Ārzemēs
Netanjahu atsakās no mandāta valdības veidošanai
Izraēlas līdzšinējais premjerministrs Benjamins Netanjahu atteicies no prezidenta dotā mandāta veidot jauno valdību, jo viņam nav izdevies savākt pietiekami lielu parlamenta deputātu skaitu, kas piekristu pievienoties veidojamajai koalīcijai.
Nedēļa kopš tiesas sprieduma katalāņu separātistiem. Dialogs joprojām nenotiek
Šodien aprit nedēļa, kopš Spānijas Augstākā tiesa piesprieda bargus cietumsodus deviņiem Katalonijas separātistiem par neatkarības referenduma atbalstīšanu un neatkarības pasludināšanu. Tas ir izraisījis plašus protestus un demonstrācijas Katalonijas reģiona centrā Barselonā. Tur šodien ieradies arī Spānijas premjerministrs Pedro Sančess, taču dialogs ar Katalonijas pusi joprojām nenotiek. Katalonija, kas ir autonoms Spānijas reģions, turpina pieprasīt neatkarības referendumu, kam Spānija pretojas.
Britu parlamenta spīkers bloķē atkārtoto balsojumu par «Brexit» vienošanos
Lielbritānijas parlamenta spīkers Džons Bērkovs pirmdien, 21. oktobrī, bloķējis premjerministra Borisa Džonsona mēģinājumu sarīkot atkārtotu balsojumu par viņa panākto jauno "Brexit" vienošanos. Bērkovs norādīja, ka valdība cenšas iesniegt apspriešanai likumprojektu, kas "pēc būtības neatšķiras" no tā, kuru deputāti izskatījuši jau sestdien.
Spānijas premjerministrs apmeklē Barselonu
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess šodien devies uz Katalonijas reģiona galvaspilsētu Barselonu, kur vairāku dienu ilgušajos nemieros cietuši vairāki simti cilvēku, gandrīz 200 protestētāju aizturēti.
Čīlē pieņemas spēkā protesti pret dzīves dārdzību
Čīles galvaspilsētā Santjago trešo dienu turpinās policijas un armijas sadursmes ar protestētājiem, kurās dzīvību zaudējuši vienpadsmit cilvēki. Nekārtības pārņēmušas arī citas Čīles pilsētas, kurās izsludināts ārkārtas stāvoklis. Iedzīvotāju sašutumu sākotnēji izraisīja valdības plāni palielināt metro biļešu cenas, tomēr protesti pārauga plašākā neapmierinātībā ar dzīves dārdzību. 
Parlamenta vēlēšanas Kanādā - kā uzticības referendums Trudo
Kanādā notiek parlamenta vēlēšanas. Tās tiek uzskatītas par uzticības referendumu pašreizējam premjerministram Džastinam Trudo. Prognozes liecina, ka premjerministrs varētu ne tikai zaudēt vairākumu parlamentā, bet arī iespēju vispār veidot valdību.
Kurdi pamet aplenkto Rāselainas pilsētu
Konvojs ar ievainotajiem un kurdu vadītajiem Sīrijas demokrātisko spēku kaujiniekiem pametis Turcijas spēku aplenkto Rāselainas pilsētu Sīrijas ziemeļaustrumos. Pilsētu pametuši aptuveni 50 transportlīdzekļi, tostarp ātrās palīdzības mašīnas.
Arī pēc pagarinājuma lūguma Eiropas Savienība gatavojas «Brexit» ratificēšanai
Par spīti tam, ka Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt "Brexit" termiņu, Eiropas Savienības dalībvalstis turpina sagatavošanos "Brexit" vienošanās ratificēšanai Eiropas Parlamentā. Bloka avoti atklājuši, ka pagaidām nav skaidrs, kā lēmums jautājumā par "Brexit" pagarinājumu tiks pieņemts.
Barselonā turpinās Katalonijas neatkarības atbalstītāju protesti
Jau teju nedēļu Barselonā turpinās protesti pret Spānijas Augstākās tiesas lēmumu piespriest bargu cietumsodu Katalonijas neatkarības atbalstītājiem un jaunu neapmierinātību izraisījusi arī Spānijas policijas bardzība. Protestos iesaistījušās brīvprātīgo grupas, kas veido dzīvu sienu, cenšoties mazināt spriedzi.
Pēc «Brexit» lēmuma atlikšanas Eiropas Savienības līderi konsultēsies par turpinājumu
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien vakarā nosūtījis vēstuli Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam ar lūgumu pagarināt "Brexit" termiņu. Tas noticis par spīti tam, ka Džonsons iepriekš pauda kategorisku „pret” jebkādām sarunām ar Eiropas Savienību par pagarināšanu. Tusks norādījis, ka nekavējoties sāks konsultācijas ar bloka līderiem par tālākajiem soļiem. 
Šveicē vēlēs federālo parlamentu
Šveicē svētdien notiks federālā parlamenta vēlēšanas, kurās sabiedriskās domas aptaujas visvairāk balsu sola labējai Šveices Tautas partijai. Tomēr labi panākumi tiek paredzēti arī partijām, kas atbalsta aktīvāku rīcību cīņā ar klimata pārmaiņām.
Nemieros Katalonijā aizturēti 54 cilvēki, protestiem paredz turpinājumu
Katalonijā piektdien notikušajos separātistu vardarbīgajos protestos aizturēti 54 cilvēki, bet teju 200 guvuši ievainojumus. Policija pavēstīja, ka sadursmēs ievainoti 18 policisti, savukārt Katalonijas ārkārtas dienests ziņoja, ka pēc protestiem hospitalizēti 182 cilvēki, no tiem 152 Barselonā. Pēc piektdien notikušajām plašajām demonstrācijām, kurās piedalījās ap pus miljona cilvēku, arī sestdien Barselonā protesta gars nerimst.
Britu parlaments nobalso par «Brexit» jaunās vienošanās atlikšanu
Lielbritānijas parlaments sestdien nobalsoja par premjera Borisa Džonsona virzītās «Brexit» jaunās vienošanās atlikšanu, līdz Apvienotajā Karalistē būs pieņemti nepieciešamie likumi vienošanās izpildei, vēstīja BBC. Tas aizkavē plānu Lielbritānijai pamest Eiropas Savienību (ES) jau oktobra beigās. 
Džonsons jauno vienošanos parlamentam prezentē kā labāko iespējamo «Brexit» risinājumu
Lielbritānijā sestdien gaidāms parlamenta balsojums par Eiropas Komisijas un premjera Borisa Džonsona panāktās "Brexit" vienošanās ratificēšanu. Lai gan Džonsons paudis pārliecību, ka vienošanās tiks apstiprināta, balsojuma rezultātu ir ļoti grūti prognozēt. Parlamentā joprojām norisinās debates, kuru sākumā ar runu uzstājās premjers. Viņš uzsvēra, ka jaunā vienošanās abām pusēm piedāvā „jaunu ceļu uz priekšu” un tā ir „labākais iespējamais risinājums”.
Jaunākie
Interesanti