EK rosina noteikumus paātrinātai e-pierādījumu iegūšanai
E-pasti, fotogrāfijas, kā arī sarakste dažādās aplikācijas un sociālās saziņas vietnēs ir kļuvusi ne tikai par būtisku mūsdienu dzīves sastāvdaļu, bet arī noziedznieku komunikācijas veidu. Tiesībsargājošo iestāžu pieredze liecina, ka teroristi bieži vien kaļ savus plānus un koordinē rīcību, izmantojot modernās saziņas tehnoloģijas. Tomēr piekļūt šādai sarakstei, kas var kalpot par pierādījumu, mēdz būt visai grūti. Tas tādēļ, ka dati nereti glabājas serveros, kas atrodas citās valstīs. Līdz ar to Eiropas Komisija (EK) nesen ir nākusi klajā ar priekšlikumu, kā vienkāršot un paātrināt šādu tā dēvēto e-pierādījumu iegūšanu.
Visus zaudējumus slēgtās sporta halles dēļ Ķekava nav aprēķinājusi
Ķekavas novada dome pagaidām nav aprēķinājusi visus zaudējumus, ko varētu būt radījusi jaunuzceltās sporta halles aprīkojuma bojājums un dīkstāve vairāk nekā sešu mēnešu garumā. Tomēr uz šo brīdi aprēķināta daļa no zaudējumiem – 28 000 eiro. Par šādu summu dome sevi pieteikusi kā cietušo policijas uzsāktajā kriminālprocesā, par to šovakar ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".
Premjers: Linuža darījums ar ofšoru prasās pēc izpētes
Satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība) atteicies komentēt LTV raidījuma "De facto" pirms nedēļas vēstīto, ka projekta "Rail Baltica" ieviesējs Andris Linužs pirms vairākiem gadiem slēdzis darījumu ar Seišelu salu ofšoru, ko izmanto ietekmīgi uzņēmēji no Sanktpēterburgas. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) raidījumam minēja, ka "šādi darījumi, kas attiecas uz valsts drošību, ja tādi ir bijuši, tas jau ir jautājums, kas prasa izskatīšanu un izpēti".
Par Vācijas sociāldemokrātu līderi ievēlēta Andrea Nālesa
Par Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līderi svētdien pirmo reizi šīs partijas 155 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē ievēlēta sieviete - partijas Bundestāga frakcijas priekšsēdētāja, bijusī nodarbinātības un sociālo lietu ministre Andrea Nālesa.
VID un KNAB sola skrupulozu amatpersonu deklarāciju pārbaudi
Valsts un pašvaldību amatpersonām, kā arī lielo uzņēmumu vadītājiem ikgadējās ienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz obligāti. Šogad tajā sniegto ziņu pārbaudei sola īpaši pievērsties ne tikai VID, bet arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienests (KNAB). Kādām lietām uzmanība tiks pievērsta?
Foto