Latvijā
Latvijas Radio kuģī festivālā «Lampa» piedāvās 8 drosmīgas sarunas
Latvijas Radio sarunu festivālā "Lampa" uz īpaša pirātu kuģa Cēsu pils parka dīķī piedāvās astoņas drosmīgas sarunas par paliatīvo aprūpi Latvijā, drosmīgu žurnālistiku, mūzikas kritiku, seksuālo vardarbību, radio nākotni, zaļo huligānismu, zinātni, tehnoloģijām un brīvību. Uz centrālās "Dots" skatuves raidījuma “Krustpunktā” komanda vērtēs nule spēka stājušos trauksmes celšanas likumu, bet mazākie festivāla apmeklētāji mini "Lampas" ietvaros varēs piedalīties Radioteātra performancē.
Psihoneiroloģiskās slimnīcas Daugavpilī un Aknīstē plāno apvienot
Veselības ministrija (VM) plāno apvienot psihoneiroloģiskās slimnīcas Aknīstē un Daugavpilī. Tā ir daļa no valsts psihiskās veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas plāna, kura īstenošanai šogad paredzēti gandrīz 13,5 miljoni eiro. Abu slimnīcu apvienošanai būs vajadzīgs pusgads, un tā varētu risināt speciālistu trūkuma problēmu ārstniecības iestādēs. 
Okupācijas muzeja rekonstrukcija ieilgs
Okupācijas muzeja vēsturiskās ēkas nesošo konstrukciju nestspēja neatbilst gaidītajam, tādēļ būs jāveic siju un kolonnu stiprināšana. Tas muzeja rekonstrukcijas darbus varētu ievilkt par aptuveni pusgadu. "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) gan uzsver, ka muzeja pārbūve tāpat tiks pabeigta likumā noteiktajā termiņā un arī papildu finansējums nebūs vajadzīgs.
Lemberga lietas tiesvedību finiša taisnē pamet viens no advokātiem
Pašā tiesas procesa izskaņā advokātu varētu mainīt no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Viens no viņa trim aizstāvjiem Raimonds Krastiņš negaidīti paziņojis par advokāta darbības apturēšanu. Kaut arī valsts apsūdzības virzītāji uzskata, ka Lemberga aizstāvību novadīt līdz galam varētu arī abi atlikušie viņa aizstāvji, Lembergs tam nepiekrīt un apliecina – viņa jaunajam advokātam būs vajadzīgs laiks, lai iepazītos ar apjomīgajiem lietas materiāliem.
Pieci līgotāji guvuši smagus apdegumus
Aizvadītie Līgo svētki bijuši gana traģiski. Jāņu dienā satiksmes negadījumos cietuši 18 cilvēki. Kāds 68 gadus vecs vīrietis miris, aizrijoties ar gaļas gabalu. Bet pieci līgotāji nākamās nedēļas pavadīs Valsts apdegumu centrā, kur dziedēs smagos apdegumus, kas gūti, iekrītot ugunskurā.
Robežsardzes Aviācijas pārvalde paplašina funkcijas un papildina tehnisko parku
Valsts robežsardzes (VRS) Aviācijas pārvalde darbojas jau vairāk nekā desmit gadus, taču tieši šis gads ir pārmaiņām bagātākais. Papildus ierastajam darbam tagad pārvalde veic arī civilo gaisa kuģu meklēšanu un glābšanas operāciju koordināciju. Tāpat arī, atzīmējot robežsardzes simtgadi, tehniskais parks būs papildināts ar diviem jaunākās paaudzes helikopteriem.
Zolitūdes traģēdijas tiesā apsūdzības runa finiša taisnē
Straujiem soļiem beigām tuvojas prokuroru apsūdzības runa Zolitūdes traģēdijas krimināllietā. Iespējams, trešdien, 26. jūnijā, valsts apsūdzības uzturētāji varētu nosaukt sodu, kādu viņi pieprasa deviņiem apsūdzētajiem. Vairākas dienas prokurori tiesai norādīja uz virkni pierādījumu par katra apsūdzētā vainu 54 cilvēku bojāejā.
Aicina Veselības ministriju izvērtēt Stradiņa slimnīcas valdes darbu
Veselības ministrija saņēmusi vēstuli no Saeimas sociālo un darba lietu komisijas, kurā aicināts ministriju izvērtēt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes darbu. Veselības ministrijā apstiprina, ka vēstule ir saņemta, tomēr ministrijas valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško norāda, ka tajā nav nekādu konkrētu norāžu uz aizdomām par līdzšinējās valdes neizdarību. Neskatoties uz to, ministrija, ceturtdien pie sevis ir uzaicinājusi slimnīcas valdi, lai pārrunātu pārmetumus, kas pret to vērsti.
«Politiķu cepienu» «Lampā» papildinās «Politiķu disko»
Jau piekto reizi sarunu festivālu "Lampa" noslēgs “Politiķu cepiens” – iespēja caur atklātu, cilvēcīgu un vieglu sarunu paskatīties uz politiku. 29. jūnija vakarā Cēsu pils parkā uz festivāla galvenās "Dots" skatuves Latvijas komiķi izaicinās četrus drosmīgus politiķus pajokot par sevi veselīga humora pilnā gaisotnē. Šogad pirmoreiz tiks rīkots arī “Politiķu disko” – piektdienas vakara ballītē politiķi solījuši stāties pie DJ pults un kārtīgi izdancināt festivāla apmeklētājus!
Kas ir drosme? Četri LTV žurnālisti stāsta, kā pārkāpt pāri savām bailēm
28. un 29. jūnijā Cēsīs norisināsies sarunu festivāls "Lampa". Šogad tā tēma ir drosme, tādēļ četriem Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistiem – Gundaram Rēderam, Henrietai Verhoustinskai, Inai Strazdiņai un Raimondam Gekišam – vaicājām, kas, viņuprāt, ir drosme, vai mēs kā sabiedrība esam drosmīgi, un galu galā – vai runāšana par drosmi var palīdzēt pārkāpt pāri savām bailēm un nedrošībai.
Aizvadītajos svētkos seši bojāgājušie
Aizvadītie svētki policijas skatījumā bijuši salīdzinoši mierīgi. Tomēr mediķi un ugunsdzēsēji glābēji svētku brīvdienas vērtē kā darba pilnas. Kopējā svētku melnā statistika liecina, ka pie stūres reibumā sēdušies 70 autovadītāji, tāpat aizvadītajās brīvdienās bojā gājuši seši cilvēki – viens Līgo naktī notriekts ar automašīnu, vēl viens Jāņu dienā gājis bojā pēc aizrīšanās ar gaļu. Tāpat no ūdenstilpnēm izvilkti četri noslīkušie. Traumas guvuši aptuveni 300 cilvēki, gan lecot pār ugunskuru, gan ēdot svētku maltīti.
Pētnieki: Latgales pašvaldības veicina Krievijas ietekmes izplatīšanos Latvijā
Neraugoties uz sarežģītajām attiecībām starp Krieviju, no vienas puses, un Latviju un citām rietumvalstīm, no otras puses, Daugavpils un Rēzeknes pašvaldības turpina izvērst sadarbību ar Krieviju un iesaistās Krievijas interesēm atbilstošu iniciatīvu realizēšanā, secināts Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) jaunajā analītiskajā apskatā “Krievijas sadarbība ar Latvijas pašvaldībām: Daugavpils un Rēzeknes piemēri”.
Jaunākie
Interesanti