Ārzemēs
Kabulā teroristu uzbrukumā viesnīcai 18 bojāgājušie
Vienā no Afganistānas galvaspilsētas lepnākajām viesnīcām ir noticis teroristu uzbrukums, kurā nogalināti 14 ārzemnieki un četriem afgāņi. Bruņotie vīrieši ieņēma ēku un nogalināja vairākus viesus un darbiniekus. Vēlāk viesnīcā sākās ugunsgrēks. Tādēļ daži mēģināja glābties pa logu, sasienot kopā palagus.
Sabrukušais tilts starp austrumiem un rietumiem - Moldova
Daļa politiķu Eiropas austrumu pievārtes valstīs mēdz uzstāt, ka ārpolitikā nepieciešams ieņemt iespējami neitrālāku pozīciju starp Krieviju un rietumvalstīm. Nereti tas tiek dēvēts par “tiltu starp austrumiem un rietumiem”, solot neizmērojamas iespējas, ekonomisko izaugsmi un uzplaukumu no starpniecības vien. Arī Latvijā šī ideja nav bijusi sveša – jau kopš neatkarības atgūšanas līdz pat mūsdienām šādas politiskās vēsmas atklātāk vai slēptāk pavada ikkatru parlamenta pirmsvēlēšanu kampaņu. Tomēr šajā kontekstā vērtīgi palūkoties uz Moldovu, kas ir tipisks šāds “tilts”. Moldova, to veidojot, atrodas ilgstošā politiskā krīzē, un pēdējie notikumi apliecina – katrai mazai valstij nepieciešama skaidra ārpolitiskā orientācija.
Desmitiem tūkstoši cilvēku Rumānijā protestē pret korupciju
Sestdien, 21.janvārī, Rumānijā notikuši masveida iedzīvotāju protesti pret pastāvošo valdību. Kopumā valstī ielās ir izgājuši aptuveni 100 tūkstoši protestētāju. Viņi iebilda pret varas galvgalī esošo politiķu mēģinājumiem mainīt likumus, lai padarītu sarežģītāku korupcijas gadījumu izmeklēšanu.
Makrons pieļauj Lielbritānijai īpašu attiecību modeli ar ES
Francijas prezidents Emanuels Makrons uzskata, ka Lielbritānijai var būt īpašs attiecību modelis ar Eiropas Savienību (ES) pēc tam, kad šī valsts pametīs bloku. Tomēr būtu aplami cerēt, ka ietekmīgā Londonas finanšu industrija varētu turpināt izmantot pārējo Eiropas valstu tirgu tāpat kā šobrīd. Ar šo paziņojumu Makrons nāca klajā pirmās oficiālās vizītes laikā Lielbritānijā.
ASV valdība daļēji aptur darbu
ASV sestdienas rītā oficiāli sākta valdības darba daļēja apturēšana, jo līdz noteiktajam termiņam - pusnaktij - ASV Kongress nav spējis apstiprināt īstermiņa finansēšanas pagarinājumu federālajām aģentūrām.
ASV viceprezidents uzsāk vizīti Tuvajos Austrumos
ASV viceprezidents Maiks Penss sestdien, 20. janvārī, uzsāk vairāku dienu ārvalstu vizīti Tuvajos Austrumos, lai sekmētu miera procesu. Vizītes laikā viņš tiksies ar Ēģiptes prezidentu, Jordānijas karali un Izraēlas premjerministru. Penss vizītē dodas par spīti tam, ka tiek pārmests šīs vizītes lietderīgums. Īpaši pēc tam, kad Vašingtona paziņoja par ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi. Tas izsauca plašus protestus musulmaņu un arābu valstīs.
«Freedom House»: Demokrātija piedzīvo krīzi katrā pasaules reģionā
Demokrātija pagājušajā gadā piedzīvoja desmitgadēs smagāko krīzi. Turklāt apdraudējums demokrātijai novērots katrā pasaules reģionā. Tā secināts šonedēļ izdotajā demokrātijas reitingā, ko ik gadu veido Vašingtonā bāzētā domnīca “Freedom House”. Latvija tajā ierindojusies viszemāk starp Baltijas valstīm.
EK: Iepriekšējā pusgada laikā cīņa ar naida runu Eiropā kļuvusi ātrāka
Brīvību pasaulē apdraud arī naida runa, kas mudina citus uz vardarbību un vēršas pret imigrantiem, musulmaņiem, pret citu rasi vai nāciju, pret cilvēkiem ar atšķirīgu seksuālo orientāciju, un tā aizvien vairāk izplatās internetā. Taču iepriekšējā pusgada laikā cīņa ar naida runu Eiropā kļuvusi ātrāka – tā secināts Eiropas Komisijas (EK) veiktajā pētījumā. Vidēji 70% no ierakstiem, kas uzrādīti kā naida runa, tiek dzēsti 24 stundu laikā. Vietnēs “Facebook” un “Twitter” ar to vedas labāk, bet “YouTube” – mazliet lēnāk.
Pedofilijas skandāls aizēno pāvesta vizīti Čīlē
Pāvesta Franciska izteikumi Čīles vizītē izraisījuši pamatīgas dusmas un neizpratni. Vispirms viņš lūdza piedošanu visiem priesteru pedofilijas upuriem, bet tagad paziņojis, ka viņi piedalās apmelošanā. Pāvesta iecelto bīskapu Huanu Barrosu seksuālās vardarbības upuri apsūdz priestera Fernando Karadimas seksuālo noziegumu slēpšanā un līdzdalībā, taču pāvests viņu aizstāv.
Pret Čehijas premjeru izvirza apsūdzības krāpšanā; var zaudēt amatu
Čehijas parlaments piektdien, 19. janvārī, varētu izdot kriminālvajāšanai valsts premjeru Andreju Babišu. Viņš tiek vainots Eiropas fondu izkrāpšanā caur savulaik viņam pastarpināti piederošu uzņēmumu. Vairums deputātu sliecas atbalstīt Babiša izdošanu un uzsver, ka cilvēks, pret kuru tiek izvirzītas šādas apsūdzības, nevar vadīt valdību.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti