Ārzemēs
Vācija un Francija bēgļu uzņemšanā vēlas panākt lielāku solidaritāti ES
Eirozonai ir jāizveido kopīgs budžets. Par to vienojušies Vācijas un Francijas līderi. Kanclere Angela Merkele un prezidents Emanuels Makrons otrdien, 19.jūnijā, Berlīnē apsprieda Eiropas Savienības reformu plānus un nāca klajā ar vairākiem būtiskiem priekšlikumiem tādās jomās kā finanses, migrācija, ārpolitika un citās. Īpašs uzsvars likts uz migrāciju, kas būs starp galvenajiem tematiem arī nākamnedēļ gaidāmajā Eiropas Savienības (ES) valstu līderu samitā Briselē.
ASV izstājas no ANO Cilvēktiesību padomes
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) izstājušās no Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Cilvēktiesību padomes. Oficiālā Vašingtona uzskata, ka šī organizācija zaudējusi autoritāti un nepilda savus uzdevumus.
Saistībā ar korupcijas skandālu asins centrā Lietuvā iztaujā arī Latvijas amatpersonas
Saistībā ar plašu korupcijas skandālu Lietuvā iztaujātas arī Latvijas amatpersonas - veselības ministre un Valsts asinsdonoru centra vadītāja. Kaimiņvalsts dienests izmeklē iespējamu korupciju Lietuvas Nacionālajā asins centrā. Tā vadītāja, kā arī divas privātpersonas tiek turētas aizdomās par pilnvaru pārsniegšanu, tirgošanos ar ietekmi un nelicencētu komercdarbību ar asins komponentēm.
Itālijā rosina izveidot romu reģistru; iecerei netrūkst pretinieku
Itālijas iekšlietu ministrs, labēji noskaņotais Mateo Salvini izraisījis vārdu apmaiņu, paziņojot par plāniem saskaitīt un apkopot informāciju par valstī dzīvojošiem čigāniem jeb romiem. Tos, kam nav pilsonības, viņš grib deportēt. Bet čigāniem ar Itālijas pilsonību, Salvīni vārdiem – „diemžēl” būs atļauts palikt.
Rumānijas parlaments ierobežo prokuroru pilnvaras
Rumānijas valdošā koalīcija nobalsojusi par pretrunīgi vērtētajām izmaiņām likumdošanā, ar kurām tiks ierobežotas prokuroru pilnvaras. Opozīcija norādīja, ka likumprojekts pieņemts steigā, bez kārtīgas caurskatīšanas.
ANO Bēgļu aģentūra: Pārvietoto cilvēku pērn aizvien vairāk – 68,5 miljoni
Jau piekto gadu pēc kārtas palielinājies pārvietoto personu skaits, liecina ANO Bēgļu aģentūras gadskārtējais ziņojums par 2017.gadu. Turklāt pagājušajā gadā novērots lielākais pieaugums viena gada laikā. ANO Bēgļu aģentūra rosina pasaules valstis strādāt pie jaunas globālas vienošanās bēgļu jautājuma risināšanai.
Vācija vēl neieviesīs robežkontroles reformas
„Vācija ar 1. jūliju slēgs savas robežas migrantiem, ja kanclere Merkele nespēs rast vienošanos ar pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm,” tā paziņojis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers.
Maķedonijā protesti pret jauno nosaukumu
Starp Maķedoniju un Grieķiju parakstītā vēsturiskā vienošanās par Maķedonijas nosaukuma maiņu abās valstīs izraisījusi vardarbīgus protestus. Nacionālistu iebildumi varētu apdraudēt noslēgto vienošanos.
Centieni pārbīdīt ES centru: jaunā Hanzas savienība vai Nīderlande un septiņi rūķi?
Gaidāmā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) var ienest vairāk pārmaiņu blokā, nekā daudzi to prognozēja. Tādēļ ne viens vien Eiropā tagad ir sarosījies un mēģina saprast, kā noturēt vai pat palielināt savu ietekmi. Viena no tādām valstīm ir Nīderlande, kas sākusi aktīvi stiprināt attiecības gan ar saviem tuvākajiem kaimiņiem Beļģiju un Luksemburgu, gan arī ar Skandināvijas un Baltijas valstīm. Daži žurnālisti to ir nodēvējuši par Jauno Hanzas savienību, bet citi saka, ka Nīderlandei tagad ir pievienojušies septiņi rūķi.
Arī ASV pirmās lēdijas vēršas pret imigrantu ģimeņu sadalīšanu
Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) karstas diskusijas un kritiku izraisījusi prezidenta Donalda Trampa administrācijas pretrunīgi vērtētā imigrācijas politika nošķirt bērnus no vecākiem, kas nelegāli šķērsojuši ASV un Meksikas robežu. Tagad šīs politikas kritiķu balsīm pievienojusies arī Trampa sieva Melānija un bijušā prezidenta Džordža Buša sieva Laura, kas šādu rīcību nosauca par "cietsirdīgu" un "amorālu".
Eiropas Parlaments aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un citus
Krievijā apgriezienus uzņem Pasaules kauss futbolā. Dienā, kad tika aizvadīta čempionāta pirmā spēle, Eiropas Parlamenta deputāti pieņēma rezolūciju, kurā aicina Krieviju atbrīvot ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu un citus nelikumīgi aizturētos Ukrainas pilsoņus. Tāpat rezolūcijā arī nosodīti Krievijas veiktie starptautisko tiesību pārkāpumi okupētajā Krimā, kā arī sistemātiski plaša mēroga cilvēktiesību pārkāpumi.
Tautieši Bostonā sadarbojas, lai pilsētā tomēr būtu vēlēšanu iecirknis 
Bostonā (Lielbritānijā) tomēr būs vēlēšanu iecirknis. Atsaukušies vairāki tautieši, kas piedāvājuši savu palīdzību un telpas, lai varētu iekārtot Saeimas vēlēšanu iecirknis. Jāpiebilst, ka Bostonā dzīvo ļoti daudz latviešu un šobrīd Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātājā vēlēšanu iecirkņu sarakstā Bostona nav iekļauta
Spānija aicina uz lielāku ES valstu solidaritāti migrantu jautājuma risināšanai
Valensijas ostā svētdien pietauvojies kuģis „Aquarius”, kas pagājušajā nedēļā Vidusjūrā izglāba 630 migrantus, kurus atteicās uzņemt Itālija un Malta. Turklāt šajā nedēļas nogalē Spānijai nācies uzņemt vēl ap tūkstoti migrantu, kuri izglābti pie tās krastiem. Reaģējot uz Madrides rīcību, Sarkanā Krusta pārstāvis aicināja arī pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm izrādīt lielāku solidaritāti migrantu jautājumā.
Paraksta vēsturisku vienošanos par Maķedonijas nosaukumu
Grieķija un Maķedonija parakstījušas vienošanos par Maķedonijas jauno nosaukumu, kas būs Ziemeļmaķedonijas Republika. Vienošanās pēc ratifikācijas procesa ļaus Maķedonijai tikt uzaicinātai iestāties NATO un sākt sarunas par dalību Eiropas Savienībā. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti