Kultūra / Māksla
Jūgendstila muzejā atklāj suņiem veltītu izstādi
Muzejā „Rīgas Jūgenstila centrs” no 9.februāra līdz 18.martam atklāta tematiska izstāde „Suns mākslā no jūgendstila līdz mūsdienām”, veltīta jaunajam Dzeltenā suņa gadam, kas pēc ķīniešu kalendāra sākas 15.februārī. Izstāde iepazīstina ar cilvēka labākā drauga – suņa – atveidojumu porcelānā, metālā, kokā un izšuvumos. Tajā var novērot, ka viens no visbiežāk atveidotajiem suņiem dažādos priekšmetos ir taksis. Līdzās tam izstādē īpaši izceļas sunītis Bonza, kura popularitāte visaugstāko vilni sita pagājušā gadsimta 20. un 30.gados.
Jāns Tomiks pēc 10 gadu prombūtnes atgriežas Rīgā ar izstādi
Viens no starptautiski pazīstamākajiem igauņu māksliniekiem Jāns Tomiks Rīgā atgriežas pēc desmit gadu ilgas prombūtnes. No 15. februāra līdz 12. aprīlim Mūkusalas mākslas salonā būs skatāma viņa otrā personālizstāde „Žestu teātris”. Izstādes kurators ir latviešu mākslas kritiķis Andris Brinkmanis.
Pelēkais ir visu krāsu mudžeklis - Mārītes Guščikas izstāde «Dzīvžogs»
Pelēkais ir visu krāsu mudžeklis – par to pārliecināta gleznotāja Mārīte Guščika, kuras rokrakstā dominē abstraktas kompozīcijas un kura savos darbos atklāj smalkas nianses citiem šķietami drūmajās krāsās. Šonedēļ galerijā “Māksla XO” ir atklāta  mākslinieces jaunākā personālizstāde “Dzīvžogs”.
Liepājā izstāda muzeja mākslas kolekciju
Liepājas muzejā šonedēļ atklātas divas jaunas izstādes – viena veltīta fotomākslinieka Huberta Stankeviča 90. jubilejai, un tajā apskatāmas viņa dzīves laikā neizstādītas lielformāta fotogrāfijas, savukārt otra izstāde “Liepājas māksla. 100 gadi” veidota no muzeja krājuma kolekcijas, interesentiem ļaujot izsekot vietējās mākslas dzīves norisēm no Latvijas brīvvalsts laikiem līdz mūsdienām.
Pīgožņa balvas izstādei atlasīti 137 darbi
Šogad „Jāzepa Pīgožņa balva Latvija ainavu glezniecībā” pulcējusi 149 māksliniekus, kas žūrijas vērtējumam iesniedza 264 mākslas darbus. „Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” žūrija izstādei izraudzījusi 112 autoru 137 darbus.
«kim?» atklāj šī gada pirmo izstāžu ciklu ar trim izstādēm un performancēm
"kim?" Laikmetīgās mākslas centrs ielūdz uz 2018. gada pirmā izstāžu cikla atklāšanu ceturtdien, 15. februārī plkst. 19.00, kurā ar divu performanču norisi tiks atvērtas trīs izstādes. Linas Lapelītes performance “Piruete” norisināsies atklāšanas vakarā plkst. 20.00, tai sekos Fēliksa Kalmensona performance “Vienmēr sāksies šovakar” ar sākumu plkst. 20.30.
Tēmu un materiālu daudzveidība jaunajā Jūrmalas muzeja sezonā
15. februārī plkst. 17.00 - 19.00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori), uzsākot kārtējo izstāžu ciklu, atklāšanas svētki tekstilmākslinieces Anneles Slišānes izstādei “100 deči Latvijai”, 1. Starptautiskajai akvareļu izstādei un gleznotājas Baibas Rēderes personālizstādei “Tur = tepat. Tālu = Tuvu”.
Jelgavā tapušas pirmās 30 ledus skulptūras
Jelgavā sācies Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkurss, kurā piedalās 33 mākslinieki no 10 valstīm. Pirmdien, 5.februārī, tēlnieki, katrs no viena 100 x 50 x 25 cm liela un 120 kg smaga ledus bloka, izveidoja individuālās ledus skulptūras, kuras līdz festivāla atklāšanai uzglabās saldētavā.
Dzīve ir tāda, kādu mēs to radām. Ēsteres Zemītes izstāde VEF Kultūras pilī
Dzīve ir tāda, kādu mēs to radām – uzskata māksliniece Ēstere Zemīte, un pati rada gleznas, kas atklāj dzīvi visā tās krāsainībā un emociju bagātībā. VEF Kultūras pilī 6.februārī atklāj viņas personālizstādi-retrospektīvu „Pāri visam”, kurā būs skatāmi 20 gadu laikā tapušie darbi. Tie ir tehnikā, tēlos un saturā dažādi, bet visus vieno garīgās dimensijas klātesamība.
Jelgavā atklās lielformāta porcelāna keramikas izstādi
No 7.februāra līdz 6.martam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī būs apskatāma četru latviešu keramiķu – Ilzes Emses-Grīnbergas, Sanitas Ābelītes, Artas Baltās un Elīnas Titānes keramikas un porcelāna darbu izstāde “Sapņi. Keramika”.
Marka Rotko centrs atklāj jaunu izstāžu ciklu
Šodien Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta šā gada pirmā izstāžu sezona. Septiņas jaunās izstādes vieno jautājumu tēma. Atbildes uz jautājumiem būs jāmeklē arī izstāžu apmeklētājiem.
Mākslas muzejam uzdāvina divas Rozentāla gleznas
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) saņēmis vērtīgu dāvinājumu - divas Jaņa Rozentāla gleznas no Taubes ģimenes kolekcijas, kas tagad papildinās muzeja pastāvīgo ekspozīciju. Tajā, starp citu, saistībā ar gaidāmo vērienīgo izstādi Parīzē, Orsē muzejā, veikta pamatīga pārkārtošana.
Zirnekļu tīmekļi zeltā Nadeždinska izstādē
Ar ļoti neparastu veikumu skatītājus pirmo reizi iepazīstina Andrejs Nadeždinskis, kura darbu izstādi „Zelta zirnekļa tīkls” atklās galerijā „Museum.lv”. Kā uzsver mākslinieks – ļoti svarīgi viņa izstādes līdzautori ir zirnekļi, jo tieši viņu radītos meistardarbus – zirnekļu tīklus – viņš izmanto par galveno izejmateriālu, lai pēc tam veidotu smalkās un ar zeltu apstrādātās kompozīcijas.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti