Kultūra / Kino, foto un TV
Ar Toma Harjo personālizstādi sāksies Rīgas Fotogrāfijas biennāle
No 29. maija līdz 17. jūlijam galerijā “Alma” Rīgā būs skatāma mākslinieka Toma Harjo personālizstāde “Izredzes”. Ar šo notikumu Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) 2020 sāk savu programmu, kas bija plānota no šī gada 9. aprīļa, bet ārkārtas situācijas dēļ tika pārcelta, medijus informē organizatori.
Maija beigās sāksies Rīgas Fotomēnesis
Otrdien, 26. maijā, sāksies ikgadējais fotomākslas festivāls "Rīgas Fotomēnesis". Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, festivāla pasākumi – izstādes, performances, projekcijas, diskusijas un ekskursijas – norisināsies ne vien interneta platformās ''Facebook'', ''Zoom'' un ''Twitch'', bet arī izstāžu zālēs un pilsētvidē, medijus informē organizatori.
FOTO: Rīgas tautas deju ansambļi īstenojuši kopīgu fotoprojektu
Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam “Savā rokrakstā”. Gaidot pārcelto koncertu 12. oktobrī, ansambļi projektā ielūkoties piedāvā jau tagad, medijus informē TDA “Vektors” pārstāvji.
VIDEO: Publiskots filmas «Mātes piens» pirmais tīzeris
Filmu studijas "Deviņi" un režisores Ināras Kolmanes veidotā pilnmetrāžas spēlfilma “Mātes piens” saņēmusi finansiālu atbalstu arī Eiropas Savienības (ES) programmā “Radošā Eiropa MEDIA” filmas projekta attīstīšanai. Tas noticis vienlaicīgi ar Nacionālā Kino centra piešķirto atbalstu filmas ražošanai. Tāpēc filmas veidotāji prezentē pirmo filmas video rullīti – tīzeri, medijus informē filmas pārstāvji.
«Alfa» arī šogad rīkos brīvdabas kino seansus uz tirdzniecības centra jumta
Trešo gadu tirdzniecības centrs “Alfa” turpina tradīciju – kino demonstrēšanu brīvdabā uz tirdzniecības centra jumta. Pirmais kino seanss šogad plānots 21. maijā, un skatītāji aicināti līdz 17. maijam nobalsot par filmu, kuru vēlētos redzēt, informē tirdzniecības centra pārstāvji. Šoreiz skatīties seansus būs iespējams tikai no automašīnām.
10 interesanti fakti par Deividu Badu no seriāla «Miesassargs» jeb aktieri Ričardu Madenu
Iepazīsimies! Esam apkopojuši desmit saistošus faktus par skotu aktieri Ričardu Madenu jeb nevienu citu kā Deividu Badu no seriāla "Miesassargs", ko LTV1 ēterā var vērot no 30. aprīļa. Aktieris, kurš dēvēts par vienu no stilīgākajiem pasaules vīriešiem, ir paguvis baudīt gan sieviešu mīluļa slavu, gan pierādījis sevi dažādās aktiera lomās un raksturos. Kas un kāds patiesībā ir Ričards Madens?
Eiropas dienā – Eiropas filmas tiešsaistē
Šajā nedēļas nogalē no 8. maija vakara īpašu Eiropas kino piedāvājumu skatītājiem sarūpējuši Baltijas valstu, Horvātijas un Slovēnijas “Creative Europe Media” biroji – programmā “Spēcīgi stāsti no mazām valstīm” divu diennakšu laikā var tiešsaistē noskatīties četras filmas, kas veidotas šajās nelielajās Eiropas valstīs, informē “Radošā Eiropa” Latvijas biroja pārstāvji.
Spēle ekrāna teātrī. Saruna ar kino zinātnieci Ingu Pērkoni
4. maijā rīkotajā Latvijas filmu maratonā, kas ārkārtējās situācijas diktētajos nosacījumos notika tiešsaistē, atvēršanas svētkus svinēja mākslas zinātņu doktores un kino pētnieces Ingas Pērkones jaunās grāmatas "Ekrāna skatuve: Par aktiermākslu Latvijas kino" atvēršanas svētki, kas arī notika tiešsaistē. Sarunā ar Martu Elīnu Martinsoni LR3 "Klasika" raidījumā "Piejūras klimats" Inga Pērkone stāsta par aktierdarbu Latvijas kino, par aktiera autorību filmas ietvaros un to, kādu tēlu pietrūkst pašmāju kino.
Taps filmas par Dziesmu svētkiem, grupu «Jumprava», «Mātes piena» ekranizācija – Kino centrs izziņo konkursa rezultātus
Nacionālais kino centrs (NKC) izsludinājis 2020. gada filmu ražošanas konkursa rezultātus – konkursā atbalstītas un šogad ražošanu sāks piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un sešas animācijas, tai skaitā divas pilnmetrāžas animācijas filmas. Projektiem piešķirtā finansējuma apjoms ir 1 768 327 eiro, medijus informēja NKC pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti