Kultūra / Dizains un athitektūra
Liepājā pulcējas topošie modes dizaineri
Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” pulcējās Latvijas mākslas un dizaina vidusskolu audzēkņi – topošie modes dizaineri. Iemesls – Valsts konkurss modes dizainā, ko ik gadu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Liepājā žūrijai savu veikumu demonstrēja 26 topošie dizaineri no visas Latvijas.
Vissliktāko nepamanām. Diskusija par anonīmo dizainu, ko lietojam ikdienā
Dizains ir mums visapkārt. Bieži neredzams, anonīms un pavisam ikdienišķs, bet tādēļ ne mazāk nozīmīgs. Par to Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumā "Kāpēc dizains?" diskutē dizaina vēsturniece un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore Jekaterina Potašova un mākslas zinātniece, dizaina kritiķe un Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu projektu vadītāja Anda Boluža.
Modes muzejā atklās izstādi «No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados»
No 9. aprīļa Modes muzejā būs apskatāma izstāde “No Fortuny līdz Versace. Itālijas mode 100 gados”. Izstādē būs apskatāmi vērtīgi eksponāti no Aleksandra Vasiļjeva fonda, kā arī no Modes muzeja kolekcijas – šedevri, ko itāliešu modes dizaineri radījuši visa 20. gadsimta garumā un arī 21. gadsimta sākumā, medijus informē muzeja pārstāvji.
Livonijas ordeņa pilī atklās pasaules cepuru izstādi
Livonijas ordeņa pilī 7. martā tiks atklāta etnomuzeja “Cepures pasaule” izstāde, kurā būs apskatāmas krāšņas un savdabīgas galvassegas no visām pasaules malām, medijus informē Ventspils muzeja pārstāvji.
Dizaina nozīme uzņēmējdarbībā. Saruna ar biznesa konsultanti Tuiju Seipelu
Pētījumi liecina, ka dizaina lietojums būtiski palielina uzņēmumu konkurētspēju. Latvijas Radio 3 “Klasika” raidījumā “Kāpēc dizains?” uz sarunu par to, kā dizains var veicināt labāku, gudrāku un klientam draudzīgāku produktu un pakalpojumu attīstību, aicināta starptautiski atzīta biznesa konsultante, lektore un tiešsaistes žurnāla "The Cool Hunter" redaktore Tuija Seipela (Tuija Seipell). Savos priekšlasījumos Tuija Seipela iestājas par klienta pieredzes un dizaina nozīmi un ir pārliecināta, ka tieši klienta perspektīvas izzināšana ir viens no stūrakmeņiem veiksmīgai uzņēmējdarbībai.
Arheologu biedrība par gada arheoloģijas pieminekli izvēlas Āraišu ezerpili
Latvijas Arheologu biedrība kopš 2014. gada katru gadu izraugās kādu no Latvijas arheoloģiskajiem pieminekļiem, kam pievērst īpašu uzmanību: šogad tā ir Āraišu ezerpils. Latvijas teritorijā zināmas vien desmit ezerpilis, starp kurām Āraišu ezerpils ir vienīgā, kurā notikuši plaši arheoloģiskie pētījumi, un to rezultātā tapusi arī seno latgaļu apdzīvotās salas apbūves rekonstrukcija, medijus informē Latvijas Arheologu biedrības pārstāvji.
Rundāles pils muzejs aicina uz teatralizētām ekskursijām «Galantā laikmeta modes nianses»
Arī šajā gadā, turpinot vakara ekskursiju ciklu, Rundāles pils muzejs aicina uz teatralizētām ekskursijām ar intriģējošu nosaukumu “Galantā laikmeta modes nianses”. To laikā iespējams tuvāk iepazīt 18. gadsimta kungu un dāmu garderobi, izzināt augstmaņu ģērbšanās ieradumus un pārliecināties par rokoko laikmeta nepraktiskumu un pārspīlētajām formām.
Jaunākie
Interesanti