Kultūra / Māksla
Cēsu plenērā top «Ornamenti» pilsētvidei
Mākslas dzīve Cēsīs šobrīd sit augstu vilni – rit viens no šīs vasaras krāšņākajiem un plašākajiem festivāliem – Mākslas festivāls “Cēsis 2020”, bet paralēli tam – klusāk, taču ļoti intensīvi, rit ikvasaras Cēsu glezniecības skolas plenērs, kurā piedalās profesionāli mākslinieki, papildinot zināšanas senās glezniecības tehnikās un radot jaunus darbus, kas šogad skatāmi pilsētvides izstādē “Ornamenti”.
«Puškinam bija četri dēli, un visi idioti» – Porcelāna muzejā skatāma Jāņa Kupča personālizstāde
“Situācijas un notikumi, kurus mums nākas piedzīvot, lasot šo grāmatu, ļauj savādāk uz tiem paskatīties, top vieglāk elpot un atkal sajūti zemi zem kājām,” tā par krievu absurda satīriķa Daniila Harmsa darbiem, kuri apkopoti krājumā “Gadījumi”, stāsta keramiķis un gleznotājs Jānis Kupčs. Harmsa pieeja – atteikties no autoritātēm un padarīt par galveno tā dēvēto Mazo Cilvēku – iedvesmojusi mākslinieku darbu sērijai ar nosaukumu “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti”, kura šobrīd apskatāma Rīgas Porcelāna muzejā.
Cēsu Izstāžu namā aplūkojami Ivara Miķelsona un Arta Butes darbi
Cēsu Izstāžu namā kopš jūlija beigām skatāmas divas personālizstādes – gleznotāja Arta Butes un tēlnieka Ivara Miķelsona darbi. Arta Butes gleznās dominē divas tēmas – daba un klusā daba, savukārt Ivars Miķelsons rāda dažādu tēmu un periodu tēlniecības darbus.
Čuguna mākslas simpozijā Aizputē ar senām metodēm izlies lielgabalu
Tebras upes krastā Aizputē, izmantojot senas 17. gadsimta metodes, no čuguna izlies lielgabalu un citas mākslinieku veidotas skulptūras, ko varēs vērot ikviens interesents. No 3. līdz 8. augustam Aizputē Starpnozaru mākslas grupas “Serde” rezidenču centrā “Serde” norisinās nu jau 16. Starptautiskais čuguna mākslas simpozijs. 
Tēlniecības kvadriennāle Rīgas pilsētvidē piedāvās skatīt 12 mākslas darbus
Šogad laikmetīgās tēlniecības festivāls “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020” norisināsies no 5. septembra līdz 31. oktobrim, apskatot tēmu “Demokrātijas brīnumi”. Rīgas pilsētvidē būs redzami 12 mākslas darbi, ko veidojuši Latvijā dzīvojoši mākslinieki, un ekspozīcija tiks atklāta ar masku gājienu, kas dosies cauri Rīgas centram 5. septembrī, informēja organizatori.
Galerijā «Alma» aplūkojami Jāņa Blanka radītie jaunu sieviešu portreti
Gleznotājs Jānis Blanks savos darbos tiecas pēc ideālisma, kas raksturīgs Ziemeļu renesanses vecmeistariem. Iedvesmojoties no 15. gadsimta holandiešu mākslinieka Rodžera van der Veidena gleznošanas stila, Blanks radījis divu jaunu sieviešu portretus, kuriem pozējušas Jaunā Rīgas teātra aktrises Guna Zariņa un Baiba Broka. Mākslinieks katru gleznu veidojis piecus gadus.
Ikviens var būt mākslinieks! «Rīgas biržā» noslēdzas skicēšanas nodarbības
Ikviens var būt mākslinieks! – ar šādu saukli Mākslas muzejs “Rīgas birža” vasarā piedāvāja brīvdabas skicēšanas izglītības programmu ikvienam interesentam “Ejam ārā”. Nodarbību dalībniekiem nav nepieciešamas priekšzināšanas, līdzi vien jāņem skiču klade un zīmuļi. Otrdien noritēja programmu noslēdzošā nodarbība, kas lietainā laika dēļ notika muzeja telpās. 
Māksla iedarbojas cilvēka klātesībā: Kristiana Brektes un Modra Svilāna izstāde «ALL’arm»
Sensori, jūtīgums, signālu raidīšana un uzņemšana, gaismas punkti, kuri pāršķeļ krēslu. Rīgas Mākslas telpas Intro zāle šobrīd ir pārtapusi sajūtu, skaņu un mehānismu laboratorijā. Scenogrāfs, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors Kristians Brekte un kinētiskās mākslas adepts, metālmākslinieks Modris Svilāns turpina radošo sadarbību un aicina savu izstādi “ALL’arm” ne tikai skatīties, bet arī ietekmēt to ar savu klātbūtni.
Radio «Naba» veidos raidījumu ciklu sadarbībā ar laikmetīgās mākslas festivālu «Survival Kit»
No pirmdienas, 3. augusta, radio “Naba” ēterā plkst. 19.00 jauns raidījumu cikls “Kommunalka-Community” par mākslu un kopā sa-dzīvošanu, ko radio “Naba” veido sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un kas ir daļa no laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit” publiskās programmas radio platformā, informēja radio pārstāvji. Raidījumu vada Inga Lāce, Latvijas laikmetīgās mākslas centra kuratore.
«Dzintars tuvplānā». Izstāde Liepājā
Katrs pirms miljoniem gadu sastingušo sveķu gabaliņš ir unikāls, bet, kad pie tā apstrādes ķeras īsts meistars, dzintara skaistums kļūst redzams visiem. Izstāde “Dzintars tuvplānā” apskatāma Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupācijas režīmos”, tomēr šajā gadījumā saistība nav politiska, bet hronoloģiska – aplūkojamas ļoti skaistas rotaslietas, kuras pilsētas meistari radījuši pagājušā gadsimta otrajā pusē, vēsta Rus.lsm.lv.
Jaunākie
Interesanti