Latvijā
Prezidenta kanceleja sola sadarbību ar smagi slimu bērnu vecākiem
Precīzi pirms nedēļas smagi slimu bērnu vecāki ar sociālo tīklu vietnēs izvietotu videoklipu vērsās pie valsts prezidenta, lūdzot ieklausīties. Vecāki uzsvēra, ka vēlas sakārtotu sistēmu, kas ļautu vecākiem atgriezties darba tirgū un neizdegt, pavadot 24 stundas diennaktī ar smagi slimu bērnu. Šodien valsts prezidenta kancelejā vecāki tika uzklausīti klātienē.
Ušakovs izvairīgs par savu kandidēšanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās
Eiropas Parlamenta deputāts un partijas “Saskaņa” līderis, bijušais galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs ir izvairīgs par savu kandidēšanu iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās un konkrētu atbildi nesniedz.  Ušakovs uzskata, ka pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) izmanto savu amatu politiskiem mērķiem.    
Liepājas 8. vidusskolas audzēkņi apgūst Jūras zinības
Šonedēļ uz velkoņa “Namejs” klāja kāpa Liepājas 8. vidusskolas 6. klašu skolēni, kuri apgūst Jūras zinību programmu. To skola sāka īstenot no ši mācību gada. Ir  iespēja iegūt teorētiskas zināšanas un darboties praktiskās nodarbībās, piemēram, veidojot kuģu maketus vai dodoties mācību ekskursijās.
Milzkalnē vāc parakstus pret vilciena retāku apstāšanos pieturā
Jau šīs nedēļas nogalē būtiskas izmaiņas gaidāmas vilcienu kustības sarakstos. Vieniem tā būs iespēja ātrāk nokļūt galamērķī, bet astoņās stacijās krietni samazināts vilciena apstāšanās biežums. Milzkalnes iedzīvotājiem līdz ar to būs gandrīz neiespējami laikus nokļūt uz darbu vai mācību iestādēm, jo vilciens vispieprasītākajā laikā trauksies stacijai garām.
Rīgas domes atlaišanu sola apstrīdēt Satversmes tiesā
Lai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā tapušais likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu stātos spēkā, tas vēl jāapstiprina Ministru kabinetā, jāpieņem Saeimā un Valsts prezidentam tas jāizsludina. Taču ir vēl juridiskas nianses, kas var sarežģīt šo procesu, un opozīcija plāno domes atlaišanu apstrīdēt Satversmes tiesā.  
Tiešsaistes vēlētāju reģistrs un interneta balsošana - kā uzlabot vēlēšanu sistēmu Latvijā?
Kā uzlabot vēlēšanu sistēmu Latvijā? Par šo jautājumu diskutēja eksperti Centrālās vēlēšanu komisijas konferencē. Svarīgi laikus vienoties par elektronisko vēlētāju reģistru, lai atvieglotu dalību Saeimas vēlēšanās cilvēkiem, kuriem ir tikai ID kartes. To uzsver Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa. Tāpat diskutēti arī interneta balsošanas ieguvumi un riski.
Deputāts Klementjevs: Atkritumu krīze būtu, ja Rīga būtu pilna ar žurkām
Pašlaik Rīgā pie varas esošās partijas – "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) – noliedz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") pārmetumus par krīzi atkritumu saimniecībā. "Saskaņas" Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs intervijā Latvijas Televīzijā sacīja – ja Rīga būtu pilna ar žurkām, tad varētu runāt, ka galvaspilsētas vadība netiek galā ar atkritumu apsaimniekošanu.
Ministrs Pūce rosina Rīgas domes atlaišanu
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu. Ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Gala lēmums būs jāpieņem Saeimai.
Starptautiska konference «Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu»
Biedrība "Baltijas - Melnās jūras alianse" (www.bbsa.lv) Saeimas Eiropas lietu komisija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Konrāda Adenauera fonds Latvijā rīko starptautisku konferenci par Ukrainas demokrātisko reformu gaitu - veiksmēm, izaicinājumiem un nepieciešamo atbalstu “Ukrainas reformas un ceļš uz Eiropu”.
Jaunākie
Interesanti