Kultūra / Māksla
Porcelāna muzejā apzina mākslinieka Levona Agadžanjana dizaina mantojumu
Pandēmijas laikā, kad muzeji apmeklētājiem ir slēgti, Rīgas Porcelāna muzejs pievērsies pētnieciskajam darbam. Lai pamatīgāk izzinātu muzeja krājumos esošos porcelāna dizaina priekšmetus, ar Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu sākta ilggadējā Rīgas porcelāna rūpnīcas dizainera un mākslinieka Levona Agadžanjana radošā mantojuma izpēte.
«Priekšā nežēlīgs process» – Purvīša balvai 18 nominanti, žūrija izvēlēsies 8 finālistus
Noslēdzies divus gadus ilgais Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darbs, izvērtējot mākslas procesus – izstādes un mākslas darbus – un reizi ceturksnī izvirzot nominantus. Rezultātā 2021. gada Purvīša balvai ir nominēti 18 mākslinieki vai mākslinieku grupas un mākslas darbi, kas publikas vērtējumam tika nodoti laikā no 2019. gada 1. janvāra līdz 2020. gada decembra beigām.
Māksla pārplānot, mainīties, pielāgoties – 2020. gads vizuālajā mākslā
Vizuālā māksla šogad, iespējams, bija viena no tām kultūras izpausmēm, kuru pandēmija un tās dēļ noteiktie ierobežojumi skāra salīdzinoši maigāk. Un arī izstāžu dzīve ar vairāk vai mazāk ierobežotu skatītāju skaitu varēja norisināties ilgāk nekā teātra vai kino jomās. Tomēr lielo mākslas notikumu un starptautisko projektu rīkotājiem nācās krietni transformēt savas idejas un vēlmes, pārplānojot, mainoties un pielāgojoties aktuālajām norisēm un arīdzan epidemioloģiskajām prasībām.
Līvānos vēlas attīstīt stikla pūšanas tradīcijas
Latgales mākslas un amatniecības centram mainīts nosaukums, kļūstot par Līvānu stikla un amatniecības centru. Nosaukuma maiņa ir pārdomāts un likumsakarīgs lēmums, jo Līvāni ir vieta, kas jau izsenis saistās ar stiklu. Tur darbojās Līvānu stikla fabrika, kurā veidotie stikla izstrādājumi tagad apskatāmi centra ekspozīcijā. Turklāt stikla pūšanas tradīcijas Līvānos, lai gan nelielā apmērā, tomēr tiek turpinātas, centrā darbojas stikla pūšanas darbnīca.
Izsolīta iespēja tuvāk iepazīties ar «Monu Lizu»
Lai kompensētu Covid-19 pandēmijas radītos zaudējumus pasaulslavenais Luvras muzejs Francijas galvaspilsētā Parīzē sarīkojis mākslas darbu izsoli. Interesentiem bija arī iespēja iegūt tiesības tuvāk iepazīties ar Leonardo da Vinči radīto šedevru “Mona Liza”.
Koktēlnieka Viktora Kozera «Klucīši no skapjaugšas» – izstāde Jūrmalā
Bulduru Izstāžu namā skatītājiem durvis vērusi koktēlnieka Viktora Kozera pirmā izstāde “Klucīši no skapjaugšas”. Luksemburgā mītošais mākslinieks, iedvesmojies no koktēlnieku veikuma grāmatās un mūsdienu mākslas albumos, kokgrebšanu vispirms apguvis pašmācības ceļā, bet deviņdesmito gadu beigās iemaņas pilnveidojis Jāņa Poļaka koktēlniecības darbnīcā.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt