Ārpus ētera
Cūku komikss: Trūkstošais puzles gabals no Vācijas
Ukraina un tās sabiedrotie aicina Vāciju pieņemt lēmumu par tanku piegādi Ukrainai, jo ukraiņiem šis bruņojums ir ļoti vajadzīgs, lai sekmīgāk cīnītos pret Krievijas iebrucējiem. Taču vācieši joprojām svārstās un nevar izlemt, vai sūtīt tankus uz Ukrainu. Arī sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka Vācijas sabiedrība šajā jautājumā ir ļoti sašķelta: puse atbalsta tanku piegādāšanu Ukrainai, bet puse ir pret, jo baidās, ka šāds solis saasinās konfliktu un nokaitinās Krieviju.
Karikatūrista skats: Algu jautājums
Neilgi pēc atalgojuma palielinājumu valsts amatpersonām arī Rīgas domē nolēmuši būtiski palielināt  sev atalgojumu. Piemēram, Rīgas mēra alga varētu pieaugt 1,7 reizes, vicemēru alga – 1,6 reizes, bet deputātu algām plānots pieaugums par vairāk nekā 600 eiro.   
Rūdolfs Kalvītis: Visu mūžu esmu mācījies, lai būtu hokejā. «Sporta studijas» podkāsts #93
Kalvīša uzvārds Latvijas hokejā nav svešs. Daudziem gan tas asociējas ar pašreizējo Latvijas Hokeja federācijas prezidentu un bijušo Latvijas ministru prezidentu Aigaru Kalvīti. Hokejam vairāk sekojošie noteikti zina, ka Aigara dēli Kārlis un Rūdolfs spēlējuši hokeju, tostarp jauniešu un junioru izlasēs. Jaunākais no viņiem Rūdolfs pēc hokeja slidu kāršanas uz nagliņas nekur tālu no ledus laukumiem nav ticis, jo šobrīd pārrauga Latvijas izlašu darbību kā ģenerālmenedžeris.
Tomašs Otockis: Diktatori, demokrātija un nacionālās minoritātes – sarežģīta simbioze
Vai Antans Smetona (Antanas Smetona) ir pelnījis pieminekli? Tāds jautājums radās maniem draugiem no Lietuvas, kad valsts valdība nolēma uzcelt pirmskara prezidenta monumentu Viļņas Vecā teātra priekšā (pirms 2022. gada derusifikācijas to sauca par Krievu drāmas teātri, līdz 1939. gadam tas bija poļu teātris Poguļankā, celts par Viļņas poļu kopienas naudu, kura nekad to neatguva). Kolēģi no Lietuvas jautāja ne tikai 1926. gada decembra valsts apvērsuma vai Varņos un Dmitrovecā koncentrācijas nometņu izveidošanas, Saeimas atlaišanas un neatkarīgās preses likvidācijas dēļ. Runa bija arī par Smetonas attieksmi pret poļu minoritāti. Par spīti tam, ka bija precējis ar polieti Zofiju Hodakovsku (Zofia Chodakowska), Smetona nenesa sirdī siltas jūtas pret Kauņas poļiem.
Cūku komikss: Ledus parāde
Sals, kas sekoja atkusnim, veicināja vižņu veidošanos un iešanu visā Daugavas garumā. Lieli ledus sablīvējumi sākotnēji radās Pļaviņās, bet vēlāk situācija kļuva bīstama arī Jēkabpilī. Tā kā turpina nākt jauni vižņi un ledus parāda savu spēku, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils turpina paaugstināties, bojājot pilsētas aizsargdambi. Pilsētā izsludināts sarkanais brīdinājums, plūdi gāž kokus, appludina mājas, cilvēki evakuējas un glābēji nemitīgi uzrauga situāciju.
Karikatūrista skats: Roberta Cinkusa piemiņai
Šis zīmējums ir veltījums izcilajam latviešu animatoram un karikatūristam Robertam Cinkusam, kurš diemžēl pāragri, neilgi pirms savas sešdesmit gadu jubilejas, devies mūžībā.
Māris Rīmenis: «Australian Open» klāt, tenisistiem ļoti daudz savainojumu
Sezonā pirmais "Grand Slam" turnīrs tenisā sāksies jau jaunnedēļ – neapšaubāmi pats nozīmīgākais notikums pasaules sportā 2023. gada janvārī. Šoreiz gan nespēlēs daudz slavenību, un lielākoties tas savainojumu dēļ. Ir arī citi iemesli, kā Naomi Osakai, taču kopumā daudzi ir neveseli.
2022. gada izcilākā snieguma autors Eiropas rallija čempionātā. Mārtiņš Sesks «Sporta studijas» podkāstā #92
Liepājnieks Mārtiņš Sesks 2018. gadā uzvarēja Eiropas rallija čempionātā ERC3 klasē, bet 2020. gadā bija pasaules rallija čempionāta (WRC) junioru ieskaites vicečempions. Aizvadītajā sezonā viņš saņēma balvu par izcilāko sniegumu, ko nodrošināja ar perfektu sniegumu Liepājas rallijā. Kopā ar stūrmani Renāru Franci viņi uzvarēja visos 12 ātrumposmos un kopējā rallija ieskaitē. Seska sasniegtais ir atkārtots WRC pilota Sebastjana Lēba rekords - 2005. gadā leģendārais francūzis uzvarēja visos Korsikas WRC ātrumposmos.
Sigita Roķe: Latvijas Televīzijas daudzveidīgais saturs – auditorijas novērtēts
Aizvadītajā gadā LTV1 bija skatītākais televīzijas kanāls Latvijā, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" dati (skatīšanās laika daļa – 12,3%). Tas ir pelnīts rezultāts – Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieki ir demonstrējuši kvalitatīvu, profesionālu, izcilu veikumu īpaši sarežģītos apstākļos, ņemot vērā Krievijas īstenoto karu Ukrainā. Cilvēki krīzēs un valstiski īpaši svarīgos notikumos meklē sabiedrisko mediju saturu. Un tā tas notika arī pērn, kad gads bija notikumiem pārbagāts.
«Gudrs, vēl gudrāks» uzvarētājs Kārlis: Ar stereotipiem jāmāk sadzīvot vai labākajā gadījumā – mainīt
Kārlis Vagalis ir viens no erudīcijas spēles "Gudrs, vēl gudrāks" dalībniekiem, kurš piedalījies tajā četras reizes, startējot 9., 10., 11. un 12. klašu grupā no 2013. līdz 2017. gadam. "Man paveicās, jo visu dalības sezonu garumā iekļuvu arī finālos, abos pēdējos no tiem, 11. un 12. klasē, sanāca uzvarēt." Kāds ir Kārļa "Gudrs, vēl gudrāks" stāsts, un ar ko viņš nodarbojas šobrīd?
«Gudrs, vēl gudrāks» producente Irēne Grūzīte: Nenolaist latiņu un nemitīgi attīstīties
Tieši pirms 10 gadiem, 10. janvārī, Latvijas Televīzijas ēterā tika pirmizrādīta erudīcijas spēles "Gudrs, vēl gudrāks" pirmā sērija. Kur meklējami raidījuma pirmsākumi, un kādēļ mēs to varam vērot katru piektdienas vakaru LTV1? Tolaik Latvijas Televīzija ļoti interesējās par kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas – sabiedrisko televīziju darbību un iespējamo sadarbību, rezultātā tika pārņemta ideja no lietuviešu projekta "Lietuvas tūkstošgades bērni".
«Pludmales volejbols nav multimiljonu bizness. Nav jēgas spēlēt, ja nebaudi to!»: Edgars Točs «Sporta studijas» podkāstā #91
Tokijas olimpisko spēļu pusfinālists Edgars Točs pēc dzīvē labākā rezultāta sasniegšanas vairs neturpināja sadarbību ar pieredzējušo Mārtiņu Pļaviņu. Šis duets bija gandrīz kā "Pelnrušķītes stāsts". Edgars Točs ar Pļaviņu sāka spēlēt kopā 2018. gada sākumā, un jau pirmajā turnīrā Hāgā pārsteidzoša uzvara. Pirms šī dueta izveidošanas Pļaviņš mainīja vairākus pāriniekus, bet Točs gan spēlēja pludmales volejbolu, gan paralēli strādāja vairākos darbos. Arī krāvēja arods madonietim nav svešs.
Cūku komikss: Kultūrstabilitāte Latvijā
Vienā stāstā savijušies divi Latvijas lepnumi, ar ko parasti dižojas tautieši – kultūra un meži. Līdz ar plāniem izbeigt "Latvijas valsts mežu" īstenoto ziedošanas praksi apdraudēta vairāku Valsts kultūrkapitāla fonda programmu norise, tostarp tādu, kas saistītas ar kultūras nodrošinājumu reģionos, kā arī koru un tautas deju tradīcijas attīstību. Kultūras ministrs teic, ka premjers solījis palielināt kultūrkapitāla fonda budžetu, tomēr kultūras darbinieki bažījas, ka viss būs pašu rokās, un ceļ trauksmi.
Karikatūrista skats: Braukt dzērumā izmaksā dārgi
Diemžēl, kā liecina pēdējo dienu notikumi, pat nesen pieņemtās izmaiņas Krimināllikumā, paredzot auto konfiskāciju un kriminālatbildību par auto vadīšanu reibumā virs 1,5 promilēm, neaptur dažus Latvijas pilsoņus turpināt vadīt spēkratus "kunga dūšā", kaut arī tas var izmaksāt ļoti dārgi pārgalvīgā autovadītāja budžetam.
«Gudrs, vēl gudrāks» uzvarētāja Elīna: Dzīvē ir cilvēki, kas paver durvis, bet pašam jāsper solis
Elīna Smetaņina nāk no Nākotnes, maza ciemata Jelgavas novadā. Mācījusies Šķibes pamatskolā, beigusi Jelgavas Valsts ģimnāziju, bakalaura grādu ieguvusi Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), bet šobrīd studē ar stipendijas atbalstu maģistrantūrā vienā no prestižākajām universitātēm Eiropā – Parīzes Politikas zinātnes institūtā (franču val. Institut d'études politiques de Paris vai Sciences Po). Elīna ir pirmā un vienīgā Latvijā, kam Francijas valdība piešķīrusi "France Excellence Europa" stipendiju.
Cūku komikss: Siltā sagaidīšana
Tikpat ātri kā kupenas nomainīja peļķes, tā paskrējusi nedēļa starp Ziemassvētkiem un Vecgada vakaru. Stāvot uz, iespējams, vēsturē siltākās gadumijas sliekšņa, vaicājam: ko nesīs 2023. gads? No tā, ko jau zinām, gribas izcelt pozitīvo: tēti varēs iet bērna kopšanas atvaļinājumā un kopā ar mammām saņemt lielākus pabalstus, minimālā alga pieaugs no 500 līdz 620 eiro mēnesī un sabiedriskā transporta biļetes Rīgā kļūs lētākas.
Atklātne no Krievijas: Laimīgu Jauno gadu!
Pārdomās par gadumiju, ko sagaidām, Krievijai turpinot karu Ukrainā, dalās Latvijas izcelsmes Krievijā dzīvojošs mākslinieks un grāmatu ilustrators Igors Stepanovs.
Andrejs Siliņš: Vairai Vīķei-Freibergai savu podkāstu!
Laikā no 2022. gada 22. augusta līdz 19. septembrim tika īstenota Latvijas Radio podkāstu jeb raidierakstu tiešsaistes aptauja, kuras mērķi bija vērtēt iespēju iegūt atgriezenisko saiti no Latvijas Radio klausītājiem, vērtēt Latvijas Radio podkāstu produktu atpazīstamību un gūt ieskatu Latvijas Radio podkāstu klausītāju paradumos. Aptaujā tika iegūtas 1032 derīgas aptaujas anketas. Aptauja nav uzskatāma par nacionāli reprezentatīvu, bet raksturo vismaz lielas daļas Latvijas Radio podkāstu klausītāju viedokļus.
Roberts Jekimovs: «Katram hokejistam ir jābūt plānam B, visi nekad nekļūs par profesionāļiem». «Sporta studijas» podkāsts #90
Roberts Jekimovs ir viens no savas paaudzes meistarīgākajiem latviešu uzbrucējiem, viņa kontā čempiona tituls Somijas "Mestis" līgā, tāpat Zviedrijas augstākajā junioru līgā. Divas reizes Roberts spēlēja Latvijas valstsvienības kreklā pasaules čempionātā. Latvijas U-18 un U-20 izlasēs Jekimovs allaž bija viens no komandas līderiem, bet pieaugušo hokejā augstākais punkts bija trīs sezonas pēc kārtas Somijas augstākajā līgā. Brīdī, kad viņš ar Latvijas U-20 izlasi tikai otro reizi vēsturē spēlēja elites divīzijā starp 10 labākajām pasaules komandām, daudziem tolaik junioru izlasē šķita, ka ar hokeju nopelnīs visai atlikušajai dzīvei.
Svarīgākais šobrīd