Latvijā
Liepājā mācīs tekstila nozares inovācijas un atbildīgu uzņēmējdarbību
Nākamruden Liepājas Valsts tehnikums svinēs savas pastāvēšanas simtgadi, kuru nolemts sagaidīt ar simt labajiem darbiem. Kā pirmais no tiem - bijušās tehnikuma audzēknes iniciētas apmācības mājturības un tehnoloģiju skolotājiem par tekstila nozares inovācijām un atbildīgu uzņēmējdarbību, apgūstot arī praktiskās iemaņas  bezatlikumu piegriešanā.
VUGD: Izpratne par dūmu detektoru nepieciešamību ir nepilnīga
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji oktbrī rīko prevencijas pasākumus senioriem par ugunsdrošību. Tajos akcentēta obligātā prasība no nākamā gada savā mājvietā ierīkot dūmu detektoru. Pēc jau aizvadītām tikšanās reizēm ugunsdzēsēji glābēji secinājuši – izpratne par dūmu detektoriem un to nepieciešamību ir, taču nepilnīga.
Pēc griestu iebrukšanas Lāčplēša ielas nams atzīts par neekspluatējamu
Lāčplēša ielas 123B nams Rīgā, kur 12. oktobrī iebruka ceturtā stāva griesti, nav ekspluatējams, tāpēc nama īrniekiem jāmeklē jauni mājokļi. To pēc ēkas apsekošanas konstatējis nama īpašnieka SIA "Amplion Trust" nolīgtais būveksperts, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina uzņēmuma pārstāvis Roberts Kantsons.
Vidzemes šosejas «Sēnītes» posmā daļēji atvērs abas brauktuves
Autoceļa posmā no Vangažiem līdz "Sēnītes" mezglam satiksmi no otrdienas, 22. oktobra, pakāpeniski ir plānots pārslēgt uz abām brauktuvēm. Savukārt posmā no Vangažiem līdz Rīgai satiksmei joprojām būs atvērta tikai viena brauktuve ar divām joslām katru savā virzienā, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Saeimas atbildīgā komisija sola nevilcināt novadu reformas skatīšanu
Paredzams, ka šonedēļ vērtēšanai Saeimas komisijās nodos Administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu. Parlamentāriešiem tas jāpieņem galīgajā lasījumā līdz nākamā gada maijam. Par tā skatīšanu atbildīgā komisija sola nevilcināt likumprojekta virzību, lai gan paredzama sīva pretestība. Vienlaikus nozares ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") neprognozē ievērojamas izmaiņas pašlaik piedāvātājā modelējumā.
Protestē pret Zolitūdes traģēdijas tiesas novilcināšanu
Biedrība "Zolitūde 21.11." pirmdien protestēja pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a, jo uzskata, ka Zolitūdes traģēdijas krimināllieta tiek novilcināta. Pie tiesas nama bija sapulcējušies apmēram 15 bojāgājušo un cietušo tuvinieki.
Latviju drīzumā var sodīt par augstu CO2 piesārņojumu, Lietuvā piemaksās auto iegādei
No 2021. gada Latvijai var nākties maksāt lielu soda naudu Eiropas Savienībai par pārāk augstu CO2 piesārņojuma līmeni. Daļu piesārņojuma rada novecojušais autoparks. Pagaidām Latvijā no vecu auto iegādes attur tikai augstais ekspluatācijas nodoklis, tikmēr lietuvieši ieviesuši tūkstoš eiro piemaksu, ja iedzīvotājs nomaina veco automobili uz jaunu un videi mazāk kaitīgu. 
Latvijas zemeņu audzētāju iepriecina oktobris - labākais ražas laiks
Šķiet acīmredzamais-neticamais, kad oktobra vidū, ielūkojoties siltumnīcās, ieraugi simtiem ziedošu zemeņu un garas rindas ar sarkanām ogām. Saimnieks Ilmārs Gulbis Laidu pagastā siltumnīcas nav kurinājis pat dienās, kad laukā bija mīnusu grādi. Zemenēm siltumnīcā tas nav kaitējis. 
Mazsalacas un Alūksnes pusē sāk kursēt sabiedriskais transports pēc pieprasījuma
No pirmdienas Mazsalacas un Alūksnes novadā sabiedriskais transports kursēs pēc pieprasījuma, informēja Vidzemes plānošanas reģionā. Turklāt pilotprojekta testēšanas laikā tas būs bez maksas. Iedzīvotāji pakalpojumu varēs izmantot darba dienās no pulksten četriem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā. Ja zvani no iedzīvotājiem nebūs saņemti, transports nekursēs.
Krūts vēzis - izplatītākais sievietēm
Diagnoze - ļaundabīgs krūts audzējs - 2017. gadā pirmoreiz tika uzstādīta 1133 sievietēm. 2017. gadā ar krūts ļaundabīgu audzēju pirmoreiz uzskaitē ņemti arī 10 vīrieši, no kuriem tajā pašā gada mira trīs, kā arī 2018. gadā nomira trīs vīrieši. Tie ir jaunākie pieejamie dati par šo vēža veidu Latvijā.
Jaunākie
Interesanti