Ekonomika
Latvijas aviācijas uzņēmumi atlaida mazāk, nekā plānoja; «airBaltic» darbu atsāk 17 cilvēki
Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” jūnijā uz un no Baltijas valstu galvaspilsētām pārvadāja vairāk nekā 60 000 pasažieru. Jauno rezervāciju skaits un pieprasījums no jūnija līdz jūlijam bija jau trīskāršojies, informēja „airBaltic”. Krīzes laikā „airBaltic” ziņoja par 700 darbinieku kolektīvo atlaišanu, solot gada laikā darbiniekus atkal atjaunot amatā. Līdz šim brīdim darbu atsākuši 17 darbinieki, bet daudzi joprojām gaida iespēju atgriezties aviokompānijā.
«Story Hub» arī pandēmijas laikā producē kino un mākslas pasākumus
Viena no nozarēm, kas visvairāk izjūt Covid-19 pandēmijas sekas, ir kultūra. Liela daļa koncertu un citu kultūras pasākumu šogad ir atcelti, vai arī tie notiek daudz mazākos apmēros, ierobežojot cilvēku skaitu, kuri tajos var piedalīties. Viens no uzņēmumiem, kas darbojas Rīgas radošo industriju biznesa inkubatorā, ir saistīts tieši ar šo nozari. Uzņēmējām Martai Kontiņai un Elizabetei Palasiosai aprīlī strauji nācās mainīt biznesa stratēģiju un izdomāt radošus risinājums, kā krīzes laikā turpināt piedāvāt dažādus mākslas un kultūras pasākumus. Tā operas vietā tapa filma par operu un tika iedibinātas papildinātās realitātes ekskursijas.
Graudaudzētāji šogad sagaida labu ražas ievākumu
Graudu ražas novākšanas sezona uzņem apgriezienus, daļā Latvijas reģionu graudu kulšanas darbi bija apstājušies lietavu dēļ, taču turpmākajās dienās graudkopji cer atgūt iekavēto. Bojājumi ražai ir bijuši arī šajā sezonā – vietām savu darbu, īpaši rapšu laukos, izdarījusi krusa, tāpat lielākajā daļā reģionu labība sagūlusi veldrē, bet kopumā ražas ievākums būšot labs, vērtēja zemnieki.
Rīgas lidostā pieaug tranzīta pasažieru skaits
Pakāpeniski pieaugot ceļotāju un lidojumu skaitam, apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” jūlijā sasniedzis 23% no pagājušā gada apjoma, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada septiņos mēnešos. Tāpat pieaug apkalpoto tranzīta un transfēra pasažieru skaits, informēja lidostā.
JKP piedāvā iesaldēt kadastrālās vērtības līdz 2026. gadam
Koalīcija līdz šim nav spējusi vienoties par nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanu. Jaunā konservatīvā partija (JKP) Saeimā iesniegusi likumprojektu, kas paredz gan kadastrālo vērtību iesaldēšanu, gan uzdevumu valdībai iesniegt Saeimā likumprojektus nekustamā īpašuma nodokļa sistēmas pārskatīšanai.
Aviokompānijas Covid-19 dēļ cieš milzu zaudējumus
Lielbritānijas zemo cenu aviokompānija “easyJet” šā gada otrajā ceturksnī strādājusi ar aptuveni 360 miljonu eiro zaudējumiem. Tā iemesls ir Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ceļošanas ierobežojumi.
Pašvaldībām nepietiek naudas arī nelielam garantētā minimālā ienākuma kāpumam
Garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalsta kāpums līdz 109 eiro būtu nepietiekams, taču arī šādam pieaugumam trūkst naudas. Kritiku par Labklājības ministrijas izstrādāto pabalsta celšanas modeli pauž Saeimas deputāti, savukārt Latvijas Pašvaldību savienība brīdina, ka arī pieticīgam kāpumam būs vajadzīga nauda no valsts budžeta.
Pēdējo nedēļu laikā Latvijā nedaudz samazinājies bezdarbnieku skaits
Pēdējo divu nedēļu laikā vērojama pozitīva tendence – Latvijā mazinājies bezdarbnieku skaits. Tā secinājusi Nodarbinātības valsts aģentūra. Šobrīd reģistrēti 78 tūkstoši bezdarbnieku, salīdzinoši pirms krīzes – 2019. gada decembrī – bez darba bija 58 tūkstoši iedzīvotāju.
Jaunākie
Interesanti