Sadaļas Sadaļas

Tautas panorāma

Mārupieši nesūdzas par dzīvi Mārupes novadā

Tautas panorāma

Ķekavas novadā Baldone kopsolī ar Ķekavu

Dobeles novada iedzīvotāji vēlas vairāk sporta infrastruktūru un ielu remontus

«Tautas panorāma»: Dobeles novadā papildu ielu remontiem iedzīvotāji vēlas vairāk sporta infrastruktūru

Dobeles novads neizceļas ne ar īpašiem skandāliem, ne ambicioziem projektiem. Taču var lepoties ar salīdzinoši labiem nodarbinātības rādītājiem un virkni lielo uzņēmumu, kuru ražotnes atrodas tieši šajā novadā. “Tautas panorāma” skaidroja – kādas izmaiņas pašvaldību vēlēšanās cer sagaidīt dobelnieki un kādā noskaņā novadu apvienošanu gaida Tērvetē un Aucē? 

Jaunais Dobeles novads, kurš tiks izveidots apvienojot pašreizējos Dobeles, Auces un Tērvetes novadus, pēc savām robežām būs vienāds ar Dobeles rajonu. Šeit pilsētā no rajona laikiem pat ir saglabājusies shēma, kā tas izskatījās. Atliek vienīgi nomainīt nosaukumu no “rajons” uz “novads”. 

Atkalapvienotajā Dobeles novadā būs vairāk nekā 28 000 iedzīvotāju un novada budžets pārsniegs 41 miljonu eiro. 

Ko iedzīvotāji vēlas Dobelē?

“Tautas panorāmas” sastaptie dobelnieki vēlētos vairāk vietu, kur jauniešiem sportot, arī ielu remonti notiekot pārāk kūtri.  

“Es domāju – bērniem kaut ko vairāk tādu.  Jauniešiem, lai ir kur nodarbināt viņus brīvajā laikā,” sacīja dobelniece Baiba.

Savukārt Dobeles iedzīvotājai Vijai rūp centra sakārtošana: “Brīvības iela uz to galu ir iztaisīta skaisti. Centrs jau nu protams arī te. Bet tiklīdz paej kaut kur sānis – uz Lauciņiem vai kur – tā uzreiz viss tas skaistums beidzas.” 

“Mums te ir pilsdrupas uztaisītas, apkārtne sakopta vairāk vai mazāk. Vienīgi pietrūkst ceļi. It kā jau te galvenie ir uztaisīti, bet, piemēram, tur, kur iet smagā tehnika, vai tā pati Čakstes iela – tur jau baigos gadus neko nedara,” norādīja dobelnieks Aigars.

Viņa viedoklim pievienojās dobelniece Kellija: “Čakstes ielu pirmkārt. Tur šausmīgā stāvoklī ceļš ir. (..) Sanāk tā, ka brauc ar mašīnu un tās skaņas nāk iekšā mašīnā. Ļoti daudzi dobelnieki par to sūdzējušies.”

Kopš Dobeles novada izveides 2009. gadā, tā pašvaldību vada Latvijas Zemnieku savienības (LZS) pārstāvis Andrejs Spridzāns. Un arī šovasar gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās viņš būs pirmais numurs LZS sarakstā. Tiesa – pēdējā sasaukuma laikā Spridzāna pozīcijas sašūpojuši vairāki korupcijas skandāli. 

Neiztika arī bez Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) iesaistīšanās pašvaldības darbā. Tādēļ var gadīties, ka pat Spridzāna paša LZS sarakstā atrodas citi kandidāti uz mēra krēslu, jo uzreiz aiz viņa seko pašreizējais Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis un pašreizējā Tērvetes novada domes vadītāja Dace Reinika. 

Dobelnieks Aigars pauda neapmierinātību ar domes vadītāju: “Viņš [Spridzāns] jau ne tikai tur sēž. Cik darba vietas viņam ir? Visur kur valdēs. Piedod man, bet ja esi tur, tad strādā tur. Nevis salien iekšā nezin kur.”

“Runātājs. Runātājs ir. (..) Es neteiktu, ka ir liels darītājs,” pašvaldības vadītāju raksturoja Dobeles iedzīvotājs Vitālijs.

Dobelnieki optimistiski par apvienošanos, Tērvetē un Aucē cilvēki bažīgi

Lūgti nosaukt pašvaldības labākos darbus  dobelnieki min pilsdrupu kapelas atjaunošanu, kur tagad izveidots kultūras, amatniecības un tūrisma centrs. Taču piemēram stadiona rekonstrukcija ievilkusies jau gadiem. Kopumā Dobele nevar lepoties ar kādiem grandioziem projektiem vai iespaidīgām būvēm. Toties novadā ir salīdzinoši mazs bezdarbs, šeit veiksmīgi darbojas vairāki lieli uzņēmumi – ķīmisko produktu un pārtikas ražotāji. 

Uz gaidāmo novadu apvienošanos Dobelē skatās optimistiski. “Droši vien ka labāk, lielāki apgriezieni uzreiz sākās,” par novadu apvienošanos sacīja dobelniece Vija.

Turpretim Tērvetē un Aucē apvienošanu gaida ar bažām. 

Dobeles novada Annenieku pagasta iedzīvotājs Aivars atzina: “Liela saimniecība ir liela saimniecība, to ir grūtāk pārredzēt un savākt. Auces cilvēki saka tā – kopš Auce palika pati par sevi, tā diezgan labi pacēlās labklājības līmenis.” 

“Ļoti žēl, ka mums jāšķiras no sava Tērvetes novada un jāiet atkal kopā ar Dobeli. Bet nu dzīvosim un redzēsim, kā būs. Ļoti vēlamies, lai nepazūd skolas, lai paliek mūsu skoliņas un lai nepazūd viss, kas līdz šim izdarīts, tie labie darbi.  Lai neesam atstumti nomalē,” atzīmēja Tērvetes novada iedzīvotāja Ina.

Savukārt Edgars no Auces klāstīja: “Nekāds labums vietējiem nebūs. Ja šeit ir pašnoteikšanās, tad Aucei kā tādai tas ir lielāks bonuss, nekā centralizēti. Jo, būsim atklāti – visi tie, kas ir centrā, domā tikai par sevi.”

Īsi pirms tumsas iestāšanās Zemgales līdzenumu dēli sanāk veikala stāvlaukumā un spriež – nākamajai pašvaldībai būtu jāaizvāc traucējošie guļošie policisti no Auces ielām. 

KONTEKSTS:

Pašvaldību vēlēšanas pirmo reizi notiks jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 42. Pašvaldību domes vēlēšanas paredzētas 2021. gada 5. jūnijā.  Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau noteikusi 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās domēs ievēlējamo deputātu skaitu

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt