Dzīve & stils / Tautas māksla
Pasaku gadam izskanot. Piecu Latvijas stāstnieču stāsti
Sagaidot Ceturto adventi, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” skan pasakas, nostāsti un spoku stāsti, iepazīstinot ar piecām aizrautīgām stāstniecēm – cilvēkiem, kas apzināti kopj mutvārdu stāstīšanas tradīciju, pulcējas stāstnieku festivālos un piedalās UNESCO "Stāstu bibliotēkā".
Grupa «Rikši» jaunajā albumā apkopojusi latgaliešu gadskārtu ieražu dziesmas
Ir sagaidīts postfolkoras grupas “Rikši” jaunais albums “trīp!”. Grupas koncerts un jaunā albuma atklāšana paredzēta 2020. gada sākumā – 4. janvārī Latgales vēstniecībā "Gors", grupai aicinot klausītājus uz “Gadkrāsu ballīti”. Savukārt 11. janvārī albuma svētki notiks Rīgā, mūzikas namā “Daile”. Albumā ir apkopotas latgaliešu gadskārtu ieražu dziesmas grupas dalībnieku aranžijās.
Uz Okupācijas muzeja sētas skatāma izstāde «Cerību raksti»
Lai arī netieši, tomēr ar Ziemassvētku vēsti ļoti labi sasaucas jaunā Okupācijas muzeja izstāde “Cerību raksti”. Tā iepazīstina ar rokdarbiem, kas savulaik tapuši ieslodzījumā, izsūtījumā un bēgļu nometnēs, apliecinot cilvēku alkas pēc skaistuma un radošuma arī vissūrākajos apstākļos.
Auseklītis. Kā to ieadīt apģērbā?
Astoņstaru zvaigzne, gaismas uzvara pār tumsu, Atmodas laika simbols. Tā mēdz raksturot vienu no biežāk pieminētajiem mitoloģiskajiem debesu iemītniekiem – Ausekli. Šis simbols ir arī izplatīts dažādos apģērbos un audumos un bija redzams arī uz džempera vienam no Atmodas laika līderiem Dainim Īvānam Latvijas Tautas frontes aktivitāšu laikā. Iestājoties aukstam laikam, LSM.lv piedāvā pamācību, kā ieadīt Ausekli savā apģērbā.
Bagātīgu dziesmu pūru 90 gadu jubilejā rāda Bārtas etnogrāfiskais ansamblis
Šodien savu 90. jubileju svinēs Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, aicinot lielo dienu svinēt kopā pagasta Kultūras namā. Kaut arī Bartā dziedāts arī senāk, par dibināšanu tiek uzskatīta pirmā publiskā uzstāšanās Liepājā 1929.gadā. Bārtas etnogrāfiskais ansamblis turpina dzīvo tradīciju un nodod šīs vērtības nākamajām paaudzēm.
Latviešu «Sudmaliņas» sagādā ovācijas un uzvaru vācu dejotājiem
Sajūsmināti par populārās latviešu tautas dejas “Sudmaliņas” soļiem, tos izlēma apgūt arī kāda Vācijas jauniešu tautas deju grupa. Iemācījās un… ieguva 1. vietu tautas deju konkursā! Deju pamanījuši citas vācu deju kopas izpildījumā, kuriem to savukārt ieteikusi Vācijā dzīvojoša latviete.
Radošajā dienā keramiķa Gailuma darbnīcā top darbi valsts svētku izstādei
Mūžībā aizgājušā Latgales keramiķa un patriota Pētera Gailuma keramikas darbnīcā “Podnieki” notika valsts svētkiem veltīta Radoša diena. Tās dalībnieki ir māla pulciņa apmeklētāji, ko Rēzeknes novadā Rogovkas ciemā vada keramiķa sieva Maija Gailuma. Par godu svētkiem tika kurināts arī lielais ceplis, ko savulaik darīja arī pats keramiķis. No Radošajā dienā izveidotajiem darbiem tiks veidota valsts dzimšanas dienai veltītā izstāde.        
Daudzina Dienvidkurzemes vokālo daudzbalsību
Krāšņi tautastērpi un bagāts daudzbalsīgo dziesmu pūrs ar garajiem saucieniem – tās ir īpašās vērtības, kas raksturīgas Dienvidkurzemē – Nīcā, Bārtā un Otaņķos. Lai izzinātu šīs puses tradicionālās dziedāšanas kopīgās un atšķirīgās īpatnības, Nīcas kultūras centrā aizvadīts vokālās daudzbalsības daudzinājums. 
Aicina uz sarunu ar folkloristi Helmī Stalti
Sarunu ciklā "Runā Pārdaugava" notiks tikšanās ar folkloristi, līvu kultūras tradīciju sargātāju un folkloras kopas "Skandinieki" dibinātāju Helmī Stalti: "Stalti Latvijai – no Kurzemes līdz Pārdaugavai", paziņojumā medijiem informē organizatori.
Diasporas teātru festivāls «Laipa» ir amatierteātru gaismas pils
Oktobra vidū aizritēja jau sestais diasporas amatierteātru festivāls “Laipa 2019”, kurā piedalījās 11 amatierteātri gan no ASV, gan Eiropas un viens no Latvijas. Kā atzīst ārzemju latviešu amatierteātru pārstāvji - tā ir viņu latvietības kopšana, nenoliedzot, ka tas piepilda alkas pēc skatuves un prožektoriem.
Skolēni Jaunpiebalgas pusē iepazīst dažādus deju žanrus
Jaunpiebalgas pusē līdzīgi kā daudzviet Latvijas reģionos bērniem un jauniešiem, kuri vēlas dejot, tuvākā iespēja to darīt ir tautas deju ansamblī. Lai viņi uzzinātu par citiem deju veidiem, ko iespējams apgūt tikai lielajās pilsētās, un tos izmēģinātu, jau trešo gadu īsteno projektu “Piebalga dejo”. 
Jaunākie
Interesanti