Ekonomika
Latvijā pērn saražots par 1,8% vairāk elektroenerģijas; patēriņš pieaudzis par 3,5%
Pagājušajā gadā Latvijā saražotas 5 609 592 megavatstundas (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 1,8% vairāk nekā pirms gada, savukārt Latvijas elektroenerģijas patēriņš palielinājās par 3,5%, sasniedzot 7 382 226 MWh gadā. Pērn patēriņš ar vietējo ģenerāciju tika nosegts 75,9% apmērā, kas ir samazinājums par 1,3 procentpunktiem attiecībā pret 2020. gadu, tādējādi veidojot 1 772 634 MWh iztrūkumu, kas importēts no kaimiņvalstīm, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
Budžeta uzraugi: Kāpinot budžeta deficītu, valdība stimulē inflāciju
Augošās inflācijas apstākļos pārmērīga valsts budžeta deficīta kāpināšana vēl stimulē inflāciju, kas palielina sociālo spriedzi, kā arī mazina uzņēmumu konkurētspēju – uz to jaunākajā krīzes monitoringa ziņojumā par Covid-19 ietekmi uz valsts ekonomiku norādīja Fiskālās disciplīnas padome.
VID vadītāja: Rotācija skars trīs līdz četrus vadītājus
Valsts ieņēmumu dienestā (VID) nav plānotas plašas rotācijas. Tās skars trīs līdz četrus vadītājus. Tā intervijā  Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
Iedzīvotājiem valsts atbalsts elektroauto iegādei varētu būt pieejams pavasarī
Pavasarī iedzīvotāji varēs pirkt elektroauto ar valsts atbalstu, kam paredzēti kopumā 10 miljoni eiro. Atbalstu administrēs tirgotāji, slēdzot līgumu par elektroauto iegādi. Latvijas Radio aptaujātie iedzīvotāji norāda, ka arī ar plānoto atbalstu liela daļa elekroauto nevar atļauties to cenas dēļ. Savukārt tirgotāji un citi eksperti norāda, ka elektroauto iegādē jāmotivē arī juridiskas personas, kas vairāk tos pērk un arī izmanto.
Tirgotāji: sēklas šogad būs par 10–30% dārgākas nekā pērn
Sākusies sēklu pirkšanas sezona un sēklas, kas iekļautas Eiropas šķirņu reģistrā, var nopirkt gan lielveikalos, gan specializētajos sēklu un interneta veikalos. Covid-19 pandēmijas laikā pieprasījums pēc sēklām ir palielinājies, atzina sēklu tirgotāji, norādot – pircējiem ir jārēķinās, ka energoresursu, degvielas, loģistikas un darbaspēka izmaksu sadārdzinājuma dēļ šogad sēklas būs par 10–30% dārgākas nekā pagājušajā gadā.
Augošo cenu laikā pašvaldībām grūtības uzturēt par ES naudu saceltos objektus
Pirms administratīvi teritoriālajām reformām teju katra vietvara centās Eiropas Savienības (ES) finansējumu izmantot sporta haļļu un peldbaseinu būvniecībai. Līdz ar straujo energoresursu cenu kāpumu to uzturēšana gan radījusi pamatīgas galvassāpes. Tomēr vismaz pagaidām neviena no uzrunātajām pašvaldībām neesot gatava kādu no tām kaut vai tikai uz laiku slēgt.
Ilgais Covid-19 atbalsta gaidīšanas laiks «iegriezis» daudziem uzņēmējiem
Covid-19 krīzē cietušo atbalstam paredzētās algu subsīdijas un apgrozāmo līdzekļu granti bija jāsaskaņo Eiropas Komisijā. Tādējādi atbalstu par oktobri un novembri uzņēmēji varēja sākt saņemt tikai decembra beigās. Daudziem šie mēneši bija grūts laiks, un daļa uzņēmēju šo laiku neizturēja, savu darbību beidzot vai apstādinot uz laiku. To Latvijas Radio pastāstīja viesnīcu un restorānu nozarē, kā arī atrakciju, izklaides un atpūtas pakalpojumu jomā, kas nevar strādāt joprojām.
Augšdaugavas novadā pērn dubultojies jaundibināto uzņēmumu skaits
Neraugoties uz to, ka 2021. gadā visā pasaulē, tostarp arī Latvijā, turpinājās Covid-19 pandēmija un uzņēmējdarbību bremzēja dažādi ierobežojošie pasākumi, jauno uzņēmumu skaits pērn ir palielinājies. "Lursoft" apkopotā informācija rāda, ka aizvadītajā gadā Latvijā reģistrēti 9227 jauni uzņēmumi, kas ir par 288 vairāk nekā gadu iepriekš. Straujākais jauno uzņēmumu skaita kāpums bija Augšdaugavas novadā. Tas ir dubultojies, salīdzinot ar gadu iepriekš. Pērn tieši Augšdaugavas novadu par savu uzņēmējdarbības vietu izvēlējās 102 uzņēmīgi iedzīvotāji.
Energoresursu cenu kāpuma kompensācijās plāno sadalīt 250 miljonus eiro (papildināts)
Valdību veidojošie politiskie spēki – “Jaunā Vienotība” , Nacionālā apvienība, “Attīstībai/Par!” un Jaunā konservatīvā partija  – ir konceptuāli vienojušies par 250 miljonu eiro atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem saistībā ar strauji pieaugošajām energoresursu cenām, informēja premjerministra preses sekretārs Sandris Sabajevs. 
Elektroauto apkopei Latvijā trūkst servisu
Ar dažādiem atbalsta mehānismiem iedzīvotāji tiek aicināti iegādāties elektroauto, taču ir nopietna problēma turpmākai šāda auto dzīvei mūsu valstī. Latvijā trūkst servisu un arī speciālistu, kuri pienācīgi var veikt remontu šiem braucamrīkiem. Tuvākie specializētie elektroauto servisi ir Skandināvijas valstīs, bet Latvijā ne vienmēr pat dīleri uzņemas veikt remontus spēkratiem.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt