Ārzemēs
Polijas prezidents sāk zaudēt līderpozīcijas priekšvēlēšanu cīņā
Pašreizējais Polijas prezidents Andžejs Duda sāk zaudēt līderpozīcijas priekšvēlēšanu cīņā. Kopš lielākā opozīcijas partija ir nomainījusi savu kandidātu uz valsts vadītāja krēslu, Dudas reitings nokritis zem 50%. Un tas nozīmē, ka uzvarētāja noskaidrošanai varētu būt nepieciešamas divas balsošanas kārtas.
ASV nosaka ceļošanas ierobežojumus Brazīlijai
ASV ieviesušas aizliegumu ieceļot valstī ārvalstniekiem, kuri pēdējo divu nedēļu laikā bijuši Brazīlijā. Lēmums pieņemts pēc tam, kad Brazīlija strauji kļuvusi par otru Covid-19 vissmagāk skarto valsti pasaulē. Tikmēr Savienotajās Valstīs bažas rada daudzviet ignorētie sociālās distancēšanās noteikumi aizvadītajā nedēļas nogalē.
Izraēlā sākas premjera Netanjahu korupcijas tiesas prāva
Izraēlā sākusies tiesas prāva pret ilggadējo valsts premjerministru Benjaminu Netanjahu. Korupcijā, krāpšanā un varas ļaunprātīgā izmantošanā apsūdzētais Netanjahu ir kļuvis par pirmo amatā esošo Izraēlas premjeru, kuram jāstājas tiesas priekšā. Pats premjerministrs savu vainu noliedz un pret viņu uzsākto tiesas procesu uzskata par valsts apvērsuma mēģinājumu.
Šķelšanās Sīrijā valdošajā ģimenē
Kara sagrautās Sīrijas bagātākais cilvēks Rami Mahlufs ir iesaistījies publiskā konfliktā ar valsts autoritāro prezidentu Bašāru el Asadu, kurš ir viņa brālēns. Līdz šim Mahlufs bija viens no galvenajiem Asada režīma finansētājiem, bet tagad viņš ir izstumts no valdošās ģimenes galma. Miljardieris apgalvo, ka režīms vēlas viņam visu atņemt un viņu iznīcināt. Analītiķi uzskata, ka vēršanās pret Mahlufu liecina par nopietnu šķelšanos Sīrijas valdošajā klanā.
Superciklonā mirušo skaits pārsniedz 100
Spēcīgais ciklons, kas šonedēļ plosījās Indijā un Bangladešā, prasījis vairāk nekā 100 cilvēku dzīvību. Stiprais vējš un plūdi aiz sevis atstājuši izpostītas mājvietas un pārrautas elektrības komunikācijas. Glābšanas darbi turpinās.
Uz britu premjera Džonsona vecāko padomnieku pieaug spiediens atkāpties
Vairāki Apvienotās Karalistes konservatīvā premjerministra Borisa Džonsona partijas biedri pieprasa viņa vecākā padomnieka Dominika Kamingsa atkāpšanos. Tas noticis pēc tam, kad presē parādījušās publikācijas, ka Kamingss pārkāpa pārvietošanās ierobežojumus, kas valstī ir noteikti saistībā ar koronavīrusu Covid-19.
Covid-19 turpina prasīt upurus
Eiropā Covid-19 pandēmijas ietekmētā dzīve pakāpeniski atgriežas ierastajā ritmā. Francijā pēc divu mēnešu pauzes iekštelpās atkal norit reliģiskie rituāli, bet Spānijā vasarā treniņus un spēles atsāks vietējā futbola līga.
Honkongā protestē pret Ķīnas ierosināto drošības likumu
Honkongas policija šodien izmantoja asaru gāzi, lai izdzenātu demonstrantus, kuri protestēja pret Ķīnas ieceri piemērot nacionālās drošības likumu daļēji autonomajai pilsētai. Honkongieši baidās, ka tas nozīmētu beigas brīvībai un demokrātijai vienā no pasaules nozīmīgākajiem finanšu centriem.
Covid-19 nāves gadījumu nacionālās statistikas īpatnības
Apsūdzības pandēmijas mēroga slēpšanā izskanēja jau no paša sākuma – vispirms Ķīnai, tad Irānai, Krievijai un Baltkrievijai. Tagad par datu "pieķemmēšanu" ziņo no ASV, kur jautājums "atvērties vai ne" kļuvis politisks. Dažās valstīs nāves gadījumu statistika dažkārt tiek izkropļota nevis pazemināšanas virzienā, bet otrādi. Kas tad īstenībā notiek?
Jaunākie
Interesanti