Kultūra / Kino, foto un TV
Uz simtgades filmu viļņa apgriezienus uzņem arī privātie kino projekti
Pašmāju kino Latvijā piedzīvo ziedu laikus – vietējo filmu skatītāju skaits pērn trīskāršojies, pārsniedzot pusmiljonu. Par to lielā mērā var pateikties jaudīgajam Latvijas simtgades filmu finansējumam. Bet uz latviešu kino atgūtās ticības viļņa arvien lielāku popularitāti gūst arī tā saucamās komerciāli orientētās pašmāju komēdijas, kas top bez valsts atbalsta. Šodien uz ekrāniem nonāks jaunākā no tām – Andreja Ēķa režisētais "Klases salidojums”.
Noskaties! Publiskots Latvijas simtgades noslēdzošās spēlfilmas «1906» treileris
Mēnesi pirms filmas pirmizrādes, īpašā gaisotnē Kaņepes Kultūras Centrā skatītāji tika iepazīstināti ar režisora Gata Šmita filmas “1906” oficiālo reklāmas rullīti. Visi interesenti var gūt pirmo iespaidu par gaidāmo krimināldrāmu, noskatoties filmas treileri internetā. Filmas pirmizrāde notiks 13. martā, bet kinoteātros Latvijā filma būs skatāma no 15. marta, informēja filmas veidotāji.
Pašanalīze dod impulsus idejām. Intervija ar režisori Unu Cekuli
“Duna” ir jaunās kinorežisores Unas Cekules īsfilma, kas 2018. gadā nominēta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”. Tas ir stāsts par jaunu sievieti, kura atceras savas iepriekšējās dzīves un nāves brīžus tajās. Vairāk par to, ko nozīmē iekļauties žanrā, un to, cik svarīga  ir vizuālā estētika kino, intervijā stāsta filmas režisore.
LTV seriāls «Sarkanais mežs» pie skatītājiem nokļūs martā
Daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” pirmizrāde ir gaidāma 2. martā –  pie Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājiem nokļūs pirmās divas sērijas. Tas ir stāsts par spraigiem un līdz šim maz zināmiem notikumiem, kas pēc Otrā pasaules kara risinājās Baltijā. Scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem pagājušā gadsimta vidū, kad Lielbritānijas un Padomju Savienības specdienestu savstarpējās cīņas lauks bija arī Latvijas meži.
Mūsu paaudze ir apjukusi. Intervija ar režisori Tīnu Zariņu
Tīnas Zariņas filma “Augstāk, tālāk, stiprāk” ir stāsts par jaunekli mūsdienu sabiedrībā, kurš izdzīvo savu dienu, turklāt – ne vienu reizi vien. 2017. gadā šī filma tika nominēta nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps” studentu filmu kategorijā, taču tā nebūt nav vienīgā režisores filma, kas tikusi nominēta šai kino balvai. Sižets liecina, ka ar  filmas galveno varoni noteikti kaut kas nav kārtībā. Bet kas? Sīkāk par filmu, sabiedrību un jauno režisoru nākotnes priekšnojautām intervijā stāsta pati filmas autore.
Mēs visi gribam būt īpaši. Saruna ar filmas «Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi» veidotājiem
Pirmizrādi piedzīvojusi studijas "Atom Art" animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, tālab Latvijas Radio 3 – ''Klasika'' raidījumā "Piejūras klimats" tiekamies ar filmas mākslinieci Elīnu Brasliņu un režisoru Edmundu Jansonu, kurš neslēpj: "Ļoti jocīga tā sajūta, ka filma gatava... Ir, protams, gandarījums, labas atsauksmes, bet vienlaikus arī jādomā – vai tas izdarīts par visiem tūkstoš procentiem? Droši vien, ka ne, varēja labāk. Bet tādas domas droši vien ir vienmēr – ka vajadzēja uztaisīt perfekto, ideālo filmu."
Kaņepes Kultūras centrā notiks īpašs filmas «VMajakovskis» seanss
Sestdien, 9. februārī, Kaņepes Kultūras centrā notiks unikālās filmas “VMajakovskis” (2018) izrādīšana ar režisora Aleksandra Šeina līdzdalību. Filma iegremdē skatītāju dzejnieka Vladimira Majakovska kaleidoskopiskajā realitātē, kā arī krievu mākslas un 20. – 21. gadsimta vēstures pasaulē, informēja Kaņepes Kultūras centrā.
Sākas pieteikšanās Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2019 portfolio skatei
Laikmetīgās mākslas notikums “Rīgas Fotogrāfijas biennāle – NEXT 2019” līdz šā gada 20. martam aicina māksliniekus pieteikties biennāles portfolio skatei. Tā ir lieliska iespēja jauniem un profesionāliem fotogrāfiem, kas ir savas karjeras sākumā, satikties ar nozares profesionāļiem no Baltijas valstīm un Eiropas.
Latvijas stends Berlinālē šogad veidots kā animācijas tēlu pasaule
Tradicionālajā Berlināles industrijas sadaļā, Eiropas Filmu tirgū (07.–15.02.) Latvijas stends, kuru aprūpē Nacionālais kino centrs, Latvijas Kinoproducentu asociācija un Rīgas Filmu fonds (Rīgas dome), šogad veidots kā dažādu animācijas tēlu pasaule, bet sadarbībā ar Latvijas Animācijas asociāciju izdots speciāls katalogs par animācijas studijām un spilgtākajiem autoriem, informēja Nacionālajā kino centrā.
Sāksies Berlīnes kinofestivāls
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē ceturtdien, 7. februārī, sāksies ikgadējais starptautiskais kinofestivāls. Konkursa žūriju tajā šogad vadīs franču aktrise Žiljeta Binoša, kura 1996. gadā saņēma "Oskara" balvu par medmāsas lomu filmā "Angļu pacients".
Jaunākie
Interesanti