Dzīve & stils / Ceļošana
Pie Ežezera atklāta jauna dabas taka
Rāznas nacionālā parka teritorijā Ezernieku pagastā nupat atklāta jauna dabas taka, kas savieno Jaundomes muižu ar salām bagātāko ezeru Latvijā - Ežezeru. Dabas taka tapusi, sadarbojoties Dagdas novadam un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai, un kļuvusi par saturīgu un izzinošu apskates objektu muižas apmeklētājiem un tūristiem.
Noslēgusies akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē»
Jau trešo reizi tūrisma sezona Bauskā noslēgusies ar akcijas ''Iepazīsti kaimiņus Zemgalē'' uzvarētāju apbalvošanu. Akcijas galvenais mērķis ir pievērst ceļotāju uzmanību mazāk zināmiem tūrisma objektiem, un šo gadu laikā tas esot attaisnojies.
Kajakā šķērsot Baltijas jūru 27 stundās. Intervija ar airēšanas maratona uzvarētāju Ilzi Balodi
Pagājušajā nedēļā daudzu airēšanas maratonu uzvarētāja Ilze Balode 27 stundās šķērsoja Baltijas jūru un 27. augustā kajakā ieradās Ventspilī no Zviedrijas salas Gotlandes, jahtas pavadībā pieveicot 174 kilometrus. Atšķirībā no pērnvasaras 720 kilometru ekspedīcijas Stokholma-Rīga, kad kajakeru grupā trīs nedēļu laikā tika apceļotas Somijas un Igaunijas salas un garākais pārbrauciens nepārsniedza 60 kilometrus, šoreiz airētāja atklātā jūrā veica trīsreiz garāku braucienu bez apstāšanās un izkāpšanas, kā arī tieša kontakta ar pavadošo drošības jahtu. Drosmīgā airētāja intervijā LSM.lv dalījās savā pieredzes stāstā.
Lai popularizētu jāšanas sportu, divas sievietes apceļo Latviju zirga mugurā
"Ceļojums pa Latvijas robežu zirga mugurā" – šādu piedzīvojumu sākušas divas Liepupes pagasta Tūjasmuižas iedzīvotājas. Ceļojums sākās pirms trim dienām no Lietuvas robežas Nidā un ilgs divas nedēļas. Kā stāsta ceļotājas, grūtākais nav pats ceļš, bet gan birokrātiskais slogs. Lai saskaņotu maršrutus ar pašvaldībām, kuru teritorijas šķērsos, tika pavadīts vairāk laika, nekā zirgu mugurā trenējoties šim ceļojumam.
Polijas Tatrus augustā pārpludinājuši tūristi
Tāpat kā daudzi citi populāri tūristu galamērķi, arī Polijas Tatri augustā piedzīvo apmeklētāju bumu. Taču Tatru apbrīnošana tūristiem var izrādīties bīstama, tāpēc vietējiem glābējiem nākas daudz strādāt. 
Tapuši 7 tūrisma maršruti pa vēsturiskajiem dārziem Latvijā un Lietuvā
Latvijas un Lietuvas lauku tūrisma organizācijas un dārzkopības speciālisti divu gadu laikā kopīgā projektā izstrādājuši jaunu lauku tūrisma piedāvājumu - septiņus maršrutus pa vēsturiskajiem dārziem, informē Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
Aicina iepazīt Vidzemes dārzus un parkus kā tūrisma un atpūtas galamērķi
No šodienas līdz svētdienai īpašā akcijā durvis apmeklētājiem vērs 16 parku un dārzu saimnieki Vidzemē, lai izrādītu sasniegumus ainavu arhitektūrā un ļautu iepazīties ar dārzu dažādību. Akcijā „Atvērtās dienas Dārza pērlēs” piedalīsies Kokmuižas parks Kocēnos, ko varēs apskatīt pirms oficiālās atklāšanas šī gada 6. septembrī; Ternejas parks Rūjienā, Oleru muiža un virkne citu dārzu un parku. Mājaslapā „vidzeme.com” izveidota interaktīva karte ar visiem dalībniekiem.
Kā Ogrē var aktīvi atpūsties un paēst par 20 eiro?
Vai jaunietim ir iespējams izklaidēties, atpūsties un paēst vien ar 20 eiro kabatā? Ir! Ogrē šovasar eksperimentēja pieci.lv komanda - multimediju projektu producente Monika Martinso kopā ar fotogrāfu Emīlu Trauliņu. Viņus Ogrē izklaidēja arī vietējie jaunieši Luīze Šlihta un Gatis Kondrāts, kuri ieteica arī savu pilsētas kafejnīcu topu. 
Kur ir stāvākā iela pasaulē?
Kāda šaura, bedraina iela nelielā Velsas piekrastes pilsētā iekļuvusi Ginesa rekordu grāmatā kā stāvākā iela pasaulē. 330 metru garais ceļš lepojas ar teju 40% slīpumu.
Dobys turysms Latgolā ar Andu Zeizi i Ivaru Loginu
Vosora ir laiks, kod daudzi nu myusu dūdās vysaidūs izbraucīņūs i nūteikti apmeklej ari dobys objektus. Itūreiz ar Dobys aizsardzeibys puorvaļdis Latgolys regionaluos administracejis direktori Andu Zeizi i vītejū nūvodpietnīku, gidu Ivaru Loginu runuosim par dobys turysma objektim Latgolā. Pīsaskarsim gon plotai pazeistamom, lelā skaitā apmaklātom i īkūptom vītom Latgolys regionā, gon mozuok zynomim, bet, ni mozuok sovpateigim i interesantim objektim – akminim, piļskolnim, stygom.
Pērkonu ceplis. Māls, glezniecība un maize 
Ādažu novada Kadagā ir Pērkonu mājas, kur ierīkots gan ceplis podu apdedzināšanai, gan maizes krāsns. Interesentiem iespējams iemēģināt roku trauku gatavošanā, kā arī gleznošanā.
«Pazust Latgalē» - kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu
Šovasar Latvijas aktīvās atpūtas galamērķu kartē ir iezīmējies jauns pieturpunkts – "Lost in Latgale" (''Pazust Latgalē''). Latvijas austrumu pierobežā Krāslavas novada Kombuļu pagastā ikvienam interesentam ir iespēja doties gida vadītā kajaku braucienā pa Sauleskalna ezeru sistēmu 15 kilometru garumā.
Jūrtaka – 1200 km pārgājienu maršruts gar Baltijas jūru
Atšķirībā no Eiropas velo maršrutu tīkla mazāk zināms ir kājāmgājēju ceļi. Lai gan Latvijā maršrutu un taku ir daudz, tie pārsvarā ir īsi. Tāpēc izveidota Jūrtaka – vairāk nekā 1200 kilometru (km) garš maršruts gar Baltijas jūru.
Veclaicenes apceļotājiem - pašapkalpošanās informācijas punkti un Dabas mājas pie ezeriem
Gleznainas ainavas, miers, klusums un mājiņas ezera krastā, savukārt visu informāciju par ceļošanu vari iegūt mobilajā aplikācijā vai pašapkalpošanās tūrisma informācijas punktos. Šāds piedāvājums tūristiem, kas priekšroku dod mierīgai atpūtai neskartā dabā, īstenots Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū, Alūksnes un Apes novados, kur tapušas piecas Dabas mājas un trīs pašapkalpošanās tūrisma informācijas centri. Savukārt vietējiem mājražotājiem, iesaistoties šajā projektā, ir iespēja Veclaicenes apceļotājiem piedāvāt savu produkciju.
Jaunākie
Interesanti