Kultūra / Literatūra
Izdod lēģeru dzejas klasiķa Voldemāra Zariņa grāmatu
Dzejnieks Voldemārs Zariņš pieder pie klusajiem varoņiem, kuri savu brīvību un lielu daļu dzīves upurēja Latvijas neatkarības idejai. Latviešu lēģeru dzejas klasiķis Mordovijas nometnē bija neapstrīdama autoritāte. Viņš iedvesmoja jaunāko cīnītāju paaudzi, tai skaitā arī Gunāru Astru. Nule kā izdota viņa dzejoļu grāmata. Tās radīšanā nenovērtējams ir viņa lēģera biedra Bruno Javoiša ieguldījums, kas klades ar Zariņa dzejoļiem iznesa no ieslodzījuma vietas.
Latvijas gadsimta stāsti: Stāsts par “Mērnieku laikiem"
Izstādē “Latvijas gadsimts”, kas aplūkojama Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, iespējams aplūkot arī Reiņa un Matīsa Kaudzīšu romāna “Mērnieku laiki”  manuskriptu rokrakstā no Rakstniecības un Mūzikas muzeja krājuma. 
«Mājās pārnāca basa» - grāmata par latviešu piedzīvoto Sibīrijā
Ceturtdien, 14.jūnijā, atvēršanas svētkus piedzīvos Andras Manfeldes grāmata „Mājās pārnāca basa”, kurā apkopti 18 dažādi stāsti par latviešu piedzīvoto Sibīrijā. Grāmatas izejmateriāls ir sarunas ar savulaik izsūtītajiem cilvēkiem vai viņu tuviniekiem, ko autore atainojusi nevis dokumentālā, bet literāri tēlainā formā. Stāsti ir sāpīgi, skaisti un monumentāli reizē.
Pētījums par toleranci un liberālismu
Par toleranci un politisko liberālismu pētījumu veikusi Oksfordas Universitātes asociētā profesore Dace Dzenovska. Viņas grāmata "Eiropeisma skola: tolerance un citas pamācības politiskajā liberālismā” nesen atvērta Latvijas vēstniecībā Londonā – gan ar lekciju, gan diskusijām.  Pasākumu rīkoja Apvienotās Karalistes Latviešu studentu un zinātnieku asociācija. Dace Dzenovska aicina atkāpties no šībrīža politiskajām debatēm un no malas mierīgi paraudzīties uz to, ko varētu saukt par liberālo vērtību kopumu.
Dzejas rezultāts visbiežāk būs - nekas. Intervija ar Stenfordas Universitātes radošās rakstniecības pasniedzēju
Stenfordas Universitātes radošās rakstniecības pasniedzējs Ostins Smits raksta gan dzeju, gan prozu. Uz Baltijas reģionu viņu atvedis literatūras un pētniecības festivāls, kuru organizēja tīmekļa žurnāls „Punctum”. Festivālā viņš uzstājās ar brīvlekciju un kopā ar citiem viesiem lasīja savu prozas darbu. Latviešu dzejā viņu ieinteresējis dzejnieks, kas mums ir gluži rokzvaigznes statusā – Imants Ziedonis, tomēr jaunajiem viņš cenšoties parādīt, ka dzejas rakstīšanas rezultāts bieži var būt  - nekas.
Rakstniece Mārja Kangro: Man ir svarīgi, lai manā darbā nav nekā mākslīga
Apgādā "Jānis Roze” iznācis igauņu rakstnieces Mārjas Kangro romāns "Stikla bērns”, kas ir atklāts vēstījums par autores pieredzi brīdī, kurā viņa uzzina par ilgi gaidītā bērna nedziedināmo slimību. Kaut arī tēma ir ļoti smaga, rakstniece apliecina spēju uz to palūkoties ironiski un pat ar humoru, nepazaudējot pamatvēstījuma tiešumu: dzīvība ir lielākā vērtība, kas nodota mūsu rīcībā uz šīs pasaules.
Imanta Ziedoņa muzejs atklāj sezonu un aicina ciemos
Piektdien, 1.jūnijā, durvis viesiem atkal vērs Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos. Arī šajā vasarā, līdztekus muzeja ekspozīcijai, muzejs apmeklētājiem piedāvās dažādas radošas apmeklējuma programmas, regulārus pasākumus un notikumus visu vecumu cilvēkiem.
Pasaku kosmosā turpina «Skārleta»
Lasītāji, kas jau iemīļojuši Merisas Meijeres “Mēnesss hroniku” pirmo grāmatu un tās galveno varoni Sinderu, ar prieku var mesties spraigajā, aizraujošajā un ārkārtīgi baudāmajā stāsta turpinājumā, kurā zinātniskā fantastika mijas ar politiskām mahinācijām un romantiku, - nākusi klajā hronikas otrā grāmata ''Skārleta'', vēsta izdevniecība ''Zvaigzne ABC''.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti