Kultūra / Literatūra
Klajā nācis dzejnieka Māra Čaklā Rakstu otrais sējums
Māra Čaklā Rakstu 2. sējums nāk klajā dzejnieka 80. dzimšanas dienas gadā. Grāmatā apkopota dzejnieka brieduma gadu daiļrade: dzejoļu krājumi “Sastrēgumstunda” (1974), “Cilvēks, uzarta zeme” (1976), “Strautuguns"(1978), bērniem veltītais “Minkuparks” (1978) un eseju grāmata par literatūru un autoram tuviem dzejniekiem “Saule rakstāmgaldā” (1975), medijus informē apgāda “Mansards” pārstāvji.
«Nākotnei izlasāmi» – jauns izdevums par Latvijas Nacionālo bibliotēku
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība sadarbībā ar LNB klajā laidusi divus izdevumus latviešu un angļu valodā par Latvijas Nacionālo bibliotēku – “Nākotnei izlasāmi. Latvijas Nacionālā bibliotēka“ un “The Castle of Light. National Library of Latvia”, informē LNB Atbalsta biedrībā.
Apgāds «Neputns» apkopojis glezniecības klasiķa Uga Skulmes kritikas
Viens no latviešu mākslas klasiķiem Uga Skulme pagājušā gadsimta starpkaru Latvijā bija pazīstams ne tikai kā daudzpusīgs mākslinieks, bet arī kā ražīgs publicists un kritiku autors. Lielākā daļa no tām šobrīd apkopotas apgāda “Neputns” izdotajās 14 burtnīcās. Pateicoties autora veiklajai valodai, tās dod ieskatu gan par tā laika mākslas norisēm, gan par sabiedrībā valdošo noskaņojumu.
«Jura Kronberga dzeja un draugi» – notiks pasākums dzejnieka atbalstam
Dzeja, mūzika, nopietni un nenopietni stāsti 26. jūnijā skanēs Jurim Kronbergam veltītajā vakarā “Jura Kronberga dzeja un draugi”. Tas notiks kafejnīcā “Andalūzijas suns”, un tiešsaistē tam pievienoties aicināts ikviens Jura Kronberga dzejas mīļotājs. Pasākums iecerēts kā uzmundrinājums izcilajam dzejniekam un tulkotājam, kurš šobrīd atrodas Zviedrijā un ir ļoti smagi slims. Viņa situācija dažādās nozīmēs ir ļoti sarežģīta, viņam vajadzīgs arī finansiāls atbalsts, tādēļ cilvēki ir aicināti palīdzēt ar ziedojumiem.
Izdota Artūra Snipa grāmata «Rīgas portfelis» – publicistika, esejas, filozofiskas dabas sacerējumi
“Viņš nekad nebūs “viens no daudziem”, bet vienmēr pats sava ceļa gājējs!” – šādus vārdus rakstniekam un publicistam Artūram Snipam veltījis rakstnieks Alberts Bels. Tāds Snips atklājas arī savā jaunajā, tikko klajā nākušajā grāmatā “Rīgas portfelis”, kurā apkopoti dažādu gadu darbi – publicistika, esejas un citi – kas joprojām izskan ļoti aktuāli un spilgti.
Saldū nedēļas garumā svin dzejnieka Māra Čaklā 80. jubileju
Bez Māra Čaklā dzejas Latvijas dziesmu pasaule būtu daudz nabagāka. Tieši viņš ir autors Liepājas skaistajam raksturojumam – “pilsēta, kurā piedzimst vējš”, ne viens vien ilgas pēc mīlestības izsaka ar dzejoli “Uzsniga sniedziņš balts”, vēl kāds jestrā noskaņojumā skandē “Lilioma dziesmu”. Bet “Saldus saule” ir kļuvusi par šīs pilsētas himnu. Lai apliecinātu savu mīlestību dzejniekam, Saldū visu šo nedēļu notiek viņa 80. jubilejai veltīti pasākumi.
Latviešu valodā taps jauns Džeimsa Džoisa darba «Uliss» tulkojums
Par godu pasaulē atzīmētajai Blūma dienai 16. jūnijā tika aizvadīta īru rakstniekam Džeimsam Džoisam un viņa darbam “Uliss” veltīta konference. Konferencē tika diskutēts par jaunu “Uliss” tulkojumu latviešu valodā, kuru, kā atklājās konferencē, uzņēmusies veikt tulkotāja un publiciste Ieva Lešinska-Geibere, medijus informēja Īrijas vēstniecības Latvijā pārstāvji.
Ar ko īpašs Džoisa «Uliss»? LU Zinātņu mājā notiks rakstniekam un romānam veltīta konference
Īru rakstnieka Džeimsa Džoisa pirms gandrīz 100 gadiem sarakstīto romānu "Uliss" mēdz dēvēt par 20.gadsimta literatūras šedevru, modernisma etalonu, kas atstājis neizdzēšamas pēdas pasaules literatūrā. Taču līdzās cildinātājiem tam ir arī plašs noliedzēju loks, kas to atzīst par visu laiku garlaicīgāko un murgaināko romānu. Latviešu valodā Džoisa veikumu varam iepazīt izcili meistarīgajā Dzintara Soduma tulkojumā. Gan šim tulkojumam, gan citām "Ulisa" ietekmēm uz latviešu valodu un kultūru būs veltīta konference, kas notiks 16. jūnijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā. Konferences diena nav nejauša, jo 16. jūnijā daudzviet pasaulē atzīmē tā saukto Blūma dienu, jo romāna darbība norit tieši šajā datumā un tās galvenais varonis ir Dublinas ebrejs Leopolds Blūms.
Nacionālais teātris piedāvā audiogrāmatas aktieru lasījumā
Latvijas Nacionālais teātris paplašinājis savu piedāvājumu, piedāvājot pēdējo gadu labākos latviešu īsprozas darbus savu aktieru lasījumā. Savukārt dažāda vecuma mazākajiem lasītājiem sadarbībā ar apgādu “Liels un mazs” taps Vasaras bibliotēka Nacionālā teātra aktieru balsīs, medijus informē teātra pārstāvji.
Latviešu viensēta nākotnes skalu gaismā – Bankovska romānā «Pasaules vēsture»
Naftas, elektrības un digitālās pasaules vairs nav, katra nācija dzīvo atbilstoši saviem ideāliem, un latviešiem tā ir viensēta, dabai pietuvināta vide un tradicionālās vērtības. Apmēram tāda ir Paula Bankovska jaunajā romānā “Pasaules vēsture” aprakstītā situācija, kāda pasaulē valda tālā nākotnē, aptuveni 3000. gadā.
Jaunākie
Interesanti