Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Grāmatā izdoti Grosvaldu dzimtas pārstāves Mērijas Grīnbergas atmiņu pieraksti
Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu etnogrāfijas pētnieces un popularizētājas, slavenās Grosvaldu–Grīnbergu dzimtas pārstāves Mērijas Grīnbergas (vecākās) atmiņu pierakstus “Mērijas Grīnbergas atmiņas un dienasgrāmatas”, ko sastādījusi Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja galvenā krājuma glabātāja Agita Ančupāne, informēja izdevēji.
Pirmkārt cilvēks – izdots Kaspara Aleksandra Irbes dienasgrāmatu sējums «Slēptā dzīve»
Dzīve bez atmiņām ir nedzīvota dzīve! Tā uzskatīja jūrmalnieks Kaspars Aleksandrs Irbe, kurš sāka rakstīt dienasgrāmatu 1927. gadā un darīja to līdz pa sava mūža beigām 1996. gadā. Būdams homoseksuāls, Irbe dzīvoja noslēgti, un plašāka sabiedrība par dienasgrāmatu uzzināja tikai pēc viņa nāves. Irbes pieraksti ir unikāls laikmeta dokuments, kas atspoguļo Latvijā notiekošo teju piecdesmit gadu laikā. Biedrībai “Ascendum” sadarbojoties ar LGBT un viņu draugu apvienību Mozaīka”, klajā laists Kaspara Aleksandra Irbes dienasgrāmatu pirmais sējums “Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927.–1949.”. 
Zināmi 10 romāni, kas iekļuvuši Jauno rakstnieku konkursa pusfinālā
Pēc divas nedēļas ilguša vērtēšanas procesa ir zināmi tie 10 jaunie autori, kuri turpina cīņu par sava romāna izdošanu. Jauno rakstnieku darbu fragmentus lasīja gan žūrijas komisija, gan arī ikvienam sabiedrības loceklim bija iespēja piedalīties publiskajā balsojumā. Vērtēšanas nākamā (trešā) kārta turpināsies līdz 25. oktobrim, kad būs zināmi trīs fināla darbi, kuri tiks nodoti izskatīšanai izdevējam, informēja konkursa rīkotāji.
Ejamizrāde «Aleksandrs un Čaks» aizved pastaigā pa dzejniekam nozīmīgām vietām Rīgā
Tapusi jauna audio pastaiga vai ejamizrāde "Aleksandrs un Čaks", ko tās veidotāji raksturo kā gara acīm ieraugāmu ceļojumu laikā. Tā aptuveni stundas garumā piedāvā izstaigāt Čakam nozīmīgas vietas Rīgas centrā un caur šo vietu stāstiem tuvāk iepazīt gan pašu dzejnieku, gan viņa laiku. Izrāde balstās Čaka daiļradē, preses materiālos un vēl citos avotos, un tās galvenais vadmotīvs ir Čaka attiecības ar varu.
Nacionālajā bibliotēkā skatāma senākā saglabājusies latviešu valodā izdotā grāmata
“Atgriešanās. Senākā dzīvā grāmata latviešu valodā” – tā ir izstāde, kas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) atklāj vairāku gadu notikumu ciklu “Latviešu grāmatai 500” un uz kuru no Upsalas atceļojusi senākā saglabājusies latviešu valodā izdotā grāmata. Ekspozīcija ir kā rosinājums apzināt latviešu valodā iespiesto tekstu vēsturi un to atstāto intelektuālo nospiedumu Baltijas reģiona domas laukā. 
Skolas sāpe jeb ieteicamās literatūras saraksts skolotājiem
Ak, septembri! Tu satraucošais, pārmaiņu pilnais mēnesi, kad viss tik strauji mainās ne tikai dabā, bet arī mūsu dzīvēs, jo ikdienas ritmu sāk diktēt bērnudārznieku un skolēnu gaitas mācību iestādēs. Īpašs šis laiks ir arī skolotājiem – jauns darba cēliens, kādam varbūt jauna audzināmā klase, jauns kabinets un, kas zina, varbūt pat jauna skola. Viens nu ir skaidrs – būt skolotājam ir liela atbildība. Mācīt, rādīt, atklāt, iedvesmot – tam visam vajag daudz iekšējā spēka, un es no sirds apbrīnoju ikvienu skolotāju, kas arī šajā mācību gadā izlēmis sākt, atjaunot vai turpināt savu skolotāja profesionālo karjeru.
VIDEO: Saruna ar rakstnieku Māri Bērziņu par romānu «Svina garša»
Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) aicina uz septiņām sarunām, kurās piedalīsies latviešu rakstnieki, kuru romāni izdoti sērijās – “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un “Es esmu..”. Māris Bērziņš sarunāsies ar Žaņa Lipkes memoriāla direktori Lolitu Tomsoni un LTV žurnālisti Evu Johansoni, lai kopīgi apspriestu grāmatā "Svina garša" aprakstīto laikmetu, cilvēkus un notikumus.
Lai popularizētu latviešu literatūru tautiešiem visā pasaulē, tiešsaistē notiks sarunas ar rakstniekiem
Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) aicina uz septiņām sarunām, kurās piedalīsies latviešu rakstnieki, kuru romāni izdoti sērijās “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un “Es esmu..”. Viņiem pievienosies arī sarunu biedrs – eksperts, lai kopīgi apspriestu grāmatā aprakstīto laikmetu, cilvēkus un notikumus. Sarunas būs skatāmas tiešraidē PBLA “Facebook” lapā, portālā LSM.lv un “Zoom” platformā, iepriekš piesakoties dalībai, rakstot uz [email protected], informēja PBLA pārstāvji.
Žurnāla «Domuzīme» Dzejas balva piešķirta dzejniecei Liepai Rūcei
8. septembrī Ojāra Vācieša muzejā Rīgā tika pasniegta žurnāla "Domuzīme" Dzejas balva par labāko latviešu oriģināldzejas krājumu, kas laists klajā no 2020. gada septembra līdz šā gada augustam. To saņēma dzejniece Liepa Rūce par savu pirmo krājumu “Atspulga balss”, ko klajā laidis apgāds "Pētergailis", informēja žurnāla pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt