Latvijā
Pazīstamas un mazpazīstamas sejas maskojas Ventspilī
Februārī mūsu senči atzīmēja Meteņus, pavadot ziemu un gaidot saules un gaismas atgriešanos. Latvijā 20. gadu pēc kārtas tika rīkots starptautiskais masku festivāls, kurš šogad pulcēja 20 masku grupas no mūsu valsts un divas no Baltkrievijas. Kazas, dzērves, čigāni – šīs maskas ir redzētas, nosaukumi dzirdēti, bet ir arī mazāk pazīstami personāži, kas šodien viesojās Ventspilī un novadā, nesot gaismu un svētību.
Britu eksperte viesojas pie kiberdrošības studentiem Vidzemes Augstskolā
Nākotnē pieprasījums pēc informācijas un komunikāciju tehnoloģiju ekspertiem, tai skaitā arī kiberdrošības speciālistiem, ievērojami pārsniegs piedāvājumu - tā prognozē nozares pārstāvji. Vidzemes Augstskolā, kur studenti apgūst kiberdrošības inženieriju, viesojās  NATO Kooperatīvās kiberaizsardzības izcilības centra pārstāve no Lielbritānijas.
Tiesām atšķirīgi spriedumi LDz «tūrisma strīdā» ar Valsts valodas centru
Jau trešo gadu ilgst tiesvedība par Valsts valodas centra lēmumu administratīvi sodīt akciju sabiedrības „Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes locekļus par Jelgavas dzelzceļa stacijā redzamajiem informatīvajiem paziņojumiem krievu valodā. LDz valdes locekļi Valsts valodas centra lēmumu pārsūdzēja 2017. gadā. Skatot šīs sūdzības, tiesas lēmušas atšķirīgi. 
Pilsētplānotājs: Jāmaina uzskats, ka gājējs ir apšļakstāms «lūzers»
Bedres Rīgas ielās būtu mazāka problēma ne vien tad, ja godprātīgāk strādātu ceļu būvnieki un uzturētāji, bet arī tad, ja lielāks skaits iedzīvotāju no privātajiem auto pārkāptu sabiedriskajā transportā. Tā uzskata pilsētplānotājs un sociālantropologs Viesturs Celmiņš. Viņaprāt, Latvijā, līdzīgi kā citās postpadomju zemēs, joprojām valda uzskats, ka privātais auto ir statusa apliecinājums un braukt ar sabiedrisko transportu nav prestiži. Viņaprāt, tieši šīs kultūras maiņa ir atslēga patīkamākai pilsētvidei, un politiķiem te būtu jārāda piemērs.
Vai gribi atgriezties padomju laikā? Aizkrauklē tapis Baltijā lielākais šī laika muzejs
Aizkraukles pagasta Kultūras namā izveidota lielākā padomju laikam veltītā ekspozīcija Baltijā. Tā iekārtota trīs stāvos un aptver visas padomju dzīves jomas. Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja ekspozīcijas "Padomju gadi" veidotājas uzsver, ka arī okupācijas laikā cilvēki dzīvoja un priecājas, vienlaikus apzinoties skaudrumu un sāpes. Muzeja darbinieces apmeklētājiem jautā: "Vai jūs tiešām gribētu atgriezieties šajā laikā?" Un pat sentimenta pārņemtie apmeklētāji atbild, ka negribētu vis.
Levits: Latvijai ir labas iespējas izrauties pasaules priekšgalā
Latvijai ir labas iespējas izrauties pasaules priekšgalā, piedāvājot risinājumus globāliem izaicinājumiem. Tas nemaksā dārgi. Mums vajadzīgs tikai radošums un griba. Tā atzīst Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kura varbūtējā kandidatūra Valsts prezidenta amatam Saeimā šobrīd ir vispopulārākā. Mājieni par Levitu kā nākamo prezidentu skanēja arī nupat klajā nākušās Levita grāmatas atvēršanas pasākumā.
Balvos augstos toņos diskutē par internātskolu nākotni
Vai valstij jāmaksā par trūcīgo un maznodrošināto bērnu dzīvošanu internātskolās? Pirms trim gadiem deputāti lēma, ka nē. Un šīs izmaiņas ir spēkā no šī gada janvāra. Tomēr divas internātskolas, kurās galvenokārt mācās bērni no mazturīgām ģimenēm, turpina pieprasīt valsts atbalstu. Deputātu viedokļi atšķiras, un Saeimas atbildīgās komisijas nu jau sestā sēde par šo jautājumu šoreiz notika vienā no internātskolām - Balvu novadā.
Medumu Marionešu teātris – vienīgais Latgalē
Medumu pamatskolā šobrīd darbojas Latgalē vienīgais marionešu teātris. Tas izveidots 2000. gadā un regulāri gūst panākumus dažādos valsts mēroga  leļļu teātra festivālos. Teātrī darbojas desmit skolnieces, savukārt izrādēm idejas domā un lelles šuj mūzikas skolotāja. Arī viņa pati absolvējusi Medumu pamatskolu un lēmusi par labu darbam savā dzimtajā pusē lauku skolā.
Līvānos zviedru valodu apgūst tiešsaistē
Mācības, skolotājai esot vairāk nekā 140 kilometru attālumā no skolēniem – tā Līvānu 1. vidusskolas audzēkņi apgūst zviedru valodu. Mācību stundas notiek tiešsaistē, izmantojot datorprogrammu.
Rīgas domes komiteja vēl netiek līdz jautājumam par Jakrina atbrīvošanu; Ušakova uzticību nav zaudējis
Pēc četru stundu spriešanas Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti ārkārtas sēdē vēl netika līdz jautājumam, kura dēļ vispār sēde tika sasaukta - proti, līdz opozīcijas prasībai atbrīvot no darba Satiksmes departamenta vadītāju Emīlu Jakrinu. Domnieku neapmierinātību raisījis gan Valsts kontroles revīzijā atklātais par neprasmīgo ielu apsaimniekošanu, gan kritiskā situācija ar bedrēm.
Simpozijs: «Eiropas neirozes» 100 dienas pirms «Eiropas vēlēšanām»
Ar trīs priekšlasījumiem, diskusijām par Eiropas vērtībām un atvērtajiem jautājumiem piektdien, 15. februārī, Kaņepes Kultūras centrā notiks simpozijs "Eiropas neirozes". To organizē interneta žurnāls "Satori" sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Eiropas Kustību Latvijā. Simpoziju varēs vērot arī LSM.lv.
NEPLP saņēmusi 36 pieteikumus uz vakancēm LTV valdē
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) līdz piektdienai, 15. februārim, plkst.17 ir saņēmusi 36 pieteikumus uz vakantajiem valsts SIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem, informē NEPLP.
Pūce prasa Ušakovam atskaitīties par VK atklātajiem pārkāpumiem un mērķdotāciju izlietojumu ceļiem
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa") paskaidrojumus par Valsts kontroles (VK) veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem un to pieļaušanas iemesliem. Ministrija gaida atbildes arī par to, kāpēc nav izlietotas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem, informēja ministra pārstāve Agnese Vārpiņa.
Jaunākie
Interesanti