Kultūra / Kino, foto un TV
Televīzijas pirmizrādi piedzīvos «Lielā Kristapa» laureāte filma «Lidija»
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas – 14. jūnija – vakarā, LTV1 ēterā televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisora Andreja Verhoustinska dokumentālā filma “Lidija”. Filma 35 minūtēs aptver Lidijas Doroņinas-Lasmanes dzīvesstāstu, informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
Simtgades filma «Mērijas ceļojums» Baznīcu naktī Doma dārzā
Piektdien, 1. jūnijā, pulksten 21.30 Baznīcu nakts ietvaros Doma baznīcas dārzā notiks režisores Kristīnes Želves dokumentālās spēlfilmas “Mērijas ceļojums” speciālseanss. Doma baznīca ir zīmīga vieta šai filmai – tur laulājās Mērijas vecāki, un tā bija pirmā kāzu ceremonija, kas notika latviešu valodā.
Dokumentālā filma «Dziesmuvara» – skats uz tautas ciešo saikni ar Dziesmu un deju svētkiem
Askolda Saulīša jaunajā dokumentālajā filma „Dziesmuvara” izseko Dziesmu svētku tradīcijai no tās pašiem pirmsākumiem līdz Trešās atmodas sākumam. Simboliskā veidā par tās galveno stāstnieku un notikumu vērotāju izraudzīts karavīrs, lidotājs, mūziķis un korists Jānis Osvalds Muižnieks. Filmā daudz izmantoti citāti no viņa grāmatas „Putnu ceļš”, kā arī vēsturiskas fotogrāfijas un kino arhīvi.
Vasarā LTV skatītājiem piedāvās Latvijas kino klasiku
Kā katru vasaru, Latvijas Televīzija arī šogad piedāvās zināmu un iemīļotu latviešu filmu izlasi visām gaumēm. Jūnijā tās būs vērojamas piektdienu pievakarēs – plkst. 19.05, savukārt jūlijā – svētdienu pēcpusdienās.
Liepājā mākslas vidusskolas audzēkņi rāda savu veikumu foto izstādē «Kad būs bildes?»
Ar šādu nosaukumu Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas telpās līdz 1.jūnijam skatāma Foto dizaina nodaļas audzēkņu darba izstāde “Kad būs bildes?”. Tas ir pirmais taustāmais darba rezultāts divu gadu darbam. Fotogrāfijas laikmetā, kad katram tā ir pieejama telefonā, piedāvā iespēju apgūt fotogrāfiju padziļināti, lai ar to operētu gan tehnoloģiski augstā līmenī, gan mākslinieciski. Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ir šī ceļa sākumā.
Kinorežisors Rolands Kalniņš: savējais visām paaudzēm
23.maija vakarā kinoteātrī “Splendid Palace” notika unikālas jaunas grāmatas “Rolanda Kalniņa telpa” atvēršas svētki,  īpašais restaurētās filmas “Četri balti krekli” goda seanss un radošās grupas sumināšana.
Režisors: Zigfrīda Annas Meierovica godīgums ir reta parādība Latvijas politikā
Misijas apziņa – tā savu darbu pie dokumentālās filmas par pirmo Latvijas ārlietu ministru Zigfrīdu Annu Meierovicu raksturo kino dokumentālists Tālivaldis Margēvičs. Mēģinājumi veidot filmu par izcilo 20.gadsimta sākuma valstsvīru bijuši vairākkārt, taču pirmo reizi ideju izdevies novest līdz galam. Režisors cer, ka filma atdzīvinās interesi par šo Latvijas vēsturē unikālo personību, kas pirms simt gadiem izveda Latviju uz starptautiskās skatuves.
Rolands Kalniņš: «Es dzīvoju vieglprātīgi!»
“Es dzīvoju vieglprātīgi!” – tā par sevi saka latviešu kino režijas vecmeistars Rolands Kalniņš. Un tieši tāds virsraksts dots noslēdzošajai nodaļai grāmatā “Rolanda Kalniņa telpa” – četrsimt lappušu biezam pētnieku kopdarbam, kas dienasgaismu ieraudzīs trešdien, 23.maijā.
Rīgā sākas «Franču dokumentālā kino dienas»
No 21.līdz 27.maijam Kaņepes Kultūras centrā bez maksas demonstrēs īpaši atlasītas franču dokumentālās filmas. Tās vieno interese par cilvēka un cilvēcības vietu mūsdienu industrializētajā pasaulē.
Kannu kinofestivāls: pēcgarša
Atpakaļ realitātē – 71. Kannu kinofestivāla filmu pieblīvētās dienas nu ir galā. Taču pirms pilnasinīgas atgriešanās ikdienā, kur filmu skatīšanās neaizņem ievērojamu diennakts daļu, vēl neliels pēcvārds par festivāla noslēgumu.
Kannās triumfē japāņu drāma par kabatzagļiem
Kannu kinofestivāla galveno balvu - "Zelta palmas zaru" - šogad saņēmusi japāņu režisora Hizokazu Kore-edas filma "Shoplifters", savukārt godalga par labāko režiju piešķirta poļu režisora Pāvela Pavļikovska filmai, kas vēsta par divu mūziķu mīlestību komunistiskajā Polijā.
Kannu kinofestivāls: Tālo Austrumu lirika
Kannu kinofestivālā laiks izplūst: filmu seansiem un dažādiem notikumiem blīvi piepildītās dienas katra šķiet kā atsevišķs universs, kur viss noris vispārākajā intensitātes pakāpē. Notikumu vēriens bieži vien ir sirreāls.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti