Ekonomika
Vācijas Federālā augstākā tiesa liek «VW» atpirkt «dīzeļgeitas» skartos automobiļus
Vācijas autobūves uzņēmumam "Volkswagen" jāatpērk automobiļi ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu mērījumu falsificēšanas programmatūra. Tā šodien nolēmusi Vācijas Federālā augstākā tiesa. Šis tiesas lēmums nosaka svarīgu precedentu desmitiem tūkstošu cilvēku, kuri iegādājušies ar šādu programmatūru aprīkotas automašīnas.
Faktiskais bezdarba līmenis aprīlī – 9,2%
2020.gada aprīlī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 9,2 %, kas salīdzinājumā ar martu ir par 1,3 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma dati.
Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi aicina protestā skandināt katlus un pannas
Latvijas Restorānu biedrība aicina katru dienu plkst.18 skandināt katlus un pannas, protestējot pret valdības un Saeimas īstenoto politiku, informēja biedrībā. Vienlaikus Latvijas Tirgotāju asociācija pozitīvi vērtē Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvātos īpašos atbalsta mehānismus ēdināšanai un izmitināšanai - grantus nodarbinātības veicināšanai un bezprocentu nenodrošināts apgrozāmo līdzekļu aizdevumus.
Sigulda mazina budžetu tūrisma apsīkuma dēļ; citur vēl vērtē
Covid-19 krīze likusi Siguldas novada domei šā gada budžetu samazināt par 763 000 eiro. Tas vistiešāk saistāms ar negūtajiem ienākumiem tūrisma un kultūras nozarē. Pašlaik nav ziņu par citu pašvaldību plāniem tik būtiski pārskatīt budžetu, taču tās sagaida valdības piedāvāto glābšanas plānu tūrisma jomas noturēšanai.
Mobilo sakaru operatora LMT apgrozījums pērn audzis par 6,4%
Mobilo sakaru operators "Latvijas mobilais telefons" (LMT) pagājušajā gadā strādāja ar 186,099 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieaugusi par 9,3% un bija 30,566 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Kuldīgas novadā vasaras darba iespējas būs 160 skolēniem
Šogad Kuldīgas novadā vasarā plānots nodarbināt līdz 160 skolēnu. Šoreiz iespējas būs arī 18 gadus veciem jauniešiem. Katru gadu iespēju strādāt piedāvā aptuveni 40 novada uzņēmēji. Galvenokārt viņu nodarbošanās saistīta ar tūrismu, ēdināšanu un lauksaimniecību, taču darbs atrodas arī ražošanā. Jaunieši darbu sāks no 1. jūnija.
Nesaskaņas liedz pabeigt izmeklēšanu pret lieliem būvuzņēmumiem
Nesaskaņas starp prokurori un izmeklētājiem liedz pabeigt izmeklēšanu pret vairākiem lieliem, labi zināmiem būvuzņēmumiem, kurus tur aizdomās par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Tā ir daļa no 2014. gadā uzsāktās tā dēvētās “būvnieku lietas”. Aprīļa beigās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde prokuratūrai lūdza turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļa procesu pret četriem uzņēmumiem, bet šonedēļ lieta atdota atpakaļ izmeklētājiem, turklāt ar uzdevumiem, kuru izpildei būs vajadzīgi gadi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Mūziķis piespiedu dīkstāvē uzsāk kafijas biznesu
Kad līdz ar Covid-19 dēļ noteiktajiem aizliegumiem kultūras nozarē zem kājām pazuda ierastais pamats, dziedātājs Mārtiņš Ruskis nodevās darba meklējumiem. Atrast citu darbu neizdevās, tomēr kādas pastaigas laikā mūziķis sapratis, kura ir brīvā niša Olainē, un nolēmis, ka šī izdevība jāizmanto.
Uzņēmējs rada salmu paneļus māju būvniecībai
Būvniecības jomā ar vien vairāk tiek meklēti dažādi risinājumi, kā būvēt mājas, kas būtu dabai draudzīgākas. Pamazām par šādām mājām interese rodas arī Latvijā. Tā pirms dažiem gadiem uzņēmējs Jānis Saulītis no Burtnieku novada izveidoja pats savu ražotni, kurā top paneļi no salmiem.
Desmitkāršojies Patērētāju tiesību aizsardzības centra konsultāciju skaits
Koncerti, teātra, baleta un operas izrādes, sporta notikumi un citi kultūras pasākumi, uz kuriem jau labu laiku iepriekš bija izpārdotas biļetes viens aiz otra paziņo, ka pasākums nenotiks vai to pārcels uz citu laiku. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) patērētāji aizvien biežāk jautā - kā rīkoties un kas patērētājam šādā situācijā pienākas.
Dienvidu zemju vietā – Kuldīga. Kā sezonai gatavojas Kurzemes kafejnīcas?
Kurzemes kafejnīcas un restorāni jau sāk izjust cilvēku pieplūdumu pēc pēdējiem Covid-19 ierobežojumu atvieglojumiem, īpaši jūtama Rīgas un Lietuvas iebraucēju klātbūtne. Kafejnīcu saimnieki situāciju raksturo dažādi – gan turpina strādāt, gan joprojām turot aizslēgtas savas durvis, izmantojot dīkstāves atbalstu vai pārtraucot darbību pavisam. Visi atzīst, ka situācija nav vienkārša un jāmeklē veidi, kā strādāt citādāk.
Atsevišķos saimniekošanas veidos kooperatīvi joprojām nav populāri
Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija izstrādājusi elektroniski pieejamu rokasgrāmatu par kooperācijas pamatprincipiem. Latvijā kopumā patlaban par atbilstošiem atzīti ap 50 kooperatīvu un to skaits ir nemainigs jau vairākus gadus. Līdz šim zemnieku apvienošanās veiksmīgi noritējusi vairākās nozarēs, taču ir saimniekošanas veidi, kā gaļas liellopu audzēšana, kur Latvijā nav neviena kooperatīva.
Jaunākie
Interesanti