Ekonomika
Carnikavā pievadceļu pieslēgumi bremzē investīciju piesaisti
Pievadceļa pieslēgums galvenajam autoceļam nedrīkst apdraudēt satiksmes drošību, tā nosaka likums “Par autoceļiem”. Taču nespēja rast kompromisu starp uzņēmēja vēlmēm, pašvaldības iespējām un satiksmes drošību var kļūt par šķērsli investīciju piesaistei. Šāda problēma radusies Carnikavā, kur kāds uzņēmējs jau vairākus gadus nevar saņemt saskaņojumu par tiešā pievadceļa pieslēgumu reģionālajam autoceļam.     
Liepājā «PNB bankas» klienti veido garas rindas citu banku filiālēs
Liepājas pašvaldība ir viena no tām Lejaskurzemes teritorijām, kuru visjūtamāk iespaidojusi “PNB bankas” darbības apturēšana, aizkavējot vairāku pabalstu izmaksu. Līdz ar to daļai iedzīvotāju trūkst līdzekļu, un pirmdien, 19. augustā, viņi meklēja palīdzību pilsētas domē un veidoja garas rindas pie citu banku filiālēm.
Pēc Valsts kontroles ieteikumu ieviešanas pašvaldības ietaupa ap miljonu eiro gadā
11 pašvaldības pēc Valsts kontroles (VK) revīzijas "Vai pašvaldību administratīvais resurss to funkciju īstenošanai tiek izlietots produktīvi un ekonomiski?" divu gadu laikā ieviesušas 101 jeb 99% ieteikumu, tādējādi viena gada laikā ietaupot gandrīz miljonu eiro, informē VK Sabiedrisko attiecību un iekšējās komunikācijas daļas vadītāja Līga Krapāne.
Jaunajā pesticīdu atlieku kontroles programmā iekļauj jaunus augus
Zemkopības ministrija ir sagatavojusi jaunu pesticīdu atlieku kontroles programmu, lai nodrošinātu produktu atbilstību drošas un nekaitīgas pārtikas prasībām. Programmā paredzēta dažādu augu, piemēram, kartupeļu, burkānu, ķiršu un miežu pārbaude uz vairāk nekā simts pesticīdu atliekvielām katru gadu.
Lucavsalā augusta nogalē notiks «Magnetic Latvia» jauno Latvijas uzņēmēju produktu tirgus
No attīstoša koka rotaļu namiņa un ūsu vaska līdz telpu pieelpojuma noteicējam un ēdamiem sejas krēmiem – 28 jaunie Latvijas uzņēmēji no 30. augusta līdz 1. septembrim pulcēsies otrajā "Magnetic Latvia" Biznesa inkubatoru tirgū, demonstrējot neparastas lietas aizraujošai ikdienai, kas top 15 biznesa inkubatoros visā Latvijā. Tirgus notiks Rīgā, Lucavsalā, inovāciju un tehnoloģiju festivāla "Inovuss" ietvaros, un ieeja tajā – bez maksas.
Liepājas lidostā būvēs Pilotu akadēmijas lidmašīnu angāru
Piektdien, 16. augustā, Liepājā svinīgi iemūrēja laika kapsulu lidsabiedrības “airBaltic” pilotu akadēmijas lidmašīnu angāram. Uzņēmums apņēmies Liepājā attīstīt Pilotu akadēmiju un radīt jaunas darba vietas, par spīti tam, ka arī šeit atbalsojas “PNB bankas” nedienas – tā ir kreditējusi topošo pilotu studijas, un tagad jāmeklē cita banka.     
Arī Igaunija neizslēdz elektrības iegādi no Baltkrievijas
Igaunija neizslēdz iespēju iegādāties elektroenerģiju no Baltkrievijas Astravjecas atomelektrostacijas (AES). Tā ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls Err.ee, atsaucoties uz Igaunijas Ekonomikas un sakaru ministrijas pārstāvi enerģētikas jautājumos Timo Tataru.
Regulators cer: Latvijas, Igaunijas un Somijas vienotais gāzes tirgus varētu būt jau no janvāra
Latvijas, Igaunijas un Somijas valdības, sabiedrisko pakalpojumu regulatori un pārvades operatori panākuši vienošanos par vienotā gāzes tirgus izveidi. Latvijā vēl nepieciešami grozījumi Enerģētikas likumā. Ja tie laikus tiks pieņemti, vienotais tirgus varētu sākt darboties jau no nākamā gada 1.janvāra, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētājs Rolands Irklis.
Arvien skaļāk izskan trauksmes zvani par globālu ekonomikas lejupslīdi
Arvien skaļāk izskan trauksmes zvani par iespējamu globālu ekonomikas lejupslīdi. Jaunākie iekšzemes kopprodukta (IKP) dati liecina, ka recesijai pietuvojusies eirozonas lielākā ekonomika Vācija. Pesimisms Volstrītā atspoguļojies valsts parādzīmju vērtībā, bet Ķīna publicējusi virkni vāju ekonomisko rādītāju.
Jaunākie
Interesanti