Kultūra

Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Lilita  Eglīte
Lilita Eglīte
Aizraujošu ceļojumu "pēc seno pastkaršu un fotogrāfiju liecībām" atkal sarūpējis erudītais...
Aizraujošu ceļojumu "pēc seno pastkaršu un fotogrāfiju liecībām" atkal sarūpējis erudītais vēsturnieks Andris Caune grāmatā "Pārdaugava pirms 100 gadiem" 2. daļa. Pagājuši 25 gadi, kopš klajā nāca grāmatas 1.daļa, bet tagad sadarbībā ar filokartistu Arni Podnieku publicēti vēl 112 seno kartīšu attēli. Tie stāsta par Pārdaugavas tiltiem un kuģu piestātnēm, par satiksmi un ūdenssporta klubiem, par plūdiem un ugunsdzēsējiem, par dziedniecības iestādēm un skolām.
29. novembrī "Arēnā Rīga" ceļojumu no tumsas uz gaismu sola franču dziedātāja Imany. &quot...
29. novembrī "Arēnā Rīga" ceļojumu no tumsas uz gaismu sola franču dziedātāja Imany. "Voodoo Cello" ir šovs, kas uz vienas skatuves apvieno astoņus čellus un balsi. Bez jebkāda veida specefektiem, ļoti dabiski, Imany ir pāraranžējusi populāras, visiem ļoti labi zināmas dziesmas, apburot tās ar astoņiem čelliem. Koncertprogrammā Imany dziedās Donnas Sameres, Eltona Džona, Boba Mārlija, Edija Šīrana, Radiohead, Madonnas u.c. hitus.
1. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrāde Raiņa "Čūsku vārdiem", kas radīts ciklā &...
1. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrāde Raiņa "Čūsku vārdiem", kas radīts ciklā "Dailes kanons". Aktieris Jānis Paukštello ir būtiska Dailes kanona daļa, un Raiņa Jāzeps ir viena no virsotnēm viņa aktiera mūžā. Iestudējumam aktieris izvēlējies ietilpīgākās rindas no Raiņa "Dagdas piecām skiču burtnīcām", un leģendārajiem dialogiem no lugas "Jāzeps un viņa brāļi". Rindas, kas palīdzot izstāstīt arī paša mākslinieka sarežģīto iekšējo ceļu.
Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma ekspozīcija "Strenču fotodarbnīcas salons. Fonā ziema&qu...
Latvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma ekspozīcija "Strenču fotodarbnīcas salons. Fonā ziema". Interesanti salīdzināt, kā portretus veidoja Strenču fotogrāfi 20. -30. gados un kāda ir portretu un "pašiņu" mode mūsdienās. Jāpiebilst, ka šī, diemžēl, ir muzeja atvadu izstāde Mārstaļu ielas 8. namā, kur fotomākslu varējām iepazīt 30 gadu garumā. Izstādes pēdējā diena – 29. decembris!

Vairāk

Vairāk

Vairāk

Vairāk