Sadaļas Sadaļas
Latvijā
Šlesera un Šķēles krimināllietas tiesā liecina Godmanis
Digitālās televīzijas krimināllietā, kurā starp apsūdzētajiem ir Ainārs Šlesers (“Latvija pirmajā vietā”) un Andris Šķēle, iztaujāts bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis. Viņa vadībā valdība apstiprināja noteikumus, kas ļāva par digitālās televīzijas ieviesēju kļūt “Lattelecom”. Godmanis tiesā uzsvēra, ka šajā jautājumā uzticējies Šleseram.
Pieaug bažas par nolietotu auto riepu nonākšanu apkārtējā vidē; VARAM meklē risinājumu
Samazinās atkritumu apsaimniekotāju skaits, kas piedāvā privātpersonām četras riepas gadā nodot bez maksas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un arī atkritumu apsaimniekotāji pieļauj, ka negodprātīgas iedzīvotāju rīcības dēļ tās vairāk nekā līdz šim nelegāli nonāks apkārtējā vidē, piemēram, mežos. Līdz ar to ministrija patlaban strādā pie risinājumiem, bet ātru rezultātu dažādu iemeslu dēļ nevar piedāvāt.   
Salaspils kodolreaktoru varēs apskatīt 360 grādu virtuālā tūrē
Lai saglabātu ziņas par Salaspils kodolreaktoru, ko iedarbināja 26. septembrī pirms 60 gadiem, tapusi 360 grādu virtuālā tūre, kas vedina apskatīt šo zinātnes būvi. Tas ir ceļojums vēsturē, kas sākās 1958. gadā, kad pieņēma lēmumu par reaktora celtniecību Latvijā. Reaktora darbības laiks parādīts fotogrāfijās, video un audio ierakstos, kā arī faktu lapās. 
Samilst strīds starp Krievijas ģenerālkonsulu un Latgales vēsturnieku
Vasarā izdota vēsturnieka grāmata par padomju karagūstekņu nometni Rēzeknē raisījusi sašutumu Krievijas ģenerālkonsulātā Daugavpilī. Tapis ieraksts, kurā Latgales vēsturniekam tiek pārmesta "vēstures sagrozīšana". Atšķirīgie skatījumi uz vēsturi nav nekas jauns, taču Ārlietu ministrijā (ĀM) atzina, ka šāda komunikācija neatbilst korektai diplomātiskajai praksei.
Pagājušajā nedēļā būtiski pieaudzis smagi slimo Covid-19 pacientu skaits – par 59%
Pagājušās nedēļas laikā, no 20. septembra līdz 26. septembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 25,5%, stabils pieaugums novērojams arī ar hospitalizētajiem pacientiem –   18,5%. Slimnīcās vidēji ārstējās 366 Covid-19 pacienti katru dienu. Par 59% palielinājies arī pacientu skaits ar smagu slimības gaitu – vidēji 49 pacienti dienā, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
Līgums ar «Igati» par žogu uz robežas joprojām nav lauzts, bet nav arī jauna iepirkuma līguma
Līgums ar „Igati", kuras noliktavā vēl aizvien gulst 30 kilometri žoga, kuru bija paredzēts izvietot uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, vēl nav lauzts. Tas ir Valsts robežsardzes rokās, kas Latvijas Radio apliecina, ka virzība šajā lietā notiek. Savukārt Nodrošinājuma valsts aģentūra pēc neveiksmīga iepirkuma, kurā savu apņemšanos nespēja izpildīt uzņēmums "Brief”, jau veikusi cenu aptauju un cer drīzumā nonākt pie jauna iepirkuma līguma.
Potētiem trešo valstu studentiem grūtības tikt pie Latvijā derīga Covid-19 sertifikāta
Ārpus Eiropas Savienības (ES) pret Covid-19 potētiem trešo valstu studentiem ir grūtības tikt pie Latvijā derīga Covid-19 sertifikāta, informēja augstskolās. Sarežģījumi ir ne tikai tiem studentiem, kuri potējušies ar Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA) neatzītām vakcīnām pret Covid-19, bet arī tiem, kuri potējušies, piemēram, ar “Pfizer”. Tāpēc pašlaik studijas klātienē daudziem iespējamas, vien regulāri veicot Covid-19 testus vai potējoties vēlreiz Latvijā. 
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt