Ārzemēs
Eiroparlamentārieši lems par vienreizlietojamo plastmasas trauku aizliegumu
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien, 24.oktobrī, plāno aizliegt vairākus vienreizlietojamos plastmasas izstrādājumus. Runa ir par plastmasas šķīvjiem, glāzēm, nažiem un dakšām, dzērienu salmiņiem, kā arī par īpaši vieglajiem maisiņiem un vates kociņiem, ko daudzi izmanto ausu tīrīšanai. Tieši šie produkti veido 70% no atkritumiem jūrās un okeānos. Plānots, ka aizliegums stāsies spēkā no 2021.gada.
Eiropas Komisija noraida Itālijas budžeta projektu; Roma sola nepiekāpties
Eiropas Komisija (EK) otrdien, 23.oktobrī, ir noraidījusi Itālijas budžeta uzmetumu. Līdz ar to Itālija kļūst par pirmo valsti eirozonas vēsturē, kurai nāksies pārstrādāt savu budžeta plānu. Itālijai tagad ir dotas trīs nedēļas, lai pārstrādātu budžeta priekšlikumus, bet itāļu valdības pārstāvis jau paziņoja, ka Roma nepiekāpsies.
Erdogans aicina tiesāt žurnālista Hašogi slepkavas Stambulā
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka Saūda Arābijas izcelsmes žurnālista Džamala Hašogi slepkavība, kas notika Turcijā, bija rūpīgi izplānota, un aicināja aizdomās turētos tiesāt Stambulā, ziņo ārvalstu masu mediji.
ES kibersankciju projekts – solis starptautisko kiberuzbrukumu regulēšanai?
Informācijas tehnoloģiju (IT) attīstība ir sniegusi komunikācijas, attīstības un sadarbības iespējas, bet tajā pašā laikā neredzamā virtuālā pasaule ir kļuvusi par tā dēvēto piekto karadarbības domēnu, kas rada drošības draudus indivīdiem, privātajiem un valstiskajiem sektoriem. Sekojot hakeru uzbrukumiem Hāgā, astoņas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir aktīvi iesaistījušās par sankciju piemērošanu kiberuzbrukumu veicējiem. Šāda režīma ieviešana stiprinātu ne tikai ES kibervidi, bet arī sūtītu ziņu agresoriem, ka uzbrucēji nepaliks nesodīti.
Levēns cenšas izveidot jaunu Zviedrijas valdību
Valdības veidošanas sarunas dienaskārtībā ir arī Zviedrijā. Tur jaunu valdību cenšas izveidot pašreizējais premjerministrs Stēfans Levēns, kurš atzinis, ka politiskā situācija ir ļoti sarežģīta.
Krievija un Ķīna kritizē ASV izstāšanos no raķešu likvidācijas līguma
ASV prezidenta Donalda Trampa sestdienas paziņojums par valsts izstāšanos no Līguma par tuvā un vidējā darbības rādiusa raķešu likvidāciju izraisījis kritiku gan Krievijā, gan Ķīnā. Maskavā paskaidrojumu sniegšanai ieradies Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos, savukārt Ķīna paudusi neizpratni par ASV apvainojumiem.
Dzelzceļa katastrofā Taivānā 18 bojāgājušie
Taivānā notikusi vilcienu katastrofa, kurā dzīvību zaudējuši 18, bet ievainojumus guvuši vairāk nekā 170 cilvēki. Vietējās amatpersonas paziņojušas, ka avarējušajam vilcienam bijušas problēmas ar bremžu sistēmu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti