Ekonomika
Aizejošā Saeima varētu nepabeigt darbu pie OIK ierobežošanas
Saeimas Tautsaimniecības komisija otrdien, 23.oktobrī, vēl nepaguva izskatīt visus priekšlikumus grozījumiem likumā, kuri pastiprinās kontroli pār valsts atbalstītajām elektrostacijām. Deputāti cer, ka tā sauktās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ierobežojošās izmaiņas likumā vēl paspēs apstiprināt esošā Saeima, tomēr pārliecības par to nav. Vienlaikus Ekonomikas ministrija (EM) turpina pilnveidot savu OIK reformas plānu. Tajā ministrija atteikusies no idejas par "zaļajiem sertifikātiem" un piedāvā OIK aizstāt ar citu atbalsta mehānismu.
Baltijas jūras austrumu menca nīkuļo; zvejnieki pesimistiski par nākotni
Eiropas Savienības (ES) lēmums par mencu nozvejas kvotām Baltijas jūrā nav ilgtspējīgs, norādījis Pasaules dabas fonds (PDF). Vides ekspertu ieskatā, nīkuļojošās austrumu mencas kvota bija jāsamazina krietni vairāk. Ministru padomes sēdē Latvija gan strikti iestājās pret kvotas lielāku samazinājumu, lai neiznīcinātu nozari, jo mencu nozveja ierobežota jau vairākus gadus pēc kārtas. Tikmēr arī paši zvejnieki atzīst, ka mencu resursi ir vāji un arvien pasliktinās.
Grieķijas ekonomikai prognozē ilgstošu un lēnu atkopšanos
Pagājuši divi mēneši kopš brīža, kad Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paziņojis tautai par starptautiskās palīdzības programmas beigām. Aizvadīto astoņu gadu laikā valsts vērsusies pēc finanšu atbalsta trīs reizes, saņemot vairāk nekā 256 miljardus eiro. Tomēr arī tagad grieķu uzņēmēji un iedzīvotāji vēl aizvien atrodas stingrās nodokļu politikas skavās un tūlītēju atvieglojumu nejūt.
Pārdalīs ministriju šogad neiztērētos vairāk nekā 10 miljonus eiro
Valdība otrdien, 23.oktobrī, lems par vairāk nekā 10 miljonu eiro pārdali dažādiem mērķiem no naudas, ko ministrijas šogad nav iztērējušas. Piemēram, ministrijas rosina pārdalīt Salaspils kodolreaktora demontāžai, kā arī Paralimpiskā centra būvniecībai paredzēto naudu, jo abi projekti šogad netika sākti. Lielākās summas paredzēts pārdalīt starp Labklājības ministrijas (LM) programmām.
Cēsīs liela interese par darbu informācijas tehnoloģiju nozarē
Informācijas tehnoloģiju (IT) nozari ir iespējams attīstīt arī ārpus Rīgas – ar šādu pārliecību pirms gada Cēsīs tika izveidota uzņēmuma “Draugiem Group” filiāle. Sākotnēji tajā strādāja divi cilvēki, bet nu jau septiņi. Vairāki no darbiniekiem pārcēlušies no Rīgas, bet daļai tā ir iespēja strādāt tuvāk savai dzīvesvietai.
Itālija vēstulē EK cenšas mazināt Eiropas bažas par savu budžetu
„Mēs neļausim budžeta deficītam izplesties un vēlamies dialogu ar Eiropas Savienību (ES),” šādu vēstījumu nes Itālijas valdības vēstule, kas nosūtīta Eiropas Komisijai (EK). Valdībai bija laiks līdz pusnaktij, lai atbildētu uz Briseles bažām par budžeta plāniem nākamajam gadam. Populistiskā Itālijas valdība paredz stipri lielākus budžeta tēriņus nekā iepriekšējā, kas rada bažas par iespējamu krīzi. Brisele jau vairakkārt brīdinājusi Romu, ka tas var beigties līdzīgi kā Grieķijai.
«Expo Fenadi» izstādē Brazīlijā pieprasījums pēc latviešu precēm
"Expo Fenadi 2018 " izstādē, kas 37. reizi risinās Brazīlijas pilsētā Ižui, pēc vairākām latviešu precēm bija liels pieprasījums – līdzi atvestais "Cēsu alus", uzņēmuma "Kaija" šprotes un dzēriens "Cēsu speciālais" pazuda jau pirmajā stundā, informēja iniciatīvas “Vispasaules cēsnieku dienas” veidotāji.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti