31 vērtīga grāmata bērniem. Iesaka Latvijas bibliotekāri
Atsaucoties projekta “Bibliotēka” aicinājumam, Latvijas bibliotekāri aktīvi iesaistījušies lasīšanas veicināšanas akcijā, iesakot, viņuprāt, pašreiz aktuālākās un vērtīgākās grāmatas dažādām vecuma grupām, paziņojumā presei informēja projekta koordinatore un satura veidotāja Daiga Katrīna Bitēna.

Lielajās skolās sešgadnieki mēdz palikt «aiz strīpas» mācībām pirmajā klasē
Piesakoties mācībām pirmajā klasē, lielajās skolās sešgadnieki mēdz palikt „aiz strīpas”. Ar to visbiežāk jārēķinās rīdziniekiem, jo septiņus gadus vecie bērni tiek uzņemti pirmie. Šādos gadījumos vecākam jāmeklē cita skola vai jāatstāj bērns uz vēl vienu gadu bērnudārzā. Psihologi mudina no tā nebaidīties, jo bērnudārzā mācās ne tikai lasīt un rēķināt, bet arī iegūst citas skolai svarīgas kvalitātes.
KNAB soda Latgales ceļu policisti par interešu konfliktu
Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu administratīvi sodīt Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecāko inspektori Jeļenu Kozeri par interešu konflikta pārkāpumu, informēja KNAB. Kozere savā brīvajā laikā piedalījusies ceļu satiksmes negadījuma, kurā bija iesaistīts viņas brālis, apstākļu noskaidrošanā un fiksēšanā.
Latvijas aviācijas uzņēmumi atlaida mazāk, nekā plānoja; «airBaltic» darbu atsāk 17 cilvēki
Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” jūnijā uz un no Baltijas valstu galvaspilsētām pārvadāja vairāk nekā 60 000 pasažieru. Jauno rezervāciju skaits un pieprasījums no jūnija līdz jūlijam bija jau trīskāršojies, informēja „airBaltic”. Krīzes laikā „airBaltic” ziņoja par 700 darbinieku kolektīvo atlaišanu, solot gada laikā darbiniekus atkal atjaunot amatā. Līdz šim brīdim darbu atsākuši 17 darbinieki, bet daudzi joprojām gaida iespēju atgriezties aviokompānijā.
Beirūtieši pieprasa noskaidrot patiesību par postošo sprādzienu
Libānas galvaspilsētas Beirūtas iedzīvotāji ir nikni uz valdību par gausajiem glābšanas un sakopšanas darbiem pēc šonedēļ notikušās postošās eksplozijas. Daudzuprāt, nelaimē vainojama amatpersonu nolaidība. Valdība sola noskaidrot sprādziena iemeslus un saukt pie atbildības visus vainīgos.
«Story Hub» arī pandēmijas laikā producē kino un mākslas pasākumus
Viena no nozarēm, kas visvairāk izjūt Covid-19 pandēmijas sekas, ir kultūra. Liela daļa koncertu un citu kultūras pasākumu šogad ir atcelti, vai arī tie notiek daudz mazākos apmēros, ierobežojot cilvēku skaitu, kuri tajos var piedalīties. Viens no uzņēmumiem, kas darbojas Rīgas radošo industriju biznesa inkubatorā, ir saistīts tieši ar šo nozari. Uzņēmējām Martai Kontiņai un Elizabetei Palasiosai aprīlī strauji nācās mainīt biznesa stratēģiju un izdomāt radošus risinājums, kā krīzes laikā turpināt piedāvāt dažādus mākslas un kultūras pasākumus. Tā operas vietā tapa filma par operu un tika iedibinātas papildinātās realitātes ekskursijas.
Foto