Latvijā
«Re:Check» pārbauda: Vai ir īpaša IZM pretimnākšana privātajām vidusskolām?
Pagājušonedēļ valdība skatīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ziņojumu par kvalitatīvu vidējo izglītību. Tajā skaidrots, ka vidusskolās vajadzīgs lielāks skolēnu skaits, lai ar esošo finansējumu būtu vairāk iespēju izvēlēties padziļinātos mācību kursus, bet skolotāju arodbiedrība uzskata, ka IZM īpaši atbalsta privātās skolas.
Pabriks: Tagad liela problēma būs dezinformācija par Covid-19
Pavasarī, sākoties Covid-19 pandēmijai, Latvijā problēmas rādīja aizsardzības līdzekļu trūkums, bet rudenī, slimībai uzliesmojot ar jaunu spēku, lielāka problēma būs ar koronavīrusu saistīta dezinformācija, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”).
NMPD ar Covid-19 saslimuši 9 darbinieki
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) pašlaik ar Covid-19 ir saslimuši deviņi mediķi, karantīnā atrodas aptuveni 20 cilvēki, bet situācija kopumā tiek kontrolēta, LTV “Rīta panorāmā” informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule.
Pašvaldības domju darbs varēs būt atklātāks, bet sabiedrības interese par to arvien vāja
Izņemot dažas spītnieces, liela daļa pašvaldību Covid-19 izraisītās pandēmijas laikā pavasarī aktīvi pārgāja uz darbu attālinātā režīmā. Tas paģērēja arī domju un komiteju sēžu norisi digitāli. Tomēr līdz ar ārkārtējās situācijas beigām vietvaras atgriezušās ierastajā klātienes darba ritmā un uz interneta starpniecību lēmumu pieņemšanas procesā raugās negribīgi. Turklāt arī iedzīvotāju interese par vietējo lēmējvaru darbu būtiski neaug.
Latvijas slimnīcas gatavojas Covid-19 slimnieku skaita pieaugumam
Ja Covid-19 vīruss turpinās izplatīties tikpat strauji, kā līdz šim, tad slimnīcas varētu atteikties no plānveida pakalpojumu sniegšanas, prioritāri sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību, tā norāda Latvijas Slimnīcu biedrība. Pašreiz Latvijas slimnīcas jau gatavojas "oranžajam režīmam" – Covid-19 slimnieku pieplūdumam. Otrdien, 27. oktobrī, risinājumi meklēti Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.
Covid-19 analīžu jaudas cels līdz 8000 testu dienā; atjaunos piemaksas mediķiem
Lai apturētu Covid-19 straujo izplatību, līdz nedēļas beigām plānots pakāpeniski palielināt koronavīrusa analīžu jaudas aptuveni divas reizes līdz 8000 testu dienā, tāpat plānots atjaunot piemaksas mediķiem, kuri iesaistīti pandēmijas apkarošanā, par to pēc valdības un krīzes vadības padomes kopsēdes otrdien, 27. oktobrī, informēja  Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).
VIDEO: Informē par valdības lēmumiem Covid-19 ierobežošanai
Otrdien, 27. oktobrī, notika  Krīzes vadības padomes un Ministru kabineta kopsēde, kurā lēma par pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. Pēc šīs sēdes atbildīgās amatpersonas attālinātajā preses konferencē informē par lēmumiem.
«Rīgas namu pārvaldnieka» mājas jau no pavasara bez liftu remontiem; cieš vismaz 10 māju iemītnieki
Kādā “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) apsaimniekotajā deviņstāvu mājā septembra beigās salūza lifts, un iedzīvotāji, arī seniori, spiesti uz saviem dzīvokļiem kāpt ar kājām, bet RNP liftu nevarot salabot, jo pēc gada sākumā policijas ierosinātās lietas par nelikumībām liftu apkalpošanas iepirkumā iepriekšējais līgums nav spēkā, bet par jaunu liftu apkalpošanas līgumu notiek iepirkums. Kopumā šādas situācijas dēļ bez lifta ir vairāk nekā 10 mājas, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Čiekurkalnā atsavina kilogramu metamfetamīna
Piektdien, 23. oktobrī, Valsts policijas darbinieki kādā dzīvoklī Rīgā, Čiekurkalna mikrorajonā, aizturēja divas personas par narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju. Kopā tika atrasts kilograms metamfetamīna, informēja Valsts policija.
Priekšlikumu ļaut vecākiem izlemt par bērna mācībām klātienē nozarē vērtē pretrunīgi
Priekšlikumu par iespēju vecākam izvēlēties, vai bērns mācās attālināti vai klātienē, vecāki un nozares eksperti vērtē pretrunīgi. Vecāki uzskata, ka tas uzlabo epidemioloģisko drošību, tomēr saprot, ka vajadzēs līdzdarboties. Tikmēr pedagogu arodbiedrībā satraucas par to, ka šāda kārtība palielinās skolotāju slodzi. Tāpēc, lai to realizētu, ir nepieciešami papildspēki.
Jaunākie
Interesanti