Jūrmalciema kūpinātās zivis. Saruna ar zvejnieku sešās paaudzēs Oskaru
Kamēr daudzviet ierastos zvejnieksvētkus apturējusi pandēmija, Jūrmalciems būs viena no vietām Latvijā, kur, ievērojot drošības pasākumus, svētkus svinēs. Ar kūpinātām zivīm cienās arī Jūrmalciema zvejnieks Oskars Kadeģis, kurš turpina seno arodu jau vairākās paaudzēs. Pārmaiņu laikā, kad visiem jāpielāgojas zvejas ierobežojumiem, Jūrmalciemā tapusi zvejnieka māja „Oskars”.

Lībijas ēnā saasinās NATO sabiedroto – Turcijas un Francijas – attiecības
Ar Turcijas palīdzību oficiāli atzītā Lībijas valdība galvaspilsētā Tripole de facto pārtraukusi 14 mēnešu ilgušo militāro ofensīvu no Lībijas austrumu karavadoņa Halifa Haftara un viņam lojālo grupējumu puses. Tomēr abas Lībijas pilsoņkarā iesaistītās puses saņem atbalstu no ārējiem spēkiem, kuru intereses ir tiešā veidā saistītas ar vienas no pušu kontroli pārņemšanu valstī. Šī konflikta ietvaros redzamāks ir kļuvis arī diplomātiskais saasinājums starp divām NATO sabiedrotajām valstīm – Turciju un Franciju. Kas notiek Lībijā un kā Lībijas konflikts ietekmē attiecības starp šīm NATO lielvalstīm?
Kam pievērst uzmanību, izvēloties studiju virzienu un stājoties augstskolā
Reklāmas medijos šajās dienās skaļi aicina izvēlēties studēt augstskolās ar labāko reputāciju, augstākajiem reitingiem vai lielāko nodarbināto skaitu pēc studiju beigšanas. Lielais studentu atbirums studiju laikā gan norāda, ka bieži jaunieši mācās ne to, ko vēlas. Kam pievērst uzmanību, izvēloties studiju virzienu un stājoties augstskolā?
Pieaug velosipēdu zādzību skaits; likumsargi iesaka velosipēdus reģistrēt
Mainoties cilvēku paradumiem, tajā skaitā Covid pandēmijas laikā sabiedriskā transporta vietā izvēloties velosipēdu, pieaudzis ne vien velosipēdistu skaits ielās, bet arī velozādzību skaits. Turklāt, salīdzinot ar pērno gadu, velosipēdu zādzību skaits pieaudzis būtiski. Tāpēc likumsargi iesaka velosipēdu ne vien sargāt, bet arī reģistrēt.
«Radio Brīvā Eiropa» bijušais žurnālists: Polijā cilvēki nevēlas pieņemt kompromisus
12. jūlijā Polijā prezidenta vēlēšanas. Tajās sadursies nacionālkonservatīvas un liberālas vērtības un par uzvaru cīnīsies līdzšinējais valsts galva Andžejs Duda un Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis. Polijā cilvēki nevēlas pieņemt kompromisus un sabiedrībā pirms vēlēšanām audzis saspīlējums. Tā uzskata bijušais  „Radio Brīvā Eiropa” poļu žurnālists Staņislavs Pružinskis.
«Covid-19 krīzes laikā apzināts pasaku stāstīšanas apjoms ir ļoti pieaudzis.» Intervija ar NATO vadītāja vietnieci Baibu Braži
“Apzināts pasaku stāstīšanas apjoms ir ļoti pieaudzis” - tā par Krievijas un Ķīnas dezinformācijas kampaņām Covid-19 krīzes laikā saka jaunā NATO ģenerālsekretāra vietniece Baiba Braže. NATO struktūrās viņa kopš maija ieņem visaugstāko amatu, kādu jebkad kāds latvietis ir ieņēmis transatlantiskajā aliansē. Baiba Braže iepriekš bijusi Latvijas vēstniece Lielbritānijā un Nīderlandē.
Pašvaldības policija pārbauda izklaides vietas Vecrīgā
Ne visi ir paspējuši sagatavoties, ne visi izprot 10. jūlijā Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus ēdināšanas vietām, tāpēc šodien restorānu un kafejnīcu īpašniekus nav paredzēts sodīt, bet gan informēt par to, kas jāizdara. Tā norāda Rīgas pašvaldības policija (RPP), kas šodien devās plašās pārbaudēs pa tūristu apmeklētākajām Vecrīgas vietām.
Bulgārijas prezidents pieprasa valdības atkāpšanos
Bulgārijas prezidents Rumens Radevs nācis klajā ar aicinājumu atkāpties labēji centriskajai valdībai, kā arī ģenerālprokuroram, norādot, ka tas esot vienīgais ceļš, kā mazināt politisko spriedzi, kas izsaukusi masu protestus visā valstī.
Protestos Krievijā pauž atbalstu aizturētajam Habarovskas apgabala gubernatoram
Vairākās Krievijas pilsētās šodien notika plašas protesta akcijas, lai paustu atbalstu aizturētajam Habarovskas apgabala gubernatoram Sergejam Furgalam. Sākotnējā informācija liecina, ka Habarovskā ielās izgājuši līdz pat 40 tūkstošiem cilvēku. Kā norāda komentētāji, šis ir spēcīgs signāls Kremlim par to, ka tauta nebūt nav pilnībā apmierināta ar varas darbībām. Vienlaicīgi tiek uzsvērts, ka arī Kremlis ar Furgala arestu ir nosūtījis savu vēstījumu.
Kompensācijas par dižkoku ciršanas aizliegumu nav plānotas
Ja mežs ir audzis vairāku gadu desmitu garumā un rezultātā vairākas priedes izaugušas par dižkokiem, kurus nedrīkst nocirst, par to nepienākas nekāda kompensācija, un tuvākajā laikā arī nav plānots tādas ieviest, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”. 
Covid-19 otrais vilnis. Kas nogājis greizi Izraēlā?
Inficēšanās ar koronavīrusu gadījumu skaits, kas ik dienu tiek atklāts Izraēlā, vairāk nekā divkārt pārsniedz pavasara antirekordus. Tagad tas ir vairāk nekā tūkstoš cilvēku dienā, lai gan visu maija otro pusi šis rādītājs bija pāris desmiti diennaktī, bet dažas dienas tas bija viencipara skaitlis. Šķita, ka epidēmija apturēta, – un ierobežojumi tika atcelti cits pēc cita. Kopš jūlija sākuma pieaugums bijis eksplozīvs. Līdzīga, lai arī ne tik biedējoša, situācija izveidojusies ari vairākās citās valstīs.
Srebreņicas slaktiņam - 25
Bosnijas musulmaņi šodien piemin 25. gadadienu kopš Srebreņicas slaktiņa. 1995. gadā serbu spēki dažu dienu laikā nogalināja aptuveni 8 tūkstošus musulmaņu vīriešu un zēnu. Sagaidāms, ka šīgada piemiņas pasākumi būs skaitliski mazāk apmeklēti koronavīrusa radīto ierobežojumu dēļ.
Foto