Uz barikādēm ar akordeonu. Mūziķa Armanda Trambicka stāsts
Valmieras muzejā starp barikāžu laika liecībām – fotogrāfijām, atmiņu stāstiem un radioaparātiem – ir kāds akordeons, kurš kopā ar grupas "Kantoris 04" mūziķi Armandu Trambicki arī bija Rīgā. Trešo atmodu dēvējam arī par Dziesmoto revolūciju, un arī barikāžu laikā dziesma bija tā, kas vienoja un uzmundrināja. To laiku atceras Valmieras Kultūras centra darbinieks, mūziķis Armands Trambickis.

Trešā pensiju līmeņa popularitāte aug lēni
Trešo pensiju līmeni izvēlas arvien vairāk cilvēku, tomēr tas joprojām nav pārāk populārs, uzskata Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK). Pēdējie dati par 2019.gadu rāda, ka septembra beigās to izmantoja teju 320 tūkstoši cilvēku, no tiem aktīvi ir mazāk nekā puse.
Berlīnē starptautiskā konferencē lems par Lībijas miera procesu
Vairāku valstu līderi svētdien ieradīsies Berlīnē, lai piedalītos starptautiskā konference par Lībijas miera procesu. Bažas par situāciju Lībijā radījis Turcijas un Lībijas noslēgtais drošības un militārās sadarbības līgums. Turcija jau nosūtījusi uz Lībiju 35 karavīrus. Eiropas Savienība kritizēja šo soli, tikmēr Vācija brīdināja par „otru Sīriju” Lībijā.
Rīgā un galvaspilsētas apkaimē «Rail Baltica» trases posmā pēta grunti
Jau vairākas dienas Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē strādā speciālistu brigādes, kas urbj zemi. Viņi nevis meklē naftu, bet pēta grunts sastāvu vietās, kur plāno celt “Rail Baltica” dzelzceļu. Rezultāti ļaus projektētājiem saprast, kur un kā labāk būvēt un izvietot tiltus, tuneļus, uzbērumus un trokšņu sienas.

Atrast vietu, kur notiek ģeotehniskās izpētes darbi, nav grūti. Jāmeklē, no kurienes nāk skaņa. Strādnieki stāsta, ka urbšanas tehnika un speciālistu darbs bieži piesaista vietējo iedzīvotāju interesi. Rīgā un galvaspilsētas apkārtnē vienlaikus strādā vairākas šādas brigādes, kas urbj dažādās iepriekš izvēlētās vietās. “Rail Baltica” posmā, kurā ietilpst arī Rīga, ir nedaudz vairāk kā 70 tādu punktu. 
Rosina ārstniecības personām Latvijā atzīt Lielbritānijā iegūtu izglītību
Lielbritānija no Eiropas Savienības (ES) izstāsies, vismaz pēc šā brīža plāna, pēc divām nedēļām. Kā tas mainīs dzīvi Latvijas iedzīvotājiem un tautiešiem Apvienotajā Karalistē, vēl būs daudz diskusiju, bet viena no problēmām ir speciālistu izglītības diplomu atzīšana. Par to šonedēļ ar tautiešiem diskutēja arī Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").
Lūko iespējas ieviest digitālo nodokli - Latvijas budžetam tas dotu 30 miljonus eiro
Līdz pat 30 miljoniem eiro varētu iekasēt valsts budžetā, ja Latvijā ieviestu digitālo pakalpojumu nodokli. Tas ir nodoklis, kas būtu jāmaksā starptautiskiem digitāliem uzņēmumiem, kas gūst peļņu arī Latvijā, taču fiziski šeit neatrodas. Cik reāli ir likt “Google”, “Amazon”, “Netflix” un citām starptautiskām kompānijām maksāt nodokļus Latvijai? 
Francijā streikotāji cīņā pret pensiju reformu sola nepadoties
Franciju jau pusotru mēnesi paralizējuši streiki. Desmitiem saniknotu protestēju piektdien centās iekļūt kādā Parīzes teātrī, kur atradās Francijas prezidents Emanuels Makrons kopā ar sievu Bridžitu. Cilvēki protestē pret  prezidenta iecerēto pensiju reformu. Neskatoties uz to, ka valdība piekāpusies vairākos jautājumos, arodbiedrības nepadodas.
Kārķos atklāj renovēto ugunsdzēsēju depo
Barikāžu laika noskaņās Kārķos svinīgi atklāts renovētais ugunsdzēsēju depo. Valkas novada pašvaldības īstenotajā projektā par brīvprātīgo ugunsdzēsēju veiktspējas uzlabošanu, glābēji tikuši arī pie jauna aprīkojuma. To atklāšanas pasākumā lika lietā dažādos paraugdemonstrējumos.
Turcija brīdina Eiropu par terorisma draudiem Tripoles valdības krišanas gadījumā
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans brīdinājis Eiropu par jauniem terorisma draudiem, ja kritīs Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) atzītā Lībijas valdība Tripolē. Berlīnē svētdien būs starptautiska konference par Lībijas miera procesu, bet pirms tās ANO īpašais sūtnis uzsvēra, ka ārvalstu iesaistei konfliktā ir jāpieliek punkts. Savukārt Eiropas Savienība pamiera gadījumā Lībijā varētu sākt militāru misiju.
Austrāliju posta arī plūdi, daudzviet turpina apkarot ugunsgrēkus
Kamēr Austrālijas dienvidaustrumos turpinās vairāki desmiti savvaļas ugunsgrēku, daudzviet valsts ziemeļaustrumos haosu radījušas lietusgāzes un negaisi. Spēcīga lietus dēļ sestdienas rītā Kvīnslendas štata dienvidaustrumos slēgti vairāki lielceļi, un pēkšņi plūdi aiznesuši desmitiem automašīnu.
Mežaparkā plāno nojaukt 50 gadus vecu koka ēku; kultūras mantojuma sargi iebilst
Vietējie iedzīvotāji ir satraukti, ka tuvākajā laikā ir plānots nojaukt pirms vairāk nekā 50 gadiem celto Mežaparka koka arhitektūras pērli. Apsaimniekotāji “Rīgas meži” skaidro, ka ēka jau faktiski kļuvusi par graustu un tai nav īpaša statusa, savukārt kultūras mantojuma sargi uzstāj, ka jau pirms vairākiem gadiem atzinuši - ēka jāatjauno pēc iespējas tuvāk vēsturiskajam izskatam.
Policijas kinologi reidos skolās pārsvarā narkotikas neatrod
Narkotiku apkarotāji Eiropā norāda, ka sarunāšanās par atkarības vielām skolās ir neefektīva, gluži otrādi – tā rosina pamēģināt. Tāpēc Valsts policijas kinologi ik mēnesi apciemo vismaz desmit skolas kopā ar suņiem; lielākoties netiek atrasts nekas, bet policija sola turpināt reidus, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Irānas un ASV konflikts – ar ko tas draud pasaules ekonomikai?
Šī gada sākumu sagaidījām ar satraucošu notikumu attīstību Tuvajos Austrumos, kur ASV un Irānas konflikts nostādījis reģionu uz jauna kara sliekšņa. Naftas cenas pieauga, biržu indeksi kritās. Tomēr ātri vien naftas cenas atkal samazinājās, finanšu tirgi atguvās. Kā uz notiekošo Tuvajos Austrumos reaģē pasaules ekonomika, un kādi faktori jāņem vērā nākamajos mēnešos?
Vai uguņošanu aizstās dronu gaismas šovi?
Ik gadu pasaule sagaida gadu miju ar krāšņiem uguņošanas šoviem. Taču arvien vairāk tiek runāts, ka tie rada draudus gan dzīvniekiem un pašiem cilvēkiem, gan īpašumiem. Šanhaja ir viena no pirmajām pilsētām, kura sāka izmantot kādu alternatīvu uguņošanai. Debesis virs pilsētas šoreiz izgaismoja ar diviem tūkstošiem bezpilotu dronu. Pasākumu translēja it kā tiešraidē Jaungada naktī.
Viļakas ezera salā izveido pastaigu taku
Viļakas ezera sala ir interesants kultūrvēsturisks objekts, kuru pašvaldība vēlas labiekārtot, lai sakārtotu un radītu patīkamu vidi gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Uz salas saglabājušies fragmenti no Viļakas viduslaiku pils, kas ir valsts nozīmes aizsargājamais piemineklis. Šobrīd uz salas ir izveidotas pastaigu takas.
Preiļos svinēs Latgales atbrīvošanas simtgadi
Atzīmējot Latgales atbrīvošanas simtgadi, ar kuru noslēdzās Latvijas Neatkarības kara pēdējā aktīvās karadarbības fāze, sestdien, 18. janvārī, Preiļos notiks svinīgi un izzinoši pasākumi, kuru laikā arī būs iespēja doties ekskursijā, apskatīt militāro tehniku un aprīkojumu.
Foto