Kuldīgas novadā bibliotēka dodas pie lasītājiem uz mājām
Lai atvieglotu ikdienu lasītājiem, kuri pēc grāmatām uz bibliotēku nevar ierasties, Kuldīgas novada Pelču pagasta bibliotekāre nolēmusi grāmatas lasītājiem piegādāt mājās. Lai arī šāds organizēts bibliobuss Pelčos pie iedzīvotājiem ieradās pirmo reizi, atsaucība bija liela.  
Mazpulcēni forumā Nautrēnos iepazīstina ar gada laikā paveikto
"Latvijas Mazpulki" ir viena no lielākajām bērnu un jauniešu organizācijām Latvijā, kas galvenokārt cenšas ieinteresēt jauniešus nodarboties ar lauksaimniecību. Tajā ir ap 2000 biedru. Ik gadu rudenī norisinās forumi, kuros mazpulcēni iepazīstina ar paveikto gada laikā, kā arī lauku labumu tirdziņā pārdod savu saražoto un izaudzēto produkciju. Nupat aizvadīts Latgales forums Nautrēnos. Tā laikā godināja arī divus Nautrēnu mazpulka aktīvākos un veiksmīgākos biedrus.
Kandavā apšauba apkures sistēmas būvdarbu kvalitāti; būvnieks pārmetumus noraida
Ar siltumpiegādi grūtību nav, bet neesošo dokumentu dēļ nevar pārbaudīt, vai miljons eiro vērtajā projektā tiešām veikti visi darbi. Šāda problēma radusies Kandavā, kur iespējamo neatbilstību dēļ Kandavas komunālais uzņēmums grasās iesūdzēt tiesā būvniecības kompāniju "Monum", kas trasi cēlusi. Būvnieki pārmetumus noraida un samilzušo strīdu sauc par vietvaras politiķu savstarpējiem ķīviņiem.
VM valsts sekretāru Aivaru Lapiņu «aizrotē» uz Nacionālo veselības dienestu
Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš "aizrotēts" uz Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktora vietnieka amatu, savukārt ministrijas Veselības aprūpes departamenta vadītājs Ēriks Miķītis jau septembrī pārtraucis darba attiecības, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.
Juristi: Prezidentam būtu jākonsultējas ar specdienestiem par premjera kandidātiem
Valsts prezidenta vēršanās pie Ministru prezidenta amata kandidātiem, lai noskaidrotu viņu iespējas saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam, neatbilst likuma normām, atzina Latvijas Radio aptaujātie juristi. Viņu ieskatā, pirmkārt, drošības iestādēm nav tiesiska pamatojuma šādām pārbaudēm, jo neviens no trim nosauktajiem premjera amata kandidātiem vēl nav nominēts šim amatam. Otrkārt, šāda pārbaude varētu būt pārāk ilga.  
Eiroparlamentārieši lems par vienreizlietojamo plastmasas trauku aizliegumu
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien, 24.oktobrī, plāno aizliegt vairākus vienreizlietojamos plastmasas izstrādājumus. Runa ir par plastmasas šķīvjiem, glāzēm, nažiem un dakšām, dzērienu salmiņiem, kā arī par īpaši vieglajiem maisiņiem un vates kociņiem, ko daudzi izmanto ausu tīrīšanai. Tieši šie produkti veido 70% no atkritumiem jūrās un okeānos. Plānots, ka aizliegums stāsies spēkā no 2021.gada.
Eiropas Komisija noraida Itālijas budžeta projektu; Roma sola nepiekāpties
Eiropas Komisija (EK) otrdien, 23.oktobrī, ir noraidījusi Itālijas budžeta uzmetumu. Līdz ar to Itālija kļūst par pirmo valsti eirozonas vēsturē, kurai nāksies pārstrādāt savu budžeta plānu. Itālijai tagad ir dotas trīs nedēļas, lai pārstrādātu budžeta priekšlikumus, bet itāļu valdības pārstāvis jau paziņoja, ka Roma nepiekāpsies.
Balvu novadā iereibušu vecāku nolaidības dēļ smagi cietis zīdainis
Sestdien, 20.oktobrī, Balvu novadā stipri iereibuši vecāki nav varējuši parūpēties par vien dažus mēnešus veco zīdaini, kā rezultātā bērns ir guvis smagus miesas bojājumus. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, bērna vecākiem par miesas bojājumu nodarīšanu draud kriminālatbildība.
Valdības tapšana: Partijas varētu padziļināti apspriest 6 darbu jomas
Apvienība „Attīstībai/Par!” ierosina valdības veidošanas sarunās ieviest jaunu tematiskās diskusijas formātu ekspertu līmenī, apspriežot veselības aprūpes un izglītības reformu, tiesiskuma un drošības jautājumus, transporta un infrastruktūras jautājumus, obligātā iepirkuma komponentes atcelšanu un pašvaldību reformu. Par šādu plānu pēc tikšanās ar "KPV LV" līderiem pastāstīja apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
Erdogans aicina tiesāt žurnālista Hašogi slepkavas Stambulā
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka Saūda Arābijas izcelsmes žurnālista Džamala Hašogi slepkavība, kas notika Turcijā, bija rūpīgi izplānota, un aicināja aizdomās turētos tiesāt Stambulā, ziņo ārvalstu masu mediji.
Foto