Ekonomika
Ekonomikas ministrija aicina stingrāk uzraudzīt ielu tirdzniecību
Kopumā 77% no Ekonomikas ministrijas aptaujātajām pašvaldībām atzīst, ka ir novērojušas pārkāpumus ielu tirdzniecībā, informēja ministrijā. Tā uzrunāja 13 pašvaldības un ielu tirdzniecības uzraudzībā iesaistītās iestādes - Valsts policiju, Valsts ieņēmumu dienestu, Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī Patērētāju tiesību aizsardzības centru, lūdzot tām sniegt atbildes uz konkrētiem jautājumiem, kas raksturo situāciju ielu tirdzniecībā.
«Sadales tīkli» nomā no «Latvenergo» pašu nopirktu tehniku
Darījumi, kas rada bažas par to mērķiem un caurskatāmību. Tieši tā Valsts kontrole raksturo nomas attiecības starp “Sadales tīklu” un to mātes sabiedrību “Latvenergo”. Savulaik, kad “Sadales tīkls” tika atdalīts no “Latvenergo” kā pārvades uzņēmums, tas aizvien turpināja nomāt daļu no iepriekš mātesuzņēmumam piederējušā īpašuma. Tomēr, kā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”, “Sadales tīkls” nomājis no “Latvenergo” arī ievērojamu skaitu speciālās tehnikas, ko sākotnēji bija iegādājies pats.
Par spīti iebildēm attīstītājs neatteiksies no vēja parka Dobeles un Tukuma pusē
Pret zviedru kompānijas meitas uzņēmuma ieceri Dobeles un Tukuma novadā būvēt lielāko vēja parku Latvijā, kas gadā spētu saražot 10% no Latvijas elektroenerģijas gada patēriņa, savākti vairāk nekā 10 000 parakstu. Lielākoties tie ir Dobeles novada iedzīvotāji, un tagad tiem pievienojušies arī tukumnieki. Projekta attīstītājs gan no ieceres nedomā atkāpties, jo iebildumiem neesot pamata.
«Valmieras stikla šķiedrā» nepieciešami vairāki desmiti darbinieku
Brīvas darbavietas ir, taču nav, kas strādā, - ar to saskāries viens no lielākajiem uzņēmumiem Latvijā “Valmieras stikla šķiedra”. Lai uzrunātu potenciālos darbiniekus, uzņēmuma pārstāvji dodas uz dažādām Latvijas pilsētām. Līdz šim apzināti vairāki reģioni, tomēr nepieciešamos speciālistus piesaistīt joprojām nav izdevies. 
Lielai daļai iedzīvotāju pieaugs rēķini par atkritumu apsaimniekošanu
Jau nākamgad lielai daļai Latvijas iedzīvotāju pieaugs rēķini par atkritumu apsaimniekošanu. Pakalpojuma tarifs pieaugs, jo būtiski pieaugs maksa par atkritumu apglabāšanu "Getliņi EKO" poligonā, kur nonāk atkritumi no vairāk nekā 20 pašvaldībām. "Getliņu" jauno tarifu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprināja pirms nedēļas. Tā izvērtēšana ilga aptuveni gadu.
Pieņemot «pagaidu budžetu», Saeimā atbalsta opozīcijas rosināto 8 miljonu eiro piešķiršanu NMPD algām
Saeimā ceturtdien, 6. decembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Budžeta un finanšu vadības likumā, ar kuru iecerēts risināt jautājumu par nākamā gada valsts budžeta novēlotu pieņemšanu. Deputāti atbalstīja arī priekšlikumu, ka, apstiprinot valsts darbībai nepieciešamos valsts budžeta izdevumus, finanšu ministrs 2019. gadā novirza 8 313 222 eiro Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku darba samaksas paaugstinājumam.
Par spīti ASV sankcijām pret Irānu naftas cenas turpina kristies
Pagājušais mēnesis tika aizvadīts, naftas cenām pastāvīgi samazinoties. Tika pat sasniegts zemākais punkts šogad. Iemesli ievērojamajam naftas cenu kritumam ir dažādi, un tas noticis arī par spīti ASV noteiktajām sankcijām pret Irānu. Tomēr sava loma naftas cenu kritumā ir arī ASV prezidenta Donalda Trampa draudzīgajām attiecībām ar Saūda Arābiju.
Aptauja: Gandrīz puse iedzīvotāju kavē rēķinu apmaksu
Rēķinu apmaksu aizvadītā gada laikā kavējuši 45% iedzīvotāju. Trešdaļai iedzīvotāju ir bijis jāaizņemas, lai samaksātu ikmēneša rēķinus. Eiropas iedzīvotāju aptauja parāda – visā Eiropā ar katru gadu pieaug patērētāju skaits, kas aizņemas naudu rēķinu apmaksai.
Sāk grandiozo Ķekavas apvedceļa būvniecības iepirkumu
Ja iepirkuma procedūra būs veiksmīga, Ķekavas apvedceļa būvniecību varētu pabeigt 2023. gadā, trešdien, 5. decembrī, paziņoja valsts uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes loceklis Mārtiņš Lazdovskis. Trešdien izsludinātais Ķekavas apvedceļa būvniecības iepirkums var būt pirmais privātās un publiskās partnerības projekts Latvijā. Tas nozīmē, ka ceļu uzbūvēs komersanti par pašu līdzekļiem, bet valsts, maksājot par ceļa izmantošanu, to 20 gadu laikā atpirktu savā īpašumā.
Saeima turpinās darbu pie OIK ierobežošanas
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti turpinās darbu pie grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, ar kuriem paredzēts Ekonomikas ministrijai (EM) pastiprināt pienākumu nodrošināt obligātā iepirkuma (OIK) - valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem – kontroli un novērst tā saņēmēju pārkompensāciju, informēja parlamenta Preses dienests.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti