Ārzemēs
Putina un Kima sarunu fokusā – risinājums kodolproblēmai Korejas pussalā
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns šonedēļ tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Sanāksme notiks laikā, kad zem jautājuma zīmes nonākušas sarunas par Ziemeļkorejas atteikšanos no kodolieročiem. Kima nesenā tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu beidzās bez rezultātiem, Ziemeļkorejas retorika pēdējā laikā atkal kļuvusi asāka.
Polijā turpinās skolotāju streiks
Tūkstošiem skolotāju no visas Polijas otrdien, 23. aprīlī, sarīkoja demonstrāciju pie Izglītības ministrijas ēkas valsts galvaspilsētā Varšavā. Protestētāji galvenā prasība ir nemainīga – lielāks atalgojums.
«Daīš» uzņemas atbildību par teroraktiem Šrilankā
"Daīš" jeb "Islāma valsts" otrdien uzņēmusies atbildību par teroristu sarīkotajiem sprādzieniem Šrilankā, kuros gājuši bojā vairāk nekā 320 cilvēki. Tomēr Šrilankas aizsardzības ministra vietnieks Ruvans Vidževardene, komentējot sākotnējas izmeklēšanas rezultātus, norādījis, ka teroraktus sarīkojis vietējais grupējums. Pieminot teroraktu upurus, otrdien visā valstī tika ievērots klusuma brīdis un norisinās bēres.
Latvijas vēstnieks Ukrainā: Ir daudz jautājumu par jaunā prezidenta komandu
Par Ukrainas ārpolitikas virzienu varēs spriest, kad jaunais prezidents būs sācis strādāt un izveidojis komandu, Latvijas Radio pauda Latvijas vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns. Savukārt ukraiņu politikas pētnieks Volodimirs Fesenko uzskata, ka kardinālas pārmaiņas Ukrainas ārpolitikas kursā nav gaidāmas.
Lielbritānijā atsāksies «Brexit» sarunas
Deputātiem atgriežoties no Lieldienu brīvdienām, Lielbritānijā otrdien, 23. aprīlī, tiks atsāktas "Brexit" sarunas starp valdību un leiboristu partiju. Tajā pašā laikā aizvien pieaug spiediens uz Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju. Viņas darbu plāno vērtēt arī vairāk nekā 70 vietējo asociāciju vadītāji.
NASA plašāk izmantos satelītus klimata izmaiņu pētniecībai
ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) pārstāvji sola plašāk izmantot satelītus klimata izmaiņu pētniecībai. Ar to palīdzību iespējams vākt dažādus datus, tostarp sekot mežu izciršanai un mērīt gaisa temperatūru.
Ukrainas prezidenta vēlēšanas: Porošenko vai Zelenskis?
Ukrainā svētdien notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta. Tajā par valsts vadītāja amatu sacentīsies pašreizējais prezidents Petro Porošenko, kā arī aktieris un komiķis Volodimirs Zelenskis. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka pārliecinošu uzvaru varētu gūt tieši Zelenskis.
Jaunākie
Interesanti