Sadaļas Sadaļas
Ziņas

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Kas solīts pirms 4 gadiem

Ko pirms iepriekšējām vēlēšanām 2017.gadā toreizējie pašvaldību vadītāji intervijās LTV Ziņu dienestam atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem un ko solīja darīt četru gadu laikā.

«Tautas panorāma»: Alūksnes novadā bažas par darbavietām un sāpe par neuzcelto sporta centru
Gaidot 5. jūnijā plānotās pašvaldību vēlēšanas, LTV “Tautas panorāma” devās uz Alūksnes novadu. Alūksnieši savu novadu sauc par Ziemeļvidzemes pērli, un, kā pārliecinājās LTV, diezgan pamatoti. Bet, vai domājot par tūristiem, pašvaldība nav aizmirsusi par saviem iedzīvotājiem? Cilvēki satraukušies par darbavietu trūkumu, un vēl kāda īpaša sāpe sportiskajiem alūksniešiem – vietvara tā arī nav uzcēlusi solīto sporta centru.
Alūksnes novadā zemju īpašniekiem par veiksmīgu cīņu ar latvāņiem būs 50% NĪN atlaide
Šopavasar, lai rosinātu zemes īpašniekus aktīvāk veikt latvāņu ierobežošanu savās teritorijās, Alūksnes novada pašvaldība izstrādājusi latvāņu ierobežošanas plānu. Šajā plānā ietverti gan konkrēti pasākumi, gan ierobežošanas metodes un vēl – kā bonuss tiem zemes īpašniekiem, kuriem cīņa ar invazīvo augu izrādīsies veiksmīga, būs nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atlaide 50% apmērā.
Alūksnes novadā tiek pie ilgi gaidītās zobārstniecības prakses
Lai arī veselības aprūpē šobrīd galvenā aktualitāte ir Covid-19 pandēmija, tomēr nav pazudušas problēmas, kas bija līdz tai. Un viena no tām ir speciālistu trūkums attālākos Latvijas novados. Piemēram, Alūksnes novadā līdz šim ļoti problemātiski bija zobārstu pakalpojumi, bērniem valsts apmaksāta zobārstniecība vispār nebija pieejama. Situācija ir mainījusies, jo decembrī darbu sākusi jauna zobārstniecības prakse.
Vidzemes pilotprojektā secina – transports pēc pieprasījuma laukos ir noderīgs
Ministru kabinetam līdz nākamā gada 30. novembrim ir jāizstrādā likumprojekts, kas paredz pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu pēc pieprasījuma. Šo priekšlikumu, lai risinātu mobilitātes problēmas laukos, kur vairs nekursē sabiedriskais transports, rosināja Vidzemes plānošanas reģions un to atbalstīja Saeimas deputāti. To, ka šāds pakalpojums "Transports pēc pieprasījuma" ir nepieciešams, apliecināja arī Alūksnes un Mazsalacas novados īstenotais pilotprojekts, kas šoruden noslēdzās. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt