100 g kultūras
Arhitektūras muzejs iepazīstina ar Rīgas galveno ielu
Latvijas Arhitektūras muzeja krājumā ir gandrīz tūkstotis 20. gadsimta Rīgas plānojuma projektu. Izstāžu cikls “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” iepazīstina ar Latvijas galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Likteņdārzam velta kolekcijas monētu
Latvijas Banka izlaidīs Likteņdārzam veltītu sudraba kolekcijas monētu. Monētas priekšpusē attēlots Daugavas ūdeņu ieskautais Likteņdārza amfiteātris, bet monētas aizmugurē – cilvēku seju atspulgs sudrabā.
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos
Gaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, 118 akordeonisti no dažādiem reģioniem vienojās orķestrī, lai dāvinātu  skatītājiem īpašu lielkoncertu. Vienlaikus tas bija arī mēģinājums meklēt ceļu uz nākamās simtgades Dziesmu un deju svētkiem. Akordeona skanējums visbiežāk dzirdams mūzikas skolu konkursos vai folkloras kopu pasākumos, bet Dziesmu svētkos piedalās tikai kokles.
Andrupenē satiekas podnieki no visas Latgales
Dagdas novada Andrupenes lauku sētā pirms četriem gadiem izveidots ceplis māla trauku dedzināšanai. Taču, tā kā līdz šim neviens vietējais podnieks nav pieteicies cepli lietot ikdienas darbā, vismaz vienu reizi gadā šeit tiek organizēta vairāku Latgales keramiķu kopā sanākšana. 
Izdod lēģeru dzejas klasiķa Voldemāra Zariņa grāmatu
Dzejnieks Voldemārs Zariņš pieder pie klusajiem varoņiem, kuri savu brīvību un lielu daļu dzīves upurēja Latvijas neatkarības idejai. Latviešu lēģeru dzejas klasiķis Mordovijas nometnē bija neapstrīdama autoritāte. Viņš iedvesmoja jaunāko cīnītāju paaudzi, tai skaitā arī Gunāru Astru. Nule kā izdota viņa dzejoļu grāmata. Tās radīšanā nenovērtējams ir viņa lēģera biedra Bruno Javoiša ieguldījums, kas klades ar Zariņa dzejoļiem iznesa no ieslodzījuma vietas.
Trīsdimensiju printeri ienāk porcelāna mākslā
Mūsdienu tehnoloģijas ienākušas arī keramikā, un 15.jūnijā Rīgas Porcelāna muzejā atklāšanu svin unikāla izstāde, kur lielākā daļa eksponēto porcelāna darbu izdrukāti ar trīsdimensiju printeri.
Dziesmu svētkos nedrīkstēs lietot privātos dronus
Privātie bezpilota lidaparāti jeb droni Dziesmu svētkos no 30.jūnija līdz 9.jūlijam būs jāatstāj mājās, jo pasākumos virs dalībnieku galvām tos lidināt nedrīkstēs. Par to informēja Valsts policija. Tas ir viens no jaunumiem, kas līdz ar tehnoloģiju attīstību kļuvis par aktuālu drošības jautājumu svētkos.
«Metallica» saņem «Polar Music» balvu
Pazīstamajai rokgrupai “Metallica” Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā pasniegta “Polar Music” balva. To 1989. gadā nodibināja ierakstu kompānijas vadītājs un grupas “ABBA” menedžeris Stigs Andersons un Zviedrijas Karaliskā mūzikas akadēmija. 
XIX Dziesmu svētki: Mednis spītē aizliegumam un izpilda kopkora prasību pēc «Gaismas pils»
Daudz skaistu kopābūšanas un mūzikas varas mirkļu dalībniekiem un klausītājiem dāvāja XIX Dziesmu svētki 1985. gadā, kad Latvijā atzīmēja arī Dainu tēva Krišjāņa Barona 150. jubileju. Taču oficiāli nozīmīgais sarīkojums noritēja kā veltījums 40. gadadienai kopš padomju tautas uzvaras Lielajā Tēvijas karā un 45. gadskārtai kopš padomju varas atjaunošanas Latvijā.
Intars Rešetins: «Skroderdienas – tā ir bauda!»
Šovasar dailēnieši piedāvās savu “Skroderdienu” versiju, jo iesaistījušies brīvdabas projektā, ko iestudējis Intars Rešetins. Pirmizrāde iestudējumam jau piektdien, 15.jūnijā, Rīgā, Brīvdabas muzejā.
Latvijas gadsimta stāsti: Stāsts par “Mērnieku laikiem"
Izstādē “Latvijas gadsimts”, kas aplūkojama Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, iespējams aplūkot arī Reiņa un Matīsa Kaudzīšu romāna “Mērnieku laiki”  manuskriptu rokrakstā no Rakstniecības un Mūzikas muzeja krājuma. 
Festivāls «Baltica» aicina sagaidīt vasaras saulgriežus
Vasaras saulgriežus sagaidot, laikā no 16. jūnija līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notiks starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kopā pulcējot 4000 dalībniekus – 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas.
Galerijas