Nedēļa kopš tiesas sprieduma katalāņu separātistiem. Dialogs joprojām nenotiek
Šodien aprit nedēļa, kopš Spānijas Augstākā tiesa piesprieda bargus cietumsodus deviņiem Katalonijas separātistiem par neatkarības referenduma atbalstīšanu un neatkarības pasludināšanu. Tas ir izraisījis plašus protestus un demonstrācijas Katalonijas reģiona centrā Barselonā. Tur šodien ieradies arī Spānijas premjerministrs Pedro Sančess, taču dialogs ar Katalonijas pusi joprojām nenotiek. Katalonija, kas ir autonoms Spānijas reģions, turpina pieprasīt neatkarības referendumu, kam Spānija pretojas.

Liepājā mācīs tekstila nozares inovācijas un atbildīgu uzņēmējdarbību
Nākamruden Liepājas Valsts tehnikums svinēs savas pastāvēšanas simtgadi, kuru nolemts sagaidīt ar simt labajiem darbiem. Kā pirmais no tiem - bijušās tehnikuma audzēknes iniciētas apmācības mājturības un tehnoloģiju skolotājiem par tekstila nozares inovācijām un atbildīgu uzņēmējdarbību, apgūstot arī praktiskās iemaņas  bezatlikumu piegriešanā.
VUGD: Izpratne par dūmu detektoru nepieciešamību ir nepilnīga
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji oktbrī rīko prevencijas pasākumus senioriem par ugunsdrošību. Tajos akcentēta obligātā prasība no nākamā gada savā mājvietā ierīkot dūmu detektoru. Pēc jau aizvadītām tikšanās reizēm ugunsdzēsēji glābēji secinājuši – izpratne par dūmu detektoriem un to nepieciešamību ir, taču nepilnīga.
Britu parlamenta spīkers bloķē atkārtoto balsojumu par «Brexit» vienošanos
Lielbritānijas parlamenta spīkers Džons Bērkovs pirmdien, 21. oktobrī, bloķējis premjerministra Borisa Džonsona mēģinājumu sarīkot atkārtotu balsojumu par viņa panākto jauno "Brexit" vienošanos. Bērkovs norādīja, ka valdība cenšas iesniegt apspriešanai likumprojektu, kas "pēc būtības neatšķiras" no tā, kuru deputāti izskatījuši jau sestdien.
Spānijas premjerministrs apmeklē Barselonu
Spānijas premjerministrs Pedro Sančess šodien devies uz Katalonijas reģiona galvaspilsētu Barselonu, kur vairāku dienu ilgušajos nemieros cietuši vairāki simti cilvēku, gandrīz 200 protestētāju aizturēti.
Čīlē pieņemas spēkā protesti pret dzīves dārdzību
Čīles galvaspilsētā Santjago trešo dienu turpinās policijas un armijas sadursmes ar protestētājiem, kurās dzīvību zaudējuši vienpadsmit cilvēki. Nekārtības pārņēmušas arī citas Čīles pilsētas, kurās izsludināts ārkārtas stāvoklis. Iedzīvotāju sašutumu sākotnēji izraisīja valdības plāni palielināt metro biļešu cenas, tomēr protesti pārauga plašākā neapmierinātībā ar dzīves dārdzību. 
Pēc griestu iebrukšanas Lāčplēša ielas nams atzīts par neekspluatējamu
Lāčplēša ielas 123B nams Rīgā, kur 12. oktobrī iebruka ceturtā stāva griesti, nav ekspluatējams, tāpēc nama īrniekiem jāmeklē jauni mājokļi. To pēc ēkas apsekošanas konstatējis nama īpašnieka SIA "Amplion Trust" nolīgtais būveksperts, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina uzņēmuma pārstāvis Roberts Kantsons.
Vidzemes šosejas «Sēnītes» posmā daļēji atvērs abas brauktuves
Autoceļa posmā no Vangažiem līdz "Sēnītes" mezglam satiksmi no otrdienas, 22. oktobra, pakāpeniski ir plānots pārslēgt uz abām brauktuvēm. Savukārt posmā no Vangažiem līdz Rīgai satiksmei joprojām būs atvērta tikai viena brauktuve ar divām joslām katru savā virzienā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Par 1,2 miljoniem veidos «Rail Baltica» vienotu datu vidi
Par "Rail Baltica" vienotas datu vides izveidi noslēgts 1,224 miljonu eiro vērts līgums ar programmas risinājumu piegādātāju "Bentley Systems International Ltd.", informēja Baltijas valstu kopuzņēmumā "RB Rail", kas izveidots dzelzceļa projekta "Rail Baltica" koordinēšanai.
«Olainfarm» padome vēlas valdi stiprināt ar nozares profesionāļiem
Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" valdē tuvākajā laikā plānotas izmaiņas, to stiprinot ar nozares profesionāļiem, kuriem ir starptautiska pieredze farmācijā, to intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja kompānijas padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.
Saeimas atbildīgā komisija sola nevilcināt novadu reformas skatīšanu
Paredzams, ka šonedēļ vērtēšanai Saeimas komisijās nodos Administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu. Parlamentāriešiem tas jāpieņem galīgajā lasījumā līdz nākamā gada maijam. Par tā skatīšanu atbildīgā komisija sola nevilcināt likumprojekta virzību, lai gan paredzama sīva pretestība. Vienlaikus nozares ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") neprognozē ievērojamas izmaiņas pašlaik piedāvātājā modelējumā.
Kanādā vēlē parlamentu. Kā rezultāts ietekmēs Latviju?
21. oktobrī vēlētāji Kanādā dodas pie vēlēšanu urnām, lai izvēlētu jaunu parlamentu. Galvenais jautājums — vai Džastinam Trudo un viņa vadītajai Liberālajai partijai izdosies pagarināt valdības pilnvaru termiņu par četriem gadiem. Šis jautājums varētu būt svarīgs arī Latvijai, ņemot vērā Kanādas iesaisti drošības misijās Baltijas reģionā. Tāpēc vēlēšanu iznākums noteiks to, vai Kanādas un Latvijas attiecības drošības jautājumos turpināsies kā līdz šim vai būs novērojama abu valstu attālināšanās gan drošības, gan NATO kontekstā.
Protestē pret Zolitūdes traģēdijas tiesas novilcināšanu
Biedrība "Zolitūde 21.11." pirmdien protestēja pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a, jo uzskata, ka Zolitūdes traģēdijas krimināllieta tiek novilcināta. Pie tiesas nama bija sapulcējušies apmēram 15 bojāgājušo un cietušo tuvinieki.
Foto