Ārzemēs
Krievijas politologs: Putins iznīcina ikvienu politisko alternatīvu, palikuši atsevišķi disidenti
Krievijas pazīstamākā opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitniekam Iļjam Jašinam gaidāma tiesa. Putina kritiķis un Ukrainas kara pretinieks vairākkārt aizturēts "par nepakļaušanos policijai". Tā vai citādi, tai skaitā ar viltus krimināllietām, Krievijā tiek atrasti veidi, kā apklusināt politiskos pretiniekus. Politologs Dmitrijs Oreškins, kurš pats no vajāšanām aizbēdzis un patvēries Latvijā, atzīst – opozīcija Krievijā ir iznīcināta. Palikuši vien atsevišķi disidenti, ar kuriem Kremlis turpina izrēķināties.
Ukraina sāk evakuēt iedzīvotājus no Hersonas; Krievija apšauda Ņikopoles rajonu
Ukrainas valdība sākusi organizēt iedzīvotāju bezmaksas evakuāciju no Hersonas pilsētas, un pirmie 100 evakuētie ar vilcienu ir aizvesti uz Hmeļnickas pilsētu. Par to paziņojusi Īslaicīgi okupēto teritoriju reintegrācijas ministrija, bet, turpinoties Krievijas uzbrukumiem, Krievijas karaspēks visu nakti apšaudījis Dņipropetrovskas apgabala Ņikopoles rajonu.
Amerikāņu eksperts: Ukraina varētu atbrīvot Krimu līdz vasaras beigām
Ukrainas karš pret Krievijas iebrucējiem beigsies ar pilnīgu Krimas atbrīvošanu, un tas varētu notikt jau līdz nākamās vasaras beigām. Šādu viedokli intervijā LTV raidījumam "Pasaules panorāma" paudis ASV drošības eksperts, atvaļinātais ģenerālis Bens Hodžess, kurš savulaik komandēja ASV spēkus Eiropā.
Stoltenbergs: NATO palīdzēs Ukrainai tik ilgi, cik būs nepieciešams
NATO ir apņēmības pilna palīdzēt Ukrainai aizstāvēties pret Krieviju "tik ilgi, cik nepieciešams" un palīdzēs kara nomocītajai valstij pārveidot savus bruņotos spēkus par modernu armiju atbilstoši Rietumu standartiem. To apsolījis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
Ukrainas pirmā lēdija: Mēs izturēsim šo ziemu
Ukraina izturēs šo ziemu un turpinās cīnīties, neskatoties uz aukstumu un Krievijas raķešu izraisītajiem elektroenerģijas padeves pārtraukumiem. Šādu pārliecību intervijā raidsabiedrībai BBC paudusi Ukrainas pirmā lēdija Olena Zelenska.
ASV atzīmē Pateicības dienu
Amerikas Savienotajās Valstīs notiek Pateicības dienas svinības. Saskaņā ar tradīciju to priekšvakarā prezidents Džo Baidens publiski apžēlojis vienu no valsts svētku simboliem – tītaru.
Masks atjaunos apturētos «Twitter» kontus
Sociālo mediju uzņēmuma "Twitter" īpašnieks Īlons Masks paziņojis par daudzu iepriekš apturētu kontu atjaunošanu. Lēmums pieņemts pēc šajā platformā sarīkotas neformālas lietotāju aptaujas.
Svarīgākais šobrīd