Kultūra / Kino, foto un TV
LTV1 un Replay.lv būs skatāma Rozes Stiebras filma «Saule brauca debesīs»
Tieši pirms Līgo svētkiem, sestdien, 22. jūnijā, plkst. 21.20 LTV1 un Replay.lv televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores Rozes Stiebras un mākslinieces Ilzes Vītoliņas pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. Latvijas animācijas filmu klasiķes simtgades veikums ir vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu.
Spēlfilmas «Gads pirms kara» uzņemšanā galvenās lomas atveidotājs guvis traumu; filmēšana apturēta
Režisora Dāvja Sīmaņa jaunās spēlfilmas "Gads pirms kara" filmēšana apturēta — galvenās lomas atveidotājs, čehu aktieris Petrs Buhta filmēšanas laukumā guvis nopietnu traumu. Vēsturiskais trilleris seko leģendārā anarhista Pētera Māldera traģikomiskajam un sirreālajam ceļojumam, un tā uzņemšana tiks pabeigta rudenī, kad aktieris būs atveseļojies un atkal gatavs filmēties, informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.
«Aizliegtā paņēmiena» izlaušanās spēles «Latvija» formāts atzinīgi novērtēts Eiropā
Pērn, gatavojoties Saeimas vēlēšanām, Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” komanda radīja jaunu un Latvijas televīzijās neredzētu pārbaudījumu partiju līderiem – “Izlaušanās spēli “Latvija””. Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) raidījuma komandas veidoto formātu novērtējusi, un tas izvirzīts oriģinālformātu skatei, kas notiks EBU Radošuma forumā septembrī.
Latvijas diaspora līdz jūnija beigām tiešsaistē varēs skatīt latviešu filmas
Nacionālā kino centra (NKC) portāls Filmas.lv 19. jūnijā uzsācis pirmo tiešsaistes festivālu “Latvijas filmas pasaulē”, kas ilgs divas nedēļas līdz jūnija beigām. Festivāla ietvaros 10 Latvijas filmas kā īpašs sveiciens latviešu diasporai nacionālajos svētkos būs pieejamas noskatīšanai datorā jebkurā pasaules vietā, kur vien atrodams interneta pārklājums, informē NKC.
Baza Lurmena interpretācija par Romeo un Džuljetu - vienīgajā seansā Rīgā
Kinoteātris “Splendid Palace” un kinoprojekts “Kino Kults” 20. jūnijā aicina nosvinēt “Splendid Palace” 95. jubilejas sezonas noslēgumu “Vasaras nakts ar Šekspīru”. Lielajā zālē plkst. 19 skatītājus gaidīs visslavenākā Šekspīra traģēdija visneparastākajā veidolā – 1996. gadā tapusī Baza Lurmena filma “Romeo + Juliet”, informē kinoprojekta "Kino Kults" pārstāvji. 
Latvijas filmas iekļautas Šanhajas kinofestivālā 
Sestdien, 15. jūnijā, Ķīnas lielpilsētā Šanhajā sākas kinofestivāls, uz kuru dodas Latvijas delegācija, jo festivāla programmā dažādos konkursos iekļautas piecas Latvijas filmas – “Laika tilti”, “Tēvs Nakts”, “Lote un pazudušie pūķi”, “Projām” un “Bille” , informēja Latvijas Nacionālajā kino centrā.
Latvijas Televīzija aicina Jāņus svinēt mūzikas un kino noskaņās
Kā ierasts, Jāņos Latvijas Televīzija (LTV) piedāvā īpašu svētku programmu jautrākai līgošanai un jestrākai Jāņu dienai. Līgo vakarā būs iespēja dziedāt līdzi Raimonda Paula melodijām maestro joku dziesmu koncertam “Viena tante teica…” LTV1 tiešraidē no 11. novembra krastmalas, bet Jāņu vakarā īpaša pirmizrāde – Imanta Krenberga filmas “Īsa pamācība mīlēšanā” filmas arheoloģijas pirmizrāde, vēstīja Latvijas Televīzijā.
Televīzijas seriāls par Černobiļu veicina tūristu interesi par katastrofas vietu
Pasaulē populārais TV seriāls “Černobiļa”, kas izpelnījies ļoti augstu kritiķu atzinību, veicinājis ievērojamu tūristu skaita pieplūdumu uz katastrofas vietu. Tā ziņo Ukrainas ekskursiju organizētāji. Viņi sniedz iespēju arvien vairāk interesentiem apskatīt dzīvē krāsmatas, kurās kādreiz notika traģiskā kodolkatastrofa un kur joprojām daļa no teritorijas ir bīstama cilvēkiem augstā radiācijas līmeņa dēļ.
Īsfilmu festivāls 2ANNAS turpmāk notiks februāra vidū
Lai piedāvātu vislabāko kino pieredzi, Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS turpmāk priecēs skatītājus ar lielisku programmu februāra vidū, un jau 24. festivāls gaidīs visus interesentus 2020. gadā no 10. līdz 16. februārim, informēja festivāla organizatori.
Adrenalīna medniece. Intervija ar fotogrāfi Elīnu Semani
“Rīgas Fotomēneša” ietvaros bārā “Čē” vēl līdz 16. jūnijam ir apskatāma fotogrāfes Elīnas Semanes izstāde “Laiks dzīvot, laiks at*isties”, kurā fotogrāfe vaļsirdīgi dokumentē savu ikdienu, ko ietekmē sarežģītās savstarpējās attiecības, nestabilie gara stāvokļi, atkarība no sociālajiem tīkliem un tieksme pēc nemitīgas pašreprezentācijas.
Uzņēmīgā Slišanu ģimene Vecpiebalgas pusē izveidojusi kinoteātri pamestā cūku fermā
Tagad varam filmas skatīties gan mājas kinozālē, gan datorā, pat telefonā, taču Vecpiebalgas pusē kino var baudīt visparastākajā fermā, jo izrādās, ka bijušajā cūku fermā te tapis kino muzejs un arī kinoteātris, kādu to atceramies vēl no ne tik senās pagātnes, ar nosaukumu “Kino ferma”. Šo ieceri īstenojuši dzīvesbiedri Aina un Aldis Slišani. 
Spīķeru kvartāls atklās brīvdabas  kino vakarus ar pašmāju filmu «Homo novus»
Ceturtdien, 6. jūnijā, Spīķeru kvartālā tiks atklāta brīvdabas kino sezona, piedāvājot apmeklētājiem noskatīties pēc Anšlava Eglīša romāna “Homo novus” motīviem veidoto filmu ar tādu pašu nosaukumu, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē, informēja brīvdabas kino seansu rīkotāji. Ieeja bez maksas.
Deivids Linčs saņems «goda Oskaru»
Kinomākslas un zinātnes akadēmija paziņojusi, ka starp tiem, kuri saņems akadēmijas goda balvu “Governors Awards” ceremonijā oktobrī, ir arī kinorežisors Deivids Linčs, vēsta portāls “Pitchfork”.
Jaunākie
Interesanti