Ekonomika
Uzņēmumam «Tosmares kuģubūvētava» joprojām nevar atrast pircēju
Joprojām nav izdevies pārdot akciju sabiedrības  “Rīgas kuģu būvētava” meitas uzņēmumu “Tosmares kuģubūvētava” Liepājā, kuru pērn atzina par maksātnespējīgu. Maksātnespējas administrators sākotnēji cerēja kompāniju pārdot līdz pagājušā gada nogalei par 4 miljoniem eiro, tomēr vēl pašlaik , kad cena ir samazināta teju uz pusi, interesentu un potenciālo pircēju nav. Uzņēmumā strādā vairs tikai apsardzes darbinieki, pārējie ir atlaisti, un algas pilnā apmērā viņiem tā arī nav izmaksātas.
ES valstis satrauktas par iespējamām ASV muitas nodevām Eiropas automašīnām
Vairākas Eiropas valstis ir ļoti satrauktas par iespējamām muitas nodevām, ko ASV varētu uzlikt Vācijā un citviet Eiropā ražotajām automašīnām. Tomēr lēmums par formālu tirdzniecības sarunu uzsākšanu ar Vašingtonu, kas varētu novērst šādas sankcijas, joprojām nav pieņemts. No dažiem tirdzniecības ministriem, kuri šodien tikās Bukarestē, izskan mājieni, ka tas varētu būt saistīts ar Francijas vilcināšanos, jo tās auto industrijai tik lielas briesmas nedraud.
Talsu novadā subsidētās darba vietas: no kokapstrādātājiem līdz atslēdzniekiem
Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs otrdien, 19. februārī, noslēdzās darba devēju pieteikumu pieņemšana subsidēto darba vietu izveidei. Ja darba devējs iesaistās šajā pasākumā, viņš savā uzņēmumā var nodarbināt bezdarbniekus, tostarp cilvēkus ar invaliditāti, turklāt pusi no darba samaksas sedz valsts, otru pusi – pats darba devējs. Pērn Latvijā subsidētās nodarbinātības pasākumos, kas tiek īstenoti ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu, iesaistīti 919 bezdarbnieki. Talsu novadā ik gadu pieaug programmā iesaistīto bezdarbnieku skaits, un šogad plānots programmā vairāk iesaistīt bezdarbniekus ar invaliditāti.
Eiropas līdzekļu pietiks vēl aptuveni 200 māju siltināšanai
Lai gan interese par māju siltināšanu palielinās, Latgalē joprojām aktivitāte salīdzinājumā ar citiem reģioniem ir viszemākā. Daudzdzīvokļu māju siltināšanai no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļi būs pieejami līdz 2022. gada beigām. Šobrīd Eiropas naudas piesaistīšanai iesniegti 460 projektu pieteikumi, līdzekļu pietiks vēl aptuveni 200 mājām. 
Darbaspēka trūkst visā Eiropā. Kā problēmu risina Latvijā un citviet ES?
Tāpat kā Latvijā, arī citās Eiropas Savienības (ES) valstīs tiek domāts, kā risināt darbaspēka trūkuma problēmu. Sabiedrības noveco, dzimstības līmenis kopumā ir zems. Dažādās valstīs situācija ar darbaspēka trūkumu ir atšķirīga. Viens no risinājumiem ir imigrācija. Latvijā darbaspēka imigrācijas politika un sistēma tiek vērtēta kā konservatīva, un izskan, ka tajā ir, ko uzlabot. Ir arī citas lietas, ko Latvija var darīt, lai spētu saglabāt ekonomiskās izaugsmes tempus.
Pērn bezdarba līmenis samazinājies līdz 7,4%; nodarbināti - 64,5% iedzīvotāju
2018. gadā 72 800 iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar 2017. gadu, bezdarbnieku skaits ir samazinājies par 12 6000 jeb 14,8 %. Pērn bezdarba līmenis Latvijā bija 7,4%, kas ir par 1,3 procentpunktiem zemāks nekā 2017. gadā.  2018. gadā Latvijā bija nodarbināti 909 400 jeb 64,5 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Salīdzinot ar 2017. gadu, pērn nodarbinātības līmenis palielinājies par 1,6 procentpunktiem.
«Talgo» tiesā apstrīd IUB lēmumu par vilcienu iepirkuma pārvērtēšanu
Spānijas vilcienu ražotājs "Talgo" Administratīvajā tiesā apstrīdējis Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu par "Pasažieru vilciena" elektrovilcienu iepirkuma pārvērtēšanu. "Talgo" uzskata, ka IUB ir pieļāvis būtiskas un rupjas kļūdas, izdarījis aplamus secinājumus, kā rezultātā pieņēmis prettiesisku lēmumu, liecina uzņēmuma paziņojums.
Zviedrijas un Igaunijas finanšu uzraugi kopā izmeklēs «Swedbank» iespējamo saistību ar naudas atmazgāšanu
Zviedrijas un Igaunijas finanšu uzraudzības iestādes sākušas kopīgu izmeklēšanu par iespējamo “Swedbank” saistību ar naudas atmazgāšanu, tostarp caur Dānijas “Danske Bank” Igaunijas filiāli. Igaunijas premjers jau paziņojis, ka nākotnē īpaši jāstrādā pie tā, lai saglabātu valsts ekonomikas caurskatāmību. Tikmēr “Swedbank” akciju cena divu dienu laikā kritusies vairāk nekā par 20 procentpunktiem.
Jaunajā Krievu salas terminālī uzkrauts pirmais kravas kuģis
Krievu salas terminālī stividora SIA "Strek" piestātnē ir uzkrauts pirmais kravas kuģis – zem Libērijas karoga kuģojošais ogļu balkeris "Trina Oldendorff" – kas uzņēmis 69 300 tonnu ogļu kravu un devies tālāk uz Amsterdamas ostu, informē Rīgas brīvostas pārvaldē.
Linkaits: Dažus ceļus varētu nodot novadiem vai privātīpašniekiem
Latvijas budžeta iespējas neļauj sakārtot visu autoceļu tīklu vienā paņēmienā, un valsts koncentrējas uz galvenajiem ceļiem, bet dažus mazāk lietotus ceļus varētu nodot pašvaldībām vai pat privātīpašniekiem, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).
«Boršča indekss», algas un biznesa vide – Ukrainas ekonomika 5 gadus pēc Maidana
Ukrainas galvaspilsētā Kijevā šajās dienās pirms pieciem gadiem notika Maidana protesti, kas nesa būtiskas pārmaiņas valstī. Un, kā jau pēc revolūcijām ierasts, taisnība nav izrādījusies ne tiem, kas cerēja uz ļoti straujām pozitīvām izmaiņām, bet arī ne tiem, kas piesauca bezgalīgas lejupejošas spirāles un valsts sagrūšanu.
Deputāti grib mainīt aizliegumu reklamēt kredītus
Kas ir ātrie kredīti? Pie šā jautājuma atdūrušies Saeimas deputātu centieni mainīt pērn pieņemto aizliegumu reklamēt kredītus. Kaut arī deputātu vairākums atbildīgajās komisijās ir vienisprātis, ka ierobežojumiem vajadzētu attiekties tikai uz tā sauktajiem ātrajiem kredītiem, likumos šāda jēdziena nav, tādēļ regulējums skāris visu nozari.  
«Swedbank» varētu būt iesaistīta «Danske Bank» naudas atmazgāšanas skandālā
Viena no Zviedrijas lielākajām bankām “Swedbank” varētu būt saistīta ar naudas atmazgāšanas skandālu, kurā iesaistīta arī Dānijas “Danske Bank”, informēja Zviedrijas televīzijas kanāls SVT. Daļa no naudas, kas pārskaitīta starp abām bankām, varētu būt saistīta arī ar tā dēvēto Magņitska lietu. “Swedbank” apgalvo, ka tiesībsargājošās iestādes par aizdomīgajiem darījumiem ir informētas un cīņa pret naudas atmazgāšanu ir viena no bankas prioritātēm.  
Jaunākie
Interesanti