Kultūra / Literatūra
Frankfurtes grāmatu tirgus noslēdzies; šonedēļ – Rīgas grāmatu svētki
Noslēdzies Frankfurtes starptautiskais grāmatu tirgus, kurā Latvija turpināja attīstīt introvertā rakstnieka līniju. Bet Rīgā šonedēļ gaidāmi divi būtiski grāmatniecības notikumi – Rīgas grāmatu svētki no 19. līdz 21.oktobrim un starptautiska konference "Kā grāmata satiek lasītāju” 18.oktobrī.
Latviskota satīriskā fantasta Terija Pračeta grāmata «Mazā brīvā cilts»
Britu rakstnieka sera Terija Pračeta (Terry Pratchett) sarakstīto grāmatu skaits mērāms vairākos desmitos, bet pārdoto eksemplāru skaits – miljonos, droši vien sava bagātā mūža (1948–2015) laikā viņš zinājis kādu īpašu noslēpumu, kā rakstīt tā, lai viņa darbus ar aizrautību varētu lasīt visas paaudzes, turklāt rakstīt ne tikai gudri, bet arī nepārspējami komiski. Latviešu lasītājs ar Pračeta darbiem līdz šim bijis pazīstams tikai fragmentāri – tulkotāju darbu apgrūtinājis tas, ka teksts ir blīvi piesātināts ar atsaucēm, kalambūriem un vārdu spēlēm. Tomēr, atbildot uz daudzo lasītāju lūgumiem, šoruden “Apgāds Zvaigzne ABC” sāk laist klajā piecu piedzīvojumu grāmatu sēriju, kas apbalvota ar prestižāko balvu britu bērnu literatūrā – Kārnegija medaļu, informēja apgāda pārstāvji.
Latvijas delegācija lepojas ar vairākiem sasniegumiem Frankfurtes grāmatu tirgū
Laikā no 10. līdz 14. oktobrim Latvijas delegācija ar nacionālo stendu piedalīsies starptautiskajā Frankfurtes grāmatu tirgū (Frankfurter Buchmesse), kas ir lielākā izdevējdarbības izstāde pasaulē. Latvija var lepoties ar vairākiem sasniegumiem - divu bērnu autoru grāmatas iekļautas prestižā, starptautiskā bērnu literatūras katalogā, divas Ineses Zanderes grāmatas iekļuvušas starptautiskā izstādē, savukārt režisores Ināras Kolmanes filma "Bille" nominēta grāmatu tirgus skatē. 
Vācijā notiek Frankfurtes grāmatu gadatirgus
Vācijas pilsētā Frankfurtē sācies plašais grāmatu gadatirgus. Uz pasākuma atklāšanu ieradās daudzas pazīstamas personas, tostarp Eiropas Savienības augstā pārstāve ārpolitikas un drošības jautājumos Federika Mogerīni un Gruzijas premjerministrs Mamuka Bakhtadze.
Klajā laists amerikāņu rakstnieces Lorinas Grofas romāns «Gaisma un niknums»
“Gaisma un niknums” ir ideāla lasāmviela tiem, kas no grāmatas gaida ko vairāk par izklaidi, tiem, kuri vēlas baudīt bagātu valodu un daudzslāņainu tekstu. Lorina Grofa ir amerikāņu rakstniece, vairāku literāro balvu laureāte. 2017. gadā literārais izdevums “Granta” ierindojis L. Grofu starp paaudzes labākajiem jaunajiem amerikāņu rakstniekiem. Romāns “Gaisma un niknums” tulkots un izdots vairāk nekā 30 pasaules valstīs, informēja apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Gaismas pilī atzīmēta Valda Bisenieka jubileja
Par valodas bruņinieku dēvētais tulkotājs un dzejnieks Valdis Bisenieks savu 90. jubileju bija iecerējis sagaidīt Gaismas pilī. Bija jau notikušas iestrādes, un savāktā literatūras materiāla būtu pieticis nedēļu ilgam sarīkojumam. 
Iznācis Ingas Gailes stāstu krājums «Piena ceļi»
Ingas Gailes jaunā grāmata “Piena ceļi” piedāvā astoņus ļoti personiskus stāstus, no jauna apliecinot, kādēļ Ingu Gaili saucam par asprātīgu, tiešu un atklātu, informēja apgāda “Mansards” pārstāvis Arvis Ostrovskis.
Izstāde «Rīgas pieraksts dzejā». Linards Tauns: Sapņojums ar pilsētu
Trimdas latviešu literāts Linards Tauns ir viens no dažiem Latvijai piederīgajiem dzejniekiem, kas savos darbos tik daudz pievērsies pilsētas tēmai. Viņa dzejā pilsēta ir gan ilgu un vientulības, gan mīlestības un tuvības tēls. Par Tauna dzīvi un daiļradi rakstām Rakstniecības un mūzikas muzeja un LSM.lv rakstu sērijā “Pilsētas dzejnieka portrets”. Vēl sestdien un svētdien Rīgas Mākslas telpas Intro zālē skatāma pilsētas dzejas izstāde “Rīgas pieraksts dzejā”.
Izdota jauna Annas Rancānes dzejas grāmata «Prīca i klusiešona»
Septembra beigās izdota jauna Latgales dzejnieces, literātes, žurnālistes, publicistes un arī dramaturģes Annas Rancānes dzejas grāmata “Prīca i klusiešona”, kurā lasāmi pēdējos gados tapušie vairāk nekā simts autores darbi gan latgaliešu, gan latviešu literārajā rakstu valodā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti