Kultūra / Kino, foto un TV
Andreja Granta melnbaltie fotodarbi apkopoti apjomīgā albumā
"Pārnēsājamā memoriālā izstāde,” tā par apgāda “Neputns” izdoto fotoalbumu “Andrejs Grants” saka pats fotomeistars. Bet par savām fotogrāfijām norāda, ka tās pārstāv veco skolu. Albuma atvēršanas svētki notiks 25. aprīlī Latvijas Fotogrāfijas muzejā.
Filmotēka Latvijā neļautu kino degradēties līdz izklaides līmenim
Izvērtējot Francijā 1968. gada pavasarī notikušos studentu nemierus un cita starpā atbildot uz jautājumu, kāpēc arī Latvijā būtu nepieciešama filmotēka, raidījumā "Piejūras klimats" tiekas Latvijas Nacionālās filmu skolas asociētais profesors, kino režisors Dāvis Sīmanis un Rīgas Kino muzeja vadītāja Zane Balčus.
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē aizvadīta LTV dokumentālās filmas «Nora» pirmizrāde
Klātesot filmas veidotājiem, dalībniekiem un atbalstītājiem, ceturtdien, 19. aprīlī, kinoteātrī “Splendid Palace” aizvadīta Latvijas Televīzijas veidotās dokumentālās filmas “Nora” pirmizrāde. To vēroja arī Viktors Lapčenoks, maestro Raimonds Pauls, Noras māsa Māra Zustrupa un citi, informēja komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
«Četri balti krekli»: filma, kas pavērsa spoguli pret cenzūru
Pēc Gunāra Priedes lugas "Trīspadsmitā" motīviem veidotā Rolanda Kalniņa filma "Četri balti krekli" – padomju laika nosaukums "Elpojiet dziļi" – iekļauta Latvijas Kultūras kanonā, un tai ir īpaša vēsture: pie skatītājiem uz lielā ekrāna filma parādījās tikai 19 gadus pēc tās pabeigšanas.
Modernistiska interpretācija par Raini: «Pūt, vējiņi!» rekordi
1973. gada decembrī skatītāju pārpildītā kinoteātrī “Rīga”, ko šodien pazīstam kā "Splendid Palace", notiek Gunāra Pieša filmas “Pūt, vējiņi!” pirmizrāde. Filmas panākumiem apvītais ceļš ir sācies – kritika to slavē, publika mīl, Esmeralda Ermale uz laiku laikiem kļūst par Baibiņas simbolu, bet bērniem latviešu ģimenēs tiek doti zīmīgi vārdi – Baiba, Uldis, Zane un Gatis.
Laikmeta drāma «Dovlatovs» - par cenzūru un mākslinieka brīvību
Nespēja pieregulēt savu kamertoni ideoloģijas absurdam gluži vai definē pazīstamā krievu rakstnieka Sergeja Dovlatova dzīvesgājumu. Režisors Aleksejs Germans, jaunākais, šo tēmu aplūko savā tikko iznākušajā, rakstnieka vārdā nosauktajā filmā “Dovlatovs”. Filmu Rīgā izrāda kinoteātrī “Splendid Palace”.
Strauji pieaugusi kinoskatītāju interese par Latvijas filmām
Latvijas kinoizplatītāju apkopotā statistika par filmu apmeklējumu kinoteātros 2018. gada pirmajos trīs mēnešos ir iespaidīga – nacionālā kino īpatsvars skatītāju uzmanības fokusā ir četrkāršojies, salīdzinot ar vidējiem skaitļiem iepriekšējos gados. No piecām visvairāk apmeklētajām filmām trīs ir Latvijas autoru darbi, informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti