Ekonomika
Preiļu novadā otrreizējai pārstrādei nodod 18% atkritumu
Preiļu novadā palielinās otrreizējai pārstrādei nodoto atkritumu apjoms. Šogad pirmajos piecos mēnešos otrreizējai pārstrādei nodotas aptuveni 145 tonnas sašķiroto atkritumu, kas veido 18% no kopējā nodotā atkritumu daudzuma. Tas desmit gadu laikā ir lielākais nodoto sašķiroto atkritumu apjoms Preiļu novadā, pērn tie bija vien 9 %.
REPORTĀŽA no Rembates: Vējš sausumā pār kāpostu laukiem dzenā putekļus
Lielā daļā Latvijas lietus nav lijis kopš aprīļa, tāpēc šobrīd lauksaimniecības zemes daudzviet ir izkaltušas un augi novārguši vai iznīkuši. Kritiska situācija ir gan  graudkopjiem, gan augļu, ogu un dārzeņu audzētājiem. Arī lopkopji šogad nav varējuši savākt pilnvērtīgu sienu. Vairākas Latvijas pašvaldības, kā arī biedrība ,,Zemnieku saeima” ir aicinājušas valdību izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā.
Ķīna draud ar pretreakciju ASV paplašinātajiem tarifiem
Ķīna spers atbildes soļus gadījumā, ja ASV ieviesīs papildus muitas nodevas. Šādi Pekina reaģējusi uz ASV prezidenta Donalda Trampa solījumiem ieviest papildus tarifus 200 miljardu dolāru vērtām precēm, ja Ķīna neizbeigs līdzšinējo politiku. Ķīnas varas iestādes norāda, ka nevēlas iesaistīties tirdzniecības karā, taču ir gatavas to darīt. Saspīlējuma palielināšanās abu valstu starpā jau novedusi pie biržas indeksu krituma.
Virza tālāk aizliegumu banku akcionāriem vienlaikus strādāt arī valdē
Ministru kabinets otrdien, 19,jūnijā, akceptēja un nolēma izskatīšanai Saeimā virzīt Finanšu ministrijas (FM) izstrādātos Kredītiestāžu likuma grozījumus, kas citstarp paredz aizliegumu bankas akcionāriem vienlaikus strādāt arī valdē vai arī būt par bankas augstākajā vadībā ietilpstošu darbinieku. 
«Zemnieku saeima» aicina lauksaimniecībā izsludināt ārkārtas situāciju
Biedrība "Zemnieku saeima" otrdien, 19.jūnijā, nosūtījusi vēstuli Valsts kancelejai, Zemkopības ministrijai (ZM), Finanšu ministrijai un Latvijas Pašvaldību savienībai ar aicinājumu Ministru kabinetam izsludināt un Saeimai apstiprināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ, informē biedrība.
Eiropas Patērētāju organizācija kritizē pārtikas ražotājus par maldinošiem iepakojumiem
Pārtikas ražotāji Eiropā nereti maldina pircējus, uz iepakojuma solot „kūku pēc vecmāmiņas receptes”, kaut tā satur rūpnieciskus garšas pastiprinātājus, „kefīru ar augļu piedevām”, lai gan augļu vietā ir tikai aromatizētāji, vai „pilngraudu maizi” ar ļoti zemu šķiedrvielu saturu. Šādus negodīgus trikus savā jaunākajā ziņojumā apkopojusi Eiropas Patērētāju organizācija (BEUC), kas aicina Eiropas institūcijas noteikt stingrākas prasības pārtikas ražotājiem.
Dzelzceļa elektrifikācijas projekta likteni plāno apspriest Ostu padomē
Pretēji iepriekš plānotajam, arī pirmdien, 18.jūnijā, notikušajā valdību veidojošo partiju koalīcijas sanāksmē netika apspriesta teju pusmiljardu eiro vērtā dzelzceļa elektrifikācijas projekta turpināšanas lietderība. Šoreiz spriešana tika atlikta ekonomikas ministra Arvila Ašeradena ("Vienotība") prombūtnes dēļ.
Kabiles saimniecība sausuma dēļ spiesta likvidēt gaļas liellopu audzēšanu
"Bijām sāpīgas izvēles priekšā – likvidēt vienu nozari, lai otra izdzīvotu," – tā saka Kabiles pagasta bioloģiskās zemnieku saimniecības "Rozbeķi" saimnieks. Lielā sausuma dēļ nav iespējams savākt barību liellopiem nepieciešamajā daudzumā, un saimniecībā nolemts likvidēt gaļas liellopu audzēšanu, bet saglabāt piena ražošanu. Kuldīgas novadā situācija ir kritiska arī citās lauksaimniecības nozarēs.
«Dīzeļgeitas» skandālā aizturēts «Audi» vadītājs
Vācijas autobūves koncerna “Volkswagen” struktūrvienības “Audi” vadītājs Ruperts Štadlers aizturēts krimināllietā par dīzeļautomašīnu dzinēju kaitīgo izmešu rādītāju falsificēšanu. Štadlers kļuvis par augstāk stāvošo “Volkswagen” grupas amatpersonu, kas aizturētas tā dēvētās dīzeļgeitas skandāla ietvaros.
Āfrikas cūku mēris uzliesmo piemājas saimniecībā Saldus novadā
Latvijā reģistrēts šogad otrais Āfrikas cūku mēra uzliesmojums mājas cūkām. Mājas un meža cūkām bīstamā slimība konstatēta piemājas saimniecībā Saldus novada Kursīšu pagasta "Strautiņos". Kopumā saimniecībā turētas četras cūkas, ko tagad nāksies likvidēt, informē Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).
Latvijas Banka samazina valsts šā gada IKP izaugsmes prognozi
Latvijas Banka uz leju koriģējusi valsts ekonomikas 2018. gada izaugsmes prognozi – sagaidāms, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 3,9%. Iepriekš centrālā banka lēsa, ka Latvijas tautsaimniecība šajā gadā pieaugs par 4,1%, liecina Latvijas Bankas informācija.
Valsts kontrole: LU daļu savu īpašumu izīrē un iznomā par pārāk zemām cenām
Latvijas Universitāte (LU) daļu savu īpašumu izīrē un iznomā par pārāk zemām cenām, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Vairākos gadījumos īres līgumos noteiktās cenas pat nesedz apsaimniekošanas izdevumus. Ja universitāte īpašumus izīrētu par tirgus cenām, tā būtu spējusi palielināt savus ieņēmumus par 400 000 eiro, aprēķinājuši revidenti. LU tikmēr uzskata, ka īres cenas palielināt nevarot, jo tad īrnieki dzīvokļus pamestu. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti