Kultūra / Māksla
Divas galerijas, trīs mākslinieki, trīs sievišķībai veltītas izstādes
Trešdien divās Rīgas mākslas galerijās durvis ver izstādes, kurās dominē sievišķība. Galerijā “Daugava” Laimas Bikšes darbu izstādē apkopoti personīgās realitātes gleznu stāsti, kurus vieno nosaukums “Tuvāk. Un vienmēr liekas, ka nokļūstu tuvāk”. Savukārt galerijā “Māksla XO” jau ceturtdien būs aplūkojamas “svaigākās” Helēnas Heinrihsones gleznotās rozes kādās pavisam īpašās vāzēs un “Sievietes pasaule” franču mākslinieka Mišela Kasteņē skatījumā.
Mākslinieki Neiburga un Eglītis radījuši laikmetīgās mākslas objektu no kūdras
Vieta, kur smelties iedvesmu, māksliniekiem Katrīnai Neiburgai un Andrim Eglītim jau labu laiku ir purvs. Turpinot pērn aizsākto purva tēmu, kas atspoguļojās arī Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennālei radītajā instalācijā “Ligzda” un netradicionālajā  izstādē “Mazsālīti garie gurķi”, mākslinieki šogad radījuši 130 m2 plašu mākslas objektu no kūdras.  Februāra beigās tas nesīs Latvijas vārdu pasaules vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē “Mobile World Congress” (MWC) Barselonā, informēja mākslinieki.
Latvijas Mākslas akadēmijā viesojas igauņu mākslinieks Marko Mētams
Latvijas Mākslas akadēmijā šonedēļ viesosies igauņu mākslinieks Marko Mētams. Pirmdien viņš akadēmijas telpās rīkos bezmaksas publisko lekciju "I want to tell you something" un stāstīs par izaicinājumiem mākslinieka profesijā. Vēlāk trīs dienas igauņu mākslinieks akadēmijas studentiem vadīs radošu meistardarbnīcu, fokusējoties uz mākslas kā komunikācijas līdzekļa izzināšanu.
Pieci Latvijā pazīstami karikatūristi diskusijā atklās sava darba anatomiju
Otrdien, 2019. gada 19. februārī, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina uz diskusiju, kurā piedalīsies Latvijā zināmi karikatūristi, informēja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji. Ernests Kļaviņš, Agris Liepiņš, Ēriks Ošs, Gatis Šļūka un Romans Vitkovskis pastāstīs par savu zīmējumu tapšanu, kariķēto personu vai notikumu izvēli, par to, kā sabiedrība uz tiem reaģē un arī citiem aspektiem mākslas darbu radīšanā.
Afrodīte ar herpi virspusējā realitātē: Kristapa Zariņa izstāde «Plastmasas grieķi»
Piektdien Zinātņu akadēmijā atklās gleznotāja, Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Kristapa Zariņa izstādi “Plastmasas grieķi”. Autors joko, ka ar šo izstādi vēlas pabaidīt zinātniekus un citus izstādes apmeklētājus, jo savos darbos dzēlīgi ironiskā formā runā par mūslaiku realitāti, kuras pavadoņi arvien uzkrītošāk ir virspusējība, seklums un primitīvisms.
Izstādē «Asja Lācis. Avangarda inženiere» notiks pastaigas ar kuratoru un mākslas vēstnešiem
Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā no 31. janvārim līdz 31. martam norisinās Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izstāde par vienu no 20. gs. spilgtākajām latviešu radošajām personībām Asju Lācis. Svētdien, 3. februārī plkst. 14.00 kurators Andris Brinkmanis aicina uz ekskursiju, savukārt katru sestdienu un svētdienu no plkst. 12.00 līdz 16.00 izstādē sastopami mākslas vēstneši, kas sarunā ar apmeklētājiem palīdzēs atklāt Asjas stāstu, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā.
Pēteris Sidars un Pāvils Raudonis kopīgā izstādē ielūkojas starp redzamā robežām
Izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa” no 2. februāra skatītāji tiek aicināti uz mākslinieka Pētera Sidara un dzejnieka Pāvila Raudoņa kopīgo izstādi "Starp redzamajām robežām”. Skulpturālās košās plastmasas gleznas papildina trioleti un haikas. Plastmasa ir materiāls, ar kuru var spēlēties, atzīst Pēteris Sidars, savukārt Pāvils Raudonis katram Pētera darbam rakstījis dzeju, tā radot ciklu "Pētera trioleti”.
Rīgas izstāžu zālēs februāris nāk ar pavasarīgu košumu
Nedēļas nogale mākslas mīļotājiem solās būt nogurdinoša, jo jāpagūst redzēt daudz – Rīgas mākslas telpā vien divas izstādes! Stikla tēlnieka Ernesta Vītiņa personālizstāde aicina nokļūt “Stikla labirintā”. Tajā eksponētas piecas skulptūras mākslinieka orģināltehnikā – stikla krāvumos, kas izvietotas īstā labirintā – tas vienlaikus ir mākslinieka attīstības un meklējumu ceļš un arī katra skatītāja individuāls piedzīvojums.
Jaunākie
Interesanti