Par mums

LSM.lv ir Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio portāls trīs valodās. Mēs veidojam ētiskas un faktos balstītas publikācijas, kas ir uzticama informācija jebkuram mūsu lietotājam. Mūsu prioritāte ir sociālpolitikas ziņas un analītika, tomēr attīstītām arī dzīvesstila, kultūras un citas tematikas saturu.

Portālam ir trīs galvenās mērķauditorijas:

  • Latvijas iedzīvotāji, kurus uzrunājam latviešu un krievu valodās, stiprinot Latvijas informatīvo telpu, akcentējot demokrātiskās vērtības, veicinot sabiedrības saliedētību;
  • No Latvijas emigrējušie valstspiederīgie, kurus uzrunājam latviešu un krievu valodās, tādējādi ļaujot nezaudēt saiti ar Latviju un informējot par reemigrācijas iespējām.
  • Ārvalstu iedzīvotāji, mediji un citas iestādes, kurām sniedzam nepastarpinātu objektīvu informāciju par notiekošo Latvijā angļu valodā. 

Portāls piedāvā arī sadaļu “Ārpus ētera”, kur tiek publicēts sabiedrisko mediju darbinieku vai redakcijas piesaistītu autoru viedokļi, individuālais redzējums vai novērojumi. Ne “Ārpus ētera”, ne arī portāla autoru sociālo mediju profilos nav publicēts organizāciju oficiālais viedoklis un par to saturu atbild paši autori.

Izveide

Ziņu portāla izveidi paredz Ministru kabineta programma sabiedrības saliedēšanas, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšanai, kas tapa 2012.gada pavasarī. 

Par lsm.lv pirmo darba darba dienu tiek uzskatīts 2013.gada 3.februāris, kad portāls sāka darboties latviešu valodā. Portāls krieviski Rus.lsm.lv darbību sāka 2013.gada maijā, bet sabiedrisko mediju vienīgais satura kanāls angliski Eng.lsm.lv sācis darbību 2014.gada 1.jūlijā. 

LSM Bērnistaba izveidota, saņemot finansējumu no Valsts budžeta jaunās politikas iniciatīvām. Par bērnu portāla darbības pirmo dienu uzskatāms 2017.gada 17.jūlijs. 

Apbalvojumi

  • 2018.gadā Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) izcilības balva kategorijā "Kultūra" apbalvota LTV filma un LSM.lv multimediāls projekts “Nora”, ko veidoja Sandijs Semjonovs, Linda Olte.

  • 2017.gadā Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) izcilības balva kategorijā "Apraksts" par analītisko multimediālo projektu, kas veidots sadarbībā ar Latvijas Radio par migrācijas problēmu Latvijā  "Tēta projekts"

  • 2017.gadā Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) izcilības balva kategorijā "Analītika/pētniecība" par sižetu sēriju par bērnu namiem Latvijā "Sistēmas bērni" kopā ar Latvijas Radio un Latvijas Televīziju.
  • 2016.gadā LŽA "Izcilības balva" par labāko darbu reģionos. To saņēma mūsu autore Liepājā Liba Mellere par savu darbu "Pieminot Kuldīgas ebrejus. Un ne tikai".
  • 2013.gada LŽA "Izcilības balva" par labāko vizualizāciju mediju darbā. To saņēma lsm.lv autori Markus Kokanens un Teemu Hotti ar savu publikāciju sēriju "Pētījumi komiksos". 
  • Lsm.lv ir arī NEPLP ceļojošās "Celmlauža" balvas ieguvējs 2014.gadā par inovācijām radio un televīzijas darbībā 2013.gadā. 

Replay.lv (RE!)

Sabiedrisko mediju Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas audio un video satura atskaņotājs, kas dod iespēju patērēt sabiedrisko mediju saturu pasīvi. Vienlaicīgi tas tiek cieši sasaistīts ar lsm.lv radīto ziņu saturu, dodot iespēju lietotājiem izvēlēties, kādā formātā patērēt piedāvāto saturu. RE! Tiek plānots attīstīt par vietni, kur vienuviet var skatīties LTV un LR aktuālās tiešraides.

Visiemltv.lv

Izveidots ar mērķi būt pieejamam visiem visur, kanāls ir izveidots RE! platformā kā īpašs lineārs interneta televīzijas kanāls diasporas auditorijai, viss tā saturs pieejams visā pasaules teritorijā, 24 stundas diennaktī. Tajā tiek pārraidīti LTV1 un LTV7 oriģinālraidījumi un LTV arhīva materiāli.

Bernistaba.lsm.lv 

Platformas pamata auditorija ir pirmsskolas vecuma bērni, kuriem tā ir droša un radoša vide. Bērnistabā atrodami interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņas un daudz kā cita. Bērnistaba ir portāla LSM.lv palīgs vecākiem, audzinot laimīgus, gudrus un zinātkārus bērnus.

Platformu papildina saturs vecākiem LSM.lv portālā, kas stāsta par izglītības un audzināšanas aktualitātēm, dod praktiskas, radošas, muzikālas idejas ģimenei un bērniem.


Kļūsti par lsm.lv autoru

LSM.lv vienmēr attīstās un aug. Esam atvērti jaunām idejām un formātiem visos satura virzienos, tādēļ - ja Tev ir ideja un zini, ka vari un proti sagatavot sabiedrisko mediju vērtībām atbilstošu un kvalitatīvu multimediālu saturu interneta platformām (gan portālam, gan sociālajiem medijiem), sazinies ar mums un, iespējams, kļūsi par mūsu autoru!

Esam atvērti arī uzklausīt idejas, kā sasniegt plašākas auditorijas un kā uzlabot mūsu darbu! 

Prakse lsm.lv

Pie mums praktikanti var iegūt unikālu ieskatu Latvijas Sabiedrisko mediju darbā - satura plānošanā, veidošanā, agregēšanā un izplatīšanā.

Prakses darbi var tikt pielāgoti praktikantu interesēm un spējām - darbam ar nacionālajām vai starptautiskajām ziņām, sporta vai kultūras aktualitātēm, darbam ar sociālajiem tīkliem un informācijas atlasi, u.c..

Iepazīsti vienu no vadošajiem un uzticamākajiem interneta portāliem valstī!

CV un motivācijas vēstuli, norādot sev interesējošās jomas, sūtīt uz e-pastu [email protected]

 

Piekļustamības paziņojums

Tīmekļvietnes novērtējums sniedz priekšstatu par tās lietošanas ērtumu personām ar dažādām vajadzībām. Paziņojumā iekļauta informācija par saziņu tīmekļvietnes nepilnību vai citu jautājumu gadījumā. Skatīt vairāk