Kā Slovākijā veic Covid-19 testus visiem valsts iedzīvotājiem
Slovākijā sākas bezprecedenta pasākums, kura nolūks ir ierobežot straujo saslimstības ar Covid-19 kāpumu. Tiek īstenots galvenais posms kampaņā, kurā bez maksas tiek veiktas obligātas koronavīrusa analīzes visiem valsts iedzīvotājiem. Tiem, kuri atteiksies, draud pašizolācija un liels naudassods. Kampaņā iesaistīta armija, vēsta Rus.lsm.lv
Policija sāk kriminālprocesu par draudu izteikšanas Viņķelei
Pēc publiski izskanējušās informācijas par to, ka veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par”) sociālajā vietnē “Facebook” ir saņēmusi vēstuli no kādas personas, kura izteikusi draudus viņas veselībai un dzīvībai, Valsts policija noskaidrojusi draudu izteicēja identitāti un uzsākusi kriminālprocesu.
Covid-19 ietekme ir skarba; pieaug depresiju un pašnāvību skaits. Intervija ar psiholoģi Edīti Kalniņu
Saasinoties Covid-19 uzliesmojumam un pastiprinoties dažādiem ierobežojumiem, līdztekus  cilvēku fiziskajai veselībai īpaši aktuāla ir arī sabiedrības psihiskā veselība. Teju katrai sociālajai grupai šī krīze nesusi savas problēmas, un pētījumi liecina, ka pieaudzis depresiju un arī pašnāvību skaits. Kuras cilvēku grupas pakļautas lielākiem riskiem, kādi simptomi var liecināt par nepieciešamību pēc speciālistu palīdzības un vai tāda patlaban Latvijā ikvienam ir arī pieejama, par to Sintijas Ambotes sarunā ar Latvijas Psihologu biedrības padomes priekšsēdētāju Edīti Kalniņu.
Polijā turpinās protesti pret gandrīz pilnīgu abortu liegumu
Aptuveni simt tūkstoši cilvēku piektdienas, 30.oktobra, vakarā izgāja Polijas galvaspilsētas Varšavas centrā, lai protestētu pret valdības lēmumu gandrīz pilnībā aizliegt abortus. Līdzīgi protesti notikuši arī vairākos desmitos citu pilsētu.
Rīga Covid-19 dēļ neplāno atcelt stāvvietu maksu
Rīgas dome neplāno atcelt maksu par pašvaldības stāvvietu izmantošanu, lai cilvēki mazāk izmantotu sabiedrisko transportu Covid-19 izplatības ierobežošanai, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Gruzijā norisināsies parlamenta vēlēšanas
Gruzijā sestdien, 31. oktobrī, notiks parlamenta vēlēšanas, kurās opozīcijas koalīcija sacentīsies ar partiju "Gruzijas sapnis". Gan valdošā partija, gan opozīcija paudušas pārliecību par uzvaru vēlēšanās, bet politologi uzskata, ka iznākumu ir grūti prognozēt. Pastāv bažas par mazu vēlētāju aktivitāti, jo arī Gruzijā pēdējo nedēļu laikā novērojams ar Covid-19 inficēto skaita pieaugums.
Kalnu Karabahā atsākas intensīva karadarbība
Karadarbība Kalnu Karabahā atsākusies ar īpašu intensitāti. Šajās dienās pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) aicinājuma ievērot pamieru abas puses ziņo par uzbrukumiem civiliedzīvotāju apdzīvotām pilsētām un ciemiem. UNICEF apkopotā informācija liecina, ka bojāgājušo vidū arī liels skaits bērnu.
Šuplinska par koncerta apmeklējumu: Drošības pasākumi tika ievēroti
Publiski pasākumi pagaidām aizvien ir atļauti, taču veselības ministre aicina rūpīgi pārdomāt, vai došanās uz tiem nav atliekama. Arī premjers aicina ievērot principu “darbs – mājas – svaigs gaiss”, un daudzi tagad spiesti strādāt un mācīties attālināti. LTV rīcībā nonākuši pirms nepilnām divām nedēļām filmēti video no grupas “Skyforger” koncerta, kuru apmeklēja arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).  
Foto