Latvijā
Mediķi ar solīto algu pieaugumu nesamierinās
Ar lielu vilšanās sajūtu Saeimas galīgo balsojumu par nākamā gada budžetu gaida mediķi un veselības aprūpes darbinieki. Saskaņā ar valdības vienošanos ārstu algas nākamgad pieaugs par 10%, nevis par 20%, kā solīts iepriekš. Piedāvājumam vairāk celt algas tieši ārstiem–rezidentiem nozare nepiekrīt un jau rīt lemšot par nākamajām protestu akcijām.
Labklājības ministrijai prasa pārskatīt sociālās aprūpes centra slēgšanu Lubānā
Jau ziņots, ka tiek slēgta sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāle Lubānā. Iemītnieki ar garīga rakstura traucējumiem no mājas videi pietuvināta pansionāta tiek pārvietoti uz vietām, kur dzīvo līdz pat pieciem simtiem klientu. Lēmums par slēgšanu pieņemts, klātienē iestādi neapsekojot. Pēc lubāniešu ierosinājuma jautājumu izskatīja Saeimas komisijā.
No janvāra Bauskas novads paliks bez atkritumu poligona
Šā gada 31. decembrī tiks slēgts atkritumu poligons “Grantiņi”, kur līdz šim nonāca sadzīves atkritumi no visa Bauskas novada. Poligona kapacitāte esot izsmelta, bet skaidrības, kur atkritumi nonāks turpmāk, nav. Iespējams, īstermiņā atkritumus varētu nodot poligonā “Getliņi”.
No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs
Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma valsts pensiju likuma grozījumus, kas paredz no 2020. gada palielināt minimālo vecuma pensiju. Likuma grozījumi iekļauti 2020.gada valsts budžeta likumprojektu paketē.
Latgales lielajās slimnīcās paliatīvā aprūpe pieprasīta, bet naudas trūkst
Paliatīvā aprūpe - iespēja gan dzīvot, gan aiziet aizsaulē cienīgi. Vēža slimnieki, neiroloģijas un kardioloģijas pacienti ar hronisku sirds mazspēju, pacienti ar nopietniem izgulējumiem un mugurkaula traumām, cilvēki ar smagām diagnozēm, kuru izārstēšana vairs nav iespējama, ir tie, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe. Latvijas Radio pabija divās Latgales lielākajās slimnīcās - Rēzeknē un Daugavpilī. Tajās paliatīvā aprūpe ir pieprasīta, bet visus nav iespējams uzņemt naudas trūkuma dēļ.
Mediju uzraugs aizvien neredz iespēju izmaiņām kanāla LNT apraidē
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš aizvien neredz iespēju mainīt apraides atļaujā noteikto formātu. To Āboliņš šodien pauda sarunā ar Latvijas Radio pēc padomes tikšanās ar "All Media Baltics" vadību.
Valsts darba inspekcijas Rīgas reģionā trūkst trešdaļas no nepieciešamajiem inspektoriem
Par darba drošības pārkāpumiem iedzīvotāji anonīmi var informēt Valsts darba inspekciju. To 24. oktobrī darīja arī Latvijas Radio programmu producente Ieva Zeiza. Viņa bija novērojusi cilvēkus, kas uz piecu stāvu augstumā esošā Finanšu ministrijas ēkas jumta strādāja bez drošības stiprinājumiem. Pārbaude bija ieplānota vien pēc 19 dienām, bet nelaime, kas atņēma viena strādnieka dzīvību, nāca ātrāk. Pēc nelaimes gadījuma no amata atkāpusies ēkas pārraudzītāja - "Valsts nekustamo īpašumu" valdes locekle Kitija Griškevica. Kādēļ ziņojumi par tik nopietniem darba drošības pārkāpumiem tiek pārbaudīti tik novēloti un vai iedzīvotāju sūdzības tiek prioritarizētas, pētīja Latvijas Radio.
Oktobrī skatītākais TV kanāls Latvijā bija TV3
Konsolidētās televīzijas (TV) skatītākais kanāls oktobrī bija TV3, kuram veltīti 11% no kopējā TV skatīšanās laika. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 9,3%. Savukārt trešais skatītākais kanāls oktobrī bija Pirmais Baltijas kanāls (PBK), kura skatīšanās laika daļa bija 8,6%, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" apkopotā informācija.
Kāda būs TV3 un LNT apvienošana un nākotne? Intervija ar mediju koncerna vadītāju
Apvienojot LNT un TV3 ziņu redakcijas, darbu zaudēs apmēram 30 cilvēku – to intervijā Latvijas Radio apstiprina mediju koncerna „All Media Baltics” vadītājs Kristians Antings (Christian Anting). Taču viņš ir pārliecināts, ka līdz ar jaunas digitālās platformas attīstību jau pēc gada, pusotra apvienotajā ziņu dienestā strādās vairāk cilvēku nekā līdz šim. Darbiniekiem sāpīgo sociālās aizsardzības jautājumu gan Antings komentē izvairīgi un nesola, ka turpmāk visus ņems darbā ar darba līgumiem, kā to aicinājušas žurnālistus pārstāvošās organizācijas.
Jaunākie
Interesanti