Ārzemēs
Makrons ar Putinu pārrunā situāciju Ukrainā
Pirms Francijā gaidāmā G7 samita Francijas prezidents Emanuels Makrons ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Galvenais sarunu temats – konflikts Ukrainas austrumos, kuram galu vēl aizvien neredz.  
Kanāriju salās ugunsgrēka dēļ evakuēti tūkstošiem cilvēku
Spānijai piederošajā un tūristu iecienītajā Grankanārijas salā jau vairākas dienas plosās milzu savvaļas ugunsgrēks, kura dēļ evakuēti astoņi tūkstoši cilvēku. Nav ziņu, ka ugunsgrēkā būtu cietušie, taču liesmas izpostījušas daudzas mājvietas.
Somija sarežģī vīzu iegūšanu Krievijas pilsoņiem
Somijas konsulātos Krievijā veidojas garas rindas, Krievijas pilsoņiem cenšoties apmeklēt kaimiņvalsti, pirms stājas spēkā stingrāka vīzu piešķiršanas kārtība. Pārmaiņas saistītas ar Eiropas Savienības prasībām, kas izbeigs līdz šim atviegloto Šengenas vīzas izsniegšanu Somijā. Tiek prognozēts, ka stingrākie noteikumi Somijā varētu palielināt Krievijas pilsoņu plūsmu uz Igauniju.
Merkele tiekas ar Orbānu «Paneiropas piknika» atcerei
Pirms 30 gadiem Ungārija uz robežas ar Austriju sarīkoja tā saukto “Paneiropas pikniku”, kura laikā austrumvācieši bēga uz Rietumiem un kas vēlāk veicināja Berlīnes mūra krišanu. Lai pieminētu šo notikumu, ciemos pie Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna ieradusies Vācijas kanclere Angela Merkele.
Irānas tankkuģis pametis Gibraltāru
Irānas tankkuģis, kas pusotru mēnesi bija arestēts Lielbritānijas aizjūras teritorijā Gibraltārā saistībā ar aizdomām par Sīrijai noteikto Eiropas Savienības sankciju pārkāpšanu, svētdienas, 18.augusta vakarā atstājis Gibraltāru. Kuģa galamērķis ir Kalamatas osta Grieķijā. Piektdien, 16.augustā ASV Tieslietu ministrija nosūtīja Gibraltāram pieprasījumu kuģi atkal arestēt, tomēr Gibraltārs noraidīja ASV prasību.
Glābēji Polijā cenšas izglābt alā iesprostotus cilvēkus
Vairāk nekā 25 glābēji Polijā kopš sestdienas, 18.augusta cenšas izglābt divus Tatru kalnu alās iestrēgušus cilvēkus. Vairāku pieredzējušu cilvēku grupa bija devusies ekskursijā alās, kad viena no šaurajām ejām pēkšņi applūdusi ar ūdeni, nosprostojot izeju. Divi grupas dalībnieki palikuši iesprostoti 500 metrus no izejas, tomēr tiem izdevies sazināties ar pārējiem grupas locekļiem, kas par notikušo informējuši glābējus.
Ziloņkaula Krastā gaida tūristus
Kotdivuāra jeb kādreiz tūristu pilnais Ziloņkaula Krasts Rietumāfrikā joprojām atgūstas no viesu trūkuma. Valsts, kuras ekonomikai tik būtisks ir tūristu pienesums, pamazām sāk atgriezties apmeklējamo galamērķu sarakstos.
Bonnas pārņemšana, kāpurķēdes ASV un sanāksmes Zviedrijā. 3 stāsti par atbalstu Baltijas ceļam
Solidaritātes apliecinājuma mītiņi Baltijas ceļa atbalstam notika Berlīnē, Ļeņingradā, Maskavā, Melburnā, Stokholmā, Tbilisi, Toronto un citviet pasaulē – šie vārdi lasāmi vēstures aprakstos par unikālo akciju, kurā 1989.gada 23.augustā rokās sadevās teju divi miljoni cilvēku no Viļņas līdz Tallinai. Daudz esam stāstījuši par pašu Baltijas ceļu, bet cik daudz zinām par akcijām, kas tobrīd mūsu atbalstam un Molotova-Ribentropa pakta 50 gadu atcerei notika ārpus Baltijas? Latvijas Radio uzmeklēja trīs cilvēkus, kuri aktīvi piedalījās pasākumos Bonnā, Vašingtonā un Stokholmā.
Īrija gatavojas ieviest likumu, kas liktu uzņēmējiem atklāt algas pēc dzimuma
Dzimumu līdztiesības jautājumi aktīvi nodarbina ne tikai topošo Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu, kura mēģina panākt līdzvērtīgu vīriešu un sieviešu komisāru skaitu savā komisijā. Šī problemātika pašlaik ir aktuāla arī Īrijā. Tur drīzumā sāks darboties jauns likums, kas pakāpeniski liks uzņēmumiem publiski ziņot par atšķirībām darba samaksā, ko tajos saņem vīrieši un sievietes.
Islandē atvadās no pirmā ledāja
Islandes iedzīvotāji, tostarp varas iestāžu pārstāvji un vides organizāciju aktīvisti, atvadījušies no pirmā ledāja, kas pilnībā pazudis klimata sasilšanas dēļ.
Honkongā demonstrācijās piedalās vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku
Honkongā turpinās masveida iedzīvotāju protesti. Svētdien ielās iznākuši aptuveni 100 000 cilvēku, kuri izsaka savu neapmierinātību ar policijas brutalitāti un pieaugošo Ķīnas centrālās valdības kontroli pār šo pilsētu. Savukārt oficiālā Pekina atbild arvien asāk, vainojot citas valstis protestu organizēšanā.
«Operācija Haoss». Laikraksts atklāj slepenos bezvienošanās «Brexit» plānus
Trūkst degvielas, ēdiena un medikamentu. Kritiska situācija valsts ostās trīs mēnešus, "cietā robeža" ar Īriju, sociālo pakalpojumu cenu kāpums un tīra dzeramā ūdens trūkums. Tāda aina Lielbritānijā pavērtos pēc "Brexit" bez vienošanās, liecina laikraksta "The Times" publicētie nopludinātie valdības dokumenti, kas parāda trūkumus ārkārtas rīcības plānā.
Kabulā spridzinātājs pašnāvnieks nogalinājis 63 kāziniekus
Afganistānas galvaspilsētā Kabulā sestdienas vakarā terorista pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā kāzu svinībās nogalināti 63 un ievainoti 182 cilvēki, svētdien paziņoja amatpersonas. Atbildību par teroraktu uzņēmies džihādistu grupējums "Daīš".
Honkongā turpinās protesti
Honkongā šajā nedēļas nogalē turpinās protesti. Šoreiz ielās ir izgājuši tūkstošiem skolotāju. Viņi vēlas izteikt atbalstu studentiem, kuri aizvadītajās nedēļās ir bijuši galvenie dažādu demonstrāciju un protesta akciju dalībnieki. Svētdien ir paredzētas arī citas demonstrācijas.
Igaunijas opozīcija pieprasa neuzticības balsojumu pašreizējai valdībai
Igaunijas opozīcija pieprasa sarīkot parlamentā neuzticības balsojumu pašreizējai valdībai. Uz šādu rīcību opozīcijas spēkus pamudināja konservatīvās partijas EKRE ministru mēģinājumi nelikumīgi atlaist no amata Igaunijas Policijas un robežsardzes dienesta vadītāju. Tomēr premjers Jiri Ratass uzstāj, ka koalīcija var turpināt darbu.
Jaunākie
Interesanti