Dzīve & stils / Vide un dzīvnieki
Kādas izdzīvošanas prasmes nepieciešamas ziemeļos, satiekoties ar pamatiedzīvotājiem – polārlāčiem
Polārlāču Svalbārā ir vairāk nekā cilvēku. Aptuvenās aplēses rāda, ka Svalbārā un tuvējā Franča Jozefa zemē kopā ir aptuveni 3000 polārlāču, bet cilvēku Svalbārā ir aptuveni divi tūkstoši. Lai arī lāču un cilvēku ceļi nekrustojas bieži, un visbiežāk abi satiekoties šķiras dzīvi, ik pa laikam šīs tikšanās beidzas letāli vienam vai otram. Latvijas Radio raidījuma “Zināmais nezināmajā” žurnālisti Svalbārā centās izzināt šīs kopā sadzīvošanas īpatnības. 
Zoodārzā pavasaris priecē ar mazuļiem - žako, damanu, poniju
Droši var teikt, ka Rīgas zoodārzā jau sen iestājies pavasaris. Lai arī Japānas dzērves un pāvi priecīgi klaigā un sveic gaismas atgriešanos, tomēr visvispavasarīgā noskaņa valda jaunajās Terārija ēkas ekspozīcijās, kas atklātas pagājušā gada nogalē. Te mazuļi saradušies papagaiļiem žako, surikatiem un arī klinšu damaniem, vēsta ziņas no zoodārza.
Ziemeļu sugas arvien vairāk virzās uz aukstākiem reģioniem. Intervija ar biologu Svalbārā
Svalbāra ir sala arhipelāgā ziemeļu puslodē, kas savulaik vilināja gan piedzīvojumu meklētājus, gan pētniekus, gan strādniekus, gan peļņas tīkotājus. Tā ir bijusi pieturvieta polārajās ekspedīcijās pirms došanās uz Ziemeļpolu, un arī šobrīd ir īstā vieta, kur pasauli izzināt tiem, kurus interesē zemeslodes aukstākie reģioni. Lai izzinātu Arktikas ekosistēmu, Latvijas Radio raidījuma "Zināmais nezināmajā" žurnālisti bija turp devušies un sarunājās ar biologu Madu Foršammeru. Viņš šobrīd savā pētniecībā aizrāvies ar savvaļas ziemeļbriežiem.
Liepājas pusē uziets šopavasar pirmais roņu mazulis
Roņu laiks klāt - līdz ar pavasarīga laika iestāšanos jūras piekrastē sāk parādīties pirmie šī gada roņu mazuļi, un Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pievērst uzmanību – vai piekrastē sastaptais ir veselīgs, savvaļā izdzīvot spējīgs ronēns, vai tomēr tam nepieciešama palīdzība.
Kremļa teritorijā notiek putnu cīņas
Kremlī, kā izrādās, ne tikai veido politiku. Tur notiek arī putnu cīņas. Kremļa teritoriju apsēduši kraukļi un vārnas, kas kaitē dziedātājputniem un apskādē baznīcu apzeltījumus. Tāpēc no šiem putniem teritoriju aizsargā vanagi un pūces.
Masveidīga putnu atgriešanās sagaidāma pēc nedēļas vai divām
Sinoptiķi sola, ka šonedēļ sniega sega lielākajā daļā Latvijas nokusīs. Laikam kļūstot siltākam, mājās atgriežas arī putni, kuri ziemu pavadījuši siltākās zemēs. Latvijā jau atgriezušās dažas dzērves, ķīvītes, bet masveida putnu migrāciju ornitologi prognozē pēc nedēļas vai divām.
Sidnejas tiesa piedāvā sunīšus - mierinātājus
Liecību sniegšana tiesā var būt ļoti nepatīkams pasākums, it īpaši kādā noziegumā cietušajiem. Austrālijas pilsētā Sidnejā tiesa piedāvā īpašu pakalpojumu – nomierināt nervus ar sunīša palīdzību. Idejas autori atklāj, ka suņa klātbūtne var nomierināt nervozus cilvēkus.  
Ķemeru Nacionālajā parkā aicina izzināt noslēpumaino pūču pasauli
Par godu ANO Pasaules savvaļas sugu dienai dabas izglītības centrs “Meža māja” Ķemeru Nacionālajā parkā svētdienas, 11.marta, vakarā rīkos pasākumu “Noslēpumainā pūču pasaule”, ļaujot iepazīties ar pūču paradumiem, daudzveidību, ēdienkarti un atpazīšanas pazīmēm.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti