Ārzemēs
ASV Ukrainai piegādā pirmo «letālā» bruņojuma kravu
ASV Ukrainai piegādājušas pirmo no vairākiem militārās palīdzības sūtījumiem, kurā atrodas letālais bruņojums. Krievija savukārt turpina militārās mācības pie Ukrainas robežas, bet uz Baltkrieviju sākusi sūtīt iznīcinātājlidmašīnas.
Eiropā turpinās strīdi – ir vai nav atomenerģija zaļa
Starp Eiropas valstīm turpinās asi strīdi par to, vai atomenerģiju var uzskatīt par zaļu. Kā zināms, Eiropas Komisija nesen piedāvāja iekļaut atomenerģiju un gāzi zaļo investīciju sarakstā. Tas krietni atvieglotu investīciju piesaisti jaunu gāzes un kodolelektrostaciju būvniecībai. Tomēr vairākas valstis pret to iebilst, no Briseles vēstī Latvijas Radio.
ES valstis ir vienisprātis: migrācijai jānotiek likumā paredzētā kārtībā
Migrācijas vilnis pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas ar Baltkrieviju parādījis, ka migrantu plūsmas var tikt izmantotas kā instruments politiskā spiediena izdarīšanai, un šī satraucošā tendence ir jānovērš, kopīgi sadarbojoties drošības un aizsardzības jomā. Tā sacīja Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite, piektdien atklājot vērienīgu migrācijas krīzei veltītu konferenci Viļņā.
Talibu pārstāvji dosies uz sarunām Norvēģijā
Afganistānā valdošais “Taliban” režīms nākamnedēļ Norvēģijā rīkos sarunas ar Rietumu amatpersonām par cilvēktiesībām un humāno palīdzību. Tā būs talibu pirmā oficiālā vizīte Rietumos, kopš grupējums atgriezās pie varas Afganistānā.
Portugālē izmeklē pilsonības piešķiršanu Abramovičam pēc «ebreju likuma»
Portugāles prokuratūra sākusi izmeklēšanu, lai noskaidrotu, cik pamatota bijusi Portugāles pilsonības piešķiršana Krievijas miljardierim Romānam Abramovičam. Ietekmīgais oligarhs pagājušogad saņēmis Portugāles pilsonību saskaņā ar likumu, kas šādas tiesības piešķir ebrejiem, kuru senči viduslaikos tika izraidīti no Ibērijas pussalas.
ASV un Krievijas sarunās Ženēvā maz cerību uz progresu
Centienos rast risinājumu Krievijas radītajiem drošības draudiem Eiropā, piektdien Šveices pilsētā Ženēvā tiekas ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Lai gan Blinkens atzinis, ka situāciju šodien Ženēvā atrisināt, visticamāk, neizdosies, starp abām pusēm esot iespējams veicināt savstarpējo sapratni.
Japānā izveidots «ledus karuselis»
Uz kāda aizsaluša ezera Hokaido salā Japānā izveidots ledus karuselis. Tā veidotāji neslēpj, ka ideja aizgūta no Somijas un cer šādā veidā veicināt tūrismu. 
Somijas iedzīvotāji izraudzīsies veselības un sociālās aprūpes reformas ieviesējus
Somijas iedzīvotāji šonedēļ dodas pie vēlēšanu urnām, lai izraudzītos jaunveidojamo apgabalu padomes, kuru uzdevums būs iedzīvināt veselības un sociālās aprūpes reformu. Tās rezultātā par veselības un sociālās aprūpes pakalpojumu organizēšanu vairs nerūpēsies vietējās pašvaldības. Reformas mērķis ir uzlabot veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti. Taču vietējie veselības aprūpes profesionāļi nav pārliecināti, vai viss izdosies kā plānots.
ASV vēstniece NATO: Mūsu vēstījums Krievijai sarunās Ženēvā būs kristālskaidrs
Ženēvā piektdien, 21. janvārī, notiks tikšanās starp ASV un Krievijas ārlietu ministriem. Tās laikā ir plānots apspriest pašreizējo drošības situāciju Eiropā, tostarp Krievijas karaspēka pulcēšanu pie Ukrainas robežas. Līdzšinējās sarunu kārtas nav nesušas būtisku progresu. Tādēļ, kā norādīja ASV prezidents Džo Baidens, jebkāds Krievijas iebrukums Ukrainā radīs graujošas sekas Krievijai un tās ekonomikai.
Strasbūrā uzklausa iedzīvotājus par Eiropas nākotni
Eiropas Parlamenta ēkā Francijas pilsētā Strasbūrā piektdien un sestdien notiks “Konferences par Eiropas nākotni” trešā plenārsēde. Foruma mērķis ir uzklausīt Eiropas Savienības iedzīvotājus un veidot labāku Eiropas nākotni.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt