No putekļiem ārā, no dūmiem. Kultūras akcenti šai nedēļai
No putekļiem ārā, no dūmiem mūs turpina saukt ne vairs ziedošais pavasar’s, bet karstā, tveicīgā vasara. Muzikālus notikumus piedāvā izbaudīt gan brīvdabas skatuves, gan baznīcu vēsās telpas, bet dabu var baudīt arī ar grāmatu rokās. Nedēļas notikumu izlasi piedāvā sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" žūrijas locekle Henrieta Verhoustinska.
Balsojumā noskaidroti balvas «Kilograms kultūras 2022» pirmie finālisti
Pirmdien, 30. maijā, paziņoti pirmie Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" finālisti. Skatītāji un klausītāji balsoja par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem darbiem desmit kategorijās (no tām divās jaunās – "Starts" un "Popkultūra"), finālam izvirzot vienu kultūras notikumu katrā kategorijā.
Zināmi gada pirmie «Kilograms kultūras» nominanti – balso par saviem favorītiem!
16. maijā sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2022" pavasara balsojums, kurā pirmoreiz iespējams paust savas simpātijas divās jaunās nominācijās: "Starts" un "Popkultūra". Balvas nominantus kopā desmit kategorijās skatītāji un klausītāji arī šogad varēs izvirzīt trīs balsojumos.
Kino, literatūra, krāsas un dziesmas. Kultūras notikumi šonedēļ
Jauns latviešu kinodarbs, atkārtots izdevums igauņu romānam, krāsaini mirkļi un vientuļas revolūcijas – tik dažāda šonedēļ kultūras notikumu izlase, ko sagatavojis raidījuma "Kultūrdeva' producents un balvas "Kilograms kultūras" žūrijas loceklis Kaspars Zaviļeiskis.