Covid-19: Pentagons brīdināja par pandēmiju jau pirms trim gadiem
ASV aizsardzības eksperti jau pirms trim gadiem ne tikai uzskatīja, ka jauna tipa respiratorā saslimšanas epidēmija ir ļoti iespējama, bet arī prognozēja, ka var iestāties masveida gultas vietu deficīts slimnīcās un pietrūkt gan aizsardzības līdzekļu, gan plaušu ventilācijas iekārtu. Tomēr militāristu brīdinājumi tā arī palika nesadzirdēti, gluži tāpat kā “izlūku kopienas” ziņojumi.
Pēc rekonstrukcijas palielinās Aiviekstes HES jaudu
Akciju sabiedrība “Latvenergo” sākusi Aiviekstes hidroelektrostacijas (HES) rekonstrukcijas darbus. Tā paredzēts palielināt ražošanas jaudu, šo HES ierindojot ceturtajā vietā starp Latvijas mazajām hidroelektrostacijām.
Zemgalē vairāk nekā desmit saimniecības meklē strādniekus
Ik gadu lauksaimniecībā trūkst ap piektdaļu sezonas strādnieku, kuru uzdevums galvenokārt ir akmeņu lasīšana, stādīšana, ravēšana un ražas novākšana. Šogad zemnieki aicina vakancēm pieteikties tos iedzīvotājus, kuri Covid-19 ierobežojumu dēļ palikuši bez darba. Vienlaikus uzrunātie zemnieki uz lielu atsaucību necer, jo darbs saimniecībās tiem, kuriem ar lauku darbiem nav bijusi saskare, esot smags gan fiziski, gan morāli. 
Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro
Covid-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" novirzīs 2,04 miljonus eiro, informēja Finanšu ministrijā (FM).
Brīvprātīgie aicina atbalstīt medicīnas darbiniekus
Medicīnas darbinieki ir pirmie, kuri katru dienu saskaras ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 sekām, un viņi nenogurstoši strādā mūsu visu veselības un drošības labā. Grupa brīvprātīgo apzinājusi mediķu vajadzības un aicina palīdzēt ārstiem, ne vien pagatavot ēdienu un pārbaudīt bērnu mājasdarbus, bet arī, piemēram, uz laiku aizdot savu automašīnu. 
Naftas cenas atkal krīt; Saūda Arābija un Krievija atliek sarunas
Naftas cenas piedzīvojušas kārtējo kritumu. Šāda tendence novērota pēc tam, kad Saūda Arābija un Krievija kārtējo reizi nespēja panākt vienošanos par naftas produktu ieguves apjoma samazinājumu. Sarunas atliktas uz vēlāku laiku. Tirgotāji ar nepacietību gaida šonedēļ paredzēto naftas eksportētāju valstu organizācijas OPEC tikšanos paplašinātā formātā, taču vienlaicīgi tiek norādīts, ka vienošanās par globālu ieguves apjomu samazinājumu nebūs iespējama bez ASV līdzdalības.
Covid-19 smagāk skartajās valstīs situācija stabilizējas
Palielinās cerība uz Covid-19 inficēto skaita stabilizēšanos smagāk skartajās valstīs. Itālijas varasiestādes pauž pārliecību, ka straujākais inficēto skaita pieaugums ir aiz muguras. Līdzīgi situācija arī attīstās Spānijā. Tikmēr ASV ziņo par noslodzes mazināšanos Ņujorkas slimnīcās. Bet Āzijas valstīs lemj par vēl bargākiem sodiem par karantīnas pārkāpšanu. 
Daļā Japānas izsludinās ārkārtas stāvokli
Japānas galvaspilsētā Tokijā un vēl sešās prefektūrās izsludinās ārkārtas stāvokli, lai apturētu Covid-19 izplatīšanos. Līdz šim Japānai ir izdevies izsargāties no plašas epidēmijas, taču mediķi ceļ trauksmi. Valdība ir sagatavojusi valsts vēsturē lielāko ekonomikas stimulēšanas plānu.
Bērnu slimnīca piedāvā attālinātās konsultācijas
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) turpmāk nodrošinās konsultācijas arī attālinātā formātā - telefoniski vai video saziņā. Pirmās nedēļas laikā sniegtas jau 564 attālinātas konsultācijas, informēja BKUS.
Pierīgas pašvaldību bērnudārzi pielāgojušies darbam ārkārtas apstākļos
Daudzkārt mazāks bērnu skaits un to apvienošana vienā bērnudārzā. Pašvaldības ar dažādām metodēm organizē mācību procesu pirmsskolas izglītības iestādēs tiem bērniem, kuru vecākiem nav iespējas tos atstāt mājās. Tapat vairākas pašvaldības savus bērnudārzus slēgušas, jo tajos konstatēti cilvēki, kas saslimuši vai bijuši kontaktā ar Covid-19 slimnieku.
Ministrija piedāvā lielajām pilsētām noteikt valsts pilsētas statusu; Valainis aicina reformu atlikt
Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija pēc Lieldienām plāno trešajā lasījumā skatīt reformas pamatā esošo likumprojektu. Nozares ministrija piedāvā apspriešanai valsts pilsētu definīciju. Kopā pašlaik sagatavoti 375 priekšlikumi. Vairāk nekā divas trešdaļas no tiem iesniedzis deputāts Viktors Valainis no ZZS, kurš uzskata, ka pašlaik reforma Covid-19 krīzes dēļ būtu jāatliek.
Foto