Ekonomika
Pēc rekonstrukcijas palielinās Aiviekstes HES jaudu
Akciju sabiedrība “Latvenergo” sākusi Aiviekstes hidroelektrostacijas (HES) rekonstrukcijas darbus. Tā paredzēts palielināt ražošanas jaudu, šo HES ierindojot ceturtajā vietā starp Latvijas mazajām hidroelektrostacijām.
Zemgalē vairāk nekā desmit saimniecības meklē strādniekus
Ik gadu lauksaimniecībā trūkst ap piektdaļu sezonas strādnieku, kuru uzdevums galvenokārt ir akmeņu lasīšana, stādīšana, ravēšana un ražas novākšana. Šogad zemnieki aicina vakancēm pieteikties tos iedzīvotājus, kuri Covid-19 ierobežojumu dēļ palikuši bez darba. Vienlaikus uzrunātie zemnieki uz lielu atsaucību necer, jo darbs saimniecībās tiem, kuriem ar lauku darbiem nav bijusi saskare, esot smags gan fiziski, gan morāli. 
Naftas cenas atkal krīt; Saūda Arābija un Krievija atliek sarunas
Naftas cenas piedzīvojušas kārtējo kritumu. Šāda tendence novērota pēc tam, kad Saūda Arābija un Krievija kārtējo reizi nespēja panākt vienošanos par naftas produktu ieguves apjoma samazinājumu. Sarunas atliktas uz vēlāku laiku. Tirgotāji ar nepacietību gaida šonedēļ paredzēto naftas eksportētāju valstu organizācijas OPEC tikšanos paplašinātā formātā, taču vienlaicīgi tiek norādīts, ka vienošanās par globālu ieguves apjomu samazinājumu nebūs iespējama bez ASV līdzdalības.
Visā «Rail Baltica» pamata trasē Latvijā sākta projektēšana
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" projekta kopuzņēmums AS "RB Rail" Latvijas Satiksmes ministrijas vārdā ir noslēdzis divus līgumus par projektēšanu un projektēšanas uzraudzības pakalpojumiem atlikušajos "Rail Baltica" pamata trases posmos Latvijā. Abi uzvarētāji tika izraudzīti, pamatojoties uz ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu, un piedāvātā cena atbilst šīm aktivitātēm paredzētajam budžetam, informēja uzņēmumā "RB Rail".
Šonedēļ turpināsies OPEC centieni vienoties par naftas ieguves samazināšanu
Nezināmu iemeslu dēļ no pirmdienas, 6. aprīļa, uz 9.aprīli pārcelta eksportētājvalstu organizācijas OPEC un tās sabiedroto valstu videokonference par naftas ieguves apjoma samazināšanu. Tomēr OPEC+ šobrīd turpina strādāt pie vienošanās, lai samazinātu naftas ieguvi par aptuveni 10% no pasaules krājuma. Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins vainojis Saūda Arābiju jēlnaftas cenu kritumā.  
Latvijas ražotāji krīzes smagumu vēl tikai jutīs
Atšķirībā no viesnīcām, pasažieru pārvadātājiem un izklaides biznesiem, kam Covid-19 krīzes dēļ darbību nācās pārtraukt teju vienā dienā, ražotāji vairākās nozarēs vēl turas un rūpnīcas nav slēguši. Tomēr ražošanā ar katru nedēļu arvien asāk izjūt piegādātāju un klientu darbības apturēšanu, vēstīja LTV raidījums "De facto".
Vai skaidrā nauda pārdzīvos Covid-19?
Par vienu no koronavīrusa upuriem var kļūt norēķini skaidrā naudā. Pamatojums tam – papīra banknotes un monētas ik dienas ceļo no rokas rokā. Tomēr daļa zinātnieku norāda, ka inficēšanās risks, izmantojot bankas kartes, nav mazāks.
Asociācija: Valstij vajadzētu nodrošināt tirgotājus ar dezinfekcijas līdzekļiem
Nolūkā aizsargāt darbiniekus un veikalu apmeklētājus no Covid-19 tirgotāji jau ir ieviesuši fiziskās distancēšanās pasākumus – uzstādījuši aizsargstiklus kasieriem, darbinieki lieto sejas aizsargmaskas, bet pircējiem tiek piedāvāti dezinfekcijas līdzekļi vai vienreizējās lietošanas cimdi. Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs uzsver, ka šo drošības pasākumu ieviešana prasījusi ievērojamus finanšu resursus un valstij vajadzētu palīdzēt tirgotājiem.
Ierobežojumu pārtikai no Covid-19 skartajām valstīm nav; tirgotāji uzsver – pārtikas pietiek
Pēdējā laikā mēs arvien biežāk varam novērot to, ka daži veikalu plaukti mēdz būt tukšāki vai pavisam tukši. Daži naski iegādājas griķus vai konservus, un daži arī uztraucas par pārtikas pieejamību. Taču nekādu īpašu ierobežojumu attiecībā uz pārtikas produktiem, kas ir atceļojuši no Covid-19 skartajām valstīm, šobrīd nav, un tirgotāji norāda, ka nav pamata satraukties par to, ka pārtikas produktu kļūtu mazāk, vēstīja LTV raidījums “Vides fakti”.
Sejas masku ražotāja Liepājā par Covid-19: Valsts varēja būt gatavāka šim visam
Vairāki Liepājas tekstilnozares uzņēmumi samazinātā darba režīmā turpina ražot sejas maskas. Šāds pasākums ir vairāk sociāls projekts, un tas nespēj nodrošināt stabilu uzņēmumu darbu krīzes apstākļos, jo tirgus ir apstājies, tāpat valda neziņa, cik ilgs būs šis periods, skaidro nozares pārstāvji.  Viens no vadošajiem Latvijas uzņēmumiem AS „Lauma Lingerie” izmantos valsts piedāvāto dīkstāves un nodokļu atbalstu. Arī uzņēmumā SIA „Tonus Elast” izdots rīkojums par dīkstāvi.
Pieprasījums pēc taksometriem krities par 70%
Arī taksometru nozarei šobrīd klājas grūti – pieprasījums ir krities par 70%, informēja Latvijas Taksometru pārvadātāju darba devēju biedrībā. Turklāt vadītājus biedē aizliegums kopā uzturēties vairāk par diviem cilvēkiem.
Jaunākie
Interesanti