Festivālos, TV, Rīgā un ārpus tās – kultūras mītnes vietas šonedēļ
Festivāli, koncerti, izstādes un vēl, un vēl – vasaras kultūras notikumu birums nemazinās arī augustā. Visu pagūt atkal nav iespējams, jo šajās nedēļās interesanti notikumi ar pasaules elpu arī televīzijā un radio viļņos. Bet dažus no tiem izraugās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu žurnāliste un producente Anete Ašmane-Vilsone.
Krāšņākie ziedi kultūras dobēs. Kultūras ieteikumi šai nedēļai
Laiks, kas daudziem rit atvaļinājuma zīmē, ir īstais brīdis, kad baudīt citu sarūpēto. Arī kultūras dārzā, kur dobēs dažus krāšņus ziedus izraugās "Kilograms kultūras" žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu un LTV Kultūras ziņu vadītāja Liene Jakovļeva.
No putekļiem ārā, no dūmiem. Kultūras akcenti šai nedēļai
No putekļiem ārā, no dūmiem mūs turpina saukt ne vairs ziedošais pavasar’s, bet karstā, tveicīgā vasara. Muzikālus notikumus piedāvā izbaudīt gan brīvdabas skatuves, gan baznīcu vēsās telpas, bet dabu var baudīt arī ar grāmatu rokās. Nedēļas notikumu izlasi piedāvā sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska.
Mūzika un dzeja – kultūras pieturpunkti šai nedēļai
Vasaras saulgriežu nedēļā koncertus pilskalnā un muižā, jaunu dzejoļu krājumu un jaunu tvartu iesaka "Kilograms kultūras" žūrijas loceklis, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs Orests Silabriedis.
Balsojumā noskaidroti balvas «Kilograms kultūras 2022» pirmie finālisti
Pirmdien, 30. maijā, paziņoti pirmie Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" finālisti. Skatītāji un klausītāji balsoja par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem darbiem desmit kategorijās (no tām divās jaunās – "Starts" un "Popkultūra"), finālam izvirzot vienu kultūras notikumu katrā kategorijā.