Ārpus ētera / Spēles
TESTS: Vai esi tikpat gudrs kā septītklasnieks?
LSM.lv portālā aicinām ikvienu pārbaudīt savas zināšanas, atbildot uz dažiem no jautājumiem, kas deviņu sezonu laikā izskanējuši Latvijas Televīzijas spēlē visai ģimenei "Gudrs, vēl gudrāks"!
TESTS: Vai esi tikpat gudrs kā sestklasnieks?
Piektdien, 7. oktobrī, Latvijas Televīzijas spēle visai ģimenei "Gudrs, vēl gudrāks" uzsāka savu 10. sezonu, tāpēc LSM.lv portālā aicinām ikvienu pārbaudīt savas zināšanas, atbildot uz dažiem no jautājumiem, kas deviņu sezonu laikā izskanējuši šajā raidījumā.
LSM spēle: «Baltijas ceļš» skaitļos un faktos
1989. gada 23. augustā notikušais "Baltijas ceļš" bija nevardarbīga pretošanās akcija, kuras laikā apmēram divi miljoni Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai. Pārbaudi sevi, vai pārzini "Baltijas ceļu" faktos un skaitļos. 
TESTS: Ko Tu zini par mūsu gadsimtu ar Satversmi?
Šogad aprit simt gadi kopš Latvijas Republikas Satversmes pieņemšanas un izsludināšanas. Simt gados Satversme kritizēta un slavēta, mainīta un papildināta, apturēta un atjaunota. Katru no šiem pagriezieniem ir pavadījušas gan kaislības, gan mūsu vēstures traģēdijas, gan, protams, kas vissvarīgāk, mūsu sasniegumi. Līdz ar to Satversme nav tikai abstrakts juridisks dokuments. Tās liktenis ir dziļi saausts ar mūsu vēsturi, un pati Satversme bieži ir bijusi kā spogulis mūsu sabiedrībai. Piedāvājam pārbaudīt savas zināšanas par gadsimtu, kuru esam pavadījuši kopā ar Satversmi.
TESTS: Mātes dienas vaļasbrīdim
Svētku svinēšanas vaļasbrīdim esam sagatavojuši nelielu testu par Mātes dienas vēsturi un mātes vārda lietojumu latviešu valodā.
Esi finanšu pratīgs? Noskaidro, cik daudz tu zini par dzīvības apdrošināšanu
Negadījumi un krīzes parasti liek vairāk aizdomāties, vai esam finansiāli parūpējušies par nebaltām dienām, veidojot dažāda veida uzkrājumus. Uzkrājumu līmenis Latvijā vēsturiski ir visai zems, Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2020. gadā vairāk nekā trešdaļai (35%) Latvijas mājsaimniecību nebija uzkrājumu.
Barikāžu tests: Noskaidro, cik daudz zini par 1991. gada janvāra notikumiem!
Pirms trīsdesmit viena gada desmitiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju stājās uz barikādēm, lai nosargātu atjaunotās valsts neatkarību. Varbūt arī jūs bijāt uz barikādēm vai piedzīvojāt šos notikumus caur radio un televīziju. Iespējams, jums nav apzinātu atmiņu par barikādēm vai arī nemaz nebijāt dzimuši, esat par tiem dzirdējuši stāstos. Abējādi – esam sagatavojuši testu, kurā jums ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas par barikāžu laiku 1991. gada janvārī.
TESTS: Eiropas līderi un zaudētāji – ko Tu zini par ES valstīm?
Šogad un nākamā gada sākumā notiek Eiropas Savienības nākotnes plānošana – tā sauktā Eiropas nākotnes konference. Bet vai, plānojot Eiropas nākotni, mēs zinām, kuras valstis ir pašreizējie Eiropas Savienības līderi un zaudētāji dažādās jomās? Vai spētu starp izcilniekiem vai atpalicējiem atpazīt Latviju?
TESTS: «Gudrs, vēl gudrāks» izaicina – pārbaudi savas zināšanas!
Toms Grēviņš, Kaspars Ozoliņš un Zanda Zaļakmene steidz rotāt egli, lai “Gudrs, vēl gudrāks” studijā sagaidītu īpašus viesus – 12 Latvijā populārus cilvēkus. Bet, kamēr  Samanta Tīna, Būū, rolands če, Lauris Reiniks, Sanda Dejus, Magnuss Eriņš, Ilze Dobele, Marģers Majors, sportisti Nauris Miezis, Madara Palameika, māksliniece Elita Patmalniece un influenceris un skatuves personība Rojs Rodžers Linkevičs gatavojas spēlei, “Gudrs, vēl gudrāks” izaicina Tevi pārbaudīt savas zināšanas.
TESTS: Vai pazīsti Briseles personības?
Šogad un nākamā gada sākumā notiek Eiropas Savienības nākotnes plānošana - tā sauktā Eiropas nākotnes konference. Lai kvalitatīvi piedalītos šajā procesā, jāzina dažas pamatlietas par Eiropas Savienības funkcionēšanu, tās institūcijām. Diemžēl Eiropas Savienība ir bēdīgi slavena ar savu komplicēto struktūru. Tādēļ tests "Iepazīsti Briseles personības!" ļauj svarīgākās institūcijas iepazīt caur atpazīstamu cilvēku sejām.
TESTS: Vai māki rakstīt latgaliski? Gatavojies 5. pasaules latgaliešu rakstu valodas diktātam
Sestdien, 27. novembrī, pievēršot uzmanību sabiedrības rakstītprasmei latgaliski, notiks jau piektais pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā. Tas skanēs raidījumā “Kolnasāta” sestdienas vakarā pulksten 18.15 Latvijas Radio 1 ēterā, kā arī video formātā būs skatāms sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv un sociālajos tīklos. Diktātu organizē biedrība “LgSC”, Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv un Latvijas Radio Latgales studija. Šī gada diktātā aktrise Inga Misāne-Grasberga lasīs fragmentu no Ilzes Spergas vēl nepublicētā stāsta “Seiki kūceni zīdēja”. Īsi pirms diktāta piedāvājam noskaidrot, vai māki rakstīt latgaliski un cik daudz zini par latviešu valodas vēsturisko paveidu – latgaliešu rakstu valodu.
Tests: Ko tu zini par ordeņiem un to vēsturisko evolūciju?
Pirms 103 gadiem – 1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas valsts. 1924. gada 25. martā Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par civilo ordeni, kam jāizceļ varoņi, kuri sekmējuši Latvijas valsts nodibināšanu.
Svarīgākais šobrīd