Dzīve & stils / Vecāki un bērni
Bērnu liekais svars: Vecāki, lutiniet bērnus ar saldu buču, ne konču!
Latvijā pēdējos gados nav palielinājies bērnu skaits, kuriem ir liekais svars, bet ārsti satraucas, ka palielinās bērnu aptaukošanās pakāpe. Par šo situāciju vispirms atbildība jāuzņemas vecākiem, jo nepietiekami kontrolē bērnu ēšanas paradumus, izdabājot bērniem, pieradina pie neveselīgas pārtikas, kas komplektā ar mazkustīgu dzīvesveidu ir visbiežākais bērnu liekā svara rašanās cēlonis. Tā vietā vecākiem vajadzētu vairāk laika veltīt bērniem, būt emocionālam atbalstam, kopā pavadīt laiku, lai bērns laiku nevadītu viedierīcēs un prieku negūtu galvenokārt no ēdiena.
Psihoterapeite: Bērna liekajam svaram un ēšanas atkarībām ir kāds dziļāks iemesls
Bērnu liekais svars skar sākumskolas skolēnus (25%) un arī pavisam mazus bērnus. Par bērniem atbild vecāki, tātad bērns ir mantojis vecāku neveselīgos ēšanas ieradumus, bērnam ir maz kustību. Tomēr ne tikai šie iemesli var būt bērna liekā svara cēloņi - tie jāmeklē kompleksi – gan uzturs, gan somatika, gan psihoemocionālās situācijas izzināšana.
Vecāku šķiršanās un bērns
Igauņu bērnu rakstniece Kairi Looka ierodas Rīgā uz savas grāmatas atvēršanas svētkiem
Rīgā viesosies igauņu rakstniece Kairi Looka, lai piedalītos starptautiskās grāmatu un izdevniecību izstādes kultūras programmas pasākumos un savas pirmās latviešu valodā tulkotās grāmatas "Lidostas blaktis nepadodas" (ilustrators Kaspars Jancis, tulkojis Guntars Godiņš) atvēršanas svētkos; rakstniece viesosies Latvijas Nacionālās biblioytēkas (LNB) Bērnu literatūras centrā, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.
Skaties!
Klausies!