Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Novembrī Latvijas rakstnieki uzstāsies septiņās pasaules valstīs
Novembra laikā 11 Latvijas rakstnieki dosies uz 7 pasaules valstīm, lai piedalītos 16 dažādos lasījumos, diskusijās un performancēs. Rakstnieki šomēnes apmeklēs Singapūru, Norvēģiju, Vāciju, Somiju, Itāliju, Igauniju, Lietuvu, kā arī Makao un Honkongu, paziņojumā medijiem informē platformas “Latvian Literature” pārstāvji.
Iznākusi grāmata par Karostas noslēpumiem
Liepājas Karostas leģendas ir dzīvas un vilinošas joprojām. Krievu caru izlolota, neatkarīgās Latvijas apgādāta un padomju laikos slēgta, tā kļuvusi par noslēpumu glabātuvi vairākiem gadsimtiem. Liepājas muzeja pārstāvji paziņojumā medijiem informē, ka daudzus no šiem noslēpumiem atklāj jaunās grāmatas “Noslēpumainā Karosta” autori Andžils Remess un Juris Raķis.
Režisors, rakstnieks Tālivaldis Margēvičs: Beletristika mani nevaldzina
Tālivalža Margēviča jaunākais romāns "Zirgu gaļas pārdevējs", tāpat kā viņa iepriekšējais veikums "Šķērsiela 13. Latvieša dibinātais gulags", atspoguļo pretrunīgās 20. gadsimta kolīzijas. "Tas periods, kad mani interesēja sentiments, ir garām. Mani interesē īstas lietas, kas ietekmē tautas likteni," neslēpj ievērojamais latviešu dokumentālo un spēlfilmu režisors, kinoscenārists, publicists un tagad arī lielprozas autors.
Žīgures grāmata «Mūsu tautas gaita» – atmiņu kaleidoskops un spēka deva
Iznākusi Annas Žīgures jaunā grāmatas "Mūsu tautas gaita", kurā apkopoti un hronoloģiski izkārtoti reālu personu anonīmi atmiņu stāsti par piedzīvoto Latvijā laika posmā no 1914. līdz 2018.gadam. Darbā atspoguļota Latvijas iedzīvotāju kolektīvā pieredze un pārdzīvojums dažādu vēstures un kultūras notikumu krustpunktos. 
Durvis ver Imanta Ziedoņa bibliotēka
Bibliotēku nozarei svētku diena, jo Latvijas bibliotēkām piepulcējusies jauna, vismazākā – Imanta Ziedoņa bibliotēka Rīgā, Sporta 2 kvartālā. Tur apkopotas vairāk nekā 200 gāmatas ar Imanta Ziedoņa darbiem, atvesta daļa no dzejnieka grāmatu skapja, viņa līdzgaitnieku darbi, kā arī uzbūvēts interaktīvs “Atklājumu skapis” un plānotas izglītojošas nodarbības par Kultūras kanona tēmām un dzejnieka daiļradi.
Novembrī notiks ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa
Gadskārtējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa šogad notiks no 11. līdz 17. novembrim, un tās tēma būs “Svētki Ziemeļvalstīs”. Projektā var iesaistīties gan bibliotēkas, gan izglītības iestādes, gan biedrības, paziņojumā medijiem informē organizatori.
Grāmata «Zum, zum, dzejniek! Aivars Neibarts», velte 80. jubilejā Ņurbulim
Šī gada nogalē 80. jubileja apritētu Aivaram Neibartam – izcilam dzejniekam un ļoti oriģinālai personībai, kuras nu jau 18 gadus nav mūsu vidū. Aptuveni pusotru gadu viņa piemiņu lieliski aktualizē Jaunā Rīgas teātra izrāde „Dieviņš pillā”, uz kuru joprojām nevar dabūt biļetes, bet šonedēļ tai piepulcēsies arī viņam veltīta grāmata „Zum, zum, dzejniek! Aivars Neibarts”, ko sastādījusi dzejnieka dzīvesbiedre Sarmīte Neibarte. Grāmatā iekļautas atmiņas par dzejnieku, vēstules, kā arī apcerējumi un poētiski veltījumi viņam.
Iznāks grāmata par Ņurbuli – dzejnieku Aivaru Neibartu
Jaunā grāmata “Zum, zum, dzejniek! Aivars Neibarts” ir apjomīgs un laikmetu ilustrējošs darbs. Tās izdevēji cer, ka darbs spēs “vismaz daļēji aizpildīt nezināšanas un nesaprašanas robu, turklāt arī noplēst leģendām to glancēto virskārtiņu un parādīt reālo Aivaru Neibartu – gan kā dzejnieku, gan kā personību,” paziņojumā medijiem informē izdevniecības “Pētergailis” pārstāvji.
Aicina uz Garlība Helviga Merķeļa 250 gadu jubilejas pasākumiem
Rīgas Latviešu biedrība (RLB) aicina uz Garlība Helviga Merķeļa jubilejas piemiņas pasākumiem. 1. novembrī tiks atzīmēta rakstnieka, publicista, skolotāja, filozofa, viena no spilgtākajiem apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā un dzimtbūšanas pretinieka Garlība Helviga Merķeļa 250. dzimšanas diena, paziņojumā medijiem informē RLB pārstāvji.
Jaunajā romānā Tālivaldis Margēvičs atgriežas pie «ierindas» cilvēkiem
Trešdien, 16. oktobrī, atvēršanas svētkus piedzīvo pazīstamā kinoscenārista, režisora un publicista Tālivalža Margēviča otrais romāns, kam dots nosaukums “Zirgu gaļas pārdevējs”. Romāna sižets solās būt gana spraigs, turklāt balstīts patiesos notikumos, un vijas cauri teju visam 20. gadsimtam. Galvenā varoņa prototips ir reāla persona no Tālivaldim Margēvičam tuvās Pārdaugavas.
Jubilāre Nora Ikstena: Dzīvē ir brīži, kad jūties, itin kā dzīvotu «suņa dzīvi», tomēr beigās iznāk mīlestība
Nora Ikstena oktobrī svin apaļu dzīves jubileju – to rakstniece sagaidījusi ar divām īpašām grāmatām, kuras sauc par labu dāvanu pašai sev, - stāstu un eseju izlasi "Mīlestība", kā arī sadarbībā ar Aivaru Vilipsonu veidoto “Suņa dzīvi”. "Dzīvē ir brīži,  kad jūties, itin kā dzīvotu "suņa dzīvi", tomēr beigās iznāk mīlestība,"  sarunā ar LR3 atzīst Ikstena. 
Frankfurtes grāmatu tirgū Latvija turpina #iamintrovert kampaņu
Laikā no 16. līdz 20. oktobrim Latvija ar nacionālo stendu piedalīsies lielākajā izdevējdarbības izstādē pasaulē – Frankfurtes grāmatu tirgū ("Frankfurter Buchmesse 2019"). Raidījuma "Kultūras Rondo" programmas vadītāja Ingvilda Strautmane sarunā ar Latvijas Radio no Frankfurtes ziņo – Latvija turpina 2018.gadā Londonas grāmatu tirgū veiksmīgi aizsākto #iamintrovert kampaņu.
Pretēji tradīcijai šā gada Bukera balvu piešķir divām autorēm
Prestižā Bukera balva literatūrā šogad piešķirta Kanādas un Lielbritānijas rakstniecēm Margaretai Atvudai un Bernardīnei Evaristo. Žūrijas pārstāvji atzina, ka, apbalvojot divus autorus, sanācis pārkāpt tradīciju, taču eksperti neesot spējuši noteikt tikai vienu labāko.  
Dzīvojot Īrijā, dzejniece Ingrida Tārauda saglabā latgalisko un izdod grāmatas
Ingrida Tārauda ir latgaliešu dzejniece, kura astoņus gadus ar ģimeni dzīvo Īrijā. Taču prombūtne nav bijusi par šķērsli izdot vairākas dzejas grāmatas latviešu un latgaliešu valodā. Nupat Rēzeknē notika Ingridas piektās grāmatas atvēršanas svētki, kas reizē bija arī satikšanās ar viņas daiļrades cienītājiem pēc daudzu gadu pauzes.
Jaunākie
Interesanti