Kultūra / Kino, foto un TV

Vairāk par šo tēmu

Latvijā uzņems korejiešu vēsturisko filmu par cīņu pret Japānas koloniālajiem valdniekiem
Latvijas producentu kompānija "Film Angels Studio" sadarbībā ar Dienvidkorejas kompāniju "Hive Media Corp." un franču kompāniju "Keystone Films" realizē nozīmīgu Korejas kinoprojektu — spēlfilmas "Harbin" uzņemšanu Latvijā. Filmēšanas darbu norise plānota 2023. gada janvārī un februārī Rīgā, Cesvainē, Reņģē, Stendē, Kuldīgā un Liepājā, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.
Lindas Oltes jaunās filmas «Bērns» ieceri apbalvo Triestes festivālā Itālijā
Jau piekto gadu janvārī Triestes starptautiskajā filmu festivālā Itālijā tiek piešķirtas balvas Baltijas valstu un Itālijas kinematogrāfistu sadarbībā topošiem filmu projektiem. Šogad ar starptautiskās komisijas lēmumu apbalvoti trīs projekti, un viens no tiem ir režisores Lindas Oltes iecere "Bērns", kas top kā producenta Matīsa Kažas veidota sadarbība ar Itālijas un Lietuvas kolēģiem, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.
Apdullināt realitāti. Tuvojas spēlfilmas «Mātes piens» pirmizrāde
Tieši pēc nedēļas, 1. februārī, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos daudzu ļoti gaidītā Ināras Kolmanes spēlfilma "Mātes piens". Tās pamatā ir Noras Ikstenas pasaulē populārā romāna motīvi. Filmas darbība norit padomju gados, un tās centrā ir mātes un meitas attiecības uz sarežģītu vēstures notikumu fona. Kad filma tika iecerēta, pat nojaust nevarēja, ka šis fons atkal varētu kļūt tik aktuāls.
(Ne)ekskursijas – Kino muzeja komanda ver vaļā savu filmu pasaules stāstu vācelīti
Viens no mazākajiem Rīgas muzejiem, ieslēpies Vecrīgas ieliņu labirintā, janvārī aicina iepazīt jaunu pieredzi ekspozīcijas izzināšanā – Kino muzeja plānos ir (Ne)ekskursijas, kuras vada tie, kas parasti to nedara. (Ne)ekskursiju laikā iespējams rast atbildes uz tādiem jautājumiem, kā, piemēram, kura latviešu īsfilma bērnībā traumēja muzeja kuratori?
Kas šonedēļ uz ekrāniem? Iesaka kinožurnāliste Kristīne Simsone
Šīs nedēļas centrālais notikums starptautiskajā kino vidē ir Oskara nominantu izziņošana 24. janvārī. Lai arī kinoteātros šobrīd skatāmas daudzas ievērojamas un saistošas Holivudas filmas, jāizceļ dažādu kinoteātru rīkotie klasisko filmu seansi, kā arī iespēja uz lielā ekrāna bez maksas redzēt arī vienu pašmāju dokumentālo darbu: filmu "Vesmaņa atgriešanās. Many Happy Returns".
Britu režisors Strongs Rīgā uzņem filmu par žurnālisti Annu Poļitkovsku
2006. gada oktobrī Maskavā tika nogalināta pazīstamā žurnāliste un cilvēktiesību aizstāve Anna Poļitkovska. Britu režisors Džeimss Strongs šobrīd par viņu veido filmu, kurai lielākā daļa epizožu tiek filmētas Latvijā. Arī pirms 20 gadiem Dubrovkas teātrī Maskavā notikušais terora akts, kura rekonstrukcijai ir pielāgots Rīgas Kongresu nams.
Rīgas Kino muzejs dāvinājumā saņēmis režisora un operatora Andra Slapiņa barikāžu laikā izmantoto kameru
Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Rīgas Kino muzejs gadu sāk ar vērtīgu krājuma papildinājumu – filmu studija "Deviņi" muzeja krājumam dāvinājusi 36 unikālus ar kino vēsturi saistītus priekšmetus, tostarp kostīmus un režisores Ināras Kolmanes scenāriju no pilnmetrāžas spēlfilmas "Bille" uzņemšanas, kā arī "Betacam SP" videokameru, ko kinematogrāfists Andris Slapiņš izmantoja laika gara fiksācijai 1991. gada janvāra barikāžu laikā Bastejkalnā, informēja muzejā.
Nācijas psihoterapijas rīks – kino. Liene Linde stāsta par emocionālo filmas «Melnais samts» tapšanu
"Manas paaudzes cilvēki, trīsdesmitgadnieki, joprojām ļoti cīnās vēl ar dažādiem postpadomju dēmoniem, kas nozīmē, ka joprojām ir problēmas, teiksim, sakontaktēties ar savām jūtām. Saprast, kas ir slikti, saprast, kā sev palīdzēt. Tā faktiski ir manas filmas tēma," par kinolenti "Melnais samts" teic tās režisore Liene Linde. Pēc vairākām veiksmīgām īsfilmām, kuru vidū – "Četri mielasti" (2012) un "Septiņas neveiklas seksa reizes" (2016), Liene Linde piepilda savu sapni par lielo ekrānu un lielo filmu.
Noslēpuma teritorija. Režisors Dāvis Sīmanis veido filmu par aktrisi Mariju Leiko
"Manuprāt, vēsture vienmēr slēpj lielākus naratīvus nekā tagadne. [..] Vienmēr tā teritorija, kas ir noslēpumaina, tā ir kino teritorija, tur vari atbrīvot gan vizuālo, gan semantisko garu," savu aizraušanos ar vēsturisku filmu veidošanu raidījumā "Kultūrdeva" skaidro kino režisors Dāvis Sīmanis, kurš veido filmu "Marijas klusums", kas veltīta leģendārajai latviešu izcelsmes aktrisei Marijai Leiko, kas kļuva slavena Vācijā, spēlējot gan mēmajā kino, gan pie tādiem teātra režisoriem kā Ervīns Piskators un Makss Reinhards. Leiko konkurenti Irmu Balodis filmā atveido aktrise Inese Pudža.
Četri Eiropas kinoteātri savas simtgades svinēs ar kino klasikas programmu
Četri "Europa Cinemas" tīklā esoši kinoteātri, tostarp kinoteātris "Splendid Palace", projektā "Eiropas vecākie kinoteātri apvienojas!" savas 100. jubilejas gadā piedāvās īpašu programmu, akcentējot klasiskās filmas un pasākumus gan jaunajai paaudzei, gan plašākai sabiedrībai, informēja "Splendid Palace" pārstāvji.
Superpozīcija un kino. «VFS Films» 25 gadu jubilejas saruna ar producentu Uldi Cekuli
"Cilvēks ir lielākā vērtība, nav svarīgi, kādās drēbēs vai kāds tu esi, bet tā viņa būtība. Ja tu to spēj parādīt kino valodā, tas jau ir tas filmas režisora, autora meistarstiķis," sarunā Latvijas Radio 3 "Klasika" teic producents, operators un studijas "VFS Films" vadītājs Uldis Cekulis. Kā no draugu kopas, kas taisa filmas "par putniem", tapusi studija, kas "kino pārgājienos" kopā ar jomas profesionāļiem iet arī pa spēlfilmu un animācijas takām?
Jaunumi kinoteātru repertuāros – trīs filmas, ko nepalaist garām
Zīmīgākie kino jaunumi šonedēļ rodami tieši kinoteātru repertuāros. Tur turpina nonākt dažādu balvu kontekstā apspriestākās, nominētās un apbalvotās filmas. Šī intensīvā filmu plūsma neapsīks līdz pat martam, kad notiks ikgadējā "Oskaru" pasniegšana.
Svarīgākais šobrīd