Latvijā
«DPD Latvija» brīdina par krāpniekiem
"DPD Latvija" vērš uzmanību uz jaunu krāpniecības shēmu un brīdina par krāpniekiem, kas uzņēmuma vārdā mēģina izkrāpt iedzīvotāju norēķinu karšu datus.
Atzīmē Latvijas de iure atzīšanas 100. gadadienu
Šajā dienā pirms 100 gadiem Sabiedroto valstu Augstākas padomes prezidents Aristīds Briāns paziņo – Latvijas valsts atzīta de iure. Pieminot šo vēsturisko notikumu, otrdien pie Rīgas pils pacēlās mūsu valsts neatkarību todien atzinušo valstu karogi, tika teiktas runas un saņemti apsveikumi.
Stradiņa universitātes rezidentei draud izslēgšana par mācību kavēšanu Covid-19 dēļ
Pēc LTV sižeta par maksas rezidentūras ēnas pusi, kurā Rīgas Stradiņa universitātes maksas rezidente Olga Jakovļeva stāstīja par slimošanu ar Covid-19 un palikšanu bez slimības pabalsta, topošā ārste no universitātes saņēmusi ziņas, ka pret viņu ierosināta disciplinārlieta par neattaisnotu studiju kavēšanu, kas var draudēt pat ar izslēgšanu no universitātes. Rezidentes advokāte uzsver, ka studijas kavētas slimības dēļ, un uzskata, ka šādi universitāte vēršas pret topošo ārsti, kas cēlusi trauksmi.  
Rimšēviča lieta: Prokuratūra noliedz liecību izspiešanu no bijušā «Trasta komercbankas» šefa
Eiropas Savienības (ES) tiesa otrdien, 26. janvārī, vērtēja, vai kukuļņemšanā apsūdzēto bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču no tiesāšanas sargā imunitāte. Līdz tiesas lēmumam gan vēl jāgaida vairāki mēneši. Tikmēr liecinieks – bijušais "Trasta komercbankas" valdes loceklis Viktors Ziemelis –, kas Rimšēvičam devis kukuli, tagad norādījis, ka liecības no viņa esot izspiestas. Prokuratūra izspiešanu noliedz.
Skolu pavāri Latgalē attālināto mācību laikā arī remontē un uzkopj
Kamēr skolēniem noteikts attālināts mācību režīms, arī skolu pavāriem darba pienākumos ir pārmaiņas. Latgalē lielākoties ēdināšanas pakalpojumus skolās nodrošina pašu darbinieki, un,  tā kā pārtikas paku komplektēšana aizņem mazāk laika, lauku reģionos viņi papildus veic arī alternatīvu darbu – remontē telpas un uzkopj apkārtējo teritoriju. Savukārt pilsētās pavāri izpalīdz pirmsskolas izglītības iestādēm, kuru darbinieki saslimuši ar Covid-19 vai nonākuši pašizolācijā.
Eksperti Satversmes tiesā kritizē novadu reformas mērķi un kritērijus
Satversmes tiesas tiesneši otrdien turpināja uzklausīt ekspertus lietā par novadu reformu saistībā ar Skultes pagasta pievienošanu Saulkrastu novadam un Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam. Izvaicāto ekspertu izteikumos izskanēja gan šaubas par novadu reformas izvirzītajiem mērķiem, gan par kritēriju trūkumu likumā. 
Apstiprina rīcības plānu Covid-19 ierobežošanai sociālās aprūpes centros
Otrdien, 26. janvārī, valdības sēdē apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) iesniegto Rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC), kas paredz stingrākus epidemioloģiskas drošības pasākumus un atbalstu centru personālam, informēja Labklājības ministrija.
Pavļuts: Pie «normālas dzīves» nevarēsim atgriezties vismaz tuvāko pusgadu 
Pie “normālas dzīves” nevarēsim atgriezties vismaz tuvāko pusgadu, šādi saistībā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem preses konferencē izteicās veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”). Savukārt premjers norādīja, ka par epidemioloģisko ierobežojumu atvieglošanu lemt ir pāragri.
Covid-19 vakcinēšanas IT sistēmu plāno ieviest jau martā
Covid-19 vakcinācijas procesa pārvaldības informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas risinājumu plānots iegādāties paātrinātā kārtībā, lai tā varētu sākt darbību jau martā, informēja Veselības ministrija. Šādu ministrijas lūgumu otrdien, 26. janvārī, atbalstīja valdība.
KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret 3 personām par fiktīvu nodarbinātību «Rīgas satiksmē»
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtīja krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret divām fiziskām personām par iespējamu krāpšanu lielā apmērā un vienu fizisku personu par krāpšanas atbalstīšanu, liecina KNAB informācija. LTV  rīcībā esoša informācija liecina, ka lieta saistīta ar pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”.  
VIDEO: Rīgas pilī godina Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi
Otrdien, 26. janvārī, aprit 100 gadu kopš Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure. Valsts prezidenta kanceleja vēsturisko notikumu godinās ar vairākām aktivitātēm, tostarp svinīgu tiešsaistes pasākumu ar Valsts prezidenta un ārlietu ministra uzrunām, kā arī apsveikumiem no Francijas, Itālijas, Beļģijas, Lielbritānijas un Japānas līderiem. Pasākums skatāms LSM.lv latviešu un angļu valodā.
Pašvaldību vēlēšanās domēs kopumā būs jāievēlē 683 deputāti
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 26. janvārī, noteica 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu. Sešās valstspilsētās un 35 novados būs jāievēlē kopumā 683 deputāti. Divās valstspilsētās būs jāievēlē 13 deputāti, 22 pašvaldību domēs – 15 deputāti, 16 novadu domēs – 19 deputāti, bet vienā novadā – 23 deputāti, informēja CVK.
Ruks: Policijas amatpersonu rotācija gaidāma arī Latgales iecirkņos
Ieņemot Valsts policijas (VP) priekšnieka amatu oktobrī, Armands Ruks jau minēja, ka policijā būs gaidāma amatpersonu rotācija. Pirmās izmaiņas notika jau tajā pašā mēnesī, mainot VP koledžas direktoru. Rotēja arī reģionu pārvalžu kriminālpolicijas priekšnieki. Nesen janvārī mainījās Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieks. Ruks paredz, ka pārmaiņas gaidāmas arī Latgales reģiona iecirkņos. 
Psihiskās veselības plānu speciālisti uzskata par vajadzīgu, bet pašlaik ar daudzām neskaidrībām
Speciālisti atzinīgi vērtē Veselības ministrijas (VM) izstrādāto psihiskās veselības aprūpes plānu, tomēr norāda uz daudzajām neskaidrībām tajā. Piemēram, ģimenes ārstiem ir bažas par to, vai pakalpojumus kvalitatīvi varēs nodrošināt arī reģionos. Savukārt psihoterapeiti bažījas par to, kāpēc nav plānots pilnībā izmantot jau esošos speciālistu un infrastruktūras resursus. Veselības ministrijā atzīst, ka priekšā ir sarežģīts plānošanas un sarunu process.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt