Kultūra
Aminata piedāvā jaunu singlu «Zero Love»
Kolorītā pašmāju popmūzikas dziedātāja Aminata laidusi klajā jaunu singlu. Tas saucas “Zero Love” un jau drīzumā tiks prezentēts arī tā videoklips, kas tapis tepat Latvijā.
Simtgades sabiedrības spoguļattēls Daugavpils teātrī
Daugavpils teātrī šīs nedēļas nogalē pirmizrādi piedzīvos jauns iestudējums - „Lutišķi. Simtgade”. Tā būs patiesa, godīga saruna ar skatītāju par to, kas reāli notiek valstī un tās pierobežā, saka izrādes veidotāji, uzdodot jautājumu - kas ir tā ideālā Latvija un tās sabiedrība.
Teātra muzejā notiks aktiera Leona Krivāna 80.jubilejai veltīts pasākums
Šonedēļ,  17.aprīlī, 80.jubileja apritēja populārajam Dailes teātra aktierim Leonam Krivānam. Sestdien, 21.aprīlī, plkst.18.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks tikšanās ar aktieri, lai brīvā, atraisītā sarunā kopā ar viņa ģimeni un kolēģiem atskatītos uz dažādiem notikumiem teātrī, kino, televīzijā un ikdienas dzīvē.
Filmotēka Latvijā neļautu kino degradēties līdz izklaides līmenim
Izvērtējot Francijā 1968. gada pavasarī notikušos studentu nemierus un cita starpā atbildot uz jautājumu, kāpēc arī Latvijā būtu nepieciešama filmotēka, raidījumā "Piejūras klimats" tiekas Latvijas Nacionālās filmu skolas asociētais profesors, kino režisors Dāvis Sīmanis un Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus.
Daugavpils cietokšņa nākotne – elitārs mikrorajons
Tūristu un naudas enkurs un magnēts Daugavpilī – Marka Rotko mākslas centrs – svin savu piecgadi. Piecgade ir cienīgs vecums – kad var atskatīties un izvērtēt, ko Daugavpilij un tās vēsturiskajam mikrorajonam – cietoksnim - devis te dzimušā amerikāņu gleznotāja un krāsu lauku gleznošanas aizsācēja Marka Rotko vārds un viņa vārdā nosauktais Austrumeiropā vienīgais šāds mākslas centrs.
Iepazīstam LALIGABAs nominantus: balvai nominētie dzejas darbi
Iepazīstoties ar Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA) izvirzītajām grāmatām un to autoriem, šoreiz pievēršamies dzejas kategorijai, kurai nominēti četri dzejas krājumi: Dainas Sirmās "Dievaines", Annas Auziņas "Annas pūra govs", Oskara Orlova jeb Raibīs "Pistacejis" un Eināra Pelša jeb Demon "Condom".
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē aizvadīta LTV dokumentālās filmas «Nora» pirmizrāde
Klātesot filmas veidotājiem, dalībniekiem un atbalstītājiem, ceturtdien, 19. aprīlī, kinoteātrī “Splendid Palace” aizvadīta Latvijas Televīzijas veidotās dokumentālās filmas “Nora” pirmizrāde. To vēroja arī Viktors Lapčenoks, maestro Raimonds Pauls, Noras māsa Māra Zustrupa un citi, informēja komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
«Sirds ziedi»: māksla top mijiedarbībā ar medicīnu
Roterdamā dzīvojošais grafiskais dizainers Rohīrs Ārents sadarbībā ar Eindhovenas Universitātes medicīnas profesionāļiem meklējis jaunu veidu, kā vizualizēt sirdspukstus. Kopīgi atrastais paņēmiens gan palīdz darbā ar sirds slimību pacientiem, gan arī ir nokļuvis uzmanības centrā Ārenta mākslas projektā – izstādē “Sirds ziedi”, kuru 20. aprīlī atklās RIXC mākslas galerijā un kas iekļaujas arī Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 pasākumu klāstā.
Fitness solistam ar orķestri. Normunds un Guna Šnē atskaņos Glāsa Čellkoncertu
Mūsdienu kulta komponista Filipa Glāsa mūziku klausīties un spēlēt ir divas kardināli atšķirīgas lietas. Par to pārliecinājies gan diriģents Normunds Šnē, gan viņa dzīvesbiedre, čelliste Guna Šnē. To, kā viņi būs atrisinājuši šo sarežģīto dilemmu – vienlaikus strādāt un baudīt – varēsim novērtēt 21. aprīļa vakarā, kad Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" abi kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri atskaņos Glāsa neparasto Čellkoncertu.
«Četri balti krekli»: filma, kas pavērsa spoguli pret cenzūru
Pēc Gunāra Priedes lugas "Trīspadsmitā" motīviem veidotā Rolanda Kalniņa filma "Četri balti krekli" – padomju laika nosaukums "Elpojiet dziļi" – iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, un tai ir īpaša vēsture: pie skatītājiem uz lielā ekrāna filma parādījās tikai 19 gadus pēc tās pabeigšanas.
Ineses Galantes festivāla programmā - klasika, džezs, Balkānu rokenrols
No 9.-12. un no 14.-15. augustam "Klasikas, džeza un Balkānu rokenrola" zīmē norisināsies jau 14. starptautiskais mūzikas festivāls "Summertime 2018 - aicina Inese Galante". Šovasar uz vienas skatuves pulcēsies festivāla patroneses Ineses Galantes aicināti, izcili latviešu un ārzemju tradicionālā džeza un jaunā džeza, folkloras un roka izpildītāji, kā arī Balkānu mūzika un akadēmiskais vokāls.
Rīgas 45. vidusskolas skolēni dosies koncertēt uz Sibīriju
Ideja rīkot šādu koncertturneju pieder skolas direktoram Tālim Veismanim. Viņš pats ir dzimis Sibīrijā, atgriezies Latvijā, bet kopā ar "Sibīrijas bērniem” tur viesojies pavisam nesen. Sibīrijā Rīgas 45. vidusskolas mākslinieciskie kolektīvi koncertēs no 27. aprīļa līdz 4. maijam.
Rokgrupa «Laime pilnīga»: Mēs vēlamies cilvēkos radīt vairāk enerģijas!
Šajā ceturtdienā, 19. aprīlī, klajā nāk rokgrupas “Laime pilnīga” albums “Synergy and Waterlilies”, no kura klausītājiem jau ir zināmi singli “Hold on”, “Why” un “Summer’s Ending”. Pēc albuma prezentācijas koncerta K. K. fon Stricka villā grupa dosies uz Dāniju, kur atbalstīs Latvijas hokeja izlasi pasaules hokeja čempionātā.
Aivars Gudrais jubileju svin ar CD un koncerttūri
Mūziķis ar savu ļoti izteiktu rokrakstu ir ģitārists Aivars Gudrais. Viņa ģitārspēle ir dziedoša, ekspresīva un ļoti virtuoza. Maijā Aivaram Gudrajam apritēs 60. jubileja, un to viņš svinēs ar koncerttūri „Dvēseles 6 stīgas”.
Pasniegta Latvijas Bibliotēku gada balva 2018
17. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas Bibliotēku festivāls, kura laikā svinīgā pasākumā Kuldīgas Galvenā bibliotēka un Jelgavas Bibliotēka tika pasludinātas par Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada bibliotēkām.
Modernistiska interpretācija par Raini: «Pūt, vējiņi!» rekordi
1973. gada decembrī skatītāju pārpildītā kinoteātrī “Rīga”, ko šodien pazīstam kā "Splendid Palace", notiek Gunāra Pieša filmas “Pūt, vējiņi!” pirmizrāde. Filmas panākumiem apvītais ceļš ir sācies – kritika to slavē, publika mīl, Esmeralda Ermale uz laiku laikiem kļūst par Baibiņas simbolu, bet bērniem latviešu ģimenēs tiek doti zīmīgi vārdi – Baiba, Uldis, Zane un Gatis.
Zināmi 2018.gada Cimzes balvas ieguvēji
Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem 2018.gadā saņems Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas skolotāja Gunta Boža un Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) “Nacionālā Mākslu vidusskola” Jaņa Rozentāla Mākslas skolas skolotāja Vita Jurjāne.
Galerijas