Kultūra / Kino, foto un TV
Izveidos jaunu «Oskara» balvas nomināciju
Amerikas Savienoto Valstu Kinoakadēmijas pārstāvji nolēmuši izveidot jaunu “Oskara” balvas piešķiršanas kategoriju. Jau nākamajā gadā zeltīto statueti varēs saņemt arī par izciliem panākumiem filmas popularitātes ziņā.
Tapusi dokumentālā filma par Latvijas vienaudzi – komponistu Eduardu Rozenštrauhu
2018. gads ir ne vien Latvijas, bet arī Eduarda Rozenštrauha simtās jubilejas gads. 1918. gada 13. augustā dzimušā komponista liktenis līdz šim nav pētīts un fiksēts kādā biogrāfiskā artefaktā, tādēļ filmas veidotāji – LTV žurnāliste Ilze Strenga un režisors Guntis Lēmanis – paveikuši nozīmīgu darbu arī Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanā.
Pasaulē sāk izrādīt filmu «Kristofers Robins»
Vairākās pasaules valstī notikušas Volta Disneja studijas uzņemtās filmas “Kristofers Robins” pirmizrādes. Tā veidota pēc slavenās Alana Milna grāmatas par lācīti Vinniju Pūku motīviem.  
Kuldīgā divi foto un dizaina kino kultūras notikumi
Sestdien, 4.augustā, Kuldīgā iespējams piedzīvot divus nozīmīgus foto un dizaina kino kultūras notikumus . Kuldīgas Mākslas namā tiks atklāta ISSP Starptautiskās vasaras foto skolas gala izstāde, kur varēs aplūkot mākslinieku un fotogrāfijas interesentu veikumu no visas pasaules. Paralēli tam pilsētā turpinās ikgadējais Dizaina filmu festivāls, kurā varēs redzēt kino jaunumus pasaulē, kas veltīti dizaina un mākslas tēmām.
«Kriminālās ekselences fonds» jau sešus mēnešus Latvijas kinoteātros
“Kriminālās ekselences fonds” Latvijas kinoteātros ir skatāms jau sešus mēnešus, veiksmīgi startējis “Krimināli ekselentais radio”, nosvinēts filmas 500. seanss, un filmas izrādīšana turpinās, informēja filmas "Kriminālās ekselences fonds" komunikācijas vadītājs Sergejs Timoņins.
Lokarno kinofestivālā Latviju pārstāv jaunie producenti
Trešdien, 1. augustā, Šveicē sākas 71. Lokarno starptautiskais kinofestivāls – viens no tradīcijām bagātākajiem un nozīmīgākajiem A klases festivāliem Eiropā. Latvijas dalība festivālā fokusēta uz jauno producentu sadarbības platformu “Match Me!”, kam izvēlēti producenti Kristele Pudane un Matīss Kaža, bet sadaļā “Documentary Summer School” piedalīsies režisore Ieva Ozoliņa ar savu topošo filmu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti