100 g kultūras
Filmas «Zilais lakatiņš» režisors Guntis Lēmanis: Rozenštrauhs ir latviešu tautas izdzīvotājs
Par godu komponista Eduarda Rozenštrauha 100. jubilejai Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Zilais lakatiņš”. Līdz šim tautā iemīļotu melodiju autora dzīves stāsts plašākai publikai nebija zināms, tāpēc redaktores Ilzes Strengas un režisora Gunta Lēmaņa veidotā filma, kurā ietvertas komponista laikabiedru un tuvinieku atmiņas, varētu atklāt daudz jauna un interesanta par šo personību. Ar filmas režisoru tikās Līga Gaigala.
«Liepājas vasaru» atklās ar Verdi Rekviēmu
Sestdien, 18.augustā, ar koncertu “Gintars Rinkevičs. Verdi Rekviēms” koncertzālē “Lielais dzintars” tiks atklāts festivāls “Liepājas vasara”. Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) šo vērienīgo, dramatisko opusu atskaņos Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un solisti.
Akcijā «Introvertā garderobe» varēs pielaikot latviešu rakstnieku citātus
No 14. augusta līdz pat mēneša beigām grāmatnīcā “Jānis Roze” lielveikala “Spice” 2. stāvā norisināsies īpaša akcija “Introvertā garderobe”, kas tiek organizēta sadarbībā ar eksporta platformu “Latvian Literature”. Akcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja gan izpildīt aizraujošu testu, gan nofotografēties ar Latvijas dzejnieku un rakstnieku daiļdarbu citātiem uz Baltijas jūras fona.
Kuldīgas vecpilsētas namus restaurē starptautiskā darbnīcā
Kuldīgas vecpilsētas nami ir kā atvērta arhitektūras vēstures grāmata, kuru var lasīt un lasīt, un arvien atrast ko jaunu. Tā atzīst ne viens vien amatnieks. Tāpēc jau vairākus gadus Kuldīgā notiek starptautiska restauratoru darbnīca, kuras dalībnieki veic praktiskus atjaunošanas darbus ar seniem rokas instrumentiem un konkrētam laika posmam atbilstošām metodēm. Šī gada darbnīca veltīta koka dzīvojamo ēku tipiskākajiem bojājumiem un to novēršanai.
Pirmoreiz Latvijā uzstāsies pasaulslavenais tenors Huans Djego Floress 
Viņam aplaudē "La Scala", "Metropoliten" operā, Karaliskajā Koventgārdenas un Parīzes operteātros – viens no pasaulē pieprasītākajiem tenoriem Huans Djego Floress (Juan Diego Flórez) pirmo reizi uzstāsies Latvijā, noslēdzot “Baltijas muzikālo sezonu” vasaras koncertu ciklu. Koncerts notiks 27. augustā Dzintaru koncertzālē.
Režisora Uģa Brikmaņa piemiņas pasākums notiks ceturtdien
Ceturtdien, 2018. gada 16. augustā no plkst. 14.00 līdz 18.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā, kurā radās un notika Uģa Brikmaņa iniciēts festivāls “Dominante”, aicina aizdegt svecīti, kopīgi pakavēties domās vai muzikālos priekšnesumos, tā godājot drauga, domubiedra, režisora piemiņu.
Laura Rizzotto sniedz četrus ieteikumus startam Eirovīzijā
Festivālā “Summer Sound 2018” uz lielās skatuves kopā ar savu latviešu grupu uzstājās arī Laura Rizzotto, izpildot savas dziesmas no iepriekšējiem albumiem. Pirms koncerta sarunā Laura atklāja gan savus nākotnes plānus, gan dalījās noderīgos ieteikumos no Eirovīzijā gūtās pieredzes.  
Galerijas