Ekonomika
Banku uzraugi piemēro 1,6 miljonu eiro sodu «Baltic International Bank»; banka to pārsūdzēs
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi soda naudu akciju sabiedrībai "Baltic International Bank" 1 556 046  eiro apmērā par trūkumiem bankas iekšējās kontroles sistēmā, informēja FKTK. Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp noteiktajā termiņā ir jāiesniedz FKTK izvērtēšanai pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, kā arī jāveic iekšējās kontroles sistēmas neatkarīgs izvērtējums. Banka pavēstīja, ka sodu pārsūdzēs.
Kaņepju audzētāji cer, ka ziedkopu tējas ražošanai ierobežojumu vairs nebūs
Sākot ar nākamo gadu rūpnieciskām vajadzībām varēs audzēt sējas kaņepes. Tas ir liels atbalsts zemniekiem, kas līdz šim kaņepes audzēja vien pašu vajadzībām, bet tagad produkciju varēs piedāvāt arī plašākā apjomā tirgū. Taču jautājums – vai drīkst audzēt un tirgot kaņepju tēju – pagaidām ir vēl neatbildēts un risinājums tiek meklēts.
Virzās tālāk ideja par vēja parka izveidi Pienavā
Tukuma novadā, atšķirībā no Dobeles novada, tiek turpināts vēja parka izveides projekts, kas tiek apspriests jau dažus gadus, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Neatkarīgās Tukuma ziņas" galvenā redaktore Ivonna Plaude.
Uz Daugavpils ideju veidot savu aptieku slimnīcā skeptiski raugās konkurences uzraugi
Daugavpils Reģionālā slimnīca ir nosūtījusi Valsts zāļu aģentūrai vēstuli ar lūgumu atļaut tai izveidot ārstniecības iestādē aptieku, kur medikamenti tiktu pārdoti par iepirkumu cenām. Veselības ministrijā un Konkurences padomē gan norāda, ka pašreizējā likumdošana neparedz to, ka slēgtās aptiekas varētu tirgot zāles patērētājam, kā arī to, ka atsevišķos gadījumos vai atsevišķā pilsētā šī kārtība varētu tikt mainīta.
«Zelta čiekuru» par mūža ieguldījumu saņem arī «Dores fabrikas» izveidotājs
Koks ir nacionālā bagātība, kas ir jāizmanto, tā uzskata "Dores fabrikas" izveidotājs Egons Garklāvs. Latvijas kokam viņš devis atpazīstamību pasaulē un trešdien, 4. decembrī, saņēma meža nozares gada balvu "Zelta čiekurs" par mūža ieguldījumu. Tā ir gadskārtēja augstākā atzinība par nozarē nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumiem, kas novērtēts ar vēl vienu balvu par inovatīvu uzņēmējdarbību, radot koka līdzsvara ritenīti.
IUB atstājis spēkā LDz lēmumu pārtraukt Daugavpils Šķirošanas stacijas būvprojektu; būvnieki sūdzēsies EK
Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nolēmis atstāt spēkā VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) lēmumu pārtraukt 35,92 miljonu eiro vērto Daugavpils Šķirošanas stacijas būvniecības iepirkumu, liecina IUB publiskotā informācija. Savukārt projekta būvnieki no kompāniju apvienības "Fima-BMGS-Prvni Signalni" plāno vērsties Eiropas Komisijā (EK) par nelikumīgu Eiropas fondu pārdali.
Ministrija un uzņēmuma vadība noliedz problēmas ap «Rail Baltica»
“Rail Baltica” ieviešana Latvijā drīzāk apsteidz Eiropas Komisijas noteikto grafiku, nekā atpaliek no tā – Saeimas komisijā norādīja Satiksmes ministrijas “Rail Baltica” projekta nodaļas vadītāja Olita Bērziņa. Arī uzņēmuma pagaidu vadība krīzi projektā noliedz.
Eiropa piedzīvo lauksaimnieku protestu vilni
Eiropa piedzīvo lauksaimnieku protestu vilni – aizvadītajās nedēļās zemnieki izbraukuši ielās ar traktoriem un bloķējuši pilsētas masu protestos Vācijā, Francijā, Īrijā, Lietuvā un citās valstīs. Lai pievērstu uzmanību situācijai laukos, plašu zemnieku neapmierinātību izsaukušas vairākas lietas. Starp tām plāni ierobežot pesticīdu izmantošanu un ievest stingrākas vides aizsardzības prasības. Daudzi arī uzskata, ka uz lauksaimnieku pleciem uzveļ pārāk lielu atbildību un viņus padara par grēkāžiem diskusijās par cīņu pret klimata pārmaiņām. 
Īslaicīgais «Veikaliņš» Cēsīs - jaunajiem un radošajiem uzņēmējiem iespēja sevi parādīt
Atvērts uz laiku un bez lieliem finanšu ieguldījumiem – tā var raksturot Cēsu mākslinieku un amatnieku pop-up koncepta „Veikaliņu”, kas pirms Ziemassvētkiem durvis ver jau ceturto gadu. Vārds ''pop-up'' varbūt daudziem ir pasvešs, jo Latvijā šis koncepts vēl ir maz izplatīts, taču cēsnieku pieredze pierāda, ka šāds uzņēmējdarbības veids var būt pirmais solis jau nopietnākai sava biznesa veidošanai.
Jaunākie
Interesanti