Ārpus ētera / Komiksi
LSM komikss: Ekskursija pie monstra
Aizvadītajās nedēļās Latvija, tāpat kā citas Eiropas valstis, ir pieredzējusi strauju ar jauno koronavīrusu inficēto skaita pieaugumu, bet piektdien SPKC paziņoja, ka kopīgā ekskursijā inficējušies veseli divdesmit vienas skolas skolotāji.
LSM komikss: Par banāniem jāmaksā divreiz
Aizvadītajās nedēļās daudzi dzīvokļu mājās dzīvojošie rīdzinieki saņēma vēstules no "Rīgas namu pārvaldnieka", kurās tika uzdots jautājums – vai pārvaldnieks var izmantot dzīvojamās ēkas apsaimniekošanai paredzēto līdzekļu uzkrājumu, lai apmaksātu iedzīvotāju parādus "Rīgas siltumam." Faktiski sanāk, ka apzinīgajiem maksātājiem tiek piedāvāts ultimāts – vai nu jāmaksā par apkuri divreiz, vai ziemā jāsalst.
LSM komikss: Izpauda neizpaužamo
Šonedēļ Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par neizpaužamu ziņu izpaušanu rosināja sākt kriminālvajāšanu pret bijušo ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. LTV vēstīja par, iespējamo ķēdi kā noplūdusi informācija krimināllietā, kurā iesaistīta Jelgavas prokuratūras prokurore Zinaīda Egle.
Komikss ilustratīvā veidā attēlo kā neizpaužamās ziņas tika izpaustas.
LSM komikss: Atsākusies NBA sezona Disnejlendā
Pēc pusgada pārtraukuma NBA sezona šonedēļ atsākusies Floridas štatā esošajā Disnejlendas izklaides parka sporta centrā. Spēlētāji, kas nedēļām pirms spēļu atsākšanās devās dzīvot īpaši izveidotā izolācijā, nu jau atkal nodevušies treniņiem un spēlēm.

Komiksā attēlots, kā daži no slavenās Disneja kompānijas tēliem varētu dzīvot un sportot plecu pie pleca ar pasaules labākajiem basketbolistiem.
LSM komikss: Sēņu laiks
Vasaras otrajam mēnesim noslēdzoties, ar vien vairāk cilvēku dodas uz mežiem, lai piepildītu grozus ar sēnēm un ogām. Komikss par to kā "sēņotāju uzbrukumu" apspriestu sēnes, ja tās sarunātos.
LSM komikss: «Es mīlu maskas»
Pagājušajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps pirmo reizi sabiedrībā parādījās ar sejas aizsargmasku. Mēnešiem ilgi, neskatoties uz strauji augošo ar jauno koronavīrusu inficēto skaitu, ASV līderis atteicās parādīties sabiedrībā ar sejas masku, netieši arī iedrošinot savus vēlētājus tā rīkoties.
LSM komikss: «Nieka gripa» Brazīlijā
Šonedēļ pasaules medijos parādījās ziņa, ka Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru ir inficējies ar jauno koronavīrusu. Ziņa izpelnījās uzmanību, jo par Brazīlijas Trampu sauktais prezidents jau kopš pandēmijas sākuma ir apšaubījis ierobežojumu vajadzību un pat piedalījies protestos pret tiem. Lai gan Brazīlija inficēto skaitā ieņem otro vietu pasaulē, prezidents mudinājis iedzīvotājus doties strādāt un ignorēt štatu vadītāju noteiktos ierobežojumus.
LSM komikss: Putins uz mūžu
Šonedēļ Krievijā sākās iepriekšējā balsošana referendumā par konstitūcijas grozījumiem, kas kopā ar virkni citu labojumu arī dos iespēju prezidentam Vladimiram Putinam ieņemt amatu vēl divus termiņus. Līdz ar grozījumiem "nodzēšas" visi iepriekšējie termiņi un, ja Putins uzvarēs 2024. gada vēlēšanās, tas nebūs pret konsitūcijā noteiktajiem diviem termiņiem.
Komikss par laivojošu suni Urgu un binokli
Laivojot pa Vārtājas upi, Urga atrod binokli. Tas ir kā lielas brilles, kas palīdz saskatīt tālas, tālas lietas. Urga veikli uzlec mežābelē, liek binokli pie acīm un lūkojas visapkārt. Viņai līdzās uz koka zara nolaižas putniņš, kurš grib noskaidrot, ko Urga caur binokli redz.
LSM komikss: Zemūdens koncertzāle
Par nepieciešamību uzbūvēt akustisko koncertzāli Latvijas politiķi un mūziķu runā jau vismaz piecpadsmit gadu. Izjukusi gan pirmskrīzes iecere to būvēt uz AB dambja pēc Anda Sīļa projekta, gan arī plāns uzbūvēt to uz privāto partneru dāvinātās zemes. Nu ir parādījusies jauna iecere - Rīgas akustisko koncertzāli būvēt Elizabetes ielā 2.
LSM komikss: Apceļo Rīgas tiltus
Līdz ar jaunā koronavīrusa izraisītās ārkārtējās situācijas beigām tūrisma un izklaides uzņēmumi aktīvi plāno, kā piesaistīt gan vietējos, gan ārvalstu ceļotājus. Maijā Rīgas Tūrisma attīstības birojs pat izstrādājis "nozares glābšanas plānu", kas jau šovasar paredz veicināt iekšzemes tūrismu, bet ārvalstu tūristu piesaistē investēt 780 000 eiro.
LSM komikss: Mājdzīvnieku nedienas
Līdz jaunā koronavīrusa saslimušo skaita samazināšanos un ierobežojumu pakāpenisku atvieglošanu, arī darbavietās pakāpeniski sāk atgriezties darbinieki. Lai arī vismaz daļai cilvēku šīs pārmaiņas sagādās prieku, var minēt, ka mājdzīvniekiem izolācijas beigas drīzāk nesīs bēdas - samazinās iespēja dabūt papildu kārumus un pastaigas pa mežu vai parku kļūs retākas.
LSM komikss: Treniņnometne astronautiem
Lai arī trešdien paredzētais pirmais komerciālā pārvadātāja SpaceX lidojums ar astronautiem laikapstākļu dēļ neizdevās un to pārcēla uz sestdienu, amerikāņi ir gatavības pilni atgriezties uz Mēness. NASA plāno šajā desmitgadē uzsākt ilgtermiņa apmetņu būvi, cerot, ka tās palīdzēs uzturēt privātās kompānijas. Misijas uz Zemes dabīgo pavadoni plāno arī citas lielvalstis.
LSM komikss: Pandēmijas māksla
Eiropas valstis, šķietami pārcietušas jaunā koronavīrusa uzliesmojuma smagāko punktu, atslābina ierobežojumus un ļauj atsākt darbu dažādām izklaides vietām. Pēdējo nedēļu laikā pamazām durvis atkal ver slavenākie Eiropas muzeji. Arī Latvijā, ievērojot drošības nosacījumus, var doties baudīt mākslu. Lai atgādinātu par vajadzību sargāt veselību, komiksā četri slaveni mākslas darbi pārveidoti atbilstoši pandēmijas skartajai pasaulei.
LSM komikss: Kā iemānīt kontaktpersonu izsekošanas lietotni
Lai samazinātu atkārtotu jaunā koronavīrusa uzliesmojuma iespēju, daudzviet pasaulē pēc strikto ierobežojumu atvieglošanas plānots publicēt kontaktpersonu izsekošanas un apzināšanas lietotnes. Paredzēts, ka šīs programmas, ko izmanto jau vairākās Āzijas valstīs un Austrālijā, viedtālruņu īpašnieku brīdina, ja viņš ir bijis tuvumā personai, kurai konstatēta saslimšana ar Covid-19. Latvijā šādu lietotni izstrādā vairāki tehnoloģiju uzņēmumi un plānots, ka to publicēs maija vidū.
LSM komikss: Pandēmijas prezidenti
Lai arī lielākajā daļā jaunā koronvīrusa skarto valstu atbilde pandēmijai bijusi visai līdzīga, dažviet valstu līderi izcēlušies ar "alternatīviem" viedokļiem un citādu skatījumu uz notikumiem. Piemēram, pēdējās nedēļās daudzkārt dzirdēts par ASV prezidenta Donalda Trampa pārdomām - vai dezinfekcijas līdzekļus nevar izmantot iekšķīgi. Taču arī citu valstu līderi saslimšanai piegājuši "radoši". Komiksā attēloti četri prezidenti, kas pandēmijas laikā likuši daudziem kasīt galvas izbrīnā. 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt