Ārzemēs
Beirūtieši pieprasa noskaidrot patiesību par postošo sprādzienu
Libānas galvaspilsētas Beirūtas iedzīvotāji ir nikni uz valdību par gausajiem glābšanas un sakopšanas darbiem pēc šonedēļ notikušās postošās eksplozijas. Daudzuprāt, nelaimē vainojama amatpersonu nolaidība. Valdība sola noskaidrot sprādziena iemeslus un saukt pie atbildības visus vainīgos.
Tartu naktsklubi piekrīt pastiprināt Covid-19 profilaksi
Igaunijas pilsētas Tartu pašvaldības pārstāvji panākuši vienošanos ar vietējo naktsklubu īpašniekiem par papildu profilakses pasākumu īstenošanu. Izklaides vietas patlaban ir viens no galvenajiem jaunā koronavīrusa izplatīšanās avotiem.
Daļā Nīderlandes atjauno prasību nēsāt sejas maskas
Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā un ostas pilsētā Roterdamā atjaunota prasība par obligātu sejas masku lietošanu. Lēmums pieņemts pēc tam, kad nedēļas laikā dubultojās inficēšanās gadījumu skaits ar jauno koronavīrusu.
Polijas prezidenta amatā uz otro termiņu stāsies Andžejs Duda
Polijas prezidenta amatā uz otro pilnvaru termiņu ceturtdien, 6.augustā, stāsies Andžejs Duda. Konservatīvais politiķis uzvarēja pagājušajā mēnesī notikušajās prezidenta vēlēšanās, par mata tiesu apsteidzot savu konkurentu. Sagaidāms, ka arī nākamos piecus gadus Duda būs nelokāms valdošās partijas "Likums un taisnīgums" politikas atbalstītājs.
Pasaule sniedz palīdzību postošajos sprādzienos cietušajai Libānai
Otrdien Beirūtas ostā notikušajos sprādzienos dzīvību zaudējuši vairāk nekā 100 cilvēki un aptuveni 4000 ievainoti, bet vēl 100 pazuduši bez vēsts. Vairākus miljardus vērti postījumi nodarīti vairāk nekā pusei pilsētas, un bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku. Daudzas pasaules valstis izteikušas līdzjūtību un piedāvājušas palīdzību. Eiropas Savienība (ES) aktivizē savu civilās aizsardzības sistēmu, lai koordinētu ārkārtas dienestu darbiniekus un ekipējumu 27 valstu blokā palīdzības sniegšanai Beirūtai.
Covid-19 nonāvēto skaits pasaulē pārsniedzis 700 000
Koronavīrusa Covid-19 upuru skaits pasaulē trešdien, 5.augustā, pārsniedza 700 000. Šajā rādītājā pārliecinoša līdere joprojām ir ASV, kur turpina pieaugt inficēšanās ar nāvējošo vīrusu. Arī Latīņamerikas reģions nespēj savaldīt Covid-19 izplatību.

ĪSUMĀ:
Sprādzieni Beirutā: Bez pajumtes - līdz 300 000 cilvēku; ostā iznīcināti medikamentu un graudu krājumi
Libānas galvaspilsētā Beirutā otrdien nogranduši divi milzu sprādzieni, laupot vismaz 100 cilvēku dzīvību un ievainojot vairāk nekā 4000. Pilsētā ir ļoti lieli postījumi, ko vietējie pielīdzina vairākiem karadarbības gadiem. Slimnīcas netiek galā ar pacientu pieplūdumu, bet sprādzienā iznīcināti arī medikamentu un graudu krājumi, kas atradās ostas noliktavā. Bez pajumtes palikuši līdz 300 000 cilvēku, eksplozijai nopostot daudzas ēkas
Miljardieris Brensons nākamgad dosies kosmosā
Britu miljardieris Ričards Brensons nākamā gada sākumā dosies kosmosā ar sava uzņēmuma “Virgin Galactic” uzbūvēto kosmosa kuģi. Kompānija jau iepriekš informēja par ambicioziem plāniem attīstīt kosmiskā tūrisma programmu.
Aprit gads kopš Kašmiras autonomijas atcelšanas; reģionā noteikta komandantstunda un ievesti tūkstošiem karavīru
Trešdien, 5.augustā, aprit tieši gads, kopš Indijas valdība atcēla Kašmiras īpašo statusu un nolēma pārveidot reģiona pārvaldi. Reģionā jau nedēļas sākumā atkal ievesti tūkstošiem karavīru, noteikta komandantstunda un veidotas barikādes, baidoties no „Pakistānas sponsorētu grupu” protestiem. Daudziem vietējiem iedzīvotājiem, kas īpašā statusa atcelšanu pieminēs kā „melno dienu”, drošības spēku klātbūtne atkal atsaukusi atmiņā notikumus pirms gada.
Krievijā septembrī sāks ražot vakcīnu pret Covid-19
Trīs Krievijas uzņēmumi septembrī sāks rūpnieciski ražot eksperimentālu vakcīnu pret Covid-19. Preparātu izstrādājuši Gamalejas Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētījumu centra speciālisti.  
Divos sprādzienos Libānas galvaspilsētā 78 bojāgājušie un 4000 ievainoto
Divos spēcīgos sprādzienos Libānas galvaspilsētā Beirūtā dzīvību zaudējuši vismaz 78 cilvēki un 4000 ievainoti, paziņoja Libānas veselības ministrs, vēsta AFP. Slimnīcas ir pārslogotas, trūkst vietas cietušo uzņemšanai. Libānas Augstākā aizsardzības padome jau pasludinājusi galvaspilsētu par katastrofas zonu.
Jaunākie
Interesanti