Ekonomika
Rīgas brīvostas valde sola vērtēt vērienīgo darījumu ar neizmantotajām piestātnēm
Pašreizējā Rīgas brīvostas valde tuvākajā sēdē plāno vērtēt priekšgājēju apstiprināto vērienīgo darījumu – piestātņu iegādi par 18 miljoniem eiro, Latvijas Radio pastāstīja valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps (“Attīstībai/Par!”).

Radio raidījums “Atvērtie faili” pagājušajā nedēļā vēstīja, ka Rīgas brīvostā noslēdzies tās pēdējās desmitgades lielākais darījums – par 18 miljoniem eiro osta savā īpašumā ieguvusi divas piestātnes, kuru izmantošanas iespējas ir ierobežotas. Rīgas brīvosta saka – tā ir maksa par privāta ogļu pārkraušanas biznesa pārcelšanu prom no pilsētas centra. Tomēr cena ir daudzkārt lielāka par citu piestātņu būvniecības izmaksām šajā Daugavas krastā, bet darījuma pamatlicējs – bijušais brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs – tagad ir 18 miljonus saņēmušā uzņēmuma algots konsultants.
VID organizētās čeku loterijas dalībnieku skaits ievērojami sarucis
Pēdējā laikā ievērojami samazinājies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētās čeku loterijas dalībnieku skaits. VID ieskatā cilvēku interesi par čeku loteriju, visticamāk, mazinājusi Covid-19 izplatība. Tādēļ sagatavoti grozījumi likumā, kas ļaus čeku loterijā reģistrēt arī ar internetbankas starpniecību pirktas preces un pakalpojumus.
Brazīlijā bezdarba līmenis pārsniedz 14%
Brazīlijā Covid-19 atstājis paliekošas sekas uz valstu ekonomiku. Tūkstošiem cilvēku pandēmijas rezultātā arī zaudējuši darbu, Brazīlijā bez darba tagad ir vairāk nekā 13 miljoni cilvēku.  
Ar «Renovācijas viļņa» palīdzību ES cer desmit gados atjaunot līdz 35 miljoniem ēku
Eiropas Komisija publicējusi „Renovācijas viļņa” stratēģiju. Tajā norādīts, kā uzlabot ēku energoefektivitāti ar mērķi nākamajos desmit gados vismaz divkāršot renovācijas apjomu. Lai arī Latvijā ēku renovācija noritētu plašāk, nepieciešams mazināt dažādus šķēršļus, kuru vidū ir gan tehniski jautājumi, kā arī sabiedrības informēšana un nepietiekams finansējuma apmērs.
«Zemnieku saeima»: Zaļā iepirkuma kritēriji kļuvuši apgrūtinošāki mazajām saimniecībām
Grozīti zaļā publiskā iepirkuma kritēriji, taču būvniecības jomā zaļo prasību piemērošana arvien ir brīvprātīga. Būvuzņēmēju partnerības organzizācija aicina skaidrāk definēt zaļos kritērijus šajā jomā, kā arī izveidot ‘’zaļo’’ būvju iepirkuma uzraudzību. Tikmēr pārtikas piegādes jomā noteiktas stingrākas prasības attiecībā uz bioloģiskās pārtikas apmēru iepirkumā, kas "Zemnieku saeimas"  ieskatā nav pietiekami izdiskutēts ar nozari.
Valsts pārvaldē atalgojuma sistēmu plāno padarīt vienkāršāku un pārskatāmāku
Valdība otrdien, 20. oktobrī, iecerējusi lemt par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumprojektu. Ar to paredzēts darba samaksas sistēmu valstī padarīt vienkāršāku, pārskatāmāku un saprotamāku. Ar izmaiņām iecerēts noteikt mēnešalgu līmeni, kas atbilstu vidēji 80% no privātajā sektorā maksātā darba samaksas līmeņa. Likumprojektu pavadošie dokumenti arī atklāj, ka tādējādi paredzēts algas kāpināt, būtiski nepalielinot kopējos budžeta izdevumus. Tomēr Valsts kontrole uzskata, ka jaunais regulējums ir nepilnīgs.
EM par iespējamo atbalstu tūrisma nozarei ziņos valdībai tuvākajā laikā
“Kaut kā ir jāizdzīvo līdz pavasarim,” tā darbu Covid-19 laikā vērtē tūrisma nozarē. Kurzemes pusē vasara tūrisma ziņā bija viena no labākajām pēdējo gadu laikā. Bet tagad, tuvojoties jau ierasti mazāk aktīvajai rudens sezonai, vairāki uzņēmumi domā par to, kā turpināt darbību, cerot arī uz Ekonomikas ministrijas atbalstu. Ministrija par jaunu atbalsta programmu nepieciešamību valdībai ziņos tuvākajā laikā.
«Rīgas satiksme»: «Rīgas kartes» pārņemšana ļaušot ietaupīt 12 miljonus eiro gadā
Līguma beigas ar “Rīgas karti” par biļešu sistēmas uzturēšanu ļaus “Rīgas satiksmei” ietaupīt aptuveni 12 miljonus eiro gadā, aprēķinājusi “Rīgas satiksme”. Priekšnosacījums gan ir otra “Rīgas kartes” akcionāra daļu nopirkšana, kuru cena pagaidām nav zināma. Tikmēr Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”) uzskata, ka no e-talonu sistēmas vajadzētu atteikties pilnībā.  
Ķīnas ekonomika turpina atgūties no Covid-19 pandēmijas radītā šoka
Ķīnas ekonomika turpina atgūties no Covid-19 pandēmijas radītā šoka, liecina pirmdien, 19. oktobrī, publicētie Ķīnas valsts statistikas biroja dati. Lielvaras ekonomika šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 4,9%, tādējādi reģistrēts straujāks kāpums nekā iepriekšējos trīs mēnešos. Tomēr ķīniešiem bailes par nākotni joprojām pastāv un eksperti turpina norādīt uz nenoteiktību.
Novembrī sāks «Rail Baltica» Rīgas centrālā mezgla būvniecību
Šī gada 17. novembrī plānots būvniecības darbu sākums “Rail Baltica”  Rīgas centrālajā mezglā, kas ietver Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa un pieguļošās infrastruktūras izbūvi. Darbi Rīgas centrā tiek plānoti secīgos posmos. Būvniecības laikā dzelzceļa stacija un autoosta turpinās darboties, informēja “Rail Baltica” ieviesējs Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas”.
Jaunākie
Interesanti