Kultūra / Māksla
Franču un latviešu jaunie mākslinieki apvienojas izstādē «Iekļauties kustībā»
Šajā rudenī, no 25. oktobra līdz 24. novembrim, Latvijas Mākslas akadēmija un Francijas Institūts Latvijā piedāvās izstādi-dialogu starp jauno un talantīgo franču mākslinieku Silvēru Žarosonu un trīs latviešu māksliniekiem Reini Bērziņu, Ansi Rozentālu un Jāni Noviku. Izstāde, kas apvieno šo četru mākslinieku daiļradi ar vienojošo pamata tēmu – kustība - tiek rīkota, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, informēja Latvijas Mākslas akadēmijā.
Mākslinieks Ritums Ivanovs: Māksla izskaidrota zaudē savu burvību
Sejas ir milzīga filozofijas jūra, no kuras var smelt un kuru var pētīt nebeidzami – atzīst populārais mākslinieks Ritums Ivanovs. Viņš uzskata, ka māksla ir brīnums un izskaidrota zaudē savu burvību, tāpēc turpina pētīt jau daudzus gadus, un viņa jaunāko portretu izstādi “Baltā gaisma” atklās trešdien galerijā “Bastejs”. Izstādē būs skatāmi zīmējumi, kā arī sīkplastika, kas ir jaunums viņa daiļradē.
Nacionālajā mākslas muzejā uz simtgadi atskatīsies caur portreta prizmu
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 2018. gada 3. novembra līdz 2019. gada 24. februārim Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme”. Projekts norisināsies vienlaicīgi trīs vietās – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Lielajā zālē, izstāžu zālē “Arsenāls” un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā.
Tēlnieks Aispurs: Es veidoju apustuļus, un viņi veidoja mani
"Es veidoju viņus, un viņi veidoja mani” – tā par 12 apustuļu skulptūru radīšanas procesu saka tēlnieks Sandis Aispurs. Skulptūru rosinātājs bija priesteris Andrejs Mediņš, un pie to izveides Sandis Aispurs strādāja sešus gadus. Gala rezultāts būs skatāms no rītdienas Rīgā, Doma dārzā, kur atklās 12 apustuļu skulptūru izstādi.
Izstādes «Daudzskanis» ietvaros notiks priekšlasījumi par nesaprašanos
Piektdien, 19. oktobrī plkst. 17.30 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas Kupola zālē (5. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā) notiks "Priekšlasījumi par nesaprašanos". “PROVIDUS” direktores, vadošās pētnieces Ivetas Kažokas un muzikologa Oresta Silabrieža uzmanības centrā būs Purvīša balvas 2017 laureātu Annas Salmanes, Kriša Salmaņa un Kristapa Pētersona mākslas darba “Daudzskanis” aizsāktā tēma par cieņpilnu nesaprašanos, informēja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
RIBOCA kuratore Katerina Gregosa: Mākslā viennozīmīgi ir vieta skaistumam!
"Lai iemācītos interpretēt mākslu, nepieciešama izglītība. Lai spētu novērtēt kādu klasiskās mūzikas skaņdarbu vai operu – arī. Jebkura laikmetīgās kultūras darba novērtēšanai nepieciešama izglītība," ir pārliecināta Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA) kuratore – mākslas vēsturniece, muzeoloģe, rakstniece un lektore Katerina Gregosa, kura dzimusi Atēnās, dzīvo Briselē, bet šobrīd strādā Rīgā. Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījumam "Tīrkultūra" viņa atklāj savus uzskatus un principus par mākslu, mūziku un daudziem citiem jautājumiem.
Igaunijā atklās simtgades izstādi par simbolismu Baltijas valstu mākslā
Ceturtdien, 2018. gada 11. oktobrī, Igaunijas Mākslas muzejā KUMU Tallinā tiks atklāta izstāde “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” – vērienīgs visu triju Baltijas valstu simtgades kopprojekts, kas pirms tam ar ievērojamiem panākumiem bija izrādīts prestižajā Orsē muzejā Parīzē. Ekspozīcija būs skatāma līdz 2019. gada 3. februārim, informēja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
Rīgas Doma dārzā atklās skulptūru izstādi «utt.»
Rīgas Doma dārzā atklās tēlnieka Sanda Aispura personālizstādi “utt.” – 12 apustuļu skulptūras, kuras veidotas, par modeļiem un prototipiem izmantojot mākslinieka laikabiedrus un draugus – fotogrāfu Didzi Grodzu, kultūras “dzirnavnieku” Pēteri Brīniņu, dizaineru Kristapu Grundšteinu un citus.
«Izstādes uz kino ekrāna» sestajā sezonā – impresionisms, Dalī, Degā, Pikaso un van Gogs
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, “Rīgas birža” un “Forum Cinemas” kinoteātris “Kino Citadele” aicina uz “Izstādes uz kino ekrāna” sesto sezonu. Šoreiz apmeklētājus gaida tikšanās ar četrām ievērojamām 19. un 20. gadsimta mākslas personībām – Salvadoru Dalī, Edgaru Degā, Pablo Pikaso un Vincentu van Gogu, ko papildinās ieskats amerikāņu impresionisma mākslinieku dārzos, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji.
Māris Bišofs tikai tagad sevi sauc par mākslinieku. Jaunākie darbi izstādē «Sirām Sfošib»
Galerijā "Low” atklāta ilustratora Māra Bišofa izstāde, kuras nosaukums "Sirām Sfošib” varētu kalpot par mēles mežģi dikcijas uzlabošanai. Izstādē "Sirām Sfošib”, kas pirmām kārtām ir mākslinieka vārds un uzvārds spoguļrakstā, iekļauti zīmējumi ar zīmuli un filigrāni gleznojumi uz galerijas sienas. Gan šajā izstādē, gan Māra Bišofa darbos sociālajā vietnē “Facebook” pamanāmi latvietības un pārprastās latvietības koncepti – zemnieks, kurš sēž ratos un plītē zirgu ar pātagu; bērnam rokās grāmata "Tēvu valoda".
Liepājas Mākslas forumā izskanējis dialogs starp atšķirīgiem kultūras laikmetiem
Ceturtais Liepājas Mākslas forums, iecerēts kā atklājumiem bagāts ceļojums no mūzikas un dejas līdz teātrim, kino un vizuālajai mākslai, izskanējis Liepājas koncertzālē “Liepājas dzintars”, sapludinot dažādus mākslas žanrus, piedaloties māksliniekiem  no Zviedrijas, Beļģijas, Austrālijas, Islandes, Austrijas un Latvijas. Katrs notikums veidots kā dialogs starp atšķirīgiem kultūras laikmetiem un  kādu izcilu mākslas personību, piemēram, renesanses laika dziedājumiem mijoties ar laikmetīgās mūzikas ansambļa “Ictus Ensembla” avangardisko skanējumu.
FOTO: Krāšņi nosvinēts Liepājas Mākslas forums
Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 28. līdz 30. septembrim, Liepāju pāršalca mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums”. Trīs dienās Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” piedzīvoti 13 kultūras notikumi, kas Liepājā pulcēja māksliniekus no visas pasaules un plašu apmeklētāju skaitu no Kurzemes reģiona, Rīgas un citām Latvijas vietām, kaimiņu zemēm Lietuvas, Igaunijas un Skandināvijas. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti