Kultūra / Dizains un athitektūra
Modes pasaulē attīstās jauns virziens – virtuālais apģērbs
Rūpējoties par ilgtspējīgu modi, kā arī pieņemot pandēmijas laika diktētos noteikumus, kad cilvēki lieli daļu ikdienas un sociālās dzīves pavada sazinoties tiešsaistē, modes pasaulē attīstās jauns biznesa virziens – digitāls apģērbs.
Grāmatā izdodot studiju laika dienasgrāmatu, Talsos vāc līdzekļus vides objekta izveidošanai
Talsu pilsētas simbols ir saulīte ar astoņiem stariem, un tās starus šobrīd mēģina iedzīvināt pilsētvidē. Tā Talsos jau sastādītas ābeles, lai Saules iela, kas ved uz tradicionālo pilsētas gleznaino skatu ar ezeru, kļūtu par Ābeļziedu staru. Nākamais top Skaņu stars, un tajā savu artavu ielikusi arī arhitekte Indra Kļaviņa, kuras nupat izdotā grāmata "Roterdamas raibās rindiņas" vāc ziedojumus Talsu pilsētas Skaņu staram.
Jaunie dizaineri «Modes manifestācijā» izrāda inovācijas un rūpes par dabu
Rotas ar koronavīrusa simboliku, apģērbs no atgriezumiem un plīša lācīšu jaunā dzīve kā siltai jakai. Šādas idejas redzamas jauno modes dizaineru konkursa "Modes manifestācija" finālā. Žūrija atzīst, ka šogad pamanījuši daudz inovāciju un oriģinālas idejas, nevis tendenču kopēšanu vai atgremošanu. "Modes manifestācija" izaugusi par pašmāju tradīciju. Daudziem jaunajiem modes dizaineriem šī ir arī viena no pirmajām lielajām skatuvēm, kur parādīt savu radošo veikumu. Ierasti pandēmijas laikam šogad konkurss notika tiešsaistē. 
Kā gada tumšākajā laikā gaismas avotus izmantot lietderīgāk un atbildīgāk pret vidi?
Kā jau katru gadu, tumšākajā laikā mazāk saņemam dienas gaismu, mazāk stundu tajā pavadām un daudz vairāk izmantojam mākslīgo apgaismojumu. Un katru reizi aktuāls ir jautājums par to, vai gaismas avotus varam izmantot lietderīgāk un arī atbildīgāk pret vidi. Un kā, pārspīlējot ar apgaismojumu, varam radīt arī nevajadzīgu gaismas piesārņojumu, kas mums var pat traucēt. Šogad tam pievienojies vēl viens būtisks aspekts – cena par izmantoto pakalpojumu.
Vai zini, kā arhitekts Eižens Laube nodēvēja Rīgas pils Svētku zāli?
Pagājušā gadsimta 20. gados Rīgas pils telpu iekārtošanai tika uzaicināts arhitekts Eižens Laube un mākslinieks Ansis Cīrulis, kuri centās telpām piešķirt latviskumu. Tika meklēts atbilstošākais stils pils interjeram, kas simbolizētu un reprezentētu jaundibināto Latvijas valsti.
«Louis Vuitton» jaunākā skate – mirušā dizainera Ablo piemiņai
Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Maiami notikusi ilgi gatavotā franču modes nama "Louis Vuitton" tērpu skate. Diemžēl pasākums noritēja skumjā noskaņā, jo pirms dažām dienām mūžībā aizgāja viena no kompānijas sejām – talantīgais Ganas imigrantu ģimenē dzimušais vīriešu tērpu dizainers Virgils Ablo.
Vai zini, kurš no sešiem Rīgas pils torņiem ir visjaunākais?
"Smagie, vecie Rīgas pils mūri un abi smagie, apaļie pils torņi Rīgas siluetu padara par seju. Rīgas pils nav skaista, tā ir nospiedīgi smaga, smagāka par zemi un akmeni, bet raksturo Rīgu." Tā teicis latviešu operdziedātājs, režisors un pedagogs Mariss Vētra.
Prāgā notiks izstāde par Rīgas jūgendstilu
30. novembrī Prāgas Rātsnamā atklās izstādi "Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla". Plašā un krāšņā izstāde iepazīstinās ar Rīgas jūgendstila arhitektūru, glezniecību, dekoratīvi lietišķo mākslu, grāmatu grafiku un muzeju, informēja rīkotāji.
Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu
Latvijas paviljonu "Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai" Venēcijas biennāles 17. starptautiskās arhitektūras izstādē ir klātienē apmeklējuši aptuveni 290 tūkstoši viesu, savukārt vairāki tūkstoši to vērojuši paviljona digitālās atklāšanas pasākumā vai tiešsaistē noskatoties īpaši paviljonam veidotu īsfilmu, informēja ekspozīcijas pārstāvji.
Tehnoloģiju invāzija. Noslēdzas Venēcijas Arhitektūras biennāle
Noslēgusies 17. Venēcijas arhitektūras biennāle. Kopš 21. maija tā bija pieejama publikai klātienē, bet pēc igauņu iniciatīvas izveidotā digitālā portālā notikumiem varēja sekot arī attālināti. Latvija Arhitektūras biennālē ar savu paviljonu piedalījās devīto reizi un bija viena no šī gada 42 dalībvalstīm.
Apvienojot dizainu un zemessardzes iemaņas – dizainers Gatis Vectirāns
Valsts svētkos runājam ne tikai par patriotismu, bet arī valsts aizstāvību un spējām to nodrošināt. It visur pasaulē daļa no lietām, kuras kādreiz kalpojušas pilsētu aizsardzībai, armijai, arī notiesāto ieslodzīšanai, pārtop par viesnīcām, muzejiem, restorāniem. Tas atgādina par armijas klātbūtni visos laikos. Lai gan pašu armija, par laimi, vērojama parādēs, tomēr aizsardzības industrija darbojas ik dienu – tā strādā pie ekipējuma un tehnoloģijām, un valsts drošības jautājumos iesaistās arī dizaineri. Latvijas Mākslas akadēmijas absolvents, dizainers Gatis Vectirāns karavīru vajadzībām radījis bezpilota sauszemes mobilo platformu.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt