Ekonomika
Pa Deglava tiltu sabiedriskajam transportam – 1,7 miljoni braucienu mēnesī
Pēc Būvniecības valsts kontroles biroja ekspertu (BVKB) secinājuma par Augusta Deglava ielas pārvada Rīgā bīstamo stāvokli iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") liks Valsts policijai no ceturtdienas, 25. aprīļa, rīta slēgt satiksmi pa Deglava tiltu.  Deglava tilts ir svarīgs satiksmes mezgls Dārzciema, Purvciema un Pļavnieku iedzīvotājiem, un nav arī īpaši daudz citu alternatīvu, ko izmantot, tiltu apbraucot. 
Budžeta uzraugi brīdina par neatbilstoši novērtēto nodokļu reformas ietekmi
Izvērtējot Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto un valdībā jau apstiprināto Latvijas Stabilitātes programmu 2019. -2022. gadam, Fiskālās disciplīnas padome secinājusi, ka tajā ietvertie aprēķini ir pārlieku optimistiski. Proti, padomes ieskatā nodokļu reformas ietekme uz valsts budžeta nodokļu ieņēmumiem būs daudz būtiskāka nekā prognozē FM.
«Rail Baltica» projektā riski ir, bet tos var pārvarēt. Intervija ar «RB Rail» vadītāju un finanšu direktoru
Visas iesaistītās puses aktīvi strādā, lai 2026. gadā pabeigtu jauno dzelzceļa līniju “Rail Baltica”. Tomēr pilnībā nevar izslēgt iespēju, ka projekts var gan kavēties, gan kļūt dārgāks. Tā intervijā Latvijas Radio norādīja jaunais kopuzņēmuma “RB Rail” izpilddirektors Timo Rīhimaki. Viņš ir stājies amatā pēc iepriekšējās “Rail Baltica” projekta vadītājas Baibas Rubesas aiziešanas no amata īsi pirms viņas pilnvaru termiņa beigām.
Petravičas vīra uzņēmuma darbībā VID konstatējis pārkāpumus
Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis pārkāpumus labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) vīra Aleksandra Petraviča uzņēmuma SIA "Monēta" darbībā un pārbaudes rezultātus nosūtījis pašam uzņēmumam, vēstīja raidījums "TV3 Ziņas", atsaucoties uz tā rīcībā nonākušo neoficiālo informāciju.
Norvēģijas vēstnieks Latvijā: Norvēģija līdz 2024. gadam Latvijā ieguldīs ap 100 miljonu eiro
Ir pagājuši 15 gadi, kopš Latvijā darbojas Norvēģijas finanšu instruments jeb granti. Ar tiem vairāk nekā 100 miljonu eiro ir investēti izglītībā, izpētē, vidē, reģionu attīstībā, kultūrā un daudzās citās jomās. Intervijā Latvijas Televīzijai Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors uzsver, ka Latvija Norvēģija ir interesanta no investīciju nodokļa un stāsta, ka tās tās mērķis ir mazināt atšķirības un palīdzēt nostabilizēties ekonomiski un sociāli. 
Mājsaimniecības kūtras saules enerģijas ieguvē. Kas to kavē un cik tas izmaksā?
Elektrības ražošana, pašiem izmantojot saules paneļus, Latvijā gūst arvien lielāku piekrišanu. Mājsaimniecību skaits, kas uzstādījušas saules paneļus, jau mērāms simtos, tomēr tas tik un tā ir salīdzinoši neliels. Kas Latvijā kavē cilvēku lielāku interesi par saules paneļu uzstādīšanu, cik tas maksā, un kādas tendences tepat kaimiņos un pasaulē?
Tirgotāji un ražotāji pamazām atsakās no sprostos turētu vistu olām
Vai, pērkot olas, pircēji pievērš uzmanību cipariem uz olu kastītēm? Cipari no 0 līdz 3 liecina, kādos apstākļos tiek turētas vistas – sprostos, kūtī vai arī tās var pastaigāties brīvā dabā. Pēdējos gados dzīvnieku labturībai aizvien lielāku uzmanību pievērš gan pircēji, gan tirgotāji, gan pārtikas ražotāji. Latvijā jau ir veikali, kur var nopirkt tikai ārpus sprostiem turētu vistu olas, bet līdz 2025. gadam šādas olas pircējiem piedāvās lielākā daļa tirgotāju.
Eiropa apņēmusies pārliecināt «lielo naudu» investēt zaļajos projektos
Politiķi atzīst, ka valstu budžetos nav tik daudz naudas, lai īstenotu vides aktīvistu prasītās pārmaiņas, jo tam Eiropā vien papildus vajadzīgi vismaz 180 miljardi eiro katru gadu. Tomēr Eiropa apņēmusies pārliecināt "lielo naudu" investēt zaļajos projektos, lai šo robu aizpildītu. Tam ir izvēlēti vairāki paņēmieni. 
ES varētu aplikt ar paaugstinātām muitas nodevām ASV preces 20 miljardu dolāru vērtībā
Lidmašīnas, traktori, augļi un pat kečups ir iekļauts plašajā amerikāņu preču sarakstā, ko Eiropas Savienība (ES) varētu aplikt ar paaugstinātām muitas nodevām. Tas kļūtu par atbildes soli strīdā par, iespējams, neatļauto atbalstu, ko ASV valdība ir sniegusi amerikāņu lidmašīnu ražotājam “Boeing”. Kopējā preču vērtība Eiropas izveidotajā sarakstā sasniedz 20 miljardus dolāru. 
Lieldienas – peļņas laiks šokolādes ražotājiem
Šokolādes tirgotāji gatavojas vienai no peļņu visvairāk nesošajām sezonām – Lieldienām. Un to izmanto daudzi luksusa šokolādes veikali ASV, kas īpaši šiem svētkiem nākuši klajā ar radošu piedāvājumu, piemēram, šokolādes olām ar ārstniecisku augu vai šampanieša pildījumu.
«Latvenergo» koncerna auditētā peļņa pērn – 76 miljoni eiro
Valsts AS "Latvenergo" koncerna ieņēmumi pērn bijuši 878 miljoni eiro, kas ir par 5% mazāk nekā 2017. gadā. Savukārt koncerna peļņa pērn bijusi 75,96 miljoni, kas ir četras reizes mazāk par uzņēmuma 2017. gada peļņu – 322,02 miljoniem eiro, liecina koncerna revidētie finanšu dati.
Jaunākie
Interesanti