Arī Daugavpilī ārkārtas vēlēšanu risks
Par pašvaldības atlaišanu runā ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī. Jau trīs nedēļas Daugavpilī nevar vienoties par to, kurš tad galu galā sēdīsies mēra krēslā. Ja līdz 22. janvārim domes vadītāja nebūs, var iejaukties Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM). Vai Daugavpilī gaidāmas domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas?
Limbažu novadā būs paaugstināts NĪN mājām bez deklarētiem cilvēkiem
Limbažu novads, pārņemot Rīgas, Carnikavas, Saulkrastu un vēl citu pašvaldību pieredzi, ar 1.janvāri piemēros paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi dzīvojamiem īpašumiem, kuros neviens nav deklarējies. Pašvaldība tā cer palielināt novadā deklarēto iedzīvotāju skaitu par aptuveni diviem tūkstošiem, bet iedzīvotāji šādu jaunumu vērtē kritiski.
Bažījas par kalstošām eglēm Latgales mežos
Pagājušā gada plūdi Latgalē postu nodarījuši ne tikai lauksaimniekiem, bet arī mežsaimniekiem. Lielo lietavu skartajās mežu teritorijās sākušas kalst egles. Privāto mežu īpašnieki steidz bojātos kokus izzāģēt, kamēr zaudējumi vēl nav pārāk apjomīgi, taču „Latvijas Valsts mežu” pārstāvji aicina nesteigties ar šādu problēmas risinājumu.
Saeimas deputāti mudina valdību atlaist Rīgas domi
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē deputāti šodien uzklausīja institūcijas, kuras iepriekš uzraudzījušas Rīgas domes (RD) darbu un finanšu līdzekļu izlietojumu. Pēc jaunākā skandāla, kurš pāršalcis rāti, kukuļošanas lietas pašvaldības uzņēmumā „Rīgas satiksme”, Saeimas deputāti apņēmušies ar valdības palīdzību gāzt saskanieša Nila Ušakova ("Saskaņa") vadīto domi. Rīgas mērs šos centiens jau nodēvējis par politisku gājienu.
Mūziķi dāvina koncertu Kapseļu ielas bērnunama bērniem
Šie Ziemassvētki Kapseļu ielas bērnunama bērniem būs īpaši. Bērnu draugi – mākslinieki un mūziķi, kas dažkārt brauc uzstāties bērnunamā, šoreiz bērnus un viņu aprūpētājus uzaicinājuši ciemos. Tas ir bijis iemesls, lai bērni no skapjiem izceltu svētku tērpus un balles kleitas. Un ar patīkamu satraukumu gaidītu koncertu.
Stājies spēkā pamiers Jemenas stratēģiski svarīgajā Hudeidas ostas pilsētā
Otrdien stājies spēkā ilgi gaidītais pamiers Jemenas stratēģiski svarīgajā Hudeidas ostas pilsētā. Daudzi miljoni iedzīvotāju cer, ka tas noturēsies un būs pamatā vairāk nekā trīs gadu ilgušā postošā kara izbeigšanai starp valdības un nemiernieku spēkiem. Izrāvienu izdevies panākt pēc ANO vadītajām sarunām Stokholmā. Karadarība Jemenā izraisījusi pašlaik lielāko humāno krīzi pasaulē. Miruši tūkstošiem cilvēku, bet miljoniem drauds bads. 
EM: «Liepājas metalurgā» pusotra gada laikā varētu atjaunot ražošanu
Aptuveni 18 mēnešu laikā maksātnespējīgajā uzņēmumā "KVV Liepājas metalurgs" varētu atjaunot ražošanu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem atzina Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis. Viņš gan norādīja, ka produktu klāsts varētu būt cits, nekā tas bija līdz šim. Tāpat viņš minēja, ka iepriekš minētais ir optimistiskākais scenārijs.
«Attīstībai/Par!» piedalīsies Kariņa valdībā; amatiem virza Pabriku, Pūci un Viņķeli
Apvienības "Attīstībai/Par!" pārstāvju sapulce otrdien, 18.decembrī, vakarā nolēma, ka apvienība piedalīsies "Jaunās Vienotības" premjera amata kandidāta Krišjāņa Kariņa veidotā valdībā, un izvirzīja ministru kandidātus darbam tajā. Apvienība aizsardzības ministra amatam izvirza Arti Pabriku, vides un reģionālās attīstības ministram – Juri Pūci un veselības ministres amatam – Ilzi Viņķeli.
Valdība neskata likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu
Pretēji vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) aicinājumam un Saeimas vairākuma atbalstam Ministru kabinets otrdien, 18. decembrī, tomēr neskatīja likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.
Foto