Kultūra / Kino, foto un TV
Aina ar nodevēja sodīšanu «Sarkanajā mežā» – viena no brutālākajām LTV vēsturē
“Sarkanā meža” astotā sērija ir viena no līdz šim brutālākajām daudzsēriju filmas epizodēm. Leona “labā roka” un izlūks ar segvārdu Puika tiek brutāli nogalināts, Leons pārgriež viņa rīkli ar nazi pārējo mežabrāļu klātbūtnē. Viņš ticis manīts sarunās ar čekistiem mežā, un maksa par nodevību ir nāve. Vai Puika bija pelnījis mirt?
Kinorežisore Ilona Brūvere veidos spēlfilmu par Zentu Mauriņu un Konstantīnu Raudivi
Režisore Ilona Brūvere sākusi izvēlēties aktierus savai jaunajai pilnmetrāžas spēlfilmai “Dzīves vilcienā”. Filmā aprakstītie notikumi un varoņu raksturi sasaucas ar latviešu rakstnieces Zentas Mauriņas dzīvi. Filmā nebūs atrodami dokumentāli materiāli, jo šis ir tikai stāsts par divu radošu personību – Zentas Mauriņas un Konstantīna Raudives – mīlestību.
Sociālais un politiskais aktīvisms mākslā. Kāds tas ir Baltijas valstīs?
''Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2019'' programmas ietvaros notikušā simpozija "(Ne)Aktīvisma manifestācijas Baltijas jaunākajā mākslā" mērķis bija noskaidrot, ko mūsdienās saprot ar aktīvismu, kāda ir politiskā un sociālā aktīvisma nozīme mūsdienu mākslā un kā tas izpaužas vai neizpaužas Baltijas jauno mākslinieku un kuratoru darbos.
Ar dokumentālo filmu «Meklējot Mr. Kauliņu» kinožanrā debitēs «Prāta vētras» bundzinieks Kaspars Roga
8. maijā kinoteātrī “Forum Cinemas” pirmizrādi piedzīvos mūziķa, grupas “Prāta Vētra” bundzinieka un videoklipu režisora Kaspara Rogas debija kino – dokumentālā filma "Meklējot Mr. Kauliņu”, vēstīja filmas pārstāvji. Tas ir stāsts par viņa draugu, latvieti Guntaru Kļaviņu, par dimantu biznesa aizkulisēm, tā spozmi un baisumu, un par īstu draudzību. No 10. maija filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.
Filmā «Sabiedrotais» izceļ Lielbritānijas lomu Latvijas neatkarības karā
Nosargāt tikko iegūto Latvijas brīvību pēc Pirmā pasaules kara bija ļoti sarežģīts un grūts uzdevums, bet to izdevās īstenot. Kā tas notika un kam par to jāpateicas – atbildes uz šiem jautājumiem sniedz režisora Kārļa Lesiņa jaunā dokumentālā īsfilma „Sabiedrotais”. Tajā īpaši izcelta Lielbritānijas loma Latvijas cīņā par neatkarību.
Ģimene kā sabiedrības atspulgs. Intervija ar mākslinieci Diānu Tamani
Diāna Tamane ir latviešu māksliniece, kas pašlaik dzīvo un strādā Tartu. Absolvējusi bakalaura studijas Tartu Mākslas koledžā un maģistra studijas LUCA Mākslas augstskolā Briselē. Mācījusies arī Ģentes Augstākajā mākslu institūtā (HISK) Beļģijā. Tamanes darbu pamatformāts ir fotogrāfija, video un teksts, par būtisku atskaites punktu izmantojot autobiogrāfiskus elementus, kā arī ģimeni, kuras locekļi nereti kļūst par darbu galvenajiem varoņiem.
Atbildība neiznīcināt. Kā un par cik Latvijā top debijas kino?
Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas kino debitantu atbalstam palīdzējušas tapt vairākām filmām. Viena no pēdējām mikrobudžeta filmām ir Kārļa Lesiņa drāma "Izmisums", bet pirmā no “debijas pilnmetrāžas spēlfilmu” programmas filmām ir Reiņa Kalviņa kriminālstāsts "Maiņa", kuras pirmizrāde gaidāma rudenī.
Mazie «art house» kinoteātri: par kino kultūras bastionu renesansi Rīgā runāt pāragri
Nelielajam nekomerciālo kinoteātru pulciņam Rīgā tikko pievienojies „Kino Augusts”. Kā tas nākas, ka laikā ar tik intensīvu lielo daudzzāļu kinoteātru piedāvājumu un cilvēku paradumiem filmas arvien biežāk skatīties internetā tomēr sevi var pieteikt vēl viens mazais kinoteātris? Kāda vispār ir šo tā dēvēto „art house” kinoteātru misija, un kā tā īstenojas Latvijā?
Berlīnē atklāj «Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2019» izstādi
12. aprīlī plkst. 19.00 galerijā “pavlov’s dog” Berlīnē atklās latviešu mākslinieces Diānas Tamanes izstādi “Asinsspiediens”, kas norisinās  "Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2019" programmas ietvaros, informēja biennāles rīkotāji. 2018. gadā māksliniece uzvarēja Rīgas Fotogrāfijas biennāles balvas “Meklējam jauno fotogrāfijā! “ konkursā un ieguva iespēju sarīkot izstādi Berlīnē. Turpmāk šāda iespēja būs katram balvas uzvarētājam.
Mēs ļoti masīvā veidā cits citu kopējam. Intervija ar mākslinieci Anniju Muižuli
Annija Muižule ir latviešu māksliniece, kas patlaban dzīvo un strādā Nīderlandē. 2017. gadā absolvējusi Hāgas Karaliskās mākslas akadēmijas Fotogrāfijas programmu un piedalījusies vairākās izstādēs. Annija ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles – "NEXT 2019" balvas “Meklējam jauno fotogrāfijā!” uzvarētāja. Viņas izstāde “Priecīgi biznesmeņi izklaidējas birojā”, kas skatāma ISSP galerijā līdz 8. maijam, pievēršas mūsdienu vizuālā laikmeta raksturīgajām problēmām – attēlu pārbagātībai un vizuālai lasītprasmei, vienlaikus diskutējot par to, kāda ir attēlu ražošanas industrijas ietekme uz mūsu izpratni par realitāti un kā tā kultivē stereotipisku un seklu domāšanu.
Latvijas animatoru darbs izpelnās starptautisku ievērību
Starptautiski nozīmīgajā animācijas un TV projektu tirgū MIPTV Kannās sadalītas “Emmy Kids Awards”, un kategorijā “Kids: Digital” uzvarējis darbs, kurā strādājuši Latvijas animatori no “Tritone studio” un galvenais mākslinieks Toms Burāns, informēja Nacionālajā kino centrā.
Kannu kinofestivālu atklās ar Džārmuša filmu
Šā gada Kannu kinofestivālu atklās ar neatkarīgā amerikāņu kinorežisora Džima Džārmuša veidoto filmu. Komēdijas "The Dead Don't Die" jeb "Mirušie nemirst" pirmizrāde paredzēta 14. maijā.
«Lupatiņi» krieviski, jaunas komēdiju ieceres – filmu veidotāji sacenšas par valsts finansējumu
Rosīgs šīs nedēļas sākums bijis Latvijas kino ļaudīm: aizvadīts viens no gada būtiskākajiem notikumiem kino jomā – jauno filmu ražošanas konkursa projektu prezentācijas. Uz Nacionālā kino centra jeb valsts finansējumu – vairāk nekā miljonu eiro – pretendē 38 kino projekti. Tiesa, finansējumu atkarībā no to budžeta saņems tikai divas trīs spēlfilmas vai divas trīs animācijas, vai piecas sešas dokumentālās filmas. To, kuriem no iesniegtajiem projektiem tiks piešķirts finansējums, Nacionālais kino centrs sola paziņot līdz 15. aprīlim.
«Sarkanā meža» vēstures konsultants: Rubenis ir «gatavs spiegs»
Arheologs un "Sarkanā meža" vēstures konsultants Normunds Jērums uzskata: Rubenis daudzsēriju filmā ir "gatavs spiegs." Sestā sērija beidzas ar apšaudi starp čekistiem un partizāniem. Vitolds čekistu mītnes ārpusē pie krūmiem ierauga ar mēteli apklātu vīrieša ķermeni un notur to par Rubeni, tomēr notikušā apstākļi ir pārāk mīklaini. Arī Leons līdz galam nenotic Rubeņa nāvei.
Noslēgusies kinofilmas «Dvēseļu putenis» filmēšana
Viņi bija pavisam naivi puišeļi, bet kad atgriezās, bija īsti vīri. Latviešu strēlnieki. Kas viņiem bija jāpiedzīvo un jāpārdzīvo gan fiziski, gan emocionāli - varoņstāsti, kas savijas ar valsts dibināšanas vēsturi. Par to vēstīs jaunā filma “Dvēseļu putenis”, kam par pamatu ņemts strēlnieka un rakstnieka Aleksandra Grīna romāns. Nupat “Dvēseļu putenim” uzņemtas pēdējās epizodes.  
Jaunākie
Interesanti