100 g kultūras
 
«Baznīcu nakts» šogad attālināti – aicina skatīties tiešraides no vairākiem dievnamiem
“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina 30. maija vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē “Facebook”. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem, medijus informē organizatori.
Tiešsaistē būs klausāms komponista un pianista Krista Saržanta koncerts Nacionālajā bibliotēkā
Komponists un pianists Krists Saržants būs pirmais, kurš kopā ar muzikālajiem domubiedriem – dziedātāju Evilenu Protektori, saksofonistu Dāvi Jurku, kontrabasistu Tomu Poišu un sitaminstrumentālistu Arti Orubu – atsāks koncertdzīvi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. 26. maijā tiešsaistē būs dzirdamas mākslinieka sarakstītas un aranžētas kompozīcijas no viņa debijas albuma “Then And Now”.
Aija Andrejeva jauno albumu prezentēs autokoncertā
4. jūnijā uz tirdzniecības centra "Alfa" jumta notiks Aijas Andrejevas jaunā albuma "Es iešu tālāk" prezentācijas autokoncerts, kas ieskandinās uz nākamo gadu pārcelto lielkoncertu, medijus informē mūziķes pārstāvji.
LTV tiešraidē pārraidīs Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncertu
6. jūnijā Jūrmalā notiks ikgadējais Dzintaru koncertzāles vasaras sezonas atklāšanas koncerts. Tiesa, tas būs “citāds”, jo klātienē skatītāju nebūs. Tomēr ar muzikāli daudzveidīgu un vasaras sajūtās ievelkošu programmu uz vienas skatuves pirmo reizi satiksies pasaulē slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, Maestro Raimonds Pauls un Latvijas Radio bigbends. Tiešraidē to varēs vērot Latvijas Televīzijas skatītāji.
Muzikāli ieteikumi šai nedēļai: Mielavs, «Sinfonietta Rīga», Nastavševs, Osokins, Raimonds Pauls
Kamēr šajā maijā slīgstam pārdomās un ilgās, kamēr nevaram piedzīvot īstu muzeju nakti, kurp doties ar draugiem, īstu Eirovīziju, par ko strīdēties un dusmoties, pat īstu pavasari, kurš pamatīgi aizkavējies, ekrānu pasaule ir uzsprāgusi no ideju pārpilnības. Īstiem mūzikas mīļotājiem tās ir patiesas mokas, jo klātbūtnes enerģija nav kompensējama. Tomēr beidzot cauri daudziem dīvainiem, skumjiem, nereti vizuāli nabadzīgiem ekrānu koncertpiedāvājumiem, kā saules nogribējušies pavasara asniņi spraucas cauri īstie koncerti – pirmās iespējas sajust reālu skaņu no pirmavota fiziskā veidā.
Latvijas Televīzijā 29. maijā koncertēs grupa «Dagamba»
Turpinot Latvijas Televīzijas koncertu ciklu, 29. maijā tiešraidē no Z studijas uzstāsies drosmīgie žanru robežu šķērsotāji – grupa “Dagamba”. Koncerts būs vērojams LTV1, satura atskaņotājā Replay.lv un LTV “Facebook” kontos.
«Mans mīļākais karš» režisore: Atgādinām eiropiešiem, kādēļ nedrīkst pazaudēt demokrātiju
Pēc deviņu gadu darba ceļu pie skatītājiem sākusi režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas animācijas filma "Mans mīļākais karš". Tā veidota neparastā tehnikā – animācija te savijas ar dokumentāliem kino kadriem, un tas ir autobiogrāfiskos motīvos balstīts stāsts par bērnību un pieaugšanu Aukstā kara laikā, par dzīvi un izvēlēm starp oficiālo un iekšējo patiesību. Filmu, kurā 70. gadu bērnības epizodes mijas ar “Kurzemes katla” atmiņām un režisores šodienas skatījumu uz pagātni, jau pamanījusi prestižā Ansī animācijas filmu festivāla žūrija, iekļaujot to konkursa programmā.
Kā radās dziesma «Dievs, svētī Latviju». Stāsta Nora Ikstena
“Bija ļoti sirreāla sajūta, ka virs galvas lidoja krievu armijas helikopteri, bet viss lielais cilvēku pūlis dziedāja “Dievs, svētī Latviju”,” ar savu himnas pieredzi Rakstniecības un mūzikas muzeja videostāstu sērijā “Mans himnas stāsts” dalās rakstniece Nora Ikstena.
Koncerts bez aplausiem un jocīgi cilvēki Centrāltirgū. Saruna ar diriģentu Normundu Šnē
29. maijā Dzintaru koncertzālē sezonu noslēgs Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Koncerta tiešraidi piedāvās Latvijas Radio 3 "Klasika", bet ārkārtējās situācijas diktēto ierobežojumu dēļ klausītāju zālē nebūs un arī mūziķi spēlēs, stingri ievērojot divu metru distanci. Diriģents Normunds Šnē neslēpj - psiholoģiski tam neesot gatavs: "Mūzika taču īstenībā ir kopā būšana, nevis izolēšanās. Tāpēc šie noteikumi ir mazliet pretrunā ar to, ar ko mēs nodarbojamies."
Izrādes «Trojas ķēve» apskats: Eiropas neiespējamā pašizolācija
Režisores Lauras Grozas-Ķiberes monoizrāde ar aktrisi Ingu Tropu nepārvēlētās eirokomisāres lomā “Trojas ķēve” liek secināt, ka ekrāns starp skatītāju un aktieri prasa citus spēles noteikumus. Neskatoties uz aktrises spēlētprasmi duelī ar kameras aci, skatītājam tā ir robeža, aiz kuras šoreiz izpaliek līdzpārdzīvojuma vilnis.
Suitu kultūrtelpas saglabāšanā lūdz valsts iesaistīšanos
Slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās. Ar šo teicienu suiti raksturo to, kā, viņuprāt, valsts izturas pret suitu kultūrtelpu, kas nu jau vairāk nekā 10 gadus atrodas UNESCO pasaules neatliekami glābjamo nemateriālās kultūras vērtību sarakstā, kā arī Latvijas kultūras kanonā. Suitu kopienas pārstāvji uzskata, ka valsts rūpes par viņiem ir nepietiekamas. Tādēļ šopavasar ievēlēts neformāls Suitu parlaments. Tas turpmāk aizstāvēs suitu intereses un veidos dialogu ar valsts pārvaldi. Tostarp lemts iesniegt oficiālu vēstuli UNESCO un Eiropas Komisijā ar lūgumu izvērtēt suitu kultūrtelpas saglabāšanu pēdējo desmit gadu laikā.
«Bez lieciniekiem» Daugavpils teātrī – skatītāji spēlēs tiesneša lomu
Daugavpils teātris saviem skatītājiem 22. maijā piedāvā pirmizrādi režisora Oļega Šapošņikova iestudētajai izrādei “Bez lieciniekiem”. Tās pirmizrāde bija paredzēta 19. aprīlī.  Izrādes forma un radošās komandas gatavība ļāva to tagad rādīt skatītājiem, saka izrādes režisors un teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.
Valmieras teātra jauniestudējumu «Visas labās lietas» būs iespēja noskatīties tiešraidē
29. maijā Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules un aktiera Mārtiņa Meiera kopdarbs – monoizrāde “Visas labās lietas”. Maksimālais izrāžu apmeklētāju skaits klātienē ir 24 skatītāji, taču, lai nodrošinātu iespēju izrādi redzēt plašākam skatītāju lokam, 4. jūnijā plkst. 20.00 izrādi būs iespējams vērot arī tiešraidē, medijus informē teātrī.
Galerijas