Latvijā
Rezidenta statusam Lielbritānijā pieteikušies 82 700 Latvijas valstspiederīgie
Šo piektdien plkst.01.00 naktī pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste (AK) izstāsies no Eiropas Savienības (ES). Sestdien sāksies pārejas periods, kura laikā vēl nekas nemainīsies. Reālas izmaiņas sāksies pēc pārejas perioda beigām. Kad tas būs, vēl nav zināms, taču pilnīgi noteikti tas nebūs ātrāk kā šī gada beigās.
Jelgavā plāno samazināt līdzfinansējumu daļai bērnu privātajos bērnudārzos
Otrdien, 28. janvārī, plānots pieņemt Jelgavas pašvaldības budžetu, kurā ir strīdīgs un jau rezonansi raisījis jautājums par atbalstu ģimenēm. Jelgavas pilsētas pašvaldība ieplānojusi par 50 eiro mēnesī samazināt līdzfinansējumu ģimenēm ar piecus un sešus gadus veciem bērniem, kuri apmeklē privātos bērnudārzus, intervijā Latvijas Radio pastāstīja reģionālā laikraksta “Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga.
VDD jaunās ēkas likteni izšķirs valdība
Parks vai Valsts drošības dienesta ēka? Diskusija par Brīvības ielas bijušā velotreka nākotni no sociālajiem tīkliem pārcēlusies uz parlamenta un valdības gaiteņiem. Pirmdien, 27. janvārī, par to tika spriests gan Saeimas frakcijās, gan valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē.
Izstrādāts Sventājas upes ielejas dabas aizsardzības plāns
Gleznainā Sventājas upes ieleja Rucavas novadā ir dabas lieguma un "NATURA 2000" teritorija ar nozīmīgiem Eiropas biotopiem. Diemžēl, apsaimniekošanas trūkums veicinājis teritorijas aizaugšanu, apdraudot dabas vērtības. Lai rastu risinājumu, 2018. gadā uzsākta dabas aizsardzības plāna izstrāde, kas nupat pabeigta un nodota sabiedrības apspriešanai.
Bijušajā Kundziņsalas skolā radošo darbnīcu un dienas centra nebūs
Gandrīz trīstūkstoš eiro liels nomas maksas parāds pārvilcis svītru nevalstiskas organizācijas cerībām bijušajā Kundziņsalas skolā Rīgā attīstīt radošas darbnīcas, dienas centru un citas aktivitātes. Rīgas Valsts tehnikums, kura lietošanā šis valsts īpašums nodots, turpmāku sadarbību nevēlas. Biedrībai ēka jāatstāj. Bet, lai kādreizējā skola nepaliktu tukša, izsludinās jaunu konkursu.
Jaunā pieeja izglītībai: izmaiņas plašāk jāskaidro skolēnu vecākiem
Pavisam nedaudz laika atlicis, līdz visās skolās ieviesīs jauno mācību saturu. Tas notiks jau šā gada septembrī. Iepriekš pilotprojektā simt skolas visā Latvijā izmēģināja mācīt moderni, un secināts, ka skolēni un skolotāji pārmaiņām ir gatavi, bet plašāk izmaiņu nepieciešamība jāskaidro skolēnu vecākiem.   
Jūrmalas Aizsardzības biedrībai aizdomas par krāpšanos ar jaunceļamas viesnīcas augstumu
Jūrmalas Aizsardzības biedrību atkal nokaitinājis uzņēmēju mēģinājums ar domes vadības rokām izkārtot ieceri par kādas viesnīcas celtniecību. Biedrība uzskata, ka šoreiz rīcība bijusi sevišķi ciniska, jo aizdomas ir ne tikai par to, vai uzcelta tiešām tiks viesnīca, bet galvenokārt par iespējamu mānīšanos ar sabiedrības apspriešanai nododamās būves augstumu.
Par 2019. gada vārdu kļūst «notumse», par nevārdu – «episki»
Par 2019. gada vārdu izvēlēts "notumse", par  gada nevārdu – "episki", savukārt pērnā gada spārnotā teiciena titulu izpelnījusies izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (Jaunā konservatīvā partija) norāde: "Man nav Pandoras lādes, no kurienes es jums varu paņemt šo atalgojumu!", informēja akcijas "Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens" rīkotāji.
Par nodokļu nenomaksāšanu piespriež reālu cietumsodu
Pērn decembrī tiesa divām apsūdzētajām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un izvairīšanās no nodokļu nomaksas atbalstīšanu piemēroja reālu brīvības atņemšanas sodu uz pieciem mēnešiem, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz diviem gadiem, informēja prokuratūra.
Valsts drošības dienests: Nevaram dalīt ēku ar citu iestādi
Valsts drošības dienests (VDD) nevar dalīt ēku ar citu iestādi, jo katrs dienests nosaka savus pasākumus personāla aizsargāšanai, intervijā Latvijas Radio pastāstīja VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus. Tā bija atbilde publiskajā telpā pārrunātajam, ka VDD un Satversmes aizsardzības biroju varētu izvietot vienā ēkā, lai bijušā velotreka "Marss" teritorijā ierīkotu parku, kā vēlas Teikas iedzīvotāji.
Jaunākie
Interesanti