Kultūra / Kino, foto un TV
Kaspars Goba par savu filmu «Inga dzird»: Man pašam tā grūti skatāma – raisa smagas pārdomas
Filmas "Inga dzird" režisors Kaspars Goba neslēpj – filma sākotnēji bijusi iecerēta citāda, tālab šobrīd viņam pašam esot dalītas sajūtas: "No vienas puses, filma iznākusi diezgan spēcīga, bet no otras – arī diezgan skumja: par to, kā viena meitene darījusi visu, lai izrautos no nedzirdīgo pasaules laukos un pierādītu sevi dzirdīgo pasaulē. Viņai tas grūti nācies un daudz kas no tā nav izdevies. Man pašam tā grūti skatāma – raisa smagas pārdomas.” Filmas pirmizrāde gaidāma 23. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros.
VIDEO: Sarunas uz melnā paklāja: Riga IFF atklāšana
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) atklāšanas vakars notiek 18. oktobrī pulksten 19.00 kinoteātra "Splendid Palace" Lielajā zālē. LSM.lv tiešraidi vada LTV “Kultūras ziņu” žurnāliste Zane Brikmane. Sarunās – par to, ko profesionāļi un apmeklētāji sagaida no festivāla, par dažiem festivāla īpašajiem notikumiem un daudz ko citu.
Ņujorkā notiks pirmais Baltijas filmu festivāls
Ceturtdien, 18. oktobrī, Ņujorkā sākas pirmais Baltijas filmu festivāls – trīs Baltijas valstu diplomātu un kino institūciju sadarbības projekts, kura mērķis ir popularizēt Latvijas, Lietuvas un Igaunijas filmas Amerikas Savienotajās Valstīs, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi. Šajā pašā dienā sākas arī Baltijas filmu dienas Oslo, Norvēģijā.
Pa straumei: Recenzija par Riga IFF  programmā iekļauto filmu «Pasaules sirds»
Filmas “Pasaules sirds” (“Сердце мира”, 2018) scenāriju tās režisore Natālija Meščaņinova rakstījusi sadarbībā ar režisoru Borisu Hļebņikovu, un šis tandēms jau atkārtoti sevi pierāda kā vitālu un asredzīgu cilvēka iedabas pazinēju, skatītājam liekot uzdot jautājumus par brīvo gribu, izvēļu sekām un ļaušanos dzīves straumei.
Sākas Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF)
Ceturtdien sākas Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (Riga IFF), kas norisināsies no 18. oktobra kinoteātros “Splendid Palace”, “Kino Bize”, “K Suns”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citur. Ekskluzīvas sarunas uz melnā paklāja pirms atklāšanas tiešraidē piedāvās arī LSM.lv. 
Atjautība aiz melnajām acīm: Recenzija par Rīga IFF konkursa skates filmu «Annas karš»
Šogad Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) pilnmetrāžas filmu konkursa programmā “Filmas no Baltijas jūras reģiona” startē arī Alekseja Fedorčenko spēlfilma “Annas karš” (“Война Анны”, 2018). Režisors ir Krievijā plaši pazīstams un atzīts kino dokumentālists un spēlfilmu veidotājs, kā arī viens no mokumentālā kino pionieriem savā dzimtenē. Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “Kino Bize”, “K Suns”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī “Cafe Film Noir” un Kaņepes Kultūras centrā, un tajā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 180 filmas 12 tematiskajās programmās un konkursu skatēs. 
Rīgas Starptautisko kino festivālu gaidot. Gadsimts ar Ingmaru Bergmanu
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “Kino Bize”, “K Suns”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kā arī “Cafe Film Noir” un Kaņepes Kultūras centrā, un tajā šogad tiks izrādītas vairāk nekā 180 filmas 12 tematiskajās programmās un konkursu skatēs. Gatavojoties festivālam, par daļu no gaidāmajiem notikumiem vēsta Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās Filmu skolas jaunie kritiķi un kino profesionāļi. 
Ivars Zviedris radījis dokumentālo raidījumu ciklu par dzīvi pierobežā
Režisors Ivars Zviedris, kurš plašākai sabiedrībai labi zināms kā skaudrās dokumentālās filmas “Dokumentālists” režisors, jau divus gadus strādā pie jauna dokumentālā stāsta par dzīvi pierobežā. Filma vēl nav pabeigta, bet pie LTV1 skatītājiem jau ceturtdien, 18. oktobrī, dosies raidījumu cikls “Klausītājs” – par to, kas ir pierobeža un kā ļaudis tur dzīvo, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Režisors Sīmanis: Žanis Lipke ir ideāls varonis filmai
"Personāži, kuri ir līdz galam neizskaidrojami, mīklaini, interesanti, ar dažādām personības šķautnēm, izraisa dabisku vēlmi par viņiem veidot filmu. Šajā ziņā Žanis Lipke ir teju ideāls varonis, lai par viņu domātu kinematogrāfiskos terminos," par savu jaunāko filmu "Tēvs Nakts" saka režisors Dāvis Sīmanis. Filmas īpašais seanss 18. oktobrī ievadīs Rīgas Starptautisko kino festivālu.
Riga IFF pirmizrādīs restaurēto Aivara Freimaņa filmu «Puika»
Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) Baltijas kino programma “Home Made” 19. oktobrī tiks atklāta ar režisora un rakstnieka Aivara Freimaņa 1977. gada spēlfilmu “Puika”. Skatītājiem pirmo reizi būs iespēja redzēt Latvijas kino vēsturē nozīmīgās filmas restaurēto versiju. Filmu izrādīs kinoteātrī “Splendid Palace”.
Kinokritiķe Daira Āboliņa: Uldis Dumpis ir kā zelta monēta
Daira Āboliņa uzskata, ka aktieris Uldis Dumpis ir kā zelta monēta – viņam ir divas puses. Tieši tāpēc kinokritiķei un filmas “75 jautājumi Uldim Dumpim” scenārija autorei ir divas mīļākās Dumpja lomas – Tūteru Ēriks un otra – Munters “Baigajā vasarā”. Kā viņa to skaidro – komēdijas žanrs un ārkārtīgi nopietnais tēls.
Retais aktieris, kurš vislabāk atraisās komēdijas žanrā: Ulda Dumpja spilgtākās kino lomas
Kinorežisors Varis Brasla par Dumpi trāpīgi izteicies: “Viens no totāli retajiem aktieriem, kurš vislabāk atraisās komēdijas žanrā”. Viņa komiskās kino lomas palikušas spilgtā skatītāju un kino nozares profesionāļu atmiņā. Tūteru Ērika lomu filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un Emīla tēva atveidojumu “Emīla nedarbos” uzteic kā izcilākās, kaut kino lomu, sākot jau no 1964. gada, Dumpim bijis ap 80, un viņš spēlējis arī televīzijas seriālos.
Divas simtgades filmas dodas uz pasaules festivāliem
Aktīvs festivālu rudens sācies divām dokumentālajām filmām no Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” – režisora Ivara Selecka filma “Turpinājums” un triju Baltijas valstu kopražojums “Laika tilti” (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis) dodas uz vairākiem pasaulē prestižiem starptautiskiem kinofestivāliem – Amsterdamā, Lībekā un Tallinā.
Žurnālistam, kino teorētiķim Ābramam Kleckinam - 85
Šodien 85. dzimšanas dienu svin pazīstamais žurnālists un ļoti daudzu Latvijas žurnālistu skolotājs, arī izcils kino zinātnieks un sabiedriskais darbinieks Ābrams Kleckins. Par ieguldījumu Latvijas kino attīstībā viņš pēc mēneša – 12.novembrī – saņems „Lielā Kristapa” balvu par mūža ieguldījumu. Tieši pateicoties viņam, kā arī Mihailam Savisko, pagājušā gadsimta 70.gados savu apzīmējumu ieguva Rīgas poētiskā dokumentālā kino skola.
Ar Nacionālā Kino centra atbalstu taps četras jaunas ģimenes filmas
Ar valsts finansiālu atbalstu taps četras jaunas filmas – Nacionālajā Kino centrā noslēdzies konkurss, kurā atbalstīti četri pilnmetrāžas spēlfilmu projekti ar bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai piemērotu saturu. Topošās filmas piedāvā plašu spektru saturiskajā un mākslinieciskajā stilistikā, uz ekrāniem tās nonāks 2019. un 2020. gadā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti