Kultūra / Literatūra
Iznāk jauns rakstnieka Aivara Kļavja stāstu krājums «Bēres ar priekšapmaksu»
Rakstnieks Aivars Kļavis savā jaunākajā grāmatā atkal atgriežas pie žanra, ar kuru sāka autora gaitas – proti, īsprozas. 1976. gadā izdota pirmā Kļavja stāstu grāmata “Kafejnīcā zagtas karotītes”, 2014. gadā – krājums “Vienpadsmit stāsti par vīriešiem”, bet tagad klajā nāk krājums ar neparastu nosaukumu “Bēres ar priekšapmaksu”, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Izdota grāmata «Rīgas Skolēnu pils gadu ritos»
29. februārī bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Svētku zālē notiks grāmatas “Rīgas Skolēnu pils gadu ritos” atvēršanas svētki, medijus informē Rīgas Skolēnu pils pārstāvji.
«Zelta ābeles» žūrija: Nevērtīgu grāmatu neviens nepūlas padarīt skaistu
25. februārī kļuva zināms mūža balvas saņēmējs, kuru godinās šī gada grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” balvu pasniegšanas ceremonijā. Tā ir Aija Reņģe, kura vairāk nekā 60 gadus strādā Smiltenes grāmatnīcā. Pēc mēneša kļūs zināmi arī pārējie “Zelta ābeles” laureāti, bet 25. februārī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija atklāja nominantus.
Globāli dzejnieks ir spiests pielāgoties lasītāja uztverei. Saruna ar Liānu Langu
Esamības un neesamības jautājums ir Liānas Langas dzejas uzmanības centrā. Arī nāves tematika klātesoša viņas dzejā. Februāris ir viņas jubilejas mēnesis. Sarunā Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” dzejniece dalās pārdomās par dzejas un kultūras nozīmi mūsdienu steidzīgajā laikā un latviešu valodas situāciju.
Grāmatu mākslas konkurss «Zelta ābele 2019» – lasītāju balsojums
Jau 27. reizi Latvijas Grāmatizdevēju asociācija organizē grāmatu mākslas konkursu “Zelta ābele”, kurā Latvijas izdevēji var pieteikt iepriekšējā gada skaistākās izdotās grāmatas. Žūrija vērtē dizaina koncepciju, tā atbilstību izdevuma saturam, maketu, papīra izvēli un poligrāfisko izpildījumu. Aicinām sabiedrisko mediju portāla LSM.lv lasītājus no nominētajām grāmatām izdarīt savu izvēli par 2019. gada skaistāko grāmatu.
Rīgā ar lasījumu uzstāsies vācu rakstnieks Leonhards F. Zeidls
Vācu rakstnieks Leonhards F. Zeidls (Leonhard F. Seidl) šā gada februārī uzturas Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā un strādā pie savas jaunās grāmatas. 27. februārī rakstnieks viesosies Gētes institūtā Rīgā un lasīs fragmentus no sava kriminālromāna “Frontes”, kā arī sarunāsies ar radio žurnālisti Ingvildu Strautmani, medijus informē Gētes institūta pārstāvji.
Iznākusi «Socializēšanās rokasgrāmata latvietim»
Iznākusi grāmata “Socializēšanās rokasgrāmata latvietim”. Tās apakšvirsraksts ir “Ko, kur, kāpēc, kam un kā teikt?” Pēc vairāku gadu prombūtnes atgriežoties Latvijā, grāmatas autore Elīna Barreta pamanījusi un šajā izdevumā apkopojusi izplatītākās latviešu sociālās uzvedības īpatnības, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Ingas Ābeles atziņas par Aspaziju
Kāpēc Aspazija? Jo piekritu par viņu rakstīt romānu sērijā “Es esmu...” Jo bija izrāde Jaunajā Rīgas teātrī Māras Ķimeles režijā “Aspazija. Personīgi”, un varbūt tāpēc mani Aspazijai izvēlēja. Un tad, kad mani uzrunāja “Literatūre”, lūgdami atrast seno rakstnieku, pie kura iešu ciemos, es teicu – Aspazija. Pieskaņoju savu izvēli lielajam ceļavējam.
«Latvijas Grāmatu izstādē 2020» viesosies Ukrainas autori un izdevēji
No 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2020”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās arī ārvalstu izdevniecības. Jau otro gadu izstādē būs Ukrainas nacionālā ekspozīcija “Ukrainas grāmata”, kur varēs iepazīt ukraiņu literatūru un tikties ar autoriem, medijus informē organizatori.
Andreja Upīša muzejā notiks «Vakarlēpju karnevāls»
20. februārī Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks “Literārās akadēmijas” 2018. gada prozas meistardarbnīcas vadītāja un absolventu lasījumi “Vakarlēpju karnevāls”, medijus informē muzeja pārstāvji.
Vārdi un zīmes. Māra Bērziņa apcere par Vili Lāci
Tikai labu laiku pēc “Gūtenmorgena” iznākšanas aptvēru, ka divus manus kaimiņus sauc tāpat kā Gūtenmorgena tuvākos draugus – Kalniņš un Krūmiņš. Neapzināti biju ielicis nāburgu uzvārdus, pat neiedomājos, jo ikdienā viņi man ir rudais Jānītis un puķu Kārlis.
Jaunākie
Interesanti