Dienas ziņas

Varakļāni un Madona gatavojas kopīgai nākotnei

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

PVD Saulkrastos no sliktiem apstākļiem izglābj 34 suņus

PVD Saulkrastos izņem 34 antisanitāros apstākļos turētus suņus un papagaili

Pārbaudot sūdzību par iespējamiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no kāda īpašuma Saulkrastos izņēmis 34 dažāda vecuma suņus, tostarp kucēnus. Dienests konstatēja, ka īpašumā notiek nekontrolēta dzīvnieku vairošanās, dzīvnieki turēti antisanitāros apstākļos un tiem netiek nodrošināta pienācīga barība un ūdens.

PVD paziņojuma medijiem informēja, ka dzīvnieku īpašniece inspektoriem apgalvojusi, ka īpašumā atrodas tikai seši pieauguši suņi un uzrādīja to pases. Taču pārbaudē atklājās, ka mājas otrajā stāvā starp dažādiem atkritumiem antisanitāros apstākļos uzturas vairāk nekā 20 suņi, turklāt kucēni ir paslēpti somās.

Atverot somu rāvējslēdzējus, inspektori katrā konstatēja vismaz divus kucēnus, kuriem somās acīmredzami jau bija sācis trūkt skābekļa.

"Tas, ko redzēja mūsu inspektori, bija dzīvnieki pilnīgi antisanitāros apstākļos. Dzīvnieki tika slēpti, ieraugot mūsu klātbūtni, tajā skaitā mazi kucēni tika ielikti somās un apsegti ar segām. Tad, kad mēs jau atvērām vaļā, dzīvnieki jau bija sākuši smakt," norādīja PVD Ziemeļrīgas pārvaldes vadītājs Mareks Samohvalovs.

Izsisti logi, milzum liela nekārtība un nepatīkama smaka – ja nezinātu faktu, ka nupat šeit vēl dzīvoja 34 suņi un papagailis, varētu nodomāt, ka māja ir pamesta. Taču suņu saimniece te dzīvo visu gadu, Latvijas Televīzijai pastāstīja kaimiņiene Biruta. Viņa arī uzsvēra, ka policija trīs gadus uz šo māju braukusi regulāri. Birutas kundze norādīja, ka suņi bijuši šausmīgā izskatā un ārā laisti bariem. Braucot garām, ir saskaitīti 12, 18, citreiz 20 suņi. Dzīvnieki gāja arī ārpus sava pagalma un līda svešos. Piemēram, reiz Birutai viens suns iekodis kājā un viņa savā pagalmā ieviesusi papildu drošību.

Pārbaudē konstatēts, ka tikai četri no suņiem ir apzīmēti ar mikroshēmu, sešiem suņiem ir pases, tikai diviem suņiem ir derīgas trakumsērgas vakcinācijas, kuru termiņš beigsies pēc pāris dienām.

Samohvalovs norādīja, ka šādu gadījumu, kad antisanitāros apstākļos tiek atrasti tik daudz dzīvnieku, gadās pa vienam vai diviem gadā.

Par konstatētajiem pārkāpumiem Pārtikas un veterinārais dienests uzsācis administratīvā pārkāpuma procesu. 

Saimniecei maksimālais piemērojamais sods var būt 2000 eiro. Turklāt procesuālās izmaksas – suņu izņemšana, aizvešana un patversmes izmaksas būs aptuveni 1000 eiro.

34 suņi un viens papagailis, kas tikpat antisanitāros apstākļos tika turēts mājas otrajā stāvā, ir izņemti un nogādāti dzīvnieku patversmē "Ulubele", un tur vienai no kucītēm piedzimuši vēl četri kucēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti