Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Niezi galvaskausā nav iespējams pārvarēt. Runā jaunie dzejnieki
Iedvesmojoties no jaunākās latviešu dzejas izlases “Kā pārvarēt niezi galvaskausā”, ko sakārtojis Artis Ostups, LR3 "Klasika" jauniešu raidījumā "Pagrabs" savas dzejas virtuvi un paši savu dzīvesstilu atklāj jaunie dzejnieki Anna Belkovska, Kirils Vilhelms Ēcis un Lauris Veips, kuri arī labprāt paši lasa savu dzeju.
Dzejoļu birzs muzejā: Apskatāma Ojāra Vācieša rokrakstu izstāde
Teju četri tūkstoši publicētu un nepublicētu dzejoļu ir dzejnieka Ojāra Vācieša mantojums. Vairāk nekā 20 gadu viņš savus dzejoļus rakstīja skolas burtnīcās, daudzus no tiem – ar savu iemīļoto “Parker” tintes pildspalvu. Kā izskatījās Ojāra Vācieša rokraksts? Cik daudz svītrojumu ir viņa ikoniskajā dzejolī “Pūt, vējiņi!”, ko dzejnieka dzīves laikā publicēja tikai cenzētā versijā? Atbildes uz to var meklēt Ojāra Vācieša rokrakstu izstādē, kas dzejnieka 85. dzimšanas dienas piemiņai pašlaik skatāma Vācieša memoriālajā muzejā.
Vērdiņš, Viguls, Madris un Ķirķis tiksies dzejas lasījumos «Signālisma sesija»
14. decembrī plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30 notiks dzejas lasījumi "Signālisma sesija". Lasījumi tiks veltīti signālismam – 60. gadu beigās tapušajai neoavangardisma kustībai, ko radīja un attīstīja serbu mākslinieks un dzejnieks Miroļubs Todorovičs, informēja Memoriālo muzeju apvienībā. Uzstāsies dzejnieki Kārlis Vērdiņš, Arvis Viguls, Aivars Madris un Raimonds Ķirķis, kuri īpaši šim gadījumam radījuši signālisma dzeju.
Noslēdzoties fonda «Viegli» ziemas koncertsērijai, ceļu pie lasītājiem uzsākušas divas jaunas grāmatas
Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” savu izdoto grāmatu sarakstu papildinājis ar vēl divām grāmatām. Imanta Ziedoņa dzejas izlase “Tūkstošpirmā melnā, zilā nakts” un dzejnieka citātu krājums “Minimismi” pirmo parādīšanos sabiedrībā piedzīvojušas 7. decembra vakarā fonda ikgadējo ziemas koncertu ietvaros, savukārt jau no pirmdienas, 10. decembra, abas grāmatas ikvienam I. Ziedoņa daiļrades cienītājam pieejamas Jāņa Rozes grāmatnīcās, informēja Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja. 
Dzeja, kas palīdz samierināties ar mirstīgumu: Velgas Kriles krājums «Sikspārnis. Rekviēms»
Velgas Kriles krājums “Sikspārnis. Rekviēms” regulē katra lasītāja personiskās attiecības ar nāvi un palīdz lasītājam pieņemt savu mirstīgumu. “Īsts ir vienīgi mirklis, negaidi vairāk par to” – arī šīs rindas ne vien pieder dzejniecei Velgai Krilei (1945–1991), bet kaut kādā mērā arī trāpīgi raksturo viņas – vienlaikus spēcīgas autores un trausla cilvēka – dzīvi un radošumu.
Juris Kunnoss - dzejnieks, kas dzīvojis vārdos, ne pilsētās
Juris Kunnoss (1948–1999) padomju Latvijas dzejas ainā ir tik spilgts un pašpietiekams autors, ka šķiet nepareizi pieskaitīt viņu jebkādām kustībām, tradīcijām, kultūrām un subkultūrām. Kādai Intas Čaklās recenzijai dots nosaukums “Kas dzīvo vārdos”, tādējādi uzsverot Kunnosa valodas dažādību un bagātīgumu.
Jaunu pasākumu ciklu Upīša muzejā iesāks saruna ar tulkotāju Daci Meieri
Andreja Upīša muzejā notiks tikšanās ar tulkotāju Daci Meieri. Tā ievadīs jaunu pasākumu ciklu “Svētā Hieronima mantojums” par mūsdienu tulkotāju darba spožumu un postu, lingvistiskajiem, semantiskajiem un filozofiskajiem izaicinājumiem. Pasākumu vadīs cikla idejas autore mg. phil. Ilze Andresone. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti