Kultūra / Kino, foto un TV
Liepājas Tautas fotostudijai - 60 gadu jubileja
Liepājā 60 gadus bez partraukuma darbojas Latvijā senākā fotostudija. Gadu gaitā studijas  vecmeistari sevi spoži apliecinājuši daudzās starptautiskās izstādēs, gūstot medaļas un apbalvojumus. Tagad pieredzes bagāto kolēģu padomi lieti noder jaunajiem studijas dalībniekiem, arī vienojoties kopīgā jubilejas fotoizstādē, kas sakatāma Liepājas Latviešu biedrības namā.
Mūžībā aizgājusi aktrise Astrīda Gulbe
Savā 90. dzīves gadā aizsaulē devusies Liepājas un Valsts Jaunatnes teātra un filmu aktrise Astrīda Gulbe (16.07.1929.–04.12.2018.), kura ir Latvijas pirmā profesionālā kinoaktrise, vēstī Latvijas Kinematogrāfistu savienībā.
Kinofestivāla «Melnās naktis» laureāts Adrians Paneks: Vilkača tēls ir laba metafora šābrīža sabiedrībai
Ar skaļu kopkaucienu, ko pavadīja festivāla brīvprātīgie palīgi vilku maskās, noslēdzies 22. Tallinas starptautiskais kino festivāls "Melnās naktis". Skatītāju un Ekumeniskās žūrijas balvu tajā saņēmusi poļu režisora Adriāna Paneka filma "Vilkacis", kas, žūrijasprāt, ir satricinošs žanra paraugs, kur vēstījums un medijs ir vienlīdz svarīgi – filma, kas nekādi necenšas manipulēt ar skatītāju, neskatoties uz sāpīgo un politiski jūtīgo tēmu.
Kinoteātris «Splendid Palace» aicina uz Eiropas kino nakti
6. decembrī kinoteātris “Splendid Palace” līdz ar kinoteātriem 27 citās valstīs atzīmēs Eiropas kino nakti.  Šis ir unikāls notikums, kas laika periodā no 3. līdz 7. decembrim norisināsies vismaz 34 Eiropas pilsētās, atzīmējot Eiropas filmu kultūras bagātību. 
Sadalītas īsfilmu festivāla 2ANNAS balvas
Nedēļas nogalē ar svinīgu balvu pasniegšanu noslēdzās Rīgas starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS. Konkursā par godalgotām vietām cīnījās 68 īsfilmas. Festivāla ''Grand Prix'' un bronzas Annas statueti ieguva beļģu animatoru Marka Džeimsa Roela (Marc James Roels) un Emmas de Svafas (Emma De Swaef) veidotā filma “Šī burvīgā kūka”.
Latvijas muzeju vērtību glābšanas stāstam «Mērijas ceļojums» – televīzijas pirmizrāde
8. decembrī LTV1 ēterā televīzijas pirmizrādi piedzīvos režisores un scenārija autores Kristīnes Želves dokumentālā spēlfilma “Mērijas ceļojums”, informēja LTV pārstāvji. Filma tapusi Nacionālā kino centra programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros, un novembra vidū tā tika atzinīgi novērtēta arī Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” pasniegšanas ceremonijā, saņemot trīs balvas.
Guntis Bojārs: Mana vēlme, lai latvietis būtu nevis ar dakšām, bet ar grāmatu
Guntis Bojārs ik nedēļu Latvijas Televīzijā vada raidījumus "Aizliegtais paņēmiens" un "Tieša runa", tomēr analītiskā žurnālistika ir tikai daļa no viņa personības – pirms desmit gadiem izdevis grāmatu "Zīda čūska", šogad kā režisors viņš saņēmis Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kategorijā "Labākā debijas filma".
Izvēlies savu radio «Naba» fotokonkursa «16x16» simpātiju!
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, kad Radio “Naba” aicināja ikvienu radoši izpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas ar to saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicināja kā topošo, tā esošo fotomākslinieku radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus. Aizpildot elektronisko pieteikuma anketu, dalībai šajā konkursā varēja pieteikties ikviens.
VIDEO: Kinomīļus aicina iedziļināties pilsoniskās tēmās kinofestivālā 2ANNAS
Divu Latvijas īsfilmu pasaules pirmizrādes, Baltijas īsfilmu klasika, fokusa programma “Pilsoņi”, kā arī tikšanās ar teju 50 festivāla ārvalstu viesiem - režisoriem, producentiem un starptautisku festivālu veidotājiem - un ikvakara ballīte Kaņepes Kultūras centrā – to visu līdz svētdienai, 2.decembrim, vēl ir laiks pieredzēt Rīgas starptautiskajā īsfilmu festivālā 2ANNAS. 
Kinoteātrī «Splendid Palace» notiks simtgades filmu maratons
Sestdien, 8. decembrī, Nacionālais Kino centrs kinoteātrī “Splendid Palace” rīko simtgades filmu maratonu ar devīzi “Paldies par redzēšanos!” – iespēju svētku gaisotnē pateikties filmu autoriem un skatītājiem, kuri ieinteresētā sadarbībā izveidojuši un joprojām veido programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” par ilgtermiņā nozīmīgu dāvanu Latvijai. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti