Latvijā
Glābēji aicina nekāpt uz ledus; Jēkabpilī rīko bļitkošanas čempionātu
Gaisa temperatūra pēdējo nedēļu bijusi mainīga – te mazliet virs nulles atzīmes, te drusku mīnusos. Tāpēc ledus segums uz ūdenstilpēm veidojas ļoti nevienmērīgs. Šī iemesla dēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina nekāpt uz aizsalušām upēm, ezeriem vai dīķiem. Tikmēr sociālajos tīklos daudz bilžu un video, kuros ļaudis steidz baudīt ilgi gaidīto ziemu uz ledus, piemēram, Jēkabpilī, zemledus makšķerēšanas čempionāts.
Dāvanā Latvijas simtgadē top virtuāla Nacionālā enciklopēdija
Viena no Latvijas simtgades svētkos gatavotajām dāvanām ir virtuāla Nacionālā enciklopēdija, kas tiks atvērta gada beigās. Viens sējums, kas apkopos tieši Latvijas attīstībai svarīgas tēmas, iznāks arī 800 lappušu biezā grāmatas formātā. LTV bijusi iespēja jau tagad ielūkoties topošā sējuma lappusēs un salīdzināt to ar pagājušā gadsimta sākumā izdotajām.
Partijas meklē partnerus startam Saeimas vēlēšanās
Arvien aktīvāk noris sarunas dažādu politisko spēku starpā par iespējamu kopīgu startu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Lai arī kā arguments partneru meklēšanai visbiežāk tiek piesaukta vēlme konsolidēt politisko vidi, socioloģiskās aptaujas rāda – daudzām partijām starts vienatnē varētu beigties ar palikšanu zem piecu procentu barjeras. 
Piemin 1991.gada barikāžu laiku
Sestdien, 20.janvārī, Latvijā atkal dega ugunskuri un, pulcējoties ap tiem, cilvēki atcerējās 1991.gada barikāžu laiku. Tie bija Latvijas nākotnei izšķirīgi notikumi. Dienām un naktīm dežurējot pie Saeimas un valdības ēkām, sargājot radio un televīziju, neviens vēl nevarēja prognozēt, kā tas beigsies.
Brīvprātīgo interese par darbošanos valsts bērnunamos lēnām apsīkst
Par brīvprātīgo darbu valsts sociālās aprūpes centros saņemti 124 pieteikumi, bet kopš gada sākuma jaunu pieteikumu skaits ir krietni mazāks nekā pērnā gada nogalē. Pašlaik līgumus ar Labklājības ministriju noslēgušas jau 60 personas, no kurām aktīvi bērnu aprūpē piedalās vien seši cilvēki. Aizvien lielākā interese par brīvprātīgā darbu ir galvaspilsētā, bet mazākā – Latgalē.
Ministrija prasa vietvarai skaidrojumu par «māju-kuģi» jūras krastā
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi Pāvilostas pašvaldībai paskaidrojumu par bezdarbību saistībā ar jūras krastā uzbūvēto objektu uz valsts zemes, kas izskatās kā māja, bet tiek traktēts kā būvniecības stadijā esošs kuģis. Tas pieder miljonāram Argodam Lūsiņam. Skaidrojums pieprasīts arī Valsts vides dienestam, kas pēc mediju ažiotāžas gan sāka rīkoties – apsekot objektu pēc ilgāka pārtraukuma bija devušies vides dienesta inspektori.
Būvniecības uzraugs sola pārbaudīt veikalu «Tobago» Ventspilī
Būvniecības valsts kontroles birojs sola tuvākajā laikā veikt ārpuskārtas pārbaudi tirdzniecības centrā "Tobago" Ventspilī. Veikala iekštelpu remonta laikā pacēlušās flīzes. Tas ventspilniekus darījis bažīgus, vai tur uzturēties ir droši. Veikala vadības un pašvaldības pārstāvji gan apgalvo, ka uztraukumam neesot pamata.
«Latvenergo» korupcijas lietas iztiesāšanas sākumā apsūdzētie nerunīgi
Pēc vairāku gadu sagatavošanas Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa sāka skatīt vērienīgo “Latvenergo” Rīgas 2.termoelektrostacijas pārbūves kukuļošanas un naudas legalizācijas lietu. Šajā procesā uz apsūdzēto sola sēdās kopumā 12 cilvēki, tostarp tā laika “Latvenergo” augstākā vadība. Taču lietā iesaistītie medijiem plašus komentārus nesniedz.
Līvānos rūgst neapmierinātība ar gaidāmo autobusu reisu skaita sarukumu
Viens no pirmajiem novadiem, kas iebilda autobusu reisu samazinājumam, ir Līvānu novads. Ne tikai Zemgalē, bet arī Latgalē starppilsētu autobusu kopējais maršrutu nobraukums gadā ir aptuveni 80 miljoni kilometru, no kuriem 5% Satiksmes ministrija piedāvā samazināt, jo pasažieru skaits tieši Latgalē kopš 2014. gada ir krities no 3,1 miljona līdz 2,4 miljoniem gadā.
Snēpeles pagasta pārvaldnieku pirmo reizi izvēlas iedzīvotāji
Pagasta pārvaldes vadītājam jābauda iedzīvotāju uzticība – tā uzskata Kuldīgas novada Snēpeles pagasta iedzīvotāji. Lai atkārtotā konkursā izvēlētos piemērotāko vadītāju, viņi izteikuši vēlmi paši piedalīties pretendentu izvērtēšanā. Šāda iedzīvotāju aktivitāte pagasta pārvaldnieka izvēlē novadā esot pirmo reizi.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti