Ekonomika
«Zaļā enerģija» sāk dominēt ES
Eiropas Savienībā no atjaunojamiem resursiem patlaban tiek saražoti 38% elektroenerģijas. Savukārt netīrās jeb no fosilā kurināmā iegūtās enerģijas īpatsvars ir par vienu procentu mazāks.
Izdevums: Baltijas valstu draudu dēļ ES atveseļošanas fonds – ķīlnieka lomā
Latvija, Igaunija un Lietuva savu atbalstu Eiropas Savienības (ES) atveseļošanas fondam saista ar ES līdzekļu piešķiršanu dzelzceļa projektam "Rail Baltica". Baltijas valstis uzstājušas – finansējums tika solīts pagājušajā vasarā. Par to vēsta izdevums "Politico", atsaucoties uz trīs Baltijas valstu premjeru vēstuli.
Aicina «Pasažieru vilcienu» pieteikties ES finansējumam vilcienu iegādei
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu AS “Pasažieru vilciens” sagatavot projekta iesniegumu Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņemšanai. Elektrovilcienu iegādei paredzēts ES fondu līdzfinansējums 114,2 miljonu eiro apmērā, informēja aģentūra.
Darba tiesības pandēmijas laikā: algu subsīdijas
Vienai daļai uzņēmumu Covid-19 pandēmijas ietekmē darbs ir nevis apstājies pilnībā, bet tikai samazinājies. Lai darba devēji varētu turpināt nodrošināt darbiniekiem pilnu atalgojumu, ir iespējams pieteikties algu subsīdijām. Kam un cik lielā apjomā tās pienākas? Vai iespējams algu subsīdijas piemērot tikai par daļu no mēneša un pārējā laikā saņemt, piemēram, dīkstāves atbalstu?
Eksperti: Bez valsts atbalsta uzņēmumu nomas apmaksai jārēķinās ar negatīvām sekām
Kamēr valstij nav mehānisma nomas maksas kompensēšanai, nomnieki ar telpu īpašniekiem meklē kompromisus, jo abi sēž vienā laivā. Eksperti uzsver, ka šādi nevar bezgalīgi ilgi turpināt, jo arī iznomātāji ir uzņēmēji, kuriem ir kapacitātes griesti. Atbalstam ir jānāk no valsts, jo atstājot to “brīvajā kritienā”, pirmie, kas cietīs, būs mazie un vidējie uzņēmumi, kuriem visbiežāk ir Latvijas kapitāls.
Davosā attālināti sākas 51. Pasaules ekonomikas forums
Pirmdien sākas ikgadējais Davosas ekonomikas forums. Tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ tas notiks attālinātā režīmā un dalībnieku uzstāšanos varēs vērot tīmeklī. Pasaules politiskie un ekonomikas līderi spriedīs par veidiem, kā atjaunot ekonomisko izaugsmi Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās. Turklāt īpašu uzmanību paredzēts pievērst ilgtspējīgas un zaļas ekonomikas veicināšanai. 
Skaistumkopšana dīkstāves ēnā. Kā nozare sadzīvo ar liegumu strādāt?
Lai arī ar Covid-19 saistītos ierobežojumus valdība tagad sola pārskatīt 7. februārī, ņemot vērā saslimstības kritērijus, nav izslēgts, ka  arī tad pie agrākās dzīves neatgriezīsimies. LTV raidījums “De facto” ziņo, ka skaistumkopšanas nozarē, kurā ir pilnīga dīkstāve, strādājošie izjūt arvien lielāku spiedienu no klientiem pakalpojumu sniegt. Tam pretī – līdz šim nepilnīgais valsts atbalsts un neziņa, kad oficiāli varēs atsākt strādāt. Nozarē neslēpj – daļa darbojas ēnā. 
Sadarbība, atbalsts un pleca sajūta. 4 ārzemju latviešu stāsti par būtisko biznesa attīstībai citviet pasaulē
Nedēļā, kad diasporas uzņēmēju kopiena "#esiLV" aicina ikvienu uzņēmēju un radoši varošu cilvēku piedalīties pirmajā virtuālajā Eiropas tīklošanās pasākumā, raidījums "Globālais latvietis. 21. gadsimts" uz sarunu aicināja uzņēmējus Andu Dīrlundu-Parbsti, Skaidrīti Dzeni, Ilzi Spīguli-Buijtenvegu un Arni Drilli, lai uzzinātu viņu pieredzes stāstus un iedvesmotu tautiešus, dzīvojot ārpus Latvijas, atbalstīt gan Latvijas uzņēmējus un viņu radīto produkciju, gan mudinātu pašus sadarboties vienam ar otru.
Vai Latvijas zivju nozare uzpeldējusi ar vēderu uz augšu?
Uzņēmumus slēdz, kuģus sagriež metāllūžņos, nozvejas kvotas samazina. Viss ir slikti? Zvejnieki iziet jūrā un atgriežas ar lomiem. Bet pārstrādātāji piedāvā inovatīvus produktus. Viss ir labi? Nē. Drīzāk – viss nepavisam nav vienkārši.
Kā Covid-19 ietekmējusi pārtikas cenas un iepirkšanās paradumus?
Latvijas lauksaimnieki un pārtikas pārstrādes uzņēmumi arī krīzes laikos spēj nodrošināt Latviju ar visu nepieciešamo pārtiku – sākot no ikdienas uzturā lietotiem produktiem līdz pat dažādiem našķiem. Kā Covid-19 pandēmija ietekmējusi pārtikas produktu cenas un iepirkšanās paradumus?
Pieaug pieprasījums pēc valsts atbalsta daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei
Daudzbērnu ģimenēm mājokļa iegādei vai būvniecībai ir pieejama valsts atbalsta programma "Balsts". Ģimenēm iespējams saņemt 8000–12000 eiro lielu subsīdiju, lai samazinātu pirmās iemaksas apmēru mājokļa iegādei vai būvniecībai. Atbalsta programma ir jauna, tā ģimenēm kļuva pieejama aizvadītā gada nogalē.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt