Kultūra / Kino, foto un TV
Pasaules filmu festivāla centrā šogad – cilvēka ķermenis
Cilvēka ķermenim kā apbrīnojami izsmalcinātam mehānismam šogad pievērsīsies ikgadējais Pasaules filmu festivāls, kas sāksies ceturtdien un ilgs līdz svētdienai. Kinoteātrī ''Kino Bize'' četrās dienās tiks izrādīti aptuveni 30 dokumentālā kino darbi no 15 valstīm – gan pilnmetrāžas filmas, gan īsfilmas.
Izsolīs fotoportretus Covid-19 krīzē cietušo radošo personu atbalstam
Sākumā bija labdarības šovs, pēcāk – autokoncerts uz tirdzniecības centra jumta, tagad – fotoportretu izsole. Arvien jaunas izpausmes formas turpina rast ziedošanas kampaņa “Dots devējam atdodas”, kas palīdz Covid-19 izraisītās krīzes dēļ grūtībās nonākušajiem radošo jomu pārstāvjiem. 15. septembra vakarā labdarības akcijā izsolīs fotogrāfa Laura Vīksnes pandēmijas laikā iemūžinātos kultūras ļaužu portretus.
Seriāli un kvalitatīvs saturs – vai Latvijā tās ir savienojamas lietas?
Nacionālā kino centra vienu miljonu eiro vērtā seriālu konkursa rezultātus žūrija vērtēja kā pierādījumu tam, cik liels ir šīs nozares potenciāls Latvijā. Vai seriāli un kvalitatīvs saturs Latvijā ir savienojamas lietas? Kino kritiķe Ieva Augstkalna Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” vērtēja, ka konkursā atbalstītie darbi sevi pieteikuši kā mākslinieciski augstvērtīgus, norādot, ka līdz šim Latvijā tapušie seriāli nav bijuši pietiekami kvalitatīvi.
129 filmas 11 dienās klātienē un tieššaistē – Riga IFF izziņo programmu
Vienpadsmit dienas, 129 filmas desmit tematiskās programmās – ar plašu vērienu šogad norisināsies jau septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), informēja festivāla organizatori. No 15. septembra nopērkamas biļetes uz visiem RIGA IFF seansiem, kuri šogad, reaģējot uz pasaulē joprojām valdošo veselības krīzi, notiks gan klātienē, gan tiešsaistē.
Krimināldrāma un taksista darba tumšā puse: Reiņa Kalviņa debijas filma «Maiņa»
17. septembrī pirmizrādi piedzīvos jaunā režisora Reiņa Kalviņa debijas spēlfilma - krimināldrāma "Maiņa", kas stāsta par vienu bīstamu nakti taksista Mareka dzīvē. Iedvesmojoties no savas pieredzes, kā arī patiesiem notikumiem Latvijas nelegālo takšu pasaulē, Reinis Kalviņš ir radījis stāstu par spriedzes pilniem apstākļiem, kuros dzīvo cilvēki mums blakus. 
«Rīgas Mākslas telpā» atklātas Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādes
Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” 11. septembrī atklāti divi no galvenajiem ''Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020'' notikumiem – starptautiskas izstādes – “Ekrāna ēra II: Ainava” un “6x6/36”. Kā lasāms izstāžu pieteikumos, viena mēģina diagnosticēt izmaiņas mūsdienu cilvēku attiecībās ar ainavu, otra balstās uz pieņēmumu, ka ir iespējams izstādes un publikācijas apvienojums.
Par Rīgas Starptautiskā kino festivāla galveno balvu sacentīsies 8 filmas
Šoruden, no 15. līdz 25. oktobrim, norisināsies jau septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF). Viena no nozīmīgākajām festivāla sadaļām ir pilnmetrāžas filmu konkursa programma, kurai šogad atlasītas astoņas spilgtas, inovatīvas un mākslinieciski izaicinošas filmas no Baltijas jūras reģiona valstīm un Ziemeļvalstīm, informēja festivāla organizatori.
Parisa Hiltone publiskojusi filmu par savu dzīvi
Pazīstamā pasaules augstāko aprindu pārstāve, producente, dziedātāja, modele un modes dizainere Parisa Hiltone izveidojusi filmu par savu dzīvi. Tajā viņa nekautrējas stāstīt par sarežģītākajiem periodiem savā dzīvē, tai skaitā uzturēšanos skolā bērniem ar uzvedības problēmām.
Rīgas Pasaules filmu festivāla fokusā šogad ķermenis abās kameras pusēs
Ikgadējais Rīgas Pasaules filmu festivāls norisināsies no 17. līdz 20. septembrim kinoteātrī “Kino Bize”. Festivāla fokuss šogad tiks pārnests no cilvēka uztveres, skatoties uz plašāku sensorā ķermeņa kopējo pieredzi, piedāvājot 28 dokumentālo filmu programmu "Ķermenis kameras abās pusēs", kā arī tematiski pielāgotu darbnīcu “Kustīgā kamera”, informēja organizatori.
Jaunākie
Interesanti