Iespējams, Covid-19 uzvarējis sezonālo gripu
Fiziskā distancēšanās, maskas, dažādi ierobežojumi – šie pasākumi cīņai ar jauno koronavīrusu, spriežot pēc epidemioloģisko dienestu datiem, palīdz samazināt citu vīrusu infekciju izplatīšanos.

Itālijā ievieš jaunus ierobežojumus Covid-19 dēļ
Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par jauniem ierobežojumiem, kuru mērķis ir apstādināt Covid-19 izplatīšanos. Itāliju kopš novembra sākuma piemeklējis atkārtots vīrusa uzliesmojums, un ik dienu jaunais koronavīruss prasa vairāku simtu cilvēku dzīvību.
Ogres domei nevēlama darbinieka atlaišana un atjaunošana darbā izmaksā tūkstošus; dome atbildīgos nemeklē
Gada nogalē Augstākās tiesa (Senāts) pielika punktu jaunākajam darba strīdam Ogres novada domē. Līdz ar to domei nācās atjaunot darbā iepriekš atlaistu tai nevēlamu darbinieci, kas izgaismoja iespējamus pārkāpumus domes iepirkumu rīkošanā. Domei nācās izmaksāt ieturēto algu, pusotra tūkstoša eiro morālo kompensāciju, kā arī simtos eiro mērāmus tiesāšanās izdevumus. Šis ir tikai viens no vairākiem darba strīdiem, ko pašvaldība zaudējusi pēdējo gadu laikā un kur tiesas ir norādījušas uz amatpersonu pilnvaru klaju pārkāpšanu. Taču dome negrib atzīt, ka ar prettiesiskajām rīcībām tai nodarīti zaudējumi.
«Rīgas satiksmes» vadītāja: Pasažieriem nevajadzētu just izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā
Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" sola nepieļaut pārpildītu sabiedrisko transportu pēc veiktajām izmaiņām sabiedriskā transporta – tramvaju, trolejbusu, autobusu un ekspresbusu kustībā un sarakstos, izlīdzinot sabiedriskā transporta plūsmu atbilstoši pasažieru plūsmām. To intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma vadītāja Džineta Innusa, norādot, ka pasažieriem nevajadzētu just izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā.
Krievijā uzsāks iedzīvotāju masveida vakcināciju pret Covid-19
Krievijā šodien uzsāks iedzīvotāju masveida vakcināciju pret koronavīrusu Covid-19. Valdības plāns paredz, ka līdz gada beigām jāsapotē 70% no 144 miljoniem valsts iedzīvotāju, tomēr līdz šim vakcinācijas process noritējis gausi. Pagaidām nav pieejamas pietiekami daudz vietējā ražojuma vakcīnu, bet iepirkt ārvalstīs ražotās neesot plānots. 
Stukāns izveido amatpersonu noziegumu izmeklēšanas prokuratūru un sola izskolot šīs jomas profesionāļus
Labāk organizēts prokuratūras darbs uzlabotu apsūdzību kvalitāti un vairotu tiesiskumu, turklāt prokuratūrai būtu ciešāk jāsadarbojas ar  izmeklēšanas iestādēm. To pēc revīzijas par problēmām ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanā secināja Valsts kontrole. Ģenerālprokurors Juris Stukāns secinājumiem piekrīt un jau ir uzsācis reformas. Ir apvienotas vairākas prokuratūras Rīgā un izveidota jauna prokuratūra, kas izmeklēs tieši amatpersonu noziegumus. Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” vēsta, ka pieredzējuši prokurori strādāt šai struktūrā gan neraujas, tomēr Stukāns ir pārliecināts, ka pēc apmācībām jaunie kadri ar korupciju varēs cīnīties veiksmīgāk, nekā tas darīts līdz šim.
Svētdien vairāki cilvēki ielūzuši ledū
Glābēji 17. janvārī saņēmuši vairākus izsaukumus uz ūdenstilpēm, pa kurām pastaigājušies cilvēki un ielūzuši ledū. Šādi izsaukumi bijuši gan Rīgā, gan Ikšķilē, kur ledū ielūza vecāki kopā ar mazu bērnu. Šajā gadījumā palaimējās, ka netālu atradās citi cilvēki, un viņi, riskējot ar savu veselību, palīdzēja ģimenei izkļūt no Daugavas.
Bankrotējušās investīciju platformas «Envestio» nauda gājusi pie Tenberga, Mierkalna un Slobina firmām
No Igaunijā pērn bankrotējušās pūļa finansēšanas platformas “Envestio” aptuveni 14 miljoni eiro nonākuši līdz Latvijas uzņēmumiem. No tiem tagad tos mēģina atgūt naudu zaudējušie investori. Vairums kredītu saņēmēju ir maz zināmi. Starp pazīstamākajiem minamas personas, kas saistītas ar apsardzes biznesā reiz ietekmīgo uzņēmēju Mārtiņu Tenbergu, kokrūpnieku Uldi Mierkalnu un loģistikas jomā strādājošo Eduardu Slobinu, izpētījis LTV raidījums “De facto”.
Foto

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt