Ārpus ētera / Komiksi
LSM komikss: Latvijas kaulainais vidusslānis
Dažkārt tiek uzskatīts, ka sabiedrības vidusslānis ir tieši tie, kuru darbā radītajai pievienotajai vērtībai un nomaksātajiem nodokļiem ir jākalpo par valsts ekonomikas pamatu. Latvijā situācija, iespējams, ir citādāka, jo, lai gan teju puse iedzīvotāju sevi uzskata par vidusslāni, "Swedbank" pētījumā secināts, ka vērtējot finansiālo rocību, proti, iespējas bez bažām nomaksāt rēķinus un reizi gadā doties ceļojumā, apzīmējumam "vidusslānis" kvalificējas vien 9%.
LSM komikss: Kurš pēdējais, tas muļķis!
Nesaskaņas, kas valda Rīgā, kopš ilggadējais mērs Nils Ušakovs kļuvis par Eiropas Parlamenta deputātu, iespējams, drīz beigsies ar visas domes atlaišanu. Šonedēļ mēra Oļega Burova partija “Gods kalpot Rīgai” vienojās ar opozīcijas spēkiem strauji sasaukt trīs sēdes, kurās neieradīsies vairāk nekā puse deputātu, lai domi atlaistu un Rīgā varētu rīkot ārkārtas vēlēšanas.
LSM komikss: Pastrādāt jau var
Arī Latvijas iedzīvotāji un atbildīgie dienesti vismaz vārdos ir pievērsuši nopietnu uzmanību Ķīnā reģistrētajam līdz šim nezināmajam koronavīrusam, kurš nu jau sasniedzis arī Eiropu. Par pierastajām slimībām, lai cik tās bīstamas būtu, Latvijas iedzīvotāji gan pārāk nebēdā un, kā liecina kāda nesena farmaceitu veiktā aptauja, teju 70% mēdz doties uz darbu arī neveseli.
Komikss: Kad pienāks pastarā diena?
Kamēr Austrālijā cīnās ar sausuma izraisītā ugunsgrēka sekām un zinātnieki sit trauksmes zvanus par klimata pārmaiņu katastrofālajām sekām, ko planēta pieredzēs tuvākajās desmitgadēs, ASV prezidents Donalds Tramps Pasaules ekonomikas forumā Davosā aicināja neklausīties pastarās dienas sludinātājos un priekšplānā izvirzīt ekonomiskās vajadzības.    
LSM komikss: Ar dziesmu uz Briseli
Politiskā Eirovīzija noslēgusies. Smukāko priekšnesumu un lipīgāko meldiņu izpildītāji dodas uz Strasbūru un Briseli, lai tur pavadītu nākamos piecus gadus. Jau šobrīd ir skaidrs, ka ievēlēto mākslinieku kopa ansambli neizveidos, bet gan nodarbosies ar saviem solo projektiem.
LSM komikss: Vai stukaču likums?
Kopš 1. maija Latvijā darbojas Trauksmes celšanas likums, kura uzdevums ir pasargāt cilvēkus, kas ziņo par ko nelikumīgu, par darbību, kas vērsta pret sabiedrības interesēm, indivīda tiesībām u.t.t. Ja redzi – ziņo, bet valsts uzdevums ir rūpēties, lai tam nebūtu negatīvu seku tev, bet gan tam, par ko tu ziņo. Viss klāri un loģiski, bet sabiedrības mutē šis pasākums ieguvis nosaukumu – stukaču likums. Nav taču labi sūdzēties par kaimiņiem un paziņām, kas dara nelietības, tātad arī par darba devēju, kas pārkāpj likumu.
LSM komikss: Bronzas prezidents
Līdz prezidenta vēlēšanām atlicis burtiski mēnesis. Šobrīd gan nekas neliecina, ka process, kurā Latvija tiks pie sava nākamā prezidenta, varētu saukties ''vēlēšanas''. Drīzāk – prezidenta iecelšana. Par to piedāvājam komiksu. 
LSM komikss: Katram latvietim ordeni un titulu!
Lāčplēša dienā daudzi valsts un pašvaldību darboņi svinīgos apstākļos saņēma īpašu apbalvojumu – Lāčplēša goda zīmi. Šī “ordeņa” piešķiršanu un “apsaimniekošanu” nodrošina biedrība “Lāčplēsis”, kurā rosās Latviešu strēlnieku apvienības aktīvists Jānis Kasparsons, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs un politiķis Gunārs Kūtris, bet Saskaņu šajā raibajā kompānijā pārstāv Zenta Tretjaka.
LSM komikss: Kas maisiņā?
Ziemassvētki ir gaišs laiks. Lampiņas, svecītes, piparkūkas un dāvanas. Šogad Latvijas pašvaldībās valda īpašs satraukums. Nevar skaidri zināt, vai uz eglīti atnāks Ziemassvētku vecītis un atnesīs dāvanas, vai arī nāksies atbildēt par tām dāvanām, kas saņemtas gada laikā, jo ir gandrīz kā dziesmiņā – dažu brīdi dusmīgs KNAB garām aizcilpo… Tiem, kas uzvedušies smuki, nav jāsatraucas, bet, kas darījuši palaidnības, pelnījuši žagarus. Tā mums mācīja bērnībā.
LSM komikss: Paši pūta, paši dega…
Latviešu (un citu tautu) sakāmvārdi mēdz būt ļoti trāpīgi. Kā gan vēl precīzāk raksturot to, kas kopš Alfreda Rubika pilsētvadības laikiem norisinājies Latvijas galvaspilsētā? Gan jau, ka ''paši pūta, paši dega'' arī viņa laikā, bet ne par to stāsts. Vai ''Saskaņa'' pie varas nāca uzreiz pēc neatkarības? Vai korupcija Rīgā sākās kopš tā brīža? Nē, protams.
LSM komikss: Plāns B
Pēc ieilgušās jaunpartiju mērīšanās ar vietu skaitu parlamentā, personiskā nozīmīguma slavināšanas, apvainošanas un atvainošanos caurvītajām bezgalīgi konstruktīvajām sarunām visi acu skatieni pievērsti Rīgas pilij, kur top plāns B – prezidenta Raimonda Vējoņa paša radītais premjera kandidāts.
LSM komikss: Man šodien vienalga..
Saeimas vēlēšanas ir diena, kad lemjam valsts nākotni nākamajiem četriem gadiem. Arī nepiedalīšanās ir lēmums. Tas ir balsojums – man vienalga.
LSM komikss: EXPO 2018. Saeimas vēlēšanas
Līdzīgi kā uzņēmēju pasākumos, kas regulāri norisinās Ķīpsalas hallē, arī vēlēšanas ir sava veida gadatirgus, kurā partijas cenšas mums pārdot savu piedāvājumu. Politiskajam EXPO gan ir kāda būtiska atšķirība – partijas ir apkarinātas ar birkām, un no tām ir pagalam grūti atbrīvoties. Vai tās ir tādas, kādas mēs redzam, bet varbūt mēs redzam to, ko gribam? Vai tie ir stereotipi, bet varbūt - objektīva realitāte? Kur ir šī sarkanā līnija?
LSM komikss: Laukos labi. Vīns jau ielikts pagrabā
Šī vasara karsta ar lauku darbiem piepildīta un labām cerībām lolota. Jaunais vīns ielikts pagrabā, cūku pupas izlobītas no pākstīm, ābolu sula izspiesta un kartupeļi no dārza novākti. Nākamās sezonas lauku darbi vairs nav “aiz kalniem”. Lauciniekiem jauna pieredze un drīz arī krāsaina rudens iedvesma. Par to arī LSM.lv ilustratores Lienes Rubanes komikss no Latgales laukiem.
LSM komikss: Tukšās lauku mājas
Pirms pāris gadiem daudzie ciema kaimiņi biežāk sanāca kopā darbus darīt un svētkus svinēt. Ziema vai vasara, darbs vai atpūta, vienmēr jautri. Katrā ciemā dzīvoja kāds muzikants vai dziedātājs. Lustējās līdz rītausmai. Tagad šie spilgtie momenti tikai atmiņā ataust, un ir nebeidzama vēlme kaut ko mainīt, lai glābtu mūsu senču ieradumus. Lauki kļūst arvien tukšāki. Nākotne laukos ir miglā tīta. Pacietīgi gaidām, vai šo miglu spēs kāds izkliedēt.
LSM komikss: Svētdiena - brīvdiena!
Svētdiena - brīvdiena! Iegulties šupuļkrēslā un iemalkot gardu, paštaisītu alus glāzi, ieklausīties putnu čivināšanā un viegli ieelpot svaigo augusta vēsmu. Aizmirst par vakardienas naudas problēmām un rītdienas darba plānu. Pievakarē vēl kaimiņu satikt uz jēra šašlika vakariņām. Varbūt ieplānotais ne katru reizi piepildās, jo īpaši lauku setās, kur dabas pulkstenis nosaka darba grafiku. Kā kaimiņš teica: “Brīvdienās jāstrādā atpūšoties.” Par to arī jaunākais LSM.lv ilustratores Lienes Rubanes komikss no Latgales laukiem.
Jaunākie
Interesanti