Ekonomika
Darba devēji aicina mainīt slimības lapu regulējumu
Darba devēji aicina mainīt slimības lapu regulējumu
Slimības jeb darbnespējas lapu regulējums ir jāmaina vai jāsaglabā pašreizējā sistēma ar nosacījumu, ka valsts spēj garantēt, ka slimības lapu ārsti izsniedz tikai tiem, kuriem tas ir nepieciešams, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.
Stādu audzētāji ceļ cenas un sezonu vērtē kā izdevušos
Stādu audzētāji ceļ cenas un sezonu vērtē kā izdevušos
"Ir labāk, nekā gaidījām." Tā par aizvadīto tirgošanās sezonu saka stādu audzētāji, kam daļai gan krietns uzrāviens vēl priekšā ar dēstu pārdošanu rudenī. Stādaudzētāji vērtē, ka ieņēmumi šogad ir auguši, taču daudz vairāk nācies arī tērēties, līdzīgi kā mums katram. Atšķirībā no pandēmijas sākuma gadiem daļa pircēju kļuvuši piesardzīgāki un, ja stādus vispār grib, tad tādus, no kā varēs iegūt ēdamu labumu.
Rēzeknē un Daugavpilī siltumenerģijas ražošanā biomasas kurināmais izkonkurē gāzi
Rēzeknē un Daugavpilī siltumenerģijas ražošanā biomasas kurināmais izkonkurē gāzi
Pagājušajā apkures sezonā Rēzeknē un Daugavpilī bija Latgalē lielākie rēķini par apkuri, jo tur siltumenerģiju ražoja, pamatā izmantojot dabasgāzi. Tagad situācija ir mainījusies – samazinājušās kurināmā izmaksas, ir uzbūvētas un vēl tiek celtas jaunas katlumājas kurināšanai ar šķeldu. Meklējot lētākus risinājumus, Daugavpilī katli pielāgoti darbam arī ar sašķidrināto naftas gāzi, bet Rēzeknē plāno palielināt iepirkto siltumenerģijas daudzumu no privātiem ražotājiem. Lai gan tarifs abās lielākajās Latgales pilsētās joprojām ir viens no augstākajiem reģionā, šobrīd atšķirība vairs nav tik ievērojama, un nākotnē cena par apkuri varētu vēl kristies.
Tirgotāji pretrunīgi vērtē ieceri par 1 un 2 eiro centu monētu izņemšanu no aprites
Tirgotāji pretrunīgi vērtē ieceri par 1 un 2 eiro centu monētu izņemšanu no aprites
Tirgotājus pārstāvošās nevalstiskās organizācijas pretrunīgi vērtē Latvijas Bankas ieceri par 1 un 2 eiro centu izņemšanu no aprites. Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija (LPTA) piedāvājumu uzskata par loģisku, kamēr Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) iebilst. Viena un divu eiro centu monētas no aprites varētu pazust tuvāko gadu laikā.
«Rail Baltica» darbiem Rīgā pietrūkst 200 miljonu eiro; pirmie vilcieni Latvijā varētu sākt kursēt a...
«Rail Baltica» darbiem Rīgā pietrūkst 200 miljonu eiro; pirmie vilcieni Latvijā varētu sākt kursēt agrāk
Pirmais ātrgaitas vilciens pa topošajām "Rail Baltica" sliedēm atsevišķās vietās varētu sākt kursēt divus gadus agrāk jeb 2028. gadā. Visu trasi no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai sola pabeigt līdz 2030. gadam. Lielākās bažas – vai vairāku miljardu eiro vērtajam projektam būs nauda. Rīgā atsevišķiem darbiem pietrūkstot 200 miljonu eiro. Lai gan valsts sedz tikai daļu naudas, noskaidrojies, ka Finanšu ministrijā pēc palīdzības atbildīgie nav vērsušies. 
Eiropas uzņēmumiem kļūst arvien grūtāk strādāt Ķīnā
Eiropas uzņēmumiem kļūst arvien grūtāk strādāt Ķīnā
Eiropas Savienība brīdina Ķīnu, ka Eiropas uzņēmumiem kļūst arvien grūtāk veidot tur biznesu. Tam traucē ne tikai jaunie nacionālās drošības likumi, bet arī Ķīnas attieksme pret Krievijas karu ar Ukrainu. Šo vēstījumu amatpersonām Pekinā nogādāja Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, kurš pirmdien noslēdza četru dienu vizīti Ķīnā.
ECB vadītāja atzīst, ka procentu likmju celšana ir sāpīga
(papildināts)
ECB vadītāja atzīst, ka procentu likmju celšana ir sāpīga (papildināts)
Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente Kristīne Lagarda apzinās, ka procentu likmju celšana ir sāpīga daudziem iedzīvotājiem ar hipotekāriem kredītiem. Tomēr tas esot vienīgais veids, kā samazināt inflāciju līdz 2% robežai. Viņa spriež, ka šo mērķi varētu sasniegt līdz 2025. gada beigām.
FM rosina hipotekārā kredīta maksājumus uz laiku iekļaut nodokļu attaisnotajos izdevumos
FM rosina hipotekārā kredīta maksājumus uz laiku iekļaut nodokļu attaisnotajos izdevumos
Lai īstenotu mērķētu atbalstu tām Latvijas mājsaimniecībām, kurām ir būtiski pieauguši hipotekārā kredīta maksājumi, viens no iespējamajiem risinājumiem ir kredītprocentu maksājumu iekļaušana iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) attaisnotajos izdevumos uz terminētu laiku – 2023. un 2024. gadā, teikts Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajā vēstules projektā.
Elektrība no saules paneļiem Latvijas tīklā gada laikā trīskāršojusies
Elektrība no saules paneļiem Latvijas tīklā gada laikā trīskāršojusies
Augustā Latvijā saražotas un tīklā nodotas 237 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 61% vairāk nekā jūlijā. Saules un vēja ģenerācija veidoja 14% no kopējā tīklā nodotā elektroenerģijas apjoma, tam pieaugot par 77% pret 2022. gada augustu. Savukārt tikai saules ģenerācijas tīklā nodotās elektroenerģijas apjoms gada laikā ir gandrīz trīskāršojies, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd