Kultūra / Literatūra
Mazirbē notiks «Satori» radošā vasaras nometne 
No 14. līdz 19. augustam Mazirbē norisināsies interneta žurnāla “Satori” autoru radošā vasaras nometne, kurā piedalīsies aptuveni 30 rakstnieki, dzejnieki un publicisti, lai nedēļu varētu nodoties radošajai rakstniecībai un atdzejai tādu pieredzējušu autoru vadībā kā Kārlis Vērdiņš, Ieva Melgalve, Pauls Bankovskis un Agnese Krivade. Nometnes pēdējā dienā, 19. augstā, notiks publiski lasījumi, kuros interesenti aicināti iepazīties ar nedēļas laikā paveikto.
Akcijā «Introvertā garderobe» varēs pielaikot latviešu rakstnieku citātus
No 14. augusta līdz pat mēneša beigām grāmatnīcā “Jānis Roze” lielveikala “Spice” 2. stāvā norisināsies īpaša akcija “Introvertā garderobe”, kas tiek organizēta sadarbībā ar eksporta platformu “Latvian Literature”. Akcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja gan izpildīt aizraujošu testu, gan nofotografēties ar Latvijas dzejnieku un rakstnieku daiļdarbu citātiem uz Baltijas jūras fona.
Uldis Tīrons: Cipkina romāns «Vasara Bādenē» ir tiem, kam nav vajadzīga obligātā literatūra
Leonīda Cipkina romāns "Vasara Bādenē" ir sarakstīts 20. gadsimta 60.–70. gados Maskavā, vēlāk pārsūtīts uz Rietumiem, līdz 1982. gadā tas iznāk Ņujorkā, septiņas dienas pirms tā autora – pataloganatoma, rakstnieka-autodidakta nāves Maskavā. “Vasara Bādenē” pēc iznākšanas iemantoja plašu lasītāju slavu un to tulkoja visās lielajās literatūras valodās. Nu, pateicoties Ulda Tīrona veikumam, arī latviski.
Kuldīgā skanēs dzejas lasījumi un mūzika
Sestdien, 4. augustā, plkst. 15.30 Kuldīgas novada muzejā vasarīgās noskaņās savīsies dzeja un mūzika. Muzeja salonā muzicēs Elija Kapicka un Mareks Sarnovskis, dzeju lasīs Ingmāra Balode, Ruta Štelmahere, Daina Sirmā, Sintija Kampāne, Iveta Šimkus un Jānis Vādons. 
Igaunijā atklās ceļojošo izstādi «TIKS AIZLIEGTS. Baltijas grāmata 1918–1940»
31. jūlijā Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta ceļojošā izstāde "TIKS AIZLIEGTS. Baltijas grāmata 1918-1940" (TO BE BANNED. Baltic Books 1918-1940; KEELU ALLA! Balti raamat 1918–1940). Publikai izstāde būs apskatāma no 1. augusta līdz 25. oktobrim, un 1.novembrī izstāde tiks atklāta arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
Bijušais kinoreklāmas mākslinieks Alvils Bergs: Mani stāsti vēro
Apgādā “Dienas Grāmata” nule klajā laista bijušā kinoreklāmas mākslinieka Alvila Berga grāmata “Divi stāsti par Barsu”. Tajā vienkop ievākoti garstāsti par izklaides un pseidointelektuālisma muklājā apjukušajiem, kuri ar smagu sirdi un pat negribīgi, tomēr attāli vēl nojauš dievišķo pamatu sevī.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti