Pilsētvide
Eiropā pandēmijas laikā cilvēki aktīvāk izmanto velosipēdus
Vairākās Eiropas valstīs notikušas akcijas, uz kurām dalībnieki ieradās ar velosipēdiem. Itālijas pilsētā Milānā velobraucēji arī pieprasīja varas iestādēm vairāk rūpēties par šī ekoloģiskā transportlīdzekļa izmantotājiem.
Velosipēdi, skrejriteņi un motorolleri – ko der zināt un ko iesaka pieredzējuši braucēji?
Tuvojoties vasarai, arvien aktuālāki kļūst velosipēdi, skrejriteņi un motorolleri. Turklāt tie labi piestāv pārvietošanās veidam, lai koronavīrusa pandēmijas laikā nevajadzētu braukt piepildītā sabiedriskajā transportā. LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” skaidroja noteikumus, kas uz tiem attiecas, un uzklausīja pieredzējušu braucēju ieteikumus, kā arī sarīkoja sacīkstes.
Covid-19 ierobežojošo pasākumu dēļ Eiropā uzplaukumu piedzīvo riteņbraukšana
Valstīm sākot atvieglot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, tiek domāts ne tikai par ekonomikas restartēšanu, bet arī par iedzīvotāju pārvietošanos Eiropas pilsētās. Tiek veidoti jauni veloceliņi, lai mudinātu cilvēkus izmantot velosipēdus, nevis automašīnas. Kāpuši arī velosipēdu pārdošanas apjomi. Pilsētplānotāji norāda, ka šī ir unikāla iespēja veikt izrāvienu “zaļās politikas” mērķos, vienlaikus ievērojot sociālo distancēšanos.