Ārzemēs
Igaunijā zvērestu dod jaunā valdība
Otrdien, 26. janvārī, zvērestu devusi Igaunijas jaunā valdība. Līdz ar to darbu sāk divu partiju veidotā koalīcija un Igaunijas vēsturē pirmā premjerministre sieviete.    
Itālijā atkāpies premjers Džuzepe Konte
Par atkāpšanos no amata otrdien, 26. janvārī, paziņoja Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte. Politiķis to darījis, lai censtos izveidot jaunu valdību, iespējams, jau trešo trīs gadu laikā. Šāds solis ir rezultāts vairākiem satricinājumiem, ko pēdējā laikā piedzīvojusi kopš 2019. gada septembra pie varas esošā koalīcija. Premjera atkāpšanās notiek laikā, kad valsts joprojām turpina smagu cīņu ar Covid-19 pandēmiju.  
Vakcīnu nacionālisms pasaules ekonomikai var radīt 9 triljonu dolāru zaudējumus
Nevienlīdzīga vakcīnu sadale starp pasaules valstīm var radīt aptuveni 9 triljonu dolāru lielus zaudējumus. Šādu brīdinājumu izteikusi Starptautiskā Rūpniecības palāta. Tās ziņojumā norādīts, ka lielāko šo zaudējumu slogu uz saviem pleciem izjutīs tieši pasaules attīstītākās valstis, tāpēc tām vajadzētu vairāk ieguldīt gan vakcīnu ražošanā, gan to izdalīšanā.  
Francijā likums aizsargā lauku trokšņus un aromātus
Gaiļa dziedāšana, govju maušana, traktora troksnis – Francijā lauku skaņas un aromāti tagad aizsargāti ar likumu un atzīti par daļu no nacionālā mantojuma. Lieta aktualizēta, jo Francijas laukos vietējiem un pilsētas atpūtniekiem dažkārt radušās domstarpības par to, kādai jābūt lauku videi. Pirms kāda laika tiesā uz apsūdzēto sola pat nonāca kāds gailis savas dziedāšanas dēļ.
Igaunijas jaunajai premjerministrei Kallasai jāatjauno valsts reputācija
Igaunijā otrdien darbu sāks jaunā valdība, ko vadīs Reformu partiju pārstāvošā Kaja Kallasa. Viņa kļūs par pirmo sievieti valdības vadītāju Igaunijas vēsturē. Premjerministrei Kallasai un viņas ministru kabinetam būs jātiek galā ar koronavīrusa Covid-19 izraisīto krīzi un jāatjauno Igaunijas starptautiskā slava, ko iedragāja iepriekšējā koalīcija. 
Japānā pūļa imunitāte varētu tikt sasniegta tikai vairākus mēnešus pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm
Japānā pūļa imunitāte varētu tikt sasniegta tikai vairākus mēnešus pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm. Par to vēsta aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz britu pētījumu firmas “Airfinity” dibinātāju Rasmusu Behu Hansenu. Tās nebūt nav labas ziņas premjerministram Josihidem Sugam, kurš solījis iedzīvotājus apgādāt ar pietiekami daudz vakcīnu devām līdz šī gada vidum.
ASV ierobežo ceļošanu no ES, Lielbritānijas un Brazīlijas
Šonedēļ stāsies spēkā jauni ierobežojumi, kas ierobežos iespējas ieceļot Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) tiem, kuri nav ASV pilsoņi. Tas tiek pamatots ar nepieciešamību ierobežot Covid-19, kā arī koronavīrusa jaunā paveida izplatīšanos. Par šādu soli lēmis jaunais ASV prezidents Džo Baidens.
Navaļnija līdzgaitnieki aicina uz jaunām protesta akcijām 31. janvārī
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki aicinājuši uz jaunu protesta akciju pret politiķa apcietināšanu, kas paredzēta svētdien, 31. janvārī. Cilvēku atsaucību sestdien, 23. janvārī, notikušajās akcijās Navaļnija komanda jau nodēvēja par grandiozu un solīja turpināt protestus.
Latvija nosoda vēršanos pret protesta dalībniekiem Krievijā; situāciju apspriež ES
Latvija stingri nosoda Krievijas tiesībsargājošo iestāžu vēršanos pret aizvadītājā sestdienā notikušo protesta akciju dalībniekiem, kuri demokrātiskā ceļā īstenoja savas tiesības uz pulcēšanās un izteiksmes brīvību. Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija apcietināšanu un sestdien visā Krievijā notikušos protestus pirmdien apsprieda arī Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri, bet lēmums vēl netika pieņemts.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt