Sadaļas Sadaļas
Ārpus ētera / Spēles
Tests: Ko tu zini par sportu Ziemeļvalstīs?
Populārākie sporta veidi Zviedrijā ir futbols un hokejs, bet par norvēģiem saka, ka viņi jau piedzimst ar slēpēm pie kājām. Kāds dāņu skolotājs izdomāja rokasbumbu, jo meitenes negribēja spēlēt futbolu, bet kāds somu treneris treniņu procesā ieviesa nūjošanu....  Bet vai zini kāds ir populārākais sporta veids Islandē? Pārbaudi cik daudz Tu zini par sportu Ziemeļvalstīs?
Tests: Cik daudz tu zini par mūsu kaimiņzemju valodām?
Vai zini, ka Dāniju, Norvēģiju un Zviedriju saista sena kulturāla un lingvistiska radniecība?  Daudzi dāņu, norvēģu un zviedru dialekti ir savstarpēji saprotami, un vairums skandināvu spēj saprasties, runājot katrs savā valodā.
TESTS: Noskaidro, ko spēj Latvijas zinātnieku radītās tehnoloģijas cīņai ar Covid-19!
Piecus miljonus vērtā valsts pētījumu programma “Covid-19 seku mazināšanai” rosinājusi zinātniekus ļoti īsā laikā izstrādāt virkni inženiertehnisku risinājumu prototipu, lai veselības aprūpes iestādēs un citās vietās ar augstu Covid-19 infekcijas risku palīdzētu pasargāt vai pat glābt cilvēku veselību un dzīvību. Tehnoloģiskie risinājumi veidoti, domājot par Latvijas apstākļiem.
TESTS: Vai esi latgaliešu kultūras eksperts? Noskaidro, cik daudz zini par balvu “Boņuks"
Jau trīspadsmito reizi par sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks“. 6. martā LTV1 un LSM.lv tiešraidē tiks paziņoti desmit balvas “Boņuks 2020” ieguvēji, kā arī par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā godināts tiks Voldemārs Voguls. Īsi pirms svinīgās ceremonijas piedāvājam noskaidrot, cik daudz tu zini par latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”.
TESTS: Vai ierobežojumi izsitumu tīfa laikā 1944. gadā bija stingrāki nekā šodien?
Izsitumu tīfs, ļoti lipīga infekciju slimība, bija plaši izplatīta visā pasaulē jau kopš 16. gadsimta. Karadarbību rezultātā 20. gadsimta pirmajā pusē tā vairākkārt plosījās daudzās valstīs, arī Latvijā. Pēc slimības uzliesmojuma 20. gadsimta sākumā 1944. gadā tā atkal parādījās vairākās vietās Latvijā. Tolaik vietējā prese plaši rakstīja par izsituma tīfa slimību, un 1944. gada pavasarī dažos apriņķos tika izsludināti stingri ierobežojumi slimības apturēšanai.
Dīvāna eksperts vai absolūts guru? Pārbaudi, cik daudz zini par Eirovīziju!
18. maijā Roterdamā ar pirmo pusfinālu tiek plānots starts 65. Eirovīzijas dziesmu konkursam, bet divas dienas vēlāk Latviju tajā pārstāvēs dziedātāja Samanta Tīna. Kamēr fani un dalībnieki dzīvo konkursa gaidās, aicinām ikvienu konkursa entuziastu pārbaudīt savas zināšanas par Eirovīziju, tās dalībniekiem, Latvijas nacionālo atlasi, rīkotājpilsētām un citiem ar lielo dziesmu olimpiādi saistītiem faktiem. Vai spēsi atbildēt pareizi uz šiem 20 jautājumiem?
Barikāžu tests: Noskaidro, cik daudz zini par trīsdesmit gadus senajiem notikumiem!
Pirms trīsdesmit gadiem desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju stājās uz barikādēm, lai nosargātu atjaunotās valsts neatkarību. Varbūt arī jūs bijāt uz barikādēm vai piedzīvojāt šos notikumus caur radio un televīziju. Iespējams, jums nav apzinātu atmiņu par barikādēm vai arī nemaz nebijāt dzimuši, esat par tiem dzirdējuši stāstos. Abējādi – esam sagatavojuši testu, kurā jums ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par barikāžu laiku 1991. gada janvārī.
Ko nozīmē šie senie romu valodas vārdi, kas pirms gadsimta lietoti Latvijā?
Pagājušā gadsimta 20. gados Latvijā darbojās romu aktīvists Jānis Leimanis. Viņš vāca savu folkloras kolekciju, kas pieejama Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā. Kolekciju veido teksti romu valodā ar paralēlu tulkojumu latviešu valodā. Tās ir gan daudzās viņa uzklausītās un pierakstītās pasakas un stāsti, gan dziesmu teksti, apraksti par romu dzīvesveidu, no romu valodas izzūdošie vārdi, romu palamu saraksts. Tas ir apbrīnojami bagātīgs materiāls romu cilvēkvēstures, valodas, kultūras izzināšanai
Tests: Noskaidro, vai esi gudrs vai vēl gudrāks?
Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Gudrs, vēl gudrāks" 2021.gadu 1.janvārī uzsāk kopā ar populārākajiem LTV raidījumu vadītājiem. Otro reizi gadu mijā realizējam Valtera Frīdenberga ideju un pie spēles pultīm stājas pieaugušie. Kā dalībniekiem veicās zinību pārbaudē – skaties raidījumā, bet šajā testā speciāli jums sagatavoti āķīgi jautājumi.
TESTS: Kurš ko ir teicis 2020. gadā? Zini vai mini!
Kuram koronavīruss laupīja veselo saprātu, kuru “apzaga” vēlēšanās un kuram ellē paredzēta īpaša vieta? Gada izskaņā esam apkopojuši 16 spilgtus citātus, kas iezīmē šā gada nozīmīgākos notikumus Latvijā un pasaulē. Pārbaudi, vai vari atminēt, kurš ko ir teicis, un izaicini draugus pārspēt sevi!
Tests: Ko tu zini par ordeņiem un to vēsturisko evolūciju?
Pirms 102 gadiem – 1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas valsts. 1924. gada 25. martā Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par civilo ordeni, kam jāizceļ varoņi, kuri sekmējuši Latvijas valsts nodibināšanu.
Politiskie spēki «Aizliegtā paņēmiena» sacensībās mēģina tikt pie Rīgas atslēgām
Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” piedāvā nevis tikai klausīties politisko spēku solījumos, kas būs vai nebūs Rīgā, bet iepazīt partijas, to komandas un cilvēkus no citas puses. Īpašā vēlēšanu projektā – sacensības "Rīgas vēlēšanu svētki" – iespējams ieraudzīt, kā politisko spēku pārstāvji spēj strādāt komandā, kādas ir viņu labās īpašības vai – arī gluži pretēji – kādi ir viņu trūkumi.
Vēstures tests: cik daudz zini par Latvijas–Krievijas miera līgumu?
1920. gada 11. augustā Latvija un Padomju Krievija noslēdza miera līgumu – vienu no nozīmīgākajiem notikumiem jaundibinātās Latvijas Republikas vēsturē. Tas pavēra ceļu mūsu valsts starptautiskajai atzīšanai, un ar to noslēdzās Brīvības cīņas. Joprojām daudziem šis vēstures posms ir maz zināms. Bet varbūt mēs kļūdāmies? Pārbaudiet savas zināšanas ar testa palīdzību!
«Aizliegtais paņēmiens» testē partijas pirms Rīgas vēlēšanām: Kā spēj strādāt komandā, kādi trūkumi?
Līdz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām atlikušas mazāk nekā divas nedēļas. Šajā laikā būs daudz interviju, diskusiju, partijas tiekas ar vēlētājiem un kā vienmēr – sola un solīs visādus labumus, kas varbūt īstenosies, bet varbūt ne. Bet Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēlējās ieraudzīt politisko spēku pārstāvjus pavisam citā gaismā – kā viņi spēj strādāt komandā, kādas ir viņu labās īpašības, vai arī gluži pretēji – kādi ir viņu trūkumi.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt