Ziņas
Topošās valdības deklarāciju sola nākamnedēļ
Iekšzemes kopprodukta tendences un tas, ko tās sola nākamajiem Latvijas budžetiem, ietekmēs arī nākamās Latvijas valdības darbu. Patlaban nobeigumam tuvojas darbs pie topošās valdības deklarācijas. Partijas strādā vairākās darba grupās, un šonedēļ varētu tikt veikti pēdējie precizējumi, lai nākamnedēļ ar topošās valdības deklarāciju iepazīstinātu arī sociālos partnerus.
Krievijas kara noziegumu izmeklēšanu koordinēs G7 valstis
Rietumvalstīs aktivizējas diskusijas par speciālas tiesas jeb tribunāla izveidi Krievijas tiesāšanai par kara noziegumiem. Nolemts, ka noziegumu izmeklēšanu koordinēs G7 jeb septiņas pasaules rūpnieciski attīstītākās valstis.
Latvija Ukrainai ziedojusi jau vairākus simtus ģeneratoru
Latvijas iedzīvotāji, uzņēmēji un arī pašvaldības Ukrainai jau ir ziedojušas vairākus simtus ģeneratoru, un tuvākajā laikā uz Ukrainu dosies vēl vairākas kravas. No sala un tumsas Ukrainu patlaban spēs paglābt ģeneratori. To norādījuši enerģētikas eksperti, kuri labi zina – ļoti strauji atjaunot Krievijas karaspēka iznīcināto enerģētikas sistēmu nebūs iespējams. 
ES jaunās sankcijas varētu skart Krievijai būtiskus ieņēmumu avotus
Pēc dažām dienām spēkā stāsies Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret Krievijas naftu. Un jau tuvākajā laikā Briselē varētu tikt apstiprināta nu jau devītā sankciju pakete pret Krieviju. Par to Brisele šobrīd detaļas pilnībā neatklāj, tomēr jau tagad zināms, ka plānots skart nozares, kas Krievijai ir būtiskākie ieņēmumu avoti un sniedz iespējas sponsorēt karu Ukrainā.
Talsu novada Strazdes audējas zaudējušas «aužammāju»
Pirmajā adventē nelaime piemeklējusi Strazdes lietišķās mākslas – audēju kolektīvu, kas ir senākais Talsu novadā. Uguns izpostījusi kolektīva telpas jeb, kā saka pašas audējas, viņu "aužammāju". Visas stelles gan palika veselas, un vietējie Strazdes ļaudis talkā tās palīdzēja pārnest uz citām pagaidu mājām. Audējas priecājas, ka visi dzīvi un veseli, taču sirds sāpot par darbiem, kas bija iesākti nākamajiem Dziesmu un deju svētkiem.
Ukraina cer uz straujāku progresu ceļā uz pievienošanos NATO
Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba uzskata, ka NATO dalībvalstīm būtu jāsāk diskusijas par Ukrainas pieteikumu dalībai aliansē, pat ja dalībvalstu vidū joprojām ir daudz domstarpību šajā jautājumā. Kuleba arī aicina Rietumu sabiedrotos daudz ātrāk piegādāt Ukrainai nepieciešamo militāro palīdzību.
Rīgā ar klusuma brīdi piemin Holokausta upurus
Atceroties lielāko ebreju masveida iznīcināšanu Vācijas okupētajā Latvijā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa un daudzviet citur trešdien iedegtas sveces. 1941. gada 30. novembrī un 8. decembrī noslepkavoja 25 000 cilvēku. Ar klusuma brīdi cilvēki šovakar arī Rīgā piemin nošautos ebrejus. 
Ziemā sagaida plašāku Baltkrievijas organizētu migrantu plūsmu uz Latviju
Pēdējās nedēļās atkal palielinājusies Baltkrievijas režīma organizētā migrantu plūsma uz Latviju un sagaida centienus Latvijā ievest iebrucēju grupas no Irānas. Vienlaikus nelegālās ieceļošanas ierobežošanai būtiskā žoga izbūve uz Latvijas un Baltkrievijas robežas noslēgsies vien 2024. gadā.
Jaunsardze ar gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa atzīmē 30. gadadienu
Ar gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa Latvijā trešdien, 30. novembrī, atzīmē 30. gadadienu, kopš izveidota Jaunsardze. Šo gadu laikā izaugusi jauna paaudze, un daļa savas gaitas turpina profesionālajā dienestā. Jaunsardzē atzina, kopš kara sākuma Ukrainā būtiski pieaugusi jauno cilvēku interese par valsts aizsardzību un vēlme iegūt praktiskas iemaņas.
Noraida Civilās savienības likuma skatīšanu Saeimā
Iniciatīvu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, kurā tika rosināts tiesiski atzīt ārpus laulības savienībā dzīvojošus pārus un nodrošināt viņu sociālo aizsardzību, Saeimas Mandātu komisija šodien noraidīja. Šāda atzīšana un aizsardzība attiektos arī uz viendzimuma pāriem.
Latvijas čarterlidojumu tirgū ienāk jauns spēlētājs – Lietuvas «GetJet Airlines» piederoša aviokompānija
Satiksmes ministrija (SM) trešdien, 30. novembrī, izsniedza gaisa pārvadājumu licenci Lietuvas kompānijai "GetJet Airlines" piederošam uzņēmumam SIA "GetJet Airlines Latvia", kas plāno strādāt un attīstīties čarterlidojumu tirgū. Jaunu uzņēmumu ienākšana Latvijas aviācijas nozarē stiprina nozares konkurētspēju un paver jaunas ceļošanas iespējas Latvijas iedzīvotājiem, informēja SM.
Svarīgākais šobrīd