Ārzemēs
Pētījums: NATO karavīru ieraksti sociālajos medijos rada riskus
Karavīru publicētie ieraksti sociālajos tīklos NATO mācību laikā rada riskus – tā secināts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pētījumā. Tikai no sociālajiem tīkliem vien pētnieki varēja iegūt sensitīvus datus par militārajiem manevriem.
Leiboristu partiju pamet jau devītais britu parlamenta deputāts
Lielbritānijas parlamentā opozīcijā esošo Leiboristu partiju šonedēļ pametis jau devītais deputāts – Ians Austins. Viņš, tāpat kā pārējie aizgājēji, par iemeslu min neapmierinātību ar partijas līderi Džeremiju Korbinu, kurš, viņaprāt, nepietiekami cīnās pret antisemītismu. Vairāki citi par iemesliem minējuši neapmierinātību ar “Brexit” procesu.
Venecuēlas prezidents Maduro slēdz robežu ar Brazīliju
Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro slēdzis robežu ar Brazīliju, lai bloķētu humānās palīdzības kravas nonākšanu valstī. Tikmēr opozīcijas līderis un pašpasludinātais prezidenta pienākumu izpildītājs Huans Gvaido turpina palielināt spiedienu pret Maduro. Šobrīd Gvaido kopā ar brīvprātīgajiem ir ceļā uz robežu ar Kolumbiju, kur gatavojas mēģināt dabūt valstī šīs kravas.
Žurnālisti: Skripaļu indēšanā trešais iesaistītais – Krievijas izlūkdienesta virsnieks
Pētnieciskie žurnālisti no izdevuma „The Insider” un pētniecības centra „Bellingcat” noskaidrojuši iespējamo trešo cilvēku, kurš varētu būt saistīts ar bijušā krievu aģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu Lielbritānijā. Šis cilvēks ir Krievijas izlūkdienesta virsnieks Deniss Sergejevs. Tāpat atklāts, ka viņš, iespējams, saistīts ne tikai ar Skripaļu lietu, bet arī ar bulgāru uzņēmēja saindēšanu ar to pašu nervus paralizējošo vielu.
Venēcijā cīņai ar atkritumiem ieviesīs nodokli tūristiem
Venēcija ir viens no ainavām bagātākajiem tūrisma galamērķiem. Tomēr tūristi sagādā problēmas vietējiem iedzīvotājiem – viņi atstāj daudz atkritumu. Tāpēc tiek rosināts jauns nodoklis pilsētas apmeklētājiem, kas palīdzētu finansēt atkritumu savākšanas sistēmu.
Lietuva izmeklē vērienīgu tiesnešu korupcijas lietu
Tiesu korupcijas lietā Lietuvā varētu būt iesaistīts arī Druskininku mērs Ričards Malinausks un viņa padomnieks. Ceturtdien Centrālā vēlēšanu komisija abiem vīriešiem atcēla tiesisko imunitāti. Pēc tiesībsargu domām, Maļinausks un viņa padomnieks piedalījušies kukuļošanas shēmās, tāpēc viņu mājās notika kratīšana.
Aicina izslēgt Ungārijas līdera politisko spēku no Eiropas Tautas partijas
Vācijas kanclere Angela Merkele paudusi pilnu atbalstu Eiropas Komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram, pret kuru Ungārija izvērsusi kampaņu. Tajā Budapešta vaino Junkeru, kā arī ungāru izcelsmes ASV miljardieri Džordžu Sorosu nelegālās migrācijas veicināšanā. Turklāt Ungārijas rīcību lūdz vērtēt arī Eiropas Tautas partijā, aicinot pat izslēgt Ungārijas līdera pārstāvēto politisko spēku.
Lietuvā tiesu korupcijas lietā aizdomas par Druskininku mēra iesaisti
Lietuvā tiesu korupcijas lietā varētu būt iesaistīts Druskininku pilsētas mērs Ričards Malinausks, kā arī viņa padomnieks. Galvenā vēlēšanu komisija abiem atcēla tiesisko imunitāti. Tiesībsargi uzskata, ka Malinausks un viņa padomnieks piedalījās kukuļošanas shēmās, tāpēc viņu mājās notika kratīšana. Tikmēr Viļņas apgabaltiesa izskatīja lēmumus par drošības līdzekļu piemērošanu vakardien tiesnešiem un advokātiem.
Sīrijā neskaidrība par «Daīš» rindās karojošo ārvalstnieku likteni pēc kara
Teroristiskās organizācijas “Daīš” jeb “Islāma valsts” sakaušana Sīrijā aktualizējusi diskusijas par civiliedzīvotājiem, kas ilgstoši atradušies džihādistu kontrolētajās teritorijās. Šajās dienās tiek izvesti iedzīvotāji no pēdējā džihādistu kontrolētā anklāva Sīrijā. Taču daļa no viņiem ir ārvalstnieki, radot neskaidrību par viņu nākotni.
Divi ciešākie Izraēlas premjera Netanjahu konkurenti paziņojuši par spēku apvienošanu
Divi ciešākie Izraēlās premjerministra Benjamina Netanjahu konkurenti paziņojuši par spēku apvienošanu aprīlī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Līdz ar to vēlētājiem izvēlē būs jāizdara starp Netanjahu labējā spārna valdību vai arī kreisi noskaņotu alternatīvu. Sabiedriskās domas aptaujas uzrāda, ka pašreizējam Izraēlas premjeram izdosies nosargāt savu amatu.
Jaunākie
Interesanti