Latvijā
«Uzsviest drosmei»: Taureņu pirtī «Latvenergo» vadība ar Martinsonu apsprieda ekonomikas ministres lomu valdes pārvēlēšanā
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nesen izbeidzis kriminālprocesu, kas balstījies uz tā dēvētajām “Taureņu” pirts sarunām. Šajā lietā uzņēmēja Māra Martinsona sarunu biedri bija “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs un nu jau bijušais valdes loceklis Māris Kuņickis. 2015.gadā viņi apsprieda gan plānotās izmaiņas “Latvenergo” valdes sastāvā, gan koncerna iepirkumus. Runa bijusi arī par Martinsona plāniem Itālijā tikties ar Danu, kurai vajagot “uzsviest drosmei” saistībā ar “Latvenergo” valdes konkursu.  LTV raidījums “De facto” vēsta, ka KNAB lietā ir pratinājis arī bijušo ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu, taču nepierādīja Martinsona maksājumus viņai vai “Latvenergo” amatpersonām.
Madonā aizvadīti 22. Kartupeļu svētki
Kā atzīst kartupeļu audzētāji, par spīti šīs vasaras mainīgajiem laikapstākļiem, lakstu puvei un Kolorado vabolēm, jaunās ražas kartupeļi šoruden ir daudz, lieli un labas kvalitātes. Tieši ražas novākšanas laikā, Madonā jau tradicionāli tiek rīkots lielais rudens gadatirgus - Kartupeļu svētki.
Dobelnieki iesaistās «Jerusalema» dejas izaicinājumā
Vairāki simti dobelnieku pievienojušies daudzviet pasaulē populārās dejas "Jerusalema" izaicinājumam. Tas aizsākās pagājušā gada rudenī, kad  kāda Dienvidāfrikas producenta  pavadījumā tika uzfilmēts pirmais šāds video ar deju grupu Angolā. Lai deja vairāk izplatītos arī Latvijā, dobelnieki metuši izaicinājumu Jelgavai un Tukumam.
Mācībās «Namejs» mācās sargāt Rīgu
Kopš augusta beigām Pierīgā rit militārās mācībās “Namejs 2020”. Tajās pārbauda vienību spēju izvērsties un sadarbību. Tiek imitēta kauja pie Rīgas. Tās kopumā ir 100 epizodes, un vienu svētdien, 27.septembrī, izspēlēja Zaķusalā, netālu no televīzijas torņa.  
RSU Covid-19 pētījumos trūkst pacientu iesaistes; ārkārtas situācijas laikā fiksē vairāk depresiju
Līdz šī gada beigām dažādas Latvijas augstskolas un zinātnes institūti aktīvi iesaistās jaunajā valsts pētījumu programmā Covid-19 seku mazināšanai. 10 vērienīgiem projektiem kopumā piešķirti aptuveni 5 miljoni eiro. Rīgas Stradiņa universitātes vīrusa pētījumiem pašlaik pietrūkst pacientu iesaistes. Savukārt pētījumā par Covid-19 krīzes ietekmi uz sabiedrības psihisko noturību jau secināts, ka ārkārtas situācijas laikā palielinājies ar depresiju sirgstošo skaits.  
Aicina pieteikties īpašam IQ testam – zinātnieki skaidros Latvijas vidējo intelektu
Sajūta gluži kā skolā – špikot nedrīkst un jāmēģina atcerēties viss iepriekš mācītais un lasītais. Tieši tā notiek Rīgas Stradiņa universitātes pētnieku izstrādātā intelekta testa izmēģinājums. Pie Latvijai pielāgota IQ testa strādāts jau 2 gadus, un tas nepieciešams, lai pēc starptautiski atzītām zinātniskām normām noteiktu Latvijas vidējo intelekta rādītāju.
Skaļās lasīšanas sacensībās uzvar Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolniece
Sestdien, 26.septebrī, Rīgā notika Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Tas ir konkurss skolēniem, lai mudinātu bērnus nolikt malā planšetes un telefonus, un sajust lasītprieku, ko slēpj grāmatas. Uz Skaļās lasīšanas sacensības finālu ieradās 30 reģionālie čempioni, kuri pārstāvēja visus Latvijas novadus.  
Bērna slimības laikā vecākus aicina strādāt attālināti
Līdz šim Covid-19 atklāts vairākās Latvijas skolās un bērnudārzos. Izglītības iestādes ieviesušas visai striktus epidemioloģiskās drošības noteikumus, daudzviet vecāku zīmes pretī nepieņem un bērnus ar saaukstēšanās simptomiem sūta atpakaļ uz mājām. Mazākie bērni vieni palikt mājās nedrīkst, un līdz ar to kādam no vecākiem jāņem darba nespējas lapa. Vecākus aicina pēc iespējas šajā laikā strādāt attālināti.
Codes jaunieši sarīko labdarības koncertu ģimenēm ar īpašiem bērniem
Ar vairāku pazīstamu un tautā iemīļotu mūziķu uzstāšanos aizvadīts Bauskas novada biedrības ''Laiks jauniešiem'' organizētais pirmais labdarības koncerts ''Spārnus veidojam kopā''. Ziedojumos savākti gandrīz 845 eiro, kas palīdzēs ģimenēm, kurās ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, dažādot savu ikdienu.
Rīgā jau rodas bažas par Čaka ielas remonta kvalitāti
Aleksandra Čaka iela Rīgā ir viena no galvenajām transporta artērijām, un šobrīd tajā notiek vērienīgi un ilgi gaidīti seguma atjaunošanas darbi. Uz gājējiem paredzētajām ietvēm redzami bruģakmeņi un glaunas plāksnes, bet vietējiem iedzīvotājiem un arī topošajam satiksmes jomas pārraugam Rīgas domē jau rodas šaubas par remonta kvalitāti, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.
Vētrās apgāztās miskastes pludmalēs piegružo jūru un krastu; vietvaras jautājumu risina atšķirīgi
Rudens stipro vēju sezona jau aizvadītajā nedēļā iesākusies ar pamatīgām vēja brāzmām. Jūras viļņi daudzviet krastā iesniedzās kāpās un pat piejūras mežos. Savā ceļā ūdens vietām sagāzis pludmales infrastruktūru, tostarp atkritumu tvertnes un tualetes, netīrumus ieskalojot jūrā un izkliedējot krastā. Valsts vides dienests gan mierina – uz kopējā fona nav nodarīts liels piegružojums, tomēr piejūras pašvaldības skaidro – tās cenšas darīt visu, lai šādās situācijās atkritumu tvertņu saturs nenonāktu dabā.  
Jaunākie
Interesanti