Ārpus ētera / Spēles
TESTS: Eiropas līderi un zaudētāji – ko Tu zini par ES valstīm?
Šogad un nākamā gada sākumā notiek Eiropas Savienības nākotnes plānošana – tā sauktā Eiropas nākotnes konference. Bet vai, plānojot Eiropas nākotni, mēs zinām, kuras valstis ir pašreizējie Eiropas Savienības līderi un zaudētāji dažādās jomās? Vai spētu starp izcilniekiem vai atpalicējiem atpazīt Latviju?
TESTS: «Gudrs, vēl gudrāks» izaicina – pārbaudi savas zināšanas!
Toms Grēviņš, Kaspars Ozoliņš un Zanda Zaļakmene steidz rotāt egli, lai “Gudrs, vēl gudrāks” studijā sagaidītu īpašus viesus – 12 Latvijā populārus cilvēkus. Bet, kamēr  Samanta Tīna, Būū, rolands če, Lauris Reiniks, Sanda Dejus, Magnuss Eriņš, Ilze Dobele, Marģers Majors, sportisti Nauris Miezis, Madara Palameika, māksliniece Elita Patmalniece un influenceris un skatuves personība Rojs Rodžers Linkevičs gatavojas spēlei, “Gudrs, vēl gudrāks” izaicina Tevi pārbaudīt savas zināšanas.
TESTS: Vai pazīsti Briseles personības?
Šogad un nākamā gada sākumā notiek Eiropas Savienības nākotnes plānošana - tā sauktā Eiropas nākotnes konference. Lai kvalitatīvi piedalītos šajā procesā, jāzina dažas pamatlietas par Eiropas Savienības funkcionēšanu, tās institūcijām. Diemžēl Eiropas Savienība ir bēdīgi slavena ar savu komplicēto struktūru. Tādēļ tests "Iepazīsti Briseles personības!" ļauj svarīgākās institūcijas iepazīt caur atpazīstamu cilvēku sejām.
TESTS: Vai māki rakstīt latgaliski? Gatavojies 5. pasaules latgaliešu rakstu valodas diktātam
Sestdien, 27. novembrī, pievēršot uzmanību sabiedrības rakstītprasmei latgaliski, notiks jau piektais pasaules diktāts latgaliešu rakstu valodā. Tas skanēs raidījumā “Kolnasāta” sestdienas vakarā pulksten 18.15 Latvijas Radio 1 ēterā, kā arī video formātā būs skatāms sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv un sociālajos tīklos. Diktātu organizē biedrība “LgSC”, Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv un Latvijas Radio Latgales studija. Šī gada diktātā aktrise Inga Misāne-Grasberga lasīs fragmentu no Ilzes Spergas vēl nepublicētā stāsta “Seiki kūceni zīdēja”. Īsi pirms diktāta piedāvājam noskaidrot, vai māki rakstīt latgaliski un cik daudz zini par latviešu valodas vēsturisko paveidu – latgaliešu rakstu valodu.
Tests: Ko tu zini par ordeņiem un to vēsturisko evolūciju?
Pirms 103 gadiem – 1918. gada 18. novembrī tika pasludināta Latvijas valsts. 1924. gada 25. martā Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu par civilo ordeni, kam jāizceļ varoņi, kuri sekmējuši Latvijas valsts nodibināšanu.
Tests: Vai atpazīsti šos talantīgos cilvēkus pēc viņu bērnības bildēm?
Visi šie talantīgie cilvēki ir saistīti ar kādu senu Latvijas Televīzijas konkursu. Raidījumam bija vismaz 27 sezonas, un tas tikai raidīts no 1964. gada līdz 1991. gadam. Varētu teikt, ka šis konkurss bija pirmais televīzijas dziedāšanas šovs Latvijā. Šobrīd LTV veido raidījuma atjaunoto, mūsdienu versiju. Izpildi testu un noskaidro, kas tas ir par raidījumu un kas ir šie slavenie cilvēki! 
LSM spēle: Baltijas ceļš skaitļos un faktos
1989. gada 23. augustā notikušais Baltijas ceļš bija nevardarbīga pretošanās akcija, kuras laikā apmēram divi miljoni Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai. Pārbaudi sevi, vai pārzini Baltijas ceļu faktos un skaitļos. 
TESTS: 40 gadu jubileja Latvijas kino klasikai «Limuzīns Jāņu nakts krāsā». Vai katrs latvietis šo filmu tiešām zina no galvas?
Ja uz Latviju pēkšņi atlidotu marsieši un viņiem būtu tikai pusotra stunda laika, lai uzzinātu ko vairāk par tautu, kas apdzīvo šo zemīti, tad labākais ieteikums būtu noskatīties filmu “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Jo šajā filmā ar vienkāršo un pat šķietami banālo sižetu ir meistarīgi iekļauta visa latvietības esence: gan mūsu labās, gan sliktās īpašības.
Tests: Cik daudz Tu zini par Norvēģiju, tās tautu, kultūru un vēsturi?
1814. gada Lieldienās nelielā Norvēģijas pilsētiņā Eidsvolā sapulcējās 112 Norvēģijas tautas pārstāvji, lai izveidotu Norvēģijas konstitūciju un tieši 17. maijā darbs bija paveikts un konstitūcija tika pieņemta. Cik daudz Tu zini par Norvēģiju, tās tautu, kultūru un vēsturi?
TESTS. Džordžam Klūnijam 60. Noskaidro, cik daudz tu zini par slaveno aktieri!
60 gadu jubileju 6. maijā svin spožais amerikāņu aktieris Džordžs Klūnijs, kura rēķinā ir “Oskara” balva ne tikai kā aktierim, bet arī kā kino producentam. ASV prese savulaik viņu pasludināja par “seksīgāko vīrieti pasaulē”, bet zvērinātais vecpuisis Klūnijs nu jau vairākus gadus ir laimīgi precējies ar savu izredzēto Amalu un audzina dvīņus.
TESTS latgaliski: atzeimojūt Latgolys kongresa dīnu
27. aprelī nu jau trešū godu piec kuortys tiks atzeimuota Latgolys kongresa dīna, kas kalendarā īraksteita, styprynojūt regionalū ideņtitati i atguodynojūt par viesturyskim nūtykumim, kas nu jau vairuok kai 100 godu tam atpakaļ 1917. goda pavasarī rysynuojuos Rēzeknē i beja svareigs sūļs ceļā iz vīnuotys naatkareigys Latvejis vaļsts izveiduošonu.
Tests: Ko tu zini par Ziemeļvalstu panākumiem Eirovīzijā?
Mēdz sacīt, ka mūzikai piemīt dziedējošs spēks, bet radošums un pozitīvas emocijas stiprina imunitāti. Gan viens gan otrs mums šobrīd ļoti noderētu. Pēc nepilna mēnēša Nīderlandes pilsētā Roterdamā notiks 65. ikgadējais Eirovīzijas dziesmu konkurss un Nīderlandē tas notiks jau 5.reizi. Jāatzīst, ka Eirovīzijas dziesmu konkursā tieši Ziemeļvalstis guvušas lieliskus panākumus. Ko Tu zini par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu panākumiems Eirovīzijas dziesmu konkursa?
TESTS: 60 gadu jubileja kopš Gagarina lidojuma kosmosā. Noskaidro, cik plašas ir tavas zināšanas par kosmonautiku!
1961. gada 12. aprīlis ir ierakstīts cilvēces vēsturē kā diena, kad mēs pirmoreiz uzdrošinājāmies uz brīdi attālināties no savas mazās, mājīgās planētas, lai spertu pirmo soli Visuma plašumos. Žils Verns un Herberts Velss reiz varēja tikai fantazēt par lidojumiem uz Mēnesi, bet izrādījās, ka cilvēcei ir pa spēkam piepildīt šos sapņus.
Tests: Ko tu zini par sportu Ziemeļvalstīs?
Populārākie sporta veidi Zviedrijā ir futbols un hokejs, bet par norvēģiem saka, ka viņi jau piedzimst ar slēpēm pie kājām. Kāds dāņu skolotājs izdomāja rokasbumbu, jo meitenes negribēja spēlēt futbolu, bet kāds somu treneris treniņu procesā ieviesa nūjošanu....  Bet vai zini kāds ir populārākais sporta veids Islandē? Pārbaudi cik daudz Tu zini par sportu Ziemeļvalstīs?
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt