Kultūra / Kino, foto un TV
Atklās fotomeistara Viļa Rīdzenieka izstādi «Sejas un stihijas»
Vilis Rīdzenieks visplašāk pazīstams kā Latvijas Republikas proklamēšanas akta dokumentētājs, bet daudz mazāk zināms viņa pārējais fotogrāfa veikums, kas ir ļoti bagātīgs un interesants. Ilgus gadus to izstādīt apgrūtina sarežģījumi ar autortiesībām.
Brīvprātīgais komunisms. Saruna ar režisori Aiju Bley
Oksfordas vārdnīcā jēdziens “komūna” tiek skaidrots kā “cilvēku grupa, kas apvienojusies kopīgai dzīvei un kopīgam darbam, pamatojoties uz kopēju īpašumu.” Padomju gados šo apzīmējumu izmantoja, lai attaisnotu piespiedu apvienošanos. Mūsdienu Latvijā par komūnām nesanāk dzirdēt bieži. Tomēr tādas ir, un tās ir brīvprātīgas. Par vienu no zināmākajām komūnām Rīgā, Maskavas forštatē – Lastādiju – stāsta arī Aijas Bley filma, kas tapusi LTV projekta “Latvijas kods” ietvaros.
Kosmoss un seriāli. Īsfilmu festivāls «2Annas» aicina uz lekciju par zinātnisko fantastiku
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2Annas” 10. decembrī, “Kino Augusts” Kaņepes kultūras centrā aicina uz jau trešo kino lekciju ciklā “Kosmoss”, kas šoreiz pievērsīsies tēmai “Kosmoss un seriāli”, medijus informē festivāla pārstāvji. Lektors un kino blogeris Sergejs Timoņins vedīs klausītājus kosmiskā piedzīvojumā caur galaktikām, zinātnisko fantastiku un paaudzēs mīlētiem TV seriāliem un meklēs iemeslus, kāpēc atbildes uz visuma jautājumiem pirmkārt ir jāmeklē mūsos pašos.
Romantiskā komēdija «Jaungada taksometrs 2» nonāk pie skatītājiem
Režisora Māra Martinsona romantiskā komēdija “Jaungada taksometrs 2” ceturtdien, 5. decembrī “Kino Citadele” svētku gaisotnē pulcēja pirmizrādes viesus un visu filmā iesaistīto aktieru ansambli, atklājot filmas ceļu uz kinoteātriem ne tikai Latvijā. Anglijā un Īrijā filmas pirmā daļa ir skatāma no 6. decembra un otrā – jau decembra beigās, medijus informē filmas pārstāvji.
Ginta Zilbaloža filma «Projām» nominēta animācijas balvai «Annie Award»
Latviešu režisora un animatora Ginta Gilbaloža veidotā animācijas filma “Projām” ir nominēta “Annie” balvai kategorijā “Labākā mūzika”. “Annie Awards” katru gadu pasniedz Starptautiskās animācijas filmu asociācijas Losandželosas nodaļa (“ASIFA-Hollywood”), godinot gada izcilākos veikumus animācijas jomā, medijus informē filmas pārstāvji.
Latvijas Televīzijā jauns raidījums par jaunāko latviešu filmu tapšanu
No 12. decembra ceļu pie skatītājiem uzsāks jauns LTV raidījums par latviešu kino tapšanu. “Latvijas filmas Latvijas šodienai” turpinās iepriekš uzsākto kursu, kurā raidījumu cikls sekoja simtgades filmu tapšanai. Pēdējie divi gadi Latvijas kino industrijā ir bijuši īpaši ražīgi un simtgades filmu birums ir pierādījis, ka Latvijas kino rada vērtīgus stāstus, tomēr arī tagad tā nesnauž, un jaunais dokumentālais cikls atklās piecu jaunu filmu tapšanas stāstus.
Par sievietēm, kuras uzdrošinās. Saruna ar režisori Adriānu Rozi
Adriānas Rozes īsfilma “Vārdotājas” vēsta par Latvijā salīdzinoši nesen popularitāti iekarojušās sieviešu stendapa kopienas meistarību radīt un pasniegt jokus. Tomēr šī “Latvijas koda” filma nav tikai par to. Stendaps jeb stāvkomēdija līdzvērtīgi virknei citu skatuves mākslas žanru ir sabiedrības spogulis.
Ēdienu fotogrāfei Amalijai «ļoti garšo ēst»
Amalija Andersone ir ēdienu fotogrāfe, kas pati ļoti mīl ēdienu. Viņa pirms gardumu iemūžināšanas tos nekad nesabojā ar kādiem mākslīgiem līdzekļiem, jo beigās cer tos pati apēst. Tagad tas ir viņai kļuvis par biznesu un radījis iespēju fotografēt gan pavārgrāmatām, gan kādiem klientiem ārzemēs.
Mārtins Skorsēze pret «Marvel». Vai supervaroņu filmas apdraud kino mākslu?
Oktobrī kino pasaulē lielu ažiotāžu izraisīja leģendārā kino režisora Mārtina Skorsēzes izteikumi intervijā žurnālam "Esquire". Runājot par savu jaunāko filmu "The Irishman", Skorsēze pievērsās arī jautājumam par komiksu ekranizāciju popularitāti, nokritizējot tieši "Marvel" universa filmas un pat paziņojot, kas tas nav kino. Līdzīgu viedokli paudis arī kino režisors Frēnsiss Fords Kopola, šīs filmas pat nosaucot par nicināmām.
Trīs dienas un 24 filmas. Šveicē sākas Latvijas kino dienas
Cīrihē piektdien, 29. novembrī, sākas Latvijas kino dienas – trīs dienu garumā kinoteātrī “Filmpodium” tiks demonstrētas 24 filmas, un tā ir pirmā lielākā un žanriski plašākā Latvijas kino skate Šveicē, iekļaujot gan animācijas, gan dokumentālās, gan spēlfilmas. Cīrihē viesosies arī režisoru, scenāristu un mākslinieku grupa no Latvijas, medijus informē Nacionālā kino centra pārstāvji.
Maķedoniešu kinorežisore: Dievs patiešām ir sieviete
Eiropas Parlamenta ikgadējo "Lux" filmu balvu šogad saņēmusi ziemeļmaķedoniešu režisores Teonas Mitevskas satīriskā filma “Dievs eksistē, viņu sauc Petrūnija” (“God Exists, Her Name is Petrunya”). Uz balvu pretendēja arī spāņu korupcijas drāma “Karaliste” un dāņu pētnieciskā žurnālista Madsa Brigera dokumentālais stāsts “Hamaršelda neatrisinātā lieta”. Filmu trijnieku izvirzīja Eiropas kino profesionāļu žūrija, bet uzvarētāju balsojumā noteica Eiropas Parlamenta deputāti.
Jaunākie
Interesanti