Ārzemēs
ASV priekšvēlēšanu finiša taisnē – Covid-19 kaislības
ASV prezidents Donalds Tramps nosoda medijus, kas regulāri kritizē viņa administrācijas reakciju uz pandēmiju. Uzrunājot savus atbalstītājus mītiņā Arizonā, Donalds Tramps nāca klajā ar kādu neparastu jaunvārdu – cilvēki, viņaprāt, esot pārpandēmojušies – ar to atzīmējot savu pārgurumu no pandēmijas.
Covid-19 pasaulē: Eiropā cīnās ar otro uzliesmojumu, ASV runā par trešo
Pandēmijas izplatība sasniedz kārtējos apaļos skaitļus. Kopumā visā pasaulē ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā 40 miljoni cilvēku, 30 miljoni no viņiem izveseļojušies. Globāli var redzēt, ka inficēšanās gadījumu skaits kopš vasaras beigām pakāpeniski pieaug, turklāt pēdējo nedēļu laikā īpaši strauji tieši Eiropā. Savukārt mirstība no Covid-19 vismaz smagāk skartajās valstīs pagaidām nav bijusi tik augsta kā pavasarī, taču jau tagad vērojamas ievērojamas un būtiskas atšķirības starp valstīm un reģioniem.
Beļģijā tuvu Covid-19 «cunami vilnim»
“Mēs esam ļoti tuvu cunami vilnim,” tā saslimstības ar Covid-19 pieaugumu raksturo Beļģijas veselības ministrs, atzīstot, ka valsts zaudējusi kontroli pār vīrusa izplatību. Šajās dienās saslimušo skaits pieaug par apmēram 10 tūkstošiem ik dienu, un reanimācijas nodaļās atrodas trīs reizes vairāk Covid-19 slimnieku, nekā tas bija martā. Brisele kļuvusi par vienu no vīrusa visvairāk skartajām pilsētām Eiropā.
Pie kā nonāk ES nauda un ziedojumi Baltkrievijas aktīvistu atbalstam?
Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 22. oktobrī, plāno piešķirt prestižo Saharova balvu, un šogad ir viens izteikts favorīts, kuru nominējušas lielākās parlamenta poliskās grupas. Tie ir Baltkrievijas opozicionāri – opozīcijas Koordinācijas padome, kā arī cilvēktiesību organizācija "Visna" un virkne aktīvistu. Eiropas Savienība (ES) un dalībvalstis atsevišķi ziņo par aktīvu atbalstu baltkrievu tautai. Taču ko šī palīdzība nozīmē praktiski un pie kā tā nonāk?
Slovēnijas ministrs vizītē Rīgā uzsver ES Atjaunotnes fonda nozīmi
Vienošanās par finanšu ietvaru, kas Eiropas valstīm kalpotu kā drošības spilvens, cenšoties pārvarēt Covid-19 radītās sekas, ir Eiropas Savienības (ES) tuvāko divu mēnešu galvenā prioritāte, to akcentēja Slovēnijas ārlietu ministrs Anže Logars savas vizītes laikā Rīgā.
Francijā godinās zvērīgi nogalināto skolotāju
Francijā trešdien notiks oficiāla piemiņas ceremonija, kurā godinās pagājušajā nedēļā Parīzes priekšpilsētā zvērīgi nogalināto skolotāju Samuelu Patī. Atklātībā nākušas jaunas detaļas saistībā ar uzbrukumu, kura laikā upurim nogrieza galvu. Francijas prezidents Emanuels Makrons ir solījis pastiprināt cīņu pret ekstrēmismu.
Nav progresa sarunās par ES un Lielbritānijas attiecībām nākotnē
Lielbritānijas un Eiropas Savienības amatpersonām nav izdevies panākt progresu sarunās par nākotnes attiecībām pēc britu aiziešanas no bloka. Tas vairo bažas, ka no nākamā gada savstarpējā tirdzniecība notiks tikai saskaņā ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem.   
Polija iekārto lauka hospitāļus Covid-19 slimniekiem; Slovēnijā sasirgušajiem pašiem jāapzina kontaktpersonas
Laikā, kad daudzas Eiropas Savienības valstis pastiprina vai atjauno ierobežojošos pasākumus Covid-19 izplatības samazināšanai, ar jauniem izaicinājumiem saskaras arī tās valstis, kurās pavasarī slimības izplatība nebija tik liela. Slimnīcu gultu un medicīniskā personāla trūkums, ekonomiskā lejupslīde un politiskā sāncensība ir tikai daži no aspektiem, kurus izkristalizējuši šie krīzes apstākļi. Tikmēr Eiropas Savienības līmenī joprojām notiek diskusijas par ekonomikas atveseļošanai paredzētā finansējuma atbrīvošanu, bet Eiropas Centrālā banka uzsver, ka rīkoties ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk.
Šrilankā debates par plašāku pilnvaru piešķiršanu prezidentam
Trešdien, 21. oktobrī, Šrilankas parlamentā sāksies debates par grozījumiem valsts konstitūcijā. Tie paredz piešķirt valsts prezidentam Gotabajam Radžapaksam papildu pilnvaras. Opozīcija ir nobažījusies, ka grozījumu pieņemšanas gadījumā prezidents valsti pārvaldītu viens un pilnvaras var netikt izmantotas godprātīgi.
Krievija apgalvo, ka ASV gatavo revolūciju Moldovā
Krievijas amatpersonas apsūdzējušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV) rusofobijā un plānos destabilizēt situāciju Moldovā pēc tur nākammēnes paredzētajām prezidenta vēlēšanām. Maskava pastiprinājusi retoriku pret Vašingtonu pēc tam, kad ASV kārtējo reizi apsūdzēja Krieviju kiberuzbrukumos ārvalstīm.
ASV prezidenta vēlēšanās nepieredzēti liela interese par alternatīvām balsošanas iespējām
Koronavīrusa dēļ daudzi amerikāņu vēlētāji šogad ir nolēmuši balsot pa pastu vai piedalīties iepriekšējā balsošanā. Tā ir viena no būtiskākajām pazīmēm, kas atšķir šīs vēlēšanas no citām, jo interesi par alternatīvām balsošanas iespējām ir izrādījis nepieredzēti liels vēlētāju skaits. Tomēr ASV prezidents Donalds Tramps un viņa sabiedrotie uzstāj, ka šāda balsošana nav droša. Tādēļ vairākos štatos iepriekšējai balsošanai un balsošanai pa pastu tiek radīti dažādi ierobežojumi. Kritiķi to sauc par mēģinājumiem atvairīt daļu iedzīvotāju no dalības vēlēšanās.
Jaunākie
Interesanti