Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Dzejniece Anna Rancāne atzīmē 60 gadu jubileju
Dzejniecei un publicistei Anna Rancāne – 60. Viņas devums ir deviņi dzejoļu krājumi, kā arī vairākas grāmatas par Latgali un tās spilgtākajām personībām. Jubilārei  jau ir jaunas ieceres nākamajiem darbiem.
Dzejā viņš bija ārpusnieks. Iznācis Anda Surgunta dzejoļu apkopojums
Izdevniecība "Orbīta" laidusi klajā dzejnieka Anda Surgunta dzejoļu apkopojumu "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", kurā iekļauti no 2003. līdz 2018. gadam rakstītie darbi. Diemžēl šis ir pēcnāves krājums, jo pagājušajā gadā dzejnieka dzīve traģiski aprāvās 34 gadu vecumā.
Izdots čekas vēstures pētnieces Ineses Dreimanes romāns «Vēstule ar pielikumu»
Vēsturnieces Ineses Dreimanes aicinājums ir divdesmitā gadsimta vēstures izpēte – gan ikdienā strādājot Okupācijas muzejā, gan studējot arhīvu materiālus mūsu vēstures traģiskāko lappušu noskaidrošanai, gan konsultējot populārā televīzijas seriāla “Sarkanais mežs” veidotājus, vēstīja "Apgāda Zvaigzne ABC" pārstāvji.
Platforma «Latvian Literature» organizē vizīti ārvalstu žurnālistiem, izdevējiem un literatūras festivālu rīkotājiem
Laikā no 5. līdz 7. jūnijam Latvijas literatūras eksporta platforma “Latvian Literature” Rīgā organizē vizīti 19 žurnālistiem, izdevējiem un festivālu rīkotājiem no sešām valstīm. Vizītes laikā viesiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas grāmatniecības nozari, kā arī tiks organizētas individuālas tikšanās ar autoriem un izdevējiem, informēja platformas pārstāvji.
Latviešu bērnu grāmatu «Ucipuci» izdod Ķīnā
Latvijas grāmata bērniem :”Ucipuci” par pūci, kas pazaudējās, populāra ne tikai Latvijā – tā izdota arī Ķīnā ķīniešu valodā, un tur notika arī grāmatas prezentācija, un bērni Ķīnā to uzņēma ar lielu prieku, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Vasaras sākuma literārajās sarunās Lūznavas muižā viesosies Kārlis Vērdiņš
Svētdien, 2. jūnijā, plkst. 13.00 vasara Lūznavas muižā sāksies ar literāro sarunu cikla satikšanos, kurā būs iespēja satikt un sarunāties ar šī gada Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantu – dzejnieku un literatūrzinātnieku Kārli Vērdiņu. Sarunu arī šoreiz vadīs literatūrzinātniece Ilga Šuplinska, informēja Lūznavas muižas pārstāvji. 
Nebaidīties no uzrakstīto vārdu daudzuma. Par Montu Kromu stāsta Pēteris Draguns
Interneta žurnāls "Punctum", trešo festivālu veltot spilgtajai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai, laidis klajā dzejas grāmatu "Monta Kroma. Re:". Īpaši šim izdevumam, iedvesmojoties no Kromas tekstiem, savus dzejoļus radījuši 23 mūsdienu dzejnieki, tostarp arī Pēteris Draguns, kurš par Montas Kromas daiļrades vēsturiskajiem aspektiem rakstījis arī savu bakalaura darbu Latvijas Kultūras akadēmijā.
Kalāčos atklāta izstāde «Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks»
Eduarda Veidenbauma dzimtajās mājās Kalāčos šovasar būs apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja veidota izstāde "Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks". Izstāde iekārtota Kalāču mājas daļā, kas ilgus gadus apmeklētājiem bijusi slēgta. Tagad  tur aplūkojami tie nedaudzie priekšmeti un dzejoļu rokraksti, kuri raksturo Veidenbauma dziļo personību.
Jaunākie
Interesanti