Saeima atbalsta sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus 2021.gadā
Saeima otrajā – galīgajā – lasījumā vienbalsīgi atbalstīja steidzamības kārtā skatītos Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumus, kas tostarp paredz sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus no 2021.gada. Tiesa, tas notiks tikai tad, ja tam valsts budžetā būs paredzēts vajadzīgais finansējums.
Vācija un Francija bēgļu uzņemšanā vēlas panākt lielāku solidaritāti ES
Eirozonai ir jāizveido kopīgs budžets. Par to vienojušies Vācijas un Francijas līderi. Kanclere Angela Merkele un prezidents Emanuels Makrons otrdien, 19.jūnijā, Berlīnē apsprieda Eiropas Savienības reformu plānus un nāca klajā ar vairākiem būtiskiem priekšlikumiem tādās jomās kā finanses, migrācija, ārpolitika un citās. Īpašs uzsvars likts uz migrāciju, kas būs starp galvenajiem tematiem arī nākamnedēļ gaidāmajā Eiropas Savienības (ES) valstu līderu samitā Briselē.
Tieslietu ministrs Rasnačs iztur neuzticības balsojumus Saeimā
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) Saeimas sēdē trešdien, 20.jūnijā, izturēja abus neuzticības balsojumus, ko rosināja parlamenta opozīcija, uzskatot, ka ministrs nespēj sakārtot tieslietu nozari, jo īpaši – maksātnespējas jomu. Rasnača demisijas pieprasījumu Saeimā sāka skatīt jau sēdē pirms nedēļas, taču deputāti sēdi pārtrauca, lai piedalītos Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumā.
Pēc Saeimas piekrišanas KNAB aiztur deputātu Kaimiņu
Saeima trešdien, 20.jūnijā, devusi atļauju veikt kratīšanu un aizturēt deputātu, partijas "KPV LV" līderi Artusu Kaimiņu. Pēc šī balsojuma Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) deputātu aizturēja.
ASV izstājas no ANO Cilvēktiesību padomes
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) izstājušās no Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Cilvēktiesību padomes. Oficiālā Vašingtona uzskata, ka šī organizācija zaudējusi autoritāti un nepilda savus uzdevumus.
Preiļu novadā otrreizējai pārstrādei nodod 18% atkritumu
Preiļu novadā palielinās otrreizējai pārstrādei nodoto atkritumu apjoms. Šogad pirmajos piecos mēnešos otrreizējai pārstrādei nodotas aptuveni 145 tonnas sašķiroto atkritumu, kas veido 18% no kopējā nodotā atkritumu daudzuma. Tas desmit gadu laikā ir lielākais nodoto sašķiroto atkritumu apjoms Preiļu novadā, pērn tie bija vien 9 %.
Saeimā cer uz Eiropas naudu ģimeņu atbalstam
Lielu daļu atbalsta pasākumu ģimenēm ar bērniem, piemēram, mājokļu pieejamības veicināšanu vai bērnudārzu rindu mazināšanu, iecerēts balstīt uz nākamā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda finansējumu. Par to diskusijas otrdien, 19. jūnijā, notika Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijā. Vai minētajiem mērķiem nauda vispār būs pieejama, gan pāragri spriest.
Saistībā ar korupcijas skandālu asins centrā Lietuvā iztaujā arī Latvijas amatpersonas
Saistībā ar plašu korupcijas skandālu Lietuvā iztaujātas arī Latvijas amatpersonas - veselības ministre un Valsts asinsdonoru centra vadītāja. Kaimiņvalsts dienests izmeklē iespējamu korupciju Lietuvas Nacionālajā asins centrā. Tā vadītāja, kā arī divas privātpersonas tiek turētas aizdomās par pilnvaru pārsniegšanu, tirgošanos ar ietekmi un nelicencētu komercdarbību ar asins komponentēm.
REPORTĀŽA no Rembates: Vējš sausumā pār kāpostu laukiem dzenā putekļus
Lielā daļā Latvijas lietus nav lijis kopš aprīļa, tāpēc šobrīd lauksaimniecības zemes daudzviet ir izkaltušas un augi novārguši vai iznīkuši. Kritiska situācija ir gan  graudkopjiem, gan augļu, ogu un dārzeņu audzētājiem. Arī lopkopji šogad nav varējuši savākt pilnvērtīgu sienu. Vairākas Latvijas pašvaldības, kā arī biedrība ,,Zemnieku saeima” ir aicinājušas valdību izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā.
Koknesē tomēr nojauks estrādi, kuru iepriekš grasījās renovēt
Kokneses novada domes deputāti nolēmuši nojaukt estrādi, kuras pārbūvei tikai šopavasar Valsts kasē aizņēmušies naudu. Šāds lēmums pieņemts, jo, uzsākot atjaunošanas darbus, izrādījies, ka nesošās konstrukcijas ir ļoti sliktā stāvoklī.  Pirms pāris gadiem veiktajā tehniskās izpētes slēdzienā gan konstatēta tikai viena plaisa savienojuma vietā ar nesošo sienu un konstrukcijas novērtētas kā apmierinošas.
VUGD Vidzemes brigādei jauna iekārta noslīkušo meklēšanai
Ik gadu Latvijas ūdenstilpēs noslīkst vairāk nekā 100 cilvēki. Visbiežāk noslīkst vīrieši, pārgalvīgi peldoties alkohola reibumā, vai bērni, kuri atstāti bez pieaugušo uzraudzības. Lai noslīkušo personu meklēšana noritētu ātrāk, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes rīcībā ir nonācis sonārs jeb hidrolokators. Tā ir īpaša ierīce, ar kuras palīdzību iespējams pārmeklēt ūdenstilpes gultni.
Itālijā rosina izveidot romu reģistru; iecerei netrūkst pretinieku
Itālijas iekšlietu ministrs, labēji noskaņotais Mateo Salvini izraisījis vārdu apmaiņu, paziņojot par plāniem saskaitīt un apkopot informāciju par valstī dzīvojošiem čigāniem jeb romiem. Tos, kam nav pilsonības, viņš grib deportēt. Bet čigāniem ar Itālijas pilsonību, Salvīni vārdiem – „diemžēl” būs atļauts palikt.
Foto