Dzīve & stils
Vecāki un bērni
Veselība
Vēsture
#LV99plus: Pierīgas mežos siro laupītāju bandas
Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.
Vide un dzīvnieki
Limbažu Lielezerā ievieto zivju nārsta ligzdas
Šajā sezonā Limbažu Lielezera apsaimniekotāji nolēmuši veicināt dabīgu zivju nārstu ūdenstilpē. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem ezerā netiks laisti audzētavās izšķīlušies zivju mazuļi, bet gan ievietotas no egļu zariem gatavotas nārsta ligzdas. Tādā veidā cer Lielezerā pavairot tieši vērtīgāko un makšķernieku visvairāk kāroto zivju – zandartu skaitu.
Šogad fiksēti jau četri vilku uzbrukumi aitu ganāmpulkiem
Gada sākumā bijuši jau četri vilku uzbrukumi aitu ganāmpulkiem. Tie ir salīdzinoši neparasti gadījumi, jo vilki aitās dodas ap rudeni. Vilki vidēji saplosot ap 100 lopu zemnieku saimniecībās, taču tā ir tikai tā daļa gadījumu, par ko Meža dienests saņem informāciju. Latvijas Aitu audzētāju asociācija aicina visus zemniekus vienmēr ziņot par savvaļas dzīvnieku uzbrukumiem, lai iegūtu datus un varētu lēst gan zaudējumus, gan aizsardzības pasākumu izmaksas.
Tehnoloģijas un zinātne
Cilvēkstāsti
Tautas sports
Izklaide
Virtuve
Galerijas