Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Dizains un athitektūra
Latvijas simboli: Brīvības piemineklis
42 metrus augsts, granītā, travertīnā, varā un zeltā veidots. Ar 13 skulptūru grupām, simboliski starp veco un jauno Rīgu stāvošs un ar skatienu uz rietumiem. Daudz sarežģītāks un tēliem bagātāks nekā liekas pirmajā mirklī – tāds ir mūsu Brīvības piemineklis.
Pētniece Ieva Pīgozne: Man senais apģērbs dod lielu stabilitātes sajūtu
Man senais apģērbs dod lielu stabilitātes sajūtu – atzīst kultūrvēsturniece, mākslas zinātņu doktore Ieva Pīgozne, kura sarakstījusi grāmatu “Latviešu apģērbs”, kas otrdien piedzīvos atvēršanas svētkus. Jau ilgus gadus autore aizrautīgi pēta apģērba un apavu vēsturi Latvijā, arī pati izgatavo un valkā dažādu laikmetu tērpus. Jaunajā izdevumā sakopotas viņas zināšanas un pētījumu rezultāti.
Dizaina gada balvas vērtēšanā ieviestas būtiskas izmaiņas
Latvijas Dizaina gada balvas rīkotāji ieviesuši būtiskas izmaiņas pretendentu darbu izvērtēšanā. Līdzīgi kā diplomdarbu aizstāvēšanā augstskolās, visiem 20 finālam virzītajiem dizaineriem žūrijas priekšā būs jāsaka trīs minūšu ilga sava darba aizstāvības runa. Arī 2018. gada dizaina balvai virzītos veikumus ikvienam būs iespēja aplūkot vēl pirms balvas pasniegšanas ceremonijas. 

Darbu pieteikšana Latvijas dizaina gada balvai sāksies tikai nākamgad 14. janvārī. Tikmēr dizaineriem jāgatavo trīs minūšu gara sava veikuma prezentācija angļu valodā. Iepriekš tādas nebija, turklāt darbu aizstāvības varēs apmeklēt jebkurš interesents.
Publicēts pētījums par latviešu apģērba vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām
Tikko iznākusi Ievas Pīgoznes grāmata “Latviešu apģērbs” – krāšņs, bagātīgi ilustrēts izdevums, kurā kodolīgi un lietišķi izstāstīta un parādīta latviešu apģērba vēsture, informēja apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji. Grāmatas autore ir kultūrvēsturniece, latviešu apģērba vēstures pētniece un mākslas zinātņu doktore. 
Sāk rekonstruēt Pētera I namiņu Liepājā
Liepāja pēc diviem gadiem iegūs vēl vienu tūristu vilkmes objektu – tā ir vēstures leģendām un stāstiem apvītā Hoijeres kundzes viesnīca, kur 17. gs. nakšņojis Pēteris I. Senajam koka ēku kompleksam Kungu ielas kvartālā, kas saglabājies līdz mūsdienām, piedzīvojot neskaitāmus gadsimta uzslāņojumus, šobrīd uzsākta restaurācija. Hoijeres viesnīcas ēkā atradīsies Liepājā pirmais interjera muzejs, kas pievērsīs uzmanību ne tikai 17. gs. interjeram, bet arī kulinārijas mantojumam.
FOTO: Sezonas apakšveļas modes tendences
Ceturtdien, 25. oktobrī, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā apakšveļas modes skatē, kas norisinājās Ceturtā apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa foruma ietvaros, 10 ievērojami latviešu apakšveļas zīmoli prezentējuši aktuālās kolekcijas. Komforts, izturība un maigums – tās ir 2018./2019. gada sezonas galvenās apakšveļas modes tendences, informēja skates organizatori.
FOTO: Modē atgriezušies deviņdesmitie un viss, kas asociējas ar televizoru
Otrdien ar krāšņu modes pasākumu Tallinas ielas radošajā kvartālā “Tu jau zini, kur” atklāta 29. Rīgas modes nedēļa, kas pēc tam turpināsies citās vietās Rīgā līdz pat 27. oktobrim. Modes nedēļas organizatoru pārstāve Laura Ošiņa-Bēķe pastāstīja, ka šobrīd ir atgriezušies deviņdesmitie gadi, un modē ir viss, kas asociējas ar televizoru. 
Desmit ievērojami Latvijas apakšveļas ražotāji prezentēs aktuālās kolekcijas
Desmit Latvijas apakšveļas ražotāji, tostarp “Rosme”, “V.O.V.A. Lingerie”, “Orhideja” un citi ievērojami zīmoli piedalīsies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētajā apakšveļas modes skatē, kas norisināsies 25. oktobrī 4. apakšveļas nozares uzņēmēju biznesa foruma ietvaros. Pasākumu būs iespējams skatīties tiešraidē arī LSM.lv.
Sākas Rīgas Modes nedēļa
Sākot no otrdienas, 23. oktobra, līdz pat sestdienai, 27. oktobrim norisināsies jau divdesmit devītais “Riga Fashion Week” pasākums jeb Rīgas Modes nedēļa.
Rundāles pilskungs Lancmanis: Ar spokiem man nav veicies, bet soļus esmu dzirdējis vairākkārt
Šobrīd pie Rundāles pils notiek vērienīgi darbi – tiek īstenots projekts par vēsturisko augļu dārzu atjaunošanu. "Izrādās, ka grāvenšteini un sīpoliņi bijuši jau toreiz,” pasmaida šarmantais pilskungs Imants Lancmanis. No nākamā gada janvāra viņš šeit būšot brīvprātīgā statusā: "Nākšu uz pili un darīšu to, ko neesmu paspējis. Pats galvenais – jāuzraksta Rundāles pils monogrāfijas trešais sējums, un tas ir ļoti grūts – tā ir pils restaurācija.”
Liepājā uzstādīts piemineklis izcilajam tēlniekam Kārlim Zālem
Liepājā šodien uzstādīts piemineklis izcilajam tēlniekam Kārlim Zālem. Pieminekļa izveidei liepājnieki saziedoja naudu jau 1989. gadā, taču valstī sākās pārmaiņu laiki, un toreizējai pilsētas vadībai piemineklis vairs nebija prioritāte. Par godu Latvijas valsts simtgadei un tēlnieka 130 gadu jubilejai piemineklis beidzot – pēc nepilniem 30 gadiem, ir viņa jaunības pilsētā – Liepājā.
Rīgā aplūkojama Londonas Dizaina biennālē apbalvotā Artūra Analta instalācija
Tikai 11 dienas – no 2018. gada 17. līdz 28. oktobrim – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Londonas Dizaina biennāles 2018 žūrijas balvu ieguvusī Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter”, informēja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM). Eiropā un pasaulē jau augsti novērtētā latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvā instalācija “Matter to Matter” šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas Zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains” (London Design Biennale 2018 Best Design Medal). Dalība šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā norisinājās, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti