Sadaļas Sadaļas
Ārzemēs
Vācijas sociāldemokrāti grib aizsūtīt Merkeles partiju opozīcijā
Vācijas kanclera amats 52 no 72 Vācijas Federatīvās Republikas pastāvēšanas gadiem ir bijis kristīgo demokrātu rokās, arī pēdējos 16 gadus pie varas ir bijusi šīs partijas pārstāve Angela Merkele. Taču svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās Merkele vairs nekandidēja, bet bez viņas kristīgie demokrāti uzrādīja sliktāko rezultātu kopš partijas dibināšanas.
Lielbritānijā turpinās problēmas ar degvielas piegādi (papildināts)
Lielbritānijā turpinās degvielas krīze, jaunākā informācija liecina, ka degvielas nav vai tās trūkst aptuveni trešdaļā degvielas uzpildes staciju. Transporta ministrs vēsta, ka šī krīze ir mākslīgi uzpūsta un iedzīvotājiem nevajadzētu ļauties panikai. Tikmēr britu valdība apsver iespēju degvielas piegādes nodrošināšanai piesaistīt armiju.
«Pfizer» sāk testēt tabletes pret Covid-19
Kompānija “Pfizer” ir sākusi klīniskos pētījumus iekšķīgi lietojamam medikamentam Covid-19 infekcijas novēršanai. Pētījuma laikā tiks pārbaudīts, vai tablešu veidā ražotais medikaments palīdz novērst koronavīrusa izplatīšanos starp cilvēkiem ar sākotnējiem inficēšanās simptomiem.
Lukašenko par migrantu krīzi vaino kaimiņvalstis un Rietumus
Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko noraidījis pārmetumus par migrantu plūsmas veicināšanu uz Eiropas Savienību, jo viņš uzskata, ka pie šīs krīzes esot vainojamas Baltkrievijas kaimiņvalstis un rietumvalstu īstenotā politika kopumā.
ANO ģenerālsekretāra vietniece: Talibu atgriešanās pie varas Afganistānā ietekmē rietumvalstu reputāciju
Karaspēka izvešana no Afganistānas un talibu atgriešanās pie varas ir atstājusi ietekmi uz rietumvalstu reputāciju – tā atzīst Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretāra vietniece cilvēktiesību jautājumos Ilze Brands-Kehris. Viņas pienākumos ietilpst sadarbība ar ANO Drošības padomes valstīm Ņujorkā. Notiekošais Afganistānā bija daudzu uzmanības centrā arī aizvadītajā nedēļā notikušajā ANO Ģenerālajā asamblejā. Ekskluzīvā intervijā Ņujorkā Ilze Brands-Kehris izklāstīja savu redzējumu gan par situāciju Baltkrievijā un Afganistānā, gan citiem būtiskiem jautājumiem.
«Google» tiesā centīsies atcelt rekordlielo ES naudas sodu
Šodien Luksemburgā bāzētajā Eiropas Savienības Tiesā sāksies piecu dienu ilga tiesas sēde, kurā ASV tehnoloģiju gigants „Google” centīsies atcelt 2018. gada spriedumu, saskaņā ar kuru „Google” ļaunprātīgi izmantoja savas „Android” operētājsistēmas dominējošo stāvokli.
Vācijas parlamenta vēlēšanās pirmie rezultāti liecina par spēku līdzsvaru (papildināts)
Svētdien notikušo Vācijas parlamenta vēlēšanu pirmie rezultāti rāda, ka nevienai no partijām nav izdevies izcīnīt pārliecinošu uzvaru, tādēļ gaidāmas sarežģītas sarunas par nākamās valdības veidošanu. Līdzšinējā valdības vadītāja Angela Merkele šajās vēlēšanās nekandidēja un liek punktu 16 gadus ilgušajam darbam Vācijas kancleres amatā, bet viņas pēcteča izvirzīšana un apstiprināšana varētu prasīt ilgāku laiku.
Maskava: Rietumi cenšas mazināt ANO lomu
Krievija, Ķīna un Pakistāna tagad cieši sadarbojas ar Amerikas Savienotajām Valstīm, lai nodrošinātu to, ka Afganistānas jaunie vadītāji “Taliban” pilda savus solījumus, sevišķi runājot par dzimumu līdztiesību un vardarbības novēršanu. To, uzrunājot valstu vadītājus Ņujorkā, atklājis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. 
Šveice atbalsta viendzimuma pāru laulību legalizāciju
Šveicē šodien noticis referendums, kurā, kā liecina sākotnējās prognozes, vairākums vēlētāju atbalstījuši viendzimuma pāru laulību legalizāciju. Pirmās aplēses liecina, ka par nobalsojuši aptuveni 64% vēlētāju, bet pret - aptuveni 36%.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt