Kultūra / Literatūra
Talants un totalitārisms. Egona Līva dzīve, laiks un piemiņa
Pazīstams rakstnieks un populāru filmu scenāriju autors, bet – “Valsts prēmiju bijušajam leģionāram nedot!” Jā, leģionārs, turklāt vēl “sēdējis” nometnē, bet – Padomju Latvijas kompartijas galvenās avīzes “Cīņa” speciālkorespondents. Rakstījis dienasgrāmatu, ļoti personīgu un atklātu, lai gan zinājis, ka tolaik tā netiks publicēta. Tie visi ir Egona Līva biogrāfijas fakti. 18. septembrī Liepājā jau desmito reizi tika paziņoti Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” laureāti.
Grāmata «Artūra Skrastiņa Spogulija» – ne gluži piedzīvojumu romāns par aktieri
Dailes teātra simtās jubilejas gadā klajā nākusi teātra kritiķes Līvijas Dūmiņas grāmata par vienu no šī teātra vadošajiem aktieriem Artūru Skrastiņu. Viņš uz Dailes teātra skatuves spēlē jau 25 gadus, un grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” atklāj aktiera ceļu līdz tai. Tāpat grāmatas lappusēs sastopami tie cilvēki, kuriem bijusi nozīmīga loma aktiera profesionālajā un arī privātajā dzīvē.
Dzejnieces Ritas Gāles 95. jubilejā klajā nāk kopotu rakstu krājums «Saule pusdienā»
Sagaidot dzejnieces Ritas Gāles 95. dzimšanas dienu, izdevniecība “Pētergailis” laiž klajā grāmatu “Saule pusdienā”, kurā ir apkopoti visi līdz šim izdotie Ritas Gāles dzejas krājumi – “Kas lietu sauks” (1965), “Atkala” (1977), “Atšķirtā” (1990), “Pirms Saulgriežiem” (2005), kā arī recenzijas, apceres par krājumiem, intervijas, sarunas, pašas dzejnieces dienasgrāmata un bagāts fotomateriāls, informēja izdevniecībā.
Literārajās sarunās Lūznavas muižā šoruden piedalīsies Zandere, Repše, Ikstena un Kuzmins
Svētdien, 27. septembrī, tiekoties ar dzejnieci Inesi Zanderi, sāksies cikla”Literārās sarunas Lūznavas muižā” rudens sezona, kurā šoreiz iecerētas tikšanās arī ar rakstniekiem Gundegu Repši, Noru Ikstenu un Svenu Kuzminu, informē organizatori. Šajās sarunās līdzās klausītājiem klātienē attālināti iesaistīties arī latviešu diasporas literāro organizāciju pārstāvji no ASV un Vācijas.
Latvijas Universitātes Lībiešu institūts izdevis «Ludzas igauņu valodas ābeci»
Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūts sadarbībā ar Ludzas pilsētas galveno bibliotēku izdevis “Ludzas igauņu valodas ābeci”, kuras nolūks ir iepazīstināt ar savdabīgu un mazāk zināmu Latvijas kultūras un Latgales kultūrvēsturiskās identitātes daļu – Ludzas igauņiem un to valodu, informēja institūta pārstāvji.
Dzejas dienu balvas laureāts Jānis Hvoinskis: Jo vairāk raksti, jo mazāk tiek pierakstīts
Šogad Dzejas dienu balvu saņēmuši divi autori: Raimonds Ķirķis par debijas dzejoļu krājumu "Kartes" un Jānis Hvoinskis par grāmatu "Mūza no pilsētas N.". Abas grāmatas pērn klajā laidis apgāds "Neputns". "Manī mīt tāds kā iekšējais cenzors, kas visu slikto, kas rodas galvā, automātiski atmet. Manuprāt - jo vairāk raksti, jo mazāk tiek pierakstīts," LR3 "Klasika" raidījumā "Grāmatu stāsti" uzsver Jānis Hvoinskis.
Dzejnieks Raimonds Ķirķis: Apmaldīties gan tekstā, gan dzīvē ir pilnīgi normāli
Šogad pie Dzejas dienu balvas tikuši veseli divi autori: Raimonds Ķirķis par savu debijas dzejoļu krājumu "Kartes" un Jānis Hvoinskis par grāmatu "Mūza no pilsētas N.". Abas grāmatas pērn klajā laidis apgāds "Neputns". "Grāmata ir aicinājums maniem kolēģiem – jaunajiem dzejniekiem – uzdrošināties un izdot grāmatas," Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Grāmatu stāsti" uzsver Raimonds Ķirķis.
Ar nebijušu aizrautību latvieši visā pasaulē piedalās dzejas akcijā «Sirds uz perona»
Negaidīti vētraina atsaucība šogad latviešu diasporas grupās bija nule notikušajam "Dzejas dienu" pasākumam “Sirds uz perona”, kurā dzeju aicināts lasīt ikviens. Pasākumi notika četrpadsmit valstīs – rekordliels skaitlis! Latvieši un viņu cittautu draugi pulcējās uz peroniem stacijās un citviet, lai lasītu dzeju, dziedātu, pieslēgtos kopīgam videotiltam.
Tautieši Apvienotajā Karalistē jau trešo gadu atzīmē «Dzejas dienas»
Jau trešo gadu arī tautieši Apvienotajā Karalistē atzīmē “Dzejas dienas”. Šogad tās pagājušas, atceroties dzejnieku Māri Čaklo, kuram paliktu 80. Birmingemas latviešiem īpaši paveicās, atzīmējot "Dzejas dienas" šīs nedēļas nogalē, jo no 14. septembra Apvienotajā Karalistē  stājas spēkā stingrāki pulcēšanās ierobežojumi.
Jaunākie
Interesanti