100 g kultūras
Dailes teātrī tapusi komēdija «Totāla izgāšanās» Intara Rešetina režijā
Trīs britu dramaturgi – Henrijs Luiss, Džonatans Sērs un Henrijs Šīlds – 2015. gadā uzrakstīja lugu “Totāla izgāšanās”, kas saņēma  prestižo Lorensa Olivjē  balvu kā gada labākā komēdija. Līdz šim tā uzvesta vairāk nekā 30 pasaules valstīs, un tagad režisora Intara Rešetina vadībā arī Dailes teātrī uz Lielās zāles skatuves. 
«Mazulis Tramps» atradis mājas Londonas muzejā
Daudzi varbūt joprojām atceras, kā iepriekšējo Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidentu Donaldu Trampu pirms pāris gadiem sagaidīja Londonā – ar protestiem un milzīgu balonu, kurā viņš attēlots kā kliedzošs, oranžs mazulis. “Mazulis Tramps” tagad radis mājas Londonas pilsētas muzeja ekspozīcijā. 
Kori Dziesmu svētkiem gatavojas virtuāli
2023. gadā svinēsim Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu, un jau šobrīd norit aktīvs darbs pie svētku veidošanas, iesaistot arī Latvijas amatierkorus noslēguma koncerta repertuāra veidošanā. Kori pasākumiem tikmēr gatavojas, izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas. 
Ludzāniete Solvita Kovaļenko. Kad gleznas top nevis ar otiņu, bet gan ar adatu
“Gleznu izšūšana krustdūriena tehnikā ir laikietilpīga un ļoti skrupuloza nodarbe,” tā savu vaļasprieku gandrīz 15 gadu garumā raksturo ludzāniete Solvita Kovaļenko. Šajā laikā viņa krustdūrienā ir izšuvusi vairākus desmitus, pārsvarā vidēja un liela izmēra gleznu, kas tikušas dāvinātas tuviniekiem un daļa šomēnes arī izstādīta Ludzas pilsētas galvenajā bibliotēkā.
Jaunie un daudzsološie. Iepazīstam «Zelta mikrofona» debitantus
Viena no svarīgākajām Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” nominācijām bez šaubām ir nominācija “Gada debija”. Tā dod iespēju jaunajiem, daudzsološajiem pieteikt savu vārdu kā līdzvērtīgu saviem pieredzējušiem, populārajiem kolēģiem.
Pirmā oriģinālluga latviski – vakcinācijas propaganda. Slimību vēsture Latvijas mākslā un kultūrā
Covid-19 pandēmijas norise 21. gadsimtā nozīmē arī to, ka mediju un sociālo tīklu sniegtās iespējas publicēt jebkādu informāciju par šo infekciju ir gluži neizsmeļamas. Sākot ar jaunākajiem pētījumiem, beidzot ar apšaubāmas kvalitātes teorijām – mūsdienu lasītājs var tikai apreibt no plašā ziņojumu klāsta, un tikai viņa paša ziņā ir izlemt, ko no iegūtā paņemt sev un ko neuztvert nopietni. Tomēr latviešu kultūrā dažādām sērgām un lipīgajām slimībām ir veltīts gana daudz materiāla, gūstot ieskatu par mēra, holēras un baku postošajām sekām attiecīgajos vēstures posmos. Esam apkopojuši spilgtākos kultūras faktus, kas atspoguļo dažādu slimību ietekmi uz Latvijas teritorijas iedzīvotājiem, sākot ar dokumentāliem pierakstiem, beidzot ar spilgtiem 21. gadsimta mākslas notikumiem.
Norisināsies tiešsaistes sarunu sērija «Publiskās mākslas mainīgā seja»
28. janvārī pulksten 16.00 ar diskusiju “Nauda: kurš un kādēļ maksā par mākslu publiskā telpā?” aizsāksies tiešsaistes sarunu sērija “Publiskās mākslas mainīgā seja”, ko organizē Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža un Latvijas Mākslas akadēmija, informēja Mākslas akadēmijas pārstāve.
No sirdsbalss. Izdota Imanta Kalniņa simfoniskās mūzikas kolekcija
Īpašs notikums mūzikas dzīvē – nacionālā mūzikas izdevniecība ''Skani'' klajā laiž piecu kompaktdisku komplektu, kurā iekļautas visas Imanta Kalniņa sakomponētās simfonijas un koncerti. Liepājas Simfoniskais orķestris Atvara Lakstīgalas un Māra Sirmā vadībā pie ierakstiem strādājis jau kopš 2014. gada, lai vērienīgais darbs pie klausītājiem ceļu sāktu tieši Imanta Kalniņa 80. jubilejas gadā.
LNSO ieraksta komponista Tālivalda Ķeniņa simfoniskos opusus
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris pandēmijas laiku izmanto lietderīgi un turpina darbu pie Kanādas latviešu komponista Tālivalda Ķeniņa muzikālā mantojuma saglabāšanas. Orķestra mērķis – ierakstīt visus komponista simfoniskos opusus. Arī 21. janvārī, Tālivalda Ķeniņa miršanas gadadienā, Lielajā ģildē norisinājās ieraksts.
Galerijas

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt