Dzīve & stils / Ceļošana
Ziemeļkurzemē ar pankūku ēdieniem aizvadīta tūrisma nesezona
Piekrastes novadu tūrismam ir ļoti sezonāls raksturs – ja vasarā tie ir ļoti iecienīti, tad ziemā valda tukšums. Šī brīža dārdzībā tas vēl sāpīgāk ietekmē tūrisma uzņēmējus, mājražotājus un ēdinātājus piekrastē. Tāpēc Talsu novadā meklēti radoši risinājumi, kā piesaistīt apmeklētājus. Mazliet apspēlējot mājas kafejnīcu ideju, vairāk nekā nedēļas garumā visā novadā piedāvāja dažādus pankūku ēdienus. Uzņēmēji tam atsaucās, un tie, kas jau vēlējās durvis ziemai slēgt ciet, tomēr nolēma sezonu turpināt mazliet ilgāk.
Slovākijā uzbūvēta ledus baznīca
Slovākijā ledus skulptūru festivāla ietvaros uzbūvēta Jeruzalemes Svētā kapa baznīcas kopija. Tā simbolizē veidu, kā sadzīvot dažādu ticību un tautību cilvēkiem.
Bagāta nav bijusi vienmēr: ko mēs zinām par Kataru?
Pievilcīga valsts emigrantiem, karstums, daudz naftas un gāzes, kā arī Pasaules kauss futbolā 2022, kura norisi aizēno dažādi skandāli, tostarp saistībā ar cilvēktiesību pārkāpumiem stadionu celtniecības laikā. Kas ir Katara? Atbildi uz šo jautājumu meklēja Latvijas Radio raidījums "Diplomātiskās pusdienas".
Ceļotāji bieži aizmirst, ka uz Londonu nevar lidot bez pases
Par visai nepatīkamu un neērtu situāciju, kādā regulāri iekuļas "airBaltic" pasažieri, kuri dodas uz Lielbritāniju, Latvijas Televīzijas raidījumam "4. studija" ziņoja kāda skatītāja. Ja lidojumam esat reģistrējušies internetā un ceļojat tikai ar rokas bagāžu, tad jāatceras, ka, lidojot, piemēram, uz Londonu, ir jāiziet arī robežkontrole.
Astoņi eksotiski mēneši skaistajā Bali salā. Latviešu ceļotāju pieredzes stāsts
Ilgtermiņa ceļotāji Līga Tiesnese un Hardijs Jankovskis astoņus mēnešus nodzīvoja Bali, Indonēzijā. Pāris ceļoja pa Āzijas salām ar motorolleru, bet viss sadzīvei nepieciešamais bija ietilpināts mugursomās. Pēc atgriešanās viņi intervijā LSM.lv bija gatavi atklāt, kas jāņem vērā pirms došanās uz Indonēziju īsākā vai garākā ceļojumā, dalījās ar ieteikumiem par budžeta plānošanu un sadzīves īpatnībām šajā salu valstī.
Kādreiz Latvija, tagad Lietuva – latviešiem pa pēdām Būtiņģē un Sventājā
Būtiņģe un Sventāja, kas tagad ir kūrortpilsētas Palangas daļa, kādreiz esot bijušas mūsu zemes. Viduslaikos kurzemnieku priekšteču kuršu ciemi sniegušies vēl tālāk – līdz pat Klaipēdai, bet pirmā kuršu apmetne atradusies netālu no Sventājas upes ietekas jūrā, Sventājas Lejniekos. Te mīt arī saujiņa latviešu, ar kuriem tikās Latvijas Televīzijas raidījums "Ielas garumā".
Nejauši uzkāpu uz Santjago ceļa takas un nogāju vairāk nekā 200 km. Minimālistes 9. dienasgrāmata
Vasaras sākumā, pārvācoties no vienas Valensijas apkaimes uz citu, piepeši pamanīju uz stabiem dzeltenas bultas. Divreiz nedomājot, sāku sekot šīm norādēm. Pēc vairāk nekā 10 noietiem kilometriem nonācu pie pirmā dzeltenā gliemežvāka ar norādi "Camino de Santiago" un sapratu – esmu uzkāpusi uz Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļa. Šajā rakstā pastāstīšu par svētceļojumu – kā doties, kur palikt, kā kļūt par svētceļotāju un ko šīs pieredzes sagaidīt.
Politisko satricinājumu skartā valsts: ko mēs zinām par Libānu?
Libānas Republika jeb Libāna atrodas Tuvajos Austrumos, blakus Izraēlai un Sīrijai. Tā ir valsts, kurā ir raiba reliģiskā un politiskā dzīve, kā arī 18 oficiālās brīvdienas – viens no augstākajiem brīvdienu skaitiem pasaulē. Tāpat valstī skaudri zina, ko nozīmē politiskās krīzes un nesaskaņas. Ceļojumā uz Libānu veda Latvijas Radio raidījums "Diplomātiskās pusdienas".
Valsts, kur nesvin neatkarības dienu: ko mēs zinām par Nepālu?
Nepāla ir iecienītākais galamērķis alpīnistiem un piedzīvojumu meklētājiem, jo te atrodas pasaules augstākā virsotne – Everests, tomēr arī bez kalniem Nepālai ir daudz lepnumu. Tā ir arī prinča Sidhārtas Gautamu jeb Budas dzimtā pilsēta. Ciemos uz Nepālu aizved Latvijas Radio raidījums "Diplomātiskās pusdienas".
No grausta līdz dizaina viesnīcai – Kuldīgā atdzimst vēsturiska ēka
No pilnīga grausta līdz dizaina viesnīcai vienā no vecākajām Kuldīgas ēkām, kur goda vietā tagad var aplūkot hercoga Jēkaba laika lielgabala lodi – tā pēc kuldīdznieka Arta Rozīša iniciatīvas atdzima senā ēka, kur nu darbojas viesnīca "Sīmanis Hotel". Par vēsturiskā mantojumā godā turēšanu Rozītis tikko saņēmis arī Kurzemes tūrisma asociācijas balvu "Lielais Jēkabs" nominācijā "Vēsturisko vērtību un mūsdienu viesmīlības vēstnesis", vēstīja Latvijas Radio.
Kā ir dzīvot mājā uz riteņiem? Pieredzē dalās jaunieši, kas apceļoja Eiropu busiņā
Austra Apsīte un Mārtiņš Locs nepilnos trijos mēnešos izbūvēja paši savu busiņu un gada garumā devās iepazīt Latviju un Eiropu. Ceļojuma galamērķis bija Portugāle, bet pa vidu ieplānots bija vien kāpt kalnos un sērfot. Savukārt lielākie izaicinājumi, ceļojot busiņā, bija nodrošināt internetu un atrast vietu, kur naktī drīkst apstāties, viņi stāstīja Latvijas Radio raidījumā “Latvijas dēkaiņi”. 
Spontāns ceļojums pāri Itālijas kalniem. Radio personības Elīnas Baltskaras piedzīvojums
Ikdienā Elīna Baltskara zināma kā radio ētera personība, bet brīvajā laikā viņa daudz ceļo, pēc iespējas netērējot līdzekļus. Pēc spontānas došanās 150 kilometru pārgājienā pa Itālijas kalniem viņa gan iesaka laikus plānot maršrutu un naktsmājas, jo ne vienmēr var paļauties, ka būs vieta, kur iekarināt guļammaisu, Elīna stāstīja "Radio Naba" raidījumā "Latvijas dēkaiņi". 
Vaļasprieki
Svarīgākais šobrīd