Kultūra / Literatūra
Iznācis Annas Belkovskas debijas dzejas krājums «Veranda»
Gada sākumā pie lasītājiem nonācis izdevniecības “Valters Dakša” izdotais Annas Belkovskas debijas dzejas krājums “Veranda”, kurā apkopoti autores dzejoļi, kas tapuši laikā no 2015. līdz 2021. gadam, informēja izdevēji.
Pētniecība un kritiskās domas attīstība. Saruna ar Naumaņa balvas laureātu Kārli Vērdiņu
Kaut kādā mērā recenzijas esamība vien jau nosaka to, ka par šo mākslas darbu vai grāmatu ir vērts kaut ko teikt, iedziļināties tajā, Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" spriež Normunda Naumaņa vārdā nosauktās Gada balvas mākslas kritikā saņēmējs, dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš. Kritika viņam kļuvusi par starpformu starp radošo un akadēmisko rakstniecību. Rakstot recenzijas, viņš arvien vairāk vēlas iet pētniecības virzienā. Dzejnieku Vērdiņš mūslaikos redz kā akadēmiski izglītotu cilvēku, kas arī teorētiskā veidā tuvojas literatūrai.
Klajā laists latgaliešu rakstnieka Valentīna Lukaševiča eseju krājums «Casnāgu maizeitis» 
Latgaliešu grāmatu izdevējs SIA "Cymuss" laidis klajā rakstnieka, literatūrzinātnieka Valentīna Lukaševiča eseju krājumu "Casnāgu maizeitis", kas lasītājiem ļaus līdz šim iecienīto latgaliešu dzejas autoru iepazīt arī kā publicistu. Grāmata ir ne vien aforismu pilns skatījums uz lietām, kas nekad nepāriet, bet arī nozīmīgs pienesums latgaliešu esejistikai un latgaliešu rakstu valodas lietojuma bagātināšanai, pavēstīja izdevēji.
Viņš dzīvo visā laikā. Latviski izdota Baltijas Asamblejas balvas laureāta Vlada Brazjūna dzeja
Lietuviešu dzejnieks Vlads Brazjūns ir viens no tiem Baltijas Asamblejas balvu saņēmušajiem autoriem, kura veikums iekļauts Latvijas Rakstnieku savienības veidotajā tulkojumu sērijā. "Atmiņas pārliešana" – tā nosaukta dzejas izlase, kura no lasītāja pieprasa sevišķu iedziļināšanos, jo teksta dziļākie slāņi, iespējams, neatklāsies ar pirmo lasījuma reizi.
Inciemā atklāj rakstniekam Anšlavam Eglītim veltītu ekspozīciju
No šīs nedēļas Latvijā ir par vienu kultūrvietu vairāk. Siguldas novada Inciemā torņa ēkas telpās atklāta trimdas latviešu rakstniekam, dramaturgam, gleznotājam, žurnālistam un sportistam Anšlavam Eglītim veltīta digitālā ekspozīcija “Anšlavs Eglītis. Jaunais cilvēks”. Inciema pansijā rakstnieks jaunībā pavadījis vasaras, un šeit tapis arī Eglīša zināmākais romāns “Pansija pilī”.
Vārds «klasiķis» asociējas ar kapu, gribu būt dzīva. Saruna ar igauņu autori Kristīnu Ehinu
Apgāds "Zvaigzne ABC" ar atdzejotāju Guntara Godiņa un Dailas Ozolas palīdzību lasītājiem sagādājis jaunu iepazīšanos ar mūsu kaimiņvalsts Igaunijas literatūru. "Mēness man asinīs" – tā nosaukta dzejnieces un rakstnieces Kristīnas Ehinas darbu izlase gandrīz no visiem deviņiem autores dzejas krājumiem, kurā mitoloģiski motīvi savijas ar igauņu tautasdziesmu poētikas harmoniskumu un modernās dzejas līdzekļiem.
Pērnais gads grāmatnīcās – grāmatas vairāk iegādājās internetā, labi veicās pašmāju autoru izdevumiem
Par spīti tam, ka aizvadītajā gadā grāmatnīcas dažādu ierobežojumu dēļ ik pa laikam nevarēja strādāt pilnā apjomā, jo grāmatas netika iekļautas pirmo nepieciešamības preču sarakstā, kopumā gads pārdošanas apjoma ziņā nav bijis dramatisks, atzīst Latvijas Radio aptaujāto grāmatnīcu pārstāvji. Cilvēku vēlme lasīt pandēmijas laikā neapsīka un iepirkumu grozā tika liktas dažādu žanru grāmatas – no garīgās un filozofiskās literatūras līdz romāniem un praktiskās psiholoģijas.
Izdota Silvijas Radzobes grāmata par Aleksandru Čaku
Aleksandrs Čaks kā personība, dzejnieks un laikmetu griežu liecinieks. Visas šīs Čaka šķautnes vairākus gadu desmitus ir pētījusi Silvija Radzobe. Ievērojamajai teātra kritiķei dzīves laikā tā arī neizdevās ieraudzīt to apkopotu grāmatā, bet, pateicoties viņas meitai Zanei Radzobei, darbs ir pabeigts un ar nosaukumu "Čaks un laiks" to klajā laiž apgāds "Zinātne".
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt