100 g kultūras
 
Grieķijā atklāts pirmais zemūdens muzejs
Pie Grieķijai piederošās Alonisas salas atklāts valstī pirmais zemūdens muzejs. Interesenti jūrā varēs iepazīties ar labi saglabājušos antīkā kuģa vraku un tā kravu.  Muzeja pārstāvji informēja, ka kuģa vraks atrodas 25 metru dziļumā, un to 1985.gadā atklāja kāds vietējais zvejnieks.
Ar mīlestību pret rokenrolu: klajā nākusi mūzikas žurnālista Zaviļeiska otrā grāmata
Mūzikas žurnālists, kultūras projektu redaktors Kaspars Zaviļeiskis lasītāju vērtējumam nodevis savu otro grāmatu “Pilnīgs Šahs”. Par literāro garstāstu dēvētajā darbā aprakstīta divdesmit gadu sena pagātne, kad grāmatas autors ļāvies vētrainai jaunībai un mīlestībai pret rokenrolu. Kaspara Zaviļeiska aizraušanās ar šahu kalpojusi par ierosmi arī garstāsta nosaukumam un grāmatas noformējumam.
Kamermūzikas zāle «Artissimo» arī šogad gatava uzņemt klausītājus
Pagājušā gada oktobrī ar devīzi – mūzika Rīgas sirdī – Vecrīgā atklāja kamermūzikas zāli “Artissimo”. Kā sarunā ar LTV raidījumu “Rīta Panorāma” atklāja Hermaņa Brauna fonda direktore, pianiste Inna Davidova, daudzi mūziķi, pirms piedāvāt programmu, ierodas iepazīties ar zāli – spēlē klavieres, bauda atmosfēru un izgudro programmu.
«Dzintars tuvplānā». Izstāde Liepājā
Katrs pirms miljoniem gadu sastingušo sveķu gabaliņš ir unikāls, bet, kad pie tā apstrādes ķeras īsts meistars, dzintara skaistums kļūst redzams visiem. Izstāde “Dzintars tuvplānā” apskatāma Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupācijas režīmos”, tomēr šajā gadījumā saistība nav politiska, bet hronoloģiska – aplūkojamas ļoti skaistas rotaslietas, kuras pilsētas meistari radījuši pagājušā gadsimta otrajā pusē, vēsta Rus.lsm.lv.
Gricgales krogā tiekas Sēlijas muzikanti un fotogrāfi
Gricgales krogā, kas vienīgais no deviņiem Neretas novada Pilskalnes pagasta krogiem saglabājies līdz mūsdienām, šajā nedēļas nogalē atkal skanēja mūzika un dziesmas. Gandrīz divus gadsimtus senajā ēkā, par kuru jau trešajā paaudzē rūpējas rakstnieces Lūcijas Ķuzānes ģimene, pirmoreiz kopā sanāca Sēlijas mājas muzikanti un fotogrāfi. 
Brīvdabas muzeja gadatirgus 50. sezona šogad norisināsies tiešsaistē
50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus šogad notiks tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv Brīvdabas muzeja gadatirgus dalībnieki –  amatnieki un mājražotāji – publicēs savus darinājumus, savukārt pircēji no Latvijas un citām valstīm varēs aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Plānots, ka portāls darbību uzsāks augusta vidū, informēja rīkotāji.
Filmu festivālā «RojaL» uzvar poļu režisora Maceja Buhvalda filma «Laime»
Pēc divu gadu pārtraukuma šajā nedēļas nogalē Rojā atgriezies starptautiskais kino festivāls “RojaL”. Deviņu gadu laikā tas kļuvis par tik neatņemamu pilsētas vasaras sastāvdaļu, ka arī festivāla pauzes gados jūlija beigās rojēnieši un pilsētas viesi pulcējās uz “Rojas kino brīvdienām”. Līdz ar festivāla formātu šogad atgriezies arī tradicionālais studentu filmu konkurss, kurā sacentās astoņas filmas no Baltijas valstīm un Polijas.
Katram savs «Sansusī». Festivāla septītajā gadā – interaktīva spēle un citi jaunumi
"Šogad atgriežamies pie saknēm," saka festivāla "Sansusī" saimnieks Armands Siliņš, neslēpjot, ka pandēmijas dēļ nācies apsvērt festivāla pārcelšanu uz nākamo gadu. Tomēr "Sansusī" būs! Citādāks. Ar interaktīvas spēles elementu un iespēju katram sarīkot savu "Sansusī". Par jaunumiem, kas gaidāmi festivāla septītajā gadā, stāsta Armands Siliņš un organizācijas "Piedzīvojuma gars" valdes locekle Ilze Bergmane.
«Avārijas brigādei» – grandiozi plāni. Saruna ar Māri Putniņu
Mēs radām kino nevis festivāliem un mākslai, bet tādu, ko cilvēki gribētu redzēt, intervijā Latvijas Radio atzīst animācijas filmu studijas "Animācijas brigāde" vadītājs un producents Māris Putniņš. Viņaprāt, tā arī varētu būt "Avārijas brigādes" filmu panākumu atslēga. 
Augusta vidū sešpadsmito reizi norisināsies starptautiskais Ziemeļlivonijas festivāls
Jau sešpadsmito reizi Ainažu estrādē norisināsies starptautiskais Ziemeļlivonijas festivāls, vēstīja festivāla organizatori.  Ik gadu augustā šajos svētkos pulcējas ļaudis no Latvijas un Igaunijas, lai atzīmētu ražas laiku, priecātos par piepildītajiem pagrabiem un stiprinātu saikni starp pierobežas pilsētu iedzīvotājiem, un šogad Ziemeļlivonijas festivāls notiks 15. augustā.
Kuldīga pieteikumu UNESCO Pasaules mantojumam plāno sniegt septembrī
Pēc vairāk nekā 20 gadu ilga darba Kuldīga ir sagatavojusies pieteikumam UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam. Tagad ir pieejams arī Kurzemes un Zemgales hercogistes liecību kartējums, ko pēc Kuldīgas novada domes pasūtījuma paveikusi SIA „Arhitektoniskās izpētes grupa”. Pieteikums jau sagatavotā veidā būs pieejams un tehniskai pārbaudei UNESCO birojam tiks iesniegts šī gada septembrī.  
Fon Stricka villā norisināsies pirmais Rīgas Mazākais mākslas un sporta festivāls
Nedēļas nogalē fon Stricka villā Rīgā norisināsies pirmais Rīgas Mazākais mākslas un sporta festivāls. Jau vairāk nekā gadu Stricka villā darbojas Rīgas Mazākā galerija, kas aizņem tieši vienu ēkas logu. Tagad aktivitātes kļuvušas lielākas un nedēļas nogalē villā būs skatāmas gan mākslinieku performances, gan izstādes, gan notiks brīvmākslinieku badmintona turnīrs.
Pirmizrādi piedzīvo Nastavševa režisētā izrāde «Trīs māsas»
Piektdien ''Hanzas peronā'' pirmizrāde Antona Čehova lugai “Trīs māsas” Vladislava Nastavševa režijā. Izrādes mēģinājumi sākās jau karantīnas laikā, Zoom tiešsaistē, tagad ļaujot skatītājiem pilnībā izbaudīt klātienes sajūtu. “Trīs māsas” tiks spēlēta desmit reizes, un tajā iesaistīti vairāku profesionālo teātru aktieri. Īpaša pazīme – izrāde ir bilingvāla. Čehova teksti no skatuves skan gan latviešu, gan krievu valodās.
Kuldīgā sākas Dizaina filmu festivāls
No šīs nedēļas nogales augusta brīvdienas Kuldīgā tiks iezīmētas Dizaina filmu festivāla toņos. Ar vārdu “dizains” šoreiz tiek domāts ne tikai par modi un interjera iekārtojumu – un arī ne par personīgās gaumes manifestējumiem. Dizaina nozīme festivāla ietvaros tiek uztverta kā mūsu ikdienas dzīves pārmaiņu satikšanās ar globālo dzīvesveidu, ieražu pārmaiņām. Tāpēc vēl bez filmu programmas bezmaksas festivāla programmā iekļautas arī sarunas ar dizaina speciālistiem, māksliniekiem un autoriem.
Laika mašīna uz deviņdesmitajiem: Pēc 20 gadu pauzes darbību atsāk grupa «100. debija»
Tieši pēc 20 gadus ilgas un dziļas ieelpas, ar jauna singla pirmizrādi, šodien savu darbību oficiāli atsāk grupa “100. debija”, informēja grupas pārstāvji. Populāras dziesmas daudziem atmiņās ir palikušas kopš deviņdesmitajiem, bet grupas hits “Man dimantu nav” savu aktualitāti nav zaudējis arī 2020. gadā, nesen ieskanoties Antras Stafeckas un Normunda Pauniņa izpildījumā.
Galerijā «Jēkabs» aplūkojama mākslinieces Intas Celmiņas izstāde
Māksliniecei Intai Celmiņai raksturīgajos lielformāta gleznojumos ar pastozu, ekspresīvu triepienu palīdzību iedzīvināta pilsēta ziemā, agra pavasara un vēla rudens ainavās, kā arī salīdzinoši neparasts motīvs – mēness. Visas gleznas izstaro vitālu enerģiju un mīlestību pret latvisko krāsu kodu.
Galerijas