Panorāma

Vēlētāji: labi būtu nezaudēt sasniegto

Panorāma

PČ rīkotāji gandarīti, pietrūka tikai skatītāju

Auto balsošana Ādažos izraisa sajūsmu

Auto balsošana Ādažos raisa sajūsmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pašvadību vēlēšanas šogad aizvadītas Covid-19 ēnā. Divās pašvaldībās – Jēkabpilī un Ādažos – izmēģinājuma kārtā varēja balsot arī no personīgā auto. Iedzīvotāji par šādu ideju bija sajūsmināti. Tā ir iespēja gan taupīt savu laiku, gan Covid-19 laikā pēc iespējas samazināt saskarsmi.

Iespēju balsot, neizkāpjot no auto, ādažnieki salīdzina pat ar ātro uzkodu restorānu – pie viena lodziņa pasūti, pie otra – saņem pasūtīto. Tas jokojot. Bet visi kā viens atzīst – laba ideja.

Procedūra ir tāda pati kā iecirknī: pases pārbaude, pases skenēšana, jābūt savai pildspalvai un maskai. Līdzbraucējos atļauti vien bērni un suņi – pārējie pasažieri dodas balsot uz blakus telti.

“Mēs balsosim par Ādažiem, bet nevienam neteiksim, par ko. Super ideja! Daudz kur tā varētu darīt,” sacīja vēlētājs Jānis.

“Interesanti, savādāk. Tāpēc arī braucām,” pastāstīja Juris.

“Vienkārši superīgi! Braucu garām, ieraudzīju, tā ir vienkārši superīgi. Man ir sava pildspalva, mazie atbalstītāji,” komentēja vēlētāja Inese.

“Ideja laba, man patīk. Un ātri var, daudz cilvēku pie tautas nama,” pastāstīja Juris.

“Šis ir ļoti forši, inovatīvi, tā ātri visu izdarīt. Baigi forši,” sacīja vēlētāja Sarmīte.

“Nepiederošas personas mēs iekšā nelaižam. Ja viņš ir vēlētājs, brauc uz telti, kur tiek piereģistrēts, stāvlaukumā izdara izvēli un iemet urnā. Ja ir pasažieri, kuri var balsot, viņiem ir atsevišķa telts, atsevišķas vietas, un, netraucējot viens otram, nobalso,” pastāstīja 972. vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Baiba Štrausa.

Iecirknim gan šī ir papildu slodze, jo paralēli notiek balsošana arī telpās – Ādažu Kultūras centrā, ne tikai laukumā pie tā. Tāpēc bija vajadzīgi papildu darbinieki un satiksmes organizētāji. Starp viena iecirkņa abiem punktiem ir 300 metri. Bet lielo noskriešanos un karsto sauli atsver vēlētāju pozitīvās atsauksmes.

“Visu dienu svaigā gaisā, un visi, kas ir iebraukuši, saka, ka tā ir super ideja. Visiem ļoti patīk,” norādīja Štrausa.

Šajās vēlēšanās šis bija izmēģinājums, bet, visticamāk, šādu balsošanu no auto rīkos arī turpmāk.

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notiek jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notiek 40 vēlēšanu apgabalos.

Satversmes tiesas sprieduma dēļ atceltas vēlēšanas Rēzeknes novadā, kur balsošana notiks 11. septembrī. Tāpat septembrī vēlēšanas notiks Varakļānu novadā, kurš sākotnēji bija iekļauts Rēzeknes novadā, bet pagaidām nolemts nepievienot to citam novadam, jo Saeima nespēja vienoties par lēmumu Satversmes tiesas sprieduma izpildei.

Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn un turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti