Kultūra / Māksla
Atklās Baltijas valstu mākslinieku kopprojekta izstādi Klaipēdā
Projekts veltīts trīs Baltijas valstu – Igaunijas, Latvijas un Lietuvas - neatkarības pasludināšanas simtgadei un top, trīs kuratoriem savstarpēji sadarbojoties. Skaitlis trīs caurvij izstādi: 3 valstis, 3 valodas, 3 kuratori, 3 personālizstādes un 3 dalībnieki no katras valsts.
«Sirds ziedi»: māksla top mijiedarbībā ar medicīnu
Roterdamā dzīvojošais grafiskais dizainers Rohīrs Ārents sadarbībā ar Eindhovenas Universitātes medicīnas profesionāļiem meklējis jaunu veidu, kā vizualizēt sirdspukstus. Kopīgi atrastais paņēmiens gan palīdz darbā ar sirds slimību pacientiem, gan arī ir nokļuvis uzmanības centrā Ārenta mākslas projektā – izstādē “Sirds ziedi”, kuru 20. aprīlī atklās RIXC mākslas galerijā un kas iekļaujas arī Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 pasākumu klāstā.
Imanta Klīdzēja porcelāns personālizstādē «Kustības dimensija»
Rīgas Porcelāna muzejā no 2018. gada 20. aprīļa būs apskatāma mākslinieka Imanta Klīdzēja personālizstāde “Kustības dimensija”.  Mākslinieku interesē struktūru porcelāns, darbu estētikā svarīga ir faktūra un darbā ar porcelānu iecienīta virpošana. Izstādē muzejā tiks eksponēti mākslinieka jaunākie darbi.
Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz izstādi «Pārnēsājamās ainavas»
Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (LLMC) veidotā izstāde "Pārnēsājamās ainavas" pievēršas tādiem latviešu diasporas pieturas punktiem kā Parīze, Ņujorka, Rietumberlīne, Gotlande un Monreāla, kopīgā tīklā iezīmējot individuālus migrācijas ceļus un veidojot dzīvu izpratni par šā brīža situāciju, kas lielā mērā balstīta vēsturiskās norisēs, informēja LLMC komunikācijas vadītāja Marta Krivade.
Baltijas simbolisma izstāde Orsē muzejā akcentē Baltijas īpašo mantojumu
Šodien Parīzē, Orsē Mākslas muzejā, atklāj izstādi "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs” (“Âmes sauvages. Le symbolisme dans les pays baltes”), ko veido četri Baltijas valstu nacionālie mākslas muzeji Rīgā, Tallinā, Viļņā un Kauņā. Latvijai par īpašu pārsteigumu kļuva izstādes reklāmas plakātam izvēlētā Johana Valtera glezna "Zemnieku meitene”.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti