Daugavpils domē «Saskaņa» un Latvijas Krievu savienība paziņo par koalīcijas izveidi

Dažas dienas pēc pašvaldību vēlēšanām Daugavpils domē ievēlētā partija “Saskaņa” un Latvijas Krievu savienība paziņojušas par koalīcijas izveidi vietvarā.

Par koalīcijas izveidi Daugavpilī sociālajā tīklā “Facebook” pavēstīja Andrejs Elksniņš. Viņš pārstāv partiju “Saskaņa”, kas aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās Daugavpilī no 15 deputātu vietām izcīnīja septiņas. Procentuāli “Saskaņa” saņēma 42,25% vēlētāju atbalstu.

Sadarbību starp partijām ar ierakstu “Facebook” apliecināja Latvijas Krievu savienību pārstāvošais Aleksejs Vasiļjevs, kurš ir vienīgais Daugavpils domē ievēlētais deputāts no šīs partijas. Latvijas Krievu savienība Daugavpilī guva 8,22% atbalstu un vienu deputāta vietu domē.

Abas partijas trešdien, 9. jūnijā, parakstīja koalīcijas izveides memorandu Daugavpilī.

Telefonsarunā Elksniņš no plašākiem komentāriem pēc būtības atteicies, sakot, ka nevar neko piebilst pie tā, kas jau izskanējis publiskajā vidē, ziņo Rus.lsm.lv. Jaunveidojamās koalīcijas partneri plašāk informēšot ceturtdien, 10. jūnijā.

Savukārt Vasiļjevs paziņoja par konstruktīvu sadarbību kā prioritāti. Viņš pauda uzskatu – ja koalīcijā ir daudz partneru, tas noved pie jaunu struktūru un amatu izveides. “Mēs iztiksim ar būtiski mazāku augstākā un zemāka ranga ierēdņu skaitu. Šīs trīs lietas – nespēja strādāt, nevajadzīgu amatu izveide un uzticamu cilvēku, bet ne speciālistu iecelšana tajos – nodara nozīmīgu kaitējumu Daugavpilij,” sacīja politiķis.

Atbildības sfēru sadali Vasiļjevs, līdzīgi kā Elksniņš, nekomentēja.

Iepriekš gan bija lēsts, ka Daugavpils domes koalīcijas izveidē "Saskaņa" kā reālākos sarunu partnerus redz “Mūsu partiju”, kas ieguva trīs deputātu vietas pašvaldībā. 

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 31 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 31 iecirkņiem

Atjaunots: 06.06. plkst. 11:10

7 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
3 vietas "MŪSU PARTIJA"
2 vietas LATGALES PARTIJA, "Latvijas attīstībai"
2 vietas "Daugavpils novada partija"
1 vieta "Latvijas Krievu savienība"

KONTEKSTS:

5. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās, kurās vēlēja novadu reformā apvienoto novadu vadību, bijusi rekordzema aktivitāte.

Pašvaldību vēlēšanas šoreiz notika jaunajās robežās, ieviešot novadu reformu, kas paredz 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 43. Vēlēšanas gan notika 40 vēlēšanu apgabalos, jo netika vēlēti Rīgas domes deputāti, kā arī Satversmes tiesas sprieduma dēļ domnieki Varakļānu novadā un Rēzeknes novadā, kur vēlēšanas notiks 11. septembrī.

Centrālā vēlēšanu komisija vērtēja, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanas aizritējušas bez starpgadījumiem. Savukārt policija sākusi kriminālprocesu par iespējamu balsu pirkšanu Jēkabpilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti