesto vai tīši iedoto pārtiku. Tagad koronavīrusa radītā krīze var nozīmēt arī daudzu tūkstošu baložu nāvi.  
Dabas skaitīšanas noslēdzošajā sezonā apsekos dabas vērtības 78 novados
Ir uzsākusies dabas skaitīšanas ceturtā, noslēdzošā sezona, kurā eksperti Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzdevumā līdz oktobrim apsekos dabas vērtības 78 novados, izvērtējot tajos sastopamo purvu, mežu, saldūdeņu, piekrastes, alu, iežu atsegumu un bioloģiski vērtīgo zālāju atbilstību Eiropas Savienības (ES) nozīmes aizsargājamiem biotopiem, informēja DAP.
Apmeklētāju skaits būtiski pieaug arī dabas takās Latgales pusē
Jaundomes muiža un netālu no tās nesen labiekārtotā dabas taka ir viens no 13 Dagdas Tūrisma informācijas centra mājaslapā atrodamajiem populārākajiem tūrisma objektiem Dagdas novadā. Dagdas Tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Viļums pastāstīja, ka pēdējās dienās atpūtnieku pie dabas skaits ir strauji audzis.
Kā rīkoties, ja bērni kaitina suni aiz žoga?
Otrpus žogam varoņi ir visi, bet - kas notiks, satiekoties aci pret aci? Suņu saimnieki ir noraizējušies par bērnu un pieaugušo visatļautību pret dzīvniekiem, kas atrodas aiz sētas. Suņi tiek kaitināti, bakstīti ar kokiem un pat apmētāti ar akmeņiem. Kā rīkoties?
Kas jāņem vērā, plānojot pārbraucienu kopā ar suni?
Tā kā Covid-19 izraisītā situācija ierobežojusi visu cilvēku ieceres un plānus, pārvietošanās ar auto pašlaik ir vienīgā iespēja, ja jāpārvietojas uz citu valsti. Kas jāzina, ja sunim jāpārvietojas kopā ar saimnieku, un kā dzīvnieku pareizi sagatavot? Pirms doties uz citu valsti, gan jāpārdomā, vai tas patiešām ir neatliekams brauciens. Padomi noderēs arī garākiem pārbraucieniem Latvijā.
Valters Krauze no sava suņa mācās prieku un pacietību
Televīzijas personība un pasākumu vadītājs Valters Krauze pavasari gaida ar nepacietību. Interesē taču – vai dārzā kaut kas šogad izaugs? Vai arī jaunā, no patversmes adoptētā mīlule Bella būs parūpējusies par askētisku dārza iekārtojumu ar tukšām dobēm.

Gandrīz gadu Valters dzīvo Siguldā. Doma pārcelties no steidzīgās Rīgas uz kādu mazpilsētu neiešāvās prātā vienā dienā – tas bija Valtera mērķis jau vairākus gadus.  
Brīdina nedoties uz populārām dabas takām, jāizvēlas nomaļas vietas
Iešana dabā un būšana svaigā gaisā nav atcelta. Ievērojot visus Veselības ministrijas ierosinātos ierobežojumus par divu metru distances ieturēšanu vienam no otra, tomēr ir iespējams brīvdienās ievilkt svaigu gaisa malku ārpus sava mājokļa sienām. Tiesa, šajos apstākļos daudz rūpīgāk jāizdomā - kurp doties, lai, staigājot pa mežu, nerodas sajūta, ka esi Rīgas centrā pašā darbīgākajā laikā.
Šodien visā pasaulē atzīmē «Zemes stundu»
Sestdien, 28. martā, visā pasaulē norisinās ikgadējā "Zemes stunda", kuras laikā cilvēki uz stundu tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas. Pasaulē lielākā vides akcija notiks vakarā, laikā no no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30. Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību klimata pārmaiņām un elektroenerģijas patēriņam.
Putnu tiešraides šogad no jūras ērgļu, ūpju, zivjērgļu, melno stārķu, mazo ērgļu un vistu vanagu ligzdām
Latvijas Dabas fonds jau devīto gadu pavasarī pieslēdz tiešraides no putnu ligzdām, ļaujot cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē pavisam tuvu ieskatīties dabas norisēs. Tiešraidēm no jūras ērgļu ligzdas Durbē un ūpju ligzdas Kurzemē pievienojas zivjērgļu ligzda, melno stārķu un mazo ērgļu ligzdas. Tāpat varēs vērot pavisam jaunu vistu vanagu ligzdu Rīgā, kas parādīs putnu dzīvi urbānā vidē. Vēlāk sezonas gaitā putnu tiešraides papildinās vairākas putnu sugas, kā arī zemūdens tiešraide no nēģu nārstošanas vietas.
Domā zaļāk: Kā pareizi vārīt ūdeni elektriskajā tējkannā
Arī ūdeni iespējams uzvārīt krietni gudrāk un pareizāk nekā esam pieraduši iekdienā. Atšķiras elektrības patēriņš starp gandrīz tukšu un pilnu tējkannu. Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" turpina sižetu sēriju "Domā zaļāk", kas veltīta tam, lai visi varētu dzīvot nedaudz draudzīgāk apkārtējai videi.
Jaunākie
Interesanti