Sadaļas Sadaļas
Ziņas
Kopīgā Latvijas un Lietuvas projektā «Local Foods» attīsta Latgales mājražotājus
Kopīgā Latvijas un Lietuvas programmā Utenas – Latgales pārrobežu reģionā attīstīs vietējo pārtikas ražotāju atbalsta sistēmu, kas ietver īsās pārtikas piegādes ķēdes četrus soļus: ražošanu, popularizēšanu, piegādi un pārdošanu. Idejas būtība ir nodrošināt vietējo produktu izstrādi un pārdošanu patērētājiem tieši no ražotājiem. Lai arī šis laiks ar Covid-19 izplatību vieš savas korekcijas projekta īstenošanā, tomēr vietējās produkcijas ražošana ir jāattīsta, saka projekta īstenotāji. 
«Tautas panorāma»: Krāslavas novadā vēlas lielākas algas un rosīgāku dzīvi
Savā novadā viņi jūtas laimīgi, lai gan atzīst, ka algas varētu būt lielākas un saimnieciskā dzīve – rosīgāka. Pašvaldībai jāgādā, lai gados jauni cilvēki nebrauktu prom. Un ir svarīgi sakārtot arī ceļus. Tādas pārdomas nodarbina dzīvotājus Krāslavas novadā. Uz turieni, gaidot pašvaldību vēlēšanas, devās “Tautas panorāma”.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Krāslavas novadā skolēniem būvē jaunu kopmītni ar 50 vietām
Krāslavā top novada skolēnu izmitināšanai paredzēta kopmītne ar 50 vietām. Ēkas būvniecības izmaksas ir vairāk nekā 3 miljoni eiro. Lai arī Krāslavas ģimnāzijas ēkā jau ir dienesta viesnīca ar 24 vietām, gribētāju dzīvot kopmītnē ir daudz vairāk. 
Latgalē vēlēšanu gadā pašvaldības spiestas taupīt: sola mazāk remontēt un būvēt
Gluds asfalts, jauna sporta zāle vai peldbaseins nereti pašvaldībās parādās neilgi pirms vēlēšanām. Šoreiz vietvaru politiķiem tas tik viegli neizdosies. Pašvaldību budžeti šobrīd tiek tapināti no “vecajiem taukiem”, atzīst Latgales domju priekšsēdētāji. Lai celtu minimālās algas, ko prasa likums, būs jāatsakās no investīciju projektiem.
Krāslavas novadā zemnieki cieš nesakārtota ceļa dēļ
Zemnieki cieš zaudējumus, jo ceļa posms Krāslava–Pastarnieki Indras pagastā netiek sakārtots. Pašvaldība, kas pārņēma ceļu no valsts pagājušā gadā, atzīst, ka ceļa uzturēšanai budžetā līdzekļu nav, un vairs nevēlas to paturēt savā īpašumā,  savukārt Satiksmes ministrija vairs negrasās to pārņemt atpakaļ. 
Sešās pašvaldībās plāno stingrākus Covid-19 ierobežojumus
Sešās pašvaldībās –  Daugavpilī, Baldones, Krāslavas, Salacgrīvas, Aknīstes un Varakļānu novadā – plāno stingrākus Covid-19 ierobežojumus, nekā noteikts valstī kopumā, žurnālistus informēja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.
Vilciena Rīga–Daugavpils maršrutu pagarinās; slēdz vairākus autobusu reisus
Šoruden salīdzinājumā ar vasaru ir samazinājies reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos pārvadāto pasažieru skaits. Pašlaik ārkārtējās situācijas laikā tiek īslaicīgi samazināts autobusa reisu un maršrutu daudzums. Vienlaikus neatkarīgi no Covid-19 Autotransporta direkcija veic korekcijas reģionālo autobusu un vilcienu kustības sarakstos, tostarp arī Latgalē. Piemēram, pagarinās vilciena Rīga–Daugavpils maršrutu līdz Krāslavai, bet tiks slēgti vairāki autobusu reisi. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt