Ārpus ētera / Komiksi
Karikatūrista skats: Ar privātajām lidmašīnām amatpersonas turpmāk lidos retāk
Karikatūrista skats: Ar privātajām lidmašīnām amatpersonas turpmāk lidos retāk
Ar privātajām lidmašīnām valsts amatpersonas turpmāk lidos krietni retāk – par tādu plānu paziņoja Valsts kancelejā, paredzot, ka izmaiņas amatpersonu ceļošanas kārtībā ieviesīs jau šonedēļ. Iemesls – sabiedrības asā reakcija uz ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") veiktajiem 36 lidojumiem ar privātajām lidmašīnām, kas izmaksājuši vairāk nekā 1,3 miljonus eiro, tajā laikā, kad viņš bija premjers.
Adventes kalendārs – «Ziemassvētku asuškas». 1. decembris
Adventes kalendārs – «Ziemassvētku asuškas». 1. decembris
Asuškas ir latgaliešu saldais ēdiens. Tādi mazi, saldi pīrādziņi. LSM.lv šajā decembrī piedāvā mākslinieka Rupucinska veidoto Adventes kalendāru ar nosaukumu "Ziemassvētku asuškas". Tas būs stāsts karikatūrās par kādas ģimenes negaidīto ceļojumu uz Latvijas "plato galu". 
Cūku komikss: Alkoholisma lielie mīnusi un viens pluss
Cūku komikss: Alkoholisma lielie mīnusi un viens pluss
Alkohola akcīzes nodoklis nodrošina miljoniem eiro lielus ieņēmumus valsts budžetā, bet pēc Veselības ministrijas pasūtījuma veiktā pētījumā pirmoreiz aprēķināti arī alkohola lietošanas nodarītie zaudējumi. Saskaņā ar šo pētījumu 2021. gadā Latvija alkohola lietošanas radīto problēmu dēļ zaudēja gandrīz 150 miljonus eiro. Alkohola radītā kaitējuma dēļ 2021. gadā zaudēti līdz pat 88 620 dzīves gadi, kas būtu nodzīvoti labā veselībā un dzīves kvalitātē. Latvijā ir augstākais absolūtā alkohola patēriņš OECD valstu vidū – 12,2 litri uz vienu iedzīvotāju.
Cūku komikss: Sievietes pienākumi nācijas labā
Cūku komikss: Sievietes pienākumi nācijas labā
Latvijā, līdzīgi kā daudzās Eiropas valstīs, dzimstības līmenis ir ļoti zems un turpina kristies. Šogad pirmo deviņu mēnešu laikā Latvijā pasaulē nākuši 10 822 mazuļi jeb par 14% mazāk nekā attiecīgā laika posmā pērn. Viens no iemesliem ir potenciālo māmiņu skaita samazināšanās, jo 90. gados dzimušo paaudze ir daudz mazskaitlīgāka nekā 80. gados dzimušo. Taču sociologi norāda arī uz citām tendencēm: jaunībā sievietes vairāk laika iegulda izglītības iegūšanā un karjeras veidošanā, bet ģimenes pieaugums tiek atlikts uz vēlāku laiku.
Nedēļas karikatūra: Lāčplēša diena
Nedēļas karikatūra: Lāčplēša diena
11. novembrī Latvijā svin Lāčplēša dienu, godinot Latvijas Brīvības cīņu dalībniekus, latviešu karavīrus un patriotus. 1919. gada 11. novembrī Latvijas armija izcīnīja spožāko un asiņaināko uzvaru savā vēsturē, atbrīvojot Pārdaugavu un padzenot Pāvela Bermonta komandēto vācu un krievu armiju no Rīgas.
Cūku komikss: Politiķi kā eksperti bremzēšanā
Cūku komikss: Politiķi kā eksperti bremzēšanā
Gadiem ilgi muļļātie jautājumi par Stambulas konvencijas ratifikāciju un viendzimuma partnerattiecību tiesiskā regulējuma ieviešanu beidzot izkustējušies no vietas pēc Evikas Siliņas valdības nākšanas pie varas: valdība nesen nolēma iesniegt Stambulas konvenciju ratifikācijai Saeimā un parlaments spēra soli ceļā uz partnerības institūta ieviešanu, kas aizsargātu arī viendzimuma pāru tiesības. Šie soļi gan ir pretrunīgi vērtēti sabiedrībā, un opozīcija jau aicina rīkot referendumu. Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā gan Stambulas konvencija ir ratificēta, gan viendzimuma laulības būs atļautas, bet nekāds pasaules gals vēl nav iestājies.
Karikatūrista skats: Irānas āzis kā ANO dārznieks
Karikatūrista skats: Irānas āzis kā ANO dārznieks
Irāna šonedēļ kļuvusi par ANO cilvēktiesību foruma priekšsēdētāju. Ceturtdien tika atklāts ANO Cilvēktiesību padomes rīkotais Sociālais forums – cilvēktiesību jautājumiem veltīta konference. Cilvēktiesību aktīvistu un vairāku valstu sašutumu izraisīja tas, ka par šīs konferences priekšsēdētāju iecelta Irāna, kurā valdošais teokrātiskais režīms pats ir atbildīgs par virkni cilvēktiesību pārkāpumu, it sevišķi attiecībā uz sieviešu tiesībām. ASV pārstāvji paziņojuši, ka pasākumā nepiedalīsies.
Cūku komikss: Asins maize
Cūku komikss: Asins maize
Eiropas Savienība ir noteikusi plašas sankcijas pret Krieviju, taču nav likusi šķēršļus Krievijas lauksaimniecības produkcijas eksportam. To savā labā izmantojuši arī daži Latvijas uzņēmumi, tādēļ Latvija izvirzījusies līderpozīcijās Krievijas graudu importa ziņā. Sevišķi strauji šogad audzis Krievijas kukurūzas imports. Turklāt nav zināms, vai daļa graudu nav nolaupīti Ukrainas zemniekiem vai audzēti okupētajā Ukrainas teritorijā. Latvijas amatpersonas tikmēr plāta rokas un stāsta, ka vēl jānoskaidro, vai Krievijas graudi paliek Latvijā vai arī tiek sūtīti tālāk uz citām valstīm.
Nedēļas karikatūra: Putina komandas jaunais vārtsargs
Nedēļas karikatūra: Putina komandas jaunais vārtsargs
Eiropas Savienībā tagad ir par vienu valsts līderi vairāk, kurš ir draudzīgi noskaņots pret Krieviju. Roberts Fico, Slovākijas premjerministrs, kura valdība šonedēļ deva amata zvērestu, paziņojis, ka Bratislava vairs nesniegs militāru palīdzību Ukrainai. Fico kopā ar Ungārijas premjeru Viktoru Orbānu arīdzan liek šķēršļus turpmākas Eiropas Savienības finansiālās palīdzības piešķiršanai Ukrainai.
Karikatūrista skats: Pretgaisa aizsardzības atšķirības
Karikatūrista skats: Pretgaisa aizsardzības atšķirības
Pēc palestīniešu kaujinieku grupējuma "Hamas"  teroristiskā uzbrukuma Izraēlas armija ir veikusi atbildes gaisa triecienus Gazas joslā. Diemžēl kaujinieki izmanto civiliedzīvotājus kā dzīvo vairogu, izvietojot dzīvo spēku, raķešu palaišanas iekārtas  un citu militāro aprīkojumu blīvi apdzīvotos Gazas joslas dzīvojamos rajonos.  
Karikatūrista skats: Pētījums par «Bolt» un «Wolt» kurjeriem
Karikatūrista skats: Pētījums par «Bolt» un «Wolt» kurjeriem
Sociālajā tīmeklī "X" (iepriekš "Twitter") šonedēļ uzvirmoja viedokļu sadursmes par Latvijas Zinātnes padomes Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas finansētā pētījuma – "Digitālajās platformās nodarbināto autonomijas izpratnes un prakse: "Wolt" un "Bolt" piegādes darbinieku pieredzes kultūrsocioloģiska analīze" – lietderīgumu un aktualitāti.
Karikatūrista skats: Jaunie vilcieni
Karikatūrista skats: Jaunie vilcieni
Lai gan pēdējais solītais termiņš, kad Latvijā sāks kursēt jaunie "Škoda" elektrovilcieni, bija šī gada rudens, jaunais satiksmes ministrs Kaspars Briškens ("Progresīvie") šonedēļ atzina, ka, visticamāk, pasažieri ar tiem varēs braukt tikai nākamgad.
Karikatūrista skats: Lemberga ietekme atgriežas
Karikatūrista skats: Lemberga ietekme atgriežas
Līdz ar jaunās Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") valdības apstiprināšanu saistībā ar "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un "Progresīvo" veidoto koalīciju publiskajā telpā aktualizējās jautājums par ZZS politiķa un ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga ietekmes atgriešanos. 

Vairāk

Svarīgākais šobrīd