Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kino, foto un TV
LTV platformā «16+» pirmizrādi piedzīvos jauniešu radīts seriāls jauniešiem «Ierāmēts»  
Latvijas Televīzijas eksperimentālā satura platformā “16+” 30. septembrī gaidāma pirmizrāde – būs skatāmas pirmās divas jauniešu seriāla “Ierāmēts” sērijas. Stāsta centrā ir jaunā aktiera Rūda Bīviņa atveidotais talantīgais puisis Arturs, kura mērķiem ceļā stājas ne vien ģimene, bet, attīstoties notikumu gaitai, arī viņš pats, dzīšanās pēc atzinības un statusa.
FOTO: «Splendid Palace» pirmizrādīta filma par Latvijas preses karalieni Emīliju Benjamiņu
20. septembra vakarā kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvoja filmu studijas "Mistrus Media:  un kopproducentu "Tet studio" un Latvijas Televīzijas vēsturiskā daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kas stāsta par “Jaunāko ziņu” un “Atpūtas” izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu.
«Emmy» ceremonijā triumfē seriāls «The Crown»
"Emmy" godalgu ceremonijā svētdien, 19. septembrī, Losandželosā prestižo labākās drāmas balvu saņēma straumēšanas platformas "Netflix" populārais seriāls par britu karaļnama dzīvi "The Crown" ("Kronis"), ceremonijas galveno balvu "Netflix" šogad saņemot pirmo reizi.
Zaļš mauriņš, sarkanas lūpas, pļavā atrasta auss. Deivida Linča «Zilais samts»
Filma “Zilais samts” ("Blue Velvet" 1986) hronoloģiski atrodas starp diviem svarīgiem notikumiem Deivida Linča (David Lynch) kino režisora dzīvē – smagāko izgāšanos un pirmo triumfu. Komerciāla un mākslinieciska neveiksme bija filma “Kāpa” (“Dune” 1984), kamēr seriāls “Tvinpīka” (“Twin Peaks” 1990-91) veicināja režisora starptautisku atpazīstamību. Līdz ar to, no vienas puses “Zilais samts” ir apliecinājums režisora spējai atgūt kontroli pār savu karjeru un radošo brīvību, bet no otras tā arī ievada filmas skatītāju tajā, kas kļūs par Linča rokrakstu un individuālo stilu.
Baltijas jūras dokumentālo filmu forumā balvas iegūst četri filmu projekti
Nedēļas nogalē noslēdzies Nacionālā kino centra rīkotais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas notika no 1. līdz 12. septembrim. Foruma laikā skatītāju ievērību izpelnījās divas filmu programmas, savukārt dokumentālā kino profesionāļi piedalījās apmācībās, meistarklasēs un filmu projektu tirgū, kura noslēgumā četriem filmu projektiem pasniegtas vērtīgas balvas, informēja organizatori.
Vairāk nekā 100 filmu kinoteātrī un tiešsaistē – Riga IFF izziņo programmu
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) šoruden, no 14. līdz 24. oktobrim, aicinās skatītājus gan Rīgā, gan visā Latvijā pievienoties jau astotajam festivāla gadam – būs skatāmas vairāk nekā 100 filmas, kas izvietotas 10 tematiskās sadaļās, tostarp 5 konkursu programmās, informēja festivāla rīkotāji.
Aprit 55 gadi kopš Latvijas leļļu animācijas dzimšanas
Šogad aprit 55 gadi kopš Latvijas leļļu animācijas dzimšanas. Tā aizsākās 1966. gadā, kad režisors un mākslinieks Arnolds Burovs kopā ar domubiedriem izveidoja pirmo latviešu leļļu filmu “Ki-ke-ri-gū!”. Kopš tā laika kinostudijas leļļu grupa izaugusi par filmu studiju “Animācijas brigāde”, uzņemtas vairāk nekā 140 filmas un mūsu animatoru veikums novērtēts gan Latvijā, gan pasaulē. Šonedēļ kinoteātrī “Splendid Palace” notiks divi jubilejas pasākumi – ceturtdien uz pasākumu aicināti pieaugušie skatītāji, bet sestdien – bērni.
Par Riga IFF Nacionālā īsfilmu konkursa balvu sacentīsies seši darbi
Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šogad no 14. līdz 24. oktobrim klātienē un tiešsaistē dosies pie kino mākslas cienītājiem visas Latvijas teritorijā, izziņojis īsfilmu sadaļas “Short Riga” Nacionālā konkursa un Starptautiskā konkursa dalībniekus, kā arī žūriju.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt