Elektriskais zutis apgaismo Ziemassvētku egli kādā ASV akvārijā
Kādā Amerikas Savienoto Valstu pilsētas Čatanogas akvārijā Ziemassvētku egles apgaismojumu šogad nodrošina elektriskais zutis. Tā darbinieki neslēpj, ka ar šī projekta palīdzību cenšas veicināt cilvēku interesi par savdabīgo saldūdens iemītnieku.

Prezidenta kanceleja sola sadarbību ar smagi slimu bērnu vecākiem
Precīzi pirms nedēļas smagi slimu bērnu vecāki ar sociālo tīklu vietnēs izvietotu videoklipu vērsās pie valsts prezidenta, lūdzot ieklausīties. Vecāki uzsvēra, ka vēlas sakārtotu sistēmu, kas ļautu vecākiem atgriezties darba tirgū un neizdegt, pavadot 24 stundas diennaktī ar smagi slimu bērnu. Šodien valsts prezidenta kancelejā vecāki tika uzklausīti klātienē.
Liepājas 8. vidusskolas audzēkņi apgūst Jūras zinības
Šonedēļ uz velkoņa “Namejs” klāja kāpa Liepājas 8. vidusskolas 6. klašu skolēni, kuri apgūst Jūras zinību programmu. To skola sāka īstenot no ši mācību gada. Ir  iespēja iegūt teorētiskas zināšanas un darboties praktiskās nodarbībās, piemēram, veidojot kuģu maketus vai dodoties mācību ekskursijās.
Milzkalnē vāc parakstus pret vilciena retāku apstāšanos pieturā
Jau šīs nedēļas nogalē būtiskas izmaiņas gaidāmas vilcienu kustības sarakstos. Vieniem tā būs iespēja ātrāk nokļūt galamērķī, bet astoņās stacijās krietni samazināts vilciena apstāšanās biežums. Milzkalnes iedzīvotājiem līdz ar to būs gandrīz neiespējami laikus nokļūt uz darbu vai mācību iestādēm, jo vilciens vispieprasītākajā laikā trauksies stacijai garām.
Vīnē norisinās sarunas par Irānas kodolvienošanās nākotni
Austrijas galvaspilsētā Vīnē piektdien, 6.decembrī, norisinās sarunas par 2015.gadā noslēgtās Irānas un pasaules lielvaru kodolvienošanās nākotni. Tajās piedalās visu vienošanās parakstījušo valstu vēstnieki, izņemot pārstāvi no ASV, jo pērn ASV no kodolvienošanās izstājās. Eiropas valstis apsver iespēju iedarbināt mehānismu, kas varētu izraisīt ANO noteikto sankciju atjaunošanu pret Irānu.  
Rīgas domes atlaišanu sola apstrīdēt Satversmes tiesā
Lai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tapušais likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu stātos spēkā, tas vēl jāapstiprina Ministru kabinetā, jāpieņem Saeimā un Valsts prezidentam tas jāizsludina. Taču ir vēl juridiskas nianses, kas var sarežģīt šo procesu, un opozīcija plāno domes atlaišanu apstrīdēt Satversmes tiesā.  
Banku uzraugi piemēro 1,6 miljonu eiro sodu «Baltic International Bank»; banka to pārsūdzēs
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi soda naudu akciju sabiedrībai "Baltic International Bank" 1 556 046  eiro apmērā par trūkumiem bankas iekšējās kontroles sistēmā, informēja FKTK. Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp noteiktajā termiņā ir jāiesniedz FKTK izvērtēšanai pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, kā arī jāveic iekšējās kontroles sistēmas neatkarīgs izvērtējums. Banka pavēstīja, ka sodu pārsūdzēs.
Tiešsaistes vēlētāju reģistrs un interneta balsošana - kā uzlabot vēlēšanu sistēmu Latvijā?
Kā uzlabot vēlēšanu sistēmu Latvijā? Par šo jautājumu diskutēja eksperti Centrālās vēlēšanu komisijas konferencē. Svarīgi laikus vienoties par elektronisko vēlētāju reģistru, lai atvieglotu dalību Saeimas vēlēšanās cilvēkiem, kuriem ir tikai ID kartes. To uzsver Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa. Tāpat diskutēti arī interneta balsošanas ieguvumi un riski.
Deputāts Klementjevs: Atkritumu krīze būtu, ja Rīga būtu pilna ar žurkām
Pašlaik Rīgā pie varas esošās partijas – "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) – noliedz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") pārmetumus par krīzi atkritumu saimniecībā. "Saskaņas" Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs intervijā Latvijas Televīzijā sacīja – ja Rīga būtu pilna ar žurkām, tad varētu runāt, ka galvaspilsētas vadība netiek galā ar atkritumu apsaimniekošanu.
Foto