Ekonomika
Par 1,2 miljoniem veidos «Rail Baltica» vienotu datu vidi
Par "Rail Baltica" vienotas datu vides izveidi noslēgts 1,224 miljonu eiro vērts līgums ar programmas risinājumu piegādātāju "Bentley Systems International Ltd.", informēja Baltijas valstu kopuzņēmumā "RB Rail", kas izveidots dzelzceļa projekta "Rail Baltica" koordinēšanai.
«Olainfarm» padome vēlas valdi stiprināt ar nozares profesionāļiem
Zāļu ražotājas AS "Olainfarm" valdē tuvākajā laikā plānotas izmaiņas, to stiprinot ar nozares profesionāļiem, kuriem ir starptautiska pieredze farmācijā, to intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja kompānijas padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš.
Uzkrājumi pensiju otrajā līmenī stabili pieaug, iedzīvotāji par to neinteresējas
Pensiju 2. līmenī esošie līdzekļi jeb iedzīvotāju uzkrājumi pēdējos gados stabili pieaug – no 3,31 miljarda eiro 2017. gadā līdz 4,13 miljardiem eiro 2019. gada pirmajā pusgadā. Galvenie pieaugumu ietekmējošie faktori ir regulārās iemaksas un pensiju plāna ienesīgums finanšu tirgos. Par spīti faktam, ka uzkrātais naudas apjoms 2. pensiju līmenī būs svarīgs ikmēneša ienākums vecumdienās, liela daļa Latvijas iedzīvotāji par to neinteresējas. 2. pensiju līmenī būtiskākās pārmaiņas gaidāmas no 2020. gada 1. janvāra, jo likuma grozījumi paredz, ka uzkrāto kapitālu varēs mantot.
Eiropas Savienība, Ķīna un citas valstis apvienojas zaļo investīciju finansēšanai
Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas sanāksmē piektdien Vašingtonā oficiāli izziņoja globālu ilgtspējīga finansējuma platformu, kuras mērķis ir savākt nepieciešamos līdzekļus klimata krīzes risināšanai. Šo platformu pērn izveidoja Eiropas Savienības līmenī, taču tagad sperts nākamais solis, iesaistot arī citas valstis. Sanāksmē uzmanība pievērsta arī ekonomikas izaicinājumiem pasaulē.
Latvijas dalība «EXPO 2020» izstādē Dubaijā draud izgāzties
Apdraudēta ir Latvijas dalība prestižajā pasaules izstādē ''Expo 2020'' Dubaijā, svētdien informēja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Būvniecība vēl nav uzsākta, un arī pārējie darbi krietni kavējas. Kopumā valsts Latvijas paviljona izveidei atvēlējusi 4,2 miljonus eiro. Ja gatavošanos pārtrauks, šī nebūs pirmā reize, kad Latvija pusceļā izstājas. Pēdējos gados mums nav pozitīvas pieredzes ar paviljona būvniecību vērienīgajā pasaules izstādē.
Šogad vairāk pieteikumu valsts mežu kopšanai; darbos iesaistās arī lauku iedzīvotāji
Lai nodrošinātu savlaicīgu un kvalitatīvu mežu kopšanu un atjaunošanu, valsts AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) izsludināja konkursu meža stādīšanas, jaunaudžu kopšanas, agrotehniskās kopšanas un atjaunoto platību aizsardzības pasākumu veikšanai tuvāko piecu gadu laikā. Konkursa rezultātā ap 200 privātpersonu un uzņēmumu pieteicās vienam vai vairākiem mežsaimniecības darbiem, un tas ir vairāk nekā iepriekšējā gadā.
Durbe paliek bez vienīgā bankomāta, mazpilsētas iedzīvotājiem jaunas neērtības
Durbes pilsēta palikusi bez vienīgā bankomāta un iedzīvotāji pauž neizpratni, kāpēc pilsētā vairs nav iespējams tikt pie skaidras naudas. Tikmēr „Luminor” bankā paskaidro, ka automāta atrašanās mazpilsētā vairs nav bijusi izdevīga. Tagad iedzīvotājiem jādodas uz blakus apdzīvotajām vietām, uz tuvāko degvielas uzpildes staciju, vai jāizņem skaidra līdzās Durbei esošajos Lieģos, kur atrodas „Swedbank” bankomāts.
Lietuvā darbību sācis pirmais neatkarīgais bankomātu tīkls
Lietuvā darbību sācis pirmais neatkarīgais bankomātu tīkls, proti, tas nepieder bankām, bet bankas to kopīgi izmanto. Tas ir pirmais Baltijas valstīs, un Lietuvā šim bankomātu tīklam dots nosaukums "Medus". Patlaban to izmanto divas bankas – "Citadele" un "Šiauliu bankas". Šādi neatkarīgi bankomātu tīkli jau darbojas citās Eiropas valstīs, piemēram, Somijā, un Zviedrijā. Pie mums uz to gan raugās piesardzīgi, un bankas Latvijā patlaban nopietni neapsver šāda kopīga bankomātu tīkla izveidi.
Kuldīgā sestdien pulcējas un tirgojas Kurzemes mājražotāji un amatnieki
Tikai sestdien, 19. oktobrī, uz vairākām stundām Kuldīgā durvis vērs lielveikals „Ražots Kurzemē”. Tirdzniecības zālē pulcēsies mājražotāji un amatnieki no Kurzemes, Somijas un Ziemeļīrijas, kuri ikdienā ne tikai nodarbojas ar ražošanu, bet aicina pie sevis viesus, piedāvā degustācijas, meistarklases un citus pakalpojumus. Tas ir divu gadu projekts, kas tagad vainagojies ar kopīgu sanākšanu Kuldīgā.
Nauda papildu tēriņiem Rīgas budžetā šķeļ domes koalīciju
Rīgas domes budžeta ieņēmumi šogad varētu būt par 8,6 miljoniem eiro mazāki, nekā sākotnēji prognozēts, bet plānotie izdevumi varētu sarukt vēl vairāk – par 33 miljoniem eiro.  Līdz ar to pašvaldības budžetā pavērusies jauna iespēja tēriņiem. Taču idejas, kā to pārdalīt, stipri atšķiras, un domstarpības rodas arī starp valdošajām frakcijām.
ES valstu līderi līdz gada beigām varētu nevienoties par bloka daudzgadu budžetu
Eiropas Savienības (ES) valstu līderiem līdz šī gada beigām diez vai izdosies vienoties par bloka daudzgadu budžetu. Tas kļuva skaidrs pēc šīs dienas premjeru un prezidentu diskusijas, kuras laikā valstu pozīcijas nav būtiski tuvinājušās. Kavēšanās ar budžeta apstiprināšanu var radīt divu gadu pārrāvumu Eiropas fondu programmās.
Latvijai neļauj ieviest reverso PVN būvizstrādājumiem, sadzīves elektroniskajām iekārtām un elektriskajai aparatūrai
Eiropas Komisija nav piešķīrusi atļauju Latvijai ieviest apgriezto jeb reverso pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas kārtību būvizstrādājumiem un sadzīves elektroniskajām iekārtām un sadzīves elektriskajai aparatūrai. Līdz ar to no 2020. gada 1. janvāra komersantiem, kuri veic minēto preču piegādes, būs jāpiemēro vispārīgā PVN maksāšanas kārtība.
Rēķinot pēc ES metodēm, pērn Latvijas budžeta deficīts bija 0,7% no IKP
Vispārējās valdības budžeta deficīts 2018. gadā bija 214,3 miljoni eiro jeb 0,7% no iekšzemes kopprodukta (IKP), un vispārējās valdības konsolidētais bruto parāds 2018. gada beigās bija 10,6 miljardi eiro jeb 36,4% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai apkopotie rezultāti.
LTV: Latvijas Bankas prezidenta amatam apspriež trīs kandidatūras
Politiķiem tuvākajā laikā ne tikai jāpieņem budžets, bet arī jāmeklē jauns Latvijas Bankas vadītājs. Šim amatam koalīcijas partijas jau esot sākušas apspriest vairākas kandidatūras, taču vēl neviena no tām nav pieteikta oficiāli. Plānots, ka centrālās bankas prezidenta amatam varētu būt trīs kandidāti, Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprināja valdību veidojošo partiju pārstāvji.
Patērētāju aizstāvji publicē godīgas reklāmas principus infulenceriem
Satura veidotājiem jeb tā dēvētajiem influenceriem, kuri reklamē dažādus produktus, ir jāievēro prasības, kas attiecas uz preču un pakalpojumu reklamēšanu vai tai pielīdzināmu saziņu, norāda Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC). Tāpēc apkopoti principi, kas influenceriem jāievēro.
Saeimas deputāti atbalsta vienota reģionālā dabasgāzes tirgus atvēršanu
Saeima ceturtdien, 17. oktobrī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus Enerģētikas likumā, kuru mērķis ir novērst šķēršļus reģionālā dabasgāzes tirgus izveidei un nodrošināt, ka vienotā Somijas, Igaunijas un Latvijas ieejas-izejas tarifu sistēma sāk funkcionēt no 2020. gada 1. janvāra, informē parlamenta Preses dienests.
Jaunākie
Interesanti