Ekonomika
Aptauja: 63% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu finansiālā situācija ir sliktāka nekā pirms gada
63% Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka šogad viņu finansiālā situācija ir sliktāka nekā pirms gada, liecina vasaras beigās 24 Eiropas valstīs veiktā aptauja, kurā aptaujāti vairāk nekā 24 000 iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kāda ir mājsaimniecību finansiālā situācija un cik viegli vai grūti viņiem ir samaksāt rēķinus. Eiropā šis rādītājs ir nedaudz zemāks – vidēji 59% iedzīvotāju vērtē, ka viņu finansiālā labklājība pasliktinās. Eksperti aicina neizmantot patēriņa vai ātros kredītus, ja rodas problēmas ar rēķinu apmaksu, bet doties pēc palīdzības uz pašvaldību. 
ASV eksporta kontroles sarakstā iekļauj Latvijas kompāniju
ASV prezidenta Džo Baidena administrācija pievienojusi 24 kompānijas un citas struktūras eksporta kontroles sarakstam par atbalstu Krievijas armijai vai aizsardzības rūpnieciskajai nozarei, Pakistānas kodolprogrammai vai piegādēm Irānas elektronikas kompānijai. Starp kompānijām ir arī Latvijas uzņēmums "Fiber Optical Solutions", kas ražo optisko šķiedru žiroskopus un citas iekārtas.
Līdz ar Ziemassvētku vecīšu darba atsākšanos VID atgādina par saimnieciskās darbības reģistrēšanu
Visiem tiem radošajiem cilvēkiem, kuri svētku laikā bērnus iepriecina, pārtopot par rūķiem un Ziemassvētku vecīšiem, šī gada nogale solās būt krietni spraigāka pēc kovida pandēmijas gadiem, tādēļ Valsts ieņēmumu dienests (VID) ziņo, ka uzrauga šādu pakalpojumu sludinājumus, jo ikvienam animatoram ir jāreģistrē saimnieciskā darbība. Oficiāls darījums ir arī garants pašiem patērētājiem gadījumos, ja pasākums nenotiek.
Līvānos optiskās šķiedras uzņēmums attīstībā iegulda 24 miljonus eiro
Līvānos ar 24 miljonu eiro ieguldījumu optiskās šķiedras un mehānisko komponentu ražotājs "Light Guide Optics International" iecerējis būtiski palielināt medicīnas kūļu iecirkņa ražošanas jaudu un radīt vismaz 20 jaunas darbavietas. Līdz ar šādiem ieguldījumiem uzņēmums kā Latgales speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) dalībnieks varētu saņemt nodokļu atlaides.
Palielina gāzes jaudas caurlaidību no Lietuvas uz Latviju
Lai stabilizētu dabasgāzes piegādes, nepieciešama ne tikai labi izbūvēta valstu iekšējā gāzes infrastruktūra, bet arī starpvalstu savienojumi. Šāda savienojuma stiprināšana veikta uz Latvijas–Lietuvas robežas.
Rēzeknes novada pagastu kasēs rēķinus apmaksā arvien retāk
Kasiera amats Rēzeknes novadā aptuveni četrus gadus daudzviet vairs neeksistē, un maksājumus klātienē turpina pieņemt pagastu grāmatveži un lietveži. Viņi gan ievērojuši, ka pēc kovida laika ierobežojumiem, kad kases bija jāslēdz, vairums pastāvīgo klientu ir apguvuši prasmi rēķinus apmaksāt attālināti. Turklāt šogad, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, kasēs skaidras naudas darījumus veic vidēji par 60 procentiem mazāk cilvēku.
Eiropas Savienība vēršas PTO pret Ķīnu, lai aizstāvētu Lietuvu
Eiropas Komisija ir nolēmusi vērsties Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO) pret Ķīnu. Šāds lēmums pieņemts, jo Ķīna turpina bloķēt preces no Lietuvas, kā arī ierobežo Eiropas uzņēmumu patentu aizsardzību. Ķīnas varas iestādes noliedz, ka tās būtu ieviesušas ierobežojumus Lietuvas preču importam.
Lidostā «Rīga» paredzētās «Rail Baltica» stacijas pamatos iemūrē laika kapsulu
"Rail Baltica" sliedes no lidostas "Rīga" līdz Lietuvai varētu būt gatavas 2026. gadā, piesardzīgi paudis būvnieks. Maršruts lidosta – Lietuva ir prioritārs, tikai pēc tam veidos savienojumu ar centrālo staciju. Trešdien, 7. decembrī, lidostā "Rīga" paredzētās "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas pamatos būvnieki iebetonēja laika kapsulu.
«S&P Global Ratings» mainījis Latvijas kredītreitinga nākotnes novērtējumu no stabila uz negatīvu (papildināts)
Starptautiskā kredītreitingu aģentūra "S&P Global Ratings" apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu "A+" līmenī, mainot kredītreitinga nākotnes vērtējumu no stabila uz negatīvu, informēja Valsts kases pārstāvji. Valsts kredītreitings galvenokārt ietekmē to, cik valstij izmaksā aizņemšanās starptautiskajos finanšu tirgos. Latvijas Televīzijas (LTV) aptaujātie eksperti uzskata, ka pagaidām šim lēmumam būtiska ietekme nav gaidāma.
Latvija paraksta nolīgumu par gaisa satiksmi ar Ruandu
Otrdien, 6. decembrī, parakstīts nolīgums par gaisa satiksmi ar Ruandas Republiku, kas dod iespēju uzsākt regulārus aviopārvadājumus starp Latviju un Ruandu, kā arī Latvijas un Ruandas aviokompānijām slēgt sadarbības līgumus par lidojumiem savu maršrutu tīklos, informēja Satiksmes ministrijā (SM).
Tirdzniecības centros līdzās enerģijas taupīšanai tomēr neizpaliek Ziemassvētku rotājumi
Jau vairākus mēnešus tirdzniecības centri dažādos veidos taupa energoresursus – gan samazina apgaismojuma intensitāti, gan temperatūru telpās, gan modernizē apkures sistēmas. Tomēr Ziemassvētku laiks nes jaunu izaicinājumu – kā taupības pasākumus salāgot ar svētku rotājumiem, gaismiņām uz veikalu fasādēm un spuldzīšu virtenēm svētku egles zaros.
Valmierā taps jauna šķeldas katlumāja
Lai mazinātu atkarību no dabasgāzes un nodrošinātu stabilu siltumapgādi, Valmierā taps jauna šķeldas katlumāja. Tā kopā ar jau esošo šķeldas katlumāju spēs saražot līdz pat 90% no kopējās siltumenerģijas Valmierā.
Daudzviet Vecrīgā skatlogi ir tukši un pamesti
Tukši un pamesti – tādi daudzviet Vecrīgā izskatās pirmā stāva skatlogi, aiz kuriem agrāk bija kafejnīcas, restorāni un nelieli suvenīru veikali. Viesnīcu un restorānu asociācijā atzina, ka Rīgas centrs palēnām kļūst par spoku pilsētu. Problēma beidzot ir sasniegusi arī Rīgas domes dienaskārtību, kur kā risinājumu redz atbildīgajā komitejā atbalstīto lokālplānojumu, kas gadu laikā veicinās pilsētas attīstību. Pašvaldība saredz arī daudz ātrākus risinājumus.
Sunākstē par lielu notikumu kļūst neliela pārtikas veikala atvēršana
Pat tik vienkārša lieta kā neliels veikals var kļūt par lielu notikumu. Gandrīz gadu Aizkraukles novada Sunākstes iedzīvotājiem pēc pārtikas un pirmās nepieciešamības precēm nācās mērot padsmit un vairāk kilometru uz apkārtējām apdzīvotajām vietām. Pēc deviņu mēnešu pārtraukuma Sunākstē atkal ir pārtikas veikals, kuru izveidojusi kāda uzņēmīga vietējā ģimene.
Nākamgad noslēgsies «Rail Baltica» projektēšanas fāze
Nākamajā gadā noslēgsies dzelzceļa projekta "Rail Baltica" projektēšanas fāze, un no 2023. līdz 2027. gadam plānota tikai būvniecība, otrdien "Rail Baltica" Industrijas dienā teica Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājs Agnis Driksna.
Svarīgākais šobrīd