Ārzemēs
Covid-19 smagāk skartajās valstīs situācija stabilizējas
Palielinās cerība uz Covid-19 inficēto skaita stabilizēšanos smagāk skartajās valstīs. Itālijas varasiestādes pauž pārliecību, ka straujākais inficēto skaita pieaugums ir aiz muguras. Līdzīgi situācija arī attīstās Spānijā. Tikmēr ASV ziņo par noslodzes mazināšanos Ņujorkas slimnīcās. Bet Āzijas valstīs lemj par vēl bargākiem sodiem par karantīnas pārkāpšanu. 
Daļā Japānas izsludinās ārkārtas stāvokli
Japānas galvaspilsētā Tokijā un vēl sešās prefektūrās izsludinās ārkārtas stāvokli, lai apturētu Covid-19 izplatīšanos. Līdz šim Japānai ir izdevies izsargāties no plašas epidēmijas, taču mediķi ceļ trauksmi. Valdība ir sagatavojusi valsts vēsturē lielāko ekonomikas stimulēšanas plānu.
Ar Covid-19 saslimušais Lielbritānijas premjers ievietots slimnīcā
Ar jauno koronavīrusu inficētais Apvienotās Karalistes premjerminists Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā, lai veiktu papildu veselības pārbaudes. Viņš gan joprojām turpinās vadīt valdības darbu. Savukārt pārvietošanās ierobežojumu neievērošana maksājusi amatu Skotijas veselības ministrei.
Covid-19 krīze daudzās pasaules valstīs ietekmējusi vēlēšanu norisi
Covid-19 izraisītā krīze daudzās pasaules valstīs ietekmējusi un joprojām turpina ietekmēt vēlēšanu norisi. Vairāku valstu valdības dažāda līmeņa vēlēšanas nolēmušas pārcelt vai atlikt uz nenoteiktu laiku. Pastāv bažas arī par novembrī plānoto prezidenta vēlēšanu norisi Amerikas Savienotajās Valstīs, un jau tagad ir ievērojami apgrūtināta priekšvēlēšanu norise. Tomēr ir arī valstis, kas par spīti vīrusa draudiem vēlēšanas sarīkojušas.  
Tukšās baznīcās atzīmēta Palmu svētdiena
Kristieši visā pasaulē svētdien, 5. aprīlī, atzīmēja Lieldienu priekšvēstnesi – Palmu svētdienu. Diemžēl koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ garīdznieki svētku dievkalpojumus bija spiesti aizvadīt tukšās baznīcās.
Covid-19 apdraud miljoniem Eiropā dzīvojošo romu
Cilvēki ar dažādām saslimšanām, kā arī veselības aprūpes darbinieki ir pakļauti lielākam riskam saslimt ar Covid-19. Tomēr Eiropā apdraudēta ir arī kāda cita cilvēku grupa, proti, miljoniem Centrāleiropā un Dienvidaustrumeiropā dzīvojošie romi. Vairums dzīvo antisanitāros apstākļos un daudziem nav pieejama veselības aprūpe.  
Turcijā aizkavēta Covid-19 izplatības ierobežošana
Trīs nedēļu laikā kopš Turcijā atklāts pirmais Covid-19 gadījums, saslimušo skaits jau sasniedzis 23 934. Pēc speciālistu aprēķiniem saslimušo un mirušo skaits pēc dienu skaita šobrīd norāda, ka Turcijā ir vislielākais Covid-19 saslimstības kāpums pasaulē. Kamēr valdība turpina ieviest jaunus ierobežojumus, darbinieki ar zemākiem ienākumiem turpina doties uz darbu un atbalsts kavējas. 
Covid-19: ASV gatavojas grūtākajai nedēļai, tikmēr citviet pieaug optimisms
Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps brīdinājis amerikāņus gatavoties “visgrūtākajai nedēļai” koronavīrusa pandēmijā un prognozējis mirstības pieaugumu. Tomēr brīdinājumam sekoja arī ierosinājums atvieglot noteiktās fiziskās distancēšanās vadlīnijas Lieldienu laikā. Tikmēr citviet pasaulē ir iemesls optimismam, jo jauno infekciju un nāves gadījumu skaits no koronavīrusa ir sācis pakāpeniski samazināties.
Karaliene Elizabete II televīzijā uzrunās Lielbritānijas iedzīvotājus
Karaliene Elizabete II šovakar televīzijā uzrunās Lielbritānijas un britu sadraudzības valstu iedzīvotājus. Kā paziņoja Bekingemas pils, karaliene savā uzrunā runās par valstī esošo koronavīrusa krīzi. Savu 68 gadu valdīšanas laikā karaliene tautu šādi uzrunājusi vien trīs reizes.  
Norvēģija un Zviedrija: divas atšķirīgas stratēģijas cīņā ar Covid-19
Ziemeļeiropas valstīs Covid-19 pandēmija izskatās visnotaļ mērena. Interesanti ir tas, ka divas reģiona valdības demonstrē pilnīgi dažādas pieejas epidēmijas ierobežošanai. Zviedrijā valdība iesaka iedzīvotājiem dzīvot kā iepriekš, savukārt Norvēģijā valda tādi paši karantīnas noteikumi kā lielākajā daļā pārējo Eiropas valstu. Tomēr šobrīd jaunu saslimšanas gadījumu un letālu iznākumu skaits joprojām ir norvēģu labā.
Toronto latviete Zinta: Kam pāri 70, tie paliek mājās!
Pagaidām nav ziņu, ka jaunā koronavīrusa infekcija būtu skārusi plašo latviešu diasporu Toronto. Tur, īpaši latviešu aprūpes centrā, mīt daudzi cilvēki cienījamos gados. Trimdas latvieši atzīst, ka seko Kanādas valdības aicinājumam un tie, kam pāri 70 gadiem, mājas neatstāj, ļaujot par sevi parūpēties pieaugušajiem bērniem, LTV stāstīja Kanādas latviete Zinta Amoliņa.  
Jaunākie
Interesanti