Dzīve & stils / Ceļošana
Dīķa sakopšana un dinozauru laika liecinieku šovs - meklē Kazdangas pils nākotnes vīziju
Kazdangas pils kompleksa saglabāšana un vides izglītības centra izveide ir divi lielākie izaicinājumi Aizputes novada pašvaldībai. Šajā procesā tiek iesaistīti gan vietējie tūrisma un pils muzeja speciālisti, gan dažādu jomu eksperti. Viens no uzdevumiem ir spēt saglabāt vēsturisko mantojumu, dabas vērtības, apkārtnē esošos dīķus, tos prasmīgi sabalansējot ar mūsdienu vajadzībām un tūrisma piedāvājumu.
Nēģu dienā Salacgrīvā atver fotogrāfiju grāmatu «Kur Salaca tiekas ar jūru»  
Sestdien jau tradicionāli Salacgrīvā notika Nēģu dienas aktivitātes, godinot zvejniekus, kuri nēģu zveju aizsāka pirms vairāk nekā 100 gadiem un tos, kuri šo amatu prot šodien. Kā pierādījums tam, ka zveja un jūra ir neatņemamas Salacgrīvas sastāvdaļas kalpo arī sestdien atvērtā vēsturisko fotogrāfiju grāmata “Kur Salaca tiekas ar jūru”.  
Meža ekspedīcijā Rēzeknes novadā piesakās piecreiz vairāk skolu nekā pērn
Jau otro gadu visā valstī norisinās "Latvijas Valsts mežu" organizētās meža ekspedīcijas. Šogad piedalīties izzinošā meža pārgājienā vēlmi izteica 43 Latgales reģiona skolas, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā pērn. Divu dienu laikā Rēzeknes novada Taudejāņu mežā izveidoto meža ekspedīcijas maršrutu jau ir izgājuši vairāk nekā 200 skolēnu no 16 mācību iestādēm. 
Florencē cīnās ar ēšanu uz ielām
Tūristu magnēts – Itālijas Florence – sākusi ierobežot pilsētas viesus, kas ēd publiskās vietās ārpus ēdināšanas telpām. Pilsētas mērs pieņēmis jaunu likumu, kas nosaka sodu līdz pat 500 eiro. Kāpēc tik bargi grib sodīt par tik ierastu lietu – ēšanu uz ielām?
Muzejs Jelgavā ļauj izjust dzelzceļa šarmu
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcija ir izvietota kādā īpašā mājā Stacijas ielā, un tajā var iepazīties gan ar dzelzceļa vēsturi, gan ar to, kā tiek nodrošināts, lai uz sliedēm nevaldītu haoss un nenotiktu avārijas
Jelgavas pils – vieta, kur kapenēs atdusas hercogi
Jelgavas pils ir viens no retajiem arhitektūras pieminekļiem, kas šajā pilsētā nav ticis nopostīts Otrajā pasaules karā vai pēckara periodā. Tā ir lielākā baroka laika pils Baltijā. Šobrīd tur izvietota Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), taču joprojām pils ir arhitektūras pērle.
Daugavas izpētes ekspedīcijā uzzināto apkopos interaktīvā kartē
Svētdien, 5.augustā, finišē 12 dienas ilgusī Daugavas ūdenstūrisma izpētes ekspedīcija. Tās dalībnieki šajā laikā ar motorizētiem plostiem mērojuši vairāk nekā 350 kilometrus. Balstoties uz ekspedīcijas ietvaros redzēto, taps publiski pieejama karte, kurā potenciālie ūdenstūristi varēs uzzināt gan par apskates objektiem un apmešanās vietām, gan par šķēršļiem, ar kuriem, dodoties ceļā, jārēķinās laivotājiem un plostniekiem.
Aglonā īsteno pārrobežu ekotūrisma projektu
Pašā vasaras karstumā Latgalē tiek īstenots projekts, lai attīstītu ekotūrismu pierobežā. Tā laikā uzlabos ūdenstilpēm tuvumā esošo infrastruktūru un to pieejamību personām ar invaliditāti, iegādāsies īpaši radītas laivas, pludmales ratiņkrēslus un arī citu ūdens inventāru. Viena no galvenajām projekta aktivitātēm ir arī izzinošo nometņu organizēšana skolēniem. Viena no tām šonedēļ notika Aglonā.
Ar «Kon-Tiki» maršrutu Kārlis Bardelis sāk ekspedīciju Klusajā okeānā
Kārlis Bardelis airu laivā “Linda” 14.jūlijā atstāja Peru galvaspilsētu Limu, lai dotos pāri Klusajam okeānam un turpinātu “Bored of Borders” projektu pasaules apceļošanai bez motorizētiem transporta līdzekļiem. Zemeslodes lielākais okeāns ir trīsreiz lielāks par Atlantijas okeānu, kuru ceļotājs šķērsoja kopā ar žurnālistu Gintu Barkovski, tāpēc galamērķa sasniegšana Austrālijā pēc 15 000 kilometriem plānota 2019.gada nogalē. Pirmā pietura pēc vairākiem mēnešiem plānota Franču Polinēzijā, kas atbilst norvēģu pētnieka Heijerdāla ekspedīcijai ar “Kon-Tiki” plostu 1947.gadā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti