Ekonomika
Krīze Turcijā var skart arī Eiropu
Turcijas liras kurss otrdien, 14.augustā, sarucis līdz kārtējam rekordzemajam līmenim. Liras kursa kritums turpina satricināt pasaules biržas, jo pastāv bažas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku. Analītiķi brīdina, ka finanšu krīze Turcijā varētu izplatīties arī pārējā Eiropā.  
Finanšu ministre atzīst: Skolotāju, mediķu, tiesnešu algu celšanai var nepietikt naudas
Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība(ZZS)) atzīst, ka skolotāju, mediķu, tiesnešu, tiesu darbinieku un prokuroru algu pieaugumam nākamajā gadā valsts budžeta naudas tiešām var nepietikt. "Panorāmā" jau stāstīts, ka šim mērķim nozaru ministrijas papildus prasa vairāk nekā 143 miljonus eiro, bet finansiālā situācija lieca, ka papildu līdzekļu nav un drīzāk izdevumi valsts budžetā būs pat jāsamazina.
Atbalstīs darba devējus, kas nodarbina vecāko paaudzi
Jau šoruden tie darba devēji, kuru uzņēmumos trešdaļa darbinieku ir vecumā virs 50 gadiem, varēs pieteikties valsts atbalstam. Finanšu dotācijas, piemēram, darbavietas pielāgošanai vai veselības uzlabošanas pakalpojumiem, darba devēji un darbinieki saņems pēc Nodarbinātības valsta aģentūras (NVA) un citu institūciju speciālistu izvērtējuma.
Krievija varētu atteikties no norēķiniem ASV dolāros par naftas pārdošanu
Krievija apsver iespēju atteikties no norēķiniem ASV dolāros par naftas pārdošanu. Tāpat Maskavā krasi samazinās ieguldījumi Amerikas vērtspapīros. Tā, atbildot uz jaunākajām Vašingtonas sankcijām saistībā ar bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa lietu, paziņoja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.
Erdogans liras vērtības kritumā vaino ārvalstu sazvērestību
Turcijas nacionālā valūta piedzīvojusi kārtējo kritumu. Tas noticis par spīti valdības solījumam īstenot jaunu ekonomiskās rīcības plānu, kā arī centrālās bankas solījumiem nodrošināt bankām nepieciešamo likviditāti. Turcijas prezidents noraida apgalvojumus par valsts finansiālo krīzi, grūtībās vainojot ārvalstu sazvērestību. Tikmēr tirgus analītiķi notiekošajā vaino tuvredzīgo Turcijas varas iestāžu politiku.
Ķīnas kompānijas iesaistās gāzes ieguvē Krievijā
Sadarbības līguma ietvaros starp Ķīnas un Krievijas kompānijām Jamalas sašķidrinātas gāzes rūpnīcā atklāta otrā ražošanas līnija. Šā gada jūlijā Ķīna no Krievijas arī saņēma pirmo šī dabas resursa kravu.
Ārlietu ministrija: Latvija neizbeigs ekonomiskās attiecības ar Irānu
Atšķirīgā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Eiropas Savienības pieeja attiecību veidošanā ar Irānu likusi arī Latvijai izvēlēties – kuram no diviem lielākajiem stratēģiskajiem partneriem pieslieties. Ārlietu ministrijā uzsver, ka Latvija ies vienotu ceļu ar pārējo Eiropu un, pretēji ASV aicinājumam, neizbeigs ekonomiskās attiecības ar Irānu. Tiesa, to apjoms arī līdz šim bijis neliels un pēdējos gados krities vēl vairāk. 
Latvija plāno ziedot 300 tūkstošus eiro Āfrikai
Latvija plāno iemaksāt 300 tūkstošus eiro Eiropas Savienības ārkārtas Trasta fondā, lai palīdzētu risināt Āfrikas sabiedrības problēmas. Tādā veidā Eiropā cer mazināt migrāciju no šī reģiona.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti