Latvijā
Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro
Covid-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" novirzīs 2,04 miljonus eiro, informēja Finanšu ministrijā (FM).
Brīvprātīgie aicina atbalstīt medicīnas darbiniekus
Medicīnas darbinieki ir pirmie, kuri katru dienu saskaras ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 sekām, un viņi nenogurstoši strādā mūsu visu veselības un drošības labā. Grupa brīvprātīgo apzinājusi mediķu vajadzības un aicina palīdzēt ārstiem, ne vien pagatavot ēdienu un pārbaudīt bērnu mājasdarbus, bet arī, piemēram, uz laiku aizdot savu automašīnu. 
Bērnu slimnīca piedāvā attālinātās konsultācijas
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) turpmāk nodrošinās konsultācijas arī attālinātā formātā - telefoniski vai video saziņā. Pirmās nedēļas laikā sniegtas jau 564 attālinātas konsultācijas, informēja BKUS.
Pierīgas pašvaldību bērnudārzi pielāgojušies darbam ārkārtas apstākļos
Daudzkārt mazāks bērnu skaits un to apvienošana vienā bērnudārzā. Pašvaldības ar dažādām metodēm organizē mācību procesu pirmsskolas izglītības iestādēs tiem bērniem, kuru vecākiem nav iespējas tos atstāt mājās. Tapat vairākas pašvaldības savus bērnudārzus slēgušas, jo tajos konstatēti cilvēki, kas saslimuši vai bijuši kontaktā ar Covid-19 slimnieku.
Ministrija piedāvā lielajām pilsētām noteikt valsts pilsētas statusu; Valainis aicina reformu atlikt
Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija pēc Lieldienām plāno trešajā lasījumā skatīt reformas pamatā esošo likumprojektu. Nozares ministrija piedāvā apspriešanai valsts pilsētu definīciju. Kopā pašlaik sagatavoti 375 priekšlikumi. Vairāk nekā divas trešdaļas no tiem iesniedzis deputāts Viktors Valainis no ZZS, kurš uzskata, ka pašlaik reforma Covid-19 krīzes dēļ būtu jāatliek.
NEPLP komercmediju atbalstam Covid-19 krīzē prasīs 1,6 miljonus eiro
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sagatavojusi programmu, kur komercmediju atbalstam paredzēti ap 1,6 miljoni eiro. Kultūras ministrija (KM) programmu kopā ar informatīvo ziņojumu par kritisko situāciju visā mediju nozarē šonedēļ virzīs skatīšanai Ministru kabinetā, informēja NEPLP.
SPKC epidemiologs: Nav indikāciju, ka ierobežojošie pasākumi būtu jāpastiprina
Līdz šim noteiktie sociālās distancēšanās ierobežojumi devuši rezultātu un no epidemioloģiskā viedokļa nav indikāciju, ka šie pasākumi būtu pastiprināmi. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Pilnvērtīga veselības apdrošināšana medicīnas darbiniekiem - darba devēja izvēle, nevis valsts atbalsts
Veselības aprūpes darbinieki ir tie, kas cīnās par mūsu dzīvībām un veselību. Šis darbs nereti var būt bīstams un traumatisks viņiem pašiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem problēmas, ko var radīt Covid-19, varētu ārstēt, izmantojot dienesta esošās veselības aprūpes iespējas. Šis laiks liek uzdot jautājumu: cik pasargātas ir medmāsas, ārsti un citi veselības aprūpes darbinieki? Vai tiem ir veselības apdrošināšana, un, ja ir, tad - cik laba tā ir?
Mācītāju spēka vārdi. Edgars Mažis: lūgšana nomierina mūsu satraukto prātu
Nedēļas nogalē būs klāt Lieldienas. Šoreiz atšķirīgas no ierastajām. Arī baznīcas ceremonijas varēs vērot vien attālināti, jo dievnami ir slēgti publiskām norisēm. Daudzi cilvēki šajā sarežģītajā laikā ir jo īpaši izslāpuši pēc garīga atbalsta un padoma. Rīgas Baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis saka -  lūgšana nomierina mūsu satraukto prātu.
Jaunākie
Interesanti