Ekonomika
Kokrūpnieks uz viļņa. Būtiskākais ekonomikā Covid-19 krīzes laikā
Covid-19 krīze negāja secen arī Latvijas kokrūpniekiem. Nozares flagmaņa SIA "Byko Lat" Cēsu struktūrvienību krīze pārsteidza pēkšņi. Vairākas nedēļas ražotne strādāja ar samazinātu jaudu, daļa darbinieku devās dīkstāvē. Maija sākumā ražotne atgriezās pie iepriekšējā ritma, un šobrīd pieprasījums ir lielāks nekā pirms krīzes sākuma.
Latvijā zemniekiem aug interese par kaņepju audzēšanu
Pēdējos gados Latvijā arvien vairāk zemnieku pievēršas kaņepju audzēšanai, un pašlaik ar to nodarbojas 63 saimniecības. Viļānu novada kaņepju audzētājs Andris Višņevskis, kas Obelišķu sētā jau vairākus gadus rīko dažādas apmācības, saistītas ar kaņepju izmantošanu būvniecības jomā, šogad ir rīkojis arī semināru, kurā dalījās savā pieredzē par kaņepju audzēšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējam.      
Atjaunos regulārus avioreisus starp Rīgu un Liepāju
No nākamās pirmdienas, 13. jūlija, nacionālā aviokompānija “airBaltic” atjaunos regulārus lidojumus starp Rīgu un Liepāju, kas vasaras sezonā paredzēti četras reizes nedēļā ar “Airbus A220-300” tipa lidmašīnu, kurā ir 145 sēdvietas. Pagaidām uz pirmo reisu nopirktas aptuveni 40 biļetes.
Maijā Latvijas preču eksports sarucis par 16,8%, imports – par 29,6%
2020. gada maijā Covid-19 izraisītās epidemioloģiskās krīzes ietekmē Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 1,93 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 24,1% mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība samazinājās par 16,8%, bet importa vērtība par 29,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.
Fiskālās disciplīnas padome: Atbalsts Covid-19 seku mazināšanai nedrīkst uzlikt nesamērīgu slogu nākotnei
Ņemot vērā, ka valsts esošais un plānotais atbalsts ekonomikai ir sasniedzis ievērojamu līmeni, Latvijas valdībai ir jāapzinās, ka šābrīža atbalsta mehānismiem nevajadzētu uzlikt nesamērīgu slogu nākotnes budžetiem. Šāds viedoklis pausts Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) piektajā krīzes monitoringa ziņojumā par Covid-19 ietekmi uz valsts ekonomiku un fiskālo situāciju.
REPORTĀŽA: Īsi pirms labības kulšanas lielzemnieks uzņem premjeru
Turpinot pērn iesākto tradīciju, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) īsi pirms labības kulšanas laika sākšanās devies klātienē apraudzīt, kā klājas Latvijas zemniekiem. Šoreiz premjers apmeklēja uzņēmumu “Uzvara-lauks” Bauskas pusē.
Autobusos pasažieru par trešdaļu mazāk nekā pērn; bez atbalsta būs pārvadātāju bankroti
Lai gan ārkārtējā situācija ir beigusies, Autotransporta direkcija nesteidzas ar reisu atjaunošanu reģionālās nozīmes maršrutos, kur to skaits tika būtiski samazināts. Direkcija norāda, ka pasažieri straujāk atgriežas vilcienos, kamēr autobusi patlaban pārvadā pat par trešdaļu mazāk cilvēku nekā pirms gada. Vasara arī tradicionāli ir laiks, kad braucēju ir mazāk. Savukārt pasažieru pārvadātāji cer uz valdības palīdzību nākamotrdien paredzētajā sēdē, citādi brīdinot par bankrotu sākumu jau augustā.
JKP vēlas 500 eiro neapliekamo minimumu; sarunas par izmaiņām nodokļos strupceļā
Partiju sarunas par izmaiņām nodokļu sistēmā nokļuvušas strupceļā, Latvijas Televīzijai norādīja vairāki politiķi. Iemesls esot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) prasība, ka nākamgad obligāti jāpalielina neapliekamais minimums līdz partijas programmā solītajiem 500 eiro. Citas partijas uzskata, ka Latvija to atļauties nevar. 
VID atklāj PVN izkrāpšanas shēmu Dzintaru koncertzāles krēslu iepirkumā
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija atklājusi plašu PVN krāpšanas shēmu - 2015. gadā Dzintaru koncertzālē tika izsludināts 516 krēslu iepirkums, kurā piedalījās trīs pretendenti un uzvarēja nevis zemākās, bet augstākās cenas piedāvātājs. Tas bija saistīts ar koncertzāles tehniskā direktora sievu un pēc iepirkuma izvairījās no PVN nomaksas, par izkrāpto summu nopērkot auto “Lexus”.
«Sadales tīkla» valdi pamet Inga Āboliņa
Akciju sabiedrības “Sadales tīkls” valdē amatu pametīs Inga Āboliņa, informēja uzņēmuma kapitāldaļu turētāja – akciju sabiedrība "Latvenergo" – pārstāve Ivita Bidere.
Jaunākie
Interesanti