Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Gaidot Kārļa Skalbes 140. jubileju, klajā nāk viņa «Pasaku» izdevums
Kārļa Skalbes (1879–1945) literārā devuma nozīmīgākā daļa ir viņa pasakas: poētiskas un alegoriskas, arī trauksmainas un nesavaldīgas, bet allaž dzīvi apliecinošas. Gaidot 2019. gada novembri – Kārļa Skalbes 140 gadu jubilejas mēnesi –, izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā laists rakstnieka pasaku pilns apkopojums ar literatūrzinātnieces Litas Silovas priekšvārdu, informēja apgāda pārstāvji.
Dzejnieks Viks svin 80 gadu jubileju: Joprojām rodas idejas dzejoļiem un prozas tekstiem
Šonedēļ savu apaļo 80 gadu jubileju atzīmēja dzejnieks un rakstnieks Viktors Kalniņš jeb Viks. Viņa radošajā kontā ir gan dzejoļu krājumi un proza pieaugušajiem, gan arī pasakas bērniem, un, protams, arī vārdi daudzām populārajām dziesmām, kuru autors ir gan Vika brālis Imants Kalniņš, gan citi komponisti. Vidzemes televīzija jubilejas nedēļā devās apciemot Viktoru Kalniņu viņa mājvietā – Dikļu pagasta „Medniekos”.
Aivars Madris: Dzejoļus taisu kā vizuālas ainas
"Kino ļoti ietekmējis manu dzejas domāšanu. Dzejoļus pārsvarā taisu kā vizuālas ainas. Domāju, lai cilvēks lasot var ieiet tajā ainā, iztēloties, iejusties tajā pasaulē,” ar savu dzeju Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo” iepazīstina Aivars Madris.
Kocēnu novadā atzīmēs rakstnieka Vika 80 gadu jubileju
Pirmdien, 1. aprīlī, Kocēnu novada ievērojamai personībai – rakstniekam Vikam (īstajā vārdā Viktoram Kalniņam) aprit 80 gadu. Atzīmējot cienījamā mākslinieka zīmīgo jubileju, Kocēnu novadā šogad tiks aizvadīti vairāki pasākumi, tādējādi godinot un novērtējot rakstnieka ieguldījumu Latvijas literatūrā un Kocēnu novada vārda popularizēšanā, informēja Kocēnu novada domē.
Ko par apustuli Pāvilu domājis 2. gadsimta cilvēks?
Latvijas Bībeles biedrība turpina latviskot un izdot Bībeles kanonā neiekļuvušos pirmo kristiešu sarakstītos tekstus. Nesen iznākuši "Pāvila darbi”. Sērijā iznākuši jau vairāki teksti: Toma evaņģēlijs, Pētera evaņģēlijs un Pētera apokalipse, Barnabas vēstule, Filipa evaņģēlijs. Latvijas Bībeles biedrība kopš trešā, jaunākā Bībeles tulkojuma iznākšanas – tulkojums ilga 17 gadus un tas iznāca 2012. gadā – uzreiz ķērās pie Bībeles kanonā neiekļuvušo tekstu latviskošanas. 
Londonas Grāmatu tirgus iestrādes: turpinājums būs atkarīgs no pieejamā finansējuma
Noslēdzies 47. Londonas Grāmatu tirgus, kur līdz ar pārējām Baltijas valstīm piedalījās arī Latvijas delegācija, iepazīstinot ar saviem autoriem, māksliniekiem, izdevējiem un arī poligrāfiem. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šis Londonas Grāmatu tirgus nosacīti aizritēja mierīgākā noskaņā. Stends piesaistīja plašu apmeklētāju loku, taču pašu izdevēju interese šogad bija daudz mazāka par līdzdalību tirgū.
Jaunākie
Interesanti