Kultūra / Literatūra
«3td e-grāmatu bibliotēku» divu darbības gadu laikā izmantojuši gandrīz 12 500 lasītāju
Jaunā – 2021. – gada pirmajās dienās savas pastāvēšanas otro gadadienu atzīmē “3td e-grāmatu bibliotēka”. Saskaņā ar Kultūras informācijas sistēmu centra (KISC) apkopotajiem datiem e-grāmatu bibliotēka divu gadu laikā sasniegusi gandrīz 12 500 lasītāju, kuriem kopumā e-grāmatas izsniegtas vairāk nekā 60 000 reižu un kuri pāršķīruši gandrīz 27 miljonus elektronisko lappušu, informēja KISC pārstāvji.
Izdotas pasaku vācēja Anša Lerha-Puškaiša rakstītās «Pasakas par putniem»
Atzīmējot Tukuma muzeja astoņdesmit piekto gadskārtu, muzejs izdevis grāmatu ''Pasakas par putniem''. Tajā apkopotas skolotāja un pasaku vācēja Anša Lerha-Puškaiša septiņas paša sarakstītās pasakas, kas drīzāk gan līdzinās fabulām. Līdz ar jaunajā izdevumā apkopotajiem dažādu jomu ekspertu komentāriem pasaku grāmata ļauj ieskatīties arī literatūras vēsturē un iepazīt 19. gadsimta ikdienu Zemgales lauku sētā.
Prāta higiēna – domāt līdzi. Saruna ar romāna «Lasītāja» autori Džeinu Šteinbergu
Džeinas Šteinbergas debijas romāns “Lasītāja" ir fantastikas žanra darbs, kurā tehnoloģija un cilvēciskais saplūduši vienā – cilvēka smadzeņu darbības kapacitāti ir izdevies pastiprināt ar kvantu skaitļošanu, un tas vairākkārt palielinājis informācijas apstrādes iespējas. Autore mēģinājusi prognozēt, kas notiktu tad, ja mēs mēģinātu attīstīt mākslīgo intelektu, apvienojot to ar cilvēka fizioloģiskajām, bioloģiskajām iespējām.
Darbs ir dzīvs tikai tad, kad to izlasa. 2020. gads literatūrā
Aizejošajā gadā, kad jaunu kultūras iespaidu baudīšana bija ierobežota, daudziem par vienu no drošākajām un populārākajām brīvā laika pavadīšanas nodarbēm kļuva grāmatu lasīšana. Turklāt rakstnieki un dzejnieki bija vieni no retajiem, kuri darbu varēja turpināt, kā ierasts, un pie lasītājiem nonāca plašs latviešu daiļliteratūras jaundarbu klāsts, kā arī vairāki apjomīgi pētījumi un biogrāfiskie stāsti.
Daudzslāņaina ģimenes lasāmviela – Kārļa Ķezbera «Rūķu pasaules ceļojums»
Sirdsgudras, mīļas un daudzslāņainas ir rakstnieka Kārļa Ķezbera dzīvnieku brīnumpasakas. Lai arī viņš tās sarakstījis vairāk nekā pirms pusgadsimta, būdams emigrācijā Amerikā, tās ir ļoti dziļi latviskas un ar savu vēstījumu aktuālas joprojām. Nu jau vairākus gadus Ķezbera pasakas var iepazīt arī Latvijā. Pirms diviem gadiem atkārtoti izdotā versijā klajā nāca grāmata “Brencītis”, tai sekoja “Takšelis Makšelis”, un tikko tām piepulcējusies arī pasaka “Rūķu pasaules ceļojums”.
No kautras meitenes par pretestībnieci – Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts grāmatā
Dzīvesstāstu sērijā “Bezbailīgie” klajā nācis Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts “Nakts jau nav tikai gulēšanai”. Valentīne Lasmane bija drosmīga pretestības kustības dalībniece un sakarniece vācu okupācijas laikā, kas palīdzēja organizēt bēgļu laivas uz Zviedriju. Vēlāk, jau pati būdama trimdā, viņa bija aktīva cīnītāja pret padomju režīmu.
Sācis skanēt latgaliešu rakstniecībai veltīts podkāsts «Puslopys»
Gada nogalē sācis skanēt latgaliešu rakstniecībai veltīts podkāsts “Puslopys” (“Lappuses”). Tas piedāvā sarunas ar spilgtām personībām, kas raksta latgaliski, un aicina ieklausīties literatūras darbos vai to fragmentos, ko lasa paši autori. Katrā podkāsta sērijā notiek muzikāls pirmatskaņojums, kura tapšanā izmantots uzaicinātā autora darbs. Pirmie uz sarunu podkāstā “Puslopys” aicināti – Ilze Sperga, Raibīs un Annele Slišāne.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt