Sadaļas Sadaļas
100 g kultūras
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Ieva Rozentāle
20. septembrī notiks daudzsēriju filmas "Emīlija. Latvijas preses karaliene" pirmizrāde. Stāsts par izdevēju Emīliju Benjamiņu ilustrē laiku 1924. gadā, kad viņa kopā ar vīru Antonu Benjamiņu sāk izdot Latvijā tolaik populāru dzīvesstila žurnālu “Atpūta”, tad – cauri 30. gadu sabiedrības elites atspoguļojumam, līdz pat Emīlijas traģiskajai bojāejai četrdesmitajos.
Opernamā gaidāma Džuzepes Verdi operas “Simons Bokanegra” jauniestudējums. Britu režisors Stīvens Loless šīs drāmas sižetu moderni raksturo kā “politisko trilleri”: operas titulvaronis kļūst par Dženovas dodžu, balsojumā sacenšoties ar aristokrātu Fjesko, bet viņus saista ne vien varas cīņas, bet arī kāda sieviete.
Šogad festivālā “Baltijas pērle” tiks izrādītas 26 filmas. Trīs izcili kinoklasikas darbi tiks izrādīti no oriģinālās 35 milimetru kinolentes! – Renē Klemāna “Spožajā saulē”, Hovarda Houksa “Džentlmeņi izvēlas blondīnes” un Deivida Linča leģendārā 1986. gadā tapusī filma “Zilais samts”. Festivālu atklās ar Kirila Serebreņņikova filmu “Petrovi ar gripu”.
Šogad pirmo reizi mākslinieces Džemmas Skulmes dzimšanas dienas nedēļā, 20. –26. septembrī, notiks Džemmas dienas Mežaparkā. Tiek solīts, ka varēsim ieskatīties topošajā Džemmas Skulmes Mākslas telpā, kādā gaidāmajā izstādē un Džemmas ģimnāzijas gadu vēstulēs. Projekta kuratore Inga Šteimane teic, ka “ar Džemmas dienām Mežaparkā tiks iedibināta jauna tradīcija”.
Aktuāli
Kultūrtelpa

Vairāk

Ekrāns

Vairāk

Mūzika

Vairāk

Skatuve

Vairāk

Literatūra

Vairāk

Dizains un arhitektūra
Baltijas dizaineri apvienojas dalībai Londonas Dizaina festivālā
Lai pasaule mūs pamanītu, ir jāapvienojas, tādēļ pirmo reizi arī Baltijas valstu dizaineri sevi piesaka kopīgi, piedaloties vienā no svarīgākajiem gada notikumiem dizainā – Londonas Dizaina festivālā. Otrdien tika oficiāli atklāta kopīgi veidotā izstāde „Tactile Baltics”, ko latviski varētu tulkot kā „Taktilā Baltija”, piedāvājot tradicionālām lietām netradicionālus risinājumus un jaunus materiālus.

Vairāk

Māksla

Vairāk

Tautas māksla

Vairāk

Dziesmu un deju svētki

Vairāk

Izklaide

Vairāk

Galerijas

Vairāk

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt