Kultūra / Māksla
Dzimtas vēstures lappuses - Agneses Rudzītes gleznās
Liepājas muzeja filiālē ''Liepāja okupāciju režīmos'' pašlaik skatāma mākslinieces Agneses Rudzītes izstāde – „Stiprā Made. Latvija”. Tas ir vizuāls stāsts par piedzīvoto padomju represiju laikā un izsūtījumu postu mākslinieces dzimtā. Agnese Rudzīte atklāj, ka uzaugusi ar atmiņu druskām un čukstiem par pieredzētajām šausmām. Izstāde ir veltījums mākslinieces ģimenei un Latvijai simtajā dzimšanas dienā.
Jauno mediju mākslinieki «izstāda» skaņu zem ūdens, Korejas ielu trokšņus un simtkārt palēninātu Latvijas himnu
Savos darbos viņi pēta, kā mainās skaņa augstu debesīs un dziļi zem ūdens. Viņi simtkārt palēnina Latvijas himnu un spēlējas ar Dienvidkorejas ielu tirgotāju rajonos ierakstītām skaņām. Viņi – tie ir pieci jauno mediju mākslinieki no Latvijas un Austrijas, kuri apvienojušies izstādē “KLANG”. Viņu audiovizuālās instalācijas no 10.augusta būs skatāmas un klausāmas Tallinas ielas kvartālā Rīgā, bet ar skaņas performancēm mākslinieki ceļos arī uz Liepāju un Pāvilostu.
Kuldīgā aplūkojama sociāli pretrunīgām tēmām veltīta laikmetīgās mākslas izstāde
No 11. augusta Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā – Andreja Prigičeva personālizstāde “Lāči pīpē zāli”, kurā mākslinieks piedāvā sabiedrībai vispārzināmas, bet ne vienmēr pozitīvi akceptējamas vai pat nepopulāras tēmas, kas saistītas ar vietēju un arī globālu sociālpolitisku normu, ētisku un tikumisku hipotētiski aktualizētu problemātiku, – “kas būtu, ja būtu”. 
Kalnciema kvartāla galerijā atklāj metālmākslai Latvijā veltītu izstādi
Kalnciema kvartāla galerijā Rīgā no 6. augusta līdz 2. septembrim ir skatāma izstāde “Metāls”, kuras mērķis ir ļaut iepazīties ar aktuālajām tendencēm metālmākslā Latvijā. Izstādē ir eksponēti darbi, ko radījuši tādi autori kā Arvīds Endziņš, Valters Kiršteins, Mārtiņš Mālnieks, Gunārs Platpīrs, Lauris Rutkis, Modris Svilāns un Armands Vecvanags. 
Agnese Bule aicina uz hepeningu sēriju «Latviešu gaisa dārzos» Dubultos
Mākslas stacijā "Dubulti" skatāma Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles izstāde “Sensorijs: ķermeņa reakcijas palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija”, kurā nepieciešams izmantot visas maņas, un notiek Agneses Bules pasākumu sērija "Latviešu gaisa dārzi”. ""Latviešu gaisa dārzi” ir Agneses Bules vasaras pasākumu kopums, hepeningu sērija, kas ir āra projekts, skulpturāls projekts,” skaidro mākslas stacijas "Dubulti“ vadītāja Inga Šteimane.
Robežas mākslā – vai bīstamo zirnekļu plakāti tās pārkāpj?
Ja Rīgā izlīmētie plakāti, kuros cilvēki maldināti par indīgiem zirnekļiem, ir daļa no mākslas, tad tas nepārkāpj mākslas robežas, uzskata mākslas eksperti. Provokācija un maldināšana var būt daļa no mākslas. Tomēr arī mākslā ir savas robežas un šoreiz mākslinieks tās pārkāpis tikai tik daudz, cik bojājot citam piederošās pieturvietu nojumes.
Noslēgsies starptautiskās mākslas laboratorija «Roja Art Lab»  
4.augustā Rojas pilsētvidē norisināsies prestižās mākslinieku rezidences  “Roja Art Lab” noslēguma programma.  Tā pulcē dinamisku starptautisku mākslinieku un pētnieku grupu, piedāvājot tiem iespēju veidot eksperimentālus un īpaši esošajai videi radītus darbus. Tā ir atvērta visām mākslas disciplīnām un formātiem.
Galerijā «Bastejs» aplūkojamas gleznas un gobelēni
No 2.augusta galerijā “Bastejs” būs skatāmas divas jaunas izstādes. Ineses Vēriņas-Lubiņas gleznu izstāde “Dzelme”, kurā māksliniece ataino savas dvēsles dzīles, un tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes gobelēnu izstāde “Lielais mīlas sauciens”, kas cildina dabu, vasaru, mīlestību un laimes izjūtu.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti