Sadaļas Sadaļas
Šlesera un Šķēles krimināllietas tiesā liecina Godmanis
Digitālās televīzijas krimināllietā, kurā starp apsūdzētajiem ir Ainārs Šlesers (“Latvija pirmajā vietā”) un Andris Šķēle, iztaujāts bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis. Viņa vadībā valdība apstiprināja noteikumus, kas ļāva par digitālās televīzijas ieviesēju kļūt “Lattelecom”. Godmanis tiesā uzsvēra, ka šajā jautājumā uzticējies Šleseram.
Vācijas sociāldemokrāti grib aizsūtīt Merkeles partiju opozīcijā
Vācijas kanclera amats 52 no 72 Vācijas Federatīvās Republikas pastāvēšanas gadiem ir bijis kristīgo demokrātu rokās, arī pēdējos 16 gadus pie varas ir bijusi šīs partijas pārstāve Angela Merkele. Taču svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās Merkele vairs nekandidēja, bet bez viņas kristīgie demokrāti uzrādīja sliktāko rezultātu kopš partijas dibināšanas.
Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs: Patērētājs neaizdomājas, kāpēc gaļa ir tik lēta
LTV digitālā satura projekta “Būris” pirmā sērija par gaļēdājiem un vegāniem, kas atrodama sabiedrisko mediju portālā LSM.LV, raisījusi lielu skatītāju interesi un daudzus komentārus. Pat ja neesam gatavi atteikties no gaļas ikdienas uzturā, būtu svarīgi izvēlēties vietējo preci. Lai veicinātu un atbalstītu tādu pārtikas ražošanu, kas ir ilgtspējīga un balstās uz vietējiem ražotājiem, Eiropas Savienība jau pērn pieņēma stratēģiju "No lauka līdz galdam". Turklāt gaļa ir viens no būtiskākajiem aspektiem šajā stratēģijā, jo vairāk nekā pusi no siltumnīcas gāzu emisijām lauksaimniecības sektorā pasaulē rada tieši tās ražošana.
Pieaug bažas par nolietotu auto riepu nonākšanu apkārtējā vidē; VARAM meklē risinājumu
Samazinās atkritumu apsaimniekotāju skaits, kas piedāvā privātpersonām četras riepas gadā nodot bez maksas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un arī atkritumu apsaimniekotāji pieļauj, ka negodprātīgas iedzīvotāju rīcības dēļ tās vairāk nekā līdz šim nelegāli nonāks apkārtējā vidē, piemēram, mežos. Līdz ar to ministrija patlaban strādā pie risinājumiem, bet ātru rezultātu dažādu iemeslu dēļ nevar piedāvāt.   
Salaspils kodolreaktoru varēs apskatīt 360 grādu virtuālā tūrē
Lai saglabātu ziņas par Salaspils kodolreaktoru, ko iedarbināja 26. septembrī pirms 60 gadiem, tapusi 360 grādu virtuālā tūre, kas vedina apskatīt šo zinātnes būvi. Tas ir ceļojums vēsturē, kas sākās 1958. gadā, kad pieņēma lēmumu par reaktora celtniecību Latvijā. Reaktora darbības laiks parādīts fotogrāfijās, video un audio ierakstos, kā arī faktu lapās. 
Samilst strīds starp Krievijas ģenerālkonsulu un Latgales vēsturnieku
Vasarā izdota vēsturnieka grāmata par padomju karagūstekņu nometni Rēzeknē raisījusi sašutumu Krievijas ģenerālkonsulātā Daugavpilī. Tapis ieraksts, kurā Latgales vēsturniekam tiek pārmesta "vēstures sagrozīšana". Atšķirīgie skatījumi uz vēsturi nav nekas jauns, taču Ārlietu ministrijā (ĀM) atzina, ka šāda komunikācija neatbilst korektai diplomātiskajai praksei.
«Pfizer» sāk testēt tabletes pret Covid-19
Kompānija “Pfizer” ir sākusi klīniskos pētījumus iekšķīgi lietojamam medikamentam Covid-19 infekcijas novēršanai. Pētījuma laikā tiks pārbaudīts, vai tablešu veidā ražotais medikaments palīdz novērst koronavīrusa izplatīšanos starp cilvēkiem ar sākotnējiem inficēšanās simptomiem.
«Rail Baltic Estonia» vadītājs: «Rail Baltica» neizdosies uzbūvēt līdz 2026. gadam
Lai gan dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" būvniecība ir sākusies visās trīs Baltijas valstīs, pašreizējo mērķi to uzbūvēt līdz 2026. gadam īstenot vairs nav iespējams, un dzelzceļa līnijas pabeigšana būs jāatliek līdz desmitgades beigām, atzinis uzņēmuma "Rail Baltic Estonia", kas projektu īsteno Igaunijā, valdes priekšsēdētājs Tenu Grinbergs.
Pagājušajā nedēļā būtiski pieaudzis smagi slimo Covid-19 pacientu skaits – par 59%
Pagājušās nedēļas laikā, no 20. septembra līdz 26. septembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 25,5%, stabils pieaugums novērojams arī ar hospitalizētajiem pacientiem –   18,5%. Slimnīcās vidēji ārstējās 366 Covid-19 pacienti katru dienu. Par 59% palielinājies arī pacientu skaits ar smagu slimības gaitu – vidēji 49 pacienti dienā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt