Provizoriskie rezultāti

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 4 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 4 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

9 vietas Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija
2 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
1 vieta "Latvijas attīstībai"
1 vieta Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
1 vieta "Sadarbība"
1 vieta "Latvijas Krievu savienība"
Ziņas
Meklē risinājumu satiksmes organizācijai Medemciema krustojumā
Meklējot optimālo risinājumu satiksmes organizācijai, Olaines novada Medemciema krustojumā uzsākta tehniski ekonomiskā pamatojuma (TEP) izpēte. Pašreiz izstrādāti trīs iespējamie risinājumi – gaisa pārvads pār šoseju vai divu veidu tuneļi. Divlīmeņa satiksmes mezgla būvniecība varētu sākties ap 2025. gadu pie nosacījuma, ka Satiksmes ministrija (SM) tam paredzējusi finansējumu.
Atrasta Latvijā jauna makstenes suga
18. augustā Olaines novadā atklāta Latvijai jauna makstenes (Parasetodes respersellus) suga, kas ir tālākais šīs sugas atradums Eiropā uz ziemeļiem, LSM.lv apstiprināja entomologs Uģis Piterāns.

Ziņojumu dēlis

Pastāsti, kādas problēmas ir Tavā pašvaldībā, kas labs ir izdarīts pēdējo 4 gadu laikā vai ko Tu gribi sagaidīt no jaunās vietvaras.

Video

Jaunākie video no citiem novadiem

Rādīt vairāk

Olaines dome iesaistās meža saglabāšanā pie Viršu ciema
Sarežģītā situācijā šobrīd nonākuši Olaines novada dārzkopības kooperatīvās sabiedrības “Vasara” iedzīvotāji, jo uzņēmums “Rīgas meži”, kā īpašumā esošie meža masīvi ir kaimiņos kooperatīva teritorijai, grasās daļu meža izcirst. Iedzīvotāji par to ir neapmierināti, un pašvaldība iesaistījusies sarunās ar “Rīgas mežiem” par iespēju mežu saglabāt, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.
Savākti jau 2600 paraksti pret Medemciema krustojuma pārbūvi
Medemciema un apkārtnes iedzīvotāji sašutuši par  uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) ieceri pavasarī reorganizēt satiksmes plūsmu uz Jelgavas šosejas. Pret to jau savākti 2600 paraksti. Viņuprāt, kreisā pagrieziena aizliegšana, par apgriešanās vietu nosakot divlīmeņu satiksmes mezglu ar Rīgas apvedceļu, ir vien melnā punkta pārcelšana no vienas vietas uz otru.     
Pierīgā cīnās ar strēlnieku piemiņas vietu izbraukātājiem
Meža likums nosaka – transportlīdzekļus mežā atļauts lietot, tikai pārvietojoties pa ceļiem un dabiskām brauktuvēm. Taču neapzinīgi enduro cienītāji par treniņu vietu izmanto Ložmetējkalna apkaimi. Tur ir  Pirmā pasaules kara ierakumi un piemiņas vietas. Lai pasargātu mežu, īpašnieki gan izlikuši brīdinājuma zīmes, gan radījuši dažādus šķēršļus, tomēr arī tas nelīdz.
Daudzdzīvokļu nami briesmās īpašnieku vienaldzības un nabadzības dēļ; valstiski nav bijis arī politiskās gribas
Valsts kontroles jaunākais revīzijas ziņojums skaļi pasaka to, kas ir bijis zināms jau daudzus gadus - tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju nākas mitināties pašvaldību apsaimniekotos daudzdzīvokļu namos, kas ir bīstami veselībai un pat dzīvībai. Revidenti, pabijuši desmit pašvaldībās, atklāj vairākus problēmu aspektus: pirmkārt, ļoti daudzi dzīvokļu īpašnieki 30 gadu pēc privatizācijas arvien nesaprot vai izliekas nesaprotam, ka viņiem pieder ne tikai miteklis, bet daļēji arī visa māja ar tam sekojošu atbildību par tās stāvokli. Otrkārt, pašvaldības nespēj vai negrib tikt galā ar pienākumu kontrolēt ēku drošumu un piedalīties briesmu novēršanā. Bet, treškārt, arī valsts, lai gan radījusi virkni normatīvu, līdz šim ir visai vienaldzīgi izturējusies pret problēmu, ka dzīvojamais fonds ir krīzes priekšvakarā.
Novadu reforma saasina diskusijas starp Olaines un Ķekavas novadu
Gaidāmā reģionālā reforma saasinājusi diskusijas starp Olaines un Ķekavas novadu. Reformas autori iecerējuši daļu Ķekavas novada teritorijas pievienot Olainei, kuru pašlaik veido vairākas ģeogrāfiskas vienības. Tagad abas pašvaldības cenšas vienoties – cik liela teritorija būtu jāpievieno. Otrdienas vakarā gan Olainē, gan Ķekavā notika šo plānu sabiedriskā apspriešana.