Jaunveidoto Dienvidkurzemes novadu vadīs ZZS pārstāvis Aivars Priedols

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par jaunizveidotā Dienvidkurzemes novada pirmo priekšsēdētāju ceturtdien, 1. jūlijā, vienbalsīgi ievēlēja Aivaru Priedolu (Zaļo un Zemnieku savienība), kurš līdz šim bija Grobiņas novada domes priekšsēdētājs, informēja pašvaldībā.

Jaunā sasaukuma sēdē piedalījās visi 19 ievēlētie deputāti no četriem sarakstiem. Par Priedolu domes priekšsēdētāja amatā nobalsoja visi 19 klātesošie deputāti.

Jaunā novada pārvaldības struktūra paredz, ka Dienvidkurzemes novadā ir trīs priekšsēdētāja vietnieki. 

Domes priekšsēdētāja vietnieka amatā tautsaimniecības jautājumos deputāti virzīja un atbalstīja līdzšinējo Grobiņas novada domes galvas vietnieku Aivaru Galecki (Zaļo un Zemnieku savienība). Savukārt par vietnieku attīstības jautājumos deputāti atbalstīja Raivja Kalēja (Latvijas Reģionu apvienība) kandidatūru. Viņš Nīcas novadā pildīja priekšsēdētāja vietnieka pienākumus, kā arī bija Attīstības nodaļas vadītājs, norādīja pašvaldībā. Vietnieks izglītības, sociālo un sporta jautājumos būs Andris Jankovskis (Nacionālā apvienība). Viņš līdz šim bija Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks. 

Priedola priekšvēlēšanu laika atbildes par plānoto darbu Dienvidkurzemes novada domē:

Vēlēšanu rezultāti Dienvidkurzemes novadā

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 28 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

9 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
5 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
3 vietas Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība"
2 vietas Jaunā VIENOTĪBA

KONTEKSTS:

5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāteKopumā valstī plašo pārstāvniecību saglabājušas Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) veidojošās partijas, Latvijas Reģionu apvienība, ar vairāku zināmu līderu piesaisti labus panākumus guvusi partija "Latvijas attīstībai".

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti