Sadaļas Sadaļas
Pilsētvide
Esplanādē daļai celiņu mainīs segumu
Rīgas pašvaldība plāno Esplanādes gājēju celiņu seguma atjaunošanu, kam piešķirti aptuveni 800 tūkstoši eiro. Ņemot vērā parka platību un stāvokli, pašvaldība paredzējusi gājēju celiņu segumu atjaunot trijās no septiņām parka zonām atbilstoši piešķirtajam finansējumam.
VIDEO: Rēzeknes svarīgākās vietas atklāj Latgales repere Ūga
Latgales repere Ūga, īstajā vārdā Daiga Barkāne, savā pilsētā Rēzeknē nereti uzturas industriālā vidē – vakaros viņa iemieg gar māju braucošo vilcienu skaņu pavadībā un studiju, kur tapa ar "Zelta mikrofonu" apbalvotais albums, iekārtojusi rūpnīcu rajonā. Sev svarīgākās Rēzeknes vietas Ūga izrādīja Latvijas Radio Pieci raidījumam “Piecas kartes”.
Parīzē samazina atļauto braukšanas ātrumu
Francijas galvaspilsētā Parīzē līdz 30 kilometriem stundā ierobežots atļautais braukšanas ātrums. Lēmuma mērķis ir uzlabot satiksmes drošību un mazināt trokšņu līmeni.
Pētījums: Pārtikas zudumi ir lielāki rūpnieciski attīstītajos reģionos
Pasaules dabas fonds un kompānija "Tesco" ir publicējuši pētījumu, kas norāda, ka aptuveni 2,3 miljoni tonnu jeb 40% no pārtikas ik gadus pasaulē netiek izmantoti, un tas ir par 1,2 miljoniem tonnu vairāk, nekā tika uzskatīts līdz šim, Latvijas Radio raidījumā "Zināmais nezināmajā" skaidroja biedrības "Zaļā brīvība" pārstāve Inga Belousa.
VIDEO: Bolderājas labākās randiņu un pastaigas vietas atklāj Aminata
Šobrīd dziedātāja Aminata ikdienu pavada galvenokārt Rīgas centrā, jo tur ir intensīvāks dzīves ritms un vairāk iespēju, taču viņa atzīst, ka  dzimtā Bolderāja joprojām ir vieta, kur nonākt tuvāk dabai un pie jūras sakārtot domas. Labākās randiņu un pastaigu vietas savā bērnības rajonā Bolderājā Aminata atklāja Latvijas Radio 5 raidījumam “Piecas kartes”.
Iļģuciema iedzīvotāji vēlas paplašināt Nordeķu parka teritoriju; dome ieceri neatbalsta
Pārdaugavā vēsturiskajam Nordeķu parkam pieguļ vairāk nekā divu hektāru liela nesakopta privāta teritorija, ko īpašnieks tagad pārdod. Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība vēlas, lai šī teritorija būtu sakārtota un labiekārtota. Arī Latvijas Radio uzrunātie parka apmeklētāji uzskata, ka zemesgabals ir jāpadara par pievilcīgu vietu. Biedrība aicina domi teritoriju iegādāties, taču pašvaldība neuzskata, ka parka teritoriju nepieciešams paplašināt, un pirkt zemesgabalu negrasās.
VIDEO: Kā ir uzaugt Vecrīgā? Rāda mūziķis Ralfs Eilands
Daudziem Vecrīga pazīstama kā vieta pastaigām, skaistai arhitektūrai, vakara izklaidēm vai birojiem, bet mūziķim Ralfam Eilandam tā ir laimīgā bērnības zeme – viņš šeit ir uzaudzis. Ģērbies pidžamā, Ralfs Pieci.lv raidījumam “Piecas kartes” izrādīja  savas bērnības takas, pusaugu gados iemīļotākos bārus un vietu, kur tapa slavenais mūzikas video dziesmai "Bums" kopā ar grupu ''PeR''.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt