Ārzemēs
Milāna ar augiem un kokiem cīnīties pret gaisa piesārņojumu
Par Itālijas modes galvaspilsētu dēvētās Milānas galveno krāsu var uzskatīt pelēko. Tā dominē ne tikai ēkās, bet arī debesīs pārāk lielā piesārņojuma dēļ. Tomēr Milānas pašvaldībai padomā ir jauns un ambiciozs plāns, kas tuvāko 12 gadu laikā mazinās piesārņojumu un ļaus pilsētai kļūt daudz zaļākai.
Eiropas Savienības ārlietu ministri Brisele pārrunās situāciju Ukrainā
Pirmdien, 10. decembrī, Briselē tiekas Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri. Viena no aktuālākajām sarunu tēmām būs situācija Ukrainā. Pēc Eiropas Savienības augstās pārstāves ārlietās Federikas Mogerīni uzaicinājuma Briselē būs arī Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins.
ANO migrācijas pakta dēļ Beļģijā sākusies valdības krīze
Beļģijas valdībā sākusies krīze – to atstājuši labējā partija “Jaunā flāmu alianse”, kurai bija trīs ministru amati. Partija šādu lēmumu pieņēmusi, jo Beļģijas premjerministrs Šarls Mišels atbalstīja ANO migrācijas paktu, pret ko flāmu nacionālisti stingri iebilda. Tagad iekšlietu, imigrācijas un finanšu ministru funkcijas varētu pārņemt valsts sekretāri.
«Dzelteno vestu» protestos Parīzē katastrofāli zaudējumi
“Dzelteno vestu” protestu laikā Francijas galvaspilsētā Parīzē vakar nodarīti “katastrofāli zaudējumi”, atzinis valsts finanšu ministrs Bruno Lemērs. Viņš notikušo ir nosaucis par  sabiedrības, gan demokrātijas krīzi. Bažās par iespējamu vandālismu pēdējās dienās ir bijuši slēgti vairāki slaveni tūrisma objekti, Eifeļa torni ieskaitot, veikali un daudzu uzņēmēji ir cietuši būtiskus zaudējumus. Protestos aizturēti vairāk nekā 1,7 tūkstoši cilvēku.
Skotijas augstskolas bažījas par mācībspēku aizplūšanu pēc «Brexit»
Skotijas augstskolas ir nobažījušās, ka pēc „Brexit” tās varētu pamest mācībspēki no citām Eiropas valstīm. Tā liecina Skotijas fondu padomes informācija. Patlaban viena piektā daļa lektoru Skotijas augstskolās ir no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, taču jau tagad pasniedzēji izsakot interesi par projektiem citur, bažās par savu nākotni.
Francijas premjers acina tautu uz vienotību
Francijas premjerministrs Eduārs Filips ir aicinājis tautu uz vienotību pēc vairāku nedēļu ilgajiem protestiem. Arī vakar Parīzē un citur Francijas pilsētās notika tā saukto „dzelteno vestu” protesti, pieprasot labākus dzīves apstākļus. „Ir jāturpina dialogs ar miermīlīgajiem protestētājiem,” tā sacīja Francijas premjerministrs.
Manfrēds Vēbers: Eiropa būs zudusi, ja neatradīs vienotu balsi ārpolitikā
Par Žana Kloda Junkera pēcteci Eiropas Komisijas prezidenta amatā varētu kļūt vācietis Manfrēds Vēbers. Viņu kā savu komisijas prezidenta kandidātu izvirzījusi lielākā Eiropas politiskā grupa – Tautas partija, kurā Latviju pārstāv “Vienotība”. Priekšvēlēšanu aptaujas liecina, ka maijā gaidāmajās eiroparlamenta vēlēšanās tieši šī partiju grupa iegūs visvairāk balsis.
«Aculiecinieks». «Aizliegtā paņēmiena» speciālreportāža - 5 minūtes pirms «Brexit»
Jau pavisam drīz, 29.martā, Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību (ES). Pagaidām vēl nav skaidrs, kurš no tā būs lielāks ieguvējs, bet kurš - zaudētājs. Referendumā Ziemeļīrija nobalsoja par palikšanu ES, taču var piedzīvot viskrasākās pārmaiņas. Pierobežas pilsētas Ņūrijas iedzīvotāji joprojām nespēj noticēt referenduma iznākumam un satraucas par savām turpmākajām dzīvēm.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti