Latvijas preču eksports deviņos mēnešos pieaudzis par 0,6%; imports – par 0,3%
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās šā gada deviņos mēnešos sasniedza 21,1 miljardu eiro – par 95,1 miljonu eiro jeb 0,5% vairāk nekā 2018. gada atbilstošajā periodā. Eksporta vērtība veidoja 9,41 miljardu eiro  – palielinājums par 56,6 miljonu eiro jeb 0,6%, bet importa – 11,69 miljardus eiro – pieaugums par 38,5 miljoniem eiro jeb 0,3%, liecina Centrālajā statistikas pārvaldes (CSP) mājaslapā pieejamā informācija.
Mājokļu iegādes atbalsta programmā ģimenēm piešķirts jau 12,7 tūkstoši garantiju
Atbalstam ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai attīstības finanšu institūcijai "Altum" piešķirts valsts budžeta finansējums 7 026 000 eiro apmērā, kura ietvaros ģimenēm ar bērniem būs pieejamas valsts garantijas šā gada pēdējos mēnešos un 2020. gadā, informēja Ekonomikas ministrijā (FM). Līdz novembra sākumam programmā jau piešķirts 12,7 tūkstoši garantiju.
PTAC brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi - aizdevums saimnieciskai darbībai, informēja centrā.
Rēzeknes novada pašvaldība pirmo reizi nojauc patvaļīgi uzceltu ēku
Rēzeknes novada Ozolaines pagastā pie Gaiduļu ezera aizsargjoslas teritorijā pirms pieciem gadiem patvaļīgi uzcelta guļbūves tipa ēka, kas atrodas vien četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru uzbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja un veikti vēl citi darbi. Īpašniekam uzbūvētā ēka bija jānojauc, tomēr viņš to vairāku gadu garumā nav izdarījis, tāpēc tagad Rēzeknes novada dome pieņēmusi lēmumu par patvaļīgās būves piespiedu nojaukšanu. Tas ir pirmais gadījums, kad Rēzeknes novadā pašvaldība nojauc patvaļīgi uzceltu ēku.
TV3 pārsūdzējusi NEPLP mutisko aizrādījumu par tās kritizēšanu; arī LTV tiesā apstrīdējusi sodu par Helmaņa pieminēšanu sižetā
Turpinās strīds starp Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) un divām televīzijām par mediju uzrauga piemērotajiem sodiem par it kā nepienācīgu precizitāti ziņu pārraidēs. Proti, TV3 tiesā apstrīd NEPLP mutvārdu aizrādījumu par pašas padomes kritizēšanu ēterā. Savukārt Latvijas Televīzija (LTV) tiesā iebilst pret 500 eiro sodu par to, ka kādā sižetā iztirzāta mediju uzrauga drauga un Nacionālās apvienības politiķa Ogres mēra darbība. Mediju nozare uzskata, ka plašsaziņas līdzekļu padome savtīgos nolūkos izmanto tai iedoto sodīšanas iespēju.
Rīgā valsts svētkus atzīmēs ar svinīgiem pasākumiem, koncertiem un uguņošanu
Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma – ziedu nolikšanas ceremonija, Nacionālo bruņoto spēku (NBS), Iekšlietu ministrijas (IeM) un ārvalstu vienību militārā parāde, svinīgs pasākums pie Brīvības pieminekļa, daudzveidīgi koncerti, kopīga Latvijas valsts himnas dziedāšana 11. novembra krastmalā un svētku uguņošana, informē Rīgas domē.
«Brexit» pagarinājums izglābj Ziemassvētkus
Neskaidrība ap “Brexit” daudziem tūrisma industrijā rada satraukumu, īpaši laikā, kad cilvēki sāk aktīvi rezervēt ceļojumus ziemas sezonai. Daudzas aģentūras novēro krietni novēlotas ceļojuma rezervācijas tieši no Lielbritānijas. Un tomēr - kaut arī nav skaidrības par tālāku nākotni, “Brexit” pagarinājums vismaz Ziemassvētkus ceļotāju acīs ir izglābis.
«Dienas Bizness» sāk iznākt kā žurnāls
No 12.novembra izdevums "Dienas Bizness" iznāks žurnāla formātā, iepriekš paziņojumā laikrakstā informēja SIA "Izdevniecība "Dienas Bizness"" līdzīpašnieks un valdes loceklis Jānis Maršāns.
Meksika piešķīrusi patvērumu Bolīvijas eksprezidentam Moralesam
Demisionējušais Bolīvijas prezidents Evo Moraless pirmdien izlidojis uz Meksiku, kas viņam piešķīrusi politisko patvērumu. Tikmēr Bolīvijas bruņotie spēki piekrituši palīdzēt policijai iegrožot vardarbību, kuru radījis varas vakuums pēc prezidenta atkāpšanās.
Foto