Ekonomika
Latvijas preču eksports deviņos mēnešos pieaudzis par 0,6%; imports – par 0,3%
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās šā gada deviņos mēnešos sasniedza 21,1 miljardu eiro – par 95,1 miljonu eiro jeb 0,5% vairāk nekā 2018. gada atbilstošajā periodā. Eksporta vērtība veidoja 9,41 miljardu eiro  – palielinājums par 56,6 miljonu eiro jeb 0,6%, bet importa – 11,69 miljardus eiro – pieaugums par 38,5 miljoniem eiro jeb 0,3%, liecina Centrālajā statistikas pārvaldes (CSP) mājaslapā pieejamā informācija.
Mājokļu iegādes atbalsta programmā ģimenēm piešķirts jau 12,7 tūkstoši garantiju
Atbalstam ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai attīstības finanšu institūcijai "Altum" piešķirts valsts budžeta finansējums 7 026 000 eiro apmērā, kura ietvaros ģimenēm ar bērniem būs pieejamas valsts garantijas šā gada pēdējos mēnešos un 2020. gadā, informēja Ekonomikas ministrijā (FM). Līdz novembra sākumam programmā jau piešķirts 12,7 tūkstoši garantiju.
PTAC brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina par krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi - aizdevums saimnieciskai darbībai, informēja centrā.
«Dienas Bizness» sāk iznākt kā žurnāls
No 12.novembra izdevums "Dienas Bizness" iznāks žurnāla formātā, iepriekš paziņojumā laikrakstā informēja SIA "Izdevniecība "Dienas Bizness"" līdzīpašnieks un valdes loceklis Jānis Maršāns.
Kam pieder «Latvijas Hipotēka»?
Ierodoties uz norunātu interviju "Latvijas Hipotēkas" birojā un klientu apkalpošanas centrā Brīvības gatvē, vispirms jāuzgaida nelielā, askētiski iekārtotā pārrunu telpā, kas izvietota aiz administratora letes. Tā ir nomaļākā pārrunu vieta, jo citas - ar stikla sienām norobežotas - telpas redzamas turpat klientu apkalpošanas zālē. Pēc brīža ierodas viens no "Latvijas Hipotēkas" valdes locekļiem kopā ar uzņēmuma juristu. Enerģiski un šķietami atsaucīgi. Bet iespaids ir mānīgs.
FM: Likumos ierakstīto finansējuma solījumu izpildei vajadzīgs miljards eiro
Lai izpildītu likumos ierakstītās apņemšanās par finansējuma pieaugumu vairākās nozarēs, būtu nepieciešams apmēram viens miljards eiro. Tāds finansējuma pieaugums nav iespējams, tāpēc likumi būtu jāpārskata, Saeimas Finanšu, budžeta (nodokļu) komisijas sēdē atzina Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāres vietniece budžeta jautājumos Jolanta Plūme.
Koalīcijas partneriem domstarpības par atvieglojumiem viesstrādnieku uzņemšanai
Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijai šobrīd ir vissliktākie nosacījumi viesstrādnieku uzņemšanai no trešajām valstīm. Iekšlietu ministrija sagatavojusi izmaiņas, kam būtu jāatvieglo gan birokrātija, gan arī prasības pret obligāti izmaksājamo algas lielumu viesstrādniekiem, taču koalīcijas partneriem radušās domstarpības par to, cik ļoti nākt pretī darba devējiem, lai palīdzētu viņiem tikt pie ārvalstu darbaspēka. Turklāt šajā gadījumā cīņa ir tieši par nosacījumiem mazkvalificētam darbaspēkam, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “Dde facto”.
Interese par iepirkšanos internetā aug. Kā to darīt droši?
Pasaulē aizvien populārāka kļūst iepirkšanās interneta veikalos. Pētījumu kompānijas "Kantar" veiktā aptauja liecina – ārvalstu interneta veikalos iepirkušies 80% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, bet pēdējā pusgada laikā to darījuši 58%. Interneta veikalos visbiežāk pērk apģērbu, mobilos tālruņus un to aksesuārus, preces mājokļa labiekārtošanai, apavus, sporta preces un skaistumkopšanas produktus. Kā droši iepirkties internetā?
Baltijā pirmās «zero waste» kafejnīcas vadītāja Ulla aiz sevis grib atstāt sasniegumus, nevis atkritumus
"Zero waste" jeb bezatkritumu dzīvesveids kļūst arvien populārāks. Cilvēki biežāk sāk izmantot savus traukus un maisiņus un cenšas samazināt aiz sevis atstāto atkritumu daudzumu. Daudzviet pasaulē atklātas arī kafejnīcas, restorāni un bāri, kuri cenšas neradīt atkritumus. Baltijā pirmā "zero waste" kafejnīca "Cafe M" atklāta Rīgā. Tās vadītāja Ulla Milbreta uzsver, ka saimniekošana, neradot atkritumus, nemaz nav tik sarežģīta.
Sadrumstalotās īpašnieku struktūras dēļ «top!» zīmolu pamet trešdaļa veikalu
Vēlme daudz operatīvāk pieņemt lēmumus – tas ir galvenais arguments, ar ko 70 veikalu aiziešanu no zīmola «top!» pamato jaundibinātā uzņēmuma "Latvian Retail Management" īpašnieki. Lielākoties Kurzemē un dažviet Latgalē nu veikalu izkārtnēs parādīsies nosaukums "Citro", un jaunie saimnieki pircējiem sola gan modernizēt tirgotavas, gan tajās vairāk iekļaut vietējos ražojumus. Kādēļ veikalu īpašnieki maina zīmolus, un vai mainās arī pircēju paradumi?
Jaunākie
Interesanti