Ārzemēs
Baltkrievijā 50. dienu turpinās plaši protesti
Baltkrievijā jau 50. dienu pēc kārtas turpinās protesti. Iedzīvotāji turpina pieprasīt pārskatīt prezidenta vēlēšanu rezultātus, kā arī varas nomaiņu valstī. Mediji ziņo, ka akcijā pilsētas centrā varētu būt pulcējušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.
Francijas prezidenta kundze izrādījusi interesi par Baltiju
Kopā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Lietuvā un Latvijā ieradīsies ne tikai vairāki ministri un parlamenta deputāti, bet arī viņa dzīvesbiedre Bridžita Makrona. Tā ir īpaša ziņa, jo Francijas prezidenta kundze nemēdz pavadīt dzīvesbiedru visos ceļojumos.
Armēnija izsludina karastāvokli un mobilizāciju
Armēnijas valdība izsludinājusi karastāvokli un vispārējo mobilizāciju, tādējādi reaģējot uz karadarbības sākumu pie faktiskās Kalnu Karabahas robežas, svētdien paziņojis premjerministrs Nikols Pašinjans. Ierakstā feisbukā Pašinjans aicinājis pilsoņus būt gataviem aizstāvēt dzimteni.
Uz Kalnu Karabahas robežas sākušās smagas kaujas
Azerbaidžānas armija sestdienas rītā visas saskares līnijas garumā sākusi uzbrukumu separātiskajam Kalnu Karabahas reģionam, ziņo Armēnijas Aizsardzības ministrija. Savukārt Azerbaidžāna apsūdzējusi uzbrukumā Armēniju.
Šveicē svētdien notiks pieci referendumi
Šveices iedzīvotāji svētdien, 27. septembrī, kārtējo reizi dosies pie balsošanas urnām, lai referendumā izšķirtos par pieciem dažādiem jautājumiem, sākot no imigrācijas un beidzot ar dzīvnieku tiesībām.
Eiropas latviešu apvienības gadskārtējā biedru sapulcē izceļ diasporas likuma nepieciešamību
Sestdien, 26.septembrī, virtuālajā vidē aizvadīta gadskārtējā Eiropas latviešu apvienības biedru sapulce. Tā pulcējusi 26 biedrības no 19 Eiropas valstīm, kā arī sadarbības partnerus no Turcijas, Izraēlas un citām ārvalstīm. Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto skaidroja, ka sapulcē pārrunāti dažādi aktuāli jautājumi, tostarp uzsvērta nepieciešamība aktīvi strādāt pie diasporas likuma izveidošanas.
Baltkrievijā turpinās plaši protesti; aiztur sieviešu marša dalībnieces
Kā ikkatru sestdienu kopš Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām, arī sestdien, 26. septembrī, Minskā un citās pilsētās norit plašas protesta akcijas. Baltkrievijas galvaspilsētā drošībnieki bez atpazīšanas zīmēm aizturējuši vairāk nekā 10 sieviešu, kas ielās izgājušas varasiestāžu nesankcionētā demonstrācijā jeb sieviešu maršā.
Turkmenistānā konstitūcijas izmaiņas raisa runas par varas nodošanu
Turkmenistānā apstiprinātas izmaiņas konstitūcijā, kas paredz izveidot parlamenta augšpalātu. Tiek uzskatīts, ka šādas pārmaiņas ļaus valsts prezidentam Gurbanguli Berdimuhamedovam nodot varas grožus savam dēlam. Eksperti gan uzsver, ka izmaiņas ir ļoti formālas un ir maz ticams, ka būs kāda reāla ietekme arī uz visai bēdīgo ekonomisko stāvokli valstī.
Kremlis: ES iejaucas Baltkrievijas iekšējās lietās
Baltkrievijā turpinās protesti un to cilvēku aizturēšana, kuri tajos ir piedalījušies. Mediji ziņo par personiskām traģēdijām, kas notikušas pēc sadursmēm ar OMON. Savukārt Kremlis  ir paziņojis, ka Eiropas Savienības (ES) lēmums neatzīt Aleksandru Lukašenko par likumīgu Baltkrievijas prezidentu ir pretrunā ar starptautiskajām tiesībām.
Latvijai nevēlamu personu sarakstā iekļauj 101 Baltkrievijas amatpersonu
Pamatojoties uz Latvijas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām (ĀM), Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 101 Baltkrievijas amatpersonai no Baltkrievijas Prezidenta administrācijas, Iekšlietu ministrijas un tās pakļautībā esošajām institūcijām, Sakaru un informācijas ministrijas, Valsts nacionālās televīzijas un radio, Ārkārtas situāciju ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Augstākās tiesas, Konstitucionālās tiesas, Centrālās vēlēšanu komisijas, Minskas vēlēšanu komisijas, Baltkrievijas apgabalu un pilsētu izpildkomitejām u.c., informēja ĀM.
Jaunākie
Interesanti