Ekonomika
E-rezidenta statuss uzņēmējiem. Igaunijas pieredze un Latvijas plāni
Lietuva nolēmusi sekot Igaunijas piemēram un arī ieviest e-rezidenta statusu, lai ļautu ārvalstniekiem, izmantojot internetu, Lietuvā dibināt uzņēmumus un veicināt ārvalstu investīcijas. Igaunijai piecus gadus pēc programmas dibināšanas ir vairāk nekā 60 000 digitālo rezidentu, daudzi dibinājuši firmas. Valsts kasei programma devusi 25 miljonus eiro, bet vēl lielāks ieguvums ir starptautiskā atpazīstamība un zīmols, norāda paši igauņi. Kāda ir Igaunijas pieredze, un kādi ir plāni Latvijai?
Viļānos izveido jaunu lopbarības pārstrādes līniju
Lopkopības izmēģinājumu stacija “LATGALE” Viļānu novadā darbojas jau teju 20 gadus. Līdz šim tās galvenie darbības virzieni bija piena lopkopība un tai nepieciešamo graudaugu audzēšana. Tagad iecerēts uzsākt arī lopbarības pārstrādi.
«Kurzemes loks» dos zaļo gaismu lieliem vēja parkiem
Energoapgādes drošība un vēja enerģijas projektu attīstība ir divi galvenie atslēgas vārdi īstenotajam apjomīgajam projektam "Kurzemes loks". Elektropārvades stiprināšanas projektu AS "Augstsprieguma tīkls" svinīgi atklāja septembra sākumā, to nodeva pagaidu ekspluatācijā, un tuvāko divu mēnešu laikā plāno pabeigt dokumentācijas sakārtošanu, lai līnija oficiāli varētu uzsākt darbu.
Viesnīcu nozari satrauc daudzie nezināmas kvalitātes apartamenti
Latvijas viesnīcu nozarei lielas galvassāpes rada daudzie nezināmas kvalitātes apartamenti, kas tiek piedāvāti tūristiem, atzina Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste, norādot, ka kopā ar valsts un pašvaldību iestādēm sākts darbs, lai šajā sektorā ievestu kārtību. Tāpat nozare turpina sarunas par samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) sabiedriskajā ēdināšanā.
Liepājā diskutē par bioloģiski noārdāmo atkritumu atšķirošanas termiņa pārcelšanu
Izvērtējot pašvaldību un atkritumu apsaimniekotāju gatavību no kopējās gružu masas atšķirot bioloģiski noārdāmos atkritumus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) neizslēdz iespēju pārskatīt šobrīd noteikto termiņu – 2021. gadu, kad minētā atšķirošana būtu jāievieš visā Latvijā. Par šiem un citiem ar atkritumu apsaimniekošanas aktualitātēm saistītiem jautājumiem piektdien, 20. septembrī, Liepājā runāja minētās jomas attīstībai veltītā seminārā.
Konkurences uzraugs atļauj «Lāčplēša alum» pirkt «Bauskas alu»
Konkurences padome (KP) šā gada 12. septembrī nolēmusi atļaut apvienošanos, ar kuru SIA "Lāčplēša alus" iegūs izšķirošu ietekmi pār SIA "Bauskas alus" un Bauskas alus ražotnes notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas pakalpojumu sniedzēju SIA "Rūta M". KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu, informēja KP.
Latvijas Banka samazina IKP izaugsmes prognozi šim un nākamajam gadam
Latvijas Bankas samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma prognozi gan 2019., gan 2020. gadam. Turklāt, iespējams, pašreizējās 2020. gada izaugsmes prognozes var nākties vēlreiz koriģēt, preses konferencē informēja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Sarunas par Krievijas gāzes piegādi Ukrainai un ES beidzas bez rezultāta
Bez skaidriem panākumiem noslēdzās vakardienas sarunas Briselē par gāzes piegādi Ukrainai un Eiropas valstīm. Lai gan Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks Marošs Šefčovičs, kā arī Krievijas puse sarunas raksturoja kā konstruktīvas, Ukrainas amatpersonas paliek pesimistiskas. Turklāt laika ir atlicis diezgan maz - pašreizējais līgums par gāzes tranzītu caur Ukrainu uz Eiropas Savienības (ES) valstīm beigsies 31. decembrī.
«Latvijas Ceļu būvētājs» ceļ trauksmi par draudošo katastrofu nozarē
Biedrība "Latvijas Ceļu būvētājs" ceļ trauksmi par nākamā gada valsts budžetā plānoto nepietiekamo finansējumu ceļu un tiltu uzturēšanai. Remontiem paredzēti 182 miljoni eiro, no tiem kapitālajiem izdevumiem plānoti 109 miljoni eiro, savukārt papildus izdevies izcīnīt vien 7,7 miljonus solīto 70 miljonu eiro vietā.
Rīgas ielu tīrīšanas iepirkumā konkurence izpaliek
Rīdziniekiem ielu tīrīšana turpmākajos piecos gados varētu izmaksāt par 25 miljoniem eiro dārgāk nekā līdz šim. Ceturtdien, 19. septembrī, noslēgusies pieteikumu iesniegšana apjomīgajam ielu uzturēšanas iepirkumam, kurā vienīgie pretendenti ir līdzšinējie ielu uzturētāji.
Austrijas parlamentā noraida ES un Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu
Austrijas parlamenta apakškomiteja trešdien noraidījusi tirdzniecības līgumu starp Eiropas Savienību (ES) un Dienvidamerikas valstu tirdzniecības apvienību „Mercosur”. Tādējādi Austrija pievienojas tām valstīm, kuras varētu likt šķēršļus vērienīgā tirdzniecības līguma iedzīvināšanai realitātē.
Kādas pārmaiņas vajadzīgas būvniecības nozarē?
Publiskajos iepirkumos izvirzītās prasības būvniekiem bieži nav samērīgas, tādēļ konkursos uzvar vieni un tie paši lielie uzņēmēji. Tāpat arī ģenerāluzņēmēji neuzrauga, vai apakšuzņēmējiem tiek samaksāts. Šādas problēmas ceturtdien Latvijas Radio "Krustpunktā" akcentēja diskusijas dalībnieki.
Kompensēs zaudējumus par preses izdevumu piegādēm
Saeimas deputāti ceturtdien, 19. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots nodrošināt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020. gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.
Jaunākie
Interesanti