Kultūra / Māksla
«Mežoņi Parīzē» jeb gadsimta izstāde par simbolismu Baltijas valstu mākslā
"Ames sauvages" jeb "Nepieradinātās dvēseles", šāds nosaukums dots Baltijas simbolistu mākslas izstādei, kas līdz jūlija vidum skatāma Orsē muzejā, Parīzē. Viens no zināmākajiem simbolisma pētniekiem Francijā Rodolfs Rapeti saka, ka simbolisti vadījās pēc tā, kas ir dvēselē, bet intelektuāli daudzi no viņiem bija mežonīgi.
Trīsdimensiju printeri ienāk porcelāna mākslā
Mūsdienu tehnoloģijas ienākušas arī keramikā, un 15.jūnijā Rīgas Porcelāna muzejā atklāšanu svin unikāla izstāde, kur lielākā daļa eksponēto porcelāna darbu izdrukāti ar trīsdimensiju printeri.
Atdzims unikāli Anša Cīruļa sienu gleznojumi kādreizējā Ogres sanatorijā
Latvijā saglabājušās tikai trīs vietas, kurās apskatāmi ievērojamā grafiķa un gleznotāja Anša Cīruļa sienu gleznojumi. Pirmā ir Valsts prezidenta pils Sūtņu zāle, otrā – vēsturiskā Dzintaru koncertzāle, bet par trešo, iespējams, zina vismazāk. Tā ir bijusī sanatorija “Ogre”, kurai Cīrulis savulaik radījis īpaši bērniem veltītus gleznojumus.
Gaismas pilī atklās Holandes mākslinieku izstādi «Rembranta ēnā»
15. jūnijā plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 4. stāva galerijā tiks atklāta izstāde “Rembranta ēnā. Holandes oforts 17. gadsimtā”. Tā piedāvās 24 Holandes mākslinieku – Rembranta sekotāju – oforta tehnikā darinātus grafikas darbus, iepazīstinot ar klasiskas grafikas iespiedtehnikas darbu kolekciju no Konrāda Ubāna Mākslas lasītavas krājuma.
Edgara Degā oriģinālgrafikas - Liepājas muzejā
Liepājas muzejā pašlaik skatāma ievērojamā franču mākslinieka Edgara Degā oriģinālgrafikas. Mākslas pazinējiem - un ne tikai! -  ir iespēja izstādē aplūkot 44 Edgara Degā darbus no Kesauri ģimenes kolekcijas. Kolekcionāri pirms vairākiem gadiem uz Liepāju bija atveduši Salvadora Dalī darbus, un gan tad, gan arī šoreiz izstāde piesaista lielu skaitu interesentu.
Paulis Liepa Rīgas biennālē: Mēs būvējam dzīvi kā projektu
Viens no 104 māksliniekiem, kuru darbi aplūkojami Pirmajā starptautiskajā Rīgas laikmetīgās mākslas biennālē, ir Paulis Liepa. Viņš biennālei radījis darbu sēriju, reflektējot par dzīvi kā projektu un mūsu vēlmi to iekārtot gluži kā dzīvokli.
Mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde Liepājā - solis sevis un dzimtas izzināšanā
Līdz 16.jūnijam Liepājas Svētā Jāzepa Romas katoļu katedrāles izstāžu telpās, kas atrodas  dievnama tornī, skatāma mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde ”SA*”. Izstādē eksponēti taktilie darbi un punktiņgrafikas, apkopoti gan redzētie, gan pirmo reizi saules gaismā iznestie darbi. Māksliniecei izstāde katedrāles tornī ir vēl viens solis sevis un savas dzimtas izzināšanā. 
Gobelēni no Francijas - iedvesmojošs stāsts par tradīciju spēku
Latvijā būs apskatāmi krāšņi gobelēni, kas tapuši Francijas vēsturiskajās un joprojām aktīvi strādājošās gobelēnu aušanas manufaktūrās. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā nonākuši 15 tekstila darbi, kas tapuši no dažādu mākslinieku skicēm, tostarp divi tekstilmākslinieka Egila Rozenberga darbi. Ekspozīcijā iekļauto gobelēnu izvēles pamatā ir krāsa un tās noteicošā loma aušanas mākslā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti