Kultūra / Kino, foto un TV
Vienojas par virzību uz klimatneitrālu filmu nozari Latvijā
25. janvārī ar mērķi sekmēt klimata pārmaiņas ierobežojošo pasākumu īstenošanu filmu servisa nozarē un padarīt Latviju par klimatneitrāla kino filmēšanas galamērķi, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") un “Latvijas Filmu servisa producentu asociācijas” vadība parakstījusi sadarbības memorandu, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.
Tiešsaistē būs skatāma pēc Virdžīnijas Vulfas romāna tapusī filma «Orlando»
"Kino Bize" filmu cikls “Klasikas kino vakari” turpina izgaismot vizionāras un kino vēsturē nozīmīgas filmas tiešsaistes platformā "Mājas kino". No 22. līdz 31. janvārim skatītājus pie ekrāniem pulcēs režisores Sallijas Poteres kostīmdrāma “Orlando” (1992) ar Tildu Svintoni galvenajā lomā. Līdzās virtuālajam seansam būs pieejama saruna ar publicisti un pētnieci Santu Remeri, informēja "Kino Bize" pārstāvji. 
Latvijas filmu projektu ražošanas atbalstam šogad pieejami 3,8 miljoni eiro
Latvijas filmu projektu ražošanas atbalstam šogad pieejami 3,8 miljoni eiro. Gada laikā plānots atbalstīt vairākus jau pērn iesāktus spēlfilmu, dokumentālo filmu un animāciju filmu projektus. Daļa naudas paredzēta arī jauniem filmu projektiem. Nacionālais kino centrs prognozē, ka jauno filmu projektu netrūks. Arī iesāktie turpinās, pielāgojoties ierobežojumiem, piemēram, aktieru kastingu rīkojot attālināti.
Kādus ārzemju seriālus gaidīt 2021.gadā?
Laikā, kad kinoteātri ir slēgti un jaunāko filmu pirmizrādes pasaulē atkal un atkal tiek pārceltas vai atceltas, labs laika kavēklis "mājsēdes" apstākļos ir televīzijas seriāli. Neraugoties uz pandēmijas radītajiem šķēršļiem, tos filmēja un turpinās filmēt.
Katrai paaudzei savas barikādes. Saruna ar filmas «Podnieks par Podnieku» autorēm
Katrai paaudzei kaut kas ir jāuzliek uz altāra – iespējams, ka šodienas situācija arī ir sava veida barikādes, LTV raidījumā "Kultūrdeva" sprieda par godu latviešu režisora, dokumentālista Jura Podnieka 70 gadu jubilejai tapušās filmas “Podnieks par Podnieku” autores – režisore Anna Viduleja un producente Antra Cilinska.
Vai bija viegli būt Jurim Podniekam?
2020. gada 5. decembrī latviešu dokumentālā kino operatoram un režisoram Jurim Podniekam būtu apritējuši 70 gadi. Juris Podnieks savos darbos turpināja 1950. un 1960. gados Latvijā aizsākto poētiskā dokumentālā kino tradīciju, savienojot sava laikmeta notikumu reportāžu ar tēlainu, metaforām bagātu kino valodu.
LTV piedāvās jaunu Latvijā radītu seriālu jauniešiem «Paliec negatīvs»
Latvijas Televīzijas eksperimentālā satura platformā “16+” tapis jauns seriāls – “Paliec negatīvs”. Televīzijas, kino un reklāmas profesionāļi ar režisoriem Unu Rozenbaumu un Māri Lagzdiņu priekšgalā radījuši krāsainu stāstu Latvijas seriāliem neierastā estētikā. Dažādu pasauļu satikšanās radītas emocijas, līdzāspastāvēšana, empātija un drosme ir šī stāsta centrā. Turklāt – stāsts ir visnotaļ aktuāls, jo darbība risinās pandēmijas laikā. Visi jaunieši, kuri piedalās seriālā, ir bez iepriekšējas pieredzes, bet pieaugušo lomās iejūtas profesionāli aktieri.
Algoritmu varā. Kādu kino un kāpēc skatāmies?
Tiešsaistes platformas kino baudītājiem piedāvā neizsmeļamas iespējas, taču šī informācijas pārbagātība ierobežo mūsu redzesloku, Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” sprieda kino kritiķe Elīna Reitere un kinoteātra "Kino Bize” direktors Māris Prombergs.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt