Kultūra / Māksla
Mākslas akadēmijas «Jarmarka» atgādinās – māksla ir modē
Ar moto "Māksla ir modē", ko darbu atlases laikā papildināja sauklis "Arī kvalitāte ir modē", Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) rit pēdējie sagatavošanās darbi "Jarmarkai". Tas ir ikgadējs akadēmijas studentu darbu tirdziņš, ko vienlaikus var uzlūkot arī kā izstādi un labdarības akciju, kurai katru gadu ir cits mērķis.
Staigājot pa digitālajiem izdedžiem: Kas ir publiskā transrealitāte?
Bieži vien, neko nenojaušot, staigājam gar digitālajiem izdedžiem: darbiem, kas ir radīti papildinātajai realitātei un interesentiem vairs nav pieejami. Kā tādi tie neatstāj nekādas fiziskas liecības telpā, ja nu vienīgi materiālas atmiņas par tām eksistē dažādās sociālajās platformās – kā fotogrāfijas vai video.
Tatjana Krivenkova savu izstādi velta krāsu pasaules meistariem un attīstītājiem
Tatjana Krivenkova savai jaunākajai izstādei devusi nosaukumu "Veltījums slaveniem gleznotājiem. Ravēšana”. Izstāde veltīta meistariem, kuri ietekmējuši un attīstījuši krāsu pasauli. Lai arī konkrēti meistaru vārdi netiek nosaukti, sarunā māksliniece atklāj, kurš mākslinieks devis impulsu šai iecerei. Izstāde no 13. decembra skatāma galerijā "Māksla XO”.
Pokemoni Ēdenes dārzā. Par Ginta Gabrāna izstādi «Transrealitāte Zirgu ielā»
Gints Gabrāns ir spilgtākais no Latvijas māksliniekiem, kas pievērsies tieši paplašinātās realitātes (augmented reality) tehnisko iespēju izziņai un lietojumam mākslā. Virsrealitāte pilnīgi nemanot un neizbēgami kļuvusi par mūsdienu pasaules daļu, ko ironiski ilustrē mobilajā viedierīcē iegrimuša cilvēka mēms. Virtuālā realitāte (virtual reality, VR) ir tāds kā lietussarga jēdziens, ko parasti lieto, lai aptvertu visas iespējas, ko sniedz dažādu digitālo ierīču izmantošana. Tas apzīmē gan šobrīd jau ikdienišķas lietas kā čatošana, ziņapmaiņa tiešsaistē, video satura strīmošana, spēles utt., gan realitātes aizvietošanu un simulāciju, kā arī realitātes papildināšanu, kā tas redzams G. Gabrāna jaunākajā izstādē “Transrealitāte Zirgu ielā”
Mildas tēls uz piecu latu monētas iedvesmojis Olgu Šilovu veidot skulptūras
Galerijā "Māksla XO” skatāma tēlnieces Olgas Šilovas izstāde "Milda trīs ceturtdaļu pagriezienā”. Tautumeitas profils uz Latvijas pirmskara sudraba piecu latu monētas, ko tautā sauc par Mildu, ir bijis tēlnieces iedvesmas avots un rosinājis veidot  skulptūras dažādos materiālos – bronzā, granītā, alumīnijā un citos materiālos.
Atklāta Elitas Patmalnieces personālizstāde «Pietuvoties»
Trešdienas vakarā Rīgas centrā, nelielajā Vīna studijas izstāžu zālē, tiek atklāta mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstāde  “Pietuvoties”. Tā parādīs dažādas mākslinieces radošās šķautnes. Izstādē aplūkojamas gan Patmalnieces abstrakti ekspresīvās lielformāta dabas noskaņas akrila gleznās, gan spilgtas izšūtas glezniņas ar Patmalniecei raksturīgajiem sieviešu portretu tēliem. 
Atklās Ievas Kauliņas interaktīvo personālizstādi par patvēruma meklētājiem «Ceļa stāsti» 
No 11. līdz 30. decembrim Ģertrūdes ielas teātrī skatāma Ievas Kauliņas personālizstāde “Ceļa stāsti”, kas vēsta par patvēruma meklētāju nonākšanu līdz Latvijai. Izstādē būs iespējams ne vien aplūkot Kauliņas ilustrācijas, bet arī interaktīvā veidā – ar viedierīču palīdzību – noskatīties videostāstus par cilvēkiem, kuri kara, politiskās vajāšanas un draudu dēļ ir devušies prom no mājām, informēja izstādes veidotāji. 
Rīgas Mākslas telpā aicina ļauties arktiskās ainavas varenībai
No otrdienas Vecrīgā, Rīgas Mākslas telpā, ir iespēja ļauties arktiskās dabas vilinājumam un padomāt par globālajām klimata pārmaiņām. To nodrošina mākslinieka Voldemāra Johansona skaņas un kino skulptūra “Prombūtne”, kas pirmo reizi publikai tika parādīta šā gada pavasarī Norvēģijas festivālā “Barents Spektakel”, bet Latvijā to bija iespēja aplūkot dažas dienas festivāla “Staro Rīga” laikā. 
Šogad «Jarmarka» startēs ar saukli «Māksla ir modē»
No 15. decembra Mākslas akadēmijā norisināsies ikgadējā studentu mākslas darbu izstāde, gadatirgus un labdarības akcija “Jarmarka”. Šogad izstādes sauklis iemantojis nosaukumu "Māksla ir modē", novēlot katram kaislīgam mākslas mīļotājam atrast savu modes lietu, informēja “Jarmarkas” rīkotāji. 
Gatavi eksperimentēt un uzdrīkstēties: Trīs izstādēs aplūkojami Mākslas akadēmijas studentu darbi
Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) sākušās ikgadējās mācību skates, kuras var apmeklēt ikviens interesents, turklāt bez maksas. Viņi ir “jauni un svaigi” un plašākai publikai vēl nezināmi. Tieši tas padara viņu mākslas ceļu aizraujošu un atklājumiem pārpilnu. Jo studiju laiks ļauj eksperimentēt, uzdrīkstēties un arīdzan kļūdīties. Glezniecības katedra aicina turpat akadēmijas telpās iepazīties ar septiņdesmit studentu darbiem.
No izsoļu nama nemanīti iznes Renuāra gleznu
No “Doroteum” izsoļu nama Vīnē nozagta franču impresionista Pjēra Ogista Renuāra glezna, kuru zaglis šo pirmdien gluži vienkārši nocēlis no sienas un, neviena nemanīts, aiznesis, ziņo Austrijas sabiedriskā raidorganizācija ORF.
Sācies piektais starptautiskais mākslas gadatirgus «Art Riga Fair»
Baletdejotāja Mihaila Barišņikova, Salvadora Dalī, Vinsenta van Goga un Kristapa Porziņģa portreti no lego klucīšiem, japāņu laikmetīgā māksla uz Himalaju kalnos pašdarināta papīra un nule kā par premjera amata kandidātu nosauktā Alda Gobzema dabas fotogrāfijas – klāt piektais starptautiskais mākslas gadatirgus “Art Riga Fair”.
Mākslas akadēmijā aplūkojama studentu darbu izstāde
Tikai divas dienas – pirmdien, 3. decembrī, un otrdien, 4. decembrī – ikviens, kuru interesē glezniecības valoda un tās radītā realitāte, aicināts iepazīties ar 70 studentu darbiem, kas izstādīti Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA). 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti