Dzelzceļa vagonā kopā ar Ziedoni un Zālīti. Jauna iespēja lasītgribošiem pasažieriem
Ierasts, ka bibliotēkas atrodas noteiktās vietās un adresēs, bet nu tāda ierīkota arī vilcienā, kas ceļo pa visu Latviju. Braucot vilcienā, cilvēki laiku pavada ļoti dažādi. Kāds klausās mūziku, cits sērfo internetā, vēl kāds ada, bet ir arī tādi, kas lasa. Pateicoties Imanta Ziedoņa muzeja iniciatīvai, cilvēku, kas vilcienā lasa, iespējams, būs vairāk.

«Brexit» dēļ britu Leiboristu partija piedzīvo šķelšanos
Arvien straujākiem soļiem tuvojoties "Brexit" datumam, pieaug spriedze Lielbritānijas parlamentā. Septiņi opozīcijā esošie Leiboristu partijas deputāti pametuši partiju un strādās kā neatkarīgie deputāti. Viņi ir neapmierināti ar leiboristu pakļaušanos “Brexit” plānam un ar kopējo kursu, ko  ieņēmusi partija. Tā ir lielākā šķelšanās, ko leiboristi pieredzējuši daudzu desmitu gadu laikā.
Polija atceļ dalību Višegradas samitā Izraēlā
Atcelts nedēļas nogalē Izraēlā plānotais Višegradas grupas valstu samits, jo Polija paziņojusi, ka tajā nepiedalīsies. Varšavu saniknojuši Izraēlas amatpersonu izteikumi par poļu līdzdalību holokaustā.
«Melu detektors» pārbauda Rīgas Tālmācības vidusskolas direktora izteikumus par vidējo izglītību
Aizvadītajā nedēļā vairāki ziņu portāli publicēja privātās Rīgas Tālmācības vidusskolas direktora Edgara Grīņa rakstu, kurā viņš kritizē vidējās izglītības pieejamību un prasa lielāku valsts atbalstu tālmācības skolām. Grīņa kā izglītības eksperta viedokli ar nelielām variācijām publicēja portāli Delfi, DB.lv, diena.lv, nra.lv, ir.lv, viņš tika intervēts arī “Rīta Panorāmā” , un šī ziņa publicēta arī LSM.lv. Taču mediju nekritiski izplatītajā Grīņa vēstījumā ir vairākas būtiskas faktu kļūdas, līdz ar to viņa attēlotā aina ne tuvu nav objektīva.
Rīgas dome meklē iespējas palīdzēt Akmeņu ielas depo iemītniekiem
 Iespēja saņemt atlīdzību par īres maksu vai nodrošināti pansionāta pakalpojumi - šie ir daži no variantiem, kurus izteica Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) pirmdien, 18.februārī, lemjot par Akmeņu ielas ugunsdzēsības depo ēkā mītošo cilvēku tālāko likteni.
Uz vakantajiem amatiem LTV valdē pieteikušies 38 pretendenti
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi 38 pretendentu pieteikumus uz vakantajiem valsts SIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem, informē NEPLP.
Darbaroku trūkums laukos: strādniekiem pārmet slinkumu, saimniekiem - sliktu attieksmi
Zemnieku saimniecības darbinieku trūkumā vaino pabalstus, jo cilvēki vairs nav motivēti strādāt. Potenciālie darbinieki vēlas "normālas algas", sociālo nodrošinājumu un brīvdienas. Kādā saimniecībā, kur darbinieku netrūkst, norāda uz citu saimniecību attieksmi pret darbiniekiem un pārāk augstajā prasībām, kā arī to, ka lauku darbi tiek uzskatīti par pašiem zemākajiem.
Vidusskolēni no nākamā gada varēs padziļināti apgūt pašu izvēlētos priekšmetus
Turpinot darbu pie jaunā izglītības satura, kura ieviešanai jānoslēdzas 2023.gadā, prezentēts jaunais vidusskolas līmeņa satura modelis. Vidusskolās paši audzēkņi varēs izvēlēties tos mācību priekšmetus un jomas, kuras vēlas apgūt padziļināti. Projekta ieviesēji uzskata, ka ļaujot skolēniem vairāk mācīties to, kas interesē, labāk viņus sagatavos izglītības turpināšanai augstskolās vai profesionālajā izglītības iestādēs.
Sirds un asinsvadu slimību pacientiem ir savs «zaļais koridors» - ātrai reaģēšanai ir dzīvības cena
Pērn Veselības ministrija ziņoja par iecerēm veidot „zaļo koridoru” sirds un asinsvadu slimību diagnostikai. To ministrija dēvēja par „kardio zaļo koridoru”. Toreizējā veselības ministre Anda Čakša (ZZS) skaidroja, ka tas ļaus nodrošināt paātrinātus izmeklējumus, līdzīgi kā tas notiek vēža slimniekiem. Jau vairāk nekā pusgadu sirds un asinsvadu slimību "zaļais koridors" darbojas, un, lai gan tā rezultātus vērtēt ir pāragri, speciālisti atzīst, ka tā ieviešana ir ļoti nozīmīgs solis.
Likvidēto uzņēmumu skaita rekords - vienā dienā vairāk nekā citkārt visā gadā
Šā gada 14. janvārī reģistrēts visu laiku augstākais likvidēto uzņēmumu skaits vienas dienas ietvaros. Proti, šajā dienā likvidēti 6647 komersanti, kas ir vairāk nekā, piemēram, 2013. gadā visu 12 mēnešu periodā. Tas ir visu laiku augstākais uzņēmumu skaits, kas likvidēts vienas dienas laikā,  liecina “Lursoft” apkopotā informācija.
Pērn teju pusē gadījumu NMPD darbinieki par veselības aprūpi bija spiesti maksāt no savas kabatas
Pērn teju pusē gadījumu, kad Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem bija nepieciešami veselības aprūpes pakalpojumi, viņi par tiem bija spiesti maksāt paši, nesagaidot rindu. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) rosinājusi Veselības ministrijai papildināt valdības rīcības plānu ar pasākumiem, kas uzlabo NMPD darbinieku piekļuvi veselības aprūpei, informēja LVSADA. 
Samazinājies Patērētāju aizsardzības centrā saņemto sūdzību skaits par finanšu pakalpojumiem
Pērn Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) kopā saņemtas 314 rakstveida sūdzības vai iesniegumi par finanšu pakalpojumiem, no tām 230 gadījumos PTAC vērsušies patērētāji, 52 gadījumā juridiskas personas un 32 gadījumos valsts institūcijas, tostarp arī ārvalstu, informēja PTAC. Patērētāju sūdzību skaits 2018. gadā salīdzinājumā ar 2017. gadu ir samazinājies par 19,49%.
EP deputātiem liedz iebraukt Venecuēlā
Venecuēlas valdība liegusi valstī iebraukt pieciem Eiropas Parlamenta deputātiem. Viņus uz šo iekšpolitiskā konflikta plosīto Latīņamerikas valsti bija uzaicinājis opozīcijas līderis un pašpasludinātais prezidenta amata pienākumu izpildītājs Huans Gvaido. Incidents noticis laikā, kad saasinājusies cīņa par varu valstī starp Gvaido un pašreizējo valsts vadītāju Nikolasu Maduro.
Foto