Kultūra
Pedvāles brīvdabas mākslas muzeju pārveidos par Mākslas parku
Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju plānots pārveidot par Pedvāles Mākslas parku, kā arī likumā nostiprināt parka kultūras mantojuma, dabas ainavas un mākslas vērtību saglabāšanu, aizsardzību un attīstību vienotā teritorijā, paredz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas otrdien, 24.aprīlī, konceptuāli atbalstītais jaunā likuma projekts.
Atklās Baltijas valstu mākslinieku kopprojekta izstādi Klaipēdā
Projekts veltīts trīs Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas - neatkarības pasludināšanas simtgadei un top, trīs kuratoriem savstarpēji sadarbojoties. Skaitlis trīs caurvij izstādi: 3 valstis, 3 valodas, 3 kuratori, 3 personālizstādes un 3 dalībnieki no katras valsts.
Rēzeknē atklās pieminekli latgaliešu grāmatizdevējam Vladislavam Locim
27. aprīlī, dienā, ko latgaliešu aktīvās sabiedriskās organizācijas aicinājušas noteikt par Latgales dienu Latgales kongresa atcerei, Rēzeknē pašaizliedzīgajam un aktīvajam latgaliešu sabiedriskajam darbiniekam Vladislavam Locim tiks atklāts piemineklis – liels neregulāras formas akmens, ko pa vidu pāršķeļ izgaismots avots, simbolizējot izpostīto pasauli, bet pāri tam grāmata kā tilts starp dzimteni un trimdu.
Aminata piedāvā jaunu singlu «Zero Love»
Kolorītā pašmāju popmūzikas dziedātāja Aminata laidusi klajā jaunu singlu. Tas saucas “Zero Love” un jau drīzumā tiks prezentēts arī tā videoklips, kas tapis tepat Latvijā.
Simtgades sabiedrības spoguļattēls Daugavpils teātrī
Daugavpils teātrī šīs nedēļas nogalē pirmizrādi piedzīvos jauns iestudējums - „Lutišķi. Simtgade”. Tā būs patiesa, godīga saruna ar skatītāju par to, kas reāli notiek valstī un tās pierobežā, saka izrādes veidotāji, uzdodot jautājumu - kas ir tā ideālā Latvija un tās sabiedrība.
Diriģenti: Lielajā estrādē jābūt atbildīgam pret dziedātājiem un skaņdarbu
Lielais tūkstoš balsu kopkoris Mežaparka estrādē ir unikāla parādība, ar kuru mūsdienās Latvija īpašu lepojas. Tiesa, kopdziedāšanas tradīcija nav radusies pie mums, taču "transformējoties caur latviešu tautas mūziku, tā ir kļuvusi par latvisku tautas daļu, latviešu kultūras sublimāciju,” uzskata diriģents Ivars Cinkuss.
Lūznavas muižā atklās «Kultūras šķūni»
Ar koncertstāstu “Tas ir viņš. Čurļonis!” un “Kultūras šķūņa” atklāšanu sestdien, 21.aprīlī, Lūznavas muižai tiks svinēta trešā dzimšanas diena kopš muižas atklāšanas pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem.
Galerijas