Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Dizains un athitektūra
Arhitektūras muzejs iepazīstina ar Rīgas galveno ielu
Latvijas Arhitektūras muzeja krājumā ir gandrīz tūkstotis 20. gadsimta Rīgas plānojuma projektu. Izstāžu cikls “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni” iepazīstina ar Latvijas galvaspilsētas plānošanas dokumentiem, kuri to radīšanas laikā nebija publiski pieejami.
Latvijas Dizaina gada balvas 2018 izstādes skatītāju favorīts – «Spēka pele»
No 17. aprīļa līdz 20. maijam Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2018 20 finālistu darbu izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apmeklēja vairāk nekā pieci tūkstoši apmeklētāju, un par izstādes skatītāju favorītu tika atzīts darbs – soma automātiskās infūzijas sistēmas pārnēsāšanai “Spēka pele”.
Mākslas akadēmijas modes skate turpinās ar lekcijām un jauno dizaineru izstādi
Lielākais notikums mācību gadā – tā Mākslas akadēmijas modes skati vērtē Modes nodaļā. Skate notika 6.jūnijā bijušās tekstilrūpnīcas "Rīgas manufaktūra” telpās. Savukārt 7. jūnijā akadēmijas telpās norisinās atvērtās industrijas ekspertu lekcijas, bet 8.jūnijā tiks atklāta publiski pieejama jauno dizaineru kolekciju izstāde, kas ļaus ikvienam interesentam tuvāk iepazīt jauno modes mākslinieku veikumu.
Sākušās «Dizaina diplomandu dienas 2018»
Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti jūnijā ne vien aizstāv diplomdarbus, bet arī rīko izstādes. Mākslas akadēmijas 1. stāva izstāžu zālē ir atklāta Dizaina nodaļas studentu diplomdarbu izstāde.
Venēcijas arhitektūras biennālē atklāts Latvijas paviljons
25.maijā Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē tika atklāta Latvijas ekspozīcija ar nosaukumu “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”), kas apskata to, kā daudzdzīvokļu namu arhitektūras projekti un ar tiem saistītie procesi iemiesojuši dažādas idejas par sadzīvi un nācijas veidošanu.
Piektdien Venēcijas arhitektūras biennālē atklās Latvijas paviljonu
Piektdien, 25. maijā, plkst.12.30 Venēcijas Arsenālā, Artilērijas zālē, tiks atklāts Venēcijas biennāles 16. starptautiskās arhitektūras izstādes Latvijas paviljons “Together and Apart” (“Kopā un atsevišķi”). Ekspozīciju papildinās jaunizdota grāmata par daudzdzīvokļu namu arhitektūru Latvijā
Arhitektūras Lielo gada balvu 2018 saņem Liepājas Valsts 1.ģimnāzija
Arhitektūras nedēļas notikumi noslēgti piektdienas, 18.maija, vakarā, kad K.K. fon Stricka villas dārzā svinīgi paziņoja valsts nozīmes apbalvojuma ''Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018'' laureātus. Fināla žūrija Lielo Arhitektūras gada balvu, simbolisko Zelta ananasu, piešķīra Liepājas Valsts 1. ģimnāzijai un tās projekta autorei arhitektei Ilzei Mekšai (SIA " Wonderfull"), informēja Latvijas Arhitektu savienība. 
Arhitekts Austris Mailītis iekļauts prestižajā «Europe 40 under 40» sarakstā
Piektdien, 18. maijā, Atēnās tiek atklāta 40 Eiropas spožāko jauno arhitektu un dizaineru darbu izstāde. Šogad prestižajā sarakstā iekļauts un apbalvojumu saņēmis arī Latvijas arhitekts Austris Mailītis ar darbu “Šaoliņas lidojošo mūku teātris”, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Inita Kabanova.
Ar izstādi atklāj Arhitektūras nedēļu
Ar Latvijas arhitektūrā augstākā apbalvojuma pretendentu izstādi sākusies Arhitektūras nedēļa. Šogad zelta un sudraba ananasu statuetēm izvirzīti deviņi nominanti. Žūrija šogad gandarīta, ka izraudzījusies izcilības visplašākajā šā vārda nozīmē un ka visiem darbiem ir kas novatorisks, kas var dot impulsu jauniem attīstības virzieniem arhitektūrā.
Rīgas Lielajos kapos piedāvā būvēt ielas un ēkas
Pēc Rīgas Pieminekļu aģentūras pasūtījuma tapušā arhitektu piedāvājuma četri Rīgas Lielo kapu attīstības varianti paredz ielu un ēku izbūvi kapos, ziņo LTV raidījums "Kultūršoks". Valsts kultūras pieminekļu inspekcija gan paudusi iebildumus pret jaunām būvēm Lielo kapu teritorijā.
Kuldīgā renovētas virkne vēsturisku ēku
Līdz ar starptautiskā projekta “Dzīvojam ar kultūras mantojumu” tuvošanos noslēgumam Kuldīgā ir jaunas restaurētas ēkas, rīkotas restauratoru darbnīcas, izglītojoši pasākumi bērniem un ģimenēm, kā arī jauni piedāvājumi tūrismā.
Ar izstādi, diskusiju un profesionāļu vieslekcijām tiks atzīmēta Arhitektūras nedēļa
No 14. līdz 19. maijam Arhitektūras gada balvas 2018 ietvaros norisināsies Arhitektūras nedēļa, ko iezīmēs dažādi ar arhitektūru saistīti pasākumi. Arhitektūras nedēļas mērķis ir veicināt diskusiju par to, kas ir laba arhitektūra, izcelt iepriekšējā gada izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un veicināt plašākas sabiedrības iesaisti dažādos ar arhitektūru saistītos procesos.
Modes muzejs aicina iepazīt divdesmitos gadus
No 28.aprīļa Modes muzejā varēs apskatīt jaunu izstādi “Zelta divdesmitie”. Tās uzmanības centrā būs izsmalcināti Art Deco stila apavi, kā arī efektīgi 20.gadu tērpi – pērlītēm un akmentiņiem izšūtas kleitas.
«Koka dienas» Cēsīs - par un ap koka arhitektūru
No 1. līdz 5.maijam Cēsīs jau otro reizi norisināsies ikgadējs izglītojošu pasākumu kopums — koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākumu cikls «Koka dienas» ar mērķi veicināt nozaru attīstību, daloties ar praktiskām un akadēmiskām zināšanām, demonstrēt modernākās kokapstrādes tehnoloģijas, ražojumus ar augstu pievienotu vērtību un informēt par koka būvniecības priekšrocībām, izmaksām un pieejamību Latvijā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti