Rīta Panorāma

Pie Časivjaras gatavo arī jaunos Ukrainas karavīrus

Rīta Panorāma

Notiks eParaksta sistēmu pāreja uz jaunu tehnoloģisko platformu

ASV sāk būvēt ostu Gazā humānās palīdzības piegādēm

ASV sāk būvēt ostu Gazā humānās palīdzības piegādēm

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) armija sākusi būvēt pagaidu ostu Gazas joslas piekrastē humānās palīdzības piegādēm. Par šo projektu Pentagons pavēstīja jau marta sākumā, taču darbi aizkavējās.  

ASV Aizsardzības resora preses sekretārs Pets Raiders pavēstīja, ka būvniecībā iesaistīti militārie kuģi, un osta varētu būt gatava maija sākumā.

Vienlaikus turpinoties sadarbība ar starptautisko sabiedrību, lai piegādātu palīdzību Gazas joslai citos veidos.

Jau iepriekš tika izplatīta informācija, ka plānots uzbūvēt peldošu muliņu, kur varētu piestāt komerciālie kuģi ar humāno palīdzību, tai skaitā pārtiku, ūdeni un medikamentiem. Kravas pārvietotu citos kuģos un nogādātu uz izkraušanas vietu. 

Raiders uzsvēra, ka iepriekš notikusī ostas vietas apšaude neietekmēs darbus, un lika saprast, ka ASV spēki neplāno ierasties pašā Gazas joslā.

Paralēli šim procesam turpinoties sadarbība ar starptautisko sabiedrību, lai piegādātu palīdzību Gazas joslai citos veidos.

Tikmēr Izraēla pastiprinājusi uzlidojumus Rafahai Gazas joslas dienvidos. Starptautiskā sabiedrība ilgstoši brīdinājusi Izraēlu neīstenot ofensīvu Rafahā, jo tas var prasīt lielus upurus. Izraēlas mediji vēstījuši, ka operācija Rafahā sākšoties ar civilistu evakuāciju, kas varētu ilgt piecas nedēļas. ASV laikraksts "Wall Street Journal" savukārt norāda, ka pakāpeniska pieeja no Izraēlas puses tiekot plānota tādēļ, lai samazinātu civiliedzīvotāju upurus. Pati operācija esot plānota sešu nedēļu garumā, vēsta laikraksts.

KONTEKSTS:

 2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla izsludināja valstī karastāvokli un sāka plašus gaisa un artilērijas triecienus, kā arī sauszemes operāciju pret "Hamās" objektiem šī grupējuma pārvaldītajā Gazas joslā, kā arī pastiprināja militārās darbības Jordānas rietumkrastā.

Līdz šim Gazas joslā bojā gājuši vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti