Ziņas
Krievija iet pa savas sakāves ceļu. Intervija ar Krimas žurnālistu Mikolu Semenu
Ukraina kļuvusi par it kā instrumentu Kremļa rokās plašāku interešu sasniegšanai, taču ar savu rīcību Krievija iet pa savas sakāves ceļu. Tā situāciju, kas izvērtusies pie Ukrainas robežām, vērtē pazīstamais Krimas žurnālists Mikola Semena. Ukrainas žurnālistikā viņš vairāk nekā 40 gadus, no kuriem lielāko daļu nostrādājis Krimā. Kad pussalu okupēja Krievija, viņš bija korespondents "Radio Brīvā Eiropa" tīmekļa projektā "Krim.Realii". Krimā tiesāts par savu darbu, pirms diviem gadiem Semena pārcēlās uz Kijevu.
Karīnai pēc Covid-19 vakcinācijas blaknēm rekomendē trešo poti
Iespēju tikt pie kompensācijām kovida vakcīnu radīto blakņu dēļ valsts solīja nodrošināt no šī gada, jo vispirms bija jāvienojas – kam, cik un par ko tieši maksāt. Janvāris tuvojas otrajai pusei, bet noteikumi, kas regulētu apmaksas kārtību, vēl nav pieņemti un pabeigti. Karīna Miezāja spiesta sadzīvot ar vakcīnu radītajām blaknēm.  Lai gan sievietei radītais veselības kaitējums atzīts par būtisku, ārstu konsīlijs lēmis, ka trešā pote nav atliekama, vēstīja Latvijas Televīzija.
Reportāža no Francijas. Rekordaugsta Covid-19 izplatība un cerības par atvieglojumiem
Francija ir viena no tām valstīm, kur atkal pārspēti inficēšanās rekordi ar Covid-19, taču valdība plāno ieviest atvieglojumus, jo pamazām sarūk īpaši smago saslimšanas gadījumu skaits. Atvieglojumi lielākoties skars pilnībā vakcinētus cilvēkus. Ar kādām izjūtām šo pandēmijas laiku vada parīzieši un vai būtu ieteicams šo citādi skaisto pilsētu apmeklēt šajā laikā, Parīzē skaidroja Latvijas Televīzija.
Starp ministriem visvairāk darbinieku birojā pieņēmis Plešs
Katrs ministrs pats izlemj, cik un kādi padomnieki tam vajadzīgi, tomēr katra jauna darbavieta izmaksā naudu nodokļu maksātājiem. Latvijas Televīzija pārliecinājās, ka starp visiem ministriem visvairāk darbinieku birojā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam ("Attīstībai/Par!"). Pagājušajā gadā atalgojumā ministra birojam iztērēti gandrīz 350 000 eiro.
ASV Ukrainai piegādā pirmo «letālā» bruņojuma kravu
ASV Ukrainai piegādājušas pirmo no vairākiem militārās palīdzības sūtījumiem, kurā atrodas letālais bruņojums. Krievija savukārt turpina militārās mācības pie Ukrainas robežas, bet uz Baltkrieviju sākusi sūtīt iznīcinātājlidmašīnas.
Eiropā turpinās strīdi – ir vai nav atomenerģija zaļa
Starp Eiropas valstīm turpinās asi strīdi par to, vai atomenerģiju var uzskatīt par zaļu. Kā zināms, Eiropas Komisija nesen piedāvāja iekļaut atomenerģiju un gāzi zaļo investīciju sarakstā. Tas krietni atvieglotu investīciju piesaisti jaunu gāzes un kodolelektrostaciju būvniecībai. Tomēr vairākas valstis pret to iebilst, no Briseles vēstī Latvijas Radio.
Četri Covid-19 paštesti uzrāda pozitīvu rezultātu, laboratorijas tests – negatīvu. Kāpēc tā?
Kopš Covid-19 paveidu saimei piebiedrojies vīrusa omikrona variants, speciālisti vērš uzmanību uz to, ka paštesti, kas patlaban tiek izmantoti ļoti daudz un bieži, var būt viltus negatīvi. Proti, ja ir Covid-19 simptomi, bet paštests rāda negatīvu rezultātu, noteikti nedrīkst paļauties uz redzamo vienu svītriņu, bet jāpiesakās uz laboratorijas testu. Lai gan reti, taču mēdz būt arī pretēji gadījumi – paštesti pozitīvi, bet laboratoriskais tests – nē.
Studentu apvienības vadītājs: Jādomā, kā papildus stimulēt studējošos
Energoresursu cenu kāpums līdzās kovida krīzei ietekmēs arī jauniešu iespējas studēt, kā arī šogad iespējams studentu atbirums, prognozē Studentu apvienība. Tāpat organizācija norāda uz studentu mentālās veselības problēmām, savstarpējā atbalsta trūkumu, jo daļai studējošo akadēmiskā pieredze pagaidām bijusi tikai mainīgos un lielākoties attālinātos apstākļos. Par šiem un citiem tematiem plašāk Latvijas Radio sarunā ar Latvijas Studentu apvienības (LSA) vadītāju Kristaferu Zeiļuku.
Franču naftas milzis «Total» pārtrauks darbu Mjanmā bažās par cilvēktiesību stāvokli
Viena no pasaulē vadošajām naftas un gāzes ieguves kompānijām "Total" paziņojusi, ka pārtrauks darbību Dienvidaustrumāzijas valstī Mjanmā, norādot uz tur īstenotajiem plašajiem cilvēktiesību pārkāpumiem kopš pērn notikušā militārā apvērsuma. Francijā dibinātais uzņēmums ir saņēmis plašu kritiku par sadarbību ar Mjanmas militāro huntu. 
1991. gada janvārī barikādes būvēja arī Bauskā pie tilta pār Mēmeli
Visā Latvijā turpinās 1991. gada janvāra barikāžu piemiņas pasākumi. Šodien ugunskurs iedegts Bauskas muzeja pagalmā. Turpat aplūkojami to dienu liecinieki – barikāžu dalībnieku gāzmaskas, apģērbi un pārnēsājamie radioaparāti. Izrādās, ka barikādes pirms 31 gada bija uzceltas ne tikai valsts galvaspilsētā Rīgā, bet arī Bauskā. 
ES valstis ir vienisprātis: migrācijai jānotiek likumā paredzētā kārtībā
Migrācijas vilnis pie Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas ar Baltkrieviju parādījis, ka migrantu plūsmas var tikt izmantotas kā instruments politiskā spiediena izdarīšanai, un šī satraucošā tendence ir jānovērš, kopīgi sadarbojoties drošības un aizsardzības jomā. Tā sacīja Lietuvas iekšlietu ministre Agne Bilotaite, piektdien atklājot vērienīgu migrācijas krīzei veltītu konferenci Viļņā.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt