100 g kultūras
 
Viļņi, trilleri un zāles pļaušana. Saruna ar Daci Judinu un Arturu Nīmani
Īsi raksturojot Daces Judinas un Artura Nīmaņa romānu "Viļņos", var teikt, ka galveno varoņu likteņi cieši savijas ar laiku, notikumiem un cilvēkiem. Septiņdesmito, astoņdesmito, deviņdesmito, divtūkstošo kultūras dzīve un sadzīve, mūziķi, aktieri, mediju vide un līdzcilvēki – skaudrs un smeldzīgs fons abu jaunāko varoņu izturības un jūtu dziļuma pārbaudei. Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījums "Grāmatu stāsti" apciemo abus rakstniekus viņu lauku mājās "Mazzeltiņi", kas atrodas kilometrus astoņus no Rundāles pils – vietā, kas ir diezgan daudz aprakstīta divdesmit četrās Daces Judinas grāmatās.
Klajā nākusi tradīciju burtnīca «Stāsti par ebrejiem Aizputē»
4. jūlijs ir Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena. Tieši šonedēļ Aizputē starpnozaru mākslas grupas „Serde” paspārnē klajā nākusi tradīciju burtnīca, kas ir jau trešais un apjomīgākais izdevums par ebrejiem, kuri dzīvojuši Aizputē. Izdevumā apkopoti cilvēku stāsti, fotogrāfijas un citas liecības par ebrejiem un viņu dzīvi mazpilsētā.
Atklās laikmetīgās tekstilmākslas instalāciju par vecāku vardarbību pret bērniem
Reaģējot uz Covid-19 izraisīto sociālo izolāciju un tās sekām, no 2020. gada 8. jūlija līdz 30. augustam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma mākslinieces Tatjanas Nežbertes laikmetīgās tekstilmākslas instalācija “Saulainā bērnība”. Izmantojot netradicionālus materiālus – lietotas intravenozās infūzijas sistēmas caurulītes, autore runā par vecāku vardarbību pret bērniem – kluso epidēmiju, kas, kā paziņojumā medijiem atzīmē muzeja pārstāvji, īpaši saasinājusies pandēmijas laikā.
Klajā nāks Komitasa Liturģijas ieraksts Latvijas Radio kora interpretācijā
Ierakstu kompānija “Delos” 10. jūlijā laidīs klajā tvartu “Komitas: Divine Liturgy” (“Komitass: Liturģija”) – izcilā armēņu komponista Komitasa Vardapeta 20. gadsimta sākumā rakstīto meistardarbu komponista Vačes Šarafjana aranžējumā jauktam korim. Šajā jaunajā interpretācijā dzirdams Latvijas Radio koris ar diriģentu un māksliniecisko vadītāju Sigvardu Kļavu pie diriģenta pults, un solistiem – basu Hovhannesu Nersesjanu (Hovhannes Nersesyan) un tenoru Armenu Badaljanu (Armen Badalyan), medijus informēja Latvijas Radio kora pārstāvji.
Berga Bazārā notiks sestais «Grimbergen» vasaras festivāls
Sesto reizi Berga Bazārā Rīgā notiks “Grimbergen” vasaras festivāls. Pirmais koncerts paredzēts 8. jūlijā, kad uz skatuves kāps latīņamerikāņu mūzikas apvienība “Kasike”, kurā saspēlējušies mūziķi no Brazīlijas, Čīles un Latvijas, informēja organizatori.
Atjaunoti Anša Cīruļa gleznojumi vēsturiskajā sanatorijā «Ogre»
Gandrīz pirms simt gadiem izveidotajā sanatorijas ''Ogre'' ēkā šonedēļ tiks pabeigta zāles atjaunošana un Anša Cīruļa sienas un griestu gleznojumu restaurācija. Sienas gleznojumi savulaik atjaunoti, bet par ornamentālajiem griestu gleznojumiem līdz šim neesot bijis zināms.      
Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle aicina piedalīties mākslas darbu veidošanā
Andrejsalas teritorija pamazām pielāgojas otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) notikumiem. Covid-19 krīze krasi ietekmējusi plānus – daudzas izglītības programmas un lekcijas pārceltas digitālajā vidē, bet lielais notikums ar izstādes “viss reizē zied” atklāšanu un plašu publisko programmu pieejamību dažādās Andrejsalas vietās sāksies 20. augustā. Savukārt atsevišķos projektos jau tagad iesaistīties var  jebkurš interesents.
Plieņciema pludmalē notiks «mikroutopiska» laikmetīgās mākslas laboratorija
No 10. jūlija līdz 4. augustam Plieņciema pludmalē, bijušā zivju pārstrādes ceha ēdnīcas telpās,  notiks pirmais "Temporary.lv" izstāžu cikls “Garlaicība/Long Time”, kurā četrās personālizstādēs savas interpretācijas par tēmu prezentēs autori Sigita Sniegs, Paulīne Kalniņa, Villiams Džounss (William Jones) un kuratore Tīna Pētersone, informēja organizatori.
Notiks Mākslas akadēmijas Grafikas katedras bilžu grāmatu skate «Atmiņas»
Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas katedras studenti rīko bilžu grāmatu skati. Šogad, mazliet vēlāk nekā ierasts, 8. jūlijā mākslas telpā “Aminori” maģistra programmas studenti atklās bilžu grāmatu sērijas “Atmiņas” ilustrāciju oriģinālu un grāmatu izstādi, medijus informēja LMA pārstāvji.
«Rīgas mākslas telpā» atklās divas jaunas izstādes – «Dvīņu paradokss» un «ALL’ARM»
Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” tiks atklātas divas jaunas izstādes. No 25. jūlija līdz 30. augustam lielajā zālē būs skatāma mākslinieces Rasas Šulcas personālizstāde “Dvīņu paradokss”, savukārt Intro zālē no 30. jūlija līdz 30. augustam apmeklētājiem būs pieejama Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde “ALL’ARM”, informēja “Rīgas mākslas telpas” pārstāvji.
Galerijas