Latvijā
Prezidents Sēlijā uzsver piederību noteiktai latviešu kultūrvēsturiskajai zemei
"Daudzveidīga, krāsaina un pašapzinīga – tāda ir mūsu latvietība," piektdien, viesojoties Sēlijā, teica Valsts prezidents Egils Levits. Jaunās administratīvi teritoriālās reformas mazliet aizēnots, top prezidenta rosināts likums par Latvijas kultūrvēsturiskajām zemēm. Prezidents uzskata, ka tas nostiprinās mūsu identitāti un mazliet labos reģionālās reformas pieļautās kļūdas. Prezidenta kancelejā informēja, ka tiks izstrādāts likums par vietējo kopienu demokrātiski vēlētām pārstāvniecībām.
Viļānu uzņēmēji aktīvi iesaistās jauniešu nodarbināšanā
Viļānu novadā ir viens no lielākajiem bezdarba līmeņa radītājiem Latgales reģionā. Bezdarbnieku vidū ir arī daudz jauniešu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Pateicoties Eiropas Solidaritātes korpusa programmai, astoņi novada uzņēmumi ir guvuši finansiālo atbalstu, lai  izveidotu jaunas darbavietas jauniešiem, vairākumam no kuriem šī ir pirmā darba vieta un iespēja gūt savu pirmo darba pieredzi.
Rundāles pils dārzā notiek zemessargu mācības
Rundāles pils teritorijā jau otro dienu notiek zemessargu mācības. Vakar tika atkārtota teorija, bet šodien notiek praktiskās mācības ar metāldetektoru. Mācības šoreiz ir pielāgotas kaujas apstākļiem – zemessargi pārmeklē vēsturiskā augļu dārza teritoriju, kurā jau iepriekš tika atklāti nesprāguši kara laika lādiņi.
Jūrmalas dome apņemas izrevidēt Dzintaru koncertzāles saimniecību
Jūrmalas dome ārkārtas sēdē ir apņēmusies veikt auditu tās kapitālsabiedrībā «Dzintaru koncertzāle». Domes sēdi sasaukt prasīja opozīcija, uzsverot, ka pilsētas vadība pēc izgaismotā nodokļu krāpšanas skandāla nav paudusi pienācīgu nosodījumu nelikumīgajām darbībām.
AT noraida «Rīgas siltuma» sūdzību strīdā par RNP siltumtīklu apkopes iepirkumu
Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 10. jūlijā noraidīja AS “Rīgas siltums” kasācijas sūdzību par Administratīvās rajona tiesas spriedumu, ar kuru atstāts spēkā Iepirkumu uzraudzības biroja pieņemtais lēmums izsludinātajā atklātajā konkursā par siltumapgādes sistēmas tehnisko apkopi, informēja Augstākajā tiesā.
Uz autoceļa Tukums–Ķesterciems labo virsmas apstrādes darbu brāķi
Uz autoceļa Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131) posmā no krustojuma ar autoceļu Cērkste–Rauda (V1482) līdz Lāčupītei (3,75.-8,20. km) piektdien 10. jūlijā, plānots uzsākt selektīvās virsmas apstrādes darbu. To norise būs atkarīga no laika apstākļiem. Darbu laikā satiksme posmā tiks regulēta ar luksoforu palīdzību un noteikts ātruma ierobežojums 30 km/h, informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Epidemioloģe: Šonedēļ daudzus Covid-19 inficētos vieno izklaides dzīvesveids
Šonedēļ, kad vērojams Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums, daudzi gadījumi saistīti ar trīs uzliesmojumiem izklaides vietās. Un šos inficētos iedzīvotājus vieno izklaides dzīvesveids, attālinātajā valdības sēdē piektdien, 10. jūlijā, sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa.
Pēc 10 gadiem amatā Ģenerālprokuratūru Kalnmeiers pamet bez pateicības vārdiem
Piektdien, 10. jūlijā, pēdējā darbdiena pēc divu piecgažu pilnvaru termiņa ir ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, ko jau pirmdien, 12. jūlijā, amatā nomainīs Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētājs Juris Stukāns. Pats Kalnmeiers uzskata, ka Ģenerālprokuratūru savam pēctecim atstāj labā stāvoklī. Līdz šim Kalnmeiers asāks izteikumos bijis vien ikgadējās atskaišu sanāksmēs, kur kritizējis vājo policijas izmeklēšanas darbu. Tomēr šī Saeimas sasaukuma laikā daudz kritizēts arī pats Kalnmeiers.
Sākušies būvdarbi uz autoceļa Valka–Vireši
Uz autoceļa Valka–Vireši (P23) posmā no Gaujienas līdz Vidzemes šosejai (A2) (40,329-48,107. km) Apes novadā sākas seguma atjaunošanas darbi, informēja VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
Jaunākie
Interesanti