Ārzemēs
Par Kubas jauno līderi kļūs līdzšinējais viceprezidents Diass-Kanels
Kubā ceturtdien, 19.aprīlī, beigsies teju 60 gadus ilgušā Kastro dinastijas valdīšana, par jauno valsts prezidentu apstiprinot līdzšinējo viceprezidentu Migelu Diasu-Kanelu. Viņš valsts galvas amatā nomainīs 86 gadus veco Raulu Kastro, kurš šodien svinīgās ceremonijas laikā jaunajam prezidentam nodos valsts līdera pilnvaras.
Ķīmisko ieroču eksperti pagaidām neuzsāks darbu Sīrijā
Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas inspektori pagaidām nedosies uz Sīrijas pilsētu Dumu. Kara plosītās valsts varas iestādes pagaidām nespēj garantēt ekspertiem ne drošību, ne piekļuvi iespējamām indīgo vielu izmantošanas vietām.
EK rekomendē sākt sarunas ar Albāniju un Maķedoniju par iestāju ES
"Es negribu kara atgriešanos Rietumbalkānos," tā vēl nesen izteicās Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers, kurš aktīvi aizstāv Balkānu valstu tuvināšanos Eiropas Savienībai (ES). Eiropas Komisija (EK) šonedēļ ir rekomendējusi dalībvalstīm sākt iestāšanās sarunas ar Albāniju un Maķedoniju. Jau maijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā būs plašs tieši Balkānu valstīm veltīts Eiropas Savienības līderu samits, kurā konkrētus solījumus pagaidām neprognozē. Eiropas Savienības paplašināšanās ir sarežģīts jautājums, tā kā ne visas dalībvalstis to atbalsta.
Kubā noslēdzas Kastro ēra
Ceturtdien, 19.aprīlī, Kuba pāršķir vēstures lappusi un noslēdzas Kastro ēra – no amata aiziet valsts prezidents Rauls Kastro. Komunistiskās Kubas parlaments ceturtdien izvēlēsies jaunu prezidentu, gaidāms, tuvu Kastro sabiedroto.
Makrona vīzija par «jauno Eiropu» sadursies ar vācu pragmatismu. Kas paliks pāri?
Ja Vācijas un Francijas tandēmam neizdosies atkal kļūt par Eiropas sirds kambari, šai miera un labklājības savienībai draud sabrukums, šādi visai lielā vienprātībā Francijas prezidenta Emanuela Makrona uzrunu Eiropas Parlamentam vērtē politiskie komentētāji Vācijā. Tur labi apzinās, ka bez Berlīnes atbalsta, Parīze nevarēs īstenot savu redzējumu par Eiropas Savienību (ES).
Britu eksperts Lūkass: Sankciju dēļ krievu oligarhi kļūst vēl atkarīgāki no Putina
Nesaskaņas ar Krieviju nāk Lielbritānijai neizdevīgā brīdī, kad notiek smagās “Brexit” sarunas ar Eiropas Savienību (ES). Turklāt zināmā mērā sankcijas pret Krieviju atvieglo dzīvi Kremļa saimniekam Vladimiram Putinam, jo spiež Krievijas magnātus atgriezt naudu dzimtenē un būt atkarīgiem no sava prezidenta labvēlības, intervijai Latvijas Televīzijas raidījumā “Pasaules Panorāma” norāda britu ārpolitikas eksperts un komentētājs Edvards Lūkass.
ANO eksperti Sīrijas pilsētā Dumā iekļuvuši apšaudē
ANO drošības eksperti, kuri ieradušies Sīrijas pilsētā Dumā, ir iekļuvuši apšaudē, pavēstījusi ANO. Eksperti bija devušies uz pilsētu, lai izpētītu situāciju, pirms tur ierodas Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija, kuras uzdevums ir pārbaudīt, vai 7.aprīlī ir noticis ķīmisko ieroču uzbrukums.
ASV sūtnes ANO paziņojums par sankcijām pret Krieviju izsauc Baltā nama kritiku
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijā izcēlušās domstarpības par paziņojumu saistībā ar jaunām sankcijām pret Krieviju, par kurām informēja ASV sūtne ANO Nikija Heilija. Reaģējot uz notikušo, amatpersonas Vašingtonā norādījušas uz Heilijas sasteigtu lēmumu, kā arī nesaskaņotu rīcību ar administrāciju, paziņojot par sankcijām.
Vācijā policijas reidos bordeļos vairāk nekā 100 aizturēto
Likumsargi Vācijā uzsākuši vērienīgu kampaņu cīņai ar cilvēku kontrabandistiem – reidos vairākās Vācijas pilsētās aizturēti vairāk nekā 100 cilvēku. Iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers operāciju nosaucis par bezprecedenta uzbrukumu organizētās noziedzības tīklam, kas nodarbojas ar piespiedu prostitūciju un naudas izspiešanu.
Itālijā ar vidutājas palīdzību cer uz izrāvienu valdības sarunās
Itālijas prezidents Serdžio Matarella aicinājis Itālijas Senāta spīkeri Mariju Elizabeti Kaselati kļūt par vidutāju valdības veidošanas sarunās. Politiķu aprindās pastāv uzskats, ka Kaselati varētu labāk sekmēties valdības sarunu vadīšana nekā prezidentam. Kaselati līdz piektdienai jāsniedz atbilde, vai koalīcijas izveide ir iespējama.  
CIP direktors slepenā vizītē Ziemeļkorejā ticies ar Kimu Čenunu
ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Maiks Pompeo slepenā vizītē Ziemeļkorejā ticies ar Kimu Čenunu, vēsta ASV mediji. Abi pārrunājuši drīzumā gaidāmo vēsturisko ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera tikšanos. Bet jau nākamnedēļ notiks Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas samits. Tajā varētu tikt runāts par oficiālu Korejas kara beigu pasludināšanu – vairākas desmitgades spēkā bijis tikai pamiera līgums.
Saūda Arābija atveras arī tūrismam
Ultrakonservatīvā un islāmiskā Saūda Arābija turpina spert negaidītus soļus valsts atvēršanai ārpasaulei. Amatpersonas paziņojušas, ka izsniegs pirmās tūristu vīzas. Lai gatavotos eksotisku ceļojumu meklētāju pieplūdumam, ar naftu bagātajā valstī sākts investēt ievērojamus līdzekļus.
Francijas dzelzceļnieki turpina streiku
Francijas dzelzceļa darbinieki trešdien, 18. aprīlī, un ceturtdien, 19. aprīlī, turpinās streiku. Varas iestādes brīdina, ka akcija valstī var radīt nopietnus satiksmes traucējumus.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti