Ārzemēs
ANO pārrobežu palīdzība Sīrijai ir atkarīga no Krievijas un Ķīnas lēmuma
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomē notiek aktīvas diskusijas par humānās palīdzības piegādēm kara izpostītajai Sīrijai. Rietumvalstis vēlas saglabāt piegādes caur diviem robežas šķērsošanas punktiem, bet Sīrijas valdošo režīmu atbalstošā Krievija un Ķīna uzstāj uz vienu piegādes punktu, apsūdzot ANO Sīrijas suverenitātes pārkāpšanā. Tikmēr palīdzības organizācijas uzsver, ka, sākot izplatīties Covid-19 Sīrijas ziemeļos, samazināt palīdzību būtu nepareizi.
Pazudušais Seulas mērs izdarījis pašnāvību
Dienvidkorejas policija ceturtdien paziņoja, ka pazudis galvaspilsētas Seulas mērs Paks Vonsuns. Izvēršot plašu meklēšanas operāciju, pēc vairākām stundām Vonsuns tika atrasts miris. Piektdien varasiestādes paziņojušas, ka Seulas mērs izdarījis pašnāvību un iemesls varētu būt Seulas domes darbinieces iesniegums policijā pret Paku par seksuālu varmācību.
Spānijā aktīvisti svin vēršu skrējiena festivāla atcelšanu
Dzīvnieku tiesību aktīvisti šonedēļ sarīkoja krāšņu protesta akciju Spānijā, atzinīgi novērtējot ikgadējā Pamplonas vēršu skrējiena atcelšanu un pieprasot tā pilnīgu apturēšanu. Covid-19 dēļ atcelto vēršu skrējienu un cīņas ik gadu apmeklē tūkstošiem cilvēku.
Lietuvas ekspremjers Kubiļus: Protesti Baltkrievijā atgādina Baltijas valstis 80.gados
Jau pavisam drīz kļūs zināms, kuri kandidāti tiks pielaisti cīņai par Baltkrievijas prezidenta krēslu. Tādēļ vairāki Eiropas Parlamenta deputāti šonedēļ rīkoja pasākumu ar mērķi pievērst uzmanību notiekošajam mūsu kaimiņvalstī. Viņu vidū arī bijušais Lietuvas premjers Andrjus Kubiļus. Šobrīd viņš vada "EuroNest" parlamentāro asambleju, kas sadarbojas ar Austrumeiropas valstu likumdevējiem.
Eiropas notikumu TOP3: Merkele EP, ekonomikas prognoze un Energosistēmas stratēģija
Eiropas Parlamenta (EP) deputātus šonedēļ uzrunāja Vācijas kanclere Angela Merkele, kura mudināja būt solidāriem un pieņemt kompromisus, lai panāktu nepieciešamās vienošanās Eiropas Savienības izkļūšanai no krīzes. Politiķus uz kompromisiem, iespējams, mudinās kārtējā ekonomikas prognoze, kas šoreiz situāciju Eiropas ekonomikā iezīmējusi tumšākās krāsās. Domājot par ekonomikas atkopšanos, nedrīkst aizmirst arī solījumus, kas doti saistībā ar “zaļo kursu”. Tādēļ sperts nākamais solis, lai līdz 2050. gadam panāktu Eiropas klimatneitralitāti.
Bergamo slimnīca svin uzvaru pār Covid-19
Cīņa ar Covid-19 uzvarēta Itālijas Bergamo slimnīcā, kas bija viena no pirmajām pandēmijas skartajām ārstniecības iestādēm. Pāvesta Džovanni XIII vārdā nosauktā hospitāļa intensīvās aprūpes nodaļu pametis pēdējais tur ārstētais jaunā koronavīrusa izraisītās Covid-19 pacients. 
Katalonija ievieš sodu par masku nenēsāšanu
Katalonijas varasiestādes paziņojušas, ka masku valkāšana sabiedriskās vietās Covid-19 izplatības dēļ turpmāk būs obligāta. Par šī noteikuma neievērošanu draudēs 100 eiro liels sods.
Atsāksies Serbijas un Kosovas sarunas par attiecību uzlabošanu
Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien, 10. jūlijā, videokonferencē tiksies ar Serbijas un Kosovas līderiem. Tikšanās mērķis ir atsākt Eiropas Savienības (ES) atbalstīto dialogu starp Serbiju un Kosovu, kas nonāca strupceļā pirms 18 mēnešiem.
Austrālija sola atbalstu Honkongas iedzīvotājiem; Ķīna to asi nosoda
Austrālija gatavojas pagarināt uzturēšanās vīzas Honkongas iedzīvotājiem un ir gatava sniegt atbalstu arī tiem, kuri var meklēt patvērumu Austrālijā pēc Ķīnas ieviestā nacionālā drošības likuma stāšanās spēkā. Šāds Austrālijas lēmums izraisījis asu Ķīnas varas iestāžu nosodījumu un apsūdzības par iejaukšanos citas valsts iekšējās lietās.   
Jaunākie
Interesanti