Ņujorkas tiesa atceļ spriedumu producenta Vainstīna lietā; būs jauna prāva

Ņujorkas augstākā tiesa ceturtdien atcēla 2020. gadā pieņemto notiesājošo spriedumu kinoproducentam Hārvijam Vainstīnam par apsūdzībām dzimumnoziegumos un lika šo lietu izskatīt jaunā prāvā.

Ar četrām pret trim balsīm pieņemtajā lēmumā tiesneši norādīja uz kļūdām procesa gaitā, arī uz to, ka pieņemtas liecības, kas nav bijušas daļa no Vainstīnam izvirzītajām apsūdzībām. Tiesnesis esot kļūdījies, pieņemot liecības no citām sievietēm, kuras, iespējams, Vainstīns vardarbīgi izmantojis, bet kuras nebija minētas viņam izvirzītajās apsūdzībās.

Lēmumā arī teikts, ka tiesnesis ir ļāvis Vainstīnu nopratināt tādā veidā, kas viņu attēlo "ļoti aizspriedumainā" gaismā, un tā bijusi kļūda.

"Apsūdzētajam ir tiesības tikt sauktam pie atbildības tikai par apsūdzēto noziegumu, tāpēc apsūdzības par iepriekš izdarītām darbībām pret viņu nevar tikt atzītas tikai tādēļ, lai konstatētu viņa noslieci uz noziedzību," atzinumā norādījusi tiesnese Dženija Rivera.

Advokāts Duglass Vigdors, kurš pārstāvējis kopumā astoņas Vainstīna apsūdzētājas, norādīja, ka sprieduma atcelšana ir traģiska, jo nozīmē cietušajām atkārtoti izturēt tiesas procesu. Bijušais Manhetenas apgabala prokurors Sairuss Venss, kurš izvirzīja apsūdzības Vainstīnam, sacīja, ka ir šokēts par šo lēmumu, jo tiesu sistēma esot pievīlusi upurus, kuri publiski tiesas zālē stāstīja par saviem personīgajiem pārdzīvojumiem un traumām.

Savukārt Vainstīna advokāts Arturs Aidela atzinīgi vērtēja sprieduma atcelšanu, sakot, ka vienmēr uzskatījis, ka spriedums bijis netaisnīgs: "Neviens nav augstāks par likumu. Bet neviens nav arī zemāks par likumu."

Ņujorkas tiesa 2020. gadā Vainstīnu atzina par vainīgu izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumos un vēlāk piesprieda viņam 23 gadus cietumā.

Patlaban Vainstīns atrodas Mohokas cietumā Romā, Ņujorkas štatā. Drīzumā viņš tiks nogādāts Manhetenas tiesā, un viņa prāva sāksies no jauna ar jaunu tiesnesi un prokuroru, preses konferencē norādīja Aidela.

Tiesa Losandželosā jau pēc Ņujorkas prāvas Vainstīnam piesprieda vēl 16 gadus cietumā par sievietes izvarošanu Beverlihilsas viesnīcā. Šis sods viņam būtu bijis jāizcieš pēc pirmā soda izciešanas. Jaunākais Ņujorkas augstākās tiesas spriedums šo spriedumu neietekmē, tāpēc Vainstīns paliks aiz restēm neatkarīgi no jaunās tiesas prāvas rezultāta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti