Kultūra / Kino, foto un TV
Par «Latvijas filmām Latvijas simtgadei» plašākā informācija portālā LSM
Lai palīdzētu kinoskatītājiem plānot savu laiku un atrast izdevīgāko iespēju noskatīties filmas no programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", Nacionālais kino centrs (NKC) kopā ar sabiedrisko mediju portālu LSM.lv izveidojis jaunu sadaļu portālā - "Simtgades filmas". Šajā šķirklī atrodamas gan jaunākās ziņas par 16 filmām, gan arī informācija par pirmizrādēm un seansiem visos Latvijas novados, informē NKC pārstāve Kristīne Matīsa.
Kinomāksla filmā «Ūtoja, 22. jūlijs» - kā pastaiga mīnu laukā
Berlīnes Starptautiskais kinofestivāls jau pusē — kamēr daļa filmu tirgus pārstāvju šajās dienās jau dodas mājās, žurnālistu «flangā» kino skatīšanās maratons turpinās. Te lieti noder labas orientēšanās un rēķināšanas spējas, jo dienas ietvaros «jāsaķīmiķo» pēc iespējas vairāk kinoseansu, turklāt nezaudējot laiku metro pārbraucienos no viena kinoteātra uz otru. Taču bez aplinkiem — tik un tā lielākoties nākas sadzīvot ar sajūtu, ka visu kāroto noskatīties nav laika un daudzas no programmas filmām nākas palaist garām.
Tapusi dokumentāla filma par skautiem un gaidām Latvijā
2017. gadā latviešu skautisms svinēja simtgadi. Tam par godu radīta dokumentāla filma par kustības bagāto vēsturi. Filma “Arvien modri!” tapusi gada garumā, iemūžinot skautu un gaidu organizācijas aktivitātes. Dokumentālā stāsta TV pirmizrāde būs skatāma Latvijas Televīzijas ēterā 22. februārī plkst. 21.30.
«VFS Films» darbi pieejami internetā bez maksas
Studija “VFS Films”, kas kopš dibināšanas 1997. gadā bija pazīstama kā Vides Filmu studija, nupat nosvinējusi 20 gadu jubileju un piedāvā noskatīties tiešsaistē šajos gados uzņemtās filmas – sekojot studijas “Facebook” lapai, katru pirmdienu līdz pavasarim varēs iegūt saiti uz kādu no studijas agrīnajām filmām, kas septiņas dienas būs pieejama bez maksas, infomēja producents Uldis Cekulis.
Sāks uzņemt Kairiša spēlfilmu «Pilsēta pie upes»
Februāra beigās tiks uzsākts ziemas filmēšanas periods jaunai vēsturiskai spēlfilmai “Pilsēta pie upes”, kuras darbība notiek no pagājušā gadsimta 30.gadiem līdz Otrā pasaules kara beigām. Pirmie filmas kadri tiks uzņemti Latgalē – Krāslavā, Ludzā un Rēzeknē, informēja Nacionālajā Kino centrā.
Šipkēvics, Zālīte un Īvāns: «Paradīze 89» - pirmā filma par Atmodas notikumiem un nozīmi
“Filma “Paradīze 89” ir pirmā filma, kas jaunajai paaudzei skaidro Baltijas ceļa notikumus, bet pieaugušajiem, kuri bija Atmodas laika liecinieki un nenogurstoši cīnījās par Latvijas neatkarības atjaunošanu, atgādina, ka neviena brīvības cīņu nozīmīgākā epizode nevar aizstāt cilvēkam bērnību,” vērtējot filmu “Paradīze 89”, pauda Atmodas laika leģendārā televīzijas raidījuma "Labvakar" žurnālists Jānis Šipkēvics.
Sākas Berlīnes starptautiskais kinofestivāls
Vācijas galvaspilsētā Berlīnē 15. februārī sākas 68. starptautiskais kinofestivāls, kas tradicionāli ir aktīvs darba cēliens arī Latvijas kinoprofesionāļiem festivāla industrijas pasākumos. Kā ik gadu, filmu tirgū intensīvi darbosies Latvijas stends, kuru aprūpē Nacionālais kino centrs un Latvijas Kinoproducentu asociācija.
Pirmo reizi notiekošo Japānas kino nedēļu atklāj ar kabuki dejām
Rīgā sākusies Japānas nedēļa, kas norit pirmo reizi, un, iedibinot jauno tradīciju, liels uzsvars likts uz kino. Kinoteātri “Splendid Palace”, sākot no otrdienas, 13. februāra, līdz pat 16. februārim, piektdienai, pārņems Japānas kino dienas, kuru laikā varēs noskatīties četras nesen tapušas un jau godalgotas filmas.
Padomju laika kultūrvēsturiskie foto - grāmatu sērijā «Publiskā telpa»
Interesantu kultūrvēsturisku foto grāmatu sēriju “Publiskā telpa” laidusi klajā izdevniecība “Orbīta”, svinot grāmatu atvēršanas svētkus vienlaikus ar triju autoru darbiem, kas atklāj neseno, padomju laika vēsturi neierastā šķērsgriezumā. Trīs fotomākslinieku darbus papildina dažādu autoru esejas un apcerējumi.     
Pauļa Lileiķa fotogrāfiju izstādē «Fotoamnestija 1988-1999»
Sagaidot Lietuvas valsts simtgadi, no 13. februāra līdz 11. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā tiks eksponēta Pauļa Lileiķa fotogrāfiju izstāde „Fotoamnestija 1988-1999”. Fotogrāfa Pauļa Lileiķa zinātkāre un jauneklīgā nekaunība spēj radīt emocionālu un individualizētu vēsturisko notikumu dokumentējumu. Katrs no mums pagātnē atgriežas pa individuālu, iztēles sagrozītu atmiņu taku, tāpēc tik nozīmīgi šobrīd ir Pauļa Lileiķa centieni noķert tā laika kolektīvās pieredzes mirkļus.
Kino centrs: Pieaug Latvijas filmu konkurētspēja un skatītāju skaits
Nacionālais kino centrs tradicionāli janvārī apkopo 2017. gada statistikas datus filmu nozarē, un kopējā tendence ir arvien iepriecinošāka – Latvijas spēlfilmas spēj kinoteātros veiksmīgi konkurēt ar Holivudas ģimenes filmām, un trīs pirmās simtgades filmas ieņem vietu visvairāk apmeklēto Latvijas filmu avangardā.
Mazliet atslābināties un baudīt. Intervija ar režisoru Rinaldu Zeltu
Režisora Rinalda Zelta filma "Silts klusums" (2016) ir rāma meditācija par būšanu vienatnē ar sevi un dabu. Ne vien varoņa realitātes uztvere vientulībā top transformēta, bet arī skatītājs tiek izaicināts apturēt ikdienas traukšanos un vienkārši skatīties. Lēni malkojot tēju, ar autoru pamazām rekonstruējām tās sajūtas un pārdomas, no kurām tapa filma. Filmu savukārt varēs jau šovakar plkst. 22.30 skatīties Latvijas Televīzijā vai arī replay.lv .
Jaunākie
Populārākie
Interesanti